Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas ın suçu ne?

CÜSSKB-Aynur
15.12.2005, 09:47
Sivas'ın suçu ne ?

Türkiye’de sahada oynanan futbol değil, tribünlerde yaşanan olaylar haftaya damgasını vurdu. Birçok ilde olayların fitilini, hakemlerin iyi olmayan yönetimleri ateşlerken Sivas’ta ise 100 kadar Konyaspor taraftarı ve maç bitiminde gergin atmosferde soyunma odası yerine taraftarının yanına giden 3 Konyasporlu futbolcu olayların çıkmasına sebep oldu.

Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda tribünlerde görmeye alışık olmadığımız olaylar yaşandı. Karşılaşma başlamadan önce 3 otobüs dolusu Konyaspor seyircisi 4 Eylül Stadyumu’na gelirken kendilerini alkışlarla karşılayan Sivasspor taraftarlarına el kol hareketi yaparak ortamı germeye başladı. Bu gerginlik maç başlayınca da devam etti. Konyasporlu taraftarlar önce bulundukları tribündeki koltukları kırarak etrafa attı ve ardından karşılaşmayı takip eden basın mensuplarına küfür ederek tribünlerde terör estirdi.

Bu köşemde Sivasspor ve Konyaspor arasında oynanan karşılaşmanın güzelliklerinden bahsetmeyi ben de çok isterdim. Ama ne yazık ki son iki haftadır Sivasspor üzerine oynanan oyunlardan bahsetmek zorunda kalıyorum.

Geçtiğimiz hafta Kayseri’de ve bu hafta 4 Eylül Stadyumu’nda yaşanan bu olaylarda Sivaslılar’ın ve Sivasspor seyircisinin ne suçu var?

Pazar günü 4 Eylül Stadyumu’nda yaşanan olayları baştan sona takip eden ve zaman zaman olayların içerisinde kalan bir basın mensubu olarak, bu çirkefliği çıkartarak maça damgasını vuranları kınıyorum. Bazı kendini bilmez Konyaspor taraftarının (Olaylarda sağduyu ile hareket ederek ortamı yumuşatmaya çalışan Konyaspor seyircilerini tenzih ediyorum) yaratmaya çalıştığı gerginliğe kendini kaptırmadan bir futbol faciası yaşanmasına engel olan Sivassporlu taraftarları da kutluyorum.

Sivasspor seyircisinin ne kadar misafirperver ve centilmen olduğunu bilmeyen yoktur herhalde.

Hadi seyirciler arasında kendini bilmez insanlar var bunu kabul ediyoruz. Ama ortada yaşanan bir gerginlik varken taraftarlarının yanına giderek olayları tamamen alevlendiren 3 Konyasporlu (isimlerini vermeyeceğim) futbolcuya ne demezsiniz. Diğer futbolcular soyunma odasına giderken bu üç futbolcunun zaten ateşlenmiş olan seyircilerinin yanına gitmesi benim aklımda soru işareti bıraktı. Yapmayın, futbolun içerisinde bulunan insanlar olarak tribündeki terörü bari siz uyandırmayın.

Özellikle Şeref Tribünü önünden geçerken bir futbolcuya yakışmayan harekette bulunarak oradaki o sabırlı insanların bile çileden çıkmasına neden olan futbolcuya da yazıklar olsun.

Unutmayın ki; futbol bir kardeşlik ve dostluk oyunudur. Sivaslıların da bu oyunu kuralına göre oynayacağından hiç ama hiç şüphem yoktur.

Serhat ZAFER in yazısı

eren1
16.12.2005, 09:38
SİVASSPOR KONYASPOR MAÇINDA ÇIKAN OLAYLAR BANA TÜRKİYE İSVEÇ MAÇIYLA BENZERLİKLER VARMIŞ GİBİ GELDİ ........

Kaptan-58
16.12.2005, 09:45
BEN DAHA ÖNCEDE SÖYLEDİM. SİVAS VE SİVASSPORUMUZUN MİSAVİRPERVERLİĞİNİ ÇEKEMEYEN BAZI KESİMLER SİVASSPORUMUZ ÜZERİNE OYUN OYNUYOR.. BAŞARIMIZI ÇEKEMİYOLAR.. BASIN İNŞALLAH BU OLAYLARA GELMEZ DEMİŞTİM. ÜSTTEKİ YAZIDA DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BASINDA SİVASIMIZIN ÜZERİNE OYUNLAR OYNANDIĞININ FARKINA VARMIŞ... SİVAS VE SİVASSPOR TARAFTARI HER ZAMAN EN MİSAVİRPERVER TARAFTAR OLACAKTIR...

Arif Coşkun
16.12.2005, 09:51
Bu da şunu gösteriyor,suç Konyaspor taraftarlarınca yapılan tahrik sonucu çıktığı ve olayı başlatanda onlar. Sivasspor'u kimse suçlayamaz.

casus84
16.12.2005, 10:01
tahrik eden konyalılar.suçu bizim üstümüze attılar.

1967_DERNEK_MUSTAFA
16.12.2005, 10:39
bizi sevmemelerinin tek bir nedeni var oda ŞEHRİMİZİN İSMİNİN SİVAS olması artık ben şuna katılmıyorum spor dostluk barış ve kardeşliktir denilen lafa karşıyım senelerdir dostluk gösteriyoruz ne oldu 2 gün mavi bayrak verirler verdikleri gibi büyük bir cezayla geri alırlar

DJMuRaT
16.12.2005, 11:55
bizi sevmemelerinin tek bir nedeni var oda ŞEHRİMİZİN İSMİNİN SİVAS olması artık ben şuna katılmıyorum spor dostluk barış ve kardeşliktir denilen lafa karşıyım senelerdir dostluk gösteriyoruz ne oldu 2 gün mavi bayrak verirler verdikleri gibi büyük bir cezayla geri alırlar

Haklısın Mustafa abi..Ama bunlara en iyi cevabı Sahda Vermemiz Lazım!!!

FATIMA
16.12.2005, 12:12

sağ duyu ne zaman kazanmışki şimdide kazansın...karşılık verirsin maganda olursun,sağduyu gösterip susarsın korkak derler kuzu olursun...hukuk varsa eden cezasını çeksin , hukuk yoksa millet ne yapsın????

DJMuRaT
16.12.2005, 12:35
sağ duyu ne zaman kazanmışki şimdide kazansın...karşılık verirsin maganda olursun,sağduyu gösterip susarsın korkak derler kuzu olursun...hukuk varsa eden cezasını çeksin , hukuk yoksa millet ne yapsın????

Aynen!!!!Herşeye bi kılf bulmakta üstümüze yok!!!!

serhankaburcuk
16.12.2005, 12:38
Bu maç ile birlikte birşey yine ortaya çıktıki ''Sivasın Sivastan başka dostu yok''...Sivasın suçu olmadığı halde sahipsizliğimizden dolayı Yine suçlu biz olduk...Bu sezon ve diğer sezonlarda hep hakkımız gaspedildi...Bunların hesabı inşallah Allah sorar...

Arif Coşkun
16.12.2005, 12:39
Biz yinede doğruluktan,ilkelerimizden vazgeçmeyelim, zamanla herşey anlaşılır.Yalnışı yalnışla kapatamayız,önemli olanda iyi örnek olabilmek toplum önünde.

HakkıTİMUÇİN
16.12.2005, 12:48
Arkadaslar bu tür olaylar her yerde oldu...olmaya devam ediyor..ve ne yazıkki ilerde böyle üzücü seyler yine olacak...

Ancak, bizler sağduyulu davranmaya devam etmeliyiz.. Kavga ile küfür ile takım desteklenmez.. Aksine desteklediğinizi sandığınız takımınıza zarar verirsiniz..

Düşünün Konya maçında Polis engellemese olaylar daha büyüyecekti..Allah korusun Konyadan veya Sivastan birine birşey olsa bunun faturası yine Sivasa ve Sivasspora dolayısı ilede Sivas halkına kesilecekti. Senelerdir müsebbibi olmadığımız olaylardan üzerimize yapışan lekeyi atamadık zaten..Bu tür ikinci bir olayı Sivas kaldıramaz..

Bizi tahrik eden provakatörlere bu imkanı vermeyelim..Bizler gene Anadolu insanının özünde olan misafirperverliğimizi göstermeye devam edelim..

Ve hiç bir zaman unutmayalımki;
Keskin sirke küpüne zarar verir....yada öfke ile kalkan zararla oturur.

serhankaburcuk
16.12.2005, 12:50
Bu olay birkez daha gösterdiki; ''SİVASIN SİVASTAN BAŞKA DOSTU YOK''...

cemal58yiğido
17.12.2005, 10:26
SİVASSPOR KONYASPOR MAÇINDA ÇIKAN OLAYLAR BANA TÜRKİYE İSVİÇRE MAÇIYLA BENZERLİKLER VARMIŞ GİBİ GELDİ ........
DOĞRU GARDAŞ

cindysivasli
18.12.2005, 19:44
sivasın sivastan başka dostu yok sivası 1liğe çıkmasını kimse hazmedemiyorum biz sivaslılar herzaman misafirperverperverizsuçum yok ama sahipsizliğimizden dolayı suçlu konumuna düşüyoruz allah büyüktürallah herzaman doğrunun yanıdadırhukuk mu vartürkiyede
sivaslı ne yapsın

5841
18.12.2005, 20:13
EGERKİ BİR SUCLU ARANIYORSA O NEDEN SİVAS OLSUN..DOSLUK ,KARDEŞLİK.MİSAFIRİ AGIRLAMAKTAN BAŞKA NE YAPILDI. İNKAR EDİLİYORSA YAZIKLAR OLSUN .

1967_DERNEK_10UR
18.12.2005, 20:13
SEVİNMENİNDE BİR SINIR VARDIR..KONYALI FUTBOLCULAR ABARTTI VE TRİBÜNLER KARIŞTI...UNUTTULAR SİVAS DEPLASMANINDA OLDUKLARINI..SANKİ KENİ SAHALARINDA OYNADILAR.BİRDE NALÇACILAR DİYE BİR ŞEY YOK..BUNDAN SONRA ANTİ-SALÇACIYIZ...

DJMuRaT
18.12.2005, 20:21
SEVİNMENİNDE BİR SINIR VARDIR..KONYALI FUTBOLCULAR ABARTTI VE TRİBÜNLER KARIŞTI...UNUTTULAR SİVAS DEPLASMANINDA OLDUKLARINI..SANKİ KENİ SAHALARINDA OYNADILAR.BİRDE NALÇACILAR DİYE BİR ŞEY YOK..BUNDAN SONRA ANTİ-SALÇACIYIZ...

Walla adamlar 1 puan almaya gelmişlerdi zaten!!!!

Anti_Salçacılar!!!

umutcan
18.12.2005, 20:26
Konyaspor-Sivasspor maçında kötü olaylar yaşandı,maç hoş geçmedi.Buna benzer olaylar çoğu maçta yaşandı.Bunun genel nedeni hakemler ve seyirci oldu.Sadece bu kötü olaylarla karşılaşan Sivasspor değil...Futbolun temeli barışa dayanır.Dost olalım ve Malatyaspor-Sivasspor maçının güzel geçmesini umalım...

umutcan
18.12.2005, 20:26
MUTLULUKLAR DİLERİM...

1967_DERNEK_10UR
18.12.2005, 20:32
bir deplasman takımının futbolcusu nasıl sevineceğini bilmiyorsa bizim sorumuz değil..profesyonelliği öğrenemimişler demektir...

YatodaSin
18.12.2005, 20:34
Bu maç ile birlikte birşey yine ortaya çıktıki ''Sivasın Sivastan başka dostu yok''...Sivasın suçu olmadığı halde sahipsizliğimizden dolayı Yine suçlu biz olduk...Bu sezon ve diğer sezonlarda hep hakkımız gaspedildi...Bunların hesabı inşallah Allah sorar...

Agzindan bal akiyo Abi.

dogukan58
18.12.2005, 20:48
herkes kendine yakısanını yapar biz sivas ve sivasspor olarak gül atalım ..onlar sa bize taş atsın !!!
biz efendiliimizden bişey kaybetmeyiz ama konyalılara TERÖRİST yakıştırmasıda hiçte fena durmadı hani!?::

LiS67_Uğur
18.12.2005, 20:49
SİVASSPOR KONYASPOR MAÇINDA ÇIKAN OLAYLAR BANA TÜRKİYE İSVEÇ MAÇIYLA BENZERLİKLER VARMIŞ GİBİ GELDİ ........

bencede aynı olaylar oldu tek fark taraftarlar arasında olması