Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.ci Devre Transferleri

tugcin
21.12.2005, 19:27
sivasspor ocak ayında takımı ııce guclendırmek ıcın dugmeye bastı.ıste lıstedekı oyuncular

Fenerbahce: Servet Cetın, Kemal Arslan, Mahmut Hanefi Erdogdu,Olcay Adın
Galatasaray: Hasan Kabze, Volkan Aslan
Besiktas: Okan Koç, Emre Asık, serdar(pafta oynuormus)
Trabzonspor: Emrah Eren
Kaiserslatern: Mettomo
Ayrıca yabancı oyuncu almak ıcın calısmalar brezılyada basladı

Sivasspor Genel Menajeri Bülent Uygun futbolcu izlemek için Hollanda’ya gitti.
Cumartesi ve Pazar günü Hollanda’da Roda ve Ajax takımlarının oynadığı maçları izleyen Uygun, bir süredir takip ettiği iki oyuncunun son form durumuna bakacak. İsimleri açıklanmayan bu futbolcularla ilgili detaylı rapor Bülent Uygun tarafından Teknik direktör werner loranta verilecek...
Doğrumudur bilinmez ama yabancılar arasında olimpiyakoslu rivaldonunda adı geçmekte......

1967_DERNEK_10UR
21.12.2005, 19:30
sivasspor ocak ayında takımı ııce guclendırmek ıcın dugmeye bastı.ıste lıstedekı oyuncular

Cumartesi ve Pazar günü Hollanda’da Roda ve Ajax takımlarının oynadığı maçları izleyen Uygun, bir süredir takip ettiği iki oyuncunun son form durumuna bakacak. İsimleri açıklanmayan bu futbolcularla ilgili detaylı rapor Bülent Uygun tarafından Teknik direktör werner loranta verilecek...
Doğrumudur bilinmez ama yabancılar arasında olimpiyakoslu rivaldonunda adı geçmekte......liste süper..bomba gibi isimler var..

puar
21.12.2005, 19:31
bunların içinden hasan kabzeden başkası bize yaramaz onuda vermezler.

nejmi58
22.12.2005, 03:10
fenerbahceden olcan, can, mahmut hanefi
galatasaraydan hasan kabze, altan
besiktastan adem dursun, güven, youla, pancu, ahmed hassan
gaziantepten ilhan, erdal, gökhan gülec, faruk
ankaragücü ilhan mansiz
rizeden fahri
denizli ömer riza, yusuf simsek
erciyesten cenk
kayseriden ergun teber, ali turan, mehmet topuz, bülent bölükbasi, fatih ceylan
konyadan ceyhun, tayfun
malatyadan bilal
samsundan kais, adnan, rafael, caner
trabzondan özgür

bu futbolculari begeniyorum. umarim bunlardan bazilarini ileriki zamanlarda sivasspor formasiyla izleyebiliriz

Kaptan-58
22.12.2005, 08:18
hayırlı olsun ne diyelim.. inşallah takım güçlenir..

CÜSSKB-Aynur
22.12.2005, 08:24
Hepside süperlig tecrübesi olan, kaliteli futbolcular.
Yönetimimizin en iyi seçimleri yapacağına eminim.

5841
22.12.2005, 08:45
SİVASSPORA YETENEKLI TERCUBELI . VE GERCEKTEN FUTBOL OYNAYAN KİŞİLER LAZIM...UMARIM YÖNETIN DAHA İYİLERINI TRANFER EDER.

yerliturkuaz
22.12.2005, 09:16
OKAN KOCU MANISA ALDI. DIGERLERI NAPAR BILMIREM

Serd@r
22.12.2005, 09:23
Yönetim işini bilir.
İnce eğerip sık dokur,
SİVASSPORa faydası olacak futbolcuyu bulur.
Hakkımızdan hayırlısı ne ise olur.

CEMAL EKEN
22.12.2005, 09:37
hasan kabze sivasspor için en ideal seçim

Etem-Murat
22.12.2005, 09:57
TRANSFERLERİ İYİ SECELİM COK CETİN GECECEK İKİNCİ YARI EN ALTTAKİYNEN BİZİM ARAMIZDA PEK FARK YOKTUR İYİ SECİM YAPMAK
ZORUNDAYIN
HASAN KABZE , ORTASAHAYA ALTAN DEVANSA MAHMUT HANİFİ

acakislalimahoni
22.12.2005, 10:13
hadi hayırlısı inlşallah bizi uefa ya götürecek sporcular gelir sakatlarda iyileşince fırtına olur bu takım bence

Arif Coşkun
22.12.2005, 11:23
İşin doğrusu,Hakan Şükür büyük ihtimalle seneye oynamayacak,Hasan Kabze'de genç ve geleceğin yıldız adaylarından Hasan Kabze'yi bıraktığında kendisi forvet sıkıntısı yaşayacağından, umarım bırakırlar ama,bırakacaklarına hiç ihtimal vermiyorum. İnşallah ona benzer başka transferlerimiz gerçekleşir.

drummer
22.12.2005, 11:26
OKAN KOCU MANISA ALDI. DIGERLERI NAPAR BILMIREM
OKANIN SÖZLEŞMESİ DAHA DÜN FESHEDİLDİ
NE ÇABUK ANLAŞMA YAPMIŞ MANİSA.TRANSFER HIZINA YETİŞİLMİYOR.
OKAN AKLINI KULLANSA İYİ FUTBOLCUYDU AMA,İYİ BİR HOCANIN ELİNDE ÇOK İŞLER YAPARDI.
AMA KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR,BAŞKALARINA BAKARLAR ARTIK

alimuharrem58
22.12.2005, 12:13
haydı hayırlısı insallah yenı gelenler takıma ıyı uyum saglar ıyı olur takım için

sivassporlu
22.12.2005, 12:48
ALAYİNA İSYAN ÖLÜMÜNE SİVASSS NE TRANSFERE NE YÖNETİME BİZİM AŞKIMIZ BU RENKLERE TRANSFERDE OLMASA YÖNETİMDE OLMASA SİVASSPORUN HEP YANİNDAYİN..

KOÇERO_58 LİLER

tufan58yaman
25.12.2005, 00:28
Niko Kranjcar (21) ORTASAHA - HAJDUK SPLIT - HIRVATISTAN
Eduardo Alves Da Silva (22) FORVET - NK DINAMO ZAGREB - HIRVATISTAN
Matias Emilio Delgado (23) ORTASAHA - FC BASEL - ARJANTIN
Mohamed Tchité (21) FORVET - STANDARD LIEGE - KONGO
Andreas Ivanschitz (22) ORTASAHA - RAPID VIYANA - AVUSTURYA

EN ÖNEMLISI !!!
BU OYUNCUYU MUTLAKA ALMALIYIZ !!!
Samir Nasri (18) ORTASAHA - O.MARSILYA - FRANSA
VE
Julien Faubert (22) DEFANS - BORDEAUX - FRANSA

drummer
25.12.2005, 00:38
İşin doğrusu,Hakan Şükür büyük ihtimalle seneye oynamayacak,Hasan Kabze'de genç ve geleceğin yıldız adaylarından Hasan Kabze'yi bıraktığında kendisi forvet sıkıntısı yaşayacağından, umarım bırakırlar ama,bırakacaklarına hiç ihtimal vermiyorum. İnşallah ona benzer başka transferlerimiz gerçekleşir.
HAKAN ŞÜKÜR İKİ YIL DAHA OYNAYACAĞINI AÇIKLADI.

serhankaburcuk
25.12.2005, 00:55
Ara trasferde elini çabuk tutan kazanıyor...Takımımıza yarayacak ve tecrubelı futbolcuların gelecegıne ınanıyorum...

gurbetci_yigido
25.12.2005, 01:02
bazi arkadaslar ilhan mansiz ve youla taraftari gecin bunlari yaa futbolcu vasfi olmayan adamlarla sivasspor ugrasamaz ayrica volkan arslan da aynisi

ama listedeki diger isimler gayet güzel hele bide rivaldo kücük bi ihtimal ama gelirse en güzel bisey olur simdiden hayirli olsunn vatana millete memlekete

kadir20
25.12.2005, 01:16
fenerbahceden olcan, can, mahmut hanefi
galatasaraydan hasan kabze, altan
besiktastan adem dursun, güven, youla, pancu, ahmed hassan
gaziantepten ilhan, erdal, gökhan gülec, faruk
ankaragücü ilhan mansiz
rizeden fahri
denizli ömer riza, yusuf simsek
erciyesten cenk
kayseriden ergun teber, ali turan, mehmet topuz, bülent bölükbasi, fatih ceylan
konyadan ceyhun, tayfun
malatyadan bilal
samsundan kais, adnan, rafael, caner
trabzondan özgür

bu futbolculari begeniyorum. umarim bunlardan bazilarini ileriki zamanlarda sivasspor formasiyla izleyebiliriz

arkadasim kusura bakma ama futbol bilgin biraz kisitli galiba cünkü saydigin oyuncularinn cogu futbol kariyerinin sonuna gelmis bunlardan sivasspor a hayir gelmezz

Etem-Murat
25.12.2005, 12:01

Doğrumudur bilinmez ama yabancılar arasında olimpiyakoslu rivaldonunda adı geçmekte......
ATIYOSUN NE BU KARDEŞİM NERDEN BULDUN SEN BU LİSTEYİ YENİ BİR TAKIM KURULUR BUNLARLA SENDE COK UŞMUSSUN

kadir20
25.12.2005, 12:22
ATIYOSUN NE BU KARDEŞİM NERDEN BULDUN SEN BU LİSTEYİ YENİ BİR TAKIM KURULUR BUNLARLA SENDE COK UŞMUSSUN

abi yanlis anladin herhalde arkadas bunlarin hepsini alacagiz dememiski liste bu demis yönetim listeden begendigini alacak her transfer listesinde olani almaya calisirsak isimiz vaar

Yigido58_NL
25.12.2005, 12:50
ADEM DURSUN,HASAN KABZE,YUSUF SIMSEK ALALIMDA TAKIMDA SIVASLILAR COGALSIN.TAKIMDA SIVASLI COGALINCA HIRSTA COGALIR,CANLARINI DISLERINE TAKARAK OYNARLAR.BAK HAYRETTIN NASIL OYNUYOR.ADAM MEMLEKETININ TAKIMI ICIN ELINDEN GELENI YAPIYOR.BENCE HASAN,ADEM,YUSUF SIVASSPORA GELSE IYI OLUR.

YatodaSin
25.12.2005, 13:43
ADEM DURSUN,HASAN KABZE,YUSUF SIMSEK ALALIMDA TAKIMDA SIVASLILAR COGALSIN.TAKIMDA SIVASLI COGALINCA HIRSTA COGALIR,CANLARINI DISLERINE TAKARAK OYNARLAR.BAK HAYRETTIN NASIL OYNUYOR.ADAM MEMLEKETININ TAKIMI ICIN ELINDEN GELENI YAPIYOR.BENCE HASAN,ADEM,YUSUF SIVASSPORA GELSE IYI OLUR.

Bencede insan memleketi icin oynadigi zaman dahada hirsli oynar.Ama oyuncu iyi olacakki öyle ola

1967_Dernek_Ayhan
25.12.2005, 13:48
bunların içinden hasan kabzeden başkası bize yaramaz onuda vermezler.
.............................. .

DJMuRaT
25.12.2005, 17:51

Liste çok kabarık..ve bu futbolcuların hepsini alamayız...

bu arada Okan koç ta Galatasaray'da

kadir20
25.12.2005, 23:30
SÜPERLIG DE ILK YARININ BITMESIYLE TAKIMLAR TRANSFER ATAGINA KALKTI BUGÜN ITIBARIYLE SIVASSPORUMUZUN DA YAPTIGI TRANSFERLER VAR,BILDIGINIZ TRANFERLERI SÜPERLIG DEKI TAKIMLAR HAKKINDA BURAYA YAZABILRISINIZ

ilk olarak bildiginiz gibi
SIVASSPOR : Cem CAN,Oguz Daglaroglu,Ahmet KOLCU

Galatasaray : Okan KOC

Trabzonspor : Fatih Akyel

Diyarbakir :Oktay Derelioglu

Malatyaspor: isimleri aciklanmadi fakat Cek Cumhuriyetinde iki ve danimarkadan bir oyuncuyla anlasildi

Ankaraspor : Gökhan Zan

Kayseri Erciyes : Ali Akdeniz

Samsunspor : Dejan Maksic ( Bulgar Kaleci)

Ankaragücü: Elvir Balic

Denizlispor : Ilhan Özbay

ve sizin bildiginiz varsa Transferleri buraya yazabiliriz

Dağcı
26.12.2005, 11:57
Transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor’un Göztepe’den sağ bek Aydın ve İstanbulspor’lu santrafor Sedat’ıda transfer etmek istediği öğrenildi. Transfer çalışmalarını yoğunlaştıran Sivasspor Göztepe’li Aydın ve İstanbulspor’lu Sedat’la görüşmelerde bulunduğu ve futbolcularında Sivasspor’a gelmek istedikleri ifade edildi. Her iki futbolcunun Sivasspor’a gelip gelmeyeceklerinin bu hafta içerisinde netlik kazanacağıda belirtildi.

Hürdoğan
26.12.05

^ramazan^
26.12.2005, 12:34
ben yabancı oyuncu alımından yanayım yönetim kesenin ağzını biraz açıp kaliteli yabancı oyuncu almalı diye düşünüyorum bu listedekiler hasan kabze dahil sivasspor a pek fazla bişey katacak oyuncular deil ne derseniz dein sivasspor zirveye oynayan bi takım oyuncularıda böyle süper ligin artıkları olmamalı sözün özü sivasspor kadrosunu korumalı ve buna yabancı ilavelerle zenginleştirmeli

kadir20
26.12.2005, 14:04
bu arada Caykur Rizespor Galatasaray li Altani renklerine baglamis

Etem-Murat
26.12.2005, 14:10
HAYIRLISI KARDAŞ İYİLERİNİ ELİMİZDEN KACIRDIK KALANLARIDA BİZE YARAMAZ ĞİBİ YİNEDE HOCA BİLİR

Etem-Murat
26.12.2005, 14:11
ALTAN GİTTİ OKAN KOC İTTİ ALACAĞIMIZ OYUNCULAR TEK TEK KAPIYORLAR

serhankaburcuk
26.12.2005, 14:21
ALTAN GİTTİ OKAN KOC İTTİ ALACAĞIMIZ OYUNCULAR TEK TEK KAPIYORLAR

Okan KOÇ Galatasaray ile anlaştıda...Altan hangi takıma gitti....????

ozbas_ozbas
26.12.2005, 14:29
altan 6 aylık imza atmış rizeye kiralık

Denizlispor : Ilhan Özbay anlaşmadı..

ilhan erciyesporla anlaştı..

simyacı58
26.12.2005, 14:47
bence sivasspor gelecek vadeden oyuncu almalı ve alt yapıya önem vermeli kendi değerlerimize sahip çıkalım inanıyorum ki sivasda onlarca cevher var sadece onlara sahip çıkalım çünkü sivasın gelişmeye ihtiyaçı var ve bundan hepimiz sorumluyuz. sivasdan başkası yalan bir sivas aşığı kardeşiniz

MAVİ_BERE
26.12.2005, 19:29
Galatasaray Kulübü, futbolcusu Altan Aksoy'u Çaykur Rizespor'a kiraladı.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Altan'ın, sezon sonuna kadar Çaykur Rizespor Kulübü'ne kiralandığı bildirildi.

.............................. .............................. .............................. ..............

FATİH AKYEL: TRABZONSPORDAYIM 'DEDİ

Trabzonspor'un prensip anlaşmasına vardığı Fatih Akyel, Beşiktaş'dan da transfer önerisi aldığını ancak kendisinin Trabzonspor'u tercih ettiğini söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Fatih Akyel, Trabzonspor ile prensipte anlaşma yaptığını ve küçük prüzlerin giderilmeye çalışıldığını belirterek, ''Transferim, imza aşamasında. Bugün, yarın netlik kazanır. Son görüşmeler yapılıyor ve büyük ihtimalle Trabzonspor ile sözleşme imzalayacağım'' dedi.

Teknik direktör Vahid Halilhodziç'in kendisini istediğini ve Yunanistan'da bordo-mavili

takım tarafından izlettirildiğini ifade eden Akyel, şöyle devam etti:

''Bana (gelirmisin) dediler, ben de gelirim dedim. Para konusunda da hiçbir sorun çıkarmadım. Beşiktaş'da beni istiyordu ancak ben Trabzonspor'u tercih ettim. İstanbul dışında forma giymek istiyorum. Trabzonspor, büyük bir camia ve futbol şehri. Futbola iyi konsantre olacağımı düşünüyorum. Eğer futbola kendimi tekrar verirsem, Trabzonspor forması altında milli takıma döneceğime inanıyorum.'' Fenerbahçe formasıyla Trabzonspor maçında yaptığı haraketlerin büyütüldüğünü kaydeden Akyel, şöyle konuştu:

''O zaman yaptığım hareketten dolayı özür dilemiştim. Bugün de özür dilerim. Bence bu konuları fazla büyütmemek lazım. Ben Trabzonspor'a geliyorum çünkü Trabzonspor'a katkı sağlayacağıma inanıyorum. O gün özür dilemiştim. Bugün de Trabzonspor'da oynayacağımfutbol ile taraftarları sevindirmek onlardan bir kez daha özür dilemekistiyorum....

DJMuRaT
26.12.2005, 19:31
ALTAN'I BİZ ALSAYDIK GÜZEL OLACAKTI.....BENCE Ç.RİZEYE GİTMEKLE HATA ETMİŞ....

NAUGHTYBOY58
26.12.2005, 19:33
abi haberlerin için saol

DJMuRaT
26.12.2005, 19:36
ANELKA'NIN DA SONU GELİYO DEMEKKİ.....ARTIK HİÇ Bİ CACIK OLMAZ ONDAN...

alimuharrem58
26.12.2005, 19:37
LEVENT ABI COK SAOL HABERLER ICIN

MAVİ_BERE
26.12.2005, 19:37
Beşiktaş ile olan sözleşmesini geçtiğimiz günlerde fesheden Okan Koç, Galatasaray ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı..

Galatasaray'ın Mecidiyeköy'deki merkezinde basına kapalı imza töreninden sonra bir açıklama yapan Okan Koç, Türkiye'nin 4 büyük takımından birine geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, ''23 yaşımda, 30-35 yaşın tecrübesine sahibim. Avrupa'da birçok başarıya imza atmış bir takıma geldim. Buraya geldiğim için çok mutluyum'' dedi.

Okan, bundan sonra Galatasaray için elinden gelen her şeyi yapacağını vurgulayarak, ''Artık, 'Başarısızlık' diye bir kelime kullanmak istemiyorum. Bir tek antrenman eksiğim var. Onu kapattığımda tecrübem ve hırsım

ile çok başarılı olacağıma inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının ''Eski Okan geri dönecek mi?'' şeklindeki sorusunu genç futbolcu, ''Eski okan geri dönecek, daha da iyi olacak. Sonuçta tecrübe kazandım. Bundan sonra her şey daha iyi olacak. Daha iyi bir Okan izleyeceksiniz'' diye yanıtladı.

Okan Koç, Galatasaray ile ilgili bir anısını da anlattı. Milli takımla yurt dışına bir seyahata gittiklerini ifade eden Okan, ''Orada, üzerimizde Türk bayrağını gören kişiler 'Galatasaray mısınız?' diye sormuşlardı. Ben de bununla gurur duymuştum'' ifadesini kullandı.

TULUN: ''ABİSİ OLARAK ONA YARDIMCI OLACAĞIM''

Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun, Okan Koç'un bugünden itibaren Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu vurgulayarak, ''Futbolculuk kalitesi herkesce malum olan genç arkadaşımızın, milli takıma kadar yükseleceğinden hiç şüphem yok'' dedi.

Okan Koç'un başarılı bir şekilde sahalara dönmesinin Galatasaray ve Türk futbolu için kazanç olacağını ifade eden Tulun, ''Allah yardımcısı olsun, elimiz yakasında. Türk futboluna ve Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet etmesi için, başarması için bir ağabeyi olarak kendisine yardımcı olacağım'' diye konuştu.

puar
26.12.2005, 19:38
OKANDA YERİNİ BULMUŞ YANİ... OKANDADA BİR CACİK OLMAZ...İYİKİ SİVAS ALMADI

Arif Coşkun
26.12.2005, 19:39
Okan Koç'u keşke alabilseydik.Bizde iyi iş yapabilecek bir futbolcuydu.Neyse artık yeni haberler bekliyoruz.

DJMuRaT
26.12.2005, 19:40
OKAN KOÇ U BONSERVİSSİZ ALDI GS ...YOKSA GALATASARAY KENDİ TOPÇULARININ PARASINI VERSİN ÖNCE ONDAN SONRA TRANSFER YAPSIN...

1967_DERNEK_10UR
26.12.2005, 19:40
GARDAŞ İDDA SONUÇLARINIDA YAZSAYDIN ...İYİ OLUR...

MAVİ_BERE
26.12.2005, 19:53
GARDAŞ İDDA SONUÇLARINIDA YAZSAYDIN ...İYİ OLUR...

BENİ SEN KOVDURACAN MI ONUR LAA..
MUSTAFA ABİ İZİN VARSİN OK...HEMEN YAZAYIMM..

CAGLAYAN
26.12.2005, 19:54
ARKADASLAR LÜTFEN KONUYU DAGITMAYALIM:

1967_DERNEK_10UR
26.12.2005, 19:54
BENİ SEN KOVDURACAN MI ONUR LAA..
MUSTAFA ABİ İZİN VARSİN OK...HEMEN YAZAYIMM..
SANA KIYILIR MI LEVENTÇİM NİYE KOVSUNLAR SENİ:D

MAVİ_BERE
26.12.2005, 19:57
SOL KANATIN UĞUR'U
Öte yandan bordo-mavili yönetim Gençlerbirliği'nin yetenekli sol kanat oyuncusu Uğur Boral'ın transferinde de önemli aşama kaydetti. Genç futbolcuyla her konuda anlaşan Karadeniz ekibi, Gençlerbirliği'ne Mehmet Yılmaz, Hasan Sönmez ve Volkan Bekiroğlu'nu önerdi. Tek sorun İlhan Cavcav'ın Emrah Eren'i de istemesi. Başkan Nuri Albayrak bu transferi sonuçlandırmak için Cavcav'la özel bir görüşme yapacak. Boşnak teknik adam Vahid Halilhodziç'in de "Sol kanatta Uğur'a çok ihtiyacım var" dediği bordo-mavili kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgiler arasında.

DJMuRaT
26.12.2005, 19:59
SOL KANATIN UĞUR'U
Öte yandan bordo-mavili yönetim Gençlerbirliği'nin yetenekli sol kanat oyuncusu Uğur Boral'ın transferinde de önemli aşama kaydetti. Genç futbolcuyla her konuda anlaşan Karadeniz ekibi, Gençlerbirliği'ne Mehmet Yılmaz, Hasan Sönmez ve Volkan Bekiroğlu'nu önerdi. Tek sorun İlhan Cavcav'ın Emrah Eren'i de istemesi. Başkan Nuri Albayrak bu transferi sonuçlandırmak için Cavcav'la özel bir görüşme yapacak. Boşnak teknik adam Vahid Halilhodziç'in de "Sol kanatta Uğur'a çok ihtiyacım var" dediği bordo-mavili kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgiler arasında.

UĞURDA ÇOK YETENEKLİ VE GENÇ Bİ OYUNCU....İNŞ.TÜRK FUTBOLUNA UZUN YILLAR HİZMET EDER...AMA BENİM GÖZDEM GENÇLERBİRLİĞİNDEKİ MEHMET ÇAKIR...

DJMuRaT
26.12.2005, 20:01
Galatasaray Genel Kurulu'nun aldığı kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu karar aklıselimin Galatasaray'da hâlâ egemen olduğunun göstergesi. Levent Tüzemen kongre günü çıkan yazısında Hıncal Uluç'a ve bana yönelik saçmasapan şeyler söylüyordu. Canaydın'a yetki verilmesine karşı çıkmamızın sebebini şahsi nedenlere dayandırıyordu. Uluç'u bilmem ancak benim Galatasaray ile ilgili şahsi hiçbir nedenim olmadığını herkes bilir. Tam aksine Levent Tüzemen'in bu yönetime bunca başarısızlığa rağmen verdiği desteğin arkasında şahsi nedenler ararım ben. Bir gazeteci somut gerçeklerden yola çıkarak yazar. Levent Tüzemen ise somut gerçeklerden yola çıkmadan bazılarını destekliyor. Şahsi nedenleri kendinde aramalı.
Tüzemen'in haksızlığı ve Galatasaray hakkında yetersizliği kongrede netlik kazandı. Kongre hiç de şahsi olmayan nedenlerle Canaydın'a istediği yetkiyi vermedi. Çünkü Canaydın bugüne kadar aldığı yetkileri kötü ve yanlış kullandığı için kongrenin ona güveni kalmamıştı. Önerge kabul edilmeyip de bir oylamaya gidilseydi yüzde 90'ın üzerinde "Hayır!" çıkacaktı. Canaydın bunun kendisine gösterilen kırmızı kart olduğunu fark etmekten bile acizdi. Riva yetkisini onaylatmak istedi. Kongre ise Galatasaray Başkanı'nın rezil olmasını engellemek için bir ara çözüm üretti.

* Bundan sonra Canaydın yine aday olur mu?
Kongredeki hava Canaydın'ın Galatasaray'da nereden nereye geldiğinin de göstergesiydi. En yakın destekçileri bile kendisini terk etmişler. Lehinde bir tek kelime edilmedi. Sürekli başarısızlığı vurgulandı. Ve istediği yetki de kendisine verilmedi. Bir insana istenmediği daha nasıl söylenebilirdi. Canaydın bu mesajı almamış olacak ki, kongre sonu oldukça sinirli şekilde okulu terk etti ve şimdi karşısında olan kadim dostu Taner Aşkın'a şunları söylediği iddia edildi: "Uyuyan devi uyandırdınız. Kongrede hesaplaşırız." Canaydın, kendini hâlâ dev sanıyor. Galatasaray'ı cüceleştirirken kendisini devleştirmesine mi gülelim yoksa Galatasaray bu haldeyken uyuyor olmasına mı? Bir, bir buçuk sene önce söylediğim gibi Canaydın kongrede kazanamaz. Yeter ki karşısına biraz eli yüzü düzgün bir aday çıksın. Ama görünen o ki Canaydın hiçbir şeyden ders almıyor ve seçime girecek.

* Kongre kararı yeni çıkabilecek adayların önünü açar mı?
Galatasaray'ın Riva dışında da çözümleri var. Kulübü bilen adaylar bu durumun gayet farkındalar. Bu iş çözülür. Yeter ki, kulübü bilen, sistemi bilen, sporu bilen bir yönetim gelsin. Bu karar kimsenin önünü ne açar ne kapar. Şu anda herkesin gözü Ali Dürüst'te. Ali, artık kararını vermeli. Çıkacaksa çıkmalı, çıkmayacaksa Galatasaray'dan elini ayağını çekmeli. Çünkü Ali Dürüst şu anda herkesin gönlündeki başkan adayı. Ama kendince haklı nedenlerle nazlanıp duruyor. Galatasaray'da kimlerin seçime girip girmeyeceği Ali'nin net tavrını açıklamasından sonra belli olur.

LEVENT BİRAZ YAWAŞ YAW.....OKUMAYIYOZ HEPSİNİ BİRDEN..

MAVİ_BERE
26.12.2005, 20:02
Turkcell Süper Ligi'nin diğer 17 ekibi Aziz Yıldırım'a büyük bir iyilik yaptılar; gücünü bir kez daha kanıtlama fırsatını yarattılar.
Ahmet Çakar'ın herkesin düşündüğünü seslendirmesiyle birlikte ortaya çıkan fotoğrafa dikkat etmek gerekiyor. "Fenerbahçe ve diğerleri" yorumu hiçbir zaman bu kadar net ve anlaşılır bir şekilde ortaya çıkmamıştı. Şimdi bir araya gelip, "Bu gidişi bitirelim" diyenler çok yakında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı çok yakından tanıma fırsatını bir kez daha bulacaklardır.
Özhan Canaydın'ın Kulüpler Birliği'ne başkan seçilmesinin ardından, Fenerbahçe'nin birlikten çekildiğini açıklaması, "O andaki refleks" olarak algılanmamalı. Aziz Yıldırım zaman zaman sinire yenik düşebilir ki bu sahneleri özellikle Fenerbahçe'yi takip eden gazeteciler ile kötü sonuçlardan sonra soyunma odasındaki futbolcular iyi bilirlerama böylesine tepki içeren bir kararı sonraki adımını hesap etmeden atmaz.

FENERBAHÇE TEK KALDI
Aziz Yıldırım, özellikle bu sezon rakip kulüplerin nasıl hareket ettiğini, camialarını nasıl susturmaya çalıştıklarının farkında. Sadece ekonomik olarak güçlü olmakla kalmadı, performans olarak da diğerlerinden farklı bir takım yaratarak "tek" kaldı.
Kulüp yönetimleri hizmet için seçilir ve genel kurullarına hesap verirler. Bu hesap bazen ekonomik, bazen de sportif başarıdır.
İkisinin bir arada olduğu tek örnek Fenerbahçe'dir.
Fakat gelişmeler Fenerbahçe'yi "örnek" kulüp yapması gerekirken, "rakip" haline çevirdi. Hızlı büyüme ve açılan ara Futbol Federasyonu'nun da seçim kararı almasına neden oldu. Kararda hakem hatalarının da rol oynadığı açıklandı.
Böyle bir açıklama tarihte bir ilk taşıdı. Çünkü belli dönemlerde, belli takımlar hakem hatalarından çok yararlanmış, şampiyon olmuşlardı. Ama hiçbir Federasyon böyle bir mazereti göstermedi.

GÜCÜNÜ GÖSTERECEK
Üstelik kanundaki yeni düzenleme ile MHK direkt olarak Federasyon'a bağlanmışken, bundan şikayetci olan yönetimin gerekeni istediği gibi yapacağı bir ortam oluşmuşken.
Birileri görevlerini tam yapamadıklarına karar verdiler.
Çünkü hesapta olmayan bir başarı ve başarısızlık yan yana duruyordu.
İşte Aziz Yıldırım'ın hamlesi burada başlıyor. Kaosun içinde yer almaktansa, dışında kalmayı tercih ederek kendini "başarısızlardan" soyutladı.
İlhan Cavcav'ın yaptığı açıklama ile kendisi veya Fenerbahçe karşısında oluşan birliğin niyetini ortaya çıkarmak için beklediği kanıtı yakaladı.
Bundan sonra "örnek" alınması gereken kulübün, neden "rakip" sayıldığını, kimlerin ayaklarına bastıklarını, hangi emellerin suya düştüğünü tek tek açıklayacaktır.
Fenerbahçe Başkanı Çarşamba günü gücünü ortaya koyacaktır.

DJMuRaT
26.12.2005, 20:03
HE GARDAŞ HAKLSIN :D

MAVİ_BERE
26.12.2005, 20:16
Transfer çalışmalarına başlayan Diyarbakırspor’un, bonservisi elinde bulunan eski Beşiktaşlı futbolcu Oktay Derelioğlu ile anlaştığı bildirildi. Basın Sözcüsü Aziz Gölcük, tecrübeli futbolcu Oktay Derelioğlu ile anlaşma sağlandığını doğruladı. Deneyimli golcüyle teknik direktör Biyediç’in isteğiyle maç başına para verilmek üzere anlaşma sağlandığı ifade edildi.

DJMuRaT
26.12.2005, 20:18
Transfer çalışmalarına başlayan Diyarbakırspor’un, bonservisi elinde bulunan eski Beşiktaşlı futbolcu Oktay Derelioğlu ile anlaştığı bildirildi. Basın Sözcüsü Aziz Gölcük, tecrübeli futbolcu Oktay Derelioğlu ile anlaşma sağlandığını doğruladı. Deneyimli golcüyle teknik direktör Biyediç’in isteğiyle maç başına para verilmek üzere anlaşma sağlandığı ifade edildi.

oktay Sakarya'daydı ilk dewre

CAGLAYAN
26.12.2005, 20:21
K.Erciyesspor, İlhan Parlak ile anlaştı

Transfer çalışmalarını sürdüren Kayseri Erciyesspor, Gaziantepspor'dan İlhan Parlak ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

DJMuRaT
26.12.2005, 20:22
K.Erciyesspor, İlhan Parlak ile anlaştı

Transfer çalışmalarını sürdüren Kayseri Erciyesspor, Gaziantepspor'dan İlhan Parlak ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

ilha'ı bi ara Gs istiyodu yanlış hatırlamıyosam........

MAVİ_BERE
26.12.2005, 20:36
evet istiyordu ama ne yazıkkı kaptırdılar..

gaptı
26.12.2005, 21:14
Galatasaray:Sabri Sarıoğlu,Hasan Kabze
Fenerbahçe:Can,Olcan,Semih
Trabzonspor:Mehmet Yılmaz
Denizlispor:Yusuf Şimşek
Diyarbakırspor:Hasan Özer
G.Antepspor:Lazarov
Gençlerbirliği:Isaaç
Ankaragücü:İlhan Mansız,Umut Bulut
B.Ş.B Ankaraspor:Jaba,Ersen Martin

nejmi58
27.12.2005, 01:57
gapti kardes 10 forvetlemi oynayacagiz.

drummer
27.12.2005, 03:23
galatasaray okan koçla sözleşme imzaladı 2,5 yıllık

CAGLAYAN
27.12.2005, 10:05
Vestel Manisapor, Galatasaray'dan Arda ve Zafer, Çanakkale Darnanel'den ise Selçuk İnan'ı renklerine bağladı

1967_CLUB_ÖZGÜR
27.12.2005, 10:10
YÖNETİM NAPACAK MERAKLA BEKLIYORUM...OKAN I VE ALTAN I KAPTIRDILAR...BIRAZ HIZLI OLSALAR DAHA IYI OLACAK...YOKSA HIC BI KARIMIZ OLMAZ BU DEVRE ARASINDA !!

serhankaburcuk
27.12.2005, 10:25
YÖNETİM NAPACAK MERAKLA BEKLIYORUM...OKAN I VE ALTAN I KAPTIRDILAR...BIRAZ HIZLI OLSALAR DAHA IYI OLACAK...YOKSA HIC BI KARIMIZ OLMAZ BU DEVRE ARASINDA !!

Okana değilde Altana çok üzüldüm keşke bize gelseydi iyi bir futbolcu...Valla bombaları bekliyoruz özellikle forvete kimi alacaklar çok merak ediyorum...

MAVİ_BERE
27.12.2005, 10:27
2 yıl rötarla G.Saraylı olan Okan Koç, "Bu zor günlerimde bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim. Hem kendim kazanacağım, hem G.Saray'a kazandıracağım" dedi....

G.Saray'ın Beşiktaş'tan transfer ettiği Okan Koç, sıcağı sıcağına SABAH'a konuştu. 2 yıl önce Gençlerbirliği'nde parladığı sırada da G.Saray'a gelmek istediğini belirten Okan, "O zaman G.Saray'la anlaşmıştım. Ama kendi tercihimi kullanamadım. Bugünse Trabzon dahil, birçok Anadolu kulübünden teklif almama rağmen gönlümde yatan takımı seçtim" dedi. Geçtiğimiz iki yılı kayıp olarak değerlendiren genç oyuncu, "Konya'da kiralık forma giydiğim dönem 7 maçta 9 asist ve 4 golüm vardı. Sezon başında Beşiktaş'a döndüm. Beni oynatacaklarını söylediler, boş mukaveleye imza attırdılar. Ama takıma almadıkları gibi maaşımı da vermediler. Kandırıldım. Ben de sözleşmememi feshettim ve hukuki hakkımı kullandım" şeklinde konuştu.

'GECELERİN ADAMI DEĞİLİM'
Adının 'gece kuşu'na çıkmasına anlam veremeyen Okan, "Bana alemci diyenler çalıştığım hocalarla konuşsun. Sorsunlar bakalım hiç disiplinsizliğim olmuş mu? Beşiktaş benim kıymetimi bilemedi. Ancak şimdi hem ben kazanacağım, hem de Galatasaray'a kazandıracağım. Beşiktaşlılar, '900 milyar alacağına karşılık serbest bıraktık' diye konuşuyor. Böyle bir şey yok. Sadece 800-900 milyon asgari ücretten maaş vermeleri gerekiyordu. Bunu ödemedikleri için serbest kaldım" ifadelerini kullandı. Galatasaray taraftarının kendisini çok seveceğini de iddia eden Okan, "Kulüp ekonomik olarak zor günler yaşıyor olabilir. Ama ben bunları düşünmeden geldim. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük markası. Dünya üzerinde tanımayan yok.İsmi yeter. Amacım; uzun yıllar burada oyanamak, Milli Takım'a yükselmek, G.Saray'a para kazandırıp Avrupa'ya transfer olmak. Kötü günümde bana sahip çıkan takıma vefasızlık edecek karakterde bir insan değilim" şeklinde konuştu.

'77 NUMARAYLA COŞACAĞIM'
Okan sözlerini şöyle noktaladı: "Bugün (dün) ilk idmanıma çıktım. Her gün çalışacağım. 4-5 aydır oynamıyorum ama en kısa zamanda hazır olmak istiyorum. Sahanın çeşitli yerlerinde forma giyebilirim. Orta dörtlünün sağında da, forvetin arkasında da oynayabilirim. Sabri, Ümit Milli Takım'dan kardeşim. Hasan ağabeyi de zaten dünya tanıyor. Rekabet tabii ki Galatasaray'a yarayacak. 77 numaralı formamla beni bu camiaya kazandıranlara borcumu ödeyeceğim."

serhankaburcuk
27.12.2005, 10:46
2 yıl rötarla G.Saraylı olan Okan Koç, "Bu zor günlerimde bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim. Hem kendim kazanacağım, hem G.Saray'a kazandıracağım" dedi....

G.Saray'ın Beşiktaş'tan transfer ettiği Okan Koç, sıcağı sıcağına SABAH'a konuştu. 2 yıl önce Gençlerbirliği'nde parladığı sırada da G.Saray'a gelmek istediğini belirten Okan, "O zaman G.Saray'la anlaşmıştım. Ama kendi tercihimi kullanamadım. Bugünse Trabzon dahil, birçok Anadolu kulübünden teklif almama rağmen gönlümde yatan takımı seçtim" dedi. Geçtiğimiz iki yılı kayıp olarak değerlendiren genç oyuncu, "Konya'da kiralık forma giydiğim dönem 7 maçta 9 asist ve 4 golüm vardı. Sezon başında Beşiktaş'a döndüm. Beni oynatacaklarını söylediler, boş mukaveleye imza attırdılar. Ama takıma almadıkları gibi maaşımı da vermediler. Kandırıldım. Ben de sözleşmememi feshettim ve hukuki hakkımı kullandım" şeklinde konuştu.

'GECELERİN ADAMI DEĞİLİM'
Adının 'gece kuşu'na çıkmasına anlam veremeyen Okan, "Bana alemci diyenler çalıştığım hocalarla konuşsun. Sorsunlar bakalım hiç disiplinsizliğim olmuş mu? Beşiktaş benim kıymetimi bilemedi. Ancak şimdi hem ben kazanacağım, hem de Galatasaray'a kazandıracağım. Beşiktaşlılar, '900 milyar alacağına karşılık serbest bıraktık' diye konuşuyor. Böyle bir şey yok. Sadece 800-900 milyon asgari ücretten maaş vermeleri gerekiyordu. Bunu ödemedikleri için serbest kaldım" ifadelerini kullandı. Galatasaray taraftarının kendisini çok seveceğini de iddia eden Okan, "Kulüp ekonomik olarak zor günler yaşıyor olabilir. Ama ben bunları düşünmeden geldim. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük markası. Dünya üzerinde tanımayan yok.İsmi yeter. Amacım; uzun yıllar burada oyanamak, Milli Takım'a yükselmek, G.Saray'a para kazandırıp Avrupa'ya transfer olmak. Kötü günümde bana sahip çıkan takıma vefasızlık edecek karakterde bir insan değilim" şeklinde konuştu.

'77 NUMARAYLA COŞACAĞIM'
Okan sözlerini şöyle noktaladı: "Bugün (dün) ilk idmanıma çıktım. Her gün çalışacağım. 4-5 aydır oynamıyorum ama en kısa zamanda hazır olmak istiyorum. Sahanın çeşitli yerlerinde forma giyebilirim. Orta dörtlünün sağında da, forvetin arkasında da oynayabilirim. Sabri, Ümit Milli Takım'dan kardeşim. Hasan ağabeyi de zaten dünya tanıyor. Rekabet tabii ki Galatasaray'a yarayacak. 77 numaralı formamla beni bu camiaya kazandıranlara borcumu ödeyeceğim."

Aslında kaliteli bir futbolcu ama gece hayatına çok düşkün eğer gece hayatını bırakırsa başarılı olur...

cihanakkus
27.12.2005, 17:20
ARKADASLAR BÜLENT UYGUN UN HOLLANDADA ARASTIRDIGI FUTBOLCULAR BUNLAR...
OYUNCULAR:
KEES AKKER BOOM___FORTUNA SİTTARD
KENNDY BAKIRCIOGLU____ FC. TWENTE

arkadslar bunları hollandada ki bir hemşerimizden aldım bu bilgiler dogru...arkadasımız aynı zamanda akker boom un iyi bir oyuncu olmadıgını sölüyor..ama kenndy bakırcıoglu nu övmekle bitiremiyor...aynı zamanda bir de futbolcu öneriyor..
MURAT AKSİT___KOZAKKENBOYS
KEES VE KENNDY SİVASIN İLGİLENDİGİ OYUNCULAR..

capkin sivasli
27.12.2005, 17:23
evet sivaslilarim ben bu oyunculari diyorum yeter gercekten

cihanakkus
27.12.2005, 17:26
AMA HOLLANDADAKİ ARKADASIMIZ KEES AKKER BOOM U BEGENMİYOR...FAKAT KENNDY BAKIRCIOGLU NUN ÇOK YETENEKLİ OLDUGUNU SÖLÜYOR..

capkin sivasli
27.12.2005, 17:40
bunlar bize yakisir bizim sivasimiza

sarkislali
27.12.2005, 18:30
Bu listedekilerin cogu baska takimlara transfer oldular bile.

MAVİ_BERE
29.12.2005, 20:01
Transfer çalışmalarını sürdüren Diyarbakırspor, İstanbulspor'dan Aytekin ve Sivasspor'dan Muhammed ile ön protokol imzaladı.

Yeşil-kırmızılı ekip, bu transferler karşılığında Serdar'ı İstanbulspor'a, kaleci Oğuz'u da Sivasspor'a verdi. Edinilen bilgiye göre, Aytekin ile Muhammed'in önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacağı bildirildi.

Öte yandan, yeşil-kırmızılı yönetimin, Ankaragücü'nden Deniz ve Evren'in transferinde de sona yaklaştığı bildirildi.

Kaynak : İHA

Arif Coşkun
29.12.2005, 20:28
Yeni takımı hayırlı olsun kesin anlaşmışsa,başarılar dileriz.

ich_liebe_dich
29.12.2005, 20:56
ÜZÜLDÜM VALLA MUHAMMET ALİ BİZİM TAKIMIN GÖZ BEBEĞİYDİİ
NEYSE ONUN İÇİNDE HAYIRLI OLSUN

NAZIM GÜLTÜRK

cemal58yiğido
29.12.2005, 20:58
ÜZÜLDÜM VALLA MUHAMMET ALİ BİZİM TAKIMIN GÖZ BEBEĞİYDİİ
NEYSE ONUN İÇİNDE HAYIRLI OLSUN

ewet bende çok üzüldüm çok sevdiğim bir oyuncudur kendisi

ich_liebe_dich
29.12.2005, 21:01
GİTMESİ BİZİ ÇOK ETKİLER

twity_58
29.12.2005, 21:07
aman tanrımmmmm!!!!!!!!!!! ne zaman gitti yaa valla ben gidişinin faydalı olacagını dusunmuyorum :(

ich_liebe_dich
29.12.2005, 21:11
KEŞKE GİTMESEYDİ İNŞALLAH TAKIM OLUMSUZ ETKİLENMEZ

NAZIM GÜLTÜRK

5841
29.12.2005, 22:05
NE SEBEBDIR GİTTİ BİLMIYORUM AMA KENDİNE YAZIK ETMIŞ

puar
29.12.2005, 22:13
ya eminmisiniz gittiğine.....

capkin sivasli
29.12.2005, 22:19
demek terk etti vaybe

Etem-Murat
29.12.2005, 22:44
KEŞKE GİTMESEYDİ İNŞALLAH TAKIM OLUMSUZ ETKİLENMEZ

NAZIM GÜLTÜRK
inşallah kardeşim hayırlısı böyleymiş

ElbeyLi58
30.12.2005, 15:10
Ara transferde, Diyarbakırspor kalecisi Oğuz ve
İstanbulspor’lu Cem Can’la el sıkışan Sivasspor, ara transferde
acele etmiyor. Ara transferde iyi ve sorunsuz futbolcu bulmanın
zor olduğunun altını çizen Uygun “Eğer sorunu yoksa ve takımı için
faydalıysa kolay kolay hiç bir futbolcu ara transferde başka takıma
gitmek istemez. Bunu bildiğimiz için ince eleyip sık dokuyoruz.
Bizim alacağımız futbolclar kesinlikle bize uyum sağlayan kaliteli
isimler olmalı. Şu ana kadar Kaleci Oğuz ve Cem Can’la anlaştık,
bundan sonra birisi yabancı olmak üzere en az 3 futbolcuyu
daha renklerime katıp ara transferi kapatmak istiyoruz”dedi.

eren1
30.12.2005, 15:13
başkanımızın gereken transferleri yapacağından eminim

shadow3458
30.12.2005, 15:14
Şimdi aklıma şu geliyor neden kaleci alınıyor sivasın kaleciye ihtiyacımı var?oğuz akından dahamı iyi kaleci?bana göre yanlış bir transfer cem can kapalı bir kutu.umarım diğer yapılacak 3 transfer kaliteli yararlı futbolculardan olur

Etem-Murat
30.12.2005, 15:20
hadi hayırlısı diyelim bekliyip görelim o zaman

alimuharrem58
30.12.2005, 15:27
İKİ TANEDE HOLLANDA DAN GELDI MI TRANSER ARASINI IYI KAPATMIS OLURUZ

Sivasli_Celal
30.12.2005, 15:42
rivaldonun sivasta ne isi var yahu
ona inanmakta istemem cünki sivasa birsey kazandiramaz o
heryerden kovuldu zaten

takimimiz bozulur

Sampiyom
30.12.2005, 18:01
hayirlisi ne ise o olsun ne diyim

MAVİ_BERE
30.12.2005, 21:08
Sivasspor’un Cem Can transferi yılan hikayesine döndü. Yiğidolar’ın Cem’e karşılık Boğalar’a Muhammet’i vermesi gerekiyordu ancak bu futbolcu İstanbul’a gitmeyi reddedince ortalık karıştı.

Sivas, İstanbul, Diyarbakır ve Vestel arasında ilginç bir transfer trafiği yaşanıyor. Olaylar zinciri Yiğidolar’ın Cem Can’ı almak istemesiyle başladı. Taraflar anlaşmaya vardı. Ancak Sivaslı Muhammet, takas olarak İstanbulspor’da oynamak istemediğini, Diyarbakırspor’u tercih ettiğini açıklayınca rota bu kez Güneydoğu ekibi oldu.

Kabul etmediler

Yiğidolar Kırmızı-Yeşilli yönetimle görüşüp Muhammet karşılığında Diyarbakırlı Serdar Samatyalı’yı İstanbulspor’a teklif etti. Ancak bu kez Boğalar teklifi kabul etmedi ve ortaya şu öneriyi attı; “Serdar’ın yanında Mehmet Yıldız’ı veya Manisalı Mehmet’i alıp bize verin.'' Bu gelişme üzerine ise Sivasspor, Vestel ile temasa geçti.

MAVİ_BERE
30.12.2005, 21:09
Sivasspor yönetimi, 4 büyük kulübün transfer etmek istediği Hayrettin'i sezon sonuna kadar bırakmama kararı aldı.

Kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan habere göre, Hayrettin Yerlikaya'yı 4 büyük takımın da istediği, ancak toplanan Sivasspor yönetiminin Hayrettin'in sezon sonuna kadar takımda kalmasına karar verdiği bildirildi.

Bu arada Sivassporlu kaptan Mohammed Ali Kurtuluş'a Bursaspor, Elazığspor ve Yimpaş Yozgatspor'un, Ertuğrul ile Mehmet Yıldız'a da yine Bursaspor'un resmen talip olduğu belirtildi.

Öte yandan, Sivasspor'un kadrosuna dahil etmek istediği Vestel Manisasporlu futbolcu Ahmet Kolcu'nun transferinde sorun çıktığı, görüşmelerin bir sonuç alınıncaya kadar devam edileceği bildirildi. Sivasspor Genel Menajeri Bülent Uygun'un da bazı Avrupa ülkelerinde futbolcu arayışlarını sürdürdüğü ifade edildi.

MAVİ_BERE
30.12.2005, 21:10
Sivasspor’un her konuda anlaşmaya vardığı İstanbulsporlu Cem Can’ın transferinde pürüz çıktı. Bu oyuncuya karşılık Boğalar’a verilmesi planlanan Muhammet’in kendisine önerilen parayı beğenmemesi ve daha sonra İstanbul’a gitmek istemediğini açıklamasıyla transfer suya düştü. Sivassporlu yöneticilerin hemen araya girdiği ve genç oyuncuyu iknaya çalıştığı bildirildi. Yönetimin yanısıra Sportif Koordinatör Bülent Uygun’un da Muhammet ile özel bir görüşme yapacağı öğrenildi.

Uygun temkinli
Bu arada Bülent Uygun Kırmızı-Beyazlı takıma yararlı olabilecek isimler üzerinde durduklarını açıkladı. Arayışlarının sürdüğünü dile getiren Uygun, “Transfer piyasası canlı değil. Bu nedenle ince eleyip sık dokuyoruz. Kadromuzda görmek istediğimiz Vestel Manisasporlu Ahmet Kolcu’yu takımı vermek istemiyor, Elazığspor ise Muharrem’e karşılık bizden bazı oyuncularımızı istiyor. Her iki kulüple de görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Yanıt alamazsak rotamızı değiştirebiliriz” ifadesini kullandı.

ReDYiGiDo
30.12.2005, 21:25
hayırlısı olsun artık ne diyelim

capkin sivasli
30.12.2005, 22:11
bu haber baya eskidi yeni haberler yokmu

ReDYiGiDo
01.01.2006, 15:35
Ara transfer dönemi bugün başladı. 01 Ocak 2006

Türkiye futbol liglerinde mücadele eden ekipler, eksiklerini 1 Ocak-1 Şubat tarihleri arasındaki ara transfer döneminde tamamlayacak.

Ligin ilk yarısında istediği başarıyı yakalayamayan takımlar, 1 aylık ara transfer döneminde eksik gördükleri mevkiiler için takviye yapabilecek.

Futbol Federasyonu tarafından sezon başında yayımlanan ''Transfer Talimatı''na göre, futbolcular 1 sezonda 2 takımda oynama hakkına sahip bulunuyor. 1 sezonda 2 transfer yapmış, ancak takımlardan birinde resmi olarak oynamamış oyuncular ise 3. bir takıma transfer olabilecek.

DJMuRaT
01.01.2006, 16:52
Transfer sezonu resmi olarak açıldı...Sivassporumuzdan bombaları bekliyoruz...

ElbeyLi58
02.01.2006, 09:01
Transfer çalışmalrına hız veren Sivasspor’un Mısırlı 22 yaşındaki santrafor Devo ile anlaşmak üzere. Bir yabancı futbolcu hakkını isabetli kullanmak için yoğun çaba gösteren Sivasspor yönetiminin,Mısır’ın Aliya takımında top koşturan 22 yaşındaki santrafor Devo ile masaya oturdu. Sivasspor Genel menajeri Bülent Uygun Mısırlı santraforun alınması için yönetime olumlu rapor sunduğu ve bu futbolcuyla masaya oturup bir konuda anlaşma sağlandığı belirtildi. Bir-iki gün içerisinde kamuoyuna açıklanması beklenen transferin bugün bitirilmesi bekleniyor.

Öte yandan yurt içinden çok sayıda futbolcuylada görüşen Sivasspor, bir an önce bu futbolcularla resmi mukavele yapıp Antalya kampına katmayı hedefliyor.

Transfer için tek yetkili olan kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın Genel menajer Bülent Uygun’la birlikte çalışmalarını İstanbul’daki bürosundan takip ettiğide gelen haberler arasında. Ara transfer düneminin resmen dün başlamasının ardından çalışmalarını dahada hızlandıran Başkan Mecnun Otyakmaz’ın en kısa sürede yeni transferleri kamoyuna açıklaması bekleniyor.

SVS_5858
02.01.2006, 17:45
bunların içinde en iyisi Hasan Kabze bence

ElbeyLi58
03.01.2006, 18:43
Ümit Aydın ile 2.5 yıllığına anlaşma sağlayan Sivasspor,
prensipte anlaşmaya varılan Mısırlı Bebo'dan ise
Teknik Direktör Werner Lorant'ın isteği üzerine vazgeçti..

Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz, ikinci yarı öncesinde daha güçlü bir kadro oluşturmak için transfer çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, bu kapsamda İstanbulsporlu Cem Can ve Diyarbakırspor'un kalecisi Oğuz'u renklerine bağladıklarını söyledi.

Diyarbakırspor'a verdikleri Muhammed Ali'ye karşılık Serdar Samatyalı'yı aldıklarını, bu oyuncuyu da Cem Can'ı transfer ettikleri İstanbulspor'a verdiklerini kaydeden Otyakmaz, ayrıca Ankaraspor'un orta saha oyuncusu Ümit Aydın ile 2.5 yıllığına anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Transferi gündemde olan Mısırlı orta saha oyuncusu Khaled Bebo ile prensipte anlaştıklarını, ancak teknik direktör Werner Lorant'ın isteği doğrultusunda bu oyuncudan vazgeçtiklerini belirten Otyakmaz, yabancı transferinde Brezilyalı bazı futbolcularla görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.

Kaleci Oğuz'un transfer edilmesinin ardından yedek kaleci Vedat'ı Mardinspor'a sezon sonuna kadar kiralık verdiklerini ifade eden Otyakmaz, kaleci Akın'ı ise kadrolarında tutacaklarını kaydetti.

Sivasspor'un ligin ilk yarısında gösterdiği performanstan memnun olduğunu anlatan Otyakmaz, ''İkinci yarıya da Sivasspor'a yakışan bir kadro ile başlayacağız. İlk yarıdaki performansımızı ikinci yarı da sürdürmeyi hedefliyoruz'' dedi.

LORDKRAL
03.01.2006, 18:50
YAZDIĞINIZ İSİMLERİN ÇOĞU TRANSFER OLDU.SİVASSPOR BÖYLE GİDERSE O LİSTEDEN 1 KAÇ FUTBOLCU YA ALIR YA ALMAZ.BİRAZ GERÇEKCİ OLALIM OLUR OLMAZ ŞEYLERİ YAZMAYALIM...

serhankaburcuk
03.01.2006, 19:38
Artık aların patlamasını bekliyoruz...

tugcin
07.01.2006, 11:58
Allah aşkına hem diyoruz büyük hedeflerimizvar hem de yaptığımız transferlere ve transferlerde uyguladığımız politikaya bakın.Bir takıma verdiğimiz oyuncunun karşılığında bir oyuncu alıyoruz onu da daha takıma almadan gidip başka bir oyuncu karşılığında başka bir takıma veriyoruz. Ben hayatımda böyle saçma sapan transfer süreci ve politikası görmedim. Peki niye Vedat gibi iyi bir kaleci gönderilir de eski takımında da sorunları olan ve bana göre de Vedat'tan daha kötü bir kaleci alınır anlamıyorum ki ben....Ne yapmaya çalışıyoruz, herhalde bu zirve çok geldi de böyle yanlış transferlerle ayağımıza sıkmaya çalışıyoruz.Bi okuyun aşağıdaki transfer özetimizi de görün neler yapıldığını....

Transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor'un Ankarasporlu Ümit Aydın ile 2.5 yıllığına anlaşma sağladığı, prensipte anlaşmaya varılan Mısırlı Bebo'dan ise Teknik Direktör Werner Lorant'ın isteği üzerine vazgeçildiği bildirildi.

Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanı Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamada, ikinci yarı öncesinde daha güçlü bir kadro oluşturmak için transfer çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, bu kapsamda İstanbulsporlu Cem Can ve Diyarbakırspor'un kalecisi Oğuz'u renklerine bağladıklarını söyledi.

Diyarbakırspor'a verdikleri Muhammed Ali'ye karşılık Serdar Samatyalı'yı aldıklarını, bu oyuncuyu da Cem Can'ı transfer ettikleri İstanbulspor'a verdiklerini kaydeden Otyakmaz, ayrıca Ankaraspor'un orta saha oyuncusu Ümit Aydın ile 2.5 yıllığına anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Transferi gündemde olan Mısırlı orta saha oyuncusu Khaled Bebo ile prensipte anlaştıklarını, ancak teknik direktör Werner Lorant'ın isteği doğrultusunda bu oyuncudan vazgeçtiklerini belirten Otyakmaz, yabancı transferinde Brezilyalı bazı futbolcularla görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.
Kaleci Oğuz'un transfer edilmesinin ardından yedek kaleci Vedat'ı Mardinspor'a sezon sonuna kadar kiralık verdiklerini ifade eden Otyakmaz, kaleci Akın'ı ise kadrolarında tutacaklarını kaydetti.

1967_DERNEK_10UR
07.01.2006, 12:00
GARDAŞ SEN İŞİNE BAK YÖNETİM ELİNDEN GELENİ YAPIYOR..ELEŞTİRMEN BÜYÜK HAKSIZLIK OLUR BİZİM ARKAMIZDA BÜYÜK HOLDİNGLER YOK...BU TAKIM NE ZORLUKLARLA BURALARA GELDİ...

1967_Dernek_Murat
07.01.2006, 13:03
GARDAŞ SEN İŞİNE BAK YÖNETİM ELİNDEN GELENİ YAPIYOR..ELEŞTİRMEN BÜYÜK HAKSIZLIK OLUR BİZİM ARKAMIZDA BÜYÜK HOLDİNGLER YOK...BU TAKIM NE ZORLUKLARLA BURALARA GELDİ...

KİMSENİN YÖNETİMİ ELEŞTİRMEYE HAKKI YOK BU YÖNETIMIN SAYESİNDE BURDAYIZ.BİZİM YÖNETİME SAYGI VE GÜVENCİMİZ SONSUZ.

1967_CLUB_ÖZGÜR
07.01.2006, 13:15
ALLAH,SİVASSPOR DURDU !! DURDU !! TURNAYI GÖZÜNDE VURDU DEMEYİ HEPİMİZE NASİP ETSİN...

eren1
07.01.2006, 13:46
ALLAH,SİVASSPOR DURDU !! DURDU !! TURNAYI GÖZÜNDE VURDU DEMEYİ HEPİMİZE NASİP ETSİN...
amin gardaş.....

superglam
07.01.2006, 13:52
Orta sahayı güclendirecek futbolculara ihtiyacımız var ve ona göre transfer yapılırsa manmun oluruz..

Herşey SİVASSPOR için..!

FATİH
07.01.2006, 14:34
HASAN KABZE Yİ ALIRSAK TAMAM

SivaslıMurat
07.01.2006, 14:38
HASAN KABZE Yİ ALIRSAK TAMAM

Hasan Kabze iyi Transfer olur´da
Galatasaray verir mi hic Hasan´i ???

serhankaburcuk
07.01.2006, 14:42
Allah aşkına hem diyoruz büyük hedeflerimizvar hem de yaptığımız transferlere ve transferlerde uyguladığımız politikaya bakın.Bir takıma verdiğimiz oyuncunun karşılığında bir oyuncu alıyoruz onu da daha takıma almadan gidip başka bir oyuncu karşılığında başka bir takıma veriyoruz. Ben hayatımda böyle saçma sapan transfer süreci ve politikası görmedim. Peki niye Vedat gibi iyi bir kaleci gönderilir de eski takımında da sorunları olan ve bana göre de Vedat'tan daha kötü bir kaleci alınır anlamıyorum ki ben....Ne yapmaya çalışıyoruz, herhalde bu zirve çok geldi de böyle yanlış transferlerle ayağımıza sıkmaya çalışıyoruz.Bi okuyun aşağıdaki transfer özetimizi de görün neler yapıldığını....

Gardaş sen kendi işine bak onlarda yani yönetimde kendi işine baksın...Hem destek olmazsınız hemde takımı ve yönetimi eleştirsiniz...Yönetim ve transfer komitesi en uygun futbolcuyu almak için elinden geleni yapmaya çalışıyor...Bizde yönetimi destekliyoruz...2.Yarıya fırtına gibi gireceğiz inşallah....

MAVİ_BERE
07.01.2006, 15:51

YA ONUR SENDE VAR YA HERSEYE ZIPLIYON...
BOŞVER YA KİM NE YAZARSA YAZSIN...
ADAMI AYAK ÜSTÜ DÖVECEN HAA..

tefar
15.01.2006, 20:31
Bizim dışımızdaki takımlar, kamp döneminde, yeni futbolcularla hem güçlerini perçinleştiriyor hem de takıma bu oyuncuları adapte olmalarını sağlıyorlar. Dost acı söyler! Ne zaman ileri uçta bi oyuncu alınacak merak ediyorum. Biraz geç kalınmadı mı? Takıma geç olarak katılan bi oyuncunun pişmiş aşa su katmaktan farkı ne olacak!

1967_DERNEK_10UR
15.01.2006, 21:04
YA ONUR SENDE VAR YA HERSEYE ZIPLIYON...
BOŞVER YA KİM NE YAZARSA YAZSIN...
ADAMI AYAK ÜSTÜ DÖVECEN HAA..
gardaş ne yapıyım herkes kötümser yazıyor...

SempaticH
15.01.2006, 21:26
inşallah yeni transferler bize en iyi şekilde yansır tüm isteğimiz bu yönde...

Arif Coşkun
16.01.2006, 18:21
Hazırlık maçları hiç iç açıcı değildi. Doğru dürüst transfer işimizde bitmedi,inşallah bu lig maçlarına yansımaz,artık hayırlısı.

alimuharrem58
16.01.2006, 18:24
BEN TAKIMIMIZA GÜVENİYORUM BU ARADA İYİ TRANSFER YAPMADIK AMA İKİNCİ YARI MÜKEMMEL BİR SİVAS OLACAKTIR.

MERİÇ
16.01.2006, 18:48
Transfer olmayabilir ama potansiyel war...

hasantuan
16.01.2006, 19:48
gardaşım umarım herşey güzel olur ama malesef ki millet cayır cayır transfer yaparken biz gidip nerde sorunlu oyuncu var nerde ikinci lig oyuncusu var onu alıyoz anlamadım ben bu transfer politikasından bi şey ama hayırlı olur inşallah

dostol
17.01.2006, 02:52

Doğrumudur bilinmez ama yabancılar arasında olimpiyakoslu rivaldonunda adı geçmekte......Eger bunlar dogruysa coook super olur!

Thai
17.01.2006, 12:19
İlk devre takımda cok belirgin eksikler vardı, özellikle forvette sıkıntı cektik. İç saha maçlarında diyarbakır macı hariç ki o da bilinen bir maçtı cok pozisyon üretilemiyordu. İkinci devre gol atacak oyuncu anderson balili ve musa dışında nerede ise kalmadı. orta sahada da ertugrulun ve mohammedin gitmesiyle yük tamamen hakan bayraktar ve yasire kaldı. transfer dönemi bitiyor artık yerli oyuncu almak cok zor, yabancı da bir hakkımız olduguna göre napacağız bellideğil. İlhan da kiralık gitmiş oda ilginç. aslında fenerbahce den kerim sağ kanata cok iyi bir transfer olabilir, son macta seyrettim cok iyiydi.genel olarak az transfer yapıldı bu devre arası olsun.Hayırlısı olur inşallah bir bildikleri vardır diyelim, gelecek sezonu beklemekten başka yapacak başka şey yok gibi.
Ama eğrisi ile doğrusu ile bu takım bizim.......
Her zaman her yerde destek ve tam destek olarak sürdüreceğiz....
Bu yılı gecirelim yeter ki gelecek yıl daha tecrübeli ve iyi bir kadro ile daha emin adımlarla yürürüz inşallah...

Kokomo
18.01.2006, 08:55
Arkadaşlar şu 2-3 haftadır gelişmeleri takip ediyorum. İşler kesinleşmeden yorum yapmak istemedim. Ama gördüğüm kadarı ile sadece 3 oyuncu alabildik. (Oğuz, Cem Can, Muharrem). Sedat işi de daha kesin değil.

Başta yabancı forvet olmak üzere en az 2 oyuncuya daha ihtiyacımız var. Orta sahada Yasir ve Hakan Bay. dışında oyuncu kalmadı. Biz Ertuğrul ve M.Ali yetersiz derken, şimdi onlar bile yok !

Özetle acil olarak 1 yabancı forvet ve 1 orta saha oyuncusu daha almamız şart. Küme düşme hattındaki Ç.Rize ile aramızdaki puan farkı çok değil ...

Saygılarımla.

garibo58
18.01.2006, 09:22
Yönetim işini bilir.
İnce eğerip sık dokur,
SİVASSPORa faydası olacak futbolcuyu bulur.
Hakkımızdan hayırlısı ne ise olur.
Gardaş sana katılıyorum. Yöneticiler SİVASSPOR için elinden geleni yaparlar.Bundan emin olabiliriz.

Ronaldinho
18.01.2006, 09:27
BU OYUNCULAR GELİRSE SİVASSPOR COK İYİOLUR...

Etem-Murat
18.01.2006, 10:52
BU OYUNCULAR GELİRSE SİVASSPOR COK İYİOLUR...
HANĞİ OYUNCULAR ONLARI YAZMAMIŞSIN YAZDA BİZDE BİLELİM

ferit58
18.01.2006, 22:35
hepside kendini kanıtlamış oyuncular inşallah olur

MAVİ_BERE
09.02.2006, 18:03
Fransız oyuncu Coridon, yönetime, K.Erciyes maçından sonra takımdan ayrılacağını iletti ve 30 bin dolar alacağının ödenmesini istedi.

Öte yandan Brezilyalı Baiano'nun sözleşmesinin feshedileceği ve daha önce kulüple ilişkisi kesilen Kamerunlu Zengue'ye de dön çağrısının yapılacağı öğrenildi...