Orijinalini görmek için tıklayınız : HEMŞERİLERİME DUYURULUR

cetintopaloglu
29.01.2005, 17:52
SİZLERE ÇOK İLGİNÇ BİR OLAYI ANLATACAM.YAZIYI YAZMADAN BİRKAÇ HAFTA ÖNCE SİVASA GİTTİM HA!!! GİTTİM DERKEN BEN İSTANBULDAYIM.TABİKİ İLÇELERDEN BAZILARINIDA GÖRMEK NASİP OLDU.ŞARKIŞLAYA GİTTİM İÇLER ACISI BİR OLAYA ŞAHİD OLDUM.KAYITLARDA İLÇE SİVASIN AMA KAYSERİYE BAĞLI.NASILMI?İŞTE BEN ORAYI ANLATACAM.GÖRDÜMKÜ ŞARKIŞLA VE GEMEREK ALIŞ VERİŞLERİNİ KAYSERİDEN YAPIYOR.YANİ BİZİM İLÇELERİMİZDEN İKİSİNİ KAYSERİ KAPMIŞ.HANİ ŞUKADAR İLÇEMİZ VAR DİYORUZYA ASLI YOK !!!!BİRKAÇ TANESİNİ SANAYİ SAVAŞINDA KAYBETMİŞİZ.YERİ GELDİMMİ SİVASLILIKTAN BAHSEDİYOZ HANİ NERDE KENDİ MEMLEKETİMİZİ BIRAKIYOZ KAYSERİ YE KAZANDIRIYOZ.SİVAS ÇOK GELİŞMİŞ YA!!!! KAYSERİYİ KALKINDIRIYORUZ.....YAZIK... YAZIK BİZİM GİBİ SİVASLILARA.İLGİNÇ BİR VECİZE İLE SON VERECEM SİVASLI BİR EMNİYET MENSUBUNUN TAYİNİ KAYSERİYE ÇIKMIŞ.TRAFİK EKİPLERİNE DEMİŞKİ SİVAS PLAKALI NE KADAR OTO GÖRÜRSENİZ CEZA KESİN.. KESİNKİ ONLARDA AYAKLARINI KAYSERİDEN KESSİNLER.SİVASTAN YAPSINLAR ALIŞ VERİŞLERİNİ...İŞTE BU KADAR.
VARIN DÜŞÜNÜN ARTIK NE KADAR SİVASLIYIZ???

türkçerap_yakup
29.01.2005, 17:56
abi ben en son polis hikayesini anlamadım..biraz daha açıklayıcı yazarmısın!!

abcde
29.01.2005, 23:11
doğru sölüyosun ama bu birazda coğrafi yakınllıktan kaynaklanıyo bence...

MeD_Turc
30.01.2005, 06:17
hoca bu konu biraz cemberin icinde donmek gibi bisiy olacak ama yav adamlara kayseri daha yakin koylu tarkatorune mazotu zor aliyor yeri geliyor bakiyor nere yakin kayseri basip gidiyor kayseriye is adamlari dersen simdi kayserinin hakkini yememek lazim abicim sanayi konussunda kayseride ne ararsan var sivastaki sanayiyede git bir sey iste adamlar kayseriden getittriyor ayni sey farkeden bisiy yok kayserinin tam fiyatini bilmiyorum ama cik yola sivasa gidis fiyati 20 miltonsa kayseriye 5 milyon sarkisladan yani yani biraz bos konusmak gibi oluyor hem alisverisini kayseriden yapiyor diye bir sivasliya bu nasil memleketcilik demek mantik isi degil

cetintopaloglu
30.01.2005, 13:55
Hemşerim sanada hak veriyorum ama bu yakınlıktan değil gardaş.Arada 20 yada 30 km oynuyor.Ha bu arz talep meselesi belki sivasta ardıklarını bulamıyorlardı ama şimdi herşey var.Bu hemşerilerimizi zamanında elden kaçırmışız..Yakınlık derken hekimhan malatyaya daha yakın ama sivasa geliyorlar.Gürün malatyaya daha yakın ama sivasa geliyor.Neyse alakana teşekkür ederim.
saygılar.

GuNaY
17.02.2005, 21:06
ABİ BEN GEMEREKTE MİSAFİR OLARAK KALDIM 15 GÜN. ADAMLAR KAYSERİYE HERGÜN SİVASA BELLİ GÜNLERDE KALDIRIYORLAR ARABYI HEMDE GEMEREK BELEDİYE OTOBÜSÜ... ORDAKİ İNSANLARDAN ÇOGU KAYSERİYİ COK İYİ BİLİYORLAR AMA SİVASA GİTMEYEN BİLE VARDI. ÜZÜLDÜM ACIKCASI. SENDE BAHSEDİNCE AKLIMA GELDİ...

gemerekli58
07.05.2005, 17:12
Evet doğru söylüyorsun arkadaşım Gemerek Kayseriye 80 km ama Sivasa 110 km vatandaşın zaten imkanı kısıtlı nasıl gitsin Sivasa...Öyle birşeyki Kayseride nüfusun hemen hemen yarısını Sivaslılar oluşturuyor..Bu Gemerek vede Şarkışla ilçelerden çoğunlu...
Coğrafi bakımdan Kayseri daha yakın olduğundan bence Kayseriye gidiliyor,birde imkanlar kısıtlı olduğu için....

serkankustarci
07.05.2005, 17:43
Boşuna kendinizi yormayın.Yok Kayseri 80 Sivas 110 km imiş.30 km için sivaslılığından vazgeçenler (sağduyulu Şarkışla ve Gemerekliler hariç)zaten Sivaslı olamazlar.Bu sitede öyle arkadaşlarımız varki Avustralyadan ,Almanyadan vs.Hiç biri kendini Melborn'lü yada Münihli hissetmiyor.Ölen ölür kalan sağlar bizimdir.

ygd
07.05.2005, 18:31
SENİNDE BELİRTİGİN BAZI KONULARA KATILMAMAK MÜMÜKÜN DEGİL AMA BU NASIL SİVASLILIK DEMEKTE YANLIŞ..SİVASTA İŞ GÖRMEK O KADAR ZORKİ.SİVASTA DUMANI TÜTMEYN SANAYİ VAR ODA ÜNİVERSİTE..BAŞKA BİŞE YOK NE YAZIKKİ!İŞİN EN ACIKLI TARAFIDA BİZ ESNAFLIGI GEREKTİĞİ GİBİ YAPAMIYORUZ..GERÇEK ŞUKİ KAYSERİNİN ESNAFIDA BİZDEN 10 GÖMLEK DAHA ÜSTÜN(SANAYİYİ KATMIYORUM ZATEN)ADAMLAR RAHATLIKLA HER İŞLERİNİ HALETTİREBİLİYOLAR..İŞİN ASLINIDA SORARSAN BİZİM MEMLEKETTE YABANCI HAYRANLIGI VAR..KENDİ İNSANI Bİ İŞ YAPTIGI ZAMAN HERKES AYAGINI KAYDIRMAYA ÇALIŞIYO,DEDİKODU ÇARKI..YAZIK VALLA!!AMA DIŞARDAN GELENE Bİ SAYGI..ANLAMIYORUM!!NEYSE..YAK INLIKTA ÖNEMLİ Bİ FAKTÖR TABİ..İŞİN ÖZÜ İŞLERİNİ RAHATLIKTA KAYSERİDE GÖRDÜREBİLDİKLERİNDEN SİVASA UGRAMIYOLAR..(RESMİ İŞLER HARİÇ)!!SİVASTAKİ ESNAFIN KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMESİ LAZIM..

kadir20
07.05.2005, 19:44
gardas ben yildizelinin güneykaya danim bizim belde tokat a 48 km sivasa 150km insanimiz yeri geldigi zaman yürüme gidiyor onun icin tokat a inmek kolay oluyor bu adam simdi hemsericilik diye kalkip 150 km mi yürüsün seninde hakli yönlerin var mesela belediye otobüsü vara ama gün de bir kere gidiyor oda sivas a degil yildizeli né, aslinda gereksiz bi konu diye düsünüyorum