Orijinalini görmek için tıklayınız : SİVAS KÖFTESİNE TESCİL GELİYOR :)

abircan
02.02.2006, 16:56
Sivas köftesine tescil geliyor

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Sivas köftesinin dünyaca ünlü bir marka haline gelmesi amacıyla Türk Patent Enstitüsü’ne müracaat etti. STSO Başkanı Osman Yıldırım, Sivas köftesinin markalaştıktan sonra coğrafi işaret kazanarak, büyük tüketici gruplarıyla buluşmasına imkan sağlayacaklarını belirterek, bu sayede köftenin de damak zevkine uygun olarak korunacağını kaydetti. Yıldırım, markalaştırma amaçlarının başında kentin kültürünün önemli unsurlarından biri olan Sivas köftesini korumak ve gelecek kuşaklara, esas yapısını bozmadan ve bozdurmadan teslim etmek olduğunu anlattı.

yusuf_07
02.02.2006, 17:03
sivas köftesinin özelliği nedir valla ilk defa duyuyorumm...

casus84
02.02.2006, 17:23
sivasın köftesini hiç duymadık onun patentini nasıl alcağız yaaaaaaaaa

aga_564
02.02.2006, 17:51
ucmayalım beyler yawasşşşşşş rteklam yok msn adreslerini yazalım

Arif Coşkun
02.02.2006, 17:56
Köfte denince,ilk aklıma gelen İnegöl Köfte olarak geliyor,bizim oranında böyle bir özelliği varmış haberimiz yokmuş. Hayırlısı artık.

sivaslıavukat
02.02.2006, 18:04
Utandım gerçekten kendimden bilmediğim için fakat bunu yapacağımıza herkesce malum olan Etliekmek üzerine yoğunlaşsak daha çabuk markalaşabilirdik kanaatindeyim.Tabi köfteye de varım :)

sinem58
02.02.2006, 18:09
Evet Sivasın köftesinin ününü duymayanlara yazık valaa hemen gidin yiyin derim...hiç ekmek katılamadan yapılır ve yagda fazla olmaz,büyük boyutlu olur ve ısıda küçülmezz....yanii süper olur....

Arif Coşkun
02.02.2006, 18:12
Evet Sivasın köftesinin ününü duymayanlara yazık valaa hemen gidin yiyin derim...hiç ekmek katılamadan yapılır ve yagda fazla olmaz,büyük boyutlu olur ve ısıda küçülmezz....yanii süper olur....

Cahilliğimizi bağışlayın kardeşim,madımak olsada bilmesek söylediğinde haklısın da köfte denince biraz düşündüm işte:D

sinan58_34
02.02.2006, 18:16
SİVASIMIZIN BI COK YEMEKLERI VAR TESCILLENMEYI BEKLEYEN :-) BENDE KOFTEYI BILMIYODUM AMA BUNDAN SONRA SIK SIK TADACAZ HERALDE

LORDKRAL
02.02.2006, 18:34
YUH ARTIK BİR DE SİVASLI OLACAKSINIZ KOSKOCA KAYSERİDE BİLE SİVAS KÖFTESİ SATILIYOR.ARKADAŞLAR GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİR SİVASIMIZIN KÖFTESİ HERKESE TAVSİYE EDERİM.

1967 dernek serkan20
02.02.2006, 18:34
walla etliekmek deseler kesin kabul ederim ama gerçekten köftemizin bu kadar markalaşacağını hayatta düşünemezdim

Yigido58_NL
02.02.2006, 18:37
Sivas koftesini Sivas disinda yasayanlarin cogu bilmezler.Sivas koftesi uzerine kofte tanimam.

Yigido58_NL
02.02.2006, 18:48
Tokat kebabi diye bilinenn kebabda aslinda Sivasimiza ait ama Tokat tanitmis,herkes Tokat kebebi diye biliyor.Bunu daha cok buyuklerimiz bilir.Ataturk caddesine buyuk merkez lokantasi var 3 veya 4 katli,orada yapilir Sivas kebabi yiyenler bilir.Biz daha guzel yapiyoruz yani.

orkun85
02.02.2006, 18:57
Sivas köftesi denince madımak köftesinden bahsediyosanız adım gibi bilir bayılırım:) ama et köftesinden bahsediliyorsa ilk kez duyuyorum...

alimuharrem58
02.02.2006, 18:58
İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA KIRMIZI BEYAZ KOFTECI VAR

SEMİH-58
02.02.2006, 20:01
katmer
etli ekmek
madımak
peskütan
içli köfte
ohooooooooooooo daha neler neler

abircan
03.02.2006, 15:50
c.ü tıp hastanesinin karşısındaki mis kebabın daha pazarlardayken ünü meşhurdu nefis köftelerini yerdik, daha sonra sabahları cer atölyesinin önünde sabahın 6.30 , 7 sinde atölyeciler işe giderken kuyruğa girerlerdi, derken işi büyüttüler mis kebaplar çoğaldı galiba, eski dolmuş durağının içindede bir meşhur köfteci vardı, yemeyene anlatmak zor mııımmm mımmmmm yummmmmy :)

gözköylü
03.02.2006, 16:05
bende ılk defa duyuyorum suc bızımmı yoksa ıyı tanıtılmamasımı?

1967_DERNEK_10UR
03.02.2006, 16:07
yerim seni köfteeeeeeeeee. http://www.sivasspor.com/chat/include/templates/openchat/images/icons/smileys/SM063.gif

twity_58
03.02.2006, 16:52
tescillensin yaa o etin tadı baska hiç biyerde yokkk;)

kral5892
03.02.2006, 16:54
bunu Sivas Lokantacılar Odası Başkanı Nazmi YİĞİT'e sormak gerekiyor bence

gercek58li
03.02.2006, 16:59
Köfte denince,ilk aklıma gelen İnegöl Köfte olarak geliyor,bizim oranında böyle bir özelliği varmış haberimiz yokmuş. Hayırlısı artık.

GARDAS,SEN MIS KEBAP TA KÖFTE YEDINMI?
BEN ONLAR SIGIRYOLUNDA CUMARTESI PAZARINDA SATARKEN BILIYORUM VE HER IZINDE MUHAKKAK YERIM.
AGZINIZA LAYIK!..:D

kral5892
04.02.2006, 22:37
Abi bu Güleryüz lokantasının Köftesi gibi başka bir köfte tanımam
ÖNERİRİM

özsivasli1903
04.02.2006, 23:06
usta ya sivas olsunda isminde kesin güzeldir...
ya hep ya hic.... az asla....
nerde sivas bizler orada...
sivasin o kadar yemegi varki tescil degil dünya markasi olur...

neyse sivas anlatilmaz yasanir...
yasayipta anlayamazsan hasret kalinca anlarsin...ama anlarsin...´

slmlar özsivasli bugra...Sivasspor.com1

hattab
04.02.2006, 23:22
ULA KOFTE DEDINIZ CIGERIMI YAKTINIZ COK SEVERDIM VALLA SOYLE PIDE ARASINA DURUM SEKLINDE AZ YEMEDIK CALISIRKEN SIMDI GAVUR ELLERINDE HASRET KALDIK KOFTEYE ETLIEKMEGE SALGAM SUYUNA
OFFFFFFFF OFFFFF

DJMuRaT
04.02.2006, 23:24
Abi bu Güleryüz lokantasının Köftesi gibi başka bir köfte tanımam
ÖNERİRİM

Bizde ordan yeriz hep...Memet Usta manyak yapar köfteyi...Veya Sanayiden Besler kebapta olabilir...ama uzak...

mac58
04.02.2006, 23:24
Abicim Köfte dedimi orda duracaksin.
Burda gurbetelde bizim agzimizi sulandiriyorsun.
Sivasta köfte dedimi ilk akla "kirli Ahmet" gelir onun üstüne köfteci tanimam.
Çeeeeeekkk bir bir bucuuuuuuuuuuuaaaak

5841
04.02.2006, 23:51
SİZLERİ BİLMEM AMA SİVASA İLK GİTTİGİMDE KÖFTEDEN BAŞLARIM HARIKA BİR TADI VAR.. NE İNEGÖL NEDE AKÇAABAT KÖFTESI BUNLAR SİVASİN KÖFTESİ YANINDA SIFIR. SİVASDAN GELEN AKRABALAR BİR İSTEGIN VARMI DİYİNCE İLK ISTEGİM KÖFTEDIR.HA.. KIRLI AHMEDIN KÖFTESİ OLURSA DAHADA İYİ OLUR.. HİÇ TADMAYAN ARKADAŞLARA TAVSIYEM ZAMAN GEÇİRMEDEN TADSINLAR..:D

agumus_58
05.02.2006, 00:04
aaa... olmadı şimdi. Sivas köftesi bilinmez mi. özellikle Ankaradaki hemşerilerim tanıtım iyi yapılamadı gibi bir bahanenin altına sığınamazlar. çünkü ankarada bu işi yapıyoruz. yani Sivas köftesini yemek için Sivasa gitmenize gerek yok. özellikle ankaradaki sivasspor maçlarında dağıttığımız broşürlerin haddi hesabı yok. yerimiz emekte bekleriz.
zaten Rüştü abi veya Sönmez abi -emin değilim- dükkana Amigo Sebo ile birlikte gelmişler. babam söyledi ben yoktum. www.sivasspor.com yazılı bir broşür dükkanımıza bırakmışlar.

hattab
05.02.2006, 00:21
hala sivaskoftesinden birlikten beraberlikten bahsediliyo burdaya bos islerle ugrasiyoruz herkes ustune duseni yerine getirseydi zaten sivasin ne kofteye patent almaya ihtiyaci vardi nede bugunku konumda olmasina ama halk olarak biz sadece goruntude sivasliyiz goruntude sivasa destek veriyoz halbusamki kendi icimizde birbirimizi yiyoruz en azindan ucuz konuda insanlari hala chat kanalindan atan bir mantaliteye sahibiz bu gidisle ne balik agaca cikar nede sivas bu ligde kalir
biraz kendimize ozelestiri yapmanin zamani geldi geciyo toparlanmak istiyosak
sivasliligmizin bilincine varmaliyiz sivasspor taraftari parca boluk olmus her gurup diger gurubu elestiriyoo sonradaen sonra halledecegimiz islerden bahsediyoz

kral5892
06.02.2006, 20:10
Sivas'ta köfteler en güzel GÜLERYÜZ LOKANTASINDA yapılıyor bi yiyinde görün nefis!

Serd@r
07.02.2006, 03:45
Valla SİVAS köftesi olsunda nerde hangi lokantada yapıldığının önemi yok ama Meydan lokantasının odunda dönerini,okul çıkışlarında Mis kebabın dönerini,Köfteci muhsinin köftesini unutamıyorum,haa köfteyi sanayiidede güzel yapıyorlar buralarda bırak o köfteyi o pideyi yapanı bile bulamıyoruz.

agumus_58
09.02.2006, 00:00
sevgili hemşerilerim. bu lezzeti özleyenler için Ankarada adresimiz :

SİVAS SOFRASI

Bosna Hersek Cad. No: 22\A Emek\Çankaya

sivas köftesi - sivas etli ekmeği - sivas tırnak pide - sivas katmeri

tüm Ankaradaki hemşehrilerimizi bekliyoruz...

sivaslıavukat
09.02.2006, 00:21
Etli ekmek gibisi yok gardaşıııım hem de bize özgü

adilakbulut
09.02.2006, 01:05
sivasın köftesini hiç duymadık onun patentini nasıl alcağız yaaaaaaaaa

sivasta hic yasamadiniz mi ???. sivastan istanbula her gidisimizde köfte götürürdük,yoksa istanbula alinmazdik:))) bir keresinde ucakla bile gönderdik.meshur bir ismi de var ama söylemeyim simdi, bilen bilmeyen var yanlis taninmasin köftemiz.

RüStü ElmaS
09.02.2006, 01:33
Arkadaslar, burdaki yazilanlari okuyunca şaştım doğrusu.

Bu konunun insani bu kadar istahlandiracagini düsünmemistim dogrusu.
Bende izine gittiğimde ilk işim Sivas koftesi yemek olacaktır.

Maalesef yurdışında olduğumdan senede bir Sıvas a gidebiliyoruz ancak.

DeLi YuReK 58
09.02.2006, 01:44
YEMEK VARSAA YERIZZ GETIRIINNNNN HAHAHAH

GuNaY
09.02.2006, 01:44
sivas köftesini bilmeyen arkadaşları kınıyorum:D :D
Avuc ici kadar büyüklüğüyle, en alta konan yağlı pideye sığmayan o güzelim köftemiz:D
ona herşey yakışır tescil feda olsunnnn:D :D

cagri_deniz
09.02.2006, 01:53
sivasın dönerinin meşhur olduğunu duydum biliyorum ama,,Köftede nerden çıktı..bildiğim inegöl,tekirdağ köfteleri meşhurdur :)

cagri_deniz
09.02.2006, 01:53
watana millete hayırlı olsun....:)

cagri_deniz
09.02.2006, 01:54
ne çok şeyimiz var meşhur olan veya olacak ...
döner,,kangallarımız,,kaplıcal ar,,KÖFTELERİMİZ :)

DeLi YuReK 58
09.02.2006, 02:07
ooOooO dur daha neler cikacak
mesur 1967 dernegimiz varrr

eren1
09.02.2006, 09:10
sivas köftesini daha önce tattığımı sanmıyorum...ilk fırsatta denemek lazım.

Etem-Murat
09.02.2006, 09:26
sivasın dönerinin meşhur olduğunu duydum biliyorum ama,,Köftede nerden çıktı..bildiğim inegöl,tekirdağ köfteleri meşhurdur :)
Topragım sen hiç siasta köfteci ahmettin köftesini yedinmi bak o zaman nasıl
köfte yapıllırmış bir gör görmek yetmez birde tat ki anlıyasın sivas köftesi nasıl
olurmuş tadını bir daha unutmazsın ben izmirdeyim bir türlü tadını alamıyorum sivas köftesini hiç bir yerin köftesi tutmaz

fatih_80
30.10.2007, 00:02
aa hacı kasım ogulları var adamlar manyak lokantacı sivas ın imaj meaker ları sivas bu sektorde yenilenmeyi sadece ama sadece HACI KASIMOğULLARI na borclular ...

AMCA58
30.10.2007, 00:17
SİVAS KÖFTESİNİN ÖZELLİKLERİ
“Sivas köftesini diğer kebap türlerinden ayıran en önemli özelliği üretiminde kullanılan etin doğal ortamda ve kendine has floraya sahip bölge yaylalarında yonca, fiğ, kekik otu ile beslenerek yetiştirilmiş sığır ve koyun etinden elde edilmiş olmasıdır. Ayrıca üretim tekniği ve ustalık da önemli ölçüde farklılık katmaktadır. Karışım hazırlanırken tuz haricinde salça, sebze, karabiber, iç yağı gibi hiçbir madde kullanılmaz. Sivas köftesinin servisi, tamamlayıcı unsurları olan yeşillik ve salata ile eksiksiz olarak yapılır.”

HAZIRLANIŞI
TSE’den tescil alınmaya çalışılan Sivas köftesi şu şekilde hazırlanıyor:
“Yaylalarda doğal ortamda yetiştirilmiş, en az iki yaşındaki dana, etinin kaburga, but, kürek kısmı ile koyunun but kısmından elde edilen karkas et sinir, damar ve zarlarından ayıklanır. Ayıklanan dana eti karıştırılarak kilo başına 20 gram tuz eklenip, kıyma makinesinde orta kalınlıkta 1 defa çekilir. Çekilen et karışım için herhangi bir katkı maddesi kullanılmaksızın bir defa yoğrulur. En az 12 saat dinlendirilir. Dinlendirilmiş et orta kalınlıkta kıyma makinesinde tekrar çekilir. Homojen hale gelmiş karışım 25 gram ağırlığında dilimlenir. Avuç içerisinde şekil verilerek 0.5 santimetre kalınlığında, 6-7 santimetre çapında oval bir görüntü oluşturulur. Köfteyi hazırlamanın en büyük özelliği avuç içinde kalınlığın ve büyüklüğünün dengeli olarak ovalleştirilmesidir. Dengeli ovalleştirme pişmenin önemli şartıdır. Ovalleştirme esnasında el suya batırılır. Ancak elde kalacak su miktarı gayet az olmalıdır. Su çok olursa et dağılır ve köftenin görüntüsü bozulur. Porsiyon olarak satışa sunulan köfte 7 adet, et miktarı ise 175 gramdan az olamaz.”

PİŞİRMESİ VE SUNUMU
Özelliklerine uygun olarak hazırlanan Sivas köftesinin pişirilip servis edilmesi de şöyle:
“Hazırlanan köfteler alevsiz yoğun korlu meşe kömürü ateşinde, kısa aralıklarla çevrilerek her iki yüzünde pişmesini sağlayacak şekilde yeterli miktarda pişirilir. Pişirme derecesi, etin renginin kırmızıdan koyu kahve rengine dönme seviyesidir. Çok fazla pişirilmemesine özen gösterilir, fazla pişmiş köfteler sertleşir. Pişmiş köfteler, kuru, geniş ve yayvan porselen tabakta servis yapılır. Köfte, altına sıcak Sivas pidesi konularak servis edilir.”
YAPMAK İSTEYENLERE DUYURULUR!!

newjersey
30.10.2007, 00:18
ya durun ne yaptiniz apuc emminin koftesiniz unuttunuz galiba

newjersey
30.10.2007, 00:20
garibanin fazla sermayesi yokyu ya arabalarda satardi rahmetli olmistur tabiki butun pazarlara cikardi atelye onunde sarardi ve inanin biz ise giderken sabah kahvaltisina bile alirdik neydi o gunler be

sarkislali
30.10.2007, 00:24
Okudum, aklima güzel annecigimin yemekleri geldi. O lezzeti ne yazik ki hic bir yerde bulamiyorum. Köftede bu yemeklerin arasindaydi. Mekani cennet olsun!:)

AMCA58
30.10.2007, 00:25
KİRLİ AHMET Mİ DESEM,
NURİ ABİMİ DESEM,
SANAYİNİN GİRİŞİNDE BİR YER VARDI,
AFYON SOKAKDA ESKİ BİR DÜKKANDA BİR ABİ YAPARDI (METİN ABİYDİ GALİBA)

BENİM BİLDİĞİM EN İYİ YERLER BURALARDI,
HEPSİNİN KÖFTESİ ÇOK GÜZELDİ,
NERDE ! ŞİMDİ SİVASA GİDEMİYORUZKİ AFİYETLE KÖFTELERİ GÖTÜRELİM.

1967_CLUB_ÖZGÜR
30.10.2007, 00:42
sivas köftesinin özelliği nedir valla ilk defa duyuyorumm...

Gardas küftenin bir i ıkı Avcun Gadar :D

Lezzetı Tabıkı Anlatılmaz:)

Yanı guzel ne dıyım :D

emretan5858
30.10.2007, 04:24
kirli ahmet bu işin 1 numarasıdır. Lakabı kirlidir eski mekanından kalma diye biliyorum ama istediği kadar kirli olsun o kofteyi yerim arkadaş:> butun tatillerimde ilk işim ahmet abiye ugramaktır. ayran su surahiyle ekmek orda yapılıyo fırından cıkmış sıcacık once merceimek çorbası sonra 2 porsiyon yayık tabakta gelen koftem ancak boyle gider hasretim, bilmeyenleri baya garipsedim bi insan boyle bir lezzeti nasıl bilmez, izmire gittim 4 tane küçüçük kofte yanına yeşillik plav patates sivastakinin 2 katı fiyata suda parayla ekmeği bile azıcık getiriyolar kaç senedir alışamadım şu suya para verme olayına ayran bilem surahiylen daha ne isterim, denemeyenler için tek onereceğim yer BESLER KEBAP tır evet yeri biraz uzak ama ogle araları full çeker, onun dışında mis kebap koftesinden ziyade doneriyle ve tavuk çorbasıyla iyidir, adamlar resmen tavuk veriyo çorba yerine muthiş bişey hele kışın, aslında butun sivastaki butun kebapçılar arabada satanlar dahil dışardakilerden daha iyidir belki ilk oralarda yediğimizden ama genelde doner ve koftede sivasın uzerine tanımam, ne inegolu ne tiresi nede saçma sapan akçaabatı, ha bi de ismini hatırlmaıyorum universite yolunda giderken solda gelirken sağda ki benzinliğin yanındaki lokantada da beyti sarma yemenizi tavsiye ederimki tadından yenmez.

Tescil olayına gelirsek, gerçekci olmak gerekirse sivas koftesinin tescil edilmesi sadece sivas koftesinin daha kotu yapılmasına neden olacaktır, koftenin yapılışını hazırlanışını kayıt altına almak çok hoş bişeydir ancak bunun orneğini daha once adana kebap için adana ticaret veya sanayi odası yaptı. Tescil edildikten sonra uygulanacak olan sudur, adana kebap satan yerler artık adana kebap yapıyolarsa tescile uygun hareket edecekler ve kesin emin olmamakla beraber beli bir miktar para odeyeceklerdir. bunun sonucunda adana kebap satan yerler şöyle bir isim değişikliğine gitmişlerdir adana, sadece adana, ayrıca ticaret odasının butun kebapçıları denetleme gibi bir imkanıda yoktur, gerçek olan budur, tescil altına alınmasına rağmen halen tanınmış firmaların hindiden yapılmış!! kebap sattıklarıda ortadadır.

Ancak ümit ediyorumki başarır ticaret odası, ulke çapında yaygınlaştırmayı hatta artık super marketlerden alıp kendimiz yapabiliriz sunu soyluyum ben gun aşırı yerim:> İnsallah basarıya ulaşırlar. ancak geçmiş ornekleride dikkate almak gerekiyor ayrıca sivaslı olupta sivas koftesinden bi haber olanları oncelikle sivas koftesiyle tanıştırmak gerekiyorki, dışarda koftemizi iyi bir şekilde anlatabilsinler bi yiyen bidaha bırakamaz:>
Selamlar saygılar

emretan5858
30.10.2007, 04:35
http://img98.imageshack.us/img98/2928/cimg0588largevl8.jpg
By emretan (http://profile.imageshack.us/user/emretan), shot with EX-Z75 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=EX-Z75&make=CASIO+COMPUTER+CO.%2CLTD) at 2007-10-29

http://img156.imageshack.us/img156/15/cimg0588largeuf7.jpg
By emretan (http://profile.imageshack.us/user/emretan), shot with EX-Z75 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=EX-Z75&make=CASIO+COMPUTER+CO.%2CLTD) at 2007-10-29

samet yıldız
30.10.2007, 07:18
sivasın köftesi hiç bir yerde yok
tek sivasa ait
gittiğim bazı illerdede görüyorum adam sivas köftecisi diye açmış
meşhur bir köfte yani

zaralım 58
30.10.2007, 08:31
sinirsiz,yağı fazla olmayan löp etten ve ekmesiz yapılan yedinmi 2 porsiyondan az yiyemediğin bir köfte ve boyutuda çok büyük.Ben geçen sene ZARA'da yemiştim ondan biliyorum fiyatıda çok makul

rguler
30.10.2007, 08:40
sivas köftesi hiç katkı maddesi olmadan yapılır.yanlızca tuz konur.ankarada 3 tane sivas köfte salonu var hepside maşallah ful çalışıyor.yiyen bir daha geliyor.inegöl köfte falan hikaye sivas köftesinin yanında.

kakikli
30.10.2007, 08:44
SİVASIMIZIN KÖFTESİNİ YEMEYEN İNSAN ÇOK ŞEYDEN MAHRUM KALMIŞTIR...
ETLİ EKMEĞİ TESCİL ETTİREMEYİZ, ÇÜNKÜ ETLİ EKMEK 'KONYA ETLİ EKMEĞİ' OLARAK BİLİNİYOR...
SİVAS KÖFTESİ KESİNLİKLE DİĞER KÖFTELERE BENZEMEZ....

malik58
30.10.2007, 09:16
aa hacı kasım ogulları var adamlar manyak lokantacı sivas ın imaj meaker ları sivas bu sektorde yenilenmeyi sadece ama sadece HACI KASIMOğULLARI na borclular ...

Bu hacıkasımoğulları (ankara-iskitler) için kirli ahmet'in yeri diyorlar, rivayet mi gerçek mi, bilen varsa teyit edebilir mi?

vuslat5858
30.10.2007, 10:34
istanbulda benim bildiğim 2 yerde var esnler havaalanı mah taşocagı cd. sinde

altuntas58
30.10.2007, 11:40
sivas köftesi türkiyede eşi benzeri olmayan tat ve lezzete sahip çok özel bir köfte ceşididir ben hayatım boyunca türkiyede gezmediğim yer kalmamıştır hiç bir yerde bu lezzeti ve bu tatı bulamadım şekil olarakta benzemiyor içine konan malzeme olarakta benzemiyor zaten bizim köfte kuzu ve dana eti karıştırılarak hazırlanıyor içine tuzdan başka hiç bir şey konmaz diğer şehirlerde içine koymadıklar malzeme kalmıyor ekmekten tutunda soğan ceşitli sebzeler vs bizim köfteyle uzaktan yakından alakası yoktur sivasımızın meşhur köftesi mutlaka tescil edilmeli

Ss--58--Ss
30.10.2007, 12:41
ewet gercekten sivas köftesi mükemmel.sivas köftesini duymayan arkadaslarımız varsa hemen yesinler...

EyüphanAydın
30.10.2007, 12:58
yaw sivas köftesi yenimi çikti anlamadım

yusuf_yusuf
30.10.2007, 13:34
ARKADAŞLAR SİVASIN KENDİNE OZ BIR KOFTESI VARDIR ÇOK MEŞHURDUR BIR YIYEN BIR DAHA YIYOO MESALA BEN PARAM OLDUKÇA YIYORUM SİZDE YIYIN

rguler
30.10.2007, 15:17
Bu hacıkasımoğulları (ankara-iskitler) için kirli ahmet'in yeri diyorlar, rivayet mi gerçek mi, bilen varsa teyit edebilir mi?

kirli ahmetin yeri değil gerçek hacıkasımoğulları.sahibini sivastan tanırım.

özgühertaş
30.10.2007, 17:28
KİRLİ AHMET BU İŞTE USTADIR USTA. SİVASI İYİ BİLEN ARKADAŞLAR TARIF EDERLERSE YERİ SİVASA YOLU DÜŞENLER MUTLAKA UĞRAYIP O GÜZELİM KÖFTELERDEN TATMALILAR MUTLAKA.SİVAS KURU GIDA HALİNİN İÇİNDE YANLIŞ BİLMİYORSAM.

merkez_emre
30.10.2007, 17:32
forza kirli ahmetinm koftesi :)

1967_CLUB_ÖZGÜR
30.10.2007, 18:03
yaw sivas köftesi yenimi çikti anlamadım

Gardas Aynen Tekrarla :D

KIRMIZI --- BEYAZ --- ŞAMIYON --- SİVAS :D

Ben bir İntiharrr edip Gelıyım

:D :D :D :D