Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor, Tff'nin Kapısına Dayandı!

DOGU_BEY
15.04.2013, 12:46
Sivasspor, Tff'nin Kapısına Dayandı! Tekrar İstiyor

Sivasspor ile Gençlerbirliği maçında yaşandığı iddia edilen hakem hatasından dolayı Sivasspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruyor.

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Sivasspor ile Gençlerbirliği maçında yaşandığı iddia edilen hakem hatasından dolayı Sivasspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruyor. Karşılaşmanın hakemi Süleyman Abay'ın karşılaşmanın 80. dakikasında Dusko Tosic'e sarı kart göstermesi gerekirken; Ermin Zec'e sarı kart gösterdiğini ve böylelikle Gençlerbirliği'nin sahada 11 kişi oynamaya devam ettiğini iddia eden Sivasspor Yönetimi, maçın tekrar edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuracak.

Maçta kural ihlali yapıldığını yazılı bir dilekçe ile hazırlayan Sivasspor, hakem Süleyman Abay tarafından yapıldığı iddia edilen hatanın 'şahıs hatası olarak geçiştirilemeyeceğini' gerekçe göstererek maçın tekrarını isteyecek. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sivasspor'un başvurusuna nasıl bir cevap vereceği ise şimiden merak konusu olmaya başladı.

Sivasspor - Gençlerbirliği maçının ardından hakem Süleyman Abay hakkında sert ifadeler kullanan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Tosic'in pozisyonunda kural hatası mı hakem hatası mı var onu bilmiyorum. Ama olayın üstüne gitmek gerekiyor. Çünkü bunu görmemeleri büyük bir hata ve G.Birliği'nin kendi oyuncusu “ben yaptım” diyerek kendini ortaya atıyor. Hiç bir oyuncu faulü ben yaptım diye kolay kolay ortaya çıkmaz . Orada bir şeyler oldugu belli. Bunları vermeleri gerekiyor yazık. Eski hakemlerimiz gibi değiller. Şimdiki hakemlerimiz Anadolu takımıyla büyük takım maç oynayınca inanılmaz derece de etkileniyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:sporx

Salim58
15.04.2013, 12:50
İtiraz edilmesi güzel bişey ama maçın tekrarı mümkün değil....

Hakem hatası derler Abayı ya kısa süre kızağa çekerler yada aynen devam derler.

legolass
15.04.2013, 12:55
merak etmeyin yine reddedilir Sivas'ı kimse konuşturmaz alın yazısı SİVAS'IN

bahbaba58
15.04.2013, 12:59
Yürüyüş Yapalım arkadaşlar çarşamba günü tüm SİVASSPORU sevenler katılsın yiğido gençlik geçen sene protesto etti bu sefer bütün taraftarlar bir olup protesto etmeli ayrıca stada herkes beyaz karton yada mendil getirsin avrupada tepki protestosu böyle bizde öyle yaparsak güzel olur bence...

noname87
15.04.2013, 13:24
1 puandan da oluruz

bahbaba58
15.04.2013, 13:30
1 puandan da oluruz

Keşk senin gibi küçükü düşünen bir taraftar kitlemiz olmasa...

Rallim58
15.04.2013, 13:34
Ziya'nın kırmızı kart olayındaki tehir talebimize karşılık ADİ(L)CE verdikleri kararı bizler gibi tüm Türkiye gördü...

DoomsDay58
15.04.2013, 13:42
Hakemin yanında Zec'e de ceza verilmesi gerekiyor sportmenliğe aykırı davranıştan ötürü ama maçı tekrarlatırlar mı orası meçhul sonuçta biz onların gözünde önemsiz takımız!!

hüso58
15.04.2013, 14:05
bence hiç başvurmayalım reddedilecek ayrıca tff yle papaz olunacak hiç böyle şeylere gerek ok

hubidi
15.04.2013, 14:15
Bunlar ne kadar rahat adamlar.
Herkese CEZA verirler.
İtiraz edilince büyük takımsa biraz azartırlar.
Anadoludansa reddedilir.
Hep aynı Hikaye.
Ondan sonra bizim Ülkede Futbol gelişmiyor!!!

Çılgın Türk
15.04.2013, 14:35
Macin tekrarlanacagina ihtimal vermiyorum. Cünkü hakem hatasi var.
Kural hatasi olmasi icin örnegin: Ayni futbolcuya iki sart gösterip oyundan atmamasi lazim. Ceza sahasinin disinda yapilan faule panalti calininca nasil kural hatasi degil de hakem hatasi oluyorsa bu da aynen onun gibi birsey.

Ama bekleyelim bakalim ne gibi karar cikakacak.

onurcngr
15.04.2013, 14:47
mac tekrar edilir veya edilmez ama hakkimizin aranmasi olumlu bir gelisme hep sozlu yapilan isyanlari kimse umursamiyordu en azindan simdi yazili basvurduk, yapilan haksizligin gundemde kalmasi lazim. itiraz etmemize bile itiraz edenler var hala anlamak mumkun degil.

Respect58
15.04.2013, 15:21
Hakemin başka birisine sarı kart göstermesi hakem hatası..Gençlerbirliği'nin 10 kişi yerine 11 kişi ile oyuna devam etmesi ???? :confused: :confused:

burak58as553
15.04.2013, 16:01
TFF,Sivasspor lehine bir karar mı verecek.İyi güldüm !!

izmirliyigido
15.04.2013, 16:26
Hakemin başka birisine sarı kart göstermesi hakem hatası..Gençlerbirliği'nin 10 kişi yerine 11 kişi ile oyuna devam etmesi ???? :confused: :confused:

Artı, Tosic'e gösterilmesi gereken kart, Ermin Zec denen soytarının metreler öteden ben yaptım deyip hakemi kandırmaya yönelik Fair-Play'a yakışmayan harekette bulunması da ayrı bir suç teşkil etmektedir.

Yani şöyle masaya yumruğunu vuracak bir yöneticimiz olsa bu maçı hem tekrar oynatırır, hem de hakemin ceza almasını sağlar. Nerdeeeee ???

.

savaş2
15.04.2013, 16:57
Sivasspor, Tff'nin Kapısına Dayandı! Tekrar İstiyor

Sivasspor ile Gençlerbirliği maçında yaşandığı iddia edilen hakem hatasından dolayı Sivasspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruyor.

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Sivasspor ile Gençlerbirliği maçında yaşandığı iddia edilen hakem hatasından dolayı Sivasspor, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruyor. Karşılaşmanın hakemi Süleyman Abay'ın karşılaşmanın 80. dakikasında Dusko Tosic'e sarı kart göstermesi gerekirken; Ermin Zec'e sarı kart gösterdiğini ve böylelikle Gençlerbirliği'nin sahada 11 kişi oynamaya devam ettiğini iddia eden Sivasspor Yönetimi, maçın tekrar edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuracak.

Maçta kural ihlali yapıldığını yazılı bir dilekçe ile hazırlayan Sivasspor, hakem Süleyman Abay tarafından yapıldığı iddia edilen hatanın 'şahıs hatası olarak geçiştirilemeyeceğini' gerekçe göstererek maçın tekrarını isteyecek. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sivasspor'un başvurusuna nasıl bir cevap vereceği ise şimiden merak konusu olmaya başladı.

Sivasspor - Gençlerbirliği maçının ardından hakem Süleyman Abay hakkında sert ifadeler kullanan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Tosic'in pozisyonunda kural hatası mı hakem hatası mı var onu bilmiyorum. Ama olayın üstüne gitmek gerekiyor. Çünkü bunu görmemeleri büyük bir hata ve G.Birliği'nin kendi oyuncusu “ben yaptım” diyerek kendini ortaya atıyor. Hiç bir oyuncu faulü ben yaptım diye kolay kolay ortaya çıkmaz . Orada bir şeyler oldugu belli. Bunları vermeleri gerekiyor yazık. Eski hakemlerimiz gibi değiller. Şimdiki hakemlerimiz Anadolu takımıyla büyük takım maç oynayınca inanılmaz derece de etkileniyorlar." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:sporx

***tekrar olsa bile bu hoca olduktan sonra 10 mac yapsak 9 nu gencler kazanır,biri beraber kalırız ,alına bir puan son haflarda ilac gibi gelir derimmm.

eyupk
15.04.2013, 17:55
Yıldırım Demirören geldi türk futbolunun içine etti, şerefsiz herifin bjkye ne yararı dokunduda tff başkan seçtiler.

adres58
15.04.2013, 18:25
Tereyağ ile kıl meselesinin arasındaki bağlantıyı öne sürüp işin içinden çıkarlar. Bunlarla iddalaşmak inatlaşmak bize zarar getirir. Bize ne zaman haklı davamızda ''sen haklsın'' denildi ki buna da denilsin. Kuddusinin Trabzon faciasından sonra ''Abayıda'' bir müddet kızağa bindirirler Uludağa kayağa gönderirler. Sonra bir güzelde kampa alır, ''Biz sana güveniyoruz koçum'' deyip, bir şaibeli ''eyyam'' kokan maça verirler vesselam. TFF bu tarz hakemleri sever, çünkü onlar her zaman idam sehpasına çok rahat tekme vuranlardır. Yüzleri muşmula kaplı, TFF zırhı ile korumalıdırlar. Ligin başından beri en az 12 puanı ''hırsızlar'' tarafından gasp edilen bir takıma ''2 puan'' versen ne oluurr vermesen ne oluuur. Tekrarı oynatırlar verirler Kuddusiyi o canım bir puandan da oluruz. En iyisimi...

''Ses edmeyin uşahlar''

noname87
15.04.2013, 18:45
Keşk senin gibi küçükü düşünen bir taraftar kitlemiz olmasa...

Gören de her sene şampiyonluğu oynuyoruz sanır.Büyük düşenenler Rıza istifa Mourinho göreve mi diyor?

58sinan58
15.04.2013, 18:52
değil tff nin kapısına viyana kapılarına da dayansak yine bir sonuç çıkmaz olayın üstü bir şekilde kapatılır 29 haftadır hiç bir şeye tepki vermeyen hiçbir hatayı düzeltmeyen tff bunuda bir şekilde bertaraf edecektir

serkan_ozcan58
15.04.2013, 19:03
küçük düşünmeye gerek yok çıkar aslan gibi oynarız adaletli bi hakem olsun yenemiyeceğiz takım yok 3 puanı hanemize yazdırırız...

erhan 10
15.04.2013, 19:10
Tamam büyük takımların maçını anladık da Gençlerbirliği ne demek ya!? İşin daha çok koyan tarafı ligimizdeki karaktersiz futbolcular.Ermin Zec,Tosic falan ve daha niceleri.Belki lig şampiyonu değiliz bu kadroyla da olamayız ama adamlardan oluşan bir takımımız var.Belki de sadece bu yüzden her daim yanlarında olmalıyız..

58MUAMMER58
15.04.2013, 20:26
geldiğimiz noktada aldığımız 1 puan bize yetmediğini görüyoruz ,rakip 15 dak 10 kişi oynaması gerekirken maçı 11 kişiyle tamamlamıştır,kural hatası olarak değilde ,hakem takdiri olarak değerlendirirler,inşallah tekrar ettirilir,ya 3 puan alırız,yada aldığımız 1 puanıda veririz ,eğer bu ülkede adalet varsa maç tekrar ettirilir,hakemi kandıran zec sportmenliğe aykırı hareketten kınama ve para cezası verilir,sülüman topuna ve saz arkadaşlarına enazından sezon sonuna kadar maç verilmez ama nerdeeeeeee,

bahbaba58
16.04.2013, 01:36
Gören de her sene şampiyonluğu oynuyoruz sanır.Büyük düşenenler Rıza istifa Mourinho göreve mi diyor?

Her sene oynamasakta oynuyoruz şampiyonluğa sn bu takımı şampiyonluğa oynadığı için mi destekleyeceksin konu o değil SİVASSPORA büyük düşenelim ki büyük yerlerde olalım kuzu kuzu 1 puana razımı olalım hoca işini sezon bittiğinde uzun uzun anlatrım kimin gelmesi daha iyi olacağnı...

nightmare58
16.04.2013, 09:07
Korkuyorum ki TFF bize ceza verir.

sefilix
16.04.2013, 10:22
Macin tekrarlanacagina ihtimal vermiyorum. Cünkü hakem hatasi var.
Kural hatasi olmasi icin örnegin: Ayni futbolcuya iki sart gösterip oyundan atmamasi lazim. Ceza sahasinin disinda yapilan faule panalti calininca nasil kural hatasi degil de hakem hatasi oluyorsa bu da aynen onun gibi birsey.

Ama bekleyelim bakalim ne gibi karar cikakacak.

İstanbul takımlarına olsaydı kural hatası olurdu emin olun. Ama hakem hatası deyip geçiştirecekler. Bu hatayı onlara yapsaydı sezonu kapatmıştı hakem. Hayır burada bizden çok gs isyan etti. Aslında fb nin de isyan etmesi lazım çünkü hata onuda etkiliyor.Oyuncu onun maçında sahada olacak. Mesela Akhisar maçına sadece biz değil alttaki diğer takımlarında isyan etmesi gerekirdi. Yapılan hata bizim 3 puanımıza sebep oldu ama Akhisar'ın direncini artırdı diğer takımları da etkiledi. Hakeme ne oldu bu kadar büyük mata yapan hakem ertesi hafta maç yönetti. Olan bize oldu. Hakem hatalarından ne kadar kayıp var. Maddi manevi düşünün bir kere. Hatalar olmasa belki ilk 7 nin içinde olacaktık. Teşekkürler tff. böyle devam et et ki ne olduğunu bilelim...

DOGU_BEY
16.04.2013, 12:09
Maçın tekrarı yönünde ulusal basında da kamuoyu oluşmaya başladı...Fanatik ve diğer spor gazetelerinde yorumculuk yapan eski hakemler de maçın tekrar edilmesi gerektiği görüşünü dile getiriyorlar..Fenerbahçe de hafta sonu gençler maçı olduğu için tosiçin atılması gerektiği yönünde bastırıyormuş çünkü gençlerin sol kanttaki alternatifsiz oyuncusu yani kilit adamlarından biri tosiç...bakalım bu 2-3 gün içinde neler olacak...

DOGU_BEY
16.04.2013, 18:09
ısrarla gündemde tutmalı ve bastırmalıyız..ulusal basında da özellikle eski hakemlerin yüzde 90'ı maçın tekrar edilmesi gerektiğini de söylemeye başladı...haydi yönetim ve kamuoyu sonuna kadar hakkımızı aramaya devam...ayrıca Sivasspor taraftarının kalbi ve merkezi sivasspor.com'un bu konuyu dile getiren başlığı geç aşmasını da sitemize yakıştıramadım...

yiğido şahin
16.04.2013, 18:12
sadece dayanmakla değil baskı kurmakla birşeyler değişiyor ülkemizde gs,fb ye yapılsa hakem futboldan men edilirdi

gogohan
16.04.2013, 18:38
İtiraz edilmesi güzel bişey ama maçın tekrarı mümkün değil....

Hakem hatası derler Abayı ya kısa süre kızağa çekerler yada aynen devam derler.

Salim ağbi aşağı tükürsen sakal yukarı bıyık şeklinde bir karar olacak.

MHK'nın alacağı karar, tüm sporseverler tarafından ilgi ile bekleniyor.

58fatihcan
16.04.2013, 19:12
Iyi olmus. Tff en azindan ligdeki 18 takimdan birinin sivas oldugunu hatirlar

MEVLUTHOCAOGLU
16.04.2013, 20:56
İyi güzel bir karar başvuru yapılması güzel ama çok sevdiğim bir ata sözü var MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR sanırım gayet açık

Dark Force
16.04.2013, 22:24
Hakkımızın aranması güzel birşey...........