Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivasspor, Kalla'ya dava açtı

aciyurt
02.08.2006, 08:14
Sivasspor’un geçen sezon kadrosuna kattığı Kalla, kayıtlarda 33 yaşında görünüyor. Ama aslında: 38 yaşında...

Yiğidolar’ın Bochum’dan transfer ettiği Kamerunlu futbolcu Raymond Kalla’nın yaşı kayıtlara göre ‘33’ fakat Kırmızı-Beyazlılar ‘38’ olduğunu öne sürüyor. Yönetim, Kalla için kemik testi istedi

FIFA’ya şikayet etti
Süper Lig’e geçtiğimiz sezon yükselen ve kadrosunu güçlendirme yolunda bir çok transfer yapan Sivasspor’un renklerine bağladığı isimlerden biri de Raymond Kalla’ydı. Almanya’nın Bochum takımından alınan Kamerunlu futbolcu 2 yıllık sözleşme imzalamış, bu sezon ekibin başına teknik direktör Karol Pecze’nin gelmesiyle kadrodışı kalmıştı. Kulüp bulması istenen Kalla, bunun üzerine alacaklarının ödenmediğini öne sürüp, FIFA’ya başvurdu ve Sivasspor’u şikayet etti.

‘Görüntüsünden belli’
Kamerunlu’nun bu hamlesi, Yiğidolar’ı harekete geçirmeye yetti. Sözleşmesinde ‘tüm alacakları ödendiği takdirde kulüp mukaveleyi tek taraflı feshedebilir’ maddesi bulunan Kalla’ya, yönetim bütün ödemeyi yapmayı teklif etti ancak tecrübeli oyuncu bunu kabul etmeyip FIFA’ya gideceğini söyledi. Kulübün sportif koordinatörü Bülent Uygun, kendilerine 1973 doğumlu olduğunu bildiren Kalla’nın sezon içerisindeki görüntüsüyle 33 yaşında olamayacağı kanısına vardıklarını söyledi.

‘Kemik testi yapılacak’
Uygun, “Kimlikteki yaşının gerçek olmadığını anladık. Bunun farkına vardığımız için FIFA’ya gönderdiğimiz savunmaya bu futbolcunun aslında 38 yaşında olduğunu ilettik ve kanıtlanabilmesi için kemik testi yapılmasını talep ettik. Ayrıca geçen yılki ödemelerin yapıldığına ilişkin belgeleri avukatlarımız vasıtasıyla FIFA’ya gönderdik. Bu konu netleşince boşalan 6. yabancı hakkımızı en iyi şekilde kullanmayı planlıyoruz” diye görüş bildirdi.

Fanatik

RECEP_YÜKSEL
02.08.2006, 08:37
SLM A ARGADAŞLAR BANA YAŞI DEĞİL GÖREVİNİ YAPAN ADAM LAZIM GİTTİ DİYE ARKASINDAN KÖTÜ DEMEM ADAM GÖREVİNİ ENİYİ YAPANLARIN BAŞINDA GELİYORDU 50 YAŞINDADA OLSA 1 SENE İYİ BİR PERFONMANS GÖSTERDİĞİ İÇİN BEN KALLA YI KUTLUYORUM VE İDARİ İŞLERE KARIŞMIYORUM DİYORUMKİ TÜRK MANTIĞINI KULLNAMAYALIM GİDEN İÇİN TÜ K........ DEMEYELİM SAYGILAR

GuNaY
02.08.2006, 10:08
Geçen sezon kendisi defansımızı tamamlayan önemli oyuncularından biriydi...
Benim anlamadığım kontratı feshedildiğinde bir tazminatmı talep ediyorki normal alacakları verilmesine rağmen kabul etmiyor :confused: :confused:

FurkaN
02.08.2006, 10:19
Geçen sezon kendisi defansımızı tamamlayan önemli oyuncularından biriydi...
Benim anlamadığım kontratı feshedildiğinde bir tazminatmı talep ediyorki normal alacakları verilmesine rağmen kabul etmiyor :confused: :confused:
Bence orada Bülent Uygun'un söylemek istemediği başka şeyler var. Normal alacaklarını alamayan futbolcu FİFA'ya gider.

nazimgulturk
02.08.2006, 12:31
BENCE KALLAYA HİÇ YAKIŞMAMIŞ BENİM ÇOK BEĞENDİĞİM BİR FUTBOLCUYDU KENDİSİ ONUN GİBİ BİRİNE YAKIŞTIRAMADIM SİVASI ŞİKAYET ETSE NOLUR ETMESE NOLUR SÖZLEŞMEYİ İMZALDI SONUÇTA TEK TARAFLI FES EDEBİLİRİZ
***REİS 58***

DJMuRaT
02.08.2006, 13:18
Kontratındaki maddelere bağlı bir olay...İnş. Sivassporumuzun lehinedir...yoksa bu tür sonuçlarda Fıfa hep futbolcudan taraf olan yer...

DaRiCi58
02.08.2006, 14:50
ayip etmisik arkadaslar ben internetten arastirdim 1975 dogumlu kalla yani 31 yasinda henüz.YORUM SIZIN

FATIMA
02.08.2006, 15:01
ayip etmisik arkadaslar ben internetten arastirdim 1975 dogumlu kalla yani 31 yasinda henüz.YORUM SIZIN

Ayıp edildiğine bende katılıyorum,bence yönetimde biraz karşı atağa geçme adına ufak bir yanlışlık yapılıyor.Önemli olan futbolcunun oyunundan memnun olunup olunmadığıdır,şayet olunmuyorsa medeni şekilde ve futbolcununda hakları korunarak sözleşmesi fesh edilebilir.Kalla tabiki hakkını alamadıysa bunu yetkili mercilere taşıması gayet normaldir.Bence yönetim kalla'nın açığını yakalamaya çalışmaktan ziyade,Kalla'nın haklarının tamamiyle ödendiğine dair belgeleri yayınlaması yönetimin imajının zedelenmesini önleyecektir diye düşünüyorum.:rolleyes:

yigido Atilla
02.08.2006, 15:23
AC.Mianda oynayan Maldinin yasini hic konusan yok sahada fizik ve kondisyon olarak iyise oynamali peki kimi aldilar kallanin yerine ????

sivasligenc
02.08.2006, 15:57
kalla ne olursa olsun çok güzel bir savunma oyuncusuydu evet afrikalılarla brezilyalılarda yaş küçültme vs olduğunu duymuştum ama... yinede sivassporda başarılı bir sezon geçirmişti

sVs
02.08.2006, 16:50
Kontratındaki maddelere bağlı bir olay...İnş. Sivassporumuzun lehinedir...yoksa bu tür sonuçlarda Fıfa hep futbolcudan taraf olan yer...

valla bence takımımız sözleşmedeki kurallara göre hareket etmiştir çünkü biliyorlar bizim sokağa atılacak paramız yok bu kalla nın zorundan kaynaklanıyor

PRoFeSSioNaL
02.08.2006, 18:43
bence hala güzel oynar diyorum çünkü 40 yaşında olan oyuncular hala futbol oynuyor zidan mesela adam hala futbol peşinde :D :D :D

Ultra sivasli
02.08.2006, 18:54
Ayıp edildiğine bende katılıyorum,bence yönetimde biraz karşı atağa geçme adına ufak bir yanlışlık yapılıyor.Önemli olan futbolcunun oyunundan memnun olunup olunmadığıdır,şayet olunmuyorsa medeni şekilde ve futbolcununda hakları korunarak sözleşmesi fesh edilebilir.Kalla tabiki hakkını alamadıysa bunu yetkili mercilere taşıması gayet normaldir.Bence yönetim kalla'nın açığını yakalamaya çalışmaktan ziyade,Kalla'nın haklarının tamamiyle ödendiğine dair belgeleri yayınlaması yönetimin imajının zedelenmesini önleyecektir diye düşünüyorum.:rolleyes:
COK DOGRU FATIMA BACI KALLAYI SIVASSPOR ISTEMIYORSA PARASINI VERIR VERDIGI KATKILARDAN DOLAYI TESEKKÜR EDILIP MEDENI SEKILDE GÖNDERILIR ILERIYE DOGRU YAPILAN TRANSFERLERDE BU TÜR ÖRNEKLE BASKA FUTBOLCULAR SIVASA GELMEYE BILIR

CAGLAYAN
02.08.2006, 22:21
http://www.gencturkhaber.com/images/180925.jpg

Geçen sezon Sivasspor'da forma giyen Raimond Kalla NKongo'nun Sivasspor'u FIFA'ya şikayet ettiğinin hatırlatılması üzerine Uygun, "Kalla ile biz anlaşırken sözleşmeye oynadığı sezon sonuna kadar alacaklarının ödenmesi durumunda 'Tek taraflı sözleşmeyi feshederim' diye bir madde yazdırmıştım. O konularda bir sıkıntı yok, ama FIFA bu sorunu çözene kadar transferi yasaklıyor. Bu da kulübün elini kolunu bağlıyor. Hatta ben Kalla'yı aradım ve yaşının 38 olduğunu, kulüpleri dolandırdığını söyleyerek, kendisinden kemik testi istediğimi, kendisi hakkında da davacı olacağımı söyledim. Onun için de kendisine 500 bin Euro'luk tazminat davası açtım" diye konuştu.

Öte yandan, geçen yıl Sivasspor'da menajerlik ve tercümanlık yapan Murat Daldık'ın da bugün kendi isteğiyle Sivasspor'dan ayrıldığı öğrenildi.

FurkaN
02.08.2006, 22:59
Afrikalı futbolcular oldukları yaşlarından küçük yazılıyormuş kimliklerine bunu en basit örneği geçen yıl Galatasaray'da oynayan Saidou kimlikte yazan yaşından 2 yaş büyük olduğunu yöneticileri açıkladı. Bu iş de Bülent Uygun'un açıklamadığı ve bence saklanan bir yer var. Çünkü hangi futbolcu tüm alacakları ödendiği halde eski kulübünü FİFA'ya şikayet eder?

PARTNER58AHMET
02.08.2006, 23:45
KALLANIN TRANSFERİNDE BU KONTROLLER OLMAMIŞTA GİDİNCEMİ YÖNETİMİN VEYA YÖNETİCİLERİN GÖZÜ AÇILMIŞ NEDEN BU DAHA ÖNCE ARAŞTIRILMAMIŞ BENCE KALLA GEÇEN SEZONUN EN MÜKEMMEL OYUNCUSUYDU ARTIK BUNU KABULLENMEMİZ LAZIM

bilmen58
03.08.2006, 00:05
Bencede açık olmayan (açıklanmayan) bazı sorunlar var. Yoksa FİFA gitmesinin anlamı olmadığını Futbolcunun avukatı çook iyi bilir.
Ama açıklanmaması gerekiyorsa onuda Sivasspor yönetimi çok iyi bilir.
Hayırlısı olsun...:)

hoca058
03.08.2006, 00:16
Arkadaşlar yönetimin bir bildigi muhakkak vardır ve öyle davranması gerekiyordur işi bilenlere bırakalım

1967_Dernek_Murat
03.08.2006, 00:19
Arkadaşlar yönetimin bir bildigi muhakkak vardır ve öyle davranması gerekiyordur işi bilenlere bırakalım

VALLA HAKLISIN SİVASSPOR YÖNETİMİ HERŞEYİN İYİSİNİ BİLİR

TracyMcGrady58
03.08.2006, 00:30
Kalla gecen sene cok önemli işsler yapti.Yas futbolda önemli degil gördügümüz gibi, Kalla müthis performanslar gösterdi.Futbol sade ayaknan oynanan birsey degil kafada cok önemli Kalla da bunu gösterdi

Flavio
04.08.2006, 10:19
Bence yaşına göre yargılamamak lazım dünya kupasında bile 38 yaşında futbolcular vardı ki Kalla Sivas ta geçen sezon faydalı olmuş bir isim.İnşallah yeri doldurulabilir.

Kovalsky
04.08.2006, 10:36
iyi oyuncuydu ama ayıp etti. Sivasspora yamuk yok

yerliturkuaz
06.08.2006, 15:28
futbolcunun yası bence onemlı degıl onemlı olan futbolcunun ıyı oynamasıdır bakın tugaya takır takır ıynuyo hemde ıngılterde

Dark Force
27.08.2006, 17:27
Şu anda takımında çok aranan bir oyuncu gönderilmesi hata oldu adam oynuyordu yaşına filan bakmayın geröekten tecrübeli oyuncuydu defansı toparlayan çok değerli bir oynucuydu kafa toplarında kademelerde çok iyi yer tutuyordu böyle olması çok kötü oldu yaşı önemli değildiki oynadığı futbol sivasspor için iyiydi

koyu58
27.08.2006, 18:06
Şu anda takımında çok aranan bir oyuncu gönderilmesi hata oldu adam oynuyordu yaşına filan bakmayın geröekten tecrübeli oyuncuydu defansı toparlayan çok değerli bir oynucuydu kafa toplarında kademelerde çok iyi yer tutuyordu böyle olması çok kötü oldu yaşı önemli değildiki oynadığı futbol sivasspor için iyiydi
laf vardır doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye bu işte o hesap adam iyi oynadı şutladılar maşallah yerine gelenlerde çok yamanlar 3te 3 yaptık acayip iyilermiş