Orijinalini görmek için tıklayınız : RAKİP TARAFTARLA BERABER MAÇ SEYRETMEYE VARMISINIZ?

RECEP_YÜKSEL
26.06.2006, 00:21
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR GARDAŞLAR YİĞİDOLAR VE YİĞİDELER DÜNYA KUPASINI SEYREDEN HERKEZ GÖRDÜ AYRI IRKLAR VE AYRI ÜLKELERİN TARAFTARLARI AYNI TÜRBÜNDE RAHATÇA MAÇ SEYRETİYORLAR VE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ İÇ İÇE HEMEN AKLIMA BİZDE NİYE OLMUYOR DİYORUM VE DİYORUMKİ CUMHURİYET KUPASINA GELECEK TAKIM TARAFTARLARINDA BİZ SİVASSPOR TARAFTARLARI OLARAK BAŞLAYALIM VE ONLARLA İÇ İÇE MAÇ SEYREDELİM VE BU GÖREV EN ÇOK DA 1967 DERNEĞE DÜŞER SİVASDA BÖYLE BİR KAMPANYA HEM SİVASIMIZI GÜZEL TANITIR HEMDE ÖRNEK OLURUZ TEL ÖRGÜ İNDİREREK KÜFÜR EDEREK DEĞİL DOSTÇA KARDEŞÇE MAÇ SEYRETMEYE ANADOLU İNSANI OLARAK MİSAFİRİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ YOKMUDUR O ZAMAN NE BEKLİYORUZ BİR ADİM ATMA ZAMANI KÖTÜDEN ÖRNEK ALINMAZ İYİDEN ÖRNEK ALALIM HAYDİ YİĞİDOLAR GARDAŞLAR NE DEN OLMASIN BAŞLATIN CUMHURİYET KUPASINDA HAYDİ SİVASLIM SEN MAZİNLE ÖRNEKSİN VE OLMAYA DEVAM EDECEKSİN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU SİVASLIYIZ BİZLERE MEVLAM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SAYGILARIMLA RECEP YÜKSEL

puar
26.06.2006, 01:46
nerde o güneşli günler...zor görünüyor ama imkansız değil yeterki kafalar değişsin fanatizimin yeri sevgi ve hoşgörü alsın inşallah bu düşünceler sadece düşüncede kalmaz

RECEP_YÜKSEL
26.06.2006, 14:40
BU KONUYA NİYE CEVAP YAZILMIYOR YOKSA BERABER SEYRETMEK HAYELMİ?

aslansivasli
26.06.2006, 15:01
Neden biz denemiyoruz?? Bu soru hep aklımda. dünya kupasındaki rakip ülklern vatandaşlarınn maçı bir arada izlediğini görünce içim ısındı o görüntüler karsısında. ama bir o kadarda üzüldüm neden biz böyle olamıyoruz diye. Aslında maçlarda çıkan kavgann sebebi sadece taraftar değil. suçun asıl suçlu olanlar basın,yönetim ve onları kıskırtanlar. basın olayları büyültüyor.Takımlarn yöneticileri kışkırtıcı ve onur kırıcı açıklamalar yapınca basınnda desteğiyle taraftar bu lafların altında kalmamak için maçta olay çıkartıyolar ve diğer takımın taraftarına yöneticisine küfür ediyolar. ondan sonrada taraftarlar küfür ediyo deniiyor. önce kendmizi sorgulamalıyız nerede hata yaptık diye.Savaşa gider gibi maça gidiyoruz.Elimizde bi taramalı tüfeğimiz eksik.hele polisler, derbi maçlarda sanki bi operasyona geliyolarmıs gibi geiyorlar. Bu gibi oyular özellikle büyük takımlarn üzerinden oynanıyor.Çünkü amacına ulasmak isteyen insanlar için çok iyi malzemeler.Biz bunu sivas olarak basarabilirz.cmhuriyet kupası maçlarında kavga çıkacagını sanmıyorum. bize yakısanda bu zaten. şimdilik bizimle ugrasmıyorar.bizde gücümüzü gösterince bizimlede ugrasmak istycekler ama amaçalrına ulaşamıycaklar. SİVASSPOR OLARAK BÖYLE BİR GİRİŞİMDE BULUNURSAK DİĞERLERİNE ÖRNEK OLMUŞ OLURUZ.

yigido Atilla
26.06.2006, 15:42
O dedigin bizde olmaz zarali kardes biz birimizi yeriz senin dedigini ancak televizyon dan seyreder sunlara bak yan yana oturup rakibin attigi golu helel olsun cok güzel goldü diye alkislaya bilirsek o dedigini belki bizde görürüz türkiyede oynanan maclara bakinca rakibe sanki düsmanca bakilmasa kazandigimiz zaman bolkona cikip o eglenceyi seyretmek isteyen kücük cocuklarin ve büklerin nasil maganda kursunlarindan nasibini aldigi olaylar olmadiginda kaybettigimizde rakibin otöbüslerine tas atilmadiginda raip bizden iyi oynayip onlari alkislarla ugurladigimizda belki dedigini ancak yapariz kendimizi degistirirsek ozaman senin dedigini yapariz ZARALI KARDES yoksa hepsi Rüya, ilk önce bizim mac sipikerlerimiz adam gibi mac anlatacak adam lar tek gözlükle fanatik bir seyirci gibi mac antatiyor keske su dünya kupasi macini birde alman sipikerlerinden dinleseniz bu sipiker vatan haini olur ,kendi futbolcunun yaptigi faulün kirmizi karti gerektirdigi söylüyor disari atilmasi gerekir diyor bu bizde olmaz o adam isten atilir onun icin güzel türkiyemde maci mac gibi anlatacaklar bizim millet zaten gaza cabuk geliyor ne sahamiz kapanir nede ceza aliriz

serhankaburcuk
26.06.2006, 16:20
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR GARDAŞLAR YİĞİDOLAR VE YİĞİDELER DÜNYA KUPASINI SEYREDEN HERKEZ GÖRDÜ AYRI IRKLAR VE AYRI ÜLKELERİN TARAFTARLARI AYNI TÜRBÜNDE RAHATÇA MAÇ SEYRETİYORLAR VE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ İÇ İÇE HEMEN AKLIMA BİZDE NİYE OLMUYOR DİYORUM VE DİYORUMKİ CUMHURİYET KUPASINA GELECEK TAKIM TARAFTARLARINDA BİZ SİVASSPOR TARAFTARLARI OLARAK BAŞLAYALIM VE ONLARLA İÇ İÇE MAÇ SEYREDELİM VE BU GÖREV EN ÇOK DA 1967 DERNEĞE DÜŞER SİVASDA BÖYLE BİR KAMPANYA HEM SİVASIMIZI GÜZEL TANITIR HEMDE ÖRNEK OLURUZ TEL ÖRGÜ İNDİREREK KÜFÜR EDEREK DEĞİL DOSTÇA KARDEŞÇE MAÇ SEYRETMEYE ANADOLU İNSANI OLARAK MİSAFİRİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ YOKMUDUR O ZAMAN NE BEKLİYORUZ BİR ADİM ATMA ZAMANI KÖTÜDEN ÖRNEK ALINMAZ İYİDEN ÖRNEK ALALIM HAYDİ YİĞİDOLAR GARDAŞLAR NE DEN OLMASIN BAŞLATIN CUMHURİYET KUPASINDA HAYDİ SİVASLIM SEN MAZİNLE ÖRNEKSİN VE OLMAYA DEVAM EDECEKSİN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU SİVASLIYIZ BİZLERE MEVLAM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SAYGILARIMLA RECEP YÜKSEL

Biz dernek olarak geçen sezon ve daha önceki sezonlarda bu olayın gerçekleşmesi için gereken fair play örneğini sergilemiştik...Sakaryaspor taraftarlarıyla beraber maç izledik.Mersin İdmanyurdu taraftarlarıyla Mersinde oynanan maçta fair play örneği yine sergilemiştik...Bu sezonsa son maçta Ankaradan gelen Ankaragücü taraftarı arkadaşlarla beraber tribünde takımlarımızı destekledik...İnşallah bu sezon yine bu olayları gerçekleştirmek en önemli görevlerimizden birisi olacak....

Serhan KABURCUK
1967 Sivasspor Genç Taraftarlar Derneği 2.Başkanı

dejavu
26.06.2006, 19:11
Sayın recep yüksel gardaş zaranın hangi koyundensin ben ADAMFAKILIYIM ALLAHAEMANET

RECEP_YÜKSEL
11.07.2006, 00:52
BU KONUDA DAHA ÇOK YAKLAŞIM BEKLİYORDUM AMA MAALESEF BİZLER DAHA HAZIR DEĞİLİZ ANLAŞILAN

sivasligenc
11.07.2006, 04:07
gardaş tamam da sen bursa ve ankaragücü taraftarını bilirmisin mesela ankaragücünde gecekondu grubu var ve ne kadar esrarkeş i tinercisi balicisi varsa bu grupta adamlar zaten maç izlemeye gitmiyolar sen bu grupla aynı yerde oturup maç izleyebilecek misin? bursa nın texas ve beşiktaşın çarşıda aynı şekilde bunlar zaten bilet alıp girmezler stada...

sinan-58
11.07.2006, 07:58
arkadaş çok guzel bir fikir uretmiş zaten orda bize birsey yapamazlar biz 15 bin kişi olacaz onlar en fazla150 kişi olacak bence cok guzel olur zaten texas ı çarşıyıda bizim trubunlere almayız cumhurıyet kupasında erciyesle beraber maç izlemek çok guzel olur bence bunu yapalım karar verelim ve erciyese teklif edelim

Arif Coşkun
11.07.2006, 09:33
Recep arkadaşımız çok önemli bir konuya değinmiş,olması gereken bu aslında.Recep arkadaşımız avrupadaki maçlarda ki görüntüler neden bizde olmuyor diye üzülüyor hemde neler yapılabilir diye soruyor.Ancak bizdede aynı şekilde rakip takım taraftarıyla maç izlemek pek kolay olacağa benzemiyor.Nedeni;elbette ki (genel anlamda söylemiyorum) eğitimsizlik,vede cahillik.Kavga,küfür cahil insanın işidir.Mesela en basit bir trafik kazasında,avrupalı aracından inip birbirine geçmiş olsun derken,bizde levyeyi yada sopayı kapan birbirine giriyor. Bana neden baktın diye işlenen cinayet.Gerçekleri gözardı edemeyiz,öyle bir ülkede yaşıyoruz ve öyle bir hal aldı ki,haberler ve gazeteleri okumaya cesaretimiz kalmadı,hersayfa da ya bir cinayet ya soygun yada kafa kol kesme haberleri. Bu durumda suçlu kim? Elbetteki bizleri şöyle yöneteceğm böyle yöneteceğim diye işbaşına gelen yöneticiler.Eğitime gerekli yatırımı ve önemi vermeyen yöneticiler.Halkı için değil kendi için çalışan yöneticiler.Hep şunu derler ve duymuşumdur,biz avrupanın 50 yıl gerisinden gidiyoruz.50 yıl sonra biz o düzeye gelirmiyiz artık siz karar verin.

Besyo_cu
11.07.2006, 10:05
Ağbi biz izlerizde ama bizim taraftarımızın arasında maalesef dar görüşlü kardeşlerimiz var bunları düzeltirsek niye hayal olsun biz zaten kötü olan imajımızı bu şekilde fair play örnekleriyle silebiliriz.

HER AYRILIK KAVUŞMAKTIR ASLINDA UNUTMAK YOK ÖZLEMEK VAR İNADINA

RECEP_YÜKSEL
12.07.2006, 01:11
Recep arkadaşımız çok önemli bir konuya değinmiş,olması gereken bu aslında.Recep arkadaşımız avrupadaki maçlarda ki görüntüler neden bizde olmuyor diye üzülüyor hemde neler yapılabilir diye soruyor.Ancak bizdede aynı şekilde rakip takım taraftarıyla maç izlemek pek kolay olacağa benzemiyor.Nedeni;elbette ki (genel anlamda söylemiyorum) eğitimsizlik,vede cahillik.Kavga,küfür cahil insanın işidir.Mesela en basit bir trafik kazasında,avrupalı aracından inip birbirine geçmiş olsun derken,bizde levyeyi yada sopayı kapan birbirine giriyor. Bana neden baktın diye işlenen cinayet.Gerçekleri gözardı edemeyiz,öyle bir ülkede yaşıyoruz ve öyle bir hal aldı ki,haberler ve gazeteleri okumaya cesaretimiz kalmadı,hersayfa da ya bir cinayet ya soygun yada kafa kol kesme haberleri. Bu durumda suçlu kim? Elbetteki bizleri şöyle yöneteceğm böyle yöneteceğim diye işbaşına gelen yöneticiler.Eğitime gerekli yatırımı ve önemi vermeyen yöneticiler.Halkı için değil kendi için çalışan yöneticiler.Hep şunu derler ve duymuşumdur,biz avrupanın 50 yıl gerisinden gidiyoruz.50 yıl sonra biz o düzeye gelirmiyiz artık siz karar verin.

TŞK EDERİM ARİF ABİ TÜM GERÇEĞİLE ANLATMIŞSIN ( AMA ŞUNU YENİ NESİL UNUTMASINKİ AVRUPA MEDENİYETİ BİZDEN ALDI ŞİMDİ BİZE SATIYOR DÜNYADA EN ÇAĞDAŞ GÖZÜKEN FRANSA BİLE TEMİZLİĞİ BİZDEN ALDI) YANİ İŞİN ASLI ŞU Kİ BİZ ASLIMIZA DÖNERSEK HERŞEY KENDİLİĞİNDEN DÜZELİR DİYORUM ÖRF VE ADETLERİMİZ UNUTMAYALIM YETER

SONMEZ
12.07.2006, 08:35
İSTEMEK, BAŞARININ İLK ADIMIDIR.
İLK ADIM İSE, BAŞARMANIN YARISIDIR.

rguler
12.07.2006, 09:15
recep gardaş senin yazdıklarını eminim herkes sempati ile okuyordur,benim okuduğum gibi ancak ekonomisi işlemeyen,evine ekmek gotüremeyen,işsiz ve mutsuz insanların yaşadığı bir ülkede maça gelen kişilerin birer saatli bomba olduğunu unutmayalım.sen düzgün dursan bile karşındaki insan seni tahrik eder çünkü en kolay böyle deşarj olur.keşke söylediklerin gerçek olsada insanlar maçlara yanlızca takımını desteklemeye ve izlemeye gitse.

Etem-Murat
12.07.2006, 10:40
SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR GARDAŞLAR YİĞİDOLAR VE YİĞİDELER DÜNYA KUPASINI SEYREDEN HERKEZ GÖRDÜ AYRI IRKLAR VE AYRI ÜLKELERİN TARAFTARLARI AYNI TÜRBÜNDE RAHATÇA MAÇ SEYRETİYORLAR VE GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ İÇ İÇE HEMEN AKLIMA BİZDE NİYE OLMUYOR DİYORUM VE DİYORUMKİ CUMHURİYET KUPASINA GELECEK TAKIM TARAFTARLARINDA BİZ SİVASSPOR TARAFTARLARI OLARAK BAŞLAYALIM VE ONLARLA İÇ İÇE MAÇ SEYREDELİM VE BU GÖREV EN ÇOK DA 1967 DERNEĞE DÜŞER SİVASDA BÖYLE BİR KAMPANYA HEM SİVASIMIZI GÜZEL TANITIR HEMDE ÖRNEK OLURUZ TEL ÖRGÜ İNDİREREK KÜFÜR EDEREK DEĞİL DOSTÇA KARDEŞÇE MAÇ SEYRETMEYE ANADOLU İNSANI OLARAK MİSAFİRİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ YOKMUDUR O ZAMAN NE BEKLİYORUZ BİR ADİM ATMA ZAMANI KÖTÜDEN ÖRNEK ALINMAZ İYİDEN ÖRNEK ALALIM HAYDİ YİĞİDOLAR GARDAŞLAR NE DEN OLMASIN BAŞLATIN CUMHURİYET KUPASINDA HAYDİ SİVASLIM SEN MAZİNLE ÖRNEKSİN VE OLMAYA DEVAM EDECEKSİN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU SİVASLIYIZ BİZLERE MEVLAM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SAYGILARIMLA RECEP YÜKSELvay aleykümselam gardaş tabiki haklısın seni canı gönülden desdekliyorum sağ ol gardaş ağzına sağlık

RECEP_YÜKSEL
15.07.2006, 10:43
recep gardaş senin yazdıklarını eminim herkes sempati ile okuyordur,benim okuduğum gibi ancak ekonomisi işlemeyen,evine ekmek gotüremeyen,işsiz ve mutsuz insanların yaşadığı bir ülkede maça gelen kişilerin birer saatli bomba olduğunu unutmayalım.sen düzgün dursan bile karşındaki insan seni tahrik eder çünkü en kolay böyle deşarj olur.keşke söylediklerin gerçek olsada insanlar maçlara yanlızca takımını desteklemeye ve izlemeye gitse.

SELAM ALAYKÜM ABEY SENİN DEDİKLERİNE KATILIYOM AMA SON HAZIRLIK MAÇLARINI SEYREDİYORMUSUN O BÜYÜK TAKIMLATIN GURBETTE BİLE ARTIK BİR BİRİNE KÜFÜRLÜ TEZHARAT YAPIYORLAR YANİ BİZLER DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLDA SON SÜRAT GİDİYORUZ SAYGILAR (SAYGININ OLMADIĞI YERDE GARDAŞLIKTA OLMAZ )

Yiğiter
15.07.2006, 11:06
bence de çok güzel olur türkiyede bir ilk olur.herkes sivasın centilmenliğini görür.keşke olsa

çılgın-sedat
15.07.2006, 11:08
gardaş tamam da sen bursa ve ankaragücü taraftarını bilirmisin mesela ankaragücünde gecekondu grubu var ve ne kadar esrarkeş i tinercisi balicisi varsa bu grupta adamlar zaten maç izlemeye gitmiyolar sen bu grupla aynı yerde oturup maç izleyebilecek misin? bursa nın texas ve beşiktaşın çarşıda aynı şekilde bunlar zaten bilet alıp girmezler stada...
BU KONUDA SANA HAK VERİYORUM GARDAŞ
BJK MAÇINDA ÇARŞI GURUBUYLA BİRLİK DE OTURAMASSINIZ NEDENMİ SÖYLEYİM
MAÇ BAŞLAR RAKİPLERE HAKEMLERE AZİZ YILDIRIMA VE HEMEN HERKESE YANİ KISACASI MAÇ BAŞLAR BİTENE ANA BACI KÜFÜR EDERLER
ANKARA GÜCÜ MAÇINDA ADMALAR ARKADAŞIN DEDİYİ GİBİ TİNERCİ BALİCİ BUNLAR BİR BAŞKA ALEM
BURSA MAÇINDA HİÇ OTURULMAZ ONLARINDA İŞİ GÜCÜ KÜFÜR KAVAGA PİSLİK
TÜRKİYE'DE BÖYLE BİR ŞEY ASLA OLMAZ
TARAFTARLAR MAÇI 90 DAKİKAYI KAVGASIZ BİR ŞEKİLDE İZLERLER AMA MAÇ BİTER KENDİNİ BİLMEZ BİR KİŞİ ÇIKAR ORDA BAŞLAR NASI .......... NASI ANALARINI................ DEMEYE BAŞLARLA VE BEKLENEN OLUR
VE BUNUN İÇİNDE TÜRKİYEDE BÖYLE BİRŞEY ÇOK NADİR OLUR
AMA NE GÜZEL ADAMLAR YAN YANA MAÇLARI İZLİYOLAR MAÇDAN SONRA BİR BİRLERİNİ TEBRİK EDİP EL ELE KOLA ÇIKYOLAR

ş.usta
15.07.2006, 12:09
recep YÜKSEL kardeşimin yazdıklarına katıliyorum.
banagöre üçtip taraftar profilivar kısaca elealırsak.
1.maça sadece takımını desteklemekiçin gelmiş sadece sahadaki oyuna odaklanmış boğazı patlarcasına marşlar söyleyip takımını ateşlemeye çalışan gurup.
2.tutuğu takımın taraftarı olarak gelmiş fakat maçla alakası olmayan ,sadece küfüreden,kendi taraftarına ve rakip taraftarlara saldırmak için fırsatkolayan sorulduğunda küfürederek dejarj olduğunu söyleyen tipler.
3.maç sadece O ortamda olmak ve hemşerilerini görmek için gelirler sinema gibi sesiz sedasız maç seyrederler.(A gurubunda oynarken istanbulda çok gördük bunları.)

yusuf_07
15.07.2006, 12:16
böyle bi olay türkiyede sınırlı sayıda takımın taraftarıyla gerçekleştirilebilir....olsa güzel olur ama bence zor..sarı mavi yeşil meşil farketmez yürüyoruz aynı yolda biz........................... .......

RECEP_YÜKSEL
15.07.2006, 12:18
recep YÜKSEL kardeşimin yazdıklarına katıliyorum.
banagöre üçtip taraftar profilivar kısaca elealırsak.
1.maça sadece takımını desteklemekiçin gelmiş sadece sahadaki oyuna odaklanmış boğazı patlarcasına marşlar söyleyip takımını ateşlemeye çalışan gurup.

2.tutuğu takımın taraftarı olarak gelmiş fakat maçla alakası olmayan ,sadece küfüreden,kendi taraftarına ve rakip taraftarlara saldırmak için fırsatkolayan sorulduğunda küfürederek dejarj olduğunu söyleyen tipler. BUNLARI YOK ETMELİYİZ

3.maç sadece O ortamda olmak ve hemşerilerini görmek için gelirler sinema gibi sesiz sedasız maç seyrederler.(A gurubunda oynarken istanbulda çok gördük bunları.)

EVET BENDE BİLİYORUM HEMEN OLMAZ AMA UFAK SEÇİLMİŞ BİR GRUP BİR BAŞLANGIÇ ŞART DİİMİ YANİ GARDAŞLAR ( MİSAFİR EL ÜSTÜNDE TUTAN ANADOLU İNSANLARIYIZ YANLIŞMI GARDAŞLAR NE DEĞİŞTİ BİR KIVILCIM BİZİM İÇİN DEĞİL GELECEK NESİL İÇİN)

deli_yigido
15.07.2006, 14:03
Ahahahaha olmaaaz olamaaaaz biliyorum sivas insanı gardaş der canını verir ama o günler türkiyeye çok uzak

serhankaburcuk
15.07.2006, 19:22

Abi bence Türkiyede maçlarda taraftarların neden beraber maç izlemediklerini gerçekten mükemmel bir şekilde özetlemişsin..Türkiyedeki insanlar maçlara deşarj olmak amacıyla haftanın yorgunluğunu atmak amacıyla gidiyorlar ve genelliklede küfür ve holiganizm ön planda oluyor..Bu olgunun Türkiyede olabilmesi için en başta ülkemizdeki refah seviyesinin oldukça iyi olması;Aynı zamanda işsizliğin olmaması gerekiyor..İnşallah o günleride memleketimizde ülkemizde görürüz..

Divriği58-
08.09.2007, 10:54
bence cok guzel bı yaklaşım ÖZELLIKLE MARATON TRBUNDE BU OLAY GERCEKLESIR MARATON TRBUN ZATEN UYUYOO PARA VERSEN OLAY CIKMAZ ORDA ADAM OTURUP CEKIRDEK YIYOM NE KAVGASI ADAMLAR NE GUZEL GOL ATTI DER BENCE BU DENENMELI