Orijinalini görmek için tıklayınız : Chelsea tarih yazdı!

Morten58
19.05.2012, 23:45
Bayern Munich ile Chelsea arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde gülen taraf İngiliz temsilcisi oldu.

http://desmond.imageshack.us/Himg826/scaled.php?server=826&filename=1905bayernchelsea.jpg&res=landing
Almanya'da Munich Allianz Arena'da oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde Bayern Munich'i penaltı atışları sonrası 5-4 mağlup eden Chelsea Avrupa'nın en büyüğü oldu.

Karşılaşma boyunca sayısız gol fırsatı yakalayan ancak Gomez, Ribery ve Robben ile fırsatları harcayan Bayern Munich, Chelsea savunmasını 83. dakikada Müller ile geçebildi. Ancak Bavyera temsilcisinin sevinci sadece 5 dakika sürdü. 88. dakikada ilk kez kormer kullanan Chelsea Drogba'nın kafası ile eşitliği sağladı. Karşılaşmanın normal süresinde başka gol olmayınca uzatmalara gidildi.

Uzatmalarda 85. dakikada Ribery'nin Drogba tarafından düşürülmesi sonrası kazanılan penaltıyı Robben, Cech'e nişanlayınca büyük bir avantaj kaybeden Bayern Munich, uzatmalarda da yakaladığı fırsatları değerlendiremedi ve mücadele penaltılara gitti.

Penaltı atışlarında Mata ile penaltı kaçıran Chelsea, diğer vuruşları gole çevirdi. Bayern Munich ise Olic ve Schweinsteiger ile 2 atıştan yararlanamayınca kupa Chelsea'nin oldu.

Morten58
19.05.2012, 23:50
Bayern Münih iyi oynayan ekib'di yanliz son dakilarda konsantre olsalardi 90.dakika sonunda Sampiyon olacaklardi,mac uzatmayi gitti,Bayern ekibi uzatmada da Penalti kazandi , Hollandali Yildiz Robben penalti kacirdi ve ikinci kez sansini kaybetti, Penaltiyi atsaydi 120 dakika sonunda ine Bayern sampiyon olacakdi bunuda basaramadilar, Sonuc olarak Penaltilarda yikildi Bayern Münih!

Chelsea icin sunu söylebilirim, Chelsea cok hizli oynadi , Bayern Teknik oynadi!
Ve Chelsea son iki macta hic yorulmadan kazandi, tel dökmeden Sampiyon oldu desem yalan olmaz heralde!

burak58as553
19.05.2012, 23:57
Drogba'nin sözleşmesi bu sene bitiyordu galiba.Mecnun başkan şu olaya bi el atsa fena olmaz :) :)

kara
19.05.2012, 23:57
Ben chelsea kadar şanslı takım görmedim oynamadan kazanan tek takımdır heralde bala g*te şampiyon oldular.

dossena58
20.05.2012, 00:06
bayern kuponumu yatırınca yenilmesini istedim ve öyle oldu mutluyum.

münihli_58
20.05.2012, 02:08
Benim tuttugum takim belli zaten okuyan bilir :D

Maci izledim Bayerne acidim gercekten cok güzel oynadilar ama penaltiyi Robben'e kullandiriyosan Ligdeki Dortmund macinda kacirmisti zaten ona ragmen yine ona veriyorsan maci kaybetmissin demektir zaten. Üstüne bide Ribery sakatlaninca belliydi zaten. Drogbanin kafa golü acayip biseydi zaten futbolcu diye ona derim. Chelsea tüm mac defans yapti hizli kontra ataklara cikti zaten Torresin katkisiyla hareketlendiler ön tarafta.
Manuel Neuer Sampiyonlar Ligi Finalinde penaltiyi gole ceviriyor bizimkiler bir türlü atamiyor :D
Chelsea yi yinede tebrik ediyorum, akilli oynadilar ama Münih adina gercekten üzüldüm.

PETKOVİC
20.05.2012, 08:26
Benim tuttugum takim belli zaten okuyan bilir :D

Maci izledim Bayerne acidim gercekten cok güzel oynadilar ama penaltiyi Robben'e kullandiriyosan Ligdeki Dortmund macinda kacirmisti zaten ona ragmen yine ona veriyorsan maci kaybetmissin demektir zaten. Üstüne bide Ribery sakatlaninca belliydi zaten. Drogbanin kafa golü acayip biseydi zaten futbolcu diye ona derim. Chelsea tüm mac defans yapti hizli kontra ataklara cikti zaten Torresin katkisiyla hareketlendiler ön tarafta.
Manuel Neuer Sampiyonlar Ligi Finalinde penaltiyi gole ceviriyor bizimkiler bir türlü atamiyor :D
Chelsea yi yinede tebrik ediyorum, akilli oynadilar ama Münih adina gercekten üzüldüm.

"Zaten" ler diyorum :)

shang
20.05.2012, 08:55
şansları yanındaydı messi roben gibi adamlar penaltı kaçırıyorsa chelsea da şampiyon olur mucize bi şampiyonluktu ama fena defans yapmıyorlar...

35kağan58
20.05.2012, 10:43
Hafta içi arkadaş muhabbetlerinde Chelsea'nin kazancağını söylediğimde bana gülmüşlerdi ama dün bir futbol mucizesi gerçekleşerek Bsyern adeta kupayı Chelsea'ye hediye etti. Bu maç son zamanlarda tek kale oynanmaya başlayan Real-Barça maçları gibiydi. Ordada tek kale oynayan Barça değil Real almıştı kupayı.
Futbolun güzel oyun kadar sonuç oyunu olduğu bu maçlar sonunda bir kez daha görüldü.

ozledımeskıyı
20.05.2012, 12:52
Drogba penaltı yaotırınca millet atamıyor twhdit felan mı ediyor bu herif yanlış bilmiyorsam 3. kez penaltı yaptırdı Messi robben de kaçırdı.

dogan5880
20.05.2012, 13:48
ıngılızler hak ettı 88 de gol yersen uzatmada penaltıyı atamassanız uzulmeye mahkumsunuz

Caner POLAT
20.05.2012, 14:40
Bu sene rakibin sahasında kupa kaldırma gelenek oldu

yorumyapıyombenya
20.05.2012, 14:50
Drogba penaltı yaotırınca millet atamıyor twhdit felan mı ediyor bu herif yanlış bilmiyorsam 3. kez penaltı yaptırdı Messi robben de kaçırdı.

Barcalona ile oynadıkları maçta fabregası düşürerek penaltı yaptırmıştı, bu maçta da Riberiy'i düşürdü ve 2 penaltı da golle sonuçlanmadı dediğin gibi drogba ya tehdit ediyor yada yukarıyla sağlam bağlantıları var :)

58MUAMMER58
20.05.2012, 17:19
böyle büyük başarıyı yakalamak için takımda biraz balda olacak chelse gibi takımlarda o bal yanında bademiyle fazlasıyla vardı iyi kalecin olursa böyle şampiyon olursun

etlidöktürek
20.05.2012, 18:51
kazansın bakalım eninde sonunda sivasa gelecek:)))