Orijinalini görmek için tıklayınız : Özat'dan Sivas'a Övgüler

SivasSpor.Com
16.01.2013, 08:12
http://a1301.hizliresim.com/15/j/hzzks.jpg

Türk futboluna hizmet ettiği süre boyunca adından övgüyle söz ettirmeyi başaran ve 19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından teknik direktörlük ve spor yorumculuğuna soyunan Sivaslı eski milli futbolcu Ümit Özat'tan Sivas'a ve Sivasspor'a inciler yağdı. Kırmızı-beyazlıların yeni transferi Ümit Kurt ve takımın Süper Lig'deki gidişatını değerlendiren Özat, spor kamuoyundaki '3 Büyükler' hegomanyasından yakındı.

Bir dönem Türk Futbolu'nun efsanevi isimleri arasında gösterilen ve Fenerbahçe'de ki 7 yıllık kariyerinin ardından futbol hayatını sağlık problemleri nedeniyle Almanya'nın FC Köln takımında sonlandıran Sivaslı futbolcu Ümit Özat'dan Sivasspor'a övgü dolu sözler geldi.
19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından FC Köln'de Christoph Daum'un yardımcılığını üstlenen, sonrasında Ankaragücü ve Manisaspor'da teknik direktörlüğünün ardından spor yorumculuğuna soyunan Özat, Sivasspor'un Süper Lig'de ki gidişatını ve devre arası gerçekleştirilen Ümit Kurt transferini masaya yatırdı.

Kırmızı-beyazlıların devre arası renklerine kattığı genç savunma oyuncusu Ümit Kurt'un profesyonel futbol yaşantısına başlamasında başrol oynayan Özat; "Ümit iyi bir futbolcu. İyi bir kumaşı var. Ümit'i ben Ankaragücü'nde ilk A takıma almamın ardından 2 yılı aşkın bir süre geçti. O süre zarfında performansının üzerine koymasını bildi. Mevcut kadro nedeniyle pek fazla forma şansı bulamadı ancak A takım idmanları ve A2 takımda o eksikliğini giderdi. Malum olayların ardından ise bulduğu fırsatları iyi değerlendirdi. Geçirmiş olduğu bir sakatlık onu birazda olsa geriye attı. Eğer bu sakatlık süreci olmasaydı belki de sezona Ankaragücü ile değil Süper Lig'de ki bir takımla başlayabilirdi. Hem kişiliğiyle, hem performansıyla iyi bir futbolcu, adam gibi adam. Bazı eksiklikleri var. Onu da iyi bir çalışma temposuyla giderecektir. İyi bir hocanın, iyi bir takımın içerisine gitti. Bundan sonrası Ümit'e kalmış" dedi.

"SİVASSPOR BU LİGİN OLMAZSA OLMAZI"

Sivasspor'un Süper Lig'e yükseldiği günden bu yana önemli işler başardığını ifade eden Özat, kırmızı-beyazlıların ligde önemli bir yer edindiğinin altını çizdi.
Özat; "Sivasspor Süper Lig'e ilk çıktığı günden buyana, bu ligin gereksinimlerinden, olmazsa olmazlarından bir tanesi oldu. Başarıyı, iyiye giden işleri hiçbir zaman bozmamaya çalışan bir yönetimi var. Dolayısıyla Rıza hocada iyi işler yapıyor. Sivasspor çok daha iyi yerlerde olacaktır. Bu başarıda 3-5 günde gelmiyor. Ama Sivasspor bu ligin asansör takımları gibi bir takım değil. Bu ligin gereksinimi olan bir takım olmuştur. Ben Sivaslıyım. Ben Sivasspor Süper Lig'e çıktıktan sonra şehrimi daha yakından tanımaya ve daha çok gelmeye başladım.
Bundan sonra hem Sivasspor'a, hem yönetime hem de Sivas şehrine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"MAALESEF HERŞEY 3 TAKIM ARASINDA DÖNÜYOR"

Öte yandan Anadolu takımlarının kamuoyunda yeterince bahsedilmediğinden yakınan Özat, Türkiye'de her konunun 3 büyükler arasında döndüğünü ve bu anlayışın doğru olmadığını ifade etti.
Özat; "Ben Fenerbahçe'de oynadığım dönemde de bu konuları, yada Anadolu takımları ile oynadığımız dönemlerde oyuncuların vermiş olduğu mücadeleyi her zaman saygı duyduğumu ifade etmiştim. Maalesef bu ülkede her şey 3 tane takımın etrafında önüyor. Bunlar çok doğru bakış açıları değil. Onlar her zaman mazileriyle, taraftarlarıyla bu saygınlığı hak ediyorlar ama şu da unutulmamalı ki arkalarında 15-16 tane takım var. Onlar olmazsa mücadele edecek takımlarda olmaz. Ama bazı kalıntılar var. Onları yıkmak çok zor oluyor" dedi.

Son olarak futbol yorumcularına göndermede bulunan eski milli futbolcu; "Özellikle Sivas, Bursa, Kayseri ve Eskişehir gibi camialar yerel basınlarıyla bu tür gündemleri oluşturuyorlar. Ama bu takımların biraz daha ulusal basında yer bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bu konuları en azından kendi payıma her zaman ifade ediyor, her zaman dile getiriyorum. Ben bu işin her yerinde bulundum. Yorumculuk bir takımın yazarı olmak, bir takımı savunmak değil adaleti en eşit şekilde dağıtmak, icabında mensubu olduğu camianın da hatalarını herkesten fazla dile getirmektir. Kimsenin kimseyi korumasına ihtiyacı yok" şeklinde konuştu.

C.KAAN KARAGUŞ/Sivas'ın Sesi

Ferhat06
16.01.2013, 08:28
Ümit Özat bir Sivaslı olarak söylenmesi gerekenleri söylemiş.Zaten severdik ama boşuna sevmemişiz.Ankaragücünün hocasıyken taraftarla sürtüşmesi olmuştu,çok sıkıntılı bir süreçdi.Üzücü bir olaydı tabii bir hemşerimizin bu şekilde bir olaya maruz kalması.İlerde nasipse Sivasda görev alırsa memnun oluruz.Çünkü çok iyi bir kariyere sahip..

SenSetik
16.01.2013, 08:29
kişiliğiyle ve futboluyla her zaman takdir ettiğim ve örnek gösterilebilecek bir şahsiyetsin...teşekkür ederiz Ümit ÖZAT...

Rallim58
16.01.2013, 08:31
Malum İT'lerden (İstanbul Takımlarından) birini eze eze yensen, hiçbir zaman Sivasspor bu İT'i ezdi demezler, bu İT Sivasspora nasıl yenildi tartışılır.

Ahwettt
16.01.2013, 08:42
Bir Sivaslı olarak Sivaslı birinin cümlelerinden Sivası ve Sivassporu öven cümleler duymak çok güzel. Eğer işte böyle kenetlenirde hep birlikte olursak işte o zaman Sivasın büyüklüğünü isbatlarız. Kendisine yakışanı söylemiş

58MySouL
16.01.2013, 09:18
Adam gibi adam ÜMİT ÖZAT;)

Kasim58
16.01.2013, 10:27
Sivasli olsun çamurdan olsun.

Mustafa58Ağa
16.01.2013, 10:30
eyvallah ümit özat inşallah ileride daha başarılı kariyer geçirir

Poyrazcan
16.01.2013, 11:05
http://a1301.hizliresim.com/15/j/hzzks.jpg

Türk futboluna hizmet ettiği süre boyunca adından övgüyle söz ettirmeyi başaran ve 19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından teknik direktörlük ve spor yorumculuğuna soyunan Sivaslı eski milli futbolcu Ümit Özat'tan Sivas'a ve Sivasspor'a inciler yağdı. Kırmızı-beyazlıların yeni transferi Ümit Kurt ve takımın Süper Lig'deki gidişatını değerlendiren Özat, spor kamuoyundaki '3 Büyükler' hegomanyasından yakındı.

Bir dönem Türk Futbolu'nun efsanevi isimleri arasında gösterilen ve Fenerbahçe'de ki 7 yıllık kariyerinin ardından futbol hayatını sağlık problemleri nedeniyle Almanya'nın FC Köln takımında sonlandıran Sivaslı futbolcu Ümit Özat'dan Sivasspor'a övgü dolu sözler geldi.
19 yıllık profesyonel futbol kariyerinin ardından FC Köln'de Christoph Daum'un yardımcılığını üstlenen, sonrasında Ankaragücü ve Manisaspor'da teknik direktörlüğünün ardından spor yorumculuğuna soyunan Özat, Sivasspor'un Süper Lig'de ki gidişatını ve devre arası gerçekleştirilen Ümit Kurt transferini masaya yatırdı.

Kırmızı-beyazlıların devre arası renklerine kattığı genç savunma oyuncusu Ümit Kurt'un profesyonel futbol yaşantısına başlamasında başrol oynayan Özat; "Ümit iyi bir futbolcu. İyi bir kumaşı var. Ümit'i ben Ankaragücü'nde ilk A takıma almamın ardından 2 yılı aşkın bir süre geçti. O süre zarfında performansının üzerine koymasını bildi. Mevcut kadro nedeniyle pek fazla forma şansı bulamadı ancak A takım idmanları ve A2 takımda o eksikliğini giderdi. Malum olayların ardından ise bulduğu fırsatları iyi değerlendirdi. Geçirmiş olduğu bir sakatlık onu birazda olsa geriye attı. Eğer bu sakatlık süreci olmasaydı belki de sezona Ankaragücü ile değil Süper Lig'de ki bir takımla başlayabilirdi. Hem kişiliğiyle, hem performansıyla iyi bir futbolcu, adam gibi adam. Bazı eksiklikleri var. Onu da iyi bir çalışma temposuyla giderecektir. İyi bir hocanın, iyi bir takımın içerisine gitti. Bundan sonrası Ümit'e kalmış" dedi.

"SİVASSPOR BU LİGİN OLMAZSA OLMAZI"

Sivasspor'un Süper Lig'e yükseldiği günden bu yana önemli işler başardığını ifade eden Özat, kırmızı-beyazlıların ligde önemli bir yer edindiğinin altını çizdi.
Özat; "Sivasspor Süper Lig'e ilk çıktığı günden buyana, bu ligin gereksinimlerinden, olmazsa olmazlarından bir tanesi oldu. Başarıyı, iyiye giden işleri hiçbir zaman bozmamaya çalışan bir yönetimi var. Dolayısıyla Rıza hocada iyi işler yapıyor. Sivasspor çok daha iyi yerlerde olacaktır. Bu başarıda 3-5 günde gelmiyor. Ama Sivasspor bu ligin asansör takımları gibi bir takım değil. Bu ligin gereksinimi olan bir takım olmuştur. Ben Sivaslıyım. Ben Sivasspor Süper Lig'e çıktıktan sonra şehrimi daha yakından tanımaya ve daha çok gelmeye başladım.
Bundan sonra hem Sivasspor'a, hem yönetime hem de Sivas şehrine başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

"MAALESEF HERŞEY 3 TAKIM ARASINDA DÖNÜYOR"

Öte yandan Anadolu takımlarının kamuoyunda yeterince bahsedilmediğinden yakınan Özat, Türkiye'de her konunun 3 büyükler arasında döndüğünü ve bu anlayışın doğru olmadığını ifade etti.
Özat; "Ben Fenerbahçe'de oynadığım dönemde de bu konuları, yada Anadolu takımları ile oynadığımız dönemlerde oyuncuların vermiş olduğu mücadeleyi her zaman saygı duyduğumu ifade etmiştim. Maalesef bu ülkede her şey 3 tane takımın etrafında önüyor. Bunlar çok doğru bakış açıları değil. Onlar her zaman mazileriyle, taraftarlarıyla bu saygınlığı hak ediyorlar ama şu da unutulmamalı ki arkalarında 15-16 tane takım var. Onlar olmazsa mücadele edecek takımlarda olmaz. Ama bazı kalıntılar var. Onları yıkmak çok zor oluyor" dedi.

Son olarak futbol yorumcularına göndermede bulunan eski milli futbolcu; "Özellikle Sivas, Bursa, Kayseri ve Eskişehir gibi camialar yerel basınlarıyla bu tür gündemleri oluşturuyorlar. Ama bu takımların biraz daha ulusal basında yer bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bu konuları en azından kendi payıma her zaman ifade ediyor, her zaman dile getiriyorum. Ben bu işin her yerinde bulundum. Yorumculuk bir takımın yazarı olmak, bir takımı savunmak değil adaleti en eşit şekilde dağıtmak, icabında mensubu olduğu camianın da hatalarını herkesten fazla dile getirmektir. Kimsenin kimseyi korumasına ihtiyacı yok" şeklinde konuştu.

C.KAAN KARAGUŞ/Sivas'ın Sesi
SİVASLI GEÇİNİP DE EN UFAK BİR TÖKEZLEMEDE YÖNETİMİ, TEKNİK EKİPİ BEĞENMEYEN, İSTİFA NARALARI ATAN, FUTBOLDAN NASİBİNİ ALMAMIŞLARA ARMAĞAN OLSUN BU AÇIKLAMA!..

favori58
16.01.2013, 11:28
Geç bunları Ümit Özat! Bgüne kadar yüzlerce defa seni çeşitli kanallarda dinledim ağızından bir defa sivas ve sivassporla ilgili güzel sözler çıkmadı. Hep kendini Ankaralı olarak lanse ettin. Sivas televeziyonuna katıldığın için tabiki sivası öven sözler söyleyecen bizde yuttuk. Sivasspora nasıl mesafeli uzak olduğunu yönetime sorun onlar söylesin.bugün kalkmış övüyorsun. Sivassporun bugüne kadar bariz,skandal niteleğinde bir çok hakem kurbanı oldu,hangisinde ulusal tv.lerde bir cümle ettin
başkasını bilmem fakat ben yemedim bunları

Serdar63972
16.01.2013, 11:34
Kimse bana Sivaslı edebiyatı yapmasın... Üç gün önce Ankaragücüne teknik direktör olurken açıklama yapmıştı, Beni SİVASSPORda istedi gitmedim ankaragücüne geldim diye. Şimdi Sivaslı edebiyatı yapıyor paşam.
Sanki Rızayı gönderecek olursaız ben burdayım diye sinyal yapıyor ama bizim akımın başına ne Fbli Ne Bjk li Ne Gs li gelmemeli. Sivaslı bile gelmemeli. SİVASSPORLU gelmeli.

kempes
16.01.2013, 11:59
Kimse bana Sivaslı edebiyatı yapmasın... Üç gün önce Ankaragücüne teknik direktör olurken açıklama yapmıştı, Beni SİVASSPORda istedi gitmedim ankaragücüne geldim diye. Şimdi Sivaslı edebiyatı yapıyor paşam.
Sanki Rızayı gönderecek olursaız ben burdayım diye sinyal yapıyor ama bizim akımın başına ne Fbli Ne Bjk li Ne Gs li gelmemeli. Sivaslı bile gelmemeli. SİVASSPORLU gelmeli.

katılıyorum, teknik direktör dediğin tuttuğu takımın değil, mensubu olduğu kulübün forma renklerinin eşofmanları ile çıkmalı sahaya

YİGİDOKENTLİ
16.01.2013, 13:00
iyisin hassinda umit yeni yeni sivasspor adini agzina almaya basladin oysaki sivaslisin daha cok gündemde konusmasin daha cok sivas a gelip ziyaret etmesin yazmis oldun yazi icin cok sagol varol hep böyle ol .

HababamHa
16.01.2013, 13:02
Teşekkürler ümit gardaşım ümit özünü unutmayan ender insanlardan birisi.

Besyo_cu
16.01.2013, 13:43
Sivaslılar kadar Sivaslıları eleştiren başka bir şehirden insan görmedim.

Ümit ÖZAT'ı arayıp yerel kanalımıza telefonla katılması istenmiş oda arayıp Sivasspor ile ilgili görüşlerini belirtmiş, bunda Ümit ÖZAT'ın ne gibi bir çıkarı olabilir ?

Ümit her zaman Sivasspor'a destek olmuştur ancak bunu yaparken başkaları gibi reklam yapıp kendisini ön plana çıkarmamıştır. Sivasspor 2. ligdeyken yaptığı yardımları unutmuş olmanız normal çünkü o zaman belki de Sivassporlu bile değildiniz !

Sivasspor için 2008 yılında söylediği sözleri okumak için http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22315

Konumuza dönecek olursak Ümit ÖZAT adını ne zaman duysam aklıma Köln'de oynarken yere yığıldığı o an ve Mondragon'un gözyaşları aklıma geliyor. İnşallah rahatsızlığı tamamiyle geçmiştir.

Ferhat06
16.01.2013, 14:06

Ümit ÖZAT'ı arayıp yerel kanalımıza telefonla katılması istenmiş oda arayıp Sivasspor ile ilgili görüşlerini belirtmiş, bunda Ümit ÖZAT'ın ne gibi bir çıkarı olabilir ?

Ümit her zaman Sivasspor'a destek olmuştur ancak bunu yaparken başkaları gibi reklam yapıp kendisini ön plana çıkarmamıştır. Sivasspor 2. ligdeyken yaptığı yardımları unutmuş olmanız normal çünkü o zaman belki de Sivassporlu bile değildiniz !

Sivasspor için 2008 yılında söylediği sözleri okumak için http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22315

Konumuza dönecek olursak Ümit ÖZAT adını ne zaman duysam aklıma Köln'de oynarken yere yığıldığı o an ve Mondragon'un gözyaşları aklıma geliyor. İnşallah rahatsızlığı tamamiyle geçmiştir.

Osman kardeşim her zamanki gibi yine taşı gediğine koydun,eyvallah.

üçyıldız58
16.01.2013, 14:12

şayet sivaslı sivaslıya sahip çıkmış olsaydı bu memleket 2 tane başbakan çıkarmış bir şehir olacaktı

Ferhat06
16.01.2013, 14:13
Ümit Özat takım çalıştırmak istesin 50 tane takım bulamazsa ben hiç birşey bilmiyorum.

chatlaq
16.01.2013, 14:24
Sivas kanalında Sivasspora yapılan övgüyü çok ilginç karşılamam, yapanada aşırı sevgi göstermem bizi övdü diye, olması gereken odur zaten. Sivas kanalında bize hakeret edecek değil. Ama ümit özatı çok seviyorum.

Besyo_cu nun dediği gibi kölndeki rahatsızlandığı an aklıma geliyor

Rallim58
16.01.2013, 14:26
Geç bunları Ümit Özat! Bgüne kadar yüzlerce defa seni çeşitli kanallarda dinledim ağızından bir defa sivas ve sivassporla ilgili güzel sözler çıkmadı. Hep kendini Ankaralı olarak lanse ettin. Sivas televeziyonuna katıldığın için tabiki sivası öven sözler söyleyecen bizde yuttuk. Sivasspora nasıl mesafeli uzak olduğunu yönetime sorun onlar söylesin.bugün kalkmış övüyorsun. Sivassporun bugüne kadar bariz,skandal niteleğinde bir çok hakem kurbanı oldu,hangisinde ulusal tv.lerde bir cümle ettin
başkasını bilmem fakat ben yemedim bunları

Bugüne kadar, yorumculuğa başladığı kısa dönemde de olsa Sivassporu konuşmadığı konusunda eleştirileriniz hoşgörü ile karşılanabilir. Ama "ben burdayım" mesajı verildiği şeklindeki görüş asla kabullenilir gibi değil. Divriği'li olup, köyüne dahi görev gereği gitmiş birisi ve Divriğispora yaptıklarını bilen olarak, sizlerin bilmediği şekilde bir insan olduğunu söylemekle yetinmek isterim.

10 seneyi geçti, Kuzeni Çağlayan Özat D.Ç. Divriğispora transfer olduğunda özel sohbetlerde Ümit'i yakından tanımıştım.

Hakkını yemeyin, kul hakkına girer. Nail bey canlı yayına katılır mısınız? diye sorup bağlantı kurulması ve futbolcumuz Ümit Kurt'un hocası olması hasebiyle gelişen konuşmalardan ibarettir.

Kokomo
16.01.2013, 14:26
Oynadığı zamanda duruşu, ahlakı ve dürüstlüğü ile herkesin kalbine taht kuran Ümit Özat'a sevgiler, saygılar ...

Külhan
16.01.2013, 14:53
Ümitbey cok yerinde bir tesbitte bulunmus üc büyüykler türkiyenin gündemini neden cok fazla olusturuyor onlardan baska onbestakimdaha var o onbes takimin bir coklari zaman zaman o üc by leri cok kez rahat yeniyorlar ama sunuda hic unutmasinlar ki avrupaya gittiklerinde hepsi sapir sapir dökülüyorlar fakat is dönüp dolasip süper lige gelince efelenmekten de geri kalmiyorlar benim ümit beyden ricam kendisininde dedigi gibi ana dolu takimlarina yorumlarinda biraz daha yer verir lerse hasetten hemsehrimiz olarak sivasspora karsi yapilan haksizliklari dile getirir lerse bundan ziyadesi ile memnun oluruz ve kendilerine bol sans ve basarilar dilerim.

58 SiVaSıM 58
16.01.2013, 15:07
siva seninle gurur duyuyor ÜMİT ÖZAT geleceğin sivasspor teknik direktörüdür ÜMİT HOCA seni seviyoruz ve gurur duyuyoruz

kayayatakci
16.01.2013, 15:10
sevgili ümit sana yakisani yapmissin bir sivasli olarak seni hep sevdik bence adam gibi adamsin sivasimiz icin söyledigin güzel sözleri diger ulusal kanallara ciktiginda söylersen daha da seviniriz umarim bir gün sivassporumuzun basinda görürüz

Serdar63972
16.01.2013, 15:39
Bu Ümit ÖZAT aşığı güruhtan biri de çıkıp Ankaragücüne transfer olduğu hafta, Sİvassporda istedi gitmedim, çok sevdiğim falan yaptığım filan yaptığım A.gücüne geldim cümlesini değerlendirebilir mi?

etlidöktürek
16.01.2013, 16:50
toraman ile kıyaslayınca harbi sivaslısın hacı

favori58
16.01.2013, 20:41
ya hemen teslim oldunuz bakıyorumda, Nereli olduğu sorulduğu zaman niye " Angaralı" diyor bunları geçin saf olmayın bırakın bu ayakları

ankastre
16.01.2013, 20:47
nerelisin diye sorunca divrik derler :) sivas demezler divriğili gardaşlarım. birde zaralı gardaşlarımda öyleler galiba