Orijinalini görmek için tıklayınız : HAKEM YORUMLARI

erhan5834
20.03.2006, 21:15
Sivasspor – Gençlerbirliği40 yaşında İzmir bölgesi hakemi olan Çetin Sarıgül Turkcell Süper Ligde bu sezon 2. maçını yönetti. Oldukça hızlı ve sert geçen maçta sinirler sık sık gerildi. Gençlerbirliği’nin ilk golünde top çizgiyi geçti mi geçmedi mi kararını ancak hattaki yardımcı hakem verebilir. Pozisyon net görünmemekle beraber yardımcı hakemin kararına güvenmek zorundayız. Balili ile Uğur’un pozisyonu sonrası Uğur sarı kart gördü. Burada kırmızı kart verilse hiçkimse itiraz edemez. Ayman’a gösterilen sarı kart yanlış. Pozisyonda faul yok. Sivasspor’un sayılmayan bir golü varki burada verilen ofsayt kararı yanlış.

diğer maç yorumları için tıklayın http://haberler.ligtv.com.tr/haberler/?p=507

GuNaY
20.03.2006, 21:17
Hem orta hemde yan hakemlerin bu kadar kötü olduğu bir maç yeni gördüm :confused: :confused: :confused:

1967_Dernek_Ayhan
20.03.2006, 21:24
ONLAR ANKARA SEVDALILARI

SANKİ CAVCAV ONLARA MADALYA TAKACAK ..

1967_DERNEK_10UR
21.03.2006, 11:19
Sivasspor – Gençlerbirliği40 yaşında İzmir bölgesi hakemi olan Çetin Sarıgül Turkcell Süper Ligde bu sezon 2. maçını yönetti. Oldukça hızlı ve sert geçen maçta sinirler sık sık gerildi. Gençlerbirliği’nin ilk golünde top çizgiyi geçti mi geçmedi mi kararını ancak hattaki yardımcı hakem verebilir. Pozisyon net görünmemekle beraber yardımcı hakemin kararına güvenmek zorundayız. Balili ile Uğur’un pozisyonu sonrası Uğur sarı kart gördü. Burada kırmızı kart verilse hiçkimse itiraz edemez. Ayman’a gösterilen sarı kart yanlış. Pozisyonda faul yok. Sivasspor’un sayılmayan bir golü varki burada verilen ofsayt kararı yanlış.

diğer maç yorumları için tıklayın http://haberler.ligtv.com.tr/haberler/?p=507
GARDAŞ BUNLAR GÖZMLEMCİ RAPORLARI BİZDE BUNLARIN HEPSİNİ GÖRDÜK.HAKEM İYİ DEĞİLDİ...

Arif Coşkun
21.03.2006, 11:24
Akşamki spor programlarında yorumcuların hepside Sivas'ın nizami golünü vermediği yönündeydi. Demekki berabere yada mağlup olsaydık hakem kurbanı olacaktık.Bu hakem olayı ne yapılacaksa bir önlem alınmalı bence.

erhan5834
21.03.2006, 11:31
GARDAŞ BUNLAR GÖZMLEMCİ RAPORLARI BİZDE BUNLARIN HEPSİNİ GÖRDÜK.HAKEM İYİ DEĞİLDİ...
evet sadece bi değil tv de herkez gördü bu rezaleti ama en berbat maçın hakemi bizde olduğu hafta haftanın hakemi seçilmişti bu da normaldir yanii burası türkiye....

aciyurt
22.03.2006, 13:54
Pazar günü oynanan ve çok konuşulan Sivasspor-Gençlerbirliği maçında rakip takımın attığı golün çizgiyi geçip geçmediğini en iyi gören kaptan Hakkı " Topu içeriden çıkardım, hakemin kararı doğruydu" dedi. Sivasspor'un başarılı defans oyuncusu Hakkı Hocaoğlu, maçın 11. dakikasında gelişen Gençlerbirliği atağında Tayfun'un kaleye gönderdiği topa son anda müdahele ettiğini, ancak topun çizgiyi geçmesine engel olamadığını belirterek "O pozisyonda kademeye girdim ve topa son anda çizgi üzerinde müdahele ettim, ancak çizgiyi geçmesine mani olamadım, yardımcı hakemin kararı doğruydu, topu içeriden çıkardım"dedi.

Özellikle yardımcı hakemin verdiği tek doğru kararın bu olduğunuda altını çizen tecrübeli kaptan " O maçta attığımız nizami gol iptal edildi. Balili'ye Gençlerbirliği oyuncusunun arkadan yaptığı harekette kırmızı kartlıktı, ama hakem bunları vermedi" şeklinde konuştu.

YANLIŞ KARARLAR BİZİ DAHADA HIRSLANDIRDI
Gençlerbirliği takımının sert futbolu tercih etmesinin ve hakeminde buna müdahele etmemesinin takım arkadaşlarını dahada hırslandırdığını söyleyen kaptan Hakkı sözlerine şöyle devam etti " Kendi sahamızda biz sertliklerle karşı karşıya kaldık. Rakip takımın sertliği ve hakeminde buna göz yumması, hem takım arkadaşlarımı, hemde tribünleri ateşledi ve maçı kazanmamızı sağladı" dedi.

aciyurt
22.03.2006, 13:55
Sivasspor ve hakem hataları

Sivasspor'un son oynadığı ve 2-1 yendiği Gençlerbirliği maçında yaşanan hakem hatalarının ardından sezon başından bu yana Sivasspor'un hakem yanlışları yüzünden kaç puan kaybettiğini merak ettim ve bu konu üzerine küçük bir araştırma yaptım.Bazı maçlarda " Acaba biz olaylara duygusal mı yaklaşıyoruz?" diye düşünüyorum, ama Sivas'la ilgisi olmayan hakem hocaları ve yazarlarda aynı şeyleri söyleyip yazıyor.Bakın şimdi sezon başından bu yana Sivasspor hakem hataları yüzünden hangi maçlarda puan kaybetti veya hakeme rağmen maç kazandı.

Bu yazacaklarım benim değil, Fanatik gazetesinde haftalık hakem değerlendirmesi yapan eski hakemlerden Serdar Çakır görüşleri.Ligin 3. haftası Sivasspor'un Samsunspor'u deplasmanda 2-1 yendiği maçta hakem Yılnur Önen, Serkan'ın kendini atmasına sarı kart göstereceğine, penaltı noktasını gösterdi.

Ligin 5. haftasında, Sivasspor'un Trabzonspor'la İstanbul Olimpiyat stadında oynadığı maçta Sergio kafa ile gol atıyor, hakem Serdar Tatlı " elle attın" diyerek golü iptal ediyor, sonra yardımcı hakem Alpaslan Dedeş'in uyarısıyla gol geçerli sayılıyor.( Gerçi Serdar Tatlı maçtan sonra hata yaptığını açıklayıp en azından art niyetli olmadığını göstermişti) 15. haftada Kayseri'de oynadığımız ve 2-2 biten Kayserispor maçında Petkoviç'e yaptığı harekete kırmızı kart verip, daha sonrada 3 maç ceza verilmesi. Hakem Kuddusi Müftüoğlu belki kırmızı kartta haklıydı ama daha sonra verilen üç maçlık ceza çok çok abartılıydı. 16. hafta Sivas'ta oynanan Sivasspor-Konya maçında Erol Ersoy, bütün takdir haklarını rakipten yana kullanıp, adeta Konyaspor'un 12. adamı gibi maç yönetip,rakip takımın puan alması için elinden geleni yapmıştı. 17. haftada Sivas'ta oynanan Ankaragücü maçında hakem M.Fatih Gökçe Sivasspor'un attığı nizami golü iptal edip, birde bariz penaltı vermemişti. Bununlada yetinmeyen hakem Ankaragüçlü İsmet'e doğrudan kırmızı kırmızı kart yerine 2. sarı karttan atmıştı. 19. haftada Yozgat'ta oynanan Samsunspor maçında hakem Yılnur Önen Samsunspor'lu Muhammed Şeker'in direkt Sivaslı oyuncuya ceza sahasında yaptığı hareketi es geçmişti. 22. Haftadaki Trabzon-Sivasspor maçında hakem M.Fatih Gökçe, Trabzonspor'lu futbolculara göstermesi gereken en az 3 kırmızı kartı göstermemişti. 25. haftada yani geçen hafta hakem Çetin Sarıgül, Sivasspor'un attığı bariz golü ofsayıt diye iptal etti. Ayrıca Eren'in Balili'ye yaptığı kırmızı kartlık hareketide sarı kartla geçirdi.Şimdi bütün bu hakem hatalarını üst üste koyduğumuz zaman Sivasspor'un en az 7 puanı gasp edilmiş oluyor. Yani eğer Sivasspor maçlarında hakemler adil olsaydı şimdi 34 değil, 41 puanımız olacaktı.

Dün telefonla görüştüğüm Sivasspor menajeri Bülent Uygun'a " Hakem hataları hep mi Sivasspor'a tesadüf ediyor? Sivasspor olarak MHK'yi uyaracakmısınız?" şeklindeki soruma Uygun " Biz Mustafa Çulcu'ya güveniyoruz, inşallah düzelecek" cevabını verdi. Dereye su gelene kadar kurbağanın gözü patlamasın!.

Kaynak Hürdoğan gazetesi .......