Orijinalini görmek için tıklayınız : SİVAS-BİRLİKVE BERABERLİK

ers58
02.12.2004, 13:21
ARTIK İKİNCİ LİG FUTBOL KALİTESİ VE HEYECANI İLE SÜPERLİGİ BİLE SOLLADI. BU GÜZEL FUTBOL İÇERİSİNDE ŞÜPESİZ EN ÖNEMLİ TAKIM İNANCI VE MÜCADELESİ İLE SİVAS!!! TARTIŞMASIZ HANGİ TAKIMLI OLURSA OLSUN SİVASIN SÜPER LİGİ HAK ETTİĞİNİ KABUL ETMİŞ DURUMDA. BU FUTBOL VE DAYANIŞMA GERÇEKTEN SİVASIN UZUN YILLAR ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİ BİRLİK VE BERABERLİK ATEŞİNİ YAKTI ŞEHİR TEK BİR VUCUT SÜPERLİGİ BEKLER OLDUK.

KoraySancar
03.12.2004, 18:40
Spor'un gerçek anlamına kavuştuğu durum bu işte.İnşaallah bu birlik ve beraberlik memleketimizin geleceğine müessir olacak her konuda böyle devam eder.Arkadaşlar memleketçilik,hemşehricilik olguları son yıllarda çokça sorgulanır,yadırganır oldu.Kendilerine aydın diyen bazı insanlar hemşehriciliğin artık kalkması gerektiğini iddia ediyorlar.Belki haklı oldukları yanlar vardır ama sözkonusu olan "SİVASLILIK"olduğunda bu teze kesinlikle katılmıyorum.Hemşehriciliğin taşıdığı iddia edilen olumsuzlukların biz Sivaslılar için geçerli olmadığını düşünüyorum.Tam tersine Sivaslılar için her zamankinden fazla hemşehricilik yapma zamanıdır.İnsanların bizim rolümüz olmayan her olumsuzluğu bahane ederek üzerimize geldiği şöyle bir dönemde herkese Sivaslı'nın gücünü göstermeliyiz.İnanın çok büyük bir potansiyelin,çok büyük bir mirasın üzerinde oturuyoruz.Bu öylesine söylenen bir laf değil,sadece hemşehri sayımızın çokluğunu da esas almıyorum.Bu şehirde bir kız çocuğu hiçbir destek görmeden kısıtlı imkanlarla bisiklet sporunda balkan şampiyonu olabiliyor,"fakir şehrin insanı" olarak özentiyle popüler sporlara yönelmesi beklenen insanlar çoğu kişinin adını duymadığı WUSHU sporunda Avrupa şampiyonu olabiliyor,işte olay budur,potansiyel budur,güç budur.
Gerçekten işlenirse çok değerli insanımız,çok verimli toprağımız var.Biraz özgüven,biraz gayret bizi hayal edemeyeceğimiz yerlere taşır.

RüStü ElmaS
04.12.2004, 18:09
Koray, eline saglik.
Cok güzel konuya deginmissin.
Sana katilmamak elde degil
Sivaslilarin Potensiyali cok büyük, hemde hic bir sehirde olmayacak bir potensiyal var.
Bu potensiyalin degerini bilelim, ve bundan hepimiz faydalanalim.

serhankaburcuk
06.12.2004, 16:12
Spor'un gerçek anlamına kavuştuğu durum bu işte.İnşaallah bu birlik ve beraberlik memleketimizin geleceğine müessir olacak her konuda böyle devam eder.Arkadaşlar memleketçilik,hemşehricilik olguları son yıllarda çokça sorgulanır,yadırganır oldu.Kendilerine aydın diyen bazı insanlar hemşehriciliğin artık kalkması gerektiğini iddia ediyorlar.Belki haklı oldukları yanlar vardır ama sözkonusu olan "SİVASLILIK"olduğunda bu teze kesinlikle katılmıyorum.Hemşehriciliğin taşıdığı iddia edilen olumsuzlukların biz Sivaslılar için geçerli olmadığını düşünüyorum.Tam tersine Sivaslılar için her zamankinden fazla hemşehricilik yapma zamanıdır.İnsanların bizim rolümüz olmayan her olumsuzluğu bahane ederek üzerimize geldiği şöyle bir dönemde herkese Sivaslı'nın gücünü göstermeliyiz.İnanın çok büyük bir potansiyelin,çok büyük bir mirasın üzerinde oturuyoruz.Bu öylesine söylenen bir laf değil,sadece hemşehri sayımızın çokluğunu da esas almıyorum.Bu şehirde bir kız çocuğu hiçbir destek görmeden kısıtlı imkanlarla bisiklet sporunda balkan şampiyonu olabiliyor,"fakir şehrin insanı" olarak özentiyle popüler sporlara yönelmesi beklenen insanlar çoğu kişinin adını duymadığı WUSHU sporunda Avrupa şampiyonu olabiliyor,işte olay budur,potansiyel budur,güç budur.
Gerçekten işlenirse çok değerli insanımız,çok verimli toprağımız var.Biraz özgüven,biraz gayret bizi hayal edemeyeceğimiz yerlere taşır.

Koray kardeşim o kadar güzel yazmışsın ki valla ben birşeyler yazacaktım senin yazdıklarını okuduktan sonra yamamaya karar verdim çok saol...ve şunu herzaman söylüyorum SİVASLIYIM VE GURUR DUYUYORUM...Bu dönemde birbirimize çok destek olmalıyız...Sivas olaylarından sonra sivas unutulmuştu yeni yeni Sivasspor sayesinde biraz anılır olduk süper lige çıkarak hep anılır olalım...

SONMEZ
06.12.2004, 16:58
Arkadaşların bu güzel düşüncelerini takdirle karşılıyorum.
İstedim ki; bu güzel düşünceleri paylaşayım, bir şeyler ekleyeyim.
Bizler O diyarın çocukları olarak, sevgimizi, özlemlerimizi, hasretlerimizi, coşkumuzu hatta öfkemizi yanık türkülerle, ezgilerle, folklorümüzle dile getirmişiz hep.
Evet, Sivaslımın bağrı yanıktır, yüreği dağlıdır, ekmeğini ve kuru soğanını yerken, gözleri paylaşabileceği birilerini arar. Gözlerindeki mahcup bakışlarının derinliğinde içtenlikle GARDAŞ diyebileceği birilerini arar hep. Varsın bazıları GARDAŞ kelimesinin sırrına eremesin,
Varsın birileri yiğidimi hor görsün,
varsın yarasa bakışlılar memleketime tepeden tepe takla tersten baksın,
Sen onurunu, duruşunu bakışını bozma yiğidim.
Kökü toprağın derinliklerinde; dalları gökyüzüne uzanan şanlı mazinle ol
Dur gardaş tanıdım seni,
Bir selam ver de geç dostuna.
duruşun endamın bize benziyor,
GARDAŞ SEN SİVAS'IN NERESİNDENSİN ?

ÖVÜNMEK GİBİ OLMASIN
SİVAS'LIYIZ GARDAŞ....

serhankaburcuk
08.12.2004, 08:56
ELHAMDÜLİLLAH SİVASLIYIZ GARDAŞ......
NERDEN NERDEN?
YİĞİDİN HARMAN OLDUĞU YERDEN