Orijinalini görmek için tıklayınız : ALMANYA`DAN SİVAS' A MAÇA UÇMAK İSTİYORUZ!

RüStü ElmaS
30.09.2006, 15:56
Sivasspor camiası olarak bugünlerde taraftarlarımızın takımı yalnız bıraktığından yakınıyoruz. Biz yurtdışında yaşayan sivaslılar olarak az da olsa bu şikayetin önüne geçmek, Sivas'ta olmasına rağmen maça gitmeyen taraftara örnek olmak, özendirmek, uyuyan taraftarı uyandırmak için yurtdışından bir uçak taraftarla Sivassporumuzun maçlarına gelerek bir parçada olsa katkıda bulunmak istiyoruz.

Bizim desteğimizin sadece sanalda değil gerçekte de devam ettiğini göstermek amacıyla karınca kararınca bir katkıda bulunmak istiyoruz.

Bildiğiniz gibi, geçen sene sitemizde Sivas' ta oynanacak bir maça Almanya'dan uçak organize etmek istemiştik.
Fakat Sivas havaalanı uluslararası havaalanı olmadığından direk uçuş imkanı ve bunun haricinde havaalanı pisti küçük olduğundan büyük uçakların inme imkânı yoktu. Bu sebeple maalesef bu organizeyi durdurmak zorunda kalmıştık.

Bu konuda şikâyetlerimizi sürekli dile getirdik. Yapılan şikayetler üzerine sesimizi duyan yetkililer bu eksikliğin farkına varmış ve acilen kararlar alınıp çalışmalara başlamışlardır.
Bu konuda çalışmalarda bulunan ve tüm emeği geçenleri kutluyoruz.

Bu çalışma biz yurtdışında yaşayan Sivaslıları fazlasıyla mutlu etmiştir. Daha önceleri maçlara gelebilmek için aktarmalı olarak Sivas'a gelmek zorunda kalıyorduk.

Sivas havaalanındaki çalışmaların Kasım ayında tamamlanacağı ve Kasım sonunda havalimanının açılacağını yetkililer bildirmiştir.

Bizler bu sene Sivasspor'umuzun Kasım veya Aralık ayında bir maçına ilk uluslararası uçuşu Almanya'dan organize etmek istiyoruz.

Bunun için yurtdışında yaşayan taraftarımıza ihtiyacımız vardır.
Bir organize yaptığımız takdirde Almanya veya komşu ülkelerden bizimle beraber maçlara gelmek isteyen taraftarımıza çağrıda bulunuyoruz.
Bununla birlikte sponsorlara ihtiyaç olacaktır.

Kim bizimle birlikte Almanya'dan Sivas' a ilk uluslararası uçuşta bulunmak istiyor?
Kişi başına düşen masraflar sponsorların katılımına göre belirlenecek ve ileride sizlere burada bildireceğiz.
Bu konuda sponsorluk yapacak şirketlere de ihtiyaç olacaktır. Kimler bu konuda sponsor olabilir?

Bizim düşüncemiz maç gününden bir gün önce veya maç sabahı Sivas' a uçarız, Sivas köftesini yeriz, maçımızı izler ve ertesi gün tekrar Almanya' ya geri uçarız.

Bizimle birlikte olmak isteyenler buraya yazabilir, özel mesaj yazabilir veya mail@sivasspor.com mail adresine mail gönderebilirler.

Haydi Yiğidolar neden Sivas' a ilk uluslararası uçuşu biz yapmayalım?

minni
30.09.2006, 17:03
o zaman Kayseriye ucalim oradan da sivas a geceriz

kadir20
30.09.2006, 18:04
cok güzel bi organizasyon olacagindan eminim!!!

GuNaY
30.09.2006, 19:09
Sivas'a ilk uluslararası uçuşun Sitemiz aracılığıyla olması ayrı bir güzel olur, inş yeterli katılım sağlanır...

1967_DERNEK_MUSTAFA
30.09.2006, 19:23
güzel bir çalışma inşallah katılım olur buyrun gelin başımızın üstünde yerinizvar her şey sivas ve sivasspor için 1967

kadir20
30.09.2006, 19:38
Rüstü abi ilk ben katilmak istiyorum,böyle bi firsati sunuyorsun tepmek olmaz,listeye beni yazabilirsin.. yurtdisindaki diger gurbetcileride bekleriz

serhankaburcuk
30.09.2006, 19:40
Değerli arkadaşlar buyrun gelin bekleriz...

Arif Coşkun
30.09.2006, 20:19
Çok güzel bir fikir,katılanları kutlarım.

SivasLady
01.10.2006, 20:47
cok güzel bir düsünce
hep birlikte maca gidip seyretmek
ve sitemiz araciligiyla ilk olmakda ayricalik :)

organizenin detaylari belli olusun
umarim daha cok ilgi gösterilecek :)
suan fazla bilgimiz olmadigi icin
üyelerimiz biraz cekingen davraniyorlar sanirim :rolleyes:

HakkıTİMUÇİN
01.10.2006, 21:39
Çok güzel bir düşünce. İnşallah katılım beklenen düzeyde olur.
Aynı zamanda yurtiçinde yaşayan sivaslılarda bu organizeye katılalım.
Aynı tarihte diğer illerde yaşayan sivaslılarda kendi aramızda organize olarak gerek özel araçla gerek otobüslerle sivasa akalım.

Yurtdışındaki sivaslılar ve yurtiçindeki diğer illerde yaşayan sivaslılar hep beraber memleketimizde buluşalım.

Ne dersiniz ??

RüStü ElmaS
02.10.2006, 21:32
Havaalanı yetişdiği takdirde, bu organizeyi düzenlemek için büyük çaba göstereceğiz.
Bunun için bizlere destek olacak Sivaslılara ihtiyaç vardır.

Sitemiz 70% Türkiyeden izleniyor.
Türkiye' den sonra 16% Almanya' dan ve Hollanda takip etmektedir.

Avrupadaki Yiğidoların bizlere katılımlarını bekliyoruz.

eylem
02.10.2006, 21:33
Bu cok güzel olurdu, yillardir biz gurbetci yigidolarin arzusu. Insallah gerceklesir. Bizde direk sivas ´a ucmak istiyoruuuuz.

Bln-Fatih58
02.10.2006, 22:02
Hadi hayirlisi
ALmanyadan Yigidolar Sivasa maca gidecek bensiz olurmu?
Havaalanimiz hele bi acilsin katilim dahada cok olur.

RüStü ElmaS
02.10.2006, 22:06
Hadi hayirlisi
ALmanyadan Yigidolar Sivasa maca gidecek bensiz olurmu?
Havaalanimiz hele bi acilsin katilim dahada cok olur.

Havaalanı 11.ayda açılacak.
Simdiden gelmek isteyenler kendilerini belli ederlerse, organizemiz daha kolay olacaktır.

sivaslihakan
02.10.2006, 23:33
bunu hep hayal etmisimdir mac icin sivasa ucmayi
insaallah tarihi bana uyarda bende giderim maca ve bu arada 10 sene sonra memleketimi görmüs olurum

yusuf58
04.10.2006, 18:24
Vallah abiler gardaslar cük güzel bir fikir
bende varim

selamlar
yusuf58

TracyMcGrady58
04.10.2006, 18:33
Cok güzel bir fikir.Insallah katilim cok olur

Insallah böyle bi ucus gerceklesirse bende varim insallah :)

PRoFeSSioNaL
04.10.2006, 18:39
inşallah maça hayırlı gelirsiniz rüştü elmas abi

siz gelin sizin uğurunuzla maçı alalım

inşallah izleyiciler ve katılımcılar çook olur

şimdiden artmaya başladı bile iii murat git biraz seyret

RüStü ElmaS
05.10.2006, 19:44
Almanya’dan Sivas’a maçlara uçak ile gelmek için başlatmış olduğumuz çalışmaya ilgi giderek artıyor.

Almanya’da yaşayan Sivaslı iş adamı Mehmet CAPRAZ bey bugün telefon ile beni arayarak bu çalışmaya desteklerini iletmiştir.

Almanya’dan Sivas’a gidilecek ilk maç için 10 kişilik yer ayırtmış olup bundan sonra Sivas'a gidilecek her maç için ise şimdiden 4 kişilik bilet alacağını belirmiştir..

Kendisine bu duyarlı davranışından ötürü teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

Bizimle birlikte Almanya’dan Sivas’a maçlara gelmek isteyenler bu taleplerini buraya yazabilir, özel mesaj atabilir ya da mail@sivasspor.com adresine mail gönderebilirler.

EMİNÇOLAK
05.10.2006, 20:09
Almanya’da yaşayan Sivaslı iş adamı Mehmet CAPRAZ beyin bu duyarlı davranışından dolayı kutluyorum

CÜSSKB-Aynur
05.10.2006, 21:11
Almanya’dan Sivas’a maçlara uçak ile gelmek için başlatmış olduğumuz çalışmaya ilgi giderek artıyor.

Almanya’da yaşayan Sivaslı iş adamı Mehmet CAPRAZ bey bugün telefon ile beni arayarak bu çalışmaya desteklerini iletmiştir.

Almanya’dan Sivas’a gidilecek ilk maç için 10 kişilik yer ayırtmış olup bundan sonra Sivas'a gidilecek her maç için ise şimdiden 4 kişilik bilet alacağını belirmiştir..

Bizimle birlikte Almanya’dan Sivas’a maçlara gelmek isteyenler bu taleplerini buraya yazabilir, özel mesaj atabilir ya da mail@sivasspor.com adresine mail gönderebilirler.

Mehmet Çarpraz bey, yine kendisine yakışır hassasiyeti ve büyüklüğü göstermiş, Sivasspor tutkusunun herkese örnek olmasını dileyerek,
teşekkür ederiz.

kapukaya
05.10.2006, 21:17
o zaman Kayseriye ucalim oradan da sivas a geceriz
Kayseri'ye değil Sivas'a uluslararası uçuştan bahsediliyor kardeş...
Yapan kardeşlerimize helal osun...

argani_58
05.10.2006, 22:18
organızasyon harıka ınsallah katılım olur hem memleket ahsretı gıedrırler hemde sıvassporu yanlız bırakmazlar

ipden(2.şahıs)
05.10.2006, 23:49
sivasspora destek amacıyla taaa nerelerden uçuyor ve desteğe geliyorsunuz.bravooo

HakkıTİMUÇİN
06.10.2006, 00:05

Mehmet abi helal olsun sana valla..
seni kopyalayıp çoğaltmak lazım abi Valla :D
düşünsenize 50-100 tane daha Mehmet ÇAPRAZ olsa Sivassporun sırtı yere gelmez Valla ya ;)

Dağcı
06.10.2006, 07:36
Böyle bir organizasyona sadece şapka çıkarılır...

Rüştü Abimiz her zamanki gibi farkını ortaka koydu yine...

Sivas'ta insanlarımız iki adımlık stada gitmiyorlar, taaaaaa 3000 km'lik yoldan hem de uçakla yiğidolar maça geliyor. Belki biraz utanırız diyorum...

abircan
06.10.2006, 08:38
Sivas Havaalanı'nda pist genişletilecek
06.10.2006 / Haber Merkezi / Haber

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Araştırma ve Planlama Koordinasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Doğulu, Sivas Havaalanı'nın pist çalışmaları nedeniyle kapatıldığını açıkladı. Doğulu, dün yaptığı açıklamada, "Sivas Havaalanı kar ettiği halde kapatıldı, söylemleri doğru değil. Sivas’ı bakıma aldık. Biz artık kâr-zarar hesabı yapmıyoruz. Şu anda oraya güzel bir pist yapılıyor. En kısa zamanda hizmete açılacak. En son 2001 yılında 6 işletme kapattık. O günden bu yana bakım hariç herhangi bir kapatmamız yok" dedi.

17 Nisan'da pist genişletme çalışmaları başlayan Sivas Havaalanı'ndaki çalışmalar 215 gün sürecek.

Ertugrul
06.10.2006, 14:16

Böylesi güzel bir organizasyonu düzenleyen Rüştü ağbiyi ve maddi desteğini esirgemeyen Mehmet Çapraz beyi tebrik ediyorum.
Havaalanımızın ilk uluslararası uçuşu site üyelerimize nasip olacak inşaallah www.sivasspor.com ayrıcalığı ile iyi uçuşlar dilerim.
:) ;)

aykut-akay
06.10.2006, 22:12
neden olmasin gidebilirsek iyi olur ve ve bundan ziyade bizler yani gurbetciler izinlerimizdede direk sivasa ucmak istiyoruz bu bir baslangic olabilir

RüStü ElmaS
06.10.2006, 22:45
Ben iki kişilik bilet alıyorum.

Reservasyonlar:

Rüştü Elmas 2 Bilet
Mehmet Çapraz 10 Bilet
Kadir20 1 Bilet
Bln-Fatih58 1 Bilet
Sivaslihakan 1 Bilet
yusuf58 1 Bilet
TracyMcGrady58 1 Bilet
aykut-akay 1 Bilet

Toplam 18 Rezervasyon olmuştur.

Diğer rezervasyon yaptırmak isteyenlerin ismini yazması rica olunur.
Böylece organizede işimiz daha kolay olacaktır.

yurtoglu22
06.10.2006, 23:32
Benim düsüncem icerdeki macina gidip.Bir pankatla destegimizi göstermek.Tabiki gurbetci olarak hep bir arda
ve hemserilerimizi maca davet etmek ve sivasspora sahib cikmak bu cikisi
sivasspor 1967 senesinden beri basarmak istiyordu ve basardi bunu kaybetmeyelim bir daha ne zamana nasip olurmu olmazmi. Bu sahiblenelim tabiki sivasin esnafi bunu bir zat kendileri dahada sahiblenmeleri lazim.
insallah bu yazilar erkanda kalmaz uygulanir. Simdiden basarilar....
SLM. BEKIR YURTOGLU.... ALMANYA

GrP_GARDAŞLAR
07.10.2006, 15:14
ÖNCELİKLE SİZLERİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM. MÜMKÜN GÖRÜNMEYEN Bİ İCRAATIN TAM ORTASINDASINIZ.BURAYA GELİN KÖFTE KURBANINIZ OLUR.
YANLIZ İÇİMDE KALMASIN BENİMDE SİTEMİM VAR. BAŞ YAZIDAN ÇIKARDIĞIM SONUÇLARI SÖLEMEK İSTİYORUM.UYUYAN TARAFTARI UYANDIRMAK YANLIZ KALAN SİVASSPOR UN BİR NEBZE DE OLSA YANINDA OLMAK SANAL ALEMDE DEİL REEL DE DE KENDİNİZİ GÖSTTERMEK İSTİYOSUNUZ YANİ KISACASI SİVASSPOR TARAFTARISINIZ. TAMAM ÇOK GÜZEL HATTA HARİKA AMA BENDE ŞİMDİ SORUYORUM SİZLERE KAÇ PARA MAAŞ ALIYOSUNUZ YURTDIŞINDA HAYAT STANDARTLARI NASIL GAYET İYİ BİLİYORUZ. BİZİM MEMLEKETİMİZDE 300 YTL MAAŞ +SİGORTAYA NE DENİYO BİLİYOMUSUNUZ OOO KENDİNİ KURTARDI DARISI DİERLERİNE.ZATEN SENELERDİR Bİ ÇEKİRDEKCİ TARAFTAR KİTLEMİZ VAR BİZ GİTSEKTE GİTMESEKTE ONLAR HEP ORDALAR ONLAR STANDART SİVAS ÇEKİRDEKCİLERİ AMA BİZİM EN BÜYÜK SİLAHIMIZ GENÇLER YANİ YENİ NASİL BUNLARI RENKLERİMİZE BAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ SİVASSPOR SEVGİSİ RENKLERİNİN KUTSALLIĞINI SİVAS AŞKININ ZEVKİNİ TATTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ AMA BUGÜN BİR GENÇ EVDEN ALDIĞI HARÇLIK 5 İLA 10 YTL ARASINDA VE BUNUNLA Bİ HAFTAYI GEÇİRMEK ZORUNDA AL SANA PARA İSTER AZ YE İSTER ÇOK YE İSTER SAĞINDAN İSTER SOLUNDAN NASIL YERSEN YE. BEN ÇOK İYİ HATIRLARIM SIRF SİVAS MAÇI İÇİN BİR HAFTA NE HARÇLIK NE SİGARA NE DE BAŞKA BİŞEY PARAYI HARCARIM KORKUSUYLA ABİME VERİRDİM HAFTA SONUNA KADAR KALSIN DİYEE.EEE SEN YÖNETİM OLARAK TOPLAM İKİ DERNEK VE İKİ GRUBUZ İDARE EDEMİYORSAN 90 DAKİKA Bİ TARAFLARINI YIRTMAYA GELEN GENÇLERİ ARADA KAYNAŞTIRAMIYORSAN BÖLE SESSİZ KALMAYA MAHKUMSUN. O KADAR ÇOK SİVAS MAÇINA GİTMEK İSTEYEN VE HATTA MAÇ İZLEMDEN 90 TEZAHURAT YAPMAK İSTEYEN GENÇ VARKİ AMA NE VARKİ PARASI YOK SİZ SÖLEYİN NE YAPLIM.EEE YURTDIŞINDAN BURAYA GELMESİ KOLAY DEİL SİZLERİ TEBRİK ETMEK İSTYORUZ TÜM SİVASTAKİ UYUYAN YİĞİDOLAR ADINA.

erhan5834
07.10.2006, 16:30
güzel bir düşünce güzel olur kayseri maçına yada 16. hafta istanbuldaki gs maçına gelin bekleriz....

RüStü ElmaS
15.10.2006, 21:59
Organizemiz devam etmektedir.
Ilgilenen arkadaşların buraya yazmaları veya mail göndermeleri rica olunur.

mail@sivasspor.com

son58
15.10.2006, 22:16
1-sivassporuna ulaşmak istiyorsan bu konuya ilgi göster..

2-yukardaki yazı bana aittir lütfen iyi düşününüz.....

son58
15.10.2006, 22:29
Merhaba Rüştü abi...Geçen seneki Sarıyer-Sivasspor maçının tadını halen untamadık. Bu sene yine öyle bir organizasyon yapsan da Fenerbahçe maçına hep beraber gitsek ne kadar güzel olur. Hem tekrar sivasspor.com'cular bir araya gelir hemde gücümüzü gösteririz. Abiciğim, sen istersen herkes birlikte hareket eder, bunu gerçekleştirelim lütfen. Babamla da konuştum olur diyor. Abiciğim lütfen organize et. Tüm dünyaya birkez daha Sivasspor taraftarını gösterelim. Saygılarımla, İzmir'den sevgiler...

millet her yerden can atıyor sivassporuna kavuşmak için.işte bir örnek sizlere.ALMANYA'dan can atan varsa katılsın bu organizasyona.son olarak benim ağzımdan çıkacak bir kelime varsa oda şudur; sivassporunu seven şimdi sevsin

Fatih Bayrak
15.10.2006, 23:12
Abi coktandir bu organize hakkinda beklemede idim ama artik yazmanin zamani geldi diye düsünüyorum Rüstü abi bende varim insallah bir mani cikmassa.
Tekrari yasanilamayacak bir sey olacagina eminim.

UTKUM_58
15.10.2006, 23:58
insallah hayirlisi olurr emegi gecenlere simdiden tsklerimi ve saygilarimi sunarimmm..sivassporr herseyin enguzeline layik

sivaslihakan
16.10.2006, 12:45

Reservasyonlar:

Rüştü Elmas 2 Bilet
Mehmet Çapraz 10 Bilet
Kadir20 1 Bilet
Bln-Fatih58 1 Bilet
Sivaslihakan 1 Bilet
yusuf58 1 Bilet
TracyMcGrady58 1 Bilet
aykut-akay 1 Bilet

rüstü agbi tarih belirlensede tam gidip gidemicemizi söyleyebilsek tarih yokmu agbi

sVs
16.10.2006, 13:44
evet valla ilk uluslararası uçuş siz gurbetteki yiğidolarımıza çok yakışır eminim iki tane siyasetçiden daha şık durur buna inanın çok güzel olur hem avrupadan maç izlemeye geliyorsunuz diye sansasyonel de olur yakışır inanın

AliSeker
16.10.2006, 15:58
slm.bende sivasima sivasspora gitmek istiyorum.sivasspora tam desdekte variz.haydin sivaslilar yaliniz birakmiyalim sivasimiziiiiiiiiiii.

fatih_058
16.10.2006, 16:28
bencede güzel fikir.....gelmenizi bizlerde isterizz

SONMEZ
16.10.2006, 18:24
Güzel bir düşünce,
İnşallah bütün gurbet kuşlarını bekleriz.
Hadi uçun da gelin...
Siz ordan kanat çırpın,
Bizler de burdan...
.
.
.

ahmet kaya 58
16.10.2006, 19:52
Sivas Havaalanı'nda pist genişletilecek
06.10.2006 / Haber Merkezi / Haber

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Araştırma ve Planlama Koordinasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Doğulu, Sivas Havaalanı'nın pist çalışmaları nedeniyle kapatıldığını açıkladı. Doğulu, dün yaptığı açıklamada, "Sivas Havaalanı kar ettiği halde kapatıldı, söylemleri doğru değil. Sivas’ı bakıma aldık. Biz artık kâr-zarar hesabı yapmıyoruz. Şu anda oraya güzel bir pist yapılıyor. En kısa zamanda hizmete açılacak. En son 2001 yılında 6 işletme kapattık. O günden bu yana bakım hariç herhangi bir kapatmamız yok" dedi.

17 Nisan'da pist genişletme çalışmaları başlayan Sivas Havaalanı'ndaki çalışmalar 215 gün sürecek.
APK Dairesi Başkan Yardımcısı Mehmet UĞURLU'dur. Mehmet DOĞULU değil, düzeltmek istedim. Selamlar.

SivasliErhan
17.10.2006, 02:48
peki hangi ucak ile SIVAS´a uculucak ?? ve almanya nin neresinden ??

oğuzhan AKDOĞAN
17.10.2006, 09:42
sivassporun da canla başla oynaması lazım adm almanyadan gelipte üzüntü ile giderse bu olmaz.

Flavio
17.10.2006, 09:51
İnşallah geldiğinizde sizi Almanyaya 3 puanla geri yolcu ederiz

GaziSIVAS_NL
17.10.2006, 14:13
sivasim icin ve sivas spor icin canim feda

aykut-akay
18.10.2006, 23:50
ILK SEFERIDE BIZ YAPARIZ ISALAH HAYDI SIVASLILAR

Gurbet058
19.10.2006, 03:54
cok güzel olur
takimi desteklemek icin
hem sivasada gitmis olurduk :D

ademgoze
19.10.2006, 17:06
sivasspor ne zaman dışarıyla maç yapıcak o zaman sizin yanınıza gelecek yoksa zor görüceksiniz...

xdemox
20.10.2006, 02:58
tabiiki bizde variz aynen......insallah gerceklesir

SIVASLINIHAT
20.10.2006, 15:43
evet gercekten cok guzel olur musait oldugumuz anlarda ucalim sivasimiza macimizi seyredip gelelim.

bilgekagan58
20.10.2006, 19:44
sivasli sadece sivasa ucar kayseriye ucmaz yigidolar

RüStü ElmaS
21.10.2006, 18:20
Yapmış olduğumuz bu haberden sonra, ilgili arkadaşlar mail atmaktalar, kimileride buraya yazmaktalar.

Bu ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Organize açısından bazı bilgileri beklemekteyiz.

İlgi duyan arkadaşların ya mail atmaları ( mail@sivasspor.com ) yada buraya yazmaları rica olunur.

Organizede yardım etmek isteyen arkadaşlarda bize buradan ulaşabilirler.

AyhanBayrak
21.10.2006, 20:37
Şu anda ben sivasta manisa maçına geldim ama bu organizedede olacağım böyle güzel bir organizede bulunmamak gerçekten büyük bir kayıp olacagı kanaatindeyim onun için bütün yurtdışındaki yigidoların bu fırsatı degerlendireceklerini kanaat ediyorum

Bu fırsat kaçmazzzzzzzzzz

musa18
21.10.2006, 21:20
allah razi olsun biz gurbetcileride düsünmüsünüz!!!
daha dogrusu hic unutmadiniz ama olsun!!!
insallah iyi olur!!!
fiyatlar nekadar olur benim icin sadece o sorun zaten ben 4 eylülde oturuyorum sivasta eve de gidebilirim yani cok güzel olur

özsivasli1903
21.10.2006, 22:50
vallaha abiler bende varim ne pahasina olursa olsun katilmak isterim...
sivasa Frankfurtdan ilk ucan biz olalim... direk sivasa muhtesem bir olay ya...
frankfurt kayseri olursa gelmem...
sivasa direk ucup ve mactan sonra geri frankfurta ucmak harika olur ya...
bende varim abilerim özsivasli bugrayi listeye alin....

Gurbet058
22.10.2006, 02:02
vallaha abiler bende varim ne pahasina olursa olsun katilmak isterim...
sivasa Frankfurtdan ilk ucan biz olalim... direk sivasa muhtesem bir olay ya...
frankfurt kayseri olursa gelmem...
sivasa direk ucup ve mactan sonra geri frankfurta ucmak harika olur ya...
bende varim abilerim özsivasli bugrayi listeye alin....

almanyanin her bir yerinden gelmek isteyen var
bir ucak olacak oda nerden ucacak acaba :rolleyes:
daha detayli bilgi olursa iyi olur
ona göre hareket edilebilir

GaziSIVAS_NL
22.10.2006, 16:02
WALLAHA ben ucarim sivasin mevlana lokantasinda bir yemek yerim maca bakar gelirim ne guzel olur yav

nazimgulturk
22.10.2006, 16:16
BENCE ÇOK GÜZEL OLUR İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA HERKESİN KATILMASINI İSTERİM GEÇEN SENEKİ FENER MAÇI ÇOK GÜZELDİ İNŞALLAH BU SENEDE SİVASTA BERABER OLURUZ

muRTix1
22.10.2006, 17:21
Yurtdışındaki Yiğidolarımıza işallah Sivasa uçuracağız..Rüştü beyede söylediğim gibi bu konuda aymila turizm acentası işletmecisi olarak elimden geleni yapacağız ve bu organizasyonu gerçekleştireceğiz işallah

ceza_tolga_rep
23.10.2006, 13:45
VALLA HELAL OLSUN BEA.TAA ALMANYADAN KALKIP GELEN İLK ANADOLU TARAFTARINI HİÇ DUYMADIM.KUTLARIM SİVASSPORUMUZU.

ViannaliYigido
23.10.2006, 19:46
bide bizim viyannada böyle birsey yapilsa bizde gitsek sivasimiza desteklemeye

muRTix1
24.10.2006, 09:26
Hava alanımız Açılıp Uçuşlar belli olduktan sonra Talep olduğu çerçevede her yerden Maç turları düzenlecektir

jangbogo_58
28.10.2006, 01:15
çok güzel olacakta bende izmirdeyim geçerken benide alın olur mu:)

Fiko72
28.10.2006, 11:47
BEN KATILIYORUM
ILK DEFA DA BULUNMAK GÜZELDIR

COK IYI OLUR

HEP DESTEK TAM DESTEK

gurselyildirim
28.10.2006, 17:12
cok guzel fikir hava alaninin durumu belli olsun ona gore hareket edilir, arkadasin dedigi gibi biraz cekingenlik var organizasyonlar ve diger durum lar belli olsun, sadece maca degil izin sezonlarindada sivasa uculur.Ahmet Turan Lektemura,ve sivas halkina selam ve sevgiler.

Sivaslipasa
29.10.2006, 21:29
InsaAllah bende gelirim ama bana biriniz mesaj atarsa organize tamamlandiktan sonra sevinirim fazla vaktim olmuyor nete girmeye hayirli haberlerinizi bekliyorum

vesselam

58zarali58
30.10.2006, 10:47
bende ucarim Sivasa Macimi seyretirim ondan sonra Sivas kebabi yerim ve geri dönerim Alm ya

34-murat-58
30.10.2006, 14:09
bunu basarırsanız hepınızın alnından opmek lazım....

kadir20
30.10.2006, 18:41

Reservasyonlar:

Rüştü Elmas 2 Bilet
Mehmet Çapraz 10 Bilet
Kadir20 1 Bilet
Bln-Fatih58 1 Bilet
Sivaslihakan 1 Bilet
yusuf58 1 Bilet
TracyMcGrady58 1 Bilet
aykut-akay 1 Bilet

Rüstü abi ben belki bir kisilik daha ayirtabilirim,ilerki günlerde haber veririm,tarih ve hangi maca gidecegimiz ne zaman belli olacak? o na göre okul ve is durumlarimizi ayarlamamiz lazim,bu konuda bi bilgi verirsen sevinirim

Bayrak
30.10.2006, 21:38
Böyle bir organize düzenlediginiz icin, size sonsuz tesekkürler. Bizi heycanlandirdiniz ve mutlu ettiniz! Biz iki Yigido bu yapilan organizeye seve seve katiliyoruz, simdiden hayirli olsun. Bütün hemserilierimizide bekliyoruz.

Allahdan hayirlisi! Görüsmek üzere.

Harun Acikabak
01.11.2006, 14:20
Gerceten cok güzel bir düsünce. Burdan insallah cok kalabalik bir sekilde Sivas'a ucariz. Bu düsünceden dolayi sayin Admintratorumuzu icten kutluyorum. Insallah yeterli taraftarlari avrupada bulur ve en kisa zaman da hep beraber takimimizi desteklemeye gideriz. Almanya'dan Sivas'a ilk uluslararasi ucusta bulunmaktan mutluluk ve gurur duyarim.

Burdan avrupadaki taraftarlarimiza sesleniyorum:
"BU IMKAN BIZE VERILMISSE, BUNU BIZ NEDEN GERCEKLESDIRMEYELIM"

RüStü ElmaS
01.11.2006, 22:02
Arkadaşlar, bu kadar yoğun ilgi gerçekten çok güzel.
Buraya yazılanlar haricinde mailler sürekli gelmekte.

Sivas Havaalanının kötü aşırı yağışlar nedeniyle gecikeceği söyleniyor.

Araştırmalarımızı yaptıktan sonra ve bize resmi bilgi geldikten sonra sizlere buradan gereken bilgiyi vereceğiz.

SivasliErhan
01.11.2006, 23:08
benim aldim yeni haberlere göre bu ay sonu aciliyormus !!!

BEYRUNI
02.11.2006, 23:02
Sivas Sporun hangi macina ucmayi düsünüyorsunuz? Tarih bellimi?
Saygilarimla

RüStü ElmaS
03.11.2006, 00:18
Havaalanının 25.11.2006 tarihinde açılacağını yetkililer bildirmişti.

Biz ise Aralık ayının ilk haftasındaki Sivas' ın evinde oynayacağı bir maça uçmak istiyoruz.
Bu maç Sivasspor-Ankaragücü olacak.

İnşaallah havaalanı biterde bizde organizeyi başarıyla yaparız.

Havaallanı bitmediği takdirde, bittikten sonra, uluslararası inişin mümkün olduğu zamanda bu organizemizi yapmak istiyoruz.

İlk uluslararası uçuşun bize nasip olmasını diliyoruz.

İlgilenen arkadaşların buraya yazmaları veya mail@sivasspor.com adresine mail göndermeleri rica olunur.

58bekir
03.11.2006, 11:09
İnşaallah bu güzel organize gerçekleşirde, Sivasta çok güzel bir şölen yaşanır.

Egercili genc
03.11.2006, 11:26
sizleri tebrik ederim cok güzel bir calisma insallah katilimda cok iyi olur sivasli is adamlarina burda cok is düsüyor haydi yigdolar .......

yurtseven_58
04.11.2006, 22:28
s.a

insallah en kisa zamanda gerceklesir bize yurtdisindan memleketimize mac izlemeye gideriz..bu konuda emek veren kardeslerime sonsuz tesekkür ederim

saygilar

holigan
05.11.2006, 03:09
iste hizmet iste taraftar ruhu.bu fikir süper tabi neden olmasin.her iki haftada tam dolu gideceginden hic süphem yok.herkes memleketini sever destekler ama sivasli memleketi icin ölür.lütfen bu organizasyon sadece lafta kalmasin.sitemizden sabirsizlikla bu haberin devamini bekliyorum.sivasa sivasspora selam olsun.

nh666
09.11.2006, 22:51
bunu bir acikliga kavusturalim gelmek isteriz elbette yalniz detayli bir aciklama olursa seviniriz bir alternatif daha var eger sivas olmasa kayseriye inebiliriz ben size gerekli otobüsleri ayarlayabilirim

Hakanaltun
13.11.2006, 19:58
Ilk uluslararasi SIVAS UCUSUNDA bende varim.

Böyle bir organizasyonu yaptiginiz taktirde, ilk 2 kisilik bileti de ben almak isterim.

Isterseniz www.hlf.de www.sunexpress.com.tr adreslerinde voll-charterflug bölümüyle irtibata gecin.

Bu arada Rüstü Bey, gecen gün Dügün TV´de sizin gittiginiz dügünü izledim.

Selamlar.

RüStü ElmaS
14.11.2006, 10:04
Maalesef Sivas Havaalanının Uluslararası trafiğe açılması için başlatılan pist genişletme çalışmaları hava muhalefetine takıldı. Normal şartlarda 24 Kasım’da Uluslararası trafiğe açılması hedeflenen Sivas Havaalanı Sivas’taki elverişsiz hava koşulları nedeniyle bu tarihte yetiştirilemeyecek.

Konuyla ilgili Vali Veysel Dalmaz, Sivas Havaalanının 24 Kasım`a hava şartları sebebiyle yetişemeyeceği belirterek, “Havaların düzelmesi için elimizi açıp dua etmekten başka çare yok, Sivas Havalanın bir an önce bitirilmesini Sivas için ve bölge için bir elzem olarak görüyoruz. Normal ulaşım durumundan Uluslararası hava trafiğine açılabilecek bir duruma getirilmesi Sivas için önemliydi. 24 Kasım`a yetiştirilmesi konusunda yoğun bir çaba sarf edilmektedir. Ancak hava şartları sebebiyle maalesef burada bu süre içerisinde inşaatın belli aşamaya getirilmesine engel teşkil etmektedir. En azından uçak trafiğine açılabilecek konuma getirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor. İnşallah 24 Kasım`a kadar hava iyi olur ve asfalt imalatı gerçekleştirilebilirse bu sene içerisinde uçak trafiğine burası açılabilecek. Bunu ümitle bekliyoruz. Amacımız Sivas`ın ticaretinde, iletişimde, ulaşımında çok önemli gördüğümüz havaalanın bir an önce hizmete verilmesidir. Gerçekten güzel bir yatırım. Ancak Sivas`ın hava şartlarında yılın 6 ayında normal inşaat çalışmaları sürüyor. Diğer zamanlarda ise kış uykusunda geçmek zorunda. Ama Sivas olarak ele geçen zamanı çok yoğun ve iyi değerlendirmek zorundayız. Yatırımcılar bunu çok iyi dikkate almak zorunda."dedi.

Elimizde olmayan sebeplerden ötürü düzenlemiş olduğumuz bu organizasyonun ertelenmesinden dolayı sizlerden özür diler, Sivas havaalanının Uluslararası uçuşlara açıldığında organizasyonun yeniden yapılacağını bilmenizi isteriz.

Champion_58
14.11.2006, 11:12
Sivas tarihine anlamlı bir jestle geçmek için sürdürdüğünüz çabalardan ötürü katılan herkesi şimdiden kutluyor selamlarımı iletiyorum.
Zaman fazla önemli değil önemli olan bu ruhu koruyabilmek başaracağınızdan eminim saygılar..

Dağcı
23.11.2006, 08:33
...
19 Nisan 2006 tarihinde hava trafiğine kapatılarak 45 metrelik pist genişletme, 15 metrelik beton asfalt kaplama banket, pist başı ve sonuna olmak üzere 3 adet dönüş apronu yapılması için çalışmalarını geçen koskoca bir inşaat sezonunda bitiremeyen, bitmesi için taşeron firmayı sıkıştırmayanları, Sivas'ın geleceğini çalanları nefretle kınıyorum. Özellikle Sivas'ta görev yapan ve yetkisi bulunan bürokratların vurdum duymazlığı, işgüzarlıkları yok mu? YAZIK

Ben de bu işlerinde içinde olan birisi olarak serzenişimi sunuyorum. Bu yaz İstanbul'da 9 m genişliğinde ve 1200 m uzunluğunda asfalt yol yaptırdım. Bu işi taşeron firma alt yapısı da dahil olmak üzere tam 15 günde yaptı. Yine istanbul'da 40.000 m2 saha betonu uygulaması yaptık. 75 günde tamamlandı.

Bu tür işler neden böyle yürür bir türlü anlamıyorum...

aykut-akay
23.11.2006, 11:19
sivasin hakkini yiyen elbet bir gün o yediklerinin hesabini verecek

ve ve bu arada ne oldu hava limani tam bir bilgi alacamiz bir yern varmi

BOUN
23.11.2006, 13:37
Bundan yaklaşık 3-4 hafta önce havaların yağışlı gittiği bu yüzden havaalanının yetişemeyebileceği açıklaması yapılmıştı.

Ancak iki hafta önce Vali Bey havaların iyi gittiğini ve bu şekilde yağışsız gitmeye devam ederse vaktinde yetişeceğini söylemişti ama son durum nedir bilmiyorum.

Resmi prosedüre göre yarın açılması lazım yani 24 Kasım tarihinde!...

Bu arada yazın yatıp, yağışlı mevsim gelince işler sıkştı, olmadı havalar kötü gitti vs bahanelerle Sivasımızın hizmet almasının önüne taş koyanları nefretle kınıyorum...

1967_CLUB_10UR
28.11.2006, 22:19
aralıkta tadilat bitiyor inşallah artık uçaklar direk sivasımıza gelecek şimdiden hayırlı yolculuklar bu sene havaalanına çok dostumuzu karşılamaya gideriz

ertor58
01.12.2006, 00:10
aralık ın kaçında açılacak bilen varmi yahu

Hakanaltun
01.12.2006, 14:48
Selamlar Rüstü Abi,

1 haftaligina Sivas´taydim, dün geldim. Bu 1 hafta boyunca gündüzleri hep günesliydi. Yani havaalani icin hava muhalefeti yoktu. Havaalaninin ne zaman acilacagindan bir haber aldin mi? Söz veriyorum 2 koltuk benim, yer bos kalirsa son günde 2 koltuk daha alacagim, maksat sponsorlarimiz pisman olmasin. Bu tarihi ucusumuz umarim Hürriyet gazetesinde bile haber olacaktir. Sivas´i ve Sivas´liyi cok seviyorum. Nedeni, damarimizda ki asil kandir.

Necmi58
07.12.2006, 16:14
tabiiki bizde variz aynen......insallah gerceklesir

muRTix1
08.12.2006, 16:03
Sivas hava Alanı Extra bir aksilik çıkmadığı takdirde 15 aralıkta Gündüz uçuşuna başlayacaktır...Sivas Aymila turizm Olarak Rüştü bey ile Organizsyon için elimizden geleni yapacağız..

Hakanaltun
09.12.2006, 17:08
SİVAS (İHA) - Genişletme ve büyütme çalışmalarının son aşamasına gelindiği Sivas Havavalanı'nın uluslararası uçuşlara da açılacağını söyleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Sivas havaalanının 15 Aralık'ta yeniden uçak seferlerine başlaması için THY, yurt içi ve yurt dışı seferlerini başlatmasını istedi.

Yıldırım, THY, Pegasus ve Atlas Jet'i de Sivas'a uçmaya davet ederken, THY'nin Sivas-Almanya arası karşılıklı uçak seferlerini koymasını istedi. Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan Yıldırım, THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve özel uçak şirketlerine birer mektup gönderdiğini söyledi. Başkan Yıldırım, havaalanındaki inşaat çalışmaları nedeniyle bir süre ara verildiğini, Sivas'ı bir dünya kenti yapmaya kararlı olduklarını ve bu nedenle İstanbul-Sivas ve direk Sivas-Almanya seferlerinin konulmasını THY, Pegasus ve Atlas Jet uçak firmalarından talep ettiğini belirterek, yetkililere şu mektubu gönderdiğini söyledi:

"Hızla büyüyen ve gelişen Sivas, son yıllarda yatırımların ve girişimcilerin gözdesi haline gelmiştir. Teşvik yasasının cazibesi, kentimizin mevcut potansiyeli ve Odamızın da sınırsız destekleriyle Cumhuriyetin temellerinin atıldığı kentimiz, kısa sürede bir yatırım üssü haline gelmiştir. Hükümetimizin de 12 cazibe il arasında seçtiği ve Marka Turizm Projesi kapsamına aldığı Sivas'ımızda sanayileşme ile doğru orantılı olarak inşaatına başlanan İç Anadolu Bölgesinin en büyük Fuar ve Kongre Merkezi de büyümektedir. Süper Ligde ilimizi başarıyla temsil eden Sivasspor'umuz da sanayiden spora kadar her alanda 1. Ligde olduğumuzun ispatıdır. Yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılı için ortaya koyduğumuz vizyonumuzda, 'Sivas'ı bir dünya kenti yapmak' için ilimizde fabrikalarını kurduğumuz 6 Alman fabrikasından sonra havaalanımızı da uluslararası hava trafiğine açmak için çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 15 Aralık 2006 tarihinde Türk Hava Yollarının kış tarifesi içerisinde her gün, yazın ise haftanın her günü sabah ve akşam olmak üzere 2 sefer düzenlenmesini talep ediyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, uçaklardaki doluluk oranını da taahhüt ediyoruz. Ayrıca, dünya nüfusu üzerinde 7 milyon Sivaslı hemşerilerimizin yaşadığını biliyoruz. Özellikle de Almanya'da yoğunlaşan bu nüfusun ve Alman yatırımcılarımızın Sivas'a gelmeleri için Sivas-Almanya'ya (Duseldorf ve Franfurt) direk uçuş seferlerinin düzenlenmesini istiyoruz."

1967_CLUB_DÖNE
09.12.2006, 19:07
Ayrıca, dünya nüfusu üzerinde 7 milyon Sivaslı hemşerilerimizin yaşadığını biliyoruz. Özellikle de Almanya'da yoğunlaşan bu nüfusun ve Alman yatırımcılarımızın Sivas'a gelmeleri için Sivas-Almanya'ya (Duseldorf ve Franfurt) direk uçuş seferlerinin düzenlenmesini istiyoruz."

valla harika olurdu, insan almanya´dan sivas´a gelene kadar neler cekiyor. FRANKFURT icin böyle bir sey düsünülmesi tabiiki bir baska güzel ;). sivas´a ulasmak daha rahat olur

aykut-akay
13.12.2006, 16:22
SİVASSPOR YARIN GİDİYOR
Sivas’taki ikinci ve son çalmasını bugün yapacak olan Sivasspor yarın sabah karayoluyla Kayseri’ye oradan da uçakla İstanbul’a gidecek. Sivasspor İnaegöl’e maç günü geçecek.

Hürdoğan#

bu herseyi anlatiyordur sanirim

alpen34
14.12.2006, 02:15
fikir çok güzel fakat almanya derken hangi şehir kastediliyor..ben misal avusturya almanya sınırında yaşayan biri olarak kulana bileceğim hava alanı kısıtlı..güney almanya hava alanları uyar fakat kuzeye gittikce bizim için sorun..önemli olan seyirci gitmesi..ali samiyendeki sakarya maçına giden az sayıdaki taraftardanım çok az seyirci vardı o maçta..geçen sene olimpiyat stadında vestel maçınada gittim orada daha fazla seyirci vardı..seyircisiz olmaz..mutlaka maçlara gidilmeli...

sivaslıömer58
16.12.2006, 16:45
Selam canım sivaslı hemşerilerim:
ğerçektende sivassımıza havalanı çoook güzel oldu:
hepimize hayırlı hayırlı uçuşlar olsun:
artık almanya degil dünyaya uçacaız:

canım hemşerilerim

SivasLady
16.12.2006, 18:55
insallah en kisa zamanda
yurtdisi seferleri baslar

maca gitmek güzel olacak
insallah gerceklesir

Aygili
17.12.2006, 01:26
bende varim arkadaslar, aralik gecti ama bunu ikinci devre de yapabiliriz, cok güzel fikir, neden ankara veya kayseri kazansin, sivas dururken, sivasimizi kalkindiralim....

demiryurt58
17.12.2006, 03:30
RÜŞTÜ GARDAŞ GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLUR İNŞALLAH SİVASSPORUMUZ UEFA OYNARDA BİZDE ALMANYAYA UÇARIZ .

RüStü ElmaS
18.12.2006, 21:53
Arkadaşlar,

1. ayın Sivas' ta ağır kar kış olmasını hesaba katarak, uçak organizemiz büyük bir ihtimal ile Mart veya Nisan 2007 de yapmayı planlıyoruz.

Gerekli bilgileri sizlere buradan ileteceğiz.

Yani bu organizeden vazgeçilmiş değildir. Bu organize inşaallah başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

1967_CLUB_10UR
23.12.2006, 22:41
bu aylarda gelmeye çalışmayın havalar iyi değil ancak istanbul'a kadar bilemediniz ankara ordan da otobüsle sivas'a yolculuk çileye dönüşmesin.mesela bjk veya gs maçına gelebilirsiniz .

azeri yigido
24.12.2006, 14:58
insallah ses getirir bu calismaniz.sivasspor icin hayirli olsun.

gardasin.58
24.12.2006, 16:28
Gercekten harika olur almanyanin hangi sehrinden kalkacak hamburg olursa danimarkadan ilk beni yazabilirsiniz insallah gerceklesir.

BOUN
04.01.2007, 13:00
Arkadaşlar,

1. ayın Sivas' ta ağır kar kış olmasını hesaba katarak, uçak organizemiz büyük bir ihtimal ile Mart veya Nisan 2007 de yapmayı planlıyoruz.

Gerekli bilgileri sizlere buradan ileteceğiz.

Yani bu organizeden vazgeçilmiş değildir. Bu organize inşaallah başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Abi Nisan ayında Sivas'ta daha ılıman bir hava olur. Bence bu organizasyonunuz için Nisan uygun bir ay olur. Size kolaylıklar ve başarılar diliyorum. İyi yolculuklar...

AliSeker
07.01.2007, 13:23
slm.rüstü kardes.islerinde basarilar dilerim.gardas sivasa bende varim banada bir bilet.ok.slm.

1967_CLUB_10UR
07.01.2007, 13:34
bende varim arkadaslar, aralik gecti ama bunu ikinci devre de yapabiliriz, cok güzel fikir, neden ankara veya kayseri kazansin, sivas dururken, sivasimizi kalkindiralim....

EVET ÇOK DOĞRU BİR DÜŞÜNCE ÖZELLİKLE KAYSERİYE UÇAK İNMESİN UÇAĞIMIZ SİVASIMIZA İNSİN..

sivassss
07.01.2007, 13:44
GÜZEL BİR DÜŞÜNCE OLUR,
ALMANYA'DAKİ GURBETÇİLERİMİZİN DE HASRETLERİ GİDERİLMİŞ OLUR,
HAYIRLI VE UĞURLU OLMASI TEMENNİSİ İLE...

fatih_5834
07.01.2007, 14:11
COK GUZEL BI DUSUNCE..AMA INS GERCEKLSIR..

SEMİH-58
07.01.2007, 14:22
allah razı olsun gurbetçilerimizden inşallah sag salim gelirler.

DrMustafaKaya
30.05.2007, 22:29
Selam sevgili Kardesim Rüstü nasilsin Sivasa katkilarin ve bizimle paylasimlarin icin tesekür ederim.avusturyadan sevgiler Selamlar..