Orijinalini görmek için tıklayınız : Yiğidolar Kendi Kanalını İstiyor!!

ddolphiner
02.06.2013, 22:22
http://www.trtspor.com.tr/Gallery/Images/Haber/Resized/sivasspor-logo.jpg

Yaşanan son gelişmelerden sonra özellikle yerel kanallarımızın Sivassporumuza gereken özeni vermemesi nedeniyle Sivasspor TV kanalı ihtiyaçtan çok zaruri hale gelmiştir.Bence bu başlık altında görüşlerimizi paylaşıp bunun için neler yapabiliriz tartışalım diyorum.

sirseri58
02.06.2013, 22:26

Yaşanan son gelişmelerden sonra özellikle yerel kanallarımızın Sivassporumuza gereken özeni vermemesi nedeniyle Sivasspor TV kanalı ihtiyaçtan çok zaruri hale gelmiştir.Bence bu başlık altında görüşlerimizi paylaşıp bunun için neler yapabiliriz tartışalım diyorum.

bencede yiğodolar haklı

YENiCERiavrupa
02.06.2013, 22:26
SiVASSPOR TV ISTIYORUZ !!!!!!!!!!!

poolat58
02.06.2013, 22:28
Çok güzel olur ama daha resmi site ile ilgilenmeyenler kanalda 24 saat ya da 10 saat yayın yapabilcek mi veya yayınlayacak birşey bulabilecek mi. bir süre sonra yayınlanacak birşey bulamayınca nolcak. reklam veren olmazsa nolcak....:confused:

ddolphiner
02.06.2013, 22:29
Beyler artık Başkanında dediği gibi vizyonumuz misyonumuz değişecekse buna gerçekten ihtiyacımız var.Yöneticilere bunu dile getirmeliyiz.Özellikle Mecnun Başkanın bu isteği geri çevirmeyeceği görüşündeyim.Herkese duyuralım.

şarkışla 58
02.06.2013, 22:29
Bu SİVAS kanallarına kaldıysak yandık.Kardeşim şunu aklınızdan çıkarmayın SİVASSPOR olmasa SİVAS dan kimse bahsetmez bile.Ama bu kanallar ne yapıyor.Kıldan tüyden ilaç reklamı birde köy şenlikleri

DoomsDay58
02.06.2013, 22:31
Daha takımımızın farklı şehirlerde mağazaları bile yokken televizyon kanalı nasıl olsun? bu fikir çok güzel ama bunu kimsenin üstleneceğini düşünmüyorum :confused:

Sivasım5858
02.06.2013, 22:32
Tabiki güzel olur ama bence yönetim onunla uğraşmaz zaten yayına o kadar önem verilse tv kanalları ast yöneticiler tarafından davet edilebilirdi Ayrıca bildiği kadarıyla yerel kanal için izin almak artık çok zor ama bir uydu kanalı açılacagı zaman öncelikle Bir A.Ş. kuracaksınız hiçbir ortağın diğerleriyle 1. derece akrabalığı olmayacak. Daha sonra her ortak için Başbakanlık'tan Ulusal Güvenlik Belgesi alacaksınız. Bu işlemlerden sonra RTUK e Lisans başvurusu yapacaksınız bunun bedelide yıllık ortalama 5000 TL diyebiliriz daha fazla yada eksik olabilir. Sonra Türksat'tan frekans kiralayacaksınız tabi yer bulabilirseniz Buda MBt başı 8000 Dolar ki Yayına çıkmak için en az 3 Mbt gerekir. Yer bulamazsınız Almanya da frekans kiralayan şirketler var onlardan alıyorsunuz 10.000 dolar. Reji Yayın stüdyosu kameralar, mikser ...vb bunları 25.000 ile 1.000.000 dolar arasında alabilirsiniz. Kanal açmak pahalı değil fakat bir uydu kanalının aylık ortalama maliyeti 100-150.000 tl arasındadır. Bu rakamı her ay elinizde bulundurmazsanız batarsınız. Bu miktar göze alınabilecek rakamlar diyenler kanal açıyor. Ama yeni açılan kanalların genelde ilk 12 ay getirileri bu rakamın çok çok altında. Yani çok para elinizde yoksa yakın zamanda batarsınız. Zaten direk Uydu için verilen para takip eden ayın 15. gününde yatmassa Uplink kapatılır yani yayın kesilir ve bu fiyatlar 2-3 yıl önceki fiyatlardı ama şunu söyleyeyim daha bi internetten satış yapan sivasspor store yok.

punisher58
02.06.2013, 22:34
olsa güzel olur ama zor

ddolphiner
02.06.2013, 22:35
Yav idman programları olur , hazırlık maçı vs.. altyapı takımının videoları vs. nebilim ben eminimki sivas esnafı es geçmez. Takım ileride gelirde elde edebilir.Neden olmasın çok zor değil bence uydudan kanal vermek en azından Sivasspor için zor olmasa gerek. Hayal edelim gerisi gelir. Neden olmasın??

babapiton
02.06.2013, 22:37
Canlı yayın verecek bir kanal olması zor web tv şeklinde günlük antremanları yüklenecek.Futbolcu Röportajları böyle transferlerde ilk röportajı yapmak falan zor bişey değil 1 kamera 1 mikrofon 1 tane web sitesi toplasan bin tl ye yapıalcak iş

Poyrazcan
02.06.2013, 22:39
Böyle bir kanal kulübü büyütür, taraftarı birleştirir.

HALIL
02.06.2013, 22:40
bu konu hiç kapanmasin açmak istiyordum bende

SIVASSPOR TV ISTIYORUZ !!!

punisher58
02.06.2013, 22:40
Canlı yayın verecek bir kanal olması zor web tv şeklinde günlük antremanları yüklenecek.Futbolcu Röportajları böyle transferlerde ilk röportajı yapmak falan zor bişey değil 1 kamera 1 mikrofon 1 tane web sitesi toplasan bin tl ye yapıalcak iş

örnek bir site vereyim hocam http://www.kanal34.com/ ip tv istanbul amatör ligleri fln programları var

DoomsDay58
02.06.2013, 22:42

çok mantıklı böyle bir işe adım atmak istiyorsak böyle başlanması gerekir

ddolphiner
02.06.2013, 22:43

Aynen katılıyorum dostum.Futbolcularla vatandaş karakter olarakta ısınır birbirine.Stadın dolması açısından duyurular açısından heryönütle on numara olur.

4eylül
02.06.2013, 22:44
sivasspor tv kanalı taraftarı mutlu eder ama bu istek yönetimi mutlu edermi bilemem

u2sivasspor
02.06.2013, 22:52
yaparlarsa güzel olur ama öyle bir alt yapıyı oluşturmak kolay değildir mesela avrupada bir hazır maçı yapıyoruz ve bunu canlı yayınlayacak bana biraz zor geliyor

Sivasım5858
02.06.2013, 22:56
Hocam çok güzel olur ama bence yönetim Onunla uğraşmaz şuanda ama sivasın yerel kanallarını işin içine katmak için uğraşabilir Sivasspor Tv ye harcanacak paranın onda birini hatta daha azını vererek bile antrenman vs yayınlatılabilir hoş hali hazırda olan Sivas'ın yerel kanallarının yaptığı programlarda gerekli kitleye ulaşmıyor bence ama önce sağlam bir başarı sonra bunlar olacak şeyler diye düşünüyorum.

kiNgSiZe58
02.06.2013, 22:56

aynen! bu konuda Bursaspordan örnek alinmali..

Eger Yönetim Webtv kurmayi düsünürse cok daha ucuz ve tüm dunyadaki yigidolara ulasmis olur.

Cekilen Videolar Youtubeye yüklenir ve ardindan websiteye link"lenir.
Temiz ve güzel websiteleri dizayin maliyeti bir defa olmak üzere en fazla 2000 lira tutar. Domain ve hosting e yillik 200 lira ödersin olur biter. Tabi videolarin cekilmesi icin mikrofon kamera vs. onlarada 2.000lira diyelim hadi maliyeti 4.200 lira olsun, cokmu sivasspor icin? :D

Del Piero
02.06.2013, 22:57
aynen bugun sivasa carlos geliyor vizyon tv sinopluların halı saha maçını yayınlıuyor sonra giresun şenliklerini inanılır gibi değil...

SİVASSPOR TV'Yİ İSTİYORUZ BAŞKAANNNN....

sinansakru
02.06.2013, 23:02
Yönetim bir adım atsın valla taraftar 2 adım atar

MEVLUTHOCAOGLU
02.06.2013, 23:17
yeter artık ya bu kadar vurdum duymazlık olamaz bu kanalla ne işe yarar ivedilikle kendi kanalımızı istiyoruz bune böyle kardeşim 3 tane yerel tv var sözüm ona hepside birbirlerinden terane

engin2609
03.06.2013, 00:15
yarin ki imza torenini izlemeyi istiyoruz nerde bziim yerel kanallar? Hepsi uyuyodur.

tykinik58
03.06.2013, 07:43
yarin ki imza torenini izlemeyi istiyoruz nerde bziim yerel kanallar? Hepsi uyuyodur.

Roberto Carlos'un akşam ki karşılanması esnasında bile "Sinop Dernekleri 2. Geleneksel Futbol Karşılaşmasını" yayınlayan bizim Sivas kanallarından daha ne beklenir ki. Yazıklar olsun. 4 Eylül Belediyespor onca maç yaptı, Zara Belediyespor onca maç yaptı, İl Özel İdaresi onca maç yaptı hangi birini göstedrdin ki Sinop Derneklerinin geleneksel futboıl maçını gösteriyorsun. Göstersene yeni teknik direktörümüzün karşılanmasını canlı yayınla. Yoksa Digitürk ve Şansal BÜYÜKA izin mi vermedi, vermiyor???? Bizim maçlarıda yayınlamanıza izin vemedi???? Yazıklar olsun yazıklarrrr!!!!....

Evet ben de istiyorummm SİVASSPOR TV'yi. Kurulması için yönetim işe başlasın taraftarlardan da üstümüze ne düşüyorsa görevimizi yapalım. İsterlerse para toplasınlar katkı da bulunalım.

Lanet olsun Yerel Tv'lere onlar ancak olmadık ilaçlar, ballar satsın reklamlarla, köy düğünleri göstersinler.

yiğido58sinan
03.06.2013, 08:15
bir arkadaşın imzasında yazıyorduya sivas kanallarını shopping tv ye çevirdiler diye...

PETKOVİC
03.06.2013, 08:28
Bence de kuralım. Aylık 5 tl den halkımıza sunalım. iyi bir gelir kaynağı olabilir

şampiyon71
03.06.2013, 08:47
herkes şunu artık net bilsin SİVAS'IN 2 KANALI VAR.
58' TV 'NİN SİVASLA HİÇ BİR ALAKAI YOK.ŞENLİKLER, FESTİVALLER HARİÇ.
BENDE AKŞAM HAVA ALANINA GİDERKEN TVLERE BAKTIM. TARAFTARIN 1. Cİ OLARAK SEÇTİĞİ KANALDA DAHİ CARLOSUN GELİŞİ CANLI YAYINLANIR DİYE AMA SİNOP HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI VARDI.HELAL OLSUN DEDİM.
SSTV ACİLEN AÇILMALI.İNTERNETTEN DAHİ OLSA MUTLAKA AÇILMALI.

58fatihcan
03.06.2013, 10:42
Dusunce cok guzel fakat zamani var gibi. Maliyeti cok yuksek. Ve daha resmi sitede sivas-elazig anketi duruyor. Ilgi yok. Para da yok. Bence.ilk
Once basari. Sonrasi kendi gelecektir

mksivas
03.06.2013, 10:42
su fıkırı yurekten desteklıyorum sıvassporumuzun neden bır tv kanalı olmasın gc bıle kalındı hadı hayırlısı

karamik
03.06.2013, 13:06
Sivassporun gelişimini bizim yerle bir olmuş kanallar yakalayamadığı için mutlaka bir sivasspor tv şart umarım sesimiz duyulur.

GokhanTurna
03.06.2013, 13:18
Ben bu projeyi düşündüm yıllar öncesinde ama uygun şartlar oluşmuyor ne yazık ki. Bir kere Sivas da olmak gerekiyor sürekli ve Sivasspor yönetiminin izninde yürütmek gerekiyor.

Bursaspor TV taraftar tarafından kuruldu ilk önce yanılmıyorsam sonra yönetime devredildi. Bende böyle bir şey düşünmüştüm. Yönetimin kendi yapması lazım, zor birşey değil. Kamera, site ve mikrofon oldu mu biter bu iş. Ver anlayan bir kişiye yapsın.

hüso58
03.06.2013, 17:07
gardaş aynı şeyi yayınlayıp duracaklarına biraz hizmet etseler olmuyor sankii :mad::mad::mad:

cemahmety
03.06.2013, 17:19
Yiğidolar tabiki kanal kurulması sürekli haberlerin verilmesi falan bunlar iyi şeyler güzzel şeyler ama şuan olmaz çünkü daha doğru düzgün bir store ağımız bile yok. Şu zamanda madem Carlos'u takıma getirmişiz onun yardımıyla iyi bir futbol takımı kurmaya odaklanmalıyız paraları bu yönde harcamalıyız

turan_58
03.06.2013, 17:24
SİVASSPOR TV İSTİYORUZ ÇOK GEÇ KALDIK BİLE

Soyözen
03.06.2013, 20:00
Arkadaşlar istiyoruz diyerek boş konuşuyoruz bence. Kimden istiyoruz? Böylesi şeylere taraftar ön ayak olur, sonradan yönetim kurumsal yapıya dahil eder. Yarı resmi de olsa bir başlangıç yapıp adım atmamız lazım.

Carlos'un gelişi umarım TV ve lisanslı ürünler gibi konulara da ilgiyi artıracaktır. Örnek olarak bu yazıyı okuyan herkesten ligden düşen Orduspor'un internet oluşumlarına göz atmasını istiyorum.

asabibaba
03.06.2013, 20:01
Kolay değil öyle Tv kanalı kurmak ...Aslında tam bize uyarda çünkü dünyanın Sivaslı İşadamı var amaaaaa nerdeeeeeee??????????????????? ???

memleket58
03.06.2013, 20:23
tv58 taşındı mustafa ateş boşta.... bence Mustafa Ateş internet üzeri Sivasspor TV yayını yapsın, Abdullah Yiğitde yardım eder....valla süper olur :)

ddolphiner
03.06.2013, 22:24
Önemli olan gerçekten istemek arkadaşlar. En azından site yöneticilerimizin yönetimle illaki irtibatları vardır.Hiç görüş soran bizim burdan isteklerimizi ileten kimse olmuyormu.
Neler yapabiliriz duyurmak için? Nail abi program yapmıyormu bugün?Herkes 1 sms atıp programa dile getirse illaki söyleyecektir.:rolleyes:

muspol58
04.06.2013, 08:31
gerçekten çok ihtiyacımız var yerel kanallarımız sivasspora gereken önemi vermiyorlar sivasspor tv şart

kayayatakci
04.06.2013, 10:34
evet bir sivasli olarak sivassporu cok seviyoruz.onun icin kendi kanalimiz olsun isteriz .simdiki kanallarda is yok hele tv 58 e güveniyorduk oda müzik kanali oldu müzikten baska bir sey yok yazik cok yazik ..

bigacti0n58
04.06.2013, 10:54
Benim başlattığım ve yöneticleerden destek isteyerek konu açılmasını istememin ardından ilk olarak;
Konuyu açan arkadaşıma sonsuz minnettarım
ikinci olarak ise taraftarımızın,yiğidolarımızın verdiği desteğe çok teşekkür ederim bence bu konuyu Abdullah yiğit,nail Sertakan bildirmeli bu konuda başkanımız gerekeni yapıp açacağına inanıyorum ben gerekli destek verilirse.

58SARKISLALI58
04.06.2013, 11:23
Sıvas kanallarının enazından günde yarım saat yada bır saat sıvasspor ıle ılgılı haber yapsa ıyı olur nasıl yerel kanal memleketın kanalı anlamış degılım nerde düğün nerde ıse yaramayan haber var yapılıyor sıvasspora hıc destek onuda bırakın sıvassporun doğru dürüst lısanslı urunlerının satış noktası bıle yetersız bı forma almaya gıdıyorsun forma yok

bigacti0n58
04.06.2013, 11:28
Sıvas kanallarının enazından günde yarım saat yada bır saat sıvasspor ıle ılgılı haber yapsa ıyı olur nasıl yerel kanal memleketın kanalı anlamış degılım nerde düğün nerde ıse yaramayan haber var yapılıyor sıvasspora hıc destek onuda bırakın sıvassporun doğru dürüst lısanslı urunlerının satış noktası bıle yetersız bı forma almaya gıdıyorsun forma yok

Doğru diyorsun kardeşim ama taraftarada iş düşüyo yeni sezon formalarından sadece 100 tane satılmış başkan dedi.Herkezin alması lazım oğluna ne bileyim yiğenine akrabalarına alabilmesi lazım yoksa anca külüp niye şunu almıyor demekle olmuyo kombineni alacan formanı alacan sonra yorum yapacan.yorumum sana deil duyarsız taraftarımıza...

babayavuz
04.06.2013, 11:52

güzel bi konu açmışsın ddolphiner kardeşim yerden göğe kadar haklısın bencede artık sivasspor tv nin kurulması gerekiyor umarım yönetim bu talebe sessiz kalmaz

ZARALI_ENGIN
04.06.2013, 13:36
Sivasspor TV acilirsa günde 2 saat spor 22 saat türkü yayini yapilir :D:D:D

B.DUMANLI
04.06.2013, 16:28
Bu bugünden yarina olacak bir olay degil,bunun icin zamana ihtiyacimiz var.Merdivenleri yavas cikmamiz lazim .Önce Sivasspor´un büyümesi gerekli belli bir kaynaga sahip olunursa Sivasspor tv´de kendiliginden olusur.
Bunun icin bu yil Sivasspor citayi yükseltmistir.Belkide bu yil Sivasspor´un basarisi ile stadyum dolacak belkide yeni yapilan stadyumun seyirci sayisi son andaki bir kararla yükseltilecek.33000 kisilik proje önceden zaten cizilmisti.Yeterki biz bu yil O STADYUMU DOLDURABILELIM.

58SİVASIM BENİM
04.06.2013, 20:12
kendi kanalımızdan çok biz ADAM GİBİ ŞEHRİMİZİN KANALINI İSTİYORUZ