Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağlam'ın talihsiz açıklaması

burak58as553
24.01.2013, 12:14
http://img89.imageshack.us/img89/9207/ertugrulsaglam.jpg

Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından Ertuğrul Sağlam karşılaşmadaki penaltıya dikkat çekerken sarı-lacivertli takımın Sivasspor ile oynayacağı maçta "sorumlu" davranacağını söyledi.

Bursaspor Fenerbahçe ile oynadığı mücadeleden 3-0'lık mağlubiyetle ayrıldı. Maçın ardından Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam penaltı pozisyonuna dikkat çekerken yayıncı kuruluşa şu açıklamaları yaptı;
"Genel anlamda çok da iyi bir mücadele ortaya koymadık, penaltıya kadar olan bölüme kadar oyun dengede gidiyordu. Penaltı oyunun kırılma noktası oldu. Çok riskli, sıkıntılı bir pozisyon. Penaltı değil gibi gözüküyor. Maalesef yan hakem eline çarptı diye gördü ki verdi. Hakemler risk almak istemiyor. Maçın dengesi hakemler tarafından değiştirilmiş oldu. Yapacak bir şey yok.
İkinci yarı kaleye gittiğimiz dakikalarda sorumsuzca bir gol yedik sonra da oyun koptu.
Yaklaşık 10 günde dördüncü maçımızı oynadık, Cumartesi de lig ardından sonra kupa maçı oynayacağız. Türk futbolunun hiç alışık olmadığı bu yüklemeyi ve yoğunluğu yaşıyoruz. Böyle sıkıntılar da yaşamamız normal. Gruptan çıkma adına şansımız azaldı.

FENERBAHÇE'YE MESAJ
Fenerbahçe sorumluluk sahibi olarak Sivasspor deplasmaninda nasıl oynayacağını biliyor, kendileri de aynı şeyi yaşayabilir. Kendi başlarına gelmiş gibi düşünerek, sorumlu insanlar gibi hareket edeceklerdir diye tahmin ediyorum. Fenerbahçe büyük bir camia, hep berabere göreceğiz. Elbette farklı bir motivasyon oluşabilir. "

mdogan58
24.01.2013, 12:17
Hocam boyle aciklamalar yakismadi..size saygim var..birak oyle kalsin..

burak58as553
24.01.2013, 12:18
Ertuğrul Sağlam biraz da sen sorumlu olaydın da 4 maçın 3 ünü kaybetmeseydin.Fenerbahçe tabii ki sorumlu davranmak zorunda ancak Fenerbahçe kazanırsa sorumlu puan kaybederse maçı sattı imajı yaratmakta çok yanlış.
Hadi bakalım hayırlısı..

taraf
ertugrul un bu sözünü terbiyesizlik olarak görüyorum

gücün varsa yeneceksin yoksa saga sola çamur atmayacaksın

Harput0658
Bakalım 1461 size karşı nasıl oynayacak.

58sinan58
24.01.2013, 12:19
ne demek istiyor şimdi bu ertuğrul dayım bişeyler ima etmeye çalışıyor ama neyse

58sinan58
24.01.2013, 12:21
hoca bak git:mad::mad:

SenSetik
24.01.2013, 12:26
hocam sanki 1461 çantada keklik gibi görüyorsun..."kupada hiç bir ümidi kalmadı nasıl olsa bizim maça asılmazlar" diyorsan eğer bizde bir sorumluluk göndermesi yapalım Trabzon'a doğru...olur mu???

yigido yakup
24.01.2013, 12:26
Fenerbahcenin sorumlulugu seni ilgilendirmez bu aciklamada sam seytanligi yatmaktadir fenerbahce ve sivasspor lafi gönder sonra cekil kenara seyret yok olasi fener galibiyetinde kis kis gülerek bu aciklamada iyi oldu demek sivasspor yenersede daha büyük bir zevkle zaten bu mactan ne bekliyordunuzki diyecek?

Sen olsan gruptan cikmis olsan bu kisin sogugunda yemin ediyorum kendin bile sivas gelmemek icin bir yol arardin.

buraks58
24.01.2013, 12:27
sen iki fb maçından puan alama sonra çık fener kendine yakışan oyunu oynacaktır diye açıklama yap.
adam gruptan çıkmayı garantilemiş yoğun maç trafiğinde elbette genç ve yedek oyuncularıyla,maç eksiği olan oyuncularıyla sahaya çıkacaklardır.

58g0kberk58
24.01.2013, 12:28
Sen 4 maca cik sadece 1461i yen kendi sahanda. Sonra cik millete camur at yok sorumlu ol kendini bizim yerimize koy. Benim kanaatim yogun lig maratonuda dusunulerek daha yedek agirlikli bir kadroyla cikicaktir fenerbahce. Yani biz eger o maci kazanirsak ertugrul beyin tavri bir nevi fenerbahce maci satti olucaktir. Yoksa basarisiz sonuclari taraftara nasil aciklicak

Ha bi de bakalim 1461 size karsi nasil oynuyacak...

buraks58
24.01.2013, 12:30
Sen olsan gruptan cikmis olsan bu kisin sogugunda yemin ediyorum kendin bile sivas gelmemek icin bir yol arardin.

aynen katılıyorum hocam. fenerbahçeyi maça asılması için motive etmeyi bırakıpta takımını motive etmeye bakmalısın ertuğrul hocam.

58sinan58
24.01.2013, 12:36
sen önce kendi sorumluluğunu yerine getirseydin hocam gördük akşamki oynadığınız maçı yediğiniz golleri sayenizde fenerin bir yıldızı daha oldu sabah gazeteleri okudunmu hocam bırak sağa sola laf yetiştirmeyi

Mustafa58Ağa
24.01.2013, 12:38
ertuğrul hoca sende ne konuşuyon boş boş

sivaslıadem
24.01.2013, 12:42
1461 sizden puan alsın ben görürüm o zaman
Çok talihsiz bir açıklama
Imkanı olan herkesi (ıstanbul bursa ve çevresindeki tüm yigidoları) gruptaki son maçımıza atatürk stadina bekliyorum
Takım olarak bursa karşısında bir sorumluluk örneği gösterelim

mustafa_kavak58
24.01.2013, 12:45
hocam bu aciklama size hic yakismadi yani sizden bu aciklamalari beklemezdim :)

psychology58
24.01.2013, 12:56
Ertugrul Hocam sana ve Bursaspor camiasına bi saygımız var bırakın da öyle kalsın daha maça 1 hafta var şimdiden başladınız bir şeyleri ima etmeye.

Yazık çok yazık...!!!

58akif34
24.01.2013, 13:10
Acaba bursa da yenersek bursayi ne aciklama yapacak yada 1461e yenilirse

sivasfutbol
24.01.2013, 13:18
terbiyesiz herif ne olacak ahlaksız

mucahit_58
24.01.2013, 13:25
Sacmalik, hic bir takim gruptan cikmayi garantiledikten sonra bu yogun tempoda kasmaz, zaten o yuzden dunki macta isi ciddiye aldilar.. Diger mesele madem aglayacaktin belluschi, batalla, pintoyu niye oynatmadin ilk 11de. Diger arkadaslarimin da dedigi gibi, 1461 bize oynadigi gibi oynarsa zaten rahat yener sizi..

T.direktorler arasinda en guvendigim beyfendi durusu olan sendin, Sen de yalan oldun Ertugrul Hoca..

xremix
24.01.2013, 13:31
ertuğrul sğlam seni hiç sevmiyordum,şimdi bu 2 ye katlandı ,git işini yap seni herkes hala efendi sanıyor...!!!

58 SiVaSıM 58
24.01.2013, 13:40
******** 1461de size karşı sorumlu oynasın o zaman biz feneri her türlü yenicez merak etme sen bizim olduğumuz yerde sizin ESAMENİZ okunmaz ertuğrul efendi haddini bil.SİVASI diğer çerez kulüplerle karıştırma

58MUAMMER58
24.01.2013, 13:40
ertuğrul hoca maç günü tv nin başına geç takım gör sen fb ye ne oynadınki şimdi fb yi gaza getirmeye ortaya laf atıp ortaya atma kendi işini kendin göreceksin umarım 1461 takımıda size karşı sorumlu oynar sanmıyorum yazık beyefendi diye geçiniyonda bu sözünden sonra değerin 5 kuruş değil gözümde

corner58
24.01.2013, 13:45
Şampyonlar ligini takip et Ertuğrul hoca . Manchester Galatasarayı gruptan çıkarırken iyimiydi

engin2609
24.01.2013, 13:48
herkes kendi takımından mesul sen fenerin nasıl oynuyucagını veya sivasın nasıl oynuyucagını belirliyemessin anca kendi takımında bunu yaptırabilirsin ertugrul hoca

DOGU_BEY
24.01.2013, 13:51
Bu adamın en baştan beri iki yüzlü ve asla göründüğü gibi efendi pozlarını takınan biri olmadığını söylüyorum...Şimdi yaptığı bu seviyesiz ve SORUMSUZ açıklamasıyla kendi ağzından iki yüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu...Sen birilerine sorumlu oynar mesajı ve imajı vermeye çalışacağına şampiyon takımı nerelerden ne hale getirdin otur da onların öz eleştirisini yap!!!

mustafa58aa
24.01.2013, 14:18
kendisinin gücü yetmemiş başkalarından medet bekliyor utanmazlar

legolass
24.01.2013, 14:29
ertugrl sen bu laflarla biseyler ima etmeye calisiyosun. fenerbahce senn laflarina zatn kulak asmaz 2 takimda sahaya cikar elinden geleni yapar. eger sivas yenerse hemn mac satildi diyeceksin senin gibi laf oyunlari yapanlarin sonu iyi degil. asil siz 1461 maci size satinca ne diyeceksin? sivasspor buyuk takimdir bugune kadar hangi takim sivasa mac satmiski simdi satsin ustelikte bahsettigin takim fenerse. sutten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis. insallah gruptan biz cikacagiz sende taraftarina hesap vereceksin. yapma boyle ertugrul yapmadam ol once. agzindan cikan lafin arkasinda durabilecekmisin federasyon umarim konusmalrini dinlemistir sana yaptirim uygular zannetmiyorum ama!!

bahbaba58
24.01.2013, 14:32
ertuğrul adam gibi adam diyenlere bu yapılan açıklamada SİVASSPORUMUZA çamur atmaktadır yenince adamlık taslıyorsun yenilince saçma sapan açıklamalarda bulunuyorsun Sahtekarlığın adıdır ERTUĞRUL SAĞLAM...

halilim5858
24.01.2013, 14:32
sanki bizi yendiniz hoca son macimiz kaldi fenerle önce bizi yenmeyi düsünün sonra bu aciklamayi yapin ALLAHIN izniyle sizi evinizde yenip garantileyecegiz

özmen58nadim
24.01.2013, 14:41
ertuğrul sağlam seni efendiliğinle dürüstlüğünde tanıdı türk futbol camiası ama bu talihsiz açıklamaların senin ismine kişiliğine hiç yakışmadı yani şimdi demem o ki fenerbahçe maçı kaybettiği anda ki buda olabilir herkes bilirki sivas zor bir pedlasman bunu bizzat sen yaşadın 2-0 öne geçtiğiniz maçı 2-2 bitirerek ve kupa maçında 2-1 kaybederek bunu yaşadın sen ne kadar zor bir deplasman olduğunu bilirsin sivasın keza fenerbahçe içinde geçerli bu durum sivas zor bir deplasman herşey olabilir fenerbahçe burda yenerde yenilirde beraberede kalabilir ama sen bu açıklamaları yaparak kime yada kimlere mesaj gönderiyorsun şunu unutmaki bizler yiğidoyuz bizler mert dürüst ve onur sahibi kişileriz bizim A takımı B takımı ayırt etmeyiz her zamanki gibi çıkacağıız oynayacağız terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz yeneriz yeniliriz o ayrı mesele ama senin yaptığın bu açıklama senin efendi dürüst ve saygın kişiliğine hiç yakışmadı kınıyorum seni bu açıklamandan sonra

cemahmety
24.01.2013, 14:46
Hocam kendi açından haklılık payın olabilir ama 1461'in sizin maç hiçbir şekilde baskılı oynamayacağını hep beraber göreceğiz bu söylediklerini o zaman hatırlatırım sana

izmirliyigido
24.01.2013, 14:53
Trabzonspor'un yaptığı ş.refsizliği yapmayın. Kendi gücünüz yetmiyor, orada burada çatır çatır yeniliyorsunuz sonra da biz Fenerbahçe'yi yenince mi şike oluyor?

Siz kendi sorumluluğunuzun farkına varsaydınız da hem Bursa'da hem İstanbul'da hemde Sivas'ta orta malı pisikler gibi çatır çatır yenilmeseydiniz. Adamın asabını, ahlakını, ağzını bozduyorsunuz.

Saygı duyduğum bir teknik adam ve sevdiğim bir camiaydı Bursaspor ama böyle düşünüyorlarsa Allah onları bildiği gibi yapsın.

Trabzonspor camiasından bir farkı yok o zaman bunlarında. Sen yeneme, Sivasspor istediklerinizi yapamayınca da SİVASSPOR ŞİKECİ !... Öyle mi?

Allah sizi beter yapsın küme düşün, sürünün inşallah !..

.

HababamHa
24.01.2013, 15:00
Sağlam bi konuşma olmamış rahat ol ertuğrul fb yi yenip bursaya maça değil tatile geleceğiz..

calipso
24.01.2013, 15:00
ya bi git ordan...

herkesi kendinm gibimi sanıyorsun abuk sabuk konuşma

ekingölü
24.01.2013, 15:17
Sen adam gibi oynamayacaksın ondan sonrada Fenerbahçeden sorumluluk bekleyeceksin.Şu sözleri ile hem Sivassporu,Fenerbahçeyi,hakeml eri, futbol federesasyonunu zan altında bırakıyor.Yanlış konuşmalara,Ertuğrul gibi hocaya yakışmadı.Ertuğrul hoca çıkıpta ilgili herkesten özür dilemeli.

B.DUMANLI
24.01.2013, 15:30
Sen 4 macda suana kadar bir galibiyet al,en büyük rakibin Sivasspor´a yenil sonra gücünün yetmedigi yerde bazi kulüpleri tövbet altinda birak.Aradaki 4 puan farki nasil kapanir iki macda onun hesabini yap.
Kuralar cekildiginde bu guruptan Bursa ve Fenerbahce´nin cikacagini savunan bir yöneticiniz vardi ,sayin Saglam ona sorun bir yol gösterir.Bu saatden sonra Sivasspor bu isin pesini birakmaz.Sivasspor yari finale cikar,ne demisler;
IT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR....Sen neyin pesindesin Ertugrul Saglam?

mert yiğido
24.01.2013, 15:34
Ertuğrul Sağlamı severim ama bu açıklama ona hiç yakışmadı... çıkar adam gibi bi özür diler inşallah.

58sinan58
24.01.2013, 15:45
hocam sana her zaman tribünlerden adam gibi adam ertuğrul sağlam diye tezahürat yapıyorlardı bizde yiyorduk ama sende tırt çıktın

Ferhat06
24.01.2013, 15:53
Ben şimdiye kadar Ertuğrul'un ağzından TALİHLİ bir açıklama görmedim.Hep şımarık,ukala ,kışkırtıcı açıklamalar ama yakışıyor kendine..

Ferhat06
24.01.2013, 15:55
Ben şimdiye kadar Ertuğrul'un ağzından TALİHLİ bir açıklama görmedim.Hep şımarık,ukala ,kışkırtıcı açıklamalar ama yakışıyor kendine..

Rıza Çalımbay'dan asla rakiplerle ilgili böyle açıklama duyamazsınız.Bu da klas farkı diyelim.

58sinan58
24.01.2013, 16:06
Rıza Çalımbay'dan asla rakiplerle ilgili böyle açıklama duyamazsınız.Bu da klas farkı diyelim.

doğru söylüyon abi hocamız her ne kadar beşiktaşa aşık olsada uğuru deliler gibi sevsede her zaman dik durur böyle sağlam gibi çürük açıklamalar yapmaz

Kokomo
24.01.2013, 16:17
Ertuğrul bu ülkenin yanlış tanınan insanları arasındadır !

Yani doğru, dürüst , iyi diye tanınır ama gerçek tam tersidir !

cenk5821
24.01.2013, 16:20
Şampyonlar ligini takip et Ertuğrul hoca . Manchester Galatasarayı gruptan çıkarırken iyimiydi

Manchester Galatasaray'ı nasıl gruptan çıkardı abi ? Bu örnek olamaz. ;)

GokhanTurna
24.01.2013, 16:24
Ertuğrul hocayı severim açıklama talihsiz cidden. Ertuğrul'un düşüncesine bakılırsa FB normal şartlar altında Sivas'a kaybetmez. Yok öyle bir şey kupa da herkes kadar bizde iddalıyız. Yenersek bunun adını şike koymaya çalışmayın sakın.

ZiDaNe58
24.01.2013, 16:37
sağlam akıllı ol sağlam madem fenere yada sivasa güvenmiyodun kendi ipini kendin kesseydin derler adama 2 maçtada ezildiniz gittiniz yenseydin o zamanda işini şansa bırakmasaydın ayrıca fb gruptan çıkmayı garantiledi yedek oyuncularına şans vermesi normal as oyuncularını niye riske etsin ki adam

ZiDaNe58
24.01.2013, 16:47
cirkefligin lüzumu yok oynadığın futbolla bırak gruptan çıkmayı 3.olmayı bile haketmiyo takımın..açıklamanın anlamı talihsizlik değil acizliğin taa kendisi beğenemediğiniz fenerede bel bağladınizya dahada söylenecek bi laf kalmıyo zaten bizlere

gülkız
24.01.2013, 16:53
Kupa maçlarını yayınlayan kuruluşta Sivassporun maçı kazanmasından dolayı rahatsızlık belliydi..Sivasspor hakkında en ufak bir kelime edilmezken habire 1461 hakkında konuştular..Bundan ötürü Ertuğrul Sağlam'a Sivas-Fener maçını imalı şekilde sordular..Ertuğrul Sağlamın da canına minnet olduğu için saçma sapan laflar etti.. Ertuğrul Sağlamın,Bursaspora neden bu kadar zarar verdiğini düşünerek ilk önce kendine bakması lazım..Kupa maçlarında Sivasspordan rahatsızlık duyanların olması güzel..Rahatsız olmaya devam etsinler :D

Rallim58
24.01.2013, 17:05
Sağlam'dan Çürük açıklama...

Ertuğrul Sağlam olarak bildiğimiz, Teknik Direktörler arasında sevilen simanın bu talihsiz açıklamasını doğrusu izahta güçlük çekiyoruz. Aslında kendi penceresinden baktığımızda, elinden yok olup giden bir kupa hayalinin verdiği feveran olarak görebiliriz.

Kısaca; Ertuğrul Sağlam, oldu ERTUĞRUL ÇÜRÜK...

ZiDaNe58
24.01.2013, 17:07
oyleki ceza sahası önünde eneramo ile trabzonnun ikili mücadelesinde eneramonun faul yaptigini söyleyecek kadar zorlargöç gitmiş sivasın kazanması ne diyeceklerini şaşırdılar :)

Metal Gear
24.01.2013, 17:36
Tam da bu ligin seviyesine uygun bir açıklama bence.

sefilix
24.01.2013, 17:40
1461 maçına da dikkatli bakmak lazım. inşallah 1461 trabzonda sorumluluğunun farkında olur. ayrıca kalecinizi de bir uyarsanız. topları içeri almasa çok iyi olur.

merekum
24.01.2013, 18:06
SAĞLAM KAFA, ERTUĞRULUN YÜZÜNDE VE DİLİNDE İMİŞ!!!SAĞOL SORUMLULUK İHBARCISI...
Sayın efendi ya da ertuğrul; dahası masum! suratlı bilgiç
Seninle ilgili çok söylenecek söz var ama uzatmadan şunu söyleyelim, futbolculuğundan beri çok kıskançsın. Seni takip edenler bilir...
Sana birkaç şey sormak gerekir. Bir şampiyon olduğunuz seneyi hatırlar mısınız? O tatlı ağzınızdan niye bal damla mıyordu? O zamanda fenerbahçe vardı, Sivasspor vardı... Niye mi yatak yorgan hastamıydınız? Ha Anadolu kardeşliği vardı değil mi? Size yatan takımlar falan. Niye onlara sorumluluklarını anlatmıyordunuz? Tabi ki çok sebebi olabilir. Ama aslında o zamanda duygusal sömürü yapıyordunuz değil mi? Neyse Beşiktaş maçınızı hatırlar mısınız? Hani Sivaslı Toraman ın kendi kalesine attığı gol falan. Ya takvimler geçer ama bazı şeyler unutulmaz. Trabzonspor sizi kardeş palavrasıyla kandırıp, Fenerbahçe düşmanlığıyla şampiyonluğu Fenerbahçe den çaldıktan sonra pekişen Trabzonspor kardeşliğiniz falan hiç kimse sorguladı mı, ha Kayseispor un başındayken canınızın istediği takıma karşı direnişleriniz de unutulur cinsten değil. Özetle süper lig kitabımız kalın merak etmeyin. Sorumluluk sahipleri size sorumluluklarını anlatır. Sivasspor taraftarları bilsin ki, Tolunay kafkas ve siz ne hikmetse bizim şampiyonluğa oynadığımız senelerde karın ağrıları olan bazı şahsiyelerdendiniz. Karın ağrısına madımak iyi gelmez. Ama sivas ın ayran çorbası iyi gelir. Biz herzaman Sivassporluyuz. Size takım çok. Oradan oraya. Ancak memleketine de biraz faydan olsun. Bence Samsunspor u süper lige taşımalısın bu sağlam?? kafayla....

yorumcuyuz
24.01.2013, 18:31
Adam gibi adammış... melek yüzlü sahtekar..

yorumcuyuz
24.01.2013, 18:54
Soran gazetecide ş...siz boyle soru mu olur

http://www.youtube.com/watch?v=PWGUxP_IqM0

MaXiMuM
24.01.2013, 19:02
Ben, Bursalı (yiğido) kardeşimiz MİGROARMİS'in yorumunu merak ediyorum.

adres58
24.01.2013, 19:16
Ne münasebet canım...

Demekki bazı takımların başına gelmiş ki şimdi kucak değiştirme sırası gelmişte olamazmı. Ee şimdi ne olacak. Zamanında sen bana bu kötülüğü yapmıştında şimdi sıra bende demezlermi. Yok öyle yağma Ertuğrul EFENDİ!!!!

Bu sahanın çapı sana da bana da onada aynı değilmiydi. Biz çıkıpda Trabzon maçında 1-1 berabere kaldık mı dedik. Peki biz Fenere yenilip siz Trabzonu yenince neler denecek. Bu kadar saçma bu kadar çağ dışı ve bu kadar Sporda Şiddet Yasasına ters bir açıklama olabilirmi.

Alın size ortam geren her iki ucu deynek daha. Ne hikmetse hep bize denk geliyor...

Bu açıklamalarından dolayı EFENDİ Ertuğrul Sağlamı KINIYORUZ!!!!

sıracalı
24.01.2013, 20:13
daha iki maç var ama tutusmaya baslamıs ertugrul hoca..cok sevdıgım saydıgım bır adam ama karakterıne yakıstıramadım ertugrul hocaa...hiç saglam olmadı bu davranıs..
1461 i yen bizi yen sonra masa oyunlarına bak...

sıracalı
24.01.2013, 20:14
HAZMEDEMEMEZLİK !! YAZIKLAR OLSUN HOCA SANA

mnt3
24.01.2013, 20:26
Senelerdir çok konuşuyorsun Ertuğrul Sağlam.Maç oynansın,ondan sonra bir şey varsa konuşursun

''Samed58''
24.01.2013, 20:30
Bu adama kicik oliyorum ya:mad:
Herkes isi garantiye aldiktan sonra otomatikmen yedek oyuncu agirliyla maca cikacakdir, ama bunu sivasspora karsi yaptiklari zaman hemen laf cikiyor.
:mad::mad::mad::mad:

etzel1967
24.01.2013, 21:02
son derece yakışıksız ve terbiyesizce yapılmış bir açıklama...bir şeyleri ima ediyor, ima ederken de aklı sıra şike soruşturmasına dayandırıyor imasını...oynasaydın da sivası sivasta yenseydin, ondan bundan sadaka dilenmeseydin...elini tutan mı oldu...

OzkanBaskan
24.01.2013, 21:10
Yazık Ertuğrul Sağlam'ın düştüğü duruma bak Bursa gibi büyük bir camiayı böyle temsil etme hocam açıklama yapmak milleti töhmet altında bırakmak değildir yanlış talihsiz bir açıklama

asabibaba
24.01.2013, 21:50
Şampiyon olurken az mı yardım aldınız sağdan soldan o yüzden işi biliyorsun Sağlam efendi.....sen öce 3 mağlubiyetin hesabını ver ondan sonra sağdan soldan medet um pislik yap :(

şarkışla 58
24.01.2013, 22:04
Kendisi önce maçını kazansın sonra konuşsun.

fatihcan58
24.01.2013, 22:29
Şu ana kadar değer verdiğim bir hocaydı. Bu yaptığı ********* bir açıklamadır. Siz şampiyon oldunuz Sivas maçında şike olduğu biliniyordu. Siz inkar ediyordunuz şimdi Sivas'ı Yenin şike olmadığını ıspat edin diyor kendi başarısızlığını ört pas etmeye çalışıyor.

fatihcan58
24.01.2013, 22:33
Türkiye ye şikeyi o zaman beşiktaşlı hocalar getirdi. Senin takımını şampiyon yapmak için rıza nın sametin şifonun Beşiktaş'ın sana yattığı rakiplerini yendiklerini unuttun galiba Ertuğrul hoca...

erhan 10
24.01.2013, 22:36
Ertuğrul Sağlam adam olmadığını göstermiş.Sivasspor'u lekelemeye çalışanlara en iyi cevabı sahada verdik,vereceğiz.Kimse takımı sahipsiz sanmasın.İnşallah Fb as kadroyla çıkar da biz de yiğido gibi oynar yeneriz.Eğer şaibe kastedeceksen önce kendi maçını gözden geçir.Dengesiz konuşma bu kulüp senin lafların kadar küçük değil..

alboran
24.01.2013, 22:39
bursaspor ve ertuğrul sağlam bir taraftır o fenerbahçe.yi etki altına almak isteyebilir.ama benim asıl anlamadığım atv ve ahaber kanalları.dün fenerbahçe maç sonundaki röportajları izleyenler neler olduğunu görmüştür.takım kaptanlarından ibrahim öztürk geldiği gibi daha maçı sormadan ''ibrahim sen tecrübeli bir oyuncusun.fenerbahçe haftaya sivas.la oynuyor o maç sence ne olur?'' diye bir soru soran muhabir sen nasıl bir cevap almak istiyorsun ? aynı soruyu ertuğrul sağlam.ın da maçla ilgili görüşlerini kısaca geçip aynı soruyu ona da sordu.daha sonra kimlere sordular bilmiyorum izlemedim devamını.bunu bursaspor.un oyuncuları,teknik direktörü dile getirdiğinde en azından bir anlam verebiliyoruz da sana ne oluyor ahaber ve atv ? nasıl bir cevap bekliyorsun ? neyi amaçlıyorsun ? biz kendimizden eminiz.siz ve beraberinizdeki medya pis ellerinizi üzerimizden çekin artık !

cemahmety
24.01.2013, 22:41
Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'tan ayrılırken söylediği bir Mevlana sözü vardı,Şimdi bende ona da aynı laf ile karşılık veriyorum: Bir laf söylendi mi önce lafa bakarım laf mı diye ? Sonra söyleyene bakarım adam mı diye

cılgınsivas58
24.01.2013, 23:38
ertugrul hoca iiyidir ama bu açıklama ona yakışmadı
halbuki kendileri hiçbir maça sorumluluk olarak çıkmıyor
hep hakemlerin sayesinde otlanarak maç kazanıyorlar

Burak Çimen
25.01.2013, 07:57
Başarısı olunca herkes iyi gözüküyor zaten. Bunun da niyeti belli oldu. 4 maçın 3' ünü kaybedip Fenerbahçe' ye dilenmek yerine kazanıp sussaydın. Bu zamana kadar n'aptın da şimdi millete dileniyorsun?

59yigido58
25.01.2013, 08:57
ertuğrul hoca sen efendi bir adamsın farkın bu ama talihsiz açıklamalardan sakın hocam iki şehri bir kaosa sürükleme yenemiyorsan kabulleneceksin başkalarının üstünden prim yapmaya kalkma bu zamanda herkez kendi göbeğini kesiyor sayın kardeşim umarım ne dediğimi anladın sen saygılar...

B.Demirci
25.01.2013, 09:07
Adam uyanık. Böyle açıklama yaparak Fenerbahçeyi baskı altına aldı.

Örükcülü
25.01.2013, 09:34
Ertuğrul Çürük'ün yaptığı açıklamayı keşke Rıza Çalımbay'da yapsaydı.

- "1461 Trabzon'un bize karşı oynadığı futbolu, Bursaspor'a karşıda oynamasını bekliyoruz. Sorumluluk sahibi oldukalarına inanıyoruz. Kendi başlarına gelmiş gibi düşünerek, sorumlu insanlar gibi hareket edeceklerdir diye tahmin ediyorum"

diye çingenelik mi yapsaydı?

Yazıklar olsun ERTUĞRUL ÇÜRÜK !...

karşıyakalı
25.01.2013, 12:07
terbiyesizlik yapma ertugrul hoca.aklınsıra fenere gönderme yaparak adamlara gaz verecek.el şeyiyle gerdege girmeye çalışma.gücün yetiyorsa kendi işini kendin hallet.bu bir acizlik göstergesidir.hem bakalım 1461 size karşı nasıl oynayacak bizde onun takipçisi olacagız

SempaticH
25.01.2013, 14:32
ertuğrul senin efendi biri olduğunu biliyordum ama böyle konularda sinsi olduğunuda tahmin ediyordum ama bu tebiyesizliği yapacağınıda beklemiyordum. Ama sen kendinin ne olduğunu ispat ettin gerisini yazmıyorum.

yiğido gardaş
25.01.2013, 15:27
Sana yakışmamış ertuğrul hoca,maç sonucu her şey olabilir ama böyle imalar hiçmi hiç yakışmıyor.

mucahitbaba58
25.01.2013, 16:54
aciklamalari bizzat izledim abartacak bisey yok tabiki fbden kazanmasini bekleyecek abartacak bisey yok

dedebali58
25.01.2013, 20:51
kıçı sıkışan şike ağızıynan menfaatlenmek istiyor,bursayı yenmek kupadan elemek vacipti bu laftan sonra farz oldu bence sivassporuma güveniyorum kupada bir farklı oynuyor en iyi oyununu fb-bursaya karşı oynayıp guruptan çıkmalıyız ...

A.Turan Korkmaz
25.01.2013, 21:02
Kupada şansı iyice azalınca son kozunu oynamak istemiş ama nafile. Son pişmanlık fayda vermez.

HALIL
25.01.2013, 22:36
yenemiyorsun sonra sag'a sol'a çamur atiyorsun ayip !

güneşyurdu
25.01.2013, 22:49
biz de fener maçına yedek kadrolar ile çıkalım....ertuğrul hoca da bursa daki maça yedek kadro ile çıkıp oynasın....özür dilemiş olsun....

gogohan
26.01.2013, 00:55
Ertuğrul hoca hayatının belkide ilk hatalı mesajını verdi. Sevgisini biranda yerle bir ettirdi.

akifesk
26.01.2013, 08:53
Bu nasıl açıklama Ertuğrul bey. Ayıp ayıp .. Bu açıklamadan sonra bu adama ceza verilmeli . Kendini ne sanıyor bu ?

Ozan5858585858
26.01.2013, 11:55
3 Temmuzdan beri hem Fenerbahçe hemde Sivasspor üzerine oynanan oyunlar var ve bu oyunlar halen devam ediyor!

nightmare58
26.01.2013, 13:13
Hiç yakıştıramadım Ertuğrul Sağlam'a :( Kendisi de sorumlu davransaydı keşke son Fenerbahçe maçında 3-4 tane genci oynattı sonra da Sivasspor'a çamur atıyor ayıptır be.

58sinan58
26.01.2013, 14:09
ertuğrul efendi şu dakikalarda ibb ile maç yapıyorsunuz ve durum 4 0 maçta devam ediyor sence ibb üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyormu bence layıkıyla yerine getiriyor koltuğun sallanıyor hoca

58sinan58
26.01.2013, 14:20
ibb bursa maçından sonra ne açıklama yapacan çok merak ediyorum çakma sağlam seni

B.DUMANLI
26.01.2013, 15:48
Ertugrul Saglam önce kucagindaki taslara bakacak,sonra saga sola saldiracak.Ikinci devra maclari basladigindan beri kupada önce bize yenilmeleri,sonrada icerde ve disarda Fener yenilgileri sayin Saglam´da sok etkisi yaratti.

Bu sokun etkisiyle Belediye maglubiyeti ve haftayada 1461 Trabzon beraberligi bizi kupada yari finale tasiyacaktir.

ALMA KIMSENIN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE.

Sen Sivasspor´la ugrasacagina önce kendi takimina sekil düzen ver.

özmen58nadim
26.01.2013, 20:29
bugün istanbul belediye sorumluluk sahibi oldu ve 4 tane koydu size ertuğrul nasıl hoşuna gittimi sorumluluk ?

migroArmis
26.01.2013, 22:43
Talihsiz bir açıklama olmuş hakikatten..Belkide fb nın macı bırakmaması ahlaken doğru olabilir ama bunu söylemek Ertuğrula düşmez..Grup için benim yorumum önümüzdeki maçlarda favoriler kazanırsa ondan sonraki maçlarda Bursada Bursa Sivas arasında gruptan çıkmaadına harika bir final maçı olur..

B.DUMANLI
26.01.2013, 23:06
Talihsiz bir açıklama olmuş hakikatten..Belkide fb nın macı bırakmaması ahlaken doğru olabilir ama bunu söylemek Ertuğrula düşmez..Grup için benim yorumum önümüzdeki maçlarda favoriler kazanırsa ondan sonraki maçlarda Bursada Bursa Sivas arasında gruptan çıkmaadına harika bir final maçı olur..

Biz bu isi Bursa macina birakmiyacagiz,kendi göbegimizi kendimiz kesecegiz.Gerekirse bu ugurda Fenerbahce´yide yenecegiz.

Mademki biz bu yola bas koyduk bu saatden sonra oyniyacagimiz takimin adi ve büyüklügü bizi ilgilendirmiyor.

Sivasspor Bursa´ya gelecek, ama daha önceden ceyrek finale yükselmis takim sifatiyla.Bu seyahat Sivasspor icin TURISTLIK AMACLI olmanin ötesine gitmiyecegi gibi ,Bursaspor karsisina YEDEK KADRO ile cikacak Sivasspor.

Bu böyle biline....

migroArmis
26.01.2013, 23:22
Biz bu isi Bursa macina birakmiyacagiz,kendi göbegimizi kendimiz kesecegiz.Gerekirse bu ugurda Fenerbahce´yide yenecegiz.

Mademki biz bu yola bas koyduk bu saatden sonra oyniyacagimiz takimin adi ve büyüklügü bizi ilgilendirmiyor.

Sivasspor Bursa´ya gelecek, ama daha önceden ceyrek finale yükselmis takim sifatiyla.Bu seyahat Sivasspor icin TURISTLIK AMACLI olmanin ötesine gitmiyecegi gibi ,Bursaspor karsisina YEDEK KADRO ile cikacak Sivasspor.

Bu böyle biline....

Umarım hakkınızda dilediğiniz gibi olur...Sivas Bursa arasındakı rekabette ben her zamankı gıbı kım cıkarsa cıksın uzulmeyeceğim kesin...Hatta inanmayacaksınız buna eminim bu yıl ben Sivassporun çıkmasını Bursaspora karşı tercih ediyorum..Nedenide ilki Sivassporun buna şu sıralar ihtiyacı var ikinciside bu yıl bizimkiler hiç bir şeyi haketmiyor...Ertuğrul fb macını almak için çıksaydı kadrosunu bu şekilde kurmazdı..Demekki istemiyorlar...Onların canı gonulden istemediklerini biz nasıl isteyelim...Transfer yapmamışsın dünyanın parasını yok etmişsin hala Ömer Erdoğanla forsel gibi 5 sınıf topcularla devam ediyorsun sonra bir şeyler bekliyorsun..Yok böyle bir şey kim hakediyorsa onun olmalı...Yanlız üstadım söylemlerinizde öyle bir kesinlik varki bu sanırım kendinize güveninizden kaynaklanıyor...Belkide öyle olmasını istediğiniz içinde olabilir...Bu bile takımınıza inancınızı gösterirki bu gurur verici...Gönülden geçenle gerçekler çok farklı..Hakkımızda hayırlısı olsun...

B.DUMANLI
26.01.2013, 23:59
Ertugrul Saglam öyle bir aciklama yapmiski,daha 1461 Trabzon macinin kendileri acisindan nasil bitecegini kaale almadan,Fenerbahce´nin Sivasspor karsisinda gerekeni yapacagini ve bunu beklediklerini ima etmis.
Yani Sivasspor ve Fenerbahce´yi tövbet altinda birakiyor.
Iki macdada Fenerbahce´ye yenilen bir takimin ceyrek finalde sansi olamaz.Sivasspor ilk macda talihsiz üst üste goller yemistir.Ama bu sefer kendi sahamizda hem bu macin rövansini alacagiz hemde, Sivas´da yasayan Fenerbahce sempatizanlarina gerekli dersi verecegiz.

H_Turan
27.01.2013, 09:42
Diyene bak bu takımın nasıl şampiyon olduğu belli birilerinin yardımıyla kısacası bu sözleri söyleyecek son kişidir bu haftada ne güzel 4 tane yedi

abdullah58
27.01.2013, 12:11
http://img89.imageshack.us/img89/9207/ertugrulsaglam.jpg

Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından Ertuğrul Sağlam karşılaşmadaki penaltıya dikkat çekerken sarı-lacivertli takımın Sivasspor ile oynayacağı maçta "sorumlu" davranacağını söyledi.

Bursaspor Fenerbahçe ile oynadığı mücadeleden 3-0'lık mağlubiyetle ayrıldı. Maçın ardından Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam penaltı pozisyonuna dikkat çekerken yayıncı kuruluşa şu açıklamaları yaptı;
"Genel anlamda çok da iyi bir mücadele ortaya koymadık, penaltıya kadar olan bölüme kadar oyun dengede gidiyordu. Penaltı oyunun kırılma noktası oldu. Çok riskli, sıkıntılı bir pozisyon. Penaltı değil gibi gözüküyor. Maalesef yan hakem eline çarptı diye gördü ki verdi. Hakemler risk almak istemiyor. Maçın dengesi hakemler tarafından değiştirilmiş oldu. Yapacak bir şey yok.
İkinci yarı kaleye gittiğimiz dakikalarda sorumsuzca bir gol yedik sonra da oyun koptu.
Yaklaşık 10 günde dördüncü maçımızı oynadık, Cumartesi de lig ardından sonra kupa maçı oynayacağız. Türk futbolunun hiç alışık olmadığı bu yüklemeyi ve yoğunluğu yaşıyoruz. Böyle sıkıntılar da yaşamamız normal. Gruptan çıkma adına şansımız azaldı.

FENERBAHÇE'YE MESAJ
Fenerbahçe sorumluluk sahibi olarak Sivasspor deplasmaninda nasıl oynayacağını biliyor, kendileri de aynı şeyi yaşayabilir. Kendi başlarına gelmiş gibi düşünerek, sorumlu insanlar gibi hareket edeceklerdir diye tahmin ediyorum. Fenerbahçe büyük bir camia, hep berabere göreceğiz. Elbette farklı bir motivasyon oluşabilir. "

Efendi dedik bizden biri dedik hep destek verdik oldumu simdi hocam

migroArmis
27.01.2013, 18:22
Ben, Bursalı (yiğido) kardeşimiz MİGROARMİS'in yorumunu merak ediyorum.

Daha öncede yazmıştım..Burada Ertuğrul Sağlamın söylemi yanlıştır ve uygun değildir.Bunun doğru olduğunu söylemek akıl dışıdır...Fenerbahçenin oyuna asılması veya asılmamasından ziyade uygun olan o konumdaki takımın ne yapması gerekirse onu yapmasıdır..fb turu garantilediyse yedek kadroyla çıkıp aslarını dinlendirebilir ki mantıkta bunu gerektirir zaten...Ertuğrul efendinin gönlü olacak diye fb neden risk alsın..Ertuğrul bu sıkıntıya düşeceğine fb maçında Batalla ve Belluschi yi oynatsaydı..Sakatlarmış..Geçin iz efendim bunları...Velevki bunun söylenmesi gerekiyorsa bunu Ertuğrul Sağlamın hapması hiç ama hiç uygun değildir..Senin başkanın var basın sözcün var koskoca camian var..Neden bunu yapıp antipatik hale gelirsin ..Buraya kadar yazdıklarımız sanırım benim gibi siz kardeşleriminde ortak görüşüdür ki doğru olanda çok açık ve net şekilde budur..Ama yeri gelmişken ben bir özeliştiride bulunmak isterim..Bu özeleştirim Bursasporlu olmam veya Sağlamın Bursasporu çalıştırıyor olmasından kaynaklanmıyor..Evvela bunu belirtmek isterim...Biz burada çok cabuk insanların notunu veriyoruz..Biri Sivasspor alehinde veya Sivassporla alakalı bir söylemde hemen çok aşırı tepki verip arada cımbızla lafları alıp kişinin karakteriyle bağdaştırıyoruz...Bence yanlış olan budur...Ertuğrulu savunmuyorum söylemi yanlış dahi olsa Sivasspor kulubu ve taraftarı hakkında kötü bir şey söylememesine karşı burada bir çok kardeşim karakteri hakkında olumsuz fikirler beyan etmişler...Fikirlerimiz beyan ederken evvela kişiyi tanımalı..Ben Ertuğrulu sizlerden belki biraz fazla tanırım ..Oturmuşluğumda vardır..Ama bu bile karakteri hakkında olumlu veya olumsuz bir fikir oluşturmuş değildir kafamada..Ama gördüğümüz kadarıyla efendi karakter sahibi bir insandır...Koltuğu gereği Bursaspor menfaatleri için sahada el kol hareketide yapmıştır beyanatta vermiştir..Bunuda bütün hocalar yapar..Bence burada bu kişinin karakterini adamlığını kesinlikle ölçemeyiz...Rıza Çalımbayı istemeyenlerin en başında ben gelirim ki nedenide hocalığının Sşivasspora yeterli olmadığını düşündüğüm içindir..Ama karakteri hakkında tek kelime laf etmemişimdir bilakis adam gibi bir adam olduğunu her fırsatta dile getirmişimdir..Kaldıki bu kişi 2 dakikada Sivassporu b. jimnastik için yarı yolda bırakmaya karar vermiş kişiidir.....Böyleyken bile bu kişi için karakter yorumunda bulunamam ...Bu yorumumu yazarken doğrumu bilmiyorum Ertuğrul Sağlamın istifa haberini duydum ne kadar gerçek bilmiyorum ...Hayırlısı...Nacizhane özeleştirim ve isteğim budur ...Kişilerin adamlığını her kim olursa olsun hemen vermemeli diye düşünüyorum ..saygılar

migroArmis
27.01.2013, 18:23
Evet istifa haberi doğru ...hayırlısı..

infial§
27.01.2013, 19:35
Ertuğrul efendi gerçi artık hürgeneralsin ama bende aynı şeyi Bursa-1461 için düşünüyorum,bırak şeytani düşünceleri

burak58as553
12.02.2014, 11:28
Acaba Ertuğrul Sağlam bu maç öncesinde de Sivasspor'u sorumlu olmaya davet edecek mi çok merak ediyorum...