Orijinalini görmek için tıklayınız : Ab pasaportlu oyuncu yerli sayılsın ister misiniz?

oguzhan_1616
11.09.2013, 15:45
Son günlerde AB Bakanı Egemen Bağış'ın Ab pasaportu bulunan oyuncuların yerli sayılabilmesi durumu için hukuki süreç başlattık demesi üzerine tekrar gündeme giren bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?
Takımımızda da Ab pasaportu bulunan 7 oyuncumuzun olduğunu düşünürsek Ab pasaportlu oyuncuların yerli sayılmasını ister misiniz?
Takımımızda Ab pasaportu bulunan oyuncular ;
Milan Borjan ( Kanada / Sırbistan)
Jakub Navratil ( Çek Cumhuriyeti )
Da Costa (Fas/ Portekiz )
Cicinho ( Brezilya / İtalya )
Kamil Grosicki ( Polonya)
Aatıf Chahechouhe( Fas /Fransa )
Rafik Djebbour ( Cezayir/Fransa)

oguzhan_1616
11.09.2013, 15:50
Ben şahsen isterim başarı kısıtlamayla değil özgürlükle gelir düşüncesindeyim.
Yine oynayacak olan Türk oyuncu zaten oynayacaktır. Formayı hak edenin ırkına kimliğine kimse bakmaz düşüncesindeyim..

DoomsDay58
11.09.2013, 16:07
zaten olması gerekende bu. sonuçta biz de bir avrupa ülkesiyiz.

zaralı19
11.09.2013, 16:22
bence süper olur bizim açımızdan da daha çok rekabet olur

5sekız
11.09.2013, 16:36
ne kadar yabancın olursa olsun kım ıyıyse o oynar adaletlı hoca oldu surece

myyiğido58
11.09.2013, 17:01
aslında ıyı olur ama pek olacagını sanmam

58_SEMİH_58
11.09.2013, 17:36
İşimize yarayacak her şeye razıyım.

50sekiz
11.09.2013, 17:37
Tipik Türk düsüncesi yine.
Önce bir kural cikart sonra o kurali nasil deleriz diye düsün.
AB vantandasina aciyorsan o zaman yabanci sinirlamasini tamamen ac.
Zaten Süper Ligde oynayan yabancilarin cogu cifte vatandasli.
Afrika kökenli olanlarin da Güney Amerika kökenli olanlarinda cifte vatandasligi var.

superglam
11.09.2013, 18:07
Pardon biz AB üyesi bir ülkemiyizki? AB bizi almıyorki biz nasıl öyle karar verelim? Ama islam ülkelerine ve nato ülkelerine tam uyeyiz hatta G20 ulkeleride olabilir ama asla AB ulkeleri olmaz..

oguzhan_1616
11.09.2013, 18:55
Pardon biz AB üyesi bir ülkemiyizki? AB bizi almıyorki biz nasıl öyle karar verelim? Ama islam ülkelerine ve nato ülkelerine tam uyeyiz hatta G20 ulkeleride olabilir ama asla AB ulkeleri olmaz..

Kardeş ben işin o kısmını değerlendirmedim fark ediyorsan.. Ben gündemde olan bi konuyu sadece sportif açıdan değerlendirdim. İşin içine siyasi durum katmayalım olsun istiyor musunuz istemiyor musunz diye bir soru sadece.

cemahmety
11.09.2013, 20:28
Süper olur Carlos zaten yabancı sınırlaması ile ilgili sıkıntı olacağını söylemişti, gayet işimize yarar. Ama TTF açısından şöyle bir durumundan şöyle bir durum var önceden 6 oyuncunun dışındakilerin Türk olmasını istiyorlardı şimdi ise 11 oyuncunun 6'sının yabancı geriye kalan 5'nin Ab pasaportlu olması durumunda 1 tane bile Türk olmayabilir böyle bir durum da çok komik olacaktır

superglam
11.09.2013, 21:03
Kardeş ben işin o kısmını değerlendirmedim fark ediyorsan.. Ben gündemde olan bi konuyu sadece sportif açıdan değerlendirdim. İşin içine siyasi durum katmayalım olsun istiyor musunuz istemiyor musunz diye bir soru sadece.

Kardeş bende öyle algıladım sorun yok.. ben siyasi bir görüş bildirmedim reel konuşuyorum uye oldugumuz birliklerden bahsettim.. üye olmadıgımız AB olmaz dedim zaten.. Hemen siyasi olarak algılamayın G20 ve NATONUN neresi siyasi anlamadım:)

Poyrazcan
11.09.2013, 21:33
Bizim milli takımın kadrosunu zaten Avrupa doğumlu, pasaportlu oyuncular oluşturuyor. Bu anlamda yabancıda sınırlama pek birşey değiştirmez.

RsT4
11.09.2013, 21:38
Ab vatandaşları yerli statüsünde oynayacaksa 6-0-4 kuralının mantığı kalmıyor.Zaten iyi bir uygulama değil , mesela almanyada bildiğim kadarıyla yabancı sınırlaması yok ama adamlar milli oyuncular yetiştiriyor.

yigido yakup
11.09.2013, 22:30
Ne alaka zaten bız avrupa birliginde degiliz.

oguzhan_1616
11.09.2013, 23:58
Kardeş bende öyle algıladım sorun yok.. ben siyasi bir görüş bildirmedim reel konuşuyorum uye oldugumuz birliklerden bahsettim.. üye olmadıgımız AB olmaz dedim zaten.. Hemen siyasi olarak algılamayın G20 ve NATONUN neresi siyasi anlamadım:)

Pardon biz Ab üyesi ülke miyiz ki, Ab bizi alıyor mu ki falan demişsin. O konulara girmemeniz için dedim kardeş.. O konuların sporla alakası yok spor dışında birçok konuyla alakası var siyaset dahil olmak üzere.
Diğer arkadaşlara da cevap vermiş olayım işin o kısmının bizle alakası yok ben orasını bahsetmiyorum. Yapılsın isterim iyi olur ya da yapılmasın yapılmamalı falan diyeceksiniz arkadaş hepsi bu. Ben burda Ab ülkesi olmadığımız halde Ab pasaportlu oyuncunun yerli sayılabilmesi için uğraşılmasını nasıl değerlendirirsiniz demedim ki..

avare
12.09.2013, 00:00
6-0-4 sistemi sadece sacmalik,eger amac mlli takimsa gerekli alt yapi calismalarini hizlandirip genclerin yetismesini saglamaliyiz 80 milyonluk turkiyede hepsini toplasan 200 gecmeyecek yabanci oyuncu turk milli takiminin kalitesini bozuyorsa yaziklar olsun

58svs58
12.09.2013, 07:39
ben yabancı sayısı ve yaşının düzenlenmesini istiyorum ingiliz modeli bu iş için uygun. yaşı geçmiş topçuları, eskiden yıldız olan topçuları istemiyorum. mesala 19-20 yaşındaki uzun süreli sözleşmesi olan yabancıya eyvallah. ama ferrari gibi, guiza gibi, cris gibi, simao gibi yaşı gelmiş bilmem nereye 5 milyon euro lar tazminat fala ozaman o yabancıyı ne edelim. yani mehmet aurelio gibi en az 10-12 sene türkiyede kalmalı

alaattin 5858
12.09.2013, 07:48
bence yabancı kısıtlaması tamamen kalksın hakeden formayı kapar hiç değilse bazı türk statüsündeki futbolcuların ayakları yere basar hak ettikleri paralara razı olurlar

hüso58
12.09.2013, 11:09
ya o kadar para verip yabancı alıyosun yabancı sınırlamsı yüzünden oynatamıyosun çok saçma

Serdar63972
12.09.2013, 11:22
O kadar para verip yabancı oyuncu almayacaksın o zaman... Klüplerin altyapılarına senelik o kadar yatırım yapılsa beş sene sonra futbolcu fabrikanız olmuş olur. Kaldı ki futbol denen teraneninde kaynağıda, futbolu seven, yaşı ve fiziği uygun insanlardır. Topladığın bu insanlardan yeteneklerine göre bir seçim yapıp gerekli disiplin çalışmayla maksimum beş sene içinde hem takımına hem ülkene beş tane genç hediye edersin. Sonra kimse tartışmaz elin gavuru Türk statüsünde oynasın mı oynamasın mı diye...

58 Amsterdam 58
12.09.2013, 11:29
Evet bizim takim icin iyi olur ama bu bakanin girisimi cok sacma.
Afrikali, Asyali yabanci sayiliyor ama Avrupali yerli sayiliyor. Kurallari hiçe saymakdir bu. Kurallar ezilsin diye yapilmiyor.
Yabanci sinirlamasi da iyi birsey. Bu durumda mecbur Türk oyuncusu oynayacak. Kaçtane yabanci var ki hiç gerek yok. Örnek: Quaresma geldi iki çalim atiyor diye yillik 3 milyon avro para aldi. 10 sene böyle devam et ozaman milli takima yansir.