Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan'a Sözlü Saldırı

SivasSpor.Com
17.01.2013, 08:05
http://resimzade.com/Show.html?i=38554&token=10943

ZTK 1461 Trabzonspor-Sivasspor müsabakası sonrasında Sivassporumuzun başkanı Mecnun Otyakmaz'a sözlü saldırıda bulunuldu. Müsabaknın sonları yaklaşırken yaşanılan bu olaya ağır tepki gösteren Otyakmaz'ın çıkışı karşısında, Trabzonsporlu yöneticiler ve Sivas heyeti başkan Otyakmaz'ı sükunete davetle, sakinleştirmeye çalıştılar. Küçük bir grup tarafından organize yapılan bu olayın, şike göndermeli sözler olduğu, başkan Otyakmaz ise bu sözler karşısında, aynı dille cevap verdiği öğrenildi.

Başkanımıza geçmiş olsun diyor, sözüm ona taraftar olacak şahısların ilgili 6222 sayılı sporda şiddet yasası çerçevesinde, hak ettiği cezayı alacağını düşünüyoruz.

Sivasspor.com özel haberi

edipalperen58
17.01.2013, 08:08
BEN BUNLARIN HEPSİNİN...................... .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. ...... YİM

Abdullah DuMaN
17.01.2013, 08:10
Ağzımı bozmak istemiyorum ama bu yaptıkları şe.....lik başka birşey değil ne dediklerini tahmin edebiliyorum dava ile ilgili tahrik edici sözler söylemişlerdir eminim dün maçı izleyemedim yoldaydım sadece uzatmalara yetişebildim ve tvyi açtığımda duyduğum ilk şey Mecnun Başkan'la tribünden birinin tartıştığı idi Başkanım sen İte Köpeğe kulak asma

AmiRaLL
17.01.2013, 08:13
Sallayin hamsi kafalari atalan uskudari gecti onlar hala odunumun parasi diyolar :) gerci Mecnun baskan onlara cevap vermistir ama yinede yapilmamasi gereken olayi her zaman yapacaklarbu hamsi kafalar ..adamlar olay cikardi hala ceza yok biz olsaydik heemen ilk mac cezayi cekerdik..yaziklar olsun federasyonaaa

Abdullah DuMaN
17.01.2013, 08:15
1-0 önde oldukları maçta uzatma dakikalarında sahaya girip takımının 3-0 hükmen yenilgi almasına vesile olan bir zihniyetten bahsediyoruz sonuçta bunların kendisine faydası yok bize zararı olmuş çokmu

turks
17.01.2013, 08:31
sizin adamlığını şe...sizler topluluğu kendilerini bi halt zannediyorlar adi adamlar

Rallim58
17.01.2013, 08:31
6222 sayılı sporda şiddet yasasının ilgili maddesi..

-Spor alanlarında veya çevresinde taraftarların grup halinde veya münferiden belirli bir kişiyi hedef veya muhatap alıp almadığına bakılmaksızın duyan veya gören kişiler tarafından hakaret olarak algılanacak tarzda aleni olarak söz ve davranışlarda bulunmaları halinde kişilere fiilleri daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde şikâyet şartı aranmaksızın 15 günden az olmamak üzere adli para cezası verilecek.

Bu tür sözlü saldırının daha ağır cezalandırılması gerekir. Yoksa "çamur at izi kalsın" olur.

Ahwettt
17.01.2013, 08:36
Öncelikle Başkanımıza geçmiş olsun derim. Bunlarda işte Futbolun örgütü. İnsnaları bir birine düşürmek ve ortalığı karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Cahil yaratıklardan herşey beklenir.

Salim58
17.01.2013, 08:53
Başkanımıza yapılan bu çirkin sözlü saldırıyı şiddetle kınıyorum.
Trabzon taraftarı takımına sahip çıkmada bir numara ama, Trabzona maça giden birçok takıma karşı yaptıkları çirkinliklerde on numaralar diyebilirim.

Bu ve benzeri çirkinlikler yaparak biyerlere varmaya çalışanlar hiç bir yere varamazlar.

infial§
17.01.2013, 08:54
Başkan'ın çapı ve delikanlılığı ortada,öyle bîr iki lAfa pabuç bırakacak birî değil pontusculara cvplarını vermiştir,ha bu arada sayın Yiğidolar hümânîstliği bırakın burdan yazmakla olmaz bu ş.ler ile iki maçımız var,gerekeni yaparız artık

GokhanTurna
17.01.2013, 08:57
Bu trabzonluları futbol tarihinden silmek lazım artık. Sataşmadıkları takım kalmadı böyle çirkeflik olmaz. Başkan'a geçmiş olsun. Biz başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Şikenin trabzon tarafından yapılmaya çalışıldığını futbolcular kendileri itiraf ettiler. Bunlar hala kendi suçlarını kabul etmeden millete yüklenmeye çalışıyorlar.

Murad_Kelleci58
17.01.2013, 09:05
Sayın Otyakmaz'a yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyorum..

Soyu sopu belli olmayan (daha doğrusu Rum Potnus'un uzantısı olan) bu adilerin yaptıkları bu ne ilk ve nede son olacak bir kancıklıktır.. Bu saldırılar hep olacaktır.. Bu olayı bir camiaya mal etmeyelim diye kimse kendini kandırmasın..

Onlardaki kuyruk acısı olduğu sürece bu dava sürüp gidecektir.. bu böyle biline..

Anadoluvoyages
17.01.2013, 09:10
Başkanımıza büyük gecmis olsun, bu potnus tohumlarını bütün liglerden ihraç etmek lazım. Seref.....zler.

Anadoluvoyages
17.01.2013, 09:13
Eskilerden kalma bir soz vardır tam da bu Potnuslar için; katranı kaynatmakla olmaz ki şeker, cinsini si...im cinsine çeker.

hiko58
17.01.2013, 09:15
trabzona ait ne varsa türkiye liglerinden atılması lazım. futbolda bu pisliklere yer vermemek lazım

aozdemir
17.01.2013, 09:30
bizim kültürümüzde evimize gelen misafire kötü davranılmaz. aramızda husumet olsa dahi. böyle bir davranışı sergilemeleri onların karakterini ortaya koyar. biz onurumuzla mücadele ediyoruz. onların yaptığı gibi biyerlere dayanarak spor yapmıyoruz. alnımız açık şükürler olsun.

kaptann58
17.01.2013, 10:06
başkanın göğsü dik olması için ruhsuz futbolcuların o sahadan hamsileri yiyerek çıkması lazımdı

kaptann58
17.01.2013, 10:08
bursa kupa maçında bursa tarfatarına küfredenleri kınıyorum buradan üç beş kendini iblmez küfredip bütün sivaslıya mallediyorlar kendine yapılamsını istemediğin hareketi başkasına yapma dün bize yapılanlar ne kadr çirkinse sivasa gelip takımını destekleyenlere küfretmekte okadr çirkindir

masteraydin
17.01.2013, 10:33
bizim kültürümüzde evimize gelen misafire kötü davranılmaz. aramızda husumet olsa dahi. böyle bir davranışı sergilemeleri onların karakterini ortaya koyar. biz onurumuzla mücadele ediyoruz. onların yaptığı gibi biyerlere dayanarak spor yapmıyoruz. alnımız açık şükürler olsun.

Güzel kardeşim bizde misafire böyle davranılmaz diyorsunda ben maçtaydım ,pontuslar oyuncularımıza demediğini birakmadı .ayrıca hırsızlar , ve şike yapsana diye götlerini yırttılar. bu durumda sen ne yaparsın adamların hala kuyruk acısı var. ben trabzonda yasıyorum bunların düşüncesini cok iyi biliyorum.

Kokomo
17.01.2013, 10:41
Trabzon camiası ne kadar çirkef bir camia olduğunu bir kez daha ispatladı.

Bu sitede az da olsa Trabzonla iyi olalım diyen üyeler iyi okusun bu haberi !

kursad1981
17.01.2013, 10:48
bu seref yoksunu haysıyetsızlerın kafaları cırkeflıkten başka bıseye çalışmaz zaten Sayın başkanım sıze sonuna kadar ınanıyor ve guvenıyoruz

OzkanBaskan
17.01.2013, 10:50
Şu takım buraya geldiğinde bizim taraftarı merak ediyorum açıkcası başkanımıza yapılan bu terbiyesizliğin cevabını fazlasıyla verelim bu adi şe... Sizlere bunların yaptıkları yeter artık

Mete209
17.01.2013, 10:52
Başkan'a yapılan sözlü saldırıyı Sivasspor taraftarı olarak şahsıma yapılmış kabul edip olayı ve yapanları şiddetle kınıyorum!!!

Başkan'ı da dik duruşundan dolayı tebrik ediyorum!

SempaticH
17.01.2013, 11:09
bunlara cevabı futbolcular maçı alarak yapacak kardeşim böyle laflarla bunlar adam olmazlar çıkacaksın takır takır oynayıp yeneceksin hemde eze eze basıp geleceksin erman efendi kendi kendine alem kimseyi sallamıyor gırgır geçerek zaman harcarsan adamın oğlu gözünün yaşına bakmaz vede laf sahibi olur onun için yeneceksin laflarını ağılarına tepeceksin

chatlaq
17.01.2013, 11:28
bunların cevabını sahada verebiliriiz ancak. yoksa yasa masa bu hamsiler için geçerli değil

okan3336
17.01.2013, 11:33
hamsi kafalıların kuyruk acısı var ondandır da :D has yiğido görmeye dayanamadılar bünyeleri yetmedi herhalde :D

58MUAMMER58
17.01.2013, 11:51
ŞİMDİ BAŞKANA BU PİSLİĞİ YAPAN TÜRKLÜKTEN İNSANLIKTAN ADAMLIKTAN NASİP ALMAMIŞ DİKATLİ BAKINCA İNSANI ANDIRAN BU ACAİP YARATIKLARIN GEÇMİŞTE YAPTIKLARI NAMUSSUZLUKLARI ADİLİKLERİ HATIRLAMAKTA FAYDA VAR:mad: SONRADA MEDYADA BU PONTUS ARTIKLARININ YAPTIKLARINI HOŞGÖREN NORMAL SAYAN HERYERDE YAPILIYOR KARDEŞİM DİYE AVUKATLIĞINI YAPAN GAZETECİ GEÇİNEN SOYTARILARADA 2 ÇİFT SÖZÜM OLACAK:mad: BU PİSLİK MİLLETİN KARAKTERSİZLİĞİ İÇİNDE SAHAYA TAŞ BIÇAK AYAKKABI PATLAYICI YANICI KESİCİ HERTÜRLÜMADDE DON ATLET İNGİLİZ ANAHTARI ATMAK,RAKİP FUTBOLCU TEKNİK DİREKTÖRÜN KAFASINA TAŞ ATIP YARMAK SAHAYA GİRİP TERÖR ESTİRMEK ,RAKİP YÖNETİCİLERE SÖZLÜ FİZİKİ SALDIRI YAPMAK ,KENDİ FUTBOLCUSUNU HOCASINI MEYDANDA LİNÇ ETMEYE KALKIŞMAK, RAKİP TAKIM OTOBÜSÜNÜN TEKERİNE SİYMEK İSTANBULDAN GELDİ DİYE GAZETECİLERİ UZUN ÇARŞIDA KILIÇLA KOVALAMAK, KENDİ ZENCİ OYUNCULARINA YAMYAM DEMEK FUTBOLCULARININ EVİNİ SOYMAK KARISINA SARKINTILIK YAPMAK HAKSIZ OLDUKLARI HALDE HAKLIYMIŞ GİBİ AĞLAYIP ZIRLAMAK VS VS VS BÖYLE BİR ŞEREFSİZ KARAKTERSİZ MİLLETİ SİVASDAN ÜSTÜN TUTAN SİYASİLER, MEDYADA ONLARA SAYFA SAYFA YER AYIRAN GAZETECİ MÜSFETTELERİ ESERİNİZLE GURUR DUYUN :mad:

Editörün notu : Lütfen yorumlarınızı küçük harflerle yazınız. Aksi halde yazılarınzı silinecektir.

poolat58
17.01.2013, 12:18
yapsınlar bakalım hamsi kafalılar onlar sivasa gelmeyecek tabi.......

58sinan58
17.01.2013, 12:29
pislik heryerde pisliktir yüz senede geçse değişmez bunların hamsi beyinleri

58sinan58
17.01.2013, 12:32
Trabzon camiası ne kadar çirkef bir camia olduğunu bir kez daha ispatladı.

Bu sitede az da olsa Trabzonla iyi olalım diyen üyeler iyi okusun bu haberi !

biz onlarla iyi falan olamayız gardaş çünkü bizim bu pisliklerle kafa yapımız hiçbir zaman uyuşmaz

sivaslıadem
17.01.2013, 12:50
bunun bir de rövanşı var
Gelmeye cesaretleri varsa gelsinler
Ama korktukları başlarına gelmeyecektir
Karşılarında büyüklük nasıl olurmuş bunu öğretecek sükunet sahibi yiğidolari bulacaklar

izmirliyigido
17.01.2013, 13:19
Açık ve net söylüyorum. Futbol liglerinde en nefret ettiğim tek takım Trabzonspor ve encükleri diyebilirim. Ne kadar Trabzon'a ait takım varsa, hangi platformda karşılaşırsak mutlak suretle yenmek lazım. Dün Rıza hoca takımı adam gibi oynatsaydı bugün galibiyeti konuşacaktık. Onlarında sesi kesilecekti.

Skoru adamlar kendileri tayin etti, maçın sonunda da büyük başkanımıza sataştılar. Sayın Otyakmaz'ın gereken cevabı verdiğine inanıyoruz ama bunu hukuki alanda mutlak suretle cezalandırılması yoluna gitmelidir. Ki, bu ş.ref yoksunu mahluklar kendilerini bir şey sanmasınlar. Bu ne yav, ortalıkta terör estiriyorlar, herhangi birşey yapılmıyor.

Federasyonu göreve davet ediyor SAYIN BAŞKANIMIZA GEÇMİŞ OLSUN diyoruz.

.

favori58
17.01.2013, 13:35
Bazı arkadaşlar bunun bir rövanşı var filan diye yazmışlarda olsa ne olacak ki?
Göreceksiniz o maçta 1461 kuzu kuzu galip rhat rahat gidecek, o gün maça gelen az sayıda seyirci belki maç öncesi saman alevi gibi çatlak ses çıkarır sonra sessiz sedasız maçını izler bu yazdıklarımı unutmayın

cılgınsivas58
17.01.2013, 14:25
kardan adam olur trabzonlulardan adam olmaz
laz beyinliler

Besyo_cu
17.01.2013, 14:41
Dışarıda Mecnun başkanın karşısına çıkmaya cesaret edemeyen kişiliksiz insanların yapmış olduğu bu ş.refsizliği tüm Trabzon'a mal edersek onlardan bir farkımız kalmaz.

velibircan
17.01.2013, 14:45
Bildiğiniz üzere Dün oynanan 1461 Trabzon kupa maçında başkanımıza ufak bir tartışma olmuştur.Yaptığım araştırmalar sonunda Hem trabzon tarafında oturan hem de protokol tribününde oturan arkadaşlarımdan aldığım bilgileri aktarmak istiyorum...

Öncelikle yaşanan olaylar trabzon kapalı tribününde maç boyu devam eden " Şikeci Sivas , Şikeci Mecnun Odyakmaz " , " Şike yapsana Şike Yapsana Mecnun Başkan Şike Yapsana " vs Bir çok tezahüratla başlamıştır.Maç boyunca devam eden saldırılar karşısında Başkanımız en sonunda dayanamayıp " Şike yapanda Şerefsiz , Bunu bağıranda Şerefsiz , Sizde Şerefsiniz " diyerek bağıran taraftarlara karşılık vermiş.Yine Kulüp çalışanlarımızdan Mustafa Uzun abimiz olay karşısında tepki gösterip taraftarların üzerine yürümüştür.Bunlar üzerine az miktarda olan trabzonluların bazıları yerine oturmuş bazıları ise Stad dışına kaçmışlardır.

Kısacası Başkanımıza sadece "sözlü " sataşma olmuş bunun karşılığını da kat kat alarak pişman olmuşlardır...Geçmişte böyle benzer olaylar bazılarınızın hatırlayacağı gibi karşıyaka tribünlerinde olmuş ve cevabını onlarda fazlasıyla alarak af dilemişlerdi.Bu arada dip not olarak belirtmekte fayda var " Aziz yıldırımın bile gidemediği trabzona başkanımız her sene göğsünü gere gere gitmiştir.Benzer bir olay seneler önce olmuş yine Mustafa abimiz başta olmak üzere futbolcularımız ve kulüp çalışanlarımızın etkisiyle trabzonlular koridorlarda kaçacak yer aramışlardır merak edenler youtube dan araştırabilirler.

Emre yıldırım

MEVLUTHOCAOGLU
17.01.2013, 14:51
bunları konuşmaya bile değmez çok güzel bir ata sözü var ( İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR )

MEVLUTHOCAOGLU
17.01.2013, 14:52
BUNLAR KENDİLERİNİ ADAM SANIYORLAR AMA ADAMLIK ÖYLE KOLAY DEĞİL BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ _?

58sinan58
17.01.2013, 15:01
şikenin babasını siz yapıyorsunuz rum tohumları sadri babanıza sorun size nasıl yapıldığını söylesin ş....sizler

mesut_tncsvs
17.01.2013, 15:06
Başkanımız Gereken Cevabı Vermiş zaten çok güzel bir şekilde.

Yeni çıkan yasadan yargılanmalılar.

legolass
17.01.2013, 15:06
onlara pontus rumu derler bize YİGİDO DERLER . aramizdaki fark bu onlarin kapasiteleri bu kadar. memleketine gelene bunlar boyle s.refsizlik ederlerse herkesi karsisina almaya devam ederler. neye yariyor boyle yapinca ellerine biseymi geciyor. sadece butun ulkenn antipatsini ofkesini kazaniyorlar.Sivas'a gelipte mutsuz ayrilan bir insan gordnzmu? goremezsiniz cunku biz onlar gibi tasla sopayla degil misafirleri gulle karsilayan bir sehre sahibiz. karsilarinda ilk defa "adam gibi adam" gorduler ya bi yerleri kalkti bu da anlayana yeter.

kayayatakci
17.01.2013, 15:48
Bizim sevgili baskanimiz Mecnun bey dünyanin en efendi baskani ..trabzon sporluyuz diyip gecinenler biliyoruz kökenleri malüm en serefsiz pislik adi taraftar onlarda aslinda trabzon sporun rus ligine katilmasi daha iyi olur en azindan türkiye liglerinde bir temiz nefes almis oluruz pislik peklenmis olur.

ozledımeskıyı
17.01.2013, 15:49
Tam Trabzonlulara yakışan hareketler zaten.

poolat58
17.01.2013, 16:03
hamsi beyinliler lazlar daha sayayım mı? bunlara ne desen az gelir. işte böyle de korkaklar. mecnun başkanın gölgesi sizin alayınıza yeter be. :mad:

YİGİDOKENTLİ
17.01.2013, 16:16
Bunlarin alayi ş...... almanyada 3 kisi dayak attim bu yüzden s...... benim memleketime sivassporuma laf söylüyor

recep cevik
17.01.2013, 16:16
Bu rum kökenlilerin bilmediği tek şey var bu maçında rövanşı olduğudur. Artık bıçak kemiğe dayandı bence, tüm sivaslıların bu maçta tek yürek olup, gücümüzü göstermeliyiz diye düşünüyorum.

YİGİDOKENTLİ
17.01.2013, 16:17
Baskanin yüregi yeter ama dur rizespor geliyor baslarina bela olacak trabzonlularin :)

yigido yakup
17.01.2013, 17:01
Baskana yapilanlari kiniyor vede hersekilde basanimizin yaninda oldugumuzu bildirmek istiyor onlarin karakteri icabi yapacaklari normal seyler benim kizdigim sahada 11 tane adamin cikip Adam gibi oynamayip iti köpegi laf sahibi yapmalaridir.

velibircan
17.01.2013, 17:13
Ayrıca Maça Girerken Güvenlik Tarafından Önce Normal Arandık.Sonra Montumuzu Çıkarmamız Söylendi Tamam Dedik Montumu çıkardım yine aradılar..Sonra Botlarımızı çıkarmamız söylendi botumuda çıkardım sonra ters tutup sallamamı istediler..Ben hiç bir deplasmanda böyle aranmadım dedim güvenlikler bana emir böyle dedi emir kimden dedim bişey demediler sadece ters ters baktılar..

Trabzon Camiası Kadar Şe..... Bir Camia Görmedim

58 SiVaSıM 58
17.01.2013, 17:56
itleri takmaya gerek yok başkan cevaplarını vermiş zaten trabzonlu 3-4 p.c.n dediklerinimi dikkate alacaz

burak58as553
17.01.2013, 18:02
Şu Trabzon'a futbolu yasak edeceksin arkadaş.Fb gidiyo olaylar çıkıyo Gs gidiyo olaylar çıkıyo Bjk gidiyo olaylar cıkıyor Bursa maclarında olaylar cıkıyo bizim maçlarımızda olaylar çıkıyo ama halada bunları engelleyecek cezalar verilmiyor.

alaattin 5858
17.01.2013, 18:06
bu hamsi beyinlilerde futbolun pkk sı

Mustafa58Ağa
17.01.2013, 18:06
beyin dağıtılırken trabzonlular nerdeydi acaba

H_Turan
17.01.2013, 20:11
Trabzonluları hiç sevmiyorum kinci ve nefret kokan insanlar geneli böyle heleki Trabzonsporlular sözüm onlara hepsinden nefret ediyorum Hepsi Sütten çıkmış ak kaşık bizler şikaci :mad:

kurtay58
17.01.2013, 20:30
tek kelimeyle kahpelik, bunun başka izahı yoktur

etzel1967
17.01.2013, 23:22
sayın başkana yapılan ahlaksızca saldırıyı kınıyorum...başkan, ağzı salyalı güruha karşı onların anladığı dilden konuşmuş...ne yazık ki bu güruh içinde, okumuşla cahil arasında da fark yok, hepsi bir...akıl-izan denen şey bu güruha öyle uzak kavramlar ki...aslında en büyük zararı kendilerine verdiklerinin farkında değiller...nefret ekenin nefret toplayacağının umarım farkına varırlar...

aldair
18.01.2013, 07:46
mecnun başkana yapılanları yazdık bir kenara .......

Kokomo
18.01.2013, 08:11
GEREKEN CEVABI VERDİK !

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz,Çarşamba akşamı oynanan 1461 Trabzon-Sivasspor maçında yaşananları Hürdoğan’a anlattı.

1-1 biten maçın sonlarında yaklaşık 20 kişilik bir grubun şeref tribünü yakınlarına gelerek laf atmaya başladıklarını söyleyen Başkan Mecnun Otyakmaz “ Bu grup maçın başında yoktu. Sanıyorum ikinci yarıda tribüne geldiler. Golü yedikten sonra bizim olduğumuz tarafa gelerek saçma sapan sözler söylemeye başladılar. Bunu biraz daha ileri götürüp şahsıma ve Sivasspor’a küfürler ve hakaret edilmeye başlanınca,bende doğal olarak sinirlenip tepkimi gösterdim. Tabi bu arada Trabzon’daki dostlarımız araya girerek ortamı yumuşattılar.Aslında fazla büyütülecek bir durumda yok”dedi.
Sivasspor’un geçen sezon yaşanan sıkıntılarda ki dik duruşundan ödün vermediğinide hatırlatan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz “ Bazıları bizim onurlu ve dik duruşumuzu kabul etmeyebilir,ama biz Sivasspor’a yakışır bir duruş sergiledik,doğruluk ve dürüstlüğümüzden taviz vermedik. Herkesin bunu yapamayacağını düşündüğümüz zamanda,Trabzon’da bazı çevrelerin bu tepkileri göstermeleri normal olabilir” şeklinde konuştu.

Başkan Otyakmaz,ayrıca Yiğidolara seslenerek yarın Gaziantepspor’la oynanacak olan maçta tribünleri doldurmalarını ve takıma destek vermelerini istediler.

(Hürdoğan Gazetesi)