Orijinalini görmek için tıklayınız : Kupayı Vermek İstemiyoruz

SivasSpor.Com
15.04.2013, 13:56
http://resimzade.com/Show.html?i=39957&token=43712 (http://resimzade.com/Show.html?i=39957&token=43712)

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinin ilk maçında çarşamba akşamı karşılaşacakları Trabzonspor maçını değerlendiren Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Buraya kadar getirdik, bundan sonra da kupayı kimseye vermek istemiyoruz" dedi.

"HEP HAKEM HATALARINA MARUZ KALDIK"

Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, sezon başından bu yana hakem hatalarına maruz kaldıklarını hatırlatırken şöyle devam etti:

"Maalesef son maçımızda da bir skandal yaşadık. Biz hakemlere o kadar saygı göstermemize rağmen ne yazık ki onlardan saygı göremiyoruz. Bütün hakem hataları bizi buluyor. Bugüne kadar 29 lig maçı oynadık. Bunların en az 24'ünde hakem hatası var. Hakem hatalarından dolayı mağdur olduğumuz, puan kaybettiğimiz belki oyuncu kaybettiğimiz bir sürü hatalar oldu. ve bunun neticesinde de Sivasspor çok büyük zarar gördü."

"MAÇIN TEKRARI İÇİN BAŞVURDUK"

Gençlerbirliği karşılaşmasında hakem Süleyman Abay'ın daha önce sarı kartı bulunduğu için kırmızı kart görüp oyundan atılması gerekirken Tosic yerine Ermin Zec'e sarı kart gösterdiğini iddia eden Rıza Çalımbay, şunları söyledi:

"Gençlerbirliği maçında yapılan hata, hem çirkin, hem de hakemlere yakışmayacak bir hata. Gözlerin önündeki bir olayı görmemeleri için ancak art niyetli olmaları gerekiyor. Ama biz art niyetli olduklarına inanmak istemiyoruz. Tabi kural hatası da olabilir, hakem hatası da olabilir. İnşallah kural hatasıdır. Biz maçın tekrarlanması açısından gerekli müracaatımızı yaptık. Çünkü gerçekten yapılmaması gereken bir hata yapıldı. Biz hem rakiplerle uğraşıyoruz, hem de hakemlerle mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bundan sonra 2 kupa, 5 lig maçımız var. Üzerimde hakem hatalarından doğacak çok büyük korku var. Ben artık hakemlere güvenmiyorum yani. Hakem hatalarına karşı kendi tedbirimizi kendimizin alması gerekiyor. Öyle gözüküyor ki; bundan sonraki maçlarda da yine hakemlerle mücadele etmek zorunda kalacağız. Aynı hataları tekrarlayacaklarını düşünüyorum. Birilerinin artık bu haksızlığa dur demesi lazım."

"KAZANIP AVANTAJ YAKALAMAK İSTİYORUZ"

Trabzonspor ile oynayacakları kupa maçını da değerlendiren Rıza Çalımbay, bu konuda şöyle konuştu:

"İki takım içinde bu seneki en büyük hedef kupa. Hiç bir takım 2'inci maçı oynamadan turu atladı veya avantajlı diye düşünülemez. Çünkü 2 takım da oyunun kaderini değiştirecek oyunculara sahip. Öncelikli amacımız sahamızdaki maçı kazanmak ve iyi bir avantaj yakalamak. İyi futbolculara sahibiz. Önemli olan sadece futbolcularımızın kapasitelerini sahaya yansıtmaları. Bunu yaptıkları takdirde sahamızdan istediğimiz şekilde ayrılırız."

"EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TARAFTAR"

Bundan sonra oynayacakları maçları için taraftarından destek isteyen Rıza Çalımbay, takımlarına sahip çıkmalarını istedi. Taraftarın maçın başından sonuna kadar gerekli desteği vermesi genektiğini vurgulayan Rıza Çalımbay, "Özellikle Trabzonspor ve ligde sahamızda oynayacağımız 2 maçla, Kayseri deplasmanında destek bekliyorum. Çünkü bütün maçlarımız final maçı niteliği taşıyor" diye konuştu.

58_babacan_58
15.04.2013, 14:01
İstekli ,hırslı , coşkulu kazanma arzusuyla sahaya çıkan bir sivasspor görürsek sahada zaten ilk maçta avantajı yakalarız. Ama ruhsuz isteksiz bir sivasspor görürsek işte o zaman kötü olur bizim için.

hüso58
15.04.2013, 14:03
futbol ayakla değil yürekle oynan bir oyundur eğer siz yüreğinizi maça verirseniz isterse karşınızda Madrid bile olsa kimse bileğinizi bükemez

Serdar63972
15.04.2013, 14:06
Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul'un oynadığı Mutlu Günler vardı. Münir Özkul, Şener Şeni kovuyor. Şener Şen bak giderim haaaa diyor. Münir Özkul DEFOL GİT ULAN diyor. Bak gelmem bidaha haaa falan diyor...

Rıza Efendi. Senin şart öne sürecek halin falan kalmadı. Şener Şen leşme. Senin bir hedefin zaten var. Küme düşmemeye oynamak. Gittiğin her yerde bu hedefi gerçekleştirebileceğine eminim. Giderayak taraftara sallayıp küçülme... Başkan duy sesimizi kimi getiririsen getir bunun gibi başımızdan eşinen adamları getirme.

Teknik Direktör adayımda METİN DİYADİN'dir. Olmadı Kasımpaşa'dan ayrılırsa ŞOTA'dır.

Benim için en bariz nedenleri açıklayayımda çatlak sesleri susturayım.
Metin Diyadin; Nerelerden geldiğini kendiside bilir. Taraftara karşı havalara girmez. Hedefleri kendi koyar, gerekirse bu hedefleri uğruna yönetimle takışır, görevine son verilir.
Şota; Özeleştiri yapabilir. KARI gibi taraftarın,oyuncuların arkasına sığınıp ben yapmadım ONLAR yaptı demez.

58megayigido
15.04.2013, 14:20
Suanda elestirileri birakalim arkadaslar trabzon macin da tek yurek olalim ve bu maci kazanalim

Çılgın Türk
15.04.2013, 14:30
Hoca kupa kupa diye diye takimi küme düsürecen.
Takim taa o zamanlar gruplara kaldiginda demistim ki: Kadro derinligi hem kupa hem ligi götürmez, zaten Kupa parada kazandirmiyor, ilerde sakatliklar olur, kart cezlari olur, lige kötü yansimasi olur

buraks58
15.04.2013, 14:47
bende dahil buradaki birçok arkadaşımız hocamızı ve bazı oyuncularımızı epey eleştirdik. ancak artık bunların bir eleştiri olmaktan çıkıp takıntı haline geldiğini görüyorum. buda hiç iyi değil. neredeyse kazandığımız maçlardan sonra bile, yazık sana hoca şunu şöyle yapmadın istifa diye yüklenir olduk. bu takımımıza destek olmak değil yük olmaktır. en azından şu kalan haftalarda stada arkasını dönen vefakar taraftarlar gibi herşeyi bırakıp yalnızca takımımıza destek olmaya çalışırız.

unutmayın ligi noktalamak için 4 puana, uefa avrupa ligine gitmek içinde 2 ts maçından başarıyla ayrılmaya ihtiyacımız var. bir nevi önümüzdeki sezonu etkileyecek kritik maçlara çıkıyoruz. avrupa liginde olmak direk kadromuzu etkliyecek bir unsur.

inşallah taraftar gruplarımızın da öncülüğünde trabzonspor maçıyla birlikte güzel bir kenetlenme ortamı oluştururuz.

Serdar63972
15.04.2013, 15:23
Birlik olma çağrılarına gülüp geçiyorum. Bırak netteki taraftarları, tribündeki taraftarları ipleyen var mı ki, benim şurda yaptığım eleştirilerin Ts maçına etkisi olsun. Bir kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. Kimse panik yapmasın.

Respect58
15.04.2013, 15:27
http://resimzade.com/Show.html?i=39957&token=43712 (http://resimzade.com/Show.html?i=39957&token=43712)

"HEP HAKEM HATALARINA MARUZ KALDIK"

Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, sezon başından bu yana hakem hatalarına maruz kaldıklarını hatırlatırken şöyle devam etti:

"Maalesef son maçımızda da bir skandal yaşadık. Biz hakemlere o kadar saygı göstermemize rağmen ne yazık ki onlardan saygı göremiyoruz. Bütün hakem hataları bizi buluyor. Bugüne kadar 29 lig maçı oynadık. Bunların en az 24'ünde hakem hatası var. Hakem hatalarından dolayı mağdur olduğumuz, puan kaybettiğimiz belki oyuncu kaybettiğimiz bir sürü hatalar oldu. ve bunun neticesinde de Sivasspor çok büyük zarar gördü."

Şair burada olur da küme düşersek sorumlusu hakemler diyerek kendini kurtarmaya çalışıyor...

Salim58
15.04.2013, 15:31
Şair burada olur da küme düşersek sorumlusu hakemler diyerek kendini kurtarmaya çalışıyor...

Aynen öyle.:) Bize karşı hiç hakem hatası yapılmadı, yapılan hakem hatalarından bizim haberimiz yok, hocada hakemlere iftira atıyor.;)

Serdar63972
15.04.2013, 15:31

Gardaş şiirden anlayan ender adamlardasın :) Tebrik ederim.

DoomsDay58
15.04.2013, 15:32
Hocam iyi güzel konuşuyorsun da bir röportajında Fener favori diyorsun başka bir röportajında kupayı bırakmak istemiyoruz diyorsun ve böyle yaparak kendinle çelişiyorsun sen Sivasspor'un başındaysan kupada her anlamda iddaalı olmak zorundasın sonuçta biz lige yeni çıkmış bir takım değiliz sen favori fenerbahçe dediğin zaman insanlar hoca takımına güvenmiyor mesajını alıyorlar acaba senden başka bu tür açıklama yapan teknik adamlar var mı merak ediyorum.

Respect58
15.04.2013, 16:01
Aynen öyle.:) Bize karşı hiç hakem hatası yapılmadı, yapılan hakem hatalarından bizim haberimiz yok, hocada hakemlere iftira atıyor.;)

Hakemler oyunun kaderine etki edecek bir tane hata yaptılar o da Akhisar maçı.Bunun dışında oyunu etkileyecek aman aman bir hata hatırlamıyorum.

Futbol adına ortaya birşey koyamamış 29 haftada bir arpa boyu yol alamamış bir takımın hocasının çıkıp hakemler şöylede böylede demeye hakkı yoktur.

Sen organize atak geliştirdin de hakem mi engel oldu.Sen gol attın da hakem mi saymadı ?

27.haftada hakem Fenerbahçe'nin Akhisar'a attığı bariz golü vermedi ama fener maçı 2-0 kazandı.Demek ki sen iyi olursan hakemde birşey yapamıyor.Önce sen iyi oldun mu ki hakemlere laf söylüyorsun ?

Çılgın Türk
15.04.2013, 16:01

Hakemler hata yapmadi diye kimse bir iddiada bulunamaz.
Ama diger takimlarada hata yapiliyor.
Sadece son haftadan bir örnek: Mersin'in penaltisi verilmedi, yedikleri gol ofsayttan. Buna benzer bür sürü hatalar siralayabilirim.

Benim rahatsiz oldugum nokta faturanin tamamen hakeme yüklenme cabasi. Bu bilincli olarak yerel medyada da yapiliyor cünkü kiral ciplak demeye bazilarinin yüregi yetmiyor.
Fotografin tamamina bakmak lazim. Transfer dönemindeki yapilan hatalar, hocanin yaptigi hatalar hakem hatalari yaninda daha büyük hatalar.
4 puan önde olmana ragmen herkes panik havasinda cünkü takima güven yok, hocaya güven yok. Evde oynanacak IBB ve Karabük macindan birisini yensen bile ligde kaliyorsun buna ragmen hala panik var...

58Sivaslilar
15.04.2013, 16:08
Hocayi Yönetimi VE futbolculari elestirdigimiz kadar bu günlerde MACLARA motive etmekte bizim görevimiz gün tüm yigidolar icin birlik berberlik günüdür cünkü SIVASSPOR HEPIMIZIN BUNDAN baska SIVASSPOR YOK sonuna kadar sivasspor diyelim ve destekleyelim :) :) :)

58Sivaslilar
15.04.2013, 16:11
Insallah hem ligde kalir hemde kupayi aliriz

ihtiyar yiğido
15.04.2013, 16:11
Sayın Riza hocam insan bir işi başarmak isterse evvela önüne bir hedef koyup o doğrultuda ılerlemesi lazım ama sen hiçbir hedef koymadın hedefsiz menzile varılmaz hep kadronun yetersizliğinden yakındın bügün ise kadromuz kupayı alacak güçde diyorsun hangisine inanalım.
Gerçekden hakem hataları belimizi büktü bu yönde tek başına demeçler verdin çırpındın ama yalnız kaldın maalesef yönetimden sana destek gelmedi bu yöndeki çabalarınıda taktir ediyor bir taraftar olarak şükranlarımı sunuyorum
Taraftara gelince hocam sen bu taraftarın sesine biraz kulakver bu taraftar seni bağrına basar Biz yiğidoyuz biz başka takımın taraftarlarına benzemeyiz bizden daha vefalı bir taraftar bulamazsın
Rıza hocam sen hedefini yüksek tut bu taraftar asla takımını vede hocasını sahipsiz bırakmaz ALLAH'IN izniyle kupayıda alacağız tehlike bolgesindende çıkacağız yeterki çalışalım ve inanalım başarı gelir
Tüm yiğido kardeşlerime sesleniyorum Sivas Spor'umuzu seviyorsak lütfen stadı ful dolduralımki yiğidoları görsünler simdiden stadı dolduran kardeşlerime teşekkür ediyorum hepinizden Yüce RABBİMİZ razı olsun

Salim58
15.04.2013, 16:14
@Respect58
@Çılgın Türk

Ben hiçbir zaman hoca hatasız demedim kadro kurmasından, yapılan oyuncu değişikliklerinden, oyunu okuyamamasından hep şikayet ettim.

Türk hakemleri sadece bize karşı hata yapıyorlarda demiyorum başka takımlarada yapılıyor ama çoğu bize yapılıyor yapıldıda.

Sadece Akhisar maçında hata yapıldı deniyorsa demekki diğer maçlardaki hakem hatalarını hakemler görmediği için bende göremedim.:)

Sivasspor şu ligde olmasın Türk hakemlerinin yönettiği bir maç izlersem namerdim!!!

münihli_58
15.04.2013, 16:22
hadi bakalim..insallah...

Çılgın Türk
15.04.2013, 16:27
@Salim58

Ben benim yazdigim kisim ile cevap vereyim.
1) Bjk macinda 1 penalti verilmedi (Kamil'in ki). Eneramo pozisyonu gri. Veren hakemde olur vermeyende.

2) Akhisar macinda: Ziya'ya yapilan faulü 4. hakem ikaz edip rakip oyuncuyu attimasi lazimdi. Ziya'nin kizardigi pozisyonda yan hakem, hakemi ikaz edip topu elle düzelttigini söylemesi gerekirdi. Haksiz kirmizi ve penalti oldu.

3) Bursa macinda bir gol ofsayt diye verilmedi ama orada hakeme yüklenmek zor cünkü Eneramo topa dogru hakle yapiyor ama iska geciyor hakem dokundu olarak gördü ve o yüzden ofsayt caldi.

Yani bu 2 mac disinda ben anormal hakem hatalari görmedim.

Kayseri 60 dakika 10 kisi kaldigi macta rakibini 4-1 yendi.
Gs, Fb de benzer maclari döndürdü.
Bir takimin eksik kalmasi illada kaybedecek anlamina gelmiyor.
Akhisar macini 10 kisi kalsan bile kazanabilir ya da berabere bitirebilirsin.
Eger takimin iyi ise 9 kisi ile bile gol atamiyorsun.
Gecen sene Genclerbirligi macini hatirla 9 kisi ile 3-3 lük sonuc cikmisti.

Hakem elestirilsin, gerekli mercihlere basvrulsun ama faturanin tamamen hakemlere yüklenmesine ben karsiyim (sözüm meclisten disari üzerine alinma)

poolat58
15.04.2013, 16:34
sen merak etme rıza bey siz orda lazları iyi bir yenin sonra gtakımı gay-seri de bize emanaet edin...destek nasıl olurmuş eşşekcilere gösterecez...şu 2 maçı al rıza bey tüm sezonu affetmeye razıyım....tabi sezon sonu evli evine köylü köyüne...

hakan367
15.04.2013, 16:35
1-1.5 aydır bu maç beklenıyor bazı futbolcuların lıg maçlarında oynamak ıstememesı bazı oyuncuların elını taşın altına koymaması profesyönelliğe yakısmasada gerek rıza hoca gerekde tüm futbolcular maç seçiyor bu maçda Sivasspor böyle oynar mıydı ya vay bee dıyeceğiz bizim takımdakı kalıte süper ligde 3-4 takımda var bız bunu ıstıkrara dönüştüremıyoruz ama göreceksınız kı ts macında takımımızı tanıyamıcaz umarım onlarda karsılarında mükemmel bir taraftar görür ve bu uğurda alınlarının akıyla çıkarlar darısı rıza beyın basına :rolleyes:

savaş2
15.04.2013, 16:40
***hakem bize engel olmaz ,sadece rıza hoca çarşamba günü sivas da olmayacak o kadar 2 mac için gereken avantaj takım yakalamış olacaktır.

ccey
15.04.2013, 16:45
arkadaşlar gençler şurada ligin bitmesine kaldı 5 hafta ve çok önemli ts maçını kaybetsek bile takımı alkışlamak gerek çünkü bize 4 puan lazım onuda bu takım ve hoca alacak, lig bittikten sonra ne yaprsanız yapıun ben bir 50 sene daha beklemek istemiyorum. 5 hafat daha sabredin ve takıma destek olun olmuyorsanızda 5 hafta susun allah rızası için

Çılgın Türk
15.04.2013, 16:48
Trabzonspor, Bamba'ya izin verdi

Trabzonspor'un Fildişi Sahili Cumhuriyeti uyruklu oyuncusu Souleymanou Bamba'ya ailevi nedenlerden dolayı izin verildiği bildirildi.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, Bamba'nın ailevi nedenlerden dolayı teknik direktör Tolunay Kafkas'tan izin istediği belirtildi.

Kafkas'ın izin vermesinin ardından oyuncunun Fransa'ya, ailesinin yanına gittiği kaydedilen açıklamada, "Bu nedenle Fildişi Sahilli oyuncu, takımımızın Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayacağı Sivasspor maçı için Sivas'a gidecek kadrosunda yer alamayacak" ifadesi kullanıldı.

elbeylii
15.04.2013, 17:11
rıza hoca sen ordayken hiç bir maçına gitmeyecegim BANA HAREKET EDEN İNSANIN MAÇINA GİTMEM

Turan 59
15.04.2013, 17:29
Ben,senin hiç bir sözüne inanmıyorum.Sana hiç bir koşulda destek'te yok.

eyupk
15.04.2013, 17:50
Hoca her konuşmasında kupadan söz eder olmuş, bizi güvendirdiler, inşallah çarşamba günü hayal kırıklığına uğratmazlar bizi. Zaten kupadada birşey yapamazsak bu sene bizden cacık olmaz.

ahmet ali
15.04.2013, 18:39
Rıza Çalımbay bir demecinde Fenerbahçe'yi Aykut Kocamanı öve öve bitiremiyor.. çok başarılı buluyor Övgüler yapıyor.Sonrada Trabzon'u ve Fenerbahçeyi geçip kupa almaktan bahsediyor?? Rakibi bu kadar gözünde büyüten bir teknik adama futbolcu taraftar nasıl güvenecek..?? Sivasspor Trabzon'u geçebilir Fenerbahçe'yi de yenebilir ama buna futbolcuların inanması inandırılması gerekir....

sivastatlıbelam
15.04.2013, 21:13
hakemler her takıma karşı hata yapıyor,rıza hoca çık doğruları söyle,takımda adam akıllı futbolcu olmadığından,yönetimin transfer yapmadığından,iyi antrenmanlar yapılmadığundan,hedefsizlikten bahset.
hakem hataları demekle bu taraftarı kandıramazsın,grosickinin tesadüfi golü olmasa pozisyonumuz yok,gel bunu tartışalım.takım bok gibi oynuyo gel bunu tartışalım,neden sence?

trabzon maçına gelince,çok zor maç olacak.trabzon kötü görünsede onların da son şansı bu maç.o yüzden eğer evimizde gol yemezsek biz tura daha yakınız bence.inşallah trabzonu yeneceğiz ve avrupaya gideceğiz.ama bu takıma takviye şart şart şart yoksa işimiz mucizeler kalır.şu sezon kazasız belesız bir bitseydi.

mnt3
16.04.2013, 07:09
Senelerdir eyyamcı,karaktersiz bazı hakemler Sivassporumuzun başarısını engellemek için uğraşıp duruyor ama elbette hak yerini bulacak,yeter ki birlik olalım,kenetleneleim.Trabzonsp or maçında tribünler dolu olsun,takım istekli olsun,Trabzonsporu dağıtırız.Sivastaki yöneticilerimiz: lütfen insanların şu maça gelmesi için birşeyler yapın,şehirde bir hareketlilik yapın,çok mu zor Sivas ta insanları maça davet etmek.Mesela Belediyenin İstasyon caddesindeki 2 reklam panosuna afiş yapıştırın yeter,,bunları düşünün artık lütfen..

shang
16.04.2013, 07:55
gençler maçının ilk yarısındaki oyunla hiç bi şey olmaz ama bu maçın havası başka olursa trabzonu yenebiliriz bizden üstün değiller önemli olan içerde gol yememek

A.Turan Korkmaz
16.04.2013, 21:53
Maratondan biletimi aldım,maçı bekliyorum. Umarım bu kez çekirdekçiler değil de daha bilinçli ve fedakar bir taraftar profili olur maçta. UEFA kupasına katılmak için sadece iki maç dişimizi sıkacağız. Tenkitleri bir tarafa bırakıp olabildiğince birlik olmaya çabalayacağız. Artık gücümüz ne ise,ne kaldıysa,Allah ne verdiyse,bu maçta herşeyimizi ortaya koyacağız.
Gençlerbirliği maçından sonra rakip takımın bir oyuncusu basına ,TVlere açıklama yapıyor. 'Maçın sonlarında taraftar desteğini arkasına alan Sivasspor daha üstün oynadı...' diyor. O maçta hiç iyi değildik taraftarlar olarak ama bakın biraz çaba bile rakip oyuncuyu nasıl etkilemiş? Sadece küfür edecekler,içini kusacaklar yahut maça kötü başlayınca hemen eleştirmeye,söylenmeye başlayacaklar,yada otur göremiyom yiğen diyecekler gelmesin daha iyi. Faydadan çok zararları oluyor. Evet,kuru kalabalıktan başka ne faydaları var? 10 liraları onların olsun.
Bir şekilde maçlara gelmeyi bırakmış ama içinde gerçek Sivasspor aşkı olanları en azından bu maçlığına tribüne dönmeye davet ediyorum. Başka türlü bu maçtan istediğimiz sonucu alamayız. Kupayı bizden almalarına müsaade etmeyelim.

58fatihcan
16.04.2013, 23:59
Istanbulda gecen sene c.final macinda her taraf afiale kaplandi. Sivas yonetimi valisi baskani belediye reisi en azindan bu mac icin bisey yapsa?? Allah icin bu macta stad dolmayacaksa daha ne zaman dolacak

58fatihcan
17.04.2013, 00:00
Tamam tuvaletleri bahane etme evinde yap gel. Guvenlikcileri bahabe etme bi seferlik onlarin dedigini yap ama su maci destekle