Orijinalini görmek için tıklayınız : İmkansız Yoktur Ama Işık Varsa!

eyuphulagu
06.03.2016, 20:00
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10359923_782320185133751_61759 83327745420546_n.jpg?oh=44ef31 89495da0e85c2e3596d55f4fab&oe=575B3369

İmkansız Yoktur Ama Işık Varsa!

Herhangi bir futbolsevere "M.Sivasspor 11'i çıkar denilse" emin olun bu kadar kötüsünü yapamaz. Ama sezon başından bu yana bu takımda görev yapan hocalar, ilk 11 tercihlerinde akıl almaz işler yapıyor. Oyuncu değişikliklerinde yapılan hatalara hiç girmeyelim...
Hasan Kabze'yi hiç bir şekilde başarılı olamadığı santrfor olarak oynatıp, Texeira'yı yedek bırakmak, bununla yetinmeyip İbrahim Akın'ı Texeira'dan önce oyuna almak nedir? 90 dakikanın 60 dakikasında sahada olmayan Beykan'la başlamak ne kadar mantıklıdır? Yiğit İncedemir'i beğenip, Etzaz Hussain'i beğenmemek nasıl bir futbol anlayışıdır? Yiğit bu takıma göreceği kartlardan başka ne verebilir? Hatta bu soruların en başına şunu eklememiz gerekir: Sezon başında Yiğit, Erkan, Orhan ve Hakan dörtlüsü neden alınmıştır? O zamanlar söylediğimizde insanlar önemsemiyordu fakat yönetim de Sergen Yalçın da küme düşen Karabük'ten topladıklarıyla ve aldıkları "yetersiz" isimlerle bugünlerin zeminini sezon başında hazırlamıştır. Okan Buruk ve Mesut Bakkal da bugüne kadar yaptıklarıyla zayıf zemine sahip bu takımı daha hızlı bir şekilde yıkıma götürüyor.
Geçen hafta "olumsuzlukları dile getirmeyi bırakıp, destek verilmeli" demiştim. Ama işadamları, esnaflar, belediye, milletvekilleri, bürokratlar ve hatta Sivaslılar zaten "her yönden dökülen" takımını Mersin'de yalnız bıraktı. Şehrin en büyük markası için 10 otobüsün maliyeti nedir? Veya bir araya gelip otobüsler kiralamanın maliyeti kişi başı kaç liradır? İstanbul'dan ve Sivas'tan kendi imkânlarıyla giden gerçek Sivassporluları tenzih ediyorum ve onlara sevgilerimi gönderiyorum.
Ligin bitimine 10 hafta var; imkansız diye bir şey yoktur, ama ne takımda, ne şehrin ileri gelenlerinde ne de Sivaslılar'da şu an gerekli ışığı göremiyorum.

BAKİ BOZKUŞ / TRTSPOR
https://twitter.com/BozkusBaki....

kaplanlı
06.03.2016, 20:25
hoca değişiklikleri bize zarardan başka bir şey kazandırmadı.sergen le devam etseydik şu an çok daha iyi durumdaydık.bilican diye getirilen mesut bakkal ın ilk onbir i, oyuncu tercihleri,oyun sistemi tamamen yanlış.aslında futbol basit bir oyun.bize gelen hocalar nedense takım maçı kazansın diye değilde kazanmasın diye çabalıyor gibiler.topu kontrol etmeyi bile beceremeyen adamları skoru değiştirmek için oyuna alan mesut bakkal la olmayacağını gelmeden söylemiştik.

DoomsDay58
06.03.2016, 20:27
Sezon başından beri söylediklerimizi güzel özetlemiş, zaten Sivasspor'u takip eden birinin bunları görmemesine imkan yok ama ne hikmetse işin içinde olan yöneticiler bir türlü göremediler sorunları ya da gördüler de kapasiteleri bu tabi bir de üçüncü ihtimal var ama onu düşünmek bile istemiyorum.

etlidöktürek
06.03.2016, 20:57
Burası sivasspor; zor dıye bırsey lugatta yok imkansız sadece zaman alır.. dusmeycez dimi mesut hocaa yazılanları okuyon herkes aynı şeyi soyluyo yanlış kadro yanlış kadro yanlış seçim yanlış seçim korkak futbol korkak futbol.........

migroArmis
06.03.2016, 21:31
Takım hakkında ( yanlış değişiklikler yanlış tercihler) konusudaki görüşlere sonuna kadar saygım var...İster doğru ister yanlış olsun...Ama bazen Hocalar düşündüğü farklı şeyler olabiliyor..İki örnek vereceğim ...Fatih Terim gs milan maçında gs kullandığı penaltıda tereddütsüz o ana kadar hayatında penaltı kullanmamış Ümiti işaaret etmişti...Fatih Terim herkezin buna şaşırdığını söylüyor ardındanda şunu ekliyordu '' Ben Ümit dedim ama hiç kimse benim Ümiti taaa Afyondan tanıdığımı özelliklerini bildiğimi bilmiyordu ''..Sonrasında Ümitin harika bir penaltıcı olarak devam ettiğini gördük
Ben Bursada geçmiş yıllarda bir Bursa Samsun maçı izlemiştim ..Maç 1-1 75 dakikaya geldik Bursa akın akın geliyor gol atamıyordu...Son 10 dakika şu an hatırlamıyorum Hoca Son zamanlarını yaşayan Tolunay Kafkası oyuna aldı...Tolunay maçı çevirebilecek bir futbolcu değildi...Ama ne oldu biliyormusunuz 3 kez kalenin önüne geldi üçündede üç kişiyi ekarte edip pasını aktardı ..Bunu son yaptığında Bursaspor 2. golunu atıp maçı almıştı....Burdan şunu anladım ...Bazı futbolcuların kabiliyeti bazı futbolcularında tecrübeleri işe yarayabilir...İbarahim Akın zamanında çok beğendiğim bir fubolcuydu ...Sivasa gelmesine sewinmiştim ...Hoca İbrahim Akın konusunda tecrübesinden faydalanmak istemiş olabilir....

fark58
06.03.2016, 21:32
Kesinlikle imkansız değil, ümit var mı peki, şuan için kesinlikle yok. Olabilir mi? Kasımpaşa bizim için inşallah bir milat olur.

migroArmis
06.03.2016, 21:46
Kesinlikle imkansız değil, ümit var mı peki, şuan için kesinlikle yok. Olabilir mi? Kasımpaşa bizim için inşallah bir milat olur.

Kardeş insan hiç bir şeye yanmıyorda geri kalan fikstüre bakınca Antalya ve MİY kesin 3 puan gözüyle bakıyorsun 0 puan alıyorsun ..İşin burası çok acı verici ...Ama şuraya yazıyorum ALLAHIN izniyle Sivassporumuz düşmeyecek Kayseri düşecek ...Fikstürleri inceledim Kayserinin alacağı puan yok ...Biz içerdeki maçları alalım dışardan gelecekler çerez olacak ..Emin olunuz buna..

Mehmet ATEŞ
06.03.2016, 21:51
imkansız bir durum görmüyorum umarım yanılmıyordurum ! mesut hocada hatasını anlar texeria başlar ve kasımpaşa galibiyetiyle beraber lige döneriz.

34MUAMMER58
06.03.2016, 22:00
DEğerli yazar gerçekleri yazmış,aslında çarşambanın gelişi perşembeden belliydi,geçen sezon sonanda 1 2 maç kazanmasaydık,enönemliside erciyes maçı giderken,devre arasında başkan soyunma odasına girip ,bu maçı alamazsanız sivasa dönmeyin deyip o maçı alınmasaydı,şuan pttde olurduk,hal böyleyken,işi ciddiye alıp doğru düzgün kadro kurulacağına,karabüğü küme düşüren oyuncuları alıp,fiziği ve stili sivasspora uygun olmayan ,yada sivassporun ihtiyacı olmayan özellikteki barolesin alınması,sakat eneramoya güvenilmesi,batuhanın bu takımı yaRI yolda terketmesi,ümitin takımı sabote etmesi,hakem hataları,bazı oyuncuların bencillik yapıp takımın galibiyetini engellemesi,tam galipken son dak golleriyle kaybedilmiş puanlar derken ,sivasspor ligin dibine demir atmıştır,elbetteki enbüyük suç yönetimindir,daha sonra sergen,okan,ve mesut hocadır,şöyle düşünürsek,şuana kadar baroles,batuhan,ümit dursaydı enaz 2 -3 maç daha kazanabilirdik,hakem hataları yarıyarıya daha az olsaydı,2 galibiyetimiz daha olabilirdi,setcusdan daha kaliteli bir kalecimiz olsaydı enaz 2 maç daha kazanabilirdik,okan hoca ve sergen mehdiyi yollamaya çalışmayıp oynatsaydı,ölüsü 1 maç daha alırdık,kırmızı kart göreceğini tahmin ettiğimiz beykanı erken oyundan alsaydı,eskişehir maçını alırdık,konyada atıf bencillik yapmasaydı konyayı yenerdik,antalya maçında texsera değişikliği yapılmasaydı 2 puanı kaybetmezdik,mersin maçında doğru kadroyla çıkılsaydı ,enaz 1 puandaha alabilirdik,topladığımızda enaz 10 maçı bu yüzden kaybetmişiz ,30 puan eder 18+30 =48puanımız olmaması için neden yokmuş,hadi hepsinden geçtim sezon başından beri galipken berabere kaldığımız yada yenildiğimiz maçları düşündüğümüzde,akhisar,mersin, gs,ts,eskişehir, 2 antalya ,rize,kasımpaşa,2 konya,

migroArmis
06.03.2016, 22:03
DEğerli yazar gerçekleri yazmış,aslında çarşambanın gelişi perşembeden belliydi,geçen sezon sonanda 1 2 maç kazanmasaydık,enönemliside erciyes maçı giderken,devre arasında başkan soyunma odasına girip ,bu maçı alamazsanız sivasa dönmeyin deyip o maçı alınmasaydı,şuan pttde olurduk,hal böyleyken,işi ciddiye alıp doğru düzgün kadro kurulacağına,karabüğü küme düşüren oyuncuları alıp,fiziği ve stili sivasspora uygun olmayan ,yada sivassporun ihtiyacı olmayan özellikteki barolesin alınması,sakat eneramoya güvenilmesi,batuhanın bu takımı yaRI yolda terketmesi,ümitin takımı sabote etmesi,hakem hataları,bazı oyuncuların bencillik yapıp takımın galibiyetini engellemesi,tam galipken son dak golleriyle kaybedilmiş puanlar derken ,sivasspor ligin dibine demir atmıştır,elbetteki enbüyük suç yönetimindir,daha sonra sergen,okan,ve mesut hocadır,şöyle düşünürsek,şuana kadar baroles,batuhan,ümit dursaydı enaz 2 -3 maç daha kazanabilirdik,hakem hataları yarıyarıya daha az olsaydı,2 galibiyetimiz daha olabilirdi,setcusdan daha kaliteli bir kalecimiz olsaydı enaz 2 maç daha kazanabilirdik,okan hoca ve sergen mehdiyi yollamaya çalışmayıp oynatsaydı,ölüsü 1 maç daha alırdık,kırmızı kart göreceğini tahmin ettiğimiz beykanı erken oyundan alsaydı,eskişehir maçını alırdık,konyada atıf bencillik yapmasaydı konyayı yenerdik,antalya maçında texsera değişikliği yapılmasaydı 2 puanı kaybetmezdik,mersin maçında doğru kadroyla çıkılsaydı ,enaz 1 puandaha alabilirdik,topladığımızda enaz 10 maçı bu yüzden kaybetmişiz ,30 puan eder 18+30 =48puanımız olmaması için neden yokmuş,hadi hepsinden geçtim sezon başından beri galipken berabere kaldığımız yada yenildiğimiz maçları düşündüğümüzde,akhisar,mersin, gs,ts,eskişehir, 2 antalya ,rize,kasımpaşa,2 konya,

Size son kez yazıyorum ...Bunada cevap vermez iseniz emin olunuz tek kelime bile yazmayacağım...Özel mesajlarımdada ikaz etmiştim dönmediniz herneyse....Yanlış anladığınızın farkına vardınızmı ...Size yazmadığım devamında bir başkasına yazdığım mesajı kendinize yazılıyormuş gibi algıladığınızın farkına vardınızmı ...Tek bir kelime cevap olarak yetecektir bana...selamlar...

serserilerin_prensi
06.03.2016, 22:06
Mersin çıkar kayseri potaya girer sivas kayseri eses ptt ýe savaşın yıldızlarıda yönetime girer vesselam hayal kurmayalim 6 beraberlik geldiğinde takım yolunu belli etmişti zaten bu takım ligde kalmayı hak etmiyor zaten ne taraftar olarak ne yönetim ne futbolcu haa sunuda soylemeden edemiycem ptt de bir sezon oynar çıkarız geri diyenleri duyar gibiyim ama orası zaten pimi çekilmiş bomba ne olacağı belli değil bi bakımsız dört eylül belediye deplasmanina gideriz

eyupk
06.03.2016, 22:57
Kahroluyorum gerçekten :((( bizleri üzmeye hakları yok :(((

güneşyurdu
06.03.2016, 23:01
bu sene her şey aleyhimize işliyor maalesef çünkü;
-hiçbir maçta hakem yanlışlıkla bırakın lehimize karar vermeyi aleyhimize verdi
-hiç yenilmeyecek golleri yedik.Ama hiç şansa gol atmadık.
-kırmızı ve sarı kartlarda hakemler bizi hiç es geçmedi.
-olmayan penaltılar aleyhimize verildi.ama bize verilmedi.
-ofsayt olmayan goller verilmedi,
-sakatlıklar,kadro dışı bırakılmalar,formsuzluklar hiç bitmedi.
-setkus un ya da atifin tek başına aldığı ne maç ne de puan yok...
-bizim defans hep hata yapdı rakipler yapmadı.
-hocaların oyunu okuyup kazandırdığı maç yok ama kayıp ettirdiği maç var.
-seyircinin kazandırdığı maç yok.ama rakiplerin var.
tüm bunlar tesadüf değil yavaş yavaş gidiyoruz...gittik gibi

dünkü gençlerin penaltısının aynısı akhisar sivas maçında oldu verilmedi.sivas lehine verilmedi.
mersindeki beykanın aynı pozisyonu akhisar kayseri maçında derhal kayseri lehine verildi.
yiğite yapılan faül kırmızıydı verilmedi.
gs sivas maçında 82 dek pozisyon penaltı değildi aleyhimize verildi.

yönetimin hiç sesi çıktı mı çıkmadı.
yönetim ilk yarı forvetsiz takıma forvet aldı mı almadı.
yönetim eskişehir ilk yarıda ki maçta 2 gol yiyen kaleciye alternatif kaleci aldı mı almadı.
-bu sene biz satdı hiç doldurduk mu doldurmadık.
-malesef biz koltuk rengine yönetim forma satışı yoktura takıldı.

inş kasımpaşa ve trabzonu yenerek umutlarımızı son haftalar taşıyabiliriz...

karamik
07.03.2016, 10:26
Yiğit konusunda hak vermiyorum tamam çok kart görüyor ama rakibi ısırıyor yürekten mücadele ediyor ben şuna çok kızıyorum ulan takımın boy ortalaması fena sayılmaz duran toplarda boye,ibo ,yiğit texeira vs var ama ne zaman korner kullanılsa saçma sapan bir organizasyon denemesi yapılıyor bütün topçular tek bir noktaya toplanıyor rakipte bizimkileri çembere alıyor sonrası dön geri çözen varsa söylesin

fatihcan58
07.03.2016, 10:44
İstikrarlı Bir Şekilde Ptt ligine doğru gidiyoruz.

Şu takım teknik direktörsüz çıksaydı inanın en az 30 puanımız olurdu.

Mersin maçında Ümit Özat' a rakibiniz 11 ini siz belirleyin deselerdi. İnanın bundan daha iyi bir kadro çıkarırdı. O bile tahmin edememiştir. Ümit Özat bizde olsaydı şu anda Gençlerbirliğinin olduğu konumda biz olurduk. Yaptığı açıklamalar futbolcularına verdiği güven ve eleştiriler yerinde.

Bizim Hocamız 14 maç 13 maç 12 maç 11 maç 10 maçtan geri saymayı becerir.

Yönetim derhal işe elini atmalı yoksa bu teknik direktörlerle olacak iş değil.

adres58
07.03.2016, 11:44
Sorun fikstürde değil kafada...

Sorun içerideki maçların kolaylığında değil psikolojide...

Biz yenilmeye alıştık. Yenildiğimiz takımlara hayat serumu aşıladık, sorun burada. Yoksa takım oturmuş olsa ve bir galibiyet alsa sondan ikinci maçta kurtarırız da bu ışık yok.. Sorun burada

Külhan
07.03.2016, 20:10
Su sitede belki on defa yazdik hala da yazacagim dere gecilirken at degistirilmez sezonun sonuna yaklastik hala transfer hatalarindan hocadan yönetimden yakiniyoruz tamam hepinizi anliyoruz derdinizi biliyoruz ama suan bunlar hic birsey ifade etmiyor bos biz takima ne sekilde destek olalim veya takimin motivizyonunu nasil yükseltelim veya takima etki edecek konularinda nasil bir calisma icine girelim maclarin iceride oldugu zaman oyunculari güzel tezahuratla stadyuma kadar birlikde gidelim bunlar cokdaha akla yakin olanlar yoksa gecmisler geride kaldi bunlarla avunmayalim.

migroArmis
07.03.2016, 21:15
Bu vakitten sonra sorun tamamen fikstürde bence...Bu gün Adana Erciyes maçını izledim (ilk yarısını) dersinizki bu Erciyes şampiyonluğa oynuyor...En zor deplasmanında bile döktürüyordu adamlar...Gerçi yenildiler lakin güzel futbol oynadılar bence...İçerdeki maçlarımız '' kolay '' değil ...almamız lazım olan maçlar... İhtimallerden diğeri sorun kafada ise o kafa bir kenarı konulup kim ne yapıyorsa geri kalan maçlar oynanması gerektiği gibi oynanmalı hüsran yaşanmamalıdır...Bunu yapacak birincil mevki yönetim devamında Mesut Hocadır...

Kalasnikof58
07.03.2016, 21:25
Maç kazanmak kadar kolay iş yok ama bu takımın başına gelen o aptal hoca müsvetteleri yüzünden kıçımızdan ter aka aka geçti 24 hafta çok basit beykan-ibrahim akın bu ikisini oynatmayacan tanaesi son 15-20 dakikada oyuna alacan hasan kabzeyi sol kanatta oynatacan texeirayı forvette oynatacan etzazdan verim almak için herşeyi yapacan ama bize gelen bu hoca müsvetteleri hep tersini yaptı hep!!