Orijinalini görmek için tıklayınız : İsyan !!!

58megayigido
11.03.2014, 09:04
Sivasspor’un hakem isyanı... Son derece gergin bir 90 dakikaya sahne olan Gençlerbirliği-Sivasspor karşılaşmasının yankıları sürüyor. Kadir Bekmezci ve Cicinho’nun kırmızı kartla cezalandırıldığı, bir de tartışmalı penaltı kararının yer aldığı maç hakkında Sivasspor cephesi adeta öfke küpüne dönmüş durumda. FANATİK TV’de yayınlanan ‘Süper Lig konuşuyor’ adlı programa telefonla bağlanan Yiğidolar’ın başarılı futbolcusu Burhan Eşer, saha içinde yaşananları anlattı, çarpıcı açıklamalar yaptı. Penaltı pozisyonunun da başaktörü olan Burhan, “Süper Lig’de 200’ün üzerinde maç oynadım. Ancak bir kere penaltı pozisyonunun içinde yer almadım. Faul bile nasıl yapılır bilmem. Penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yok. Tekrar tekrar izledim. Tolga Özkalfa nasıl böyle bir karar vermiş anlamak mümkün değil” dedi. Kadir Bekmezci’nin kırmızıyla ilgili de görüş belirten Burhan, “Kadir kırmızıyı hak edecek bir şey yapmadı. Biz hakemlerden adil yönetim bekliyoruz. Ne Fenerbahçe maçındaki lehimize ne de dünkü (önceki gün) gibi aleyhimize karar verilsin. Sadece futbolun güzelliklerini yansıtalım” sözlerini sarf etti.

‘Hakemler dalga geçiyor’

Hakemlerin futbolculara karşı maç içerisindeki tutumlarını da sert bir dille eleştiren Burhan Eşer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı hakemler var. Mesela Kamil Abitoğlu... Bizi dinliyor. Futbolcuyu anlamaya çalışıyor ve anlaşıyoruz da. Ama bazıları var ki, gerçek anlamda futbolcuyu çıldırtıyor, dalga geçiyorlar. Resmen bize alaycı gözle bakıyorlar, çileden çıkarıyorlar. Oysa biz onlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz.”

‘Avrupa’ya gideceğiz’

“Son haftalarda aldığımız sonuçlarla taraftarımızı üzdük biliyoruz ama Trabzon maçında bize destek versinler. Yeniden yüzlerini güldüreceğimize inanıyoruz. Sezon başında Avrupa hedefi koyduk. Bunu da başaracağımızdan en ufak bir şüphemiz dahi yok. Eksiklerimize rağmen ayağa kalkacak gücümüz var

halilxx58
11.03.2014, 09:32
Öncelikle bir futbolcunun TV programlarina baglanip konusmasi dogru degil. Bu isi üstlenecek bir basin sözcüsü ve yönetim olmalidir!! Ne bir basin sözcüsü nede baska bir yönetim kurulu üyesi agizini acip iki kelime lap yapmadigi icin futbolcularda ortaligi bos bulup konusuyor.

Burhanin dedikleri kesinlikle dogru ve iyi niyetli aciklamalar ama futbolcu sadece sahada konusmalidir...

PETKOVİC
11.03.2014, 09:54
Ktü den arkadaşım dün trabzon fener maçındaydı maçtan sonra beni aradı orada sivaslı olduğundan bahsetmiş ve trabzonun haftayaki maç için yusuflar attığını söyledi. onlar bile aynen şu cümleyi kullanmış:"Sivası 3 haftadır hakemler yakıyor her maç kırmızı gösteriyorlar haftaya hınçlarını bizden çıkartacaklar" ve aralarında geçen bir konuşma daha:"Sivas şampiyonluğa oynadığı zaman stadda dua ederdik şampiyon olsunlar istanbul takımlarından biri olacağına sivas olsun istedik ama yaşanan son olaylardan dolayı aramız bozuldu; şampiyonluğa oynasın biz yine desteğimizi veririz." bunu 1 2 kişi söylememiş duyduğuma göre geneli bu düşüncede

58megayigido
11.03.2014, 10:28
Ktü den arkadaşım dün trabzon fener maçındaydı maçtan sonra beni aradı orada sivaslı olduğundan bahsetmiş ve trabzonun haftayaki maç için yusuflar attığını söyledi. onlar bile aynen şu cümleyi kullanmış:"Sivası 3 haftadır hakemler yakıyor her maç kırmızı gösteriyorlar haftaya hınçlarını bizden çıkartacaklar" ve aralarında geçen bir konuşma daha:"Sivas şampiyonluğa oynadığı zaman stadda dua ederdik şampiyon olsunlar istanbul takımlarından biri olacağına sivas olsun istedik ama yaşanan son olaylardan dolayı aramız bozuldu; şampiyonluğa oynasın biz yine desteğimizi veririz." bunu 1 2 kişi söylememiş duyduğuma göre geneli bu düşüncede

Kardes sivassporun sampiyonluk yarisinin icine girecegine sen inaniyor musun ?

poolat58
11.03.2014, 10:37
halix kardeş ne diyon Allah aşkına, Burhana helal olsun adam Sivassporun hakkını savunmuş hata mı yapmış, biri cıkıp hakkımızı aramayınca iş futbolculara düşüyor. Çok iyi konuşmuş Burhan Sivassporda en cok sevdıgım futbolculardan bırı kendısı. Herseye muhalet olmak yerıne adama tesekkur edın hakkımızı aradıgı için!

PETKOVİC
11.03.2014, 10:44
Kardes sivassporun sampiyonluk yarisinin icine girecegine sen inaniyor musun ?

benim demek istediğim sence o muydu? velev ki oynasın destekleriz demişler ihtimaller dahilinde konuşuyoruz bu sene olmazsa belki seneye..

58megayigido
11.03.2014, 10:54
Trabzon bize destek oldugunu ilk kez duydum.. Busene sivasin olmayacagini bildiklerinden demislerdir sivasi sampiyonluk yarisinda destekleyen takim yoktu hemen hatta sivas maclarinda ekstra prim veren takimlar vardi okuyorduk gazetelerden is oraya gelince kimse yanimizda olmayacaktidr ayrica traabzona ihtiyacimizda yok

EneS ElmaS
11.03.2014, 12:25
Hala hakem diyoruz. Ben hakem maci iyi yönetmis olsaydi dahi kazanamayacagimizi düsünüyorum. Oynadigimiz futbol tek kelime ile REZALET!!

tekdoktirin
11.03.2014, 12:28
lanet olsun bun lar şike deyilmi hakemler şike yapı yor ve ya yaptırılı yor lanet olsun,

atabey58
11.03.2014, 12:33
ayıdan post Trabzonlu hamsilerden dost olmazzzz bunu iyi öğrenmek lazım

ihtiyar yiğido
11.03.2014, 12:51
Sivasspor'a yapılan haksızlıklara karşı tabi ki kulüp yetkililerinin çıkıp bir açıklama yapması, hakkımızın aranması, biz taraftarın beklentisidir,bu beklentiyi penaltı pozisyonunun da başaktörü olması hasebiyle Burhan Eşer yapmış, bu açıklamayı doğal karşılamak lazım. Futbolcudan beklenen medya ile konuşması değil,sahada oynadığı güzel futbolla konuşulması beklensede, bazen hakemlerin yanlı kararlar vermesi buna mani oluyor.

atabey58
11.03.2014, 12:54
ulen bu hamsilerin yarısını biz yapsak varya kesinlikle bizi bu ligden düşürürler ama ne hikmetse bu adamların ne ayrıcalıkları varya her sene aynı haltları işliyorlar ama tff hiç bir şey yapmıyor

PETKOVİC
11.03.2014, 16:38
Trabzon bize destek oldugunu ilk kez duydum.. Busene sivasin olmayacagini bildiklerinden demislerdir sivasi sampiyonluk yarisinda destekleyen takim yoktu hemen hatta sivas maclarinda ekstra prim veren takimlar vardi okuyorduk gazetelerden is oraya gelince kimse yanimizda olmayacaktidr ayrica traabzona ihtiyacimizda yok

okuduğunuzu anlamamakta ısrar ediyorsunuz. dedim ki trabzonsporlu bazı taraftarlar sivassporumuz şampiyonluğa oynadığı dönemde stadda hep sivas için dua ediyorduk şampiyon olsunlar diye. eğer yine şampiyonluğa oynarsa yine destek veririz.. bu cümleden hangi anlamlar çıkarıp yorum yaptınız valla şaşırdım kaldı ki kayseri taraftarı bile sivasa geldiğinde "Şampiyonluk yolunda sizi destekliyoruz" pankartı asmışlardı çok iyi hatırlıyorum

hoğuz
11.03.2014, 17:54
Takımın futbolu YOK.. Hala hakem falan diyoruz kardeşim önce ''içimizdeki artistler''e haddini bildirmek lazım
1)UTAKA: Takımın en pahalı adamısın, adam gibi oynadığın maç yok.. Hiç olmazsa arada sırada oyuna gir Sivas halkı yüzünü görsün...
2)KADİR: Bu yönetim ve teknik ekip sana kaptanlık payesini layık gördüler. Vazifen sahada son saniyeye kadar mücadele edip , üzerine düşen kesici defansif ortasaha modelini oynama... Gereksiz pas yapmak , çalım yapmak , top kaybetmek , gereksiz kart görmek, oyundan ihraç edilmek değil...
3)ADEM: Bana kalırsa takımda eli ayağı düzgün ne vereceği belli olan 2-3 topçudan birisin ama sorumluluk almıyorsun. Aldığın parayı hak edeceğin günlerin gelmesi dileğiyle...
4)ÜMİT: Milli takım,Beşiktaş falan spekülasyonları çıktıktan sonra elin ayağın kesildi resmen.. Daha benle yaşıtsın ama 30 yıldır Madrid'de oynuyormuş havasındasın... Sivasspor senin babanın Spor Salonu değil... Karate , Ju-do , Taekwando tekniklerini hafta içi çalış... Maçlarda sadece vazifeni yap...
5)AYDIN: Hayrettine yapılan YANLIŞın diğer bir SİVASLI kardeşimiz olarak sana yapılmamasını temenni ederken ve aynı zamanda seni her platformda savunmaya çalışırken son 10 haftadır takıma TEK OLUMLU bir hareketinin olmadığını görünce HAYRETTİN'e ne kadar yazık ettiğimizi sana daha fazla tepki verilmesi gerektiğini bir kez daha anladım... Bence en yakın zamanda takımdan ayrılman TAKIM İÇİ DENGELERİ yerine getirecektir...Şuan için en doğru hamle KADRODIŞI bırakılman olacaktır...
6)CARLOS: Dünya tarihinde gelmiş geçmiş en iyi SOL BEK olarak seni birgün SİVASSPOR teknik direktörü olarak göreceğimi söyleseler kesinlikle inanmazdım...Sonunda seni buralarda görebildiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz LAKİN; sen buraya sadece diploma için mi geldin yoksa belli bedeller için mi içinden çıkamıyorum şunu çok net söyleyebilrim ki ROBERTO CARLOS DA OLSAN SİVASSPORDAN BÜYÜK DEĞİLSİN... Kadro üzerinde etkinliğin yoksa her hafta aynı 11 le çıkıyorsan kusura bakma benim için T.D değilsin...
7)YÖNETİM: (ERDAL SARILAR VE BASIN SÖZCÜSÜ) Takıma sahip çıkmayacaksanız alın ceketinizi s..... gidin .

badof58
11.03.2014, 18:06
Petkovic kardeşim ben tirabzonda yaşıyorum. Bu şer... kimseye dost olmaz bırakın Sivasın sivaslıdan sivassporludan başka dostu yoktur olmayacaktır.

DOGU_BEY
11.03.2014, 23:30
Burhan beğendiğim ve dürüstlüğüne inandığım bir oyuncu...ve o pozisyonda sonuna kadar haklı maçta tolga denen hakem dallaması adeta kart vermek için bahane arıyordu...fakat bizim isaynımız da gereksiz görülen kartlara ve takımın bu kadar disiplin sorunu yaşamasınadır..tabi burda lafım burhana değil büttün takıma...

58svs58
12.03.2014, 09:34
ulen bu hamsilerin yarısını biz yapsak varya kesinlikle bizi bu ligden düşürürler ama ne hikmetse bu adamların ne ayrıcalıkları varya her sene aynı haltları işliyorlar ama tff hiç bir şey yapmıyor

ya trabzon sana ne yaptı, yada sivasspora ne yaptı bana buradan anlatırmısın.

Alişan
12.03.2014, 10:42
isyan etmemek elde değil maçta vardım ağzıma gelen kötü lafları etmemek için kendimi zor tuttum bize yakışmaz diye kendimi tuttum benim küçük oğlum bile kendi içinden söylüyordu