Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangisi gerçek Sivasspor?

SivasSpor.Com
30.07.2006, 23:52
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Kupanın ilk maçında ortaya koyduğu futbolla hayal kırıklığı yaşatan Sivasspor, dün oynadığı maçta sergilediği futbolla yüreklere su serpti!

Oysa ilk günkü maçta oynayan futbolcular aşağı yukarı Sivasspor’un lig kadrosu gibiydi. Sakaryaspor karşısında oynanan kötü futbolun nedenini gerek Başkan Mecnun Otyakmaz, gerekse Teknik Direktör Carol Pecze “yorgunluk” olarak açıkladı.

Tabi aynı yorgunluk yeni kamptan çıkan Sakaryaspor içinde geçerliydi.

Belkide bizim futbolcularımız bu maça iyi konsantire olamadılar.Her şeyden önce bu bir sezon açılışı ve turnuva maçıydı. Lig maçının havası kesinlikle başka olacak. Dün akşam Konyaspor’la oynadığımız ve 4-1 kazandığımız maçtaki iyi futbolda kimseyi aldatmamalı.

Zira Konyaspor takımı bu turnuvaya yedek ağırlıklı futbolculardan oluşan takımla geldi. İki gün önce Nevşehir’deki Kapadokya kupasını kazanan Konyaspor’un buradaki turnuvaya tam takımla gelmesi veya mücadele etmesi zaten beklenmiyordu.

Sivasspor’un oynadığı ikinci maçta, özellikle dikkat çeken isimler vardı. İbrahim Aydemir, Ertuğrul ve Musa Kuş bunların başında geldi. Sivasspor’da gönderilmesi gündemde olan Ertuğrul’un kesinlikle bu takımda yeri var. Umarım Ertuğrul’u göndermeyi düşünenler, Konyaspor maçından sonra biraz daha düşüneceklerdir.

İlk günkü Sivasspor’a bakıldığı zaman takımın orta alanı başta olmak üzere en az 3-4 futbolcuya daha ihtiyaç olduğu kanaati beliriyor.

Dün izlediğimiz Sivasspor ise bize geçtiğimiz sezon ligin ilk haftalarındaki Sivasspor’u hatırlattı. Şimdi sormak lazım, ligde izleyeceğimiz Sivasspor hangisi olacak?

Güner
31.07.2006, 00:50
Bu güzel yorumu için Abdullah bey'e teşekkür ediyorum kısaca kupanın özetini yapmış. Gerçekten ilk gün ile ikinci gün sivasspor cok farklıydı. Umarım ikinci günkü gibi oynamaya devam ederiz. İlk gün defansta çok sıkıntı vardı ama ikinci gün bu sorun hemen hemen yok denecek kadar azdı. Konyada yedek ağırlıklı çıkmıştı ama bizde yedek ağırlıklı sahaya çıktık. Kazasız belasız bir kupayı daha geride bıraktık. Şimdi lige konsantre olup ilk maçtan 3 puan çıkarmayı başarmak için çalışmalara devam etmemiz gerekir. Ligin açılışı güzel olur umarım.

1967_Dernek_Ayhan
31.07.2006, 06:38
umarım gerçek sivasspor konya maçındaki sivasspordur......

akkuzu
31.07.2006, 07:49
SİVASSPORDA GEÇEN SENEDEKİ KADROSUNA İLAVE YENİ KATILAN FUTBOLCULARDAN HANGİSİ TAKIMDA OYNAYACAK DURUMDA BEN GÖREMEDİM.ABDULLAH BEYEDE KATILIYORUM KONYA MAÇI KİSEYİ ALDATMASIN.BİZDE TÜRBÜNLERİ HEYCANLANDIRACAK YENİ BİR FUTBOLCU GÖREMEDİM.

PARTNER58AHMET
31.07.2006, 17:59
İLK MAÇINDA İZLEDİĞİMİZ< SİVASSPORUN OYNADIĞI MAÇA BAKILIRSA ORTA ALANA EN AZ 3_4 FUTBOLCU DAHA LAZIM AMA SONRAKİ MAÇTA SİVASSPORUN OYNAMIŞ OLDUĞU FUTBOL BİZLERE LİGİN İLK HAFTASINDAKİ OYNADIĞI MAÇLARI HATIRLATTI TABİKİ BU4_1 SKORUDA BİZLERİ ALDATMALI İNŞALLAH İYİ BİR FUTBOL İZLERİZ VE SİVASSPOR KENDİNDEN SÖZ ETTİRİR TÜM LİG BOYUNCA

CÜSSKB-Aynur
31.07.2006, 18:11
Hocamızın oyun anlayışına göre, Orta saha banada yetersiz geliyor. Defans dada eksiğimiz var gibi.

yigido Atilla
31.07.2006, 18:18
Hic bir macini canli maci seyremedigim icin yorum yapmam yanlis olur maci canli seyredenlerin yorumu ile yetinecegim

RECEP_YÜKSEL
31.07.2006, 18:42
LİGDE BAŞARI ÖNEMLİ BENCE EN AZ 5 - 10 SENE KALMALIYIZKİ TECRÜBE KAZANALIM VE ONDAN SONRA BÜYÜK HEDEFLERE KOŞALIM ÖNCE KALICI OLAN SİVASSPOR OLALIM

aykut-akay
31.07.2006, 19:11
Hic bir macini canli maci seyremedigim icin yorum yapmam yanlis olur maci canli seyredenlerin yorumu ile yetinecegim

bende canli izleyemedim ama sunu söleye bilirim ki ilk mac ne skor ikinci mac ne skor aslinda bu iyi bir sey degil cünkü iki mactada atiyorum 1 -0 yenilseydi ha ozaman denilebilirdi gine iyi ama simdi süpe cok

gokbora
31.07.2006, 20:35
KUPA MACLARI YADA HAZIRLIK

MACLARI BIR OLCU DEGILDIR

ELBETTE KUPAYLA'SUPERLIGIN HAVASI BASKA OLUR

SIVASSPOR LIG MACLARINDA DAHA AZIMLI KAZANMA HIRSIYLA COK KOSAN

VE DE KAZANAN TAKIM OLACAKTIR

http://image.haber7.com/haber/36434.jpg

CUMHURİYET KUPASI

Cumhuriyet'in kuruluşunun 75. yıldönümü dolayısıyla ilk kez 1998 yılında

düzenlenen Cumhuriyet Kupası'nı ilk yıl Çaykur Rizespor kazandı.

Sivasspor bugüne kadar 4 kez müzeye götürdü kupayı

1998: Çaykur Rizespor.
1999: Konyaspor.
2000: Mersin İdmanyurdu.
2001: Sivasspor.
2002: Sivasspor.
2003: Sakaryaspor.
2004: Sivasspor.
2005: Sivasspor.

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/13047_1_060730223958.jpg

HER SENE KUPAYI BIZ GOTURUYORUZ

MUZEYE

BIRAKALIMDA ARADA SIRADA DIGER TAKIMLARDA KUPA ALSIN

DEVAMLI BIZ ALIRSAK KUPAYA ISTIRAK EDECEK TAKIM BULAMAYIZ