Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivaslı Nurcan’a 4 yıl ceza!

Morten58
17.06.2012, 10:44
http://www.hurdogan.com/img/15557.jpg

Sivaslı Milli halterci Nurcan Taylan’a Uluslararası Halter Federasyonu (IWF), doping kullandığı gerekçesiyle 26 Ekim 2011 tarihinden geçerlik olmak üzere 4 yıl müsabakalardan men cezası verdi.
IWF yetkililerine savunmasını veren Nurcan Taylan’ın, vücuduna doping içeren maddenin nasıl girdiğini bilmediği ve dopingi kendi isteğiyle almadığı yönünde yaptığı açıklamanın ardından ceza kararı geldi. IWF, gerekçeli kararında Taylan’ın dopingi kendi isteğiyle kullanmadığını belirtmesine karşın, dopingin vücuduna nasıl girdiğini de ispat edemediği için böyle bir karar alındığı belirtildi.
Taylan ise yaptığı açıklmada, bu süreçte çok yalnız bırakıldığını belirterek, “Suçsuzum, 4 yıllık cezanın 2 yıla inmesini temenni ediyorum. Performansım iyi, 35-37 yaşında olup da bu sporu yapanlar var. Benim temennim önümüzdeki toplantıda bu sürenin 2 yılı indirilmesi. O zaman zaten 1.5 yılı geçmiş olacak. Benim mücadelem ve gücüm daha bitmedi. 2013 yılında yapılacak dünya şampiyonasına katılmak istiyorum. Bu süreçte yalnız kaldım. Biraz destek olunsaydı bu cezayı da almayabilirdim” dedi. Milli sporcu, geçen yıl Fransa’da düzenlenecek dünya şampiyonası öncesinde milli takım kampına katılmış ve sonrasında ise dopingli çıktığı için şampiyonaya götürülmemişti.

35kağan58
17.06.2012, 11:35
Yıllardır ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyor. Tv'de izlediğim röportajında ne dopingi yine getirsinler yine kaldırırım demişti.

infial§
17.06.2012, 13:50
1 olimpiyat şampıyonluğu(2004-atina),1 dunya şampıyonluğu(2010-antalya),1 dunya 2.liği(2003-vancouver),2 dunya 3.lüğü(2002-varşova/2009-goyang),bunlar sadece başarılarının bır kısmı,avukatının açıklaması ılgınc"4 yılın ıyı bır ceza olduğunu duşunuyorum"seklınde,

HALIL
17.06.2012, 14:20
allah askina bir soyleyin turkiyede futbolculardan baska hangi sporculara iyi davranilmis !!

o yuzden avrupa'ya girmeyi unutalim bence