Orijinalini görmek için tıklayınız : İçiniz rahat mı?

SivasSpor.Com
15.08.2006, 23:15
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Olmaz olsun böyle Sivaslı! Olmaz olsun böyle Sivasspor taraftarı! Şimdi o sahaya giren ve sahaya pet şişe atan sözün onlara Sivasspor taraftarlarına sormak lazım “Sivasspor’un sahası kapatıldı, rahat mısınız? “Böyle bir dönemde Sivasspor’un sahasını kapamak kulübe verilecek en büyük cezaydı. Yönetim kapı kapı dolaşıp kulübe para bulmaya çalışırken ve takım iki maçta sadece bir puan almışken sen kendi evinde oynayacağın maçı başka şehirde oyna! Cezanın belli olmasından sonra hemen Başkan Mecnun Otyakmaz’la görüştüm ve bu konudaki düşüncelerini sordum. Sayın Başkan, birazda işin maddi boyutunu düşündüğü için olmalıki “İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynayabiliriz” dedi.

Peki ama bütün bunlara ne gerek vardı? Sivasspor Sivas’ın takımı ve maçlarını ne olursa olsun Sivas’ta oynamalıdır.Sivas 4 Eylül Stadı’nda gelecek 10 bin kişi Olimpiyat Stadı’nda gelecek 40 bin kişiden daha iyidir. Her şeyden önemlisi rakip takım Olimpiyat Stadı’na çıkarken deplasman duygusuyla çıkmayacak. Bu da bir takım için en büyük avantajlardan birisidir.

Sivasspor’un aldığı bu cezayı hiç kuşkusuz o sahaya pet şişe atan şahıslar ve saha giren şahıs duyacaktır. Ben çok merak ediyorum. Acaba ne düşüneceler? Başlarını yastığa koydukları zaman rahatça uyuyabilecekler mi?

Böyle Sivaslılık, böyle taraftarlık olmaz kardeşim! Biz sahaya atlamıyoruz veya pet şişe atmıyoruz diye Sivasspor’u sizden daha mı az seviyoruz? Sizlerde biliyorsunuz sahaya bir kamyon pet şişe atsanız, yüz kişide sahaya girse yine maçın sonucu değişmez, aksine olan Sivasspor’a olur.

Maddi, manevi sıkıntı yaşayan Sivasspor’un böyle bir günde bu cezayı sırtına saranlara yazıklar olsun! Size ne demeli bilmiyorumki?

Dilerim bu ceza son olur. Sivasspor’un ikinci cezayı kaldıracak ne puanı var, ne de parası.. Bir kez daha söylüyorum; Bu cezayı almamıza vesile olanlara lanet olsun!

Ertugrul
15.08.2006, 23:21
Abdullah Yiğit bey çok iyi yazmış böyle ahmak dostlarımız olcağına akıllı düşmanblarımız olsun daha iyi ....:mad:

Yiğiter
15.08.2006, 23:37
abicim memlekette aptaldan bol ne var.sanki hakem kararını değiştirecek sen sahaya atlayınca.terörist misin ulan sen?

nazimgulturk
15.08.2006, 23:40
BENCE RAHATLARSIR ÇÜNKÜ İSTEDİKLERİ OLMUŞTUR
REİS 58

1967_DERNEK_MUSTAFA
16.08.2006, 00:08
abi bu petleri atanlar davul sesinden taraftarın sesinden rahatsız olan kişilerdi bilmem anlata bildimmi

Yiğiter
16.08.2006, 11:28
bence de abi stadyuma davul zurna girer mi nerede var böyle ahmaklık anlamıyorum yaa

talha58
16.08.2006, 12:06
artık takımı yakan bu zihniyete dur demeliyiz.. İyiler de kötüler kadar cesur olmalıdır. Sahaya pet şişe atan adama orda iki üç kişi karşı gelse utanır, bir daha yapamaz.

FurkaN
16.08.2006, 12:42
bence de abi stadyuma davul zurna girer mi nerede var böyle ahmaklık anlamıyorum yaa
Gardas Hollanda da çalgıcılar stada girince orkestra oluyor da bizde davul zurna girince ahmaklık mı oluyor. Bizim millet işte böyle düşünebiliyor.

Besyo_cu
16.08.2006, 13:27
Ağalar bizim taraftarımız ne takımını alkışlar ne hata yapan futbolcusuna sahip cıkar sadece küfür başka bişi yok tabi gercek yiğidolara lafım yok. Ama ne olur artık bilinçlenelim....

sinan58_34
16.08.2006, 16:41
cok guzel yorumlamıssınız aptullah bey bi kac is bilmezın kendını taraftar yerıne koyan guya sivasspora destek olmak amacıyla stada gelen ama faydasından cok zararı olan kısılerın yaptıgı akıl almaz hareketı elınıze saglık

yigido Atilla
16.08.2006, 17:02
PET SISE En güzel örnegi Ankara bb, Ankara macinda Mactan sonra lig tv seyrettim PET SISE Stada sokmak yasak Stad görevlileri pet siseyi stada Sokmadilar bizde nicin olmuyor ?????????????????????????????? ????

babayavuz
16.08.2006, 17:43
Yahu kardesim sen neyine guveniyorsun senin neyine gerek sahaya girmek.
stadyumdaki onbin taraftar aptalda birtek senmi akillisin sen kendini ne saniyorsun .Sen sivasspor taraftari olamazsin cunku sivasspor taraftari olmak her babayidin kari degildir .Sivasspor taraftari nasilki takimi galip geldiginde cosuyorsa maglup oldugundada deplasmanda olsun kendi sahasinda olsun maglubiyeti kabullenir.Senin yuzunden sivasspor hicde haketmedigi bir ceza aldi
rahatlamissindir belkide eline kina yakmissindir belkide zil takip gobek atmissindir.Yaziklar olsun sana rezil herif.

Yiğiter
16.08.2006, 20:11
Gardas Hollanda da çalgıcılar stada girince orkestra oluyor da bizde davul zurna girince ahmaklık mı oluyor. Bizim millet işte böyle düşünebiliyor.

gardaş ora avrupa.onlar bizden tam 25 sene önde gidiyorlar.yani biz de 25 yıl sonra stada davul zurna sokabiliriz,25yıl sonra adam gibi maç seyredebiliriz,25yıl sonra tel örgüleri kaldırabiliriz,25yıl sonra yenilgiyi kabullenebiliriz,25yıl sonra bizim de taraftarımız sahaya inmeyecek,25yıl sonra bizde ab ye girecaz,25yıl sonra bizden de avrupa şampiyonu çıkar.bilmem anlatabildim mi.onlar orkestrayı kabullenir ama benim hemşehrim zurnayı kabullebmez sahaya pet şişe atar.

Yiğiter
16.08.2006, 20:14
hem ona bakarsan avrupada millet afedersin çıplak gezer gayet normal karşılanır,bizde de bir bayan hafiften açık giyse millet öküzün trene baktığı gibi ağzı açık bakar.iki kültürü karşılaştırman çok yanlış.

aykut-akay
16.08.2006, 20:40
http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Olmaz olsun böyle Sivaslı! Olmaz olsun böyle Sivasspor taraftarı! Şimdi o sahaya giren ve sahaya pet şişe atan sözün onlara Sivasspor taraftarlarına sormak lazım “Sivasspor’un sahası kapatıldı, rahat mısınız? “Böyle bir dönemde Sivasspor’un sahasını kapamak kulübe verilecek en büyük cezaydı. Yönetim kapı kapı dolaşıp kulübe para bulmaya çalışırken ve takım iki maçta sadece bir puan almışken sen kendi evinde oynayacağın maçı başka şehirde oyna! Cezanın belli olmasından sonra hemen Başkan Mecnun Otyakmaz’la görüştüm ve bu konudaki düşüncelerini sordum. Sayın Başkan, birazda işin maddi boyutunu düşündüğü için olmalıki “İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynayabiliriz” dedi.

Peki ama bütün bunlara ne gerek vardı? Sivasspor Sivas’ın takımı ve maçlarını ne olursa olsun Sivas’ta oynamalıdır.Sivas 4 Eylül Stadı’nda gelecek 10 bin kişi Olimpiyat Stadı’nda gelecek 40 bin kişiden daha iyidir. Her şeyden önemlisi rakip takım Olimpiyat Stadı’na çıkarken deplasman duygusuyla çıkmayacak. Bu da bir takım için en büyük avantajlardan birisidir.

Sivasspor’un aldığı bu cezayı hiç kuşkusuz o sahaya pet şişe atan şahıslar ve saha giren şahıs duyacaktır. Ben çok merak ediyorum. Acaba ne düşüneceler? Başlarını yastığa koydukları zaman rahatça uyuyabilecekler mi?

Böyle Sivaslılık, böyle taraftarlık olmaz kardeşim! Biz sahaya atlamıyoruz veya pet şişe atmıyoruz diye Sivasspor’u sizden daha mı az seviyoruz? Sizlerde biliyorsunuz sahaya bir kamyon pet şişe atsanız, yüz kişide sahaya girse yine maçın sonucu değişmez, aksine olan Sivasspor’a olur.

Maddi, manevi sıkıntı yaşayan Sivasspor’un böyle bir günde bu cezayı sırtına saranlara yazıklar olsun! Size ne demeli bilmiyorumki?

Dilerim bu ceza son olur. Sivasspor’un ikinci cezayı kaldıracak ne puanı var, ne de parası.. Bir kez daha söylüyorum; Bu cezayı almamıza vesile olanlara lanet olsun!
isallah hemsolarimiz biraz daha dikkat eder macta

Dark Force
25.08.2006, 13:56
ADAMLAR TV LERDE BAS BAS BAĞIRIYOR KÜFÜRE AĞIR CEZALAR VERİLECEK DİYE AMA BU KENDİNİ BİLMEZLER BIRAKIN KÜFÜR ETMEYİ SAHAYA İNİP HAKEME SALDIRIYOR BU KİŞİNİN YAPTIĞINI CAHİL İNSAN YAPMAZ
EĞER BÖYLE TAKIM SAVUNULACAKSA ALASINI YAPARIZ AMA BUNA GEREK YOK HER HERŞEYDE SAĞDUYULU OLMAK GEREK

Dark Force
25.08.2006, 14:08
Bu taraftarın sivaslı olduğundanda ciddi şekilde şüphe duyuyorum taraftarı provake etmek içinde dışardan gelen bir şahıs olabilir bence taraftarımız bu gibi durumlarda sonuç ne olursa olsun müdehale etmeli

HaYaLL58
25.08.2006, 14:29
sahaya atılan o pet şişeleri atan insanların elerine ne geçti acaba.maça gelmisin arkdaşım güzelce tezahüratını yap maçını izle dimi ama ne gerği var böyle şeylerin....