Orijinalini görmek için tıklayınız : Seytanın bacağını kırdık!..

ElbeyLi58
05.03.2006, 16:12
Turkcell Süper Lig'de 12 maçtır galibiyet yüzü görmeyen Sivasspor, 3 puan hasretine Erciyesspor karşısında son verdi.. Kırmızı beyazlılar Andersson (2) ve Hakkı'nın golleriyle sahadan 3-0 galip ayrıldı..

7. dakikada Timuçin'in sol kanattan ceza alanına yaptığı ortada Cenk topa dokunamayınca, savunma tehlikeyi uzaklaştırdı.
11. dakikada Cem Karaca'nın düşürülmesiyle Sivasspor sol taraftan bir serbest vuruş kazandı. Atışı kullanan Cem Karaca'nın ortasında, ceza alanı içerisinde oluşan karambolde topu önünde bulan Hakkı'nın yerden vuruşunda, meşin yuvarlak ağlara gitti: 1-0.
15. dakikada Anderson'un ceza alanının yaklaşık 10 metre dışında düşürülmesiyle kazanılan serbest atışı kullanan Hakkı'nın sert şutunda, kaleci Fadhel topu tokatlayarak kornere çeldi.
37. dakikada ceza alanının yaklaşık 5 metre dışında topu önünde bulan Cenk'in sert vuruşunda, kaleci Petkoviç meşin yuvarlağı kontrol etti.
42. dakikada sağ kanattan Murat Duman'ın yaptığı ortaya Balili'nin ceza alanının solunda gelişine sert vuruşunda top yandan auta çıktı.
45. dakikada Anderson ile yaptığı duvar pasıyla ceza alanı dışında topla buluşan Hakan Bayraktar'ın sert vuruşunda meşin yuvarlak az farkla üstten auta çıktı.

İlerleyen dakikalarda başka gol olmayınca maçın ilk yarısı 1-0 sona erdi.

Maçın ikinci yarısına taraftarının da desteğini arkasında alan Sivasspor etkili başladı.

49. dakikada Anderson'un ara pasında kaleci Fadhel ile karşı karşıya kalan Balili'nin sert şutu az farkla yandan auta çıktı.
54. dakikada Sivasspor'un ikinci golü geldi. Hakan Bayraktar'ın soldan ortasında ceza alanı içinde topla buluşan Anderson'un yerden düzgün vuruşunda top köşeden ağlara gitti. 2-0
58. dakikada sağ kanatta topla buluşan Gökhan Bozkaya'nın ceza alanı içine yaptığı ortaya iyi yükselen Anderson'un kafa vuruşunda top kaleci Fadel'in sağından ağlarla buluştu. 3-0
70. dakikada Cenk'in ceza yayının yaklaşık 5 metre dışından kullandığı serbest atışta kaleci Petkoviç üzerine gelen topu iki hamlede kontrol etti.
78. dakikada sağ kanattan İlhan'ın yerden yaptığı ortayla topla buluşan Cenk'in ceza alanı içinde dönerek vuruşunda top az farkla auta çıktı.
90. dakikada Yasir'in ara pasıyla kaleci ile karşı karşıya kalan Anderson'un plase vuruşunda top kaleci Fadhel'den döndü.

Karşılaşmanın ilerleyen dakikaları başka gol getirmeyince maç 3-0 Sivasspor'un üstünlüğüyle sona erdi. Sivasspor aldığı bu galibiyetle 12 haftalık 3 puan hasretine de son vermiş oldu.

Stat: 4 Eylül

Hakemler: Tolga Özkalfa xxx, A.Turan Ökke xxx, Ali Saygın Ögel xxx

Sivasspor: Petkoviç xxx, Hakkı xxx, Fransergio xxx, Kalla xxx, Hayrettin xxx, Murat Duman xxx, Cem Karaca xxx (Dk. 53 Cem Can xx), Hakan Bayraktar xxx, Gökhan Bozkaya xxx (Dk. 65 Musa Kuş xx), Anderson xxx, Balili xxx (Dk. 73 Yasir xx)

Kayseri Erciyespor: Fadhel xx, Ömer Ateş xx, Bouzazizi xx, Emre xx, Gökhan xx, Sergei Die xx (Dk. 46 Agali xx), Devran xx (Dk. 67 Şenol x), Timuçin xx, İlhan xx, Mutlu xx (Dk. 74 Murat Akyüz x), Cenk xx

Goller: Dk. 11 Hakkı, Dk. 54 ve 58 Anderson (Sivasspor)

Sarı kart: Dk. 24 Bouzazizi (Kayseri Erciyespor), Dk. 26 Fransergio, Dk. 48 Cem Karaca, Dk. 62 Gökhan Bozkaya, Dk. 62 Murat Duman (Sivasspor)

ElbeyLi58
05.03.2006, 16:15
Lorant, Kayseri Erciyespor karşısında çok iyi bir oyun sergilediklerini, deplasmanda çok başarılı olan rakiplerinin bu özelliğine göre oynadıklarını ifade ederek, ''Ancak, duran toplarda hava hakimiyetlerinin olmadığını da biliyorduk. Golü de zaten o şekilde bulduk'' dedi

Golü bulduktan sonra oyunun lehlerine döndüğünü anlatan Lorant, ''Savunmamız son 3 haftadan beri çok disiplinli oynamaya başladı. Bu maçta gol yollarında da etkili olmayı başardık. Daha farklı olabilirdi, ama 3-0 oldu. Sonuçtan memnunum'' diye konuştu.

Stadın atmosferinin de çok iyi olduğunu belirten Lorant, taraftarlarının kendilerini en iyi şekilde desteklediğini söyledi.

Uğur: "Hak eden kazandı.."
Kayseri Erciyespor Teknik Direktörü Mustafa Uğur, Sivasspor maçı sonrası böyle bir mağlubiyeti beklemedikleri kaydederek, ''Karşımızda bizden çok daha fazla galibiyeti isteyen bir takım vardı. Sonuçta hak eden ve çok isteyen kazandı'' diye konuştu..

bulent58
05.03.2006, 16:16
helal sana sivassporum işte budur son tahlilde 3-0 süper skor
hep böyle olsun evimizde hiç kaybetmeyelim hadi aslanlarım

1967_Dernek_Serkan
05.03.2006, 16:22
ben maçtan önce dj murata dedim maç 3 0 olur dedim şeytanın bacanı kırdık arkası gelecek inşallah andide orucunu bozdu hayırlısı

DJMuRaT
05.03.2006, 16:24
ben maçtan önce dj murata dedim maç 3 0 olur dedim şeytanın bacanı kırdık arkası gelecek inşallah andide orucunu bozdu hayırlısı

Walla abi biliyon ben her maç öncesi 5 diyom bu sfer çok yaklaştım ama olmadı....Bu arada şeytanda ne bacak bıraktık ne bişi...Şeytan daha bize yanaşamaz...:D :D

Etem-Murat
05.03.2006, 16:34
hayırlı olsun tüm sivas cemasına
bu mac cok önemliydi haydi sivas saydi

NAUGHTYBOY58
05.03.2006, 16:34
işte bu kadar devamı gelecek...
inşallah..

ElbeyLi58
05.03.2006, 16:40
Helal olsun 11.000 Taraftar maci izlemeye gelmis

sinan-58
05.03.2006, 16:41
ANDİ YE GOL MOL ATAMAZ DİYENLER GORDULER ANDİ ÇOK GUZEL OYUNCU
11 HAFTANIN ACISI ERCİYESTEN ÇIKTI

Etem-Murat
05.03.2006, 16:42
öncelikle seyircileri tebrik ederim sağ olun
arkadaşlar sayenizde diyelim şeytanın bacağı kırıldı

atukor58
05.03.2006, 17:00
işte isteyince oluyormuş demekki.sivasımızı yanlız bırakmaz isek şeytanda ne bacak kalır ne kol.inşallah bütün maçlarımız böyle olur desdegimizi sürdürelim

FATIMA
05.03.2006, 17:25
inşallah gerisi gelir,zafer sarhoşu olmayalım da :D:D:D

SivasLady
05.03.2006, 17:28
zaten SIVASSPOR dan bu beklenirdi
ezeli rakibimizi kendi sahamizda yenmek
sahamizda 3 puan alabildik artik kimse durduramaz
insallah bundan sonra böyle devam edecek

helal olsun taraftarini güldürdün bugün

TracyMcGrady58
05.03.2006, 17:29
seytanin bacagini fena kirdik insallah devam ederiz böyle sezon sonuna kadar.bizede zaten bu yakisir.tüm sivassporlulari kutluyorum

5841
05.03.2006, 17:43
seytanın bacagını fena kırdık sıra kaburgalarında
hayırlı olsun.

dogukan58
05.03.2006, 18:05
valla ne yalan söyleyim ben bu kadar en son trabzon maçında sevinmiştim

dedebali58
05.03.2006, 18:11
sivaslıya ve yiğidoya selam inşallah her zaman böyle olur

1967_DERNEK_10UR
05.03.2006, 18:26
ŞEYTANIN BACAĞINI KIRMAKLA KALMADIK.PARAMPARÇA ETTİK..BU OYUN GÖRÜLMEYE DEĞERDİ..

SEMİH-58
05.03.2006, 18:36
sonunda artıkın bizi kimse tutamazzzzzzzzzzzzzzzzz

Güner
05.03.2006, 20:25
büyüksün sivas helal sana yakışır herşey seytanda bacak macak kalmadı :D

veysel
05.03.2006, 21:11
HELAL OLSUN BE SIVASA INS... DIGER MACLARIDA KAZANIRIZ

sivaslıavukat
05.03.2006, 21:24
şeytanda da ne bacak varmış kırana kadar canımız çıktı

TracyMcGrady58
06.03.2006, 16:59
artik kimse durduramaz bizi.seytanin bacagini kirdik insallah bundan sonra sivassporumuz engel tanimiyacaktir

erhan5834
06.03.2006, 17:07
evet zor oldu ama oldu başardık en sonunda helal olsun yakışır önemli olan devamı gelsin ki ben inanıyorum gelecek yani başarılar....