Orijinalini görmek için tıklayınız : KAZA GELİYORUM DEMEZ AMA FEKALET GELİR

RüStü ElmaS
16.03.2006, 15:57
http://www.yeniulke.net/images/kose_yazilari/mustafa_ates.gif
Yazar Adı: Mustafa ATES
Yazar İletişim: mustafaates71@mynet.com

KAZA GELİYORUM DEMEZ AMA FEKALET GELİR
Pazar günü oynanan maçta Sivasspor mu çok kötü idi,yoksa Denizlispor mu çok iyiydi? Sorumuz bu.Evet cevaplarınızı şu an duyar gibiyim.
Takip ettiğim ve karşılaşmanın özetini izlediğim kadarıyla Denizlispor kalesine organize şekilde 1-2 kez gitmişiz.Başka ciddi atağımız da yok zaten.Oda ateş almaya gider gibi.Geçen hafta aldığımız 3-0’lık Erciyespor galibiyeti sonrası Denizlispor karşısındaki aldığımız 4-0’lık farklı yenilgi çok acı oldu.Özellikle Sivasspor defansındaki bu haftaya kadar alışık olduğumuz ahengi ve birlikteliği göremedik.Kısacası bu maçta biz temelden sarsıldık,neticede depremde kaçınılmaz oldu diyorum.
Geçen haftaki yazımda belirtmiştim,bir futbol maçında topla daha çok nerde oynanırsa gol orda olur demiştim.Denizlispor karşılaşmasında futbol topu hep bizim yarı sahamızda oynandı.Ve gollerde doğal olarak hep bizim kalemizde oldu.
MOTİVASYON MU,O NE?
Onlar çok daha iyi motive olmuştu.Onlar daha çok kazanmak istediler.Onlar bu karşılaşmayı bir gün önce beyinlerinde kazanmışlardı.
Denizlispor Genel Menajeri Can Çobanoğlu maç gecesi bir karar aldırarak stadyum duvarlarına Denizlispor’lu futbolcuların büyük boy daha önceki maçlarda yaşadıkları sevinç posterlerini astırdı.Hiç dolu görmediğimiz Denizli Atatürk Stadyumunu bilet fiyatlarını yarı yarıya çekerek full doldurdular.Maçtan önce yaptıkları bu hareketler Sivasspor karşılaşmasını kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını gösteriyordu.Neticede öyle oldu.
SOYUNMA ODASI ATMOSFERLERİ
Süper ligde 24 hafta geride kaldı.Bu takımın haftalardır yükünü çeken Sivassporun defansında görev yapan futbolcular,4-0’lık Denizlispor maçı sonrası, “futbol sadece savunma yapmakla olmuyor.Hücumda,preste bu işin bir parçası dediler.” Ama onların bu isyanını duyan olmadı.Denizlide goller ve rakibin pozisyonları arka arkaya geldi.skor 1-0 iken 45. dakikada gelen Gol bütün planları alt üst etti.Soyunma odasına başka planlarla gidildi.Skor 1-0 olsaydı belki ikinci yarı için belirlenecek strateji farklı olacaktı.Ama 2-0 olunca takımda moralde,motivasyonda kalmadı.nerden bileceksiniz diyebilirsiniz.o atmosferleri mağlubiyet sonrası soyunma odasında atılan fırçaları iyi bilirim.ya tutar çıkar toparlarsınız yada moraliniz bozulur.Darmadağan olursunuz.Fizik olarak sahada olursunuz ama beyin olarak o maç orada bitmiştir.Devre arası diyalogları çok önemlidir.1-0 yenik olarak soyunma odasına gitmekle,
2-0 soyunma odasına gitmek.Olmak yada olmamak gibi bir şey diyorum.
4-1’DEN 6-5 YAPMIŞTIK
Hiç unutmam biz bir gün soyunma odasına 4-1 mağlup olarak gitmiştik.İkinci yarı karşılaşmayı 6-5 kazandık.Bu sonuçla o gün rakibimizi yenerek kümede kalmıştık.Teknik direktörümüz maç boyunca yanımızda idi skor 4-1 iken de,ikinci yarı 6-5 iken de ligde kaldığımızı kutlarken de hep birlikte idik.Taraftarımız yanımızda idi.Hepimiz inanmıştık.Kazanmak için sadece futbolcuların,yöneticilerin inanması yetmiyor.(Maç halı sahada oynanmamıştı.Futbol Federasyonu kayıtlarında mevcuttur.)
GENÇLERE DİKKAT
Belki klasik olacak ama Gaziantesporu 3-1 yenen Gençlerbirliği takımının sağı solu belli olmuyor.Bu karşılaşmayı ikinci yarı oynanacak olan en zor maçlarımızdan biri olarak görüyorum.Gençlerbirliği’nin deplasman gibi bir endişesi,ligde kalmak gibi bir korkusu yok.Çok rahatlar.Ama Ankara takımlarına güven olmaz.Nerde ne yapacaklarını inanın Kulüp Başkanları bile tahmin edemez. Pazar günü onlar çok rahat olacaklar.Biz ise mutlaka kazanmak için diken üzerinde olacağız.Bu karşılaşmayı inanan ve sahada 90 dakika mücadele eden kazanacak.
Kazananın pazar günü 4 eylül stadyumunda Sivasspor olmasını istiyorum.Taraftarlarımıza da şunu söylemek istiyorum.Gelin ilk yarıda Ankara’da oynadığımız ve 1-0 kazandığımız bu karşılaşmanın rövanşındada 3 puan bizim olsun.
Pazara kadar değil,mezara kadar Sivasspor’un yanında olmak dileğiyle.

DJMuRaT
16.03.2006, 16:02
http://www.yeniulke.net/images/kose_yazilari/mustafa_ates.gif
Yazar Adı: Mustafa ATES
Yazar İletişim: mustafaates71@mynet.com

KAZA GELİYORUM DEMEZ AMA FEKALET GELİR
Pazar günü oynanan maçta Sivasspor mu çok kötü idi,yoksa Denizlispor mu çok iyiydi? Sorumuz bu.Evet cevaplarınızı şu an duyar gibiyim.
Takip ettiğim ve karşılaşmanın özetini izlediğim kadarıyla Denizlispor kalesine organize şekilde 1-2 kez gitmişiz.Başka ciddi atağımız da yok zaten.Oda ateş almaya gider gibi.Geçen hafta aldığımız 3-0’lık Erciyespor galibiyeti sonrası Denizlispor karşısındaki aldığımız 4-0’lık farklı yenilgi çok acı oldu.Özellikle Sivasspor defansındaki bu haftaya kadar alışık olduğumuz ahengi ve birlikteliği göremedik.Kısacası bu maçta biz temelden sarsıldık,neticede depremde kaçınılmaz oldu diyorum.
Geçen haftaki yazımda belirtmiştim,bir futbol maçında topla daha çok nerde oynanırsa gol orda olur demiştim.Denizlispor karşılaşmasında futbol topu hep bizim yarı sahamızda oynandı.Ve gollerde doğal olarak hep bizim kalemizde oldu.
MOTİVASYON MU,O NE?
Onlar çok daha iyi motive olmuştu.Onlar daha çok kazanmak istediler.Onlar bu karşılaşmayı bir gün önce beyinlerinde kazanmışlardı.
Denizlispor Genel Menajeri Can Çobanoğlu maç gecesi bir karar aldırarak stadyum duvarlarına Denizlispor’lu futbolcuların büyük boy daha önceki maçlarda yaşadıkları sevinç posterlerini astırdı.Hiç dolu görmediğimiz Denizli Atatürk Stadyumunu bilet fiyatlarını yarı yarıya çekerek full doldurdular.Maçtan önce yaptıkları bu hareketler Sivasspor karşılaşmasını kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını gösteriyordu.Neticede öyle oldu.
SOYUNMA ODASI ATMOSFERLERİ
Süper ligde 24 hafta geride kaldı.Bu takımın haftalardır yükünü çeken Sivassporun defansında görev yapan futbolcular,4-0’lık Denizlispor maçı sonrası, “futbol sadece savunma yapmakla olmuyor.Hücumda,preste bu işin bir parçası dediler.” Ama onların bu isyanını duyan olmadı.Denizlide goller ve rakibin pozisyonları arka arkaya geldi.skor 1-0 iken 45. dakikada gelen Gol bütün planları alt üst etti.Soyunma odasına başka planlarla gidildi.Skor 1-0 olsaydı belki ikinci yarı için belirlenecek strateji farklı olacaktı.Ama 2-0 olunca takımda moralde,motivasyonda kalmadı.nerden bileceksiniz diyebilirsiniz.o atmosferleri mağlubiyet sonrası soyunma odasında atılan fırçaları iyi bilirim.ya tutar çıkar toparlarsınız yada moraliniz bozulur.Darmadağan olursunuz.Fizik olarak sahada olursunuz ama beyin olarak o maç orada bitmiştir.Devre arası diyalogları çok önemlidir.1-0 yenik olarak soyunma odasına gitmekle,
2-0 soyunma odasına gitmek.Olmak yada olmamak gibi bir şey diyorum.
4-1’DEN 6-5 YAPMIŞTIK
Hiç unutmam biz bir gün soyunma odasına 4-1 mağlup olarak gitmiştik.İkinci yarı karşılaşmayı 6-5 kazandık.Bu sonuçla o gün rakibimizi yenerek kümede kalmıştık.Teknik direktörümüz maç boyunca yanımızda idi skor 4-1 iken de,ikinci yarı 6-5 iken de ligde kaldığımızı kutlarken de hep birlikte idik.Taraftarımız yanımızda idi.Hepimiz inanmıştık.Kazanmak için sadece futbolcuların,yöneticilerin inanması yetmiyor.(Maç halı sahada oynanmamıştı.Futbol Federasyonu kayıtlarında mevcuttur.)
GENÇLERE DİKKAT
Belki klasik olacak ama Gaziantesporu 3-1 yenen Gençlerbirliği takımının sağı solu belli olmuyor.Bu karşılaşmayı ikinci yarı oynanacak olan en zor maçlarımızdan biri olarak görüyorum.Gençlerbirliği’nin deplasman gibi bir endişesi,ligde kalmak gibi bir korkusu yok.Çok rahatlar.Ama Ankara takımlarına güven olmaz.Nerde ne yapacaklarını inanın Kulüp Başkanları bile tahmin edemez. Pazar günü onlar çok rahat olacaklar.Biz ise mutlaka kazanmak için diken üzerinde olacağız.Bu karşılaşmayı inanan ve sahada 90 dakika mücadele eden kazanacak.
Kazananın pazar günü 4 eylül stadyumunda Sivasspor olmasını istiyorum.Taraftarlarımıza da şunu söylemek istiyorum.Gelin ilk yarıda Ankara’da oynadığımız ve 1-0 kazandığımız bu karşılaşmanın rövanşındada 3 puan bizim olsun.
Pazara kadar değil,mezara kadar Sivasspor’un yanında olmak dileğiyle.

Mustafa abi Denizli maçını çok güzel yorumlamış..Her maç sonrası yorumlarınızı bekliyoruz!!!!!!!

TracyMcGrady58
16.03.2006, 16:09
maci gercekten iyi yorumlamissin.denizli bizden daha cok motiveydi bu maci almaya.yönetim hirsliydi denizlinin biletleri yari fiyata indirmisler.insallah gencler macinda bizde öyle cikacaz sahaya yani ayni denizli gibi onlar gibi motive olmaliyiz maca

aciyurt
16.03.2006, 16:36
Abdullah YİĞİT

spor@hurdogan.com

Hürdoğan Gazetesi

Gençlerbirliği’ni yenermiyiz?

Sivasspor Turkcell Süper liginde şu ana kadar 24 maç oynadı ve hala insanların kafasında “Sivasspor nasıl bir takım?” sorusu var. Bu soruyu Sivasspor’la iç içe olan bizler değil, dışarıdan Sivasspor’u takip eden insanlar soruyor. Geride bıraktığımız maçlarda oynadığımız futbola ve aldığımız sonuçlara baktığımız zaman hakikaten insanın kafası karışıyor. Oynanan maçları bölüm bölüm ayrıdığımız zaman Sivasspor’un çok istikrarsız futbol sergilediği ortaya çıkıyor. Mesela, ligin ilk yarısında oynadığımız, Gaziantep, Vestel Manisa, Samsunspor, Trabzonspor ve hatta Galatasaray maçlarına bakıyorum Sivasspor çok iyi futbol oynayıp iyi sonuçlar almış. Yine aynı dönemlerde Denizlispor, Gençlerbirliği, Diyarbakır ve Ankaraspor maçlarına bakıldığı zaman iyi sonuçlar aldığını, ancak çok kötü futbol sergilediği ortaya çıkıyor. Ligin ikinci yarısında da aynı istikrarsız tablo devam ediyor. Malatya maçında iyi oynayıp mücadele eden bir Sivasspor, sonra Samsun maçında tel tel dökülen ve Manisa ile Denizli deplasmanlarında adeta kaybolan bir Sivasspor. Yine bir kaç hafta önce kendi evimizde çok başarılı oynadığımız Kayseri Erciyesspor maçı. Sivasspor’da tablo bu! Bu tabloya bakıpta “Şu maçı kesin alırıız, ya da kesin kaybederiz” demek son derece güç.

Ben bunları şunun için yazıyorum. Hafta başından kiminle karşılaşsam aynı soruyu soruyor “Gençlerbirliği takımını yenermiyiz?” Tabiki takımımıza güvenmeliyiz, inanmalıyız. Ancak bir de ortada bazı gerçekler var.

Sivasspor’un ligin ilk yarısında oynadığı Samsun,Vestel ve Trabzon maçı ile iki hafta öne oynadığımız Kayserispor maçını düşününce “yeneriz” diyorum, ama son oynanan Denizli maçı başta olmak üzere, Vestel Manisa ve ilk yarıdaki Denizli, Gençlerbirliği ve Diyarbakır maçlarını düşündüğüm zamanda bu işin kolay olmayacağını görüyorum.

İlginçtir, kötü futbol oynadığımız maçlarda genellikle sahadan galip ayrıldık. Ama her zaman bu kadar şanslı olamayız. Ben çok iyi hatırlıyorum. Ligin ilk yarısında Gençlerbirliği takımının hocası “Çok iyi oynuyoruz ama, sonuca gidemiyoruz” demişti.

Gençlerbirliği bugün iyi futbol oynamanın meyvalarını topluyor. Sivasspor’un bu zorlu maçta iyi futbol oynayıp 3 puan alması içinde uygun ortamın sağlanması gerekiyor. Nedir bu uygun ortam? Taraftarın son derece coşkulu olup,takıma “sizinleyiz” mesajını vermesi şart. Tribünler istekli ve coşkulu olduğu zaman bu futbolculara yansıyor.

Gençlerbirliği maçında istekli bir Sivasspor ve coşkulu bir taraftar topluluğu görmeyi temenni ediyorum.