Orijinalini görmek için tıklayınız : Haremlik Selamlık trübün istemiyoruz.

Sabiha Serin
15.11.2006, 00:14
--------------------------------------------------------------------------------
Sivas 4 Eylül Stadımıza 30-35 yıl önce bayanlar toplu olarak Sivasspor maçını izlemeye giderdik.Çaylarımız termosta,pastalar.börekler ile coşku dolu maçlarıımızı huzur içinde izlerdik.Tezahuratlar yapmaktan seslerimiz kısılarak evlerimize coşku ile yine dönerdik.Üstelik Sivasspor ile ilgili bilgilerimiz erkeklerden daha çok olurdu ve hatta bir futbolcumuz hasta olsa toplu olarak onu ziyarete giderdik.Ben o günleri çok ama çok özlüyorum.Maç bitiminde bayanların ve erkeklerin çoğunun sadece kırmızı beyaz giysi giydikleri için İstasyon caddesi adeta kırmızı beyaz bir gül bahçesi gibi olurdu.O yıllarda asla ve asla maç esnasında olumsuz bir söz ve çirkin tezahurat görmedik.Ben bu nedenle o kuşaktaki erkek taraftarlarımızı herzaman takdir ederim.Ne yazıkki eski 30-35 yıl öncesi gibi şimdiki taraftarlarımızın tutum ve davranışları aynı olmadığı içinde bayan taraftarlar eskisi gibi rahatlıkla Sivasspor maçına gidemez olduılar.Oysa sayın yiğidolarımız biraz daha sabırlı olup,seviyeli tezahurat yaparlarsa sanırım eski o doyumsuz güzellikleri yaşayabilir,yine Sivasspor maçlarına bayan taraftarlarımız akın akın gidebilirler.İşte o zaman bayan ve erkek taraftarlarımız tek bir yumruk olur Sivasspora olan desteğimizi sürdürür,başarılı sonuçları yine hep birlikte coşkuyla paylaşabiliriz.
Son günlerde bayan taraftarları 4 Eylül Stadına getirtebilmek için bazı Sivasspor yöneticilerimizin bayanlara ayrı,erkeklere ayrı trübün olanağı verme gibi bir düşüncelerinin olduğunu görmekteyiz.Ben bu düşünceyi kesinlikle bir eski fanatik Sivasspor taraftarı olarak uygun görmem asla mümkün değildir.Sivas için böyle bir durum gerçektende üzücü hemde Sivas'ımızın zaten birileri tarafından azalan imajına daha çok zarar verir diye düşünüyorum.
Cumhuriyet,kültür ve Sanat Şehri, Sivas'ımızın üstelik adı ile gurur duyduğumuz 4 Eylül Stadına haremlik selamlık bir trübün oluşmasının düşünülmesi beni son derece hem şaşırtmış ve hemde üzmüştür.Sivas ve Sivaslı 30-35 yıl öncesini yakalamak şurda dursun demekki tam tersine 30-35 yıl geriyemi gidiyor buna inanmak zor ve üzücü doğrusu.Sanmıyorumki hiçbir aile hanımı bir yerde kendisi bir yerde maçı ayrı ayrı izlemek istesin.Şahsen ben eşimle maçta birlikte o coşkuyu yaşamak isterim tabiki .Herkesinde böyle düşüneceğini sanıyorum.Haremlik selamlık trübün çözüm olamaz.Ben bu nedenle saygıdeğer Sivasspor Yöneticilerimize bu konu ile ilgili düşüncelerinin tekrar gözden geçirilmesini hatta haremlik selamlık trübün yerine taraftarın eğitilmesi yada maçta taşkınlık yapan taraftarlara caydırıcı uyarı cezaların verilmesi için farklı çözüm arayışı düşünmelerini öneriyorum.
Aksi halde bayanlara ayrı,erkeklere ayrı trübün olması hiçbirşeyi çözümlemez ,üstelikte Sivas'ımızın imajı için hiçte hoş birşey olmaz diye düşünüyorum ve saygılarımı sunuyorum.

MADTURK
15.11.2006, 00:41
SAYGI DEGER ABLACIGIM

Konu düsüncenize katilmamak elde bile degil gercekten iyi bir konuya temas etmisiniz gercekten bazen insanlar eskileri cok arar... umarim sizin daha önceki yasadiklerinizini bir beni örnek olurda biz yigodolar bunu uygulariz verdinigiz mesaj cok iyi yerler gidecegine emin olabilirsiniz sizin gibi dusunen yigidolar bu konu hakinda acmis oldugunuz forumda cok kisini dusuncesinin ayni olacaginiza emin olabilirsiniz.......

sivasli_boy
15.11.2006, 01:38
kardesim sanki karisan var kadini ayrı erkegi ayrimi otutturuyolar sanki statdda yok heremlik yok selamlık 3. ligden beri sivasin macına giderim bu kavramlari ilk sizden duyuyorum...

NİHAT_EKİCİ
15.11.2006, 08:44
SİZ KONUYU YANKIŞ ANLAMIŞINIZ. ÖYLE BİR UYGULAMADAN BAHSEDİLMEDİ SADECE YÖNETİM BAYANLARI MAÇLARA ÇEKEBİLMEK İÇİN ONLARA İNDİRİMLİ BİLET VE İSTERLERSE ÖZEL TRÜBÜN VERELİM DEDİLER.EĞER ÖZEL TRÜBÜN SİZCE AYRIMCILIKSA O ZAMAN İNDİRİMLİ BİLETTE AYRIMCILIK OLUR. NE OLUR BÖYLE KÜÇÜK ŞEYLERLE MEŞGUL OLMAYALIM SİZ BİRŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ O ESKİ RUHU CANLANDIRMAK ADINA ORGANİZASYONLAR YAPINDA ARTIK BAYANLARIDA 4 EYLÜL ÜN TRÜBÜNLERİNDE GÖRELİM.

ÜNİ_67_BAŞKAN
15.11.2006, 09:47
kardesim sanki karisan var kadini ayrı erkegi ayrimi otutturuyolar sanki statdda yok heremlik yok selamlık 3. ligden beri sivasin macına giderim bu kavramlari ilk sizden duyuyorum...

senin daha ögreneceginiz cok sey ler varrr

yigidolar06
15.11.2006, 10:05
arkadaşlar türübüne gelen taraftarın cinsiyeti önemli olmasa gerek. Maçlarda takımı nasıl 90 dk destekleriz takıma seyirciye katkısı ne oranda etkili olur bunlar önemli. Şu gercekki bayanlarla maça gelenler iyi bir cekirdekçi gurubu oluşturuyor. bu gurubu mesala kale arkası ayrılabilinir aileye mahsus vede bayan taraftarlar rahat rahat maç seyretsin diye. şuda önemli kimse önüne gecemiyor maç esnasında ağızdan istenmeden küfür cıkıyor veya küfürlü tazaruhat yapılıyor, aramızda bayan veya aile oldunmu hoş olmuyor. bu gibi olaylarla sıkca karşılaşılıyor

PRoFeSSioNaL
15.11.2006, 10:17
BÜTÜN HERKEZ MAÇLARA GELEBİLİR VALLA CİNSİYET AYRIMI YAPILMAMALI

67_DERNEK_AKKIZ
15.11.2006, 10:29
ARTIK OYLE BI ERKEK TEKELI OLMAYA BASLADI KI FUTBOLDA FUTBOL ERKEK İŞİDIR DIYEN BI COK TARAFTAR GORUYORUM. EVE TKIMSE KARISMIYO ANCAK BAYANLARIN FUTBOLDAN UZAKLASMASININ TEK NEDENI KARSIT CINSLERININ MACLARDA YAPTIKLARI ASIRI DAVRANISLAR KUFURLER MACLARDA CIKAN KAVGALAR.ONCEDEN ANLADIM KADARYLA FUTBOL BERBABER YAPILAN BI AKTIVITEYMIS ANCAK SIMDI NERDEE..ERKEK MACA GIDER KADIN EVDE BEKLER..(heryer ve herkes ıcın gecerlı degıl ama merak etmeyın.)

GrP_GARDAŞLAR
15.11.2006, 10:55
ben böle bi haremlik seralık görmedim ayrıca bayan taraftar kitlemiz hiçde öle azımsanacak derecede deil bunu herkes anlamalı......isteyen istediği yerde maçını seyreder bu tarz basit konularla uğrajmayalım ......

SONMEZ
15.11.2006, 11:25
İlgi çekici bir başlık...!
İlgi çekici bir konu...!
İlgi çekici bir yazı...!
İlgi çekici yorum...!
.
.
.
Veee...
Böyle bir uygulamayı ben ne gördüm ne de duydum...!
Veee...
Böyle uygulamanın, imajımız için olumsuzluk teşkil edeceğinden
endişe eden Sabiha Hanımın, (ki haklıdır ve de katılıyorum),
böyle bir başlık ve yazıyla belki de somut olmayan afaki bir söylentiyi
sanki böyle bir durum varmış gibi algılanabilecek ve yanlış imajların
daha en başta olabileceğinden ciddi endişe ediyorum...!!!

Bayan taraftarlarımızın stadlara gelmelerini sağlayacak bir fikir, öneri,
proje...vs gündemde olabilir... Ancak daha fol yokken, yumurta yokken,
hemen ''Haremlik-Selamlık'' saplantısına girmemiz bizim açımızdan pek te
rasyonel bir yaklaşım olmaz diye düşünüyorum...!

Hattaa baştan da dediğim gibi, böyle bir durum henüz yokken,
olduğu takdirde duyulan endişeler,
şimdiden böyle bir şey varmış gibi deklare etmenin de aşağı kalır bir endişe
olmadığı kanaatindeyim...!

Yani, bu afaki yazıları okuyanlar
hakkımızda daha baştan olumsuz düşüncelere kapılmazlar mı...?
Ve buna zemin oluşturmak ne derece doğru...!?!?!?!

.
..

Arif Coşkun
15.11.2006, 12:04
Böyle bir şeyin olmadığı ve böyle bir düşüncenin olduğunu düşünmek bile insana itici geliyor bence. Park bahçe derken şimdi sıra statyumlara geldi.Sabiha hanımın endişelerine katılıyorum zaten gerekli açıklamayı yapmış.Umuyorumki bu projeyi hayata geçirmezler,isteyen istediği kişiyle oturur maçını izler.

1967 dernek serkan20
15.11.2006, 12:47
sabiha abla sivasspor yönetimi bayanlarıda tribüne çekmek istemektedir
sanırım siz biraz olayı yanlış algılamışsınız
zaten sizin haremlik selamlık dediğiniz durum bu tribünd eolmaz taraftarlar öyle sacma işe izin vermezler
siz canınızı sıkmayın eskisi kadar bayan tribünü olmasada
olması için uğraştır bu yapılan
yaptığınız haremlik selamlık açıklamasını yersiz buluyorum
1967 SİVASSPOR GENC TARAFTARLAR DERNEĞİ BANDIRMA TEMSİLCİSİ

gülkız
15.11.2006, 12:53
Böyle birşeyin akıldan geçmesi bile abesle iştigal.Hani herşey Sivas içindi,hani Sivas medeni şehirdi,hani Sivas kültür şehri olacaktı..Sivas, malum olaylar sonrası sosyo-kültürel olarak gerileme yaşamışsa da bu gerilemeyi artıracak oluşumlara izin vermemek gerekir.Yoksa örümcek beyinlilerin ekmeğine yağ sürmüş olacaklardır.Küfür,kötü tezahurat da ise taraftarların otokontrollerini sağlamaları gerekmektedir,yönetimin de yaptırımı güçlü girişimleri olmak zorundadır.

H.cenk doğan
15.11.2006, 13:08
ne haremlık selamlıkı ablacım senın amacın farklı mac falan deıl sadece.yıgıdolarımız arasında polemık cıkarmak ıstıyorsun benım kanımca boyle bır mesajda yazman gercekten senın ve sıvaslı bır kadın ıcın talıhsızlık

OPERASYON
15.11.2006, 13:51
Yonetim uzerine dusen gorevi yapmis...Ilerde olabilecek her hangi bir olumsuzluklara ve rencide edici davranislar onlem almis...Tebrik ediyorum yonetimi...Cunki Atesle barutu bir arada durdurmak mumkunse sizlerin dedigide olabilir...Neden niye nicinleri aramankta lazim gelir...Sivasin ve sivaslinin imajini iki satir yazi ile siz belirliyemesinmiz..Sivasin bir imaji var ve herekes oyle tanimis ve oylede kalacak aksini idda edenlerse sadece gurultunun parcasi olurlar bence...Etkiye tepki neticesinde ...istenmeyen turbunlerdeki hadiseleri Sahsen ben basakan olsam aynisini yonetimden taleb ederdim.Muklatis Cinsini ceker nefislerde muklatis ve demir misali onun icin yonetim kurulunu Candan gonulden tebrik edrim...Bu isin adi Haremlik selamlik degil...Onlem almak adina yapilmis bir tebirdir...Parlak fikirler oartaya atarak guya haremlik selamlik adi altinda millete fikirleri enjekte etmek suni gundem yaratmaktir...Sevgili Arkadaslarimizinda bu tur asli astari mesneti olmayan dusuncelere itibar etemelrini rica ederim.

gülkız
15.11.2006, 14:11
Yonetim uzerine dusen gorevi yapmis...Ilerde olabilecek her hangi bir olumsuzluklara ve rencide edici davranislar onlem almis...Tebrik ediyorum yonetimi...Cunki Atesle barutu bir arada durdurmak mumkunse sizlerin dedigide olabilir...Neden niye nicinleri aramankta lazim gelir...Sivasin ve sivaslinin imajini iki satir yazi ile siz belirliyemesinmiz..Sivasin bir imaji var ve herekes oyle tanimis ve oylede kalacak aksini idda edenlerse sadece gurultunun parcasi olurlar bence...Etkiye tepki neticesinde ...istenmeyen turbunlerdeki hadiseleri Sahsen ben basakan olsam aynisini yonetimden taleb ederdim.Muklatis Cinsini ceker nefislerde muklatis ve demir misali onun icin yonetim kurulunu Candan gonulden tebrik edrim...Bu isin adi Haremlik selamlik degil...Onlem almak adina yapilmis bir tebirdir...Parlak fikirler oartaya atarak guya haremlik selamlik adi altinda millete fikirleri enjekte etmek suni gundem yaratmaktir...Sevgili Arkadaslarimizinda bu tur asli astari mesneti olmayan dusuncelere itibar etemelrini rica ederim.

Yazık...Çok yazık...Bu ne biçim zihniyet...Türk halk oyunlarımızda,halayımızda kadın erkek yanyana folklor oynarken tribünde maç seyrederken mi sakıncalı olacak?Taraftarların kendilerini değiştirmeleri,edepli,saygılı olmaları gerekirken bunları yapmaları zor geliyor galiba...Mecnun Odyakmaz böyle bir taraftar kitlesine itibar etmez inşallah.Önlemmiş güya başka yollar mı yok taraftarı stada çekecek?

sinan-58
15.11.2006, 14:33
arkadaşlar bence bayanlar maçlara her zaman gelmeli ama kufuru engeller ama nedense bjk trubunlerinde bayanlar daha çok kufur ediyor ama bu sivasta olmaz bizim çekirdekçiler bağırmıyor bari bayanlar gelip bağırsın

SONMEZ
15.11.2006, 15:07
Arkadaşlar böyle bir şey yok...!
Ortada fol yok-yumurta yok... konuştuğumuz
konuya bi bakalım yaaa...!

Arkadaşlar;
Kulüp yönetimimiz, maçlara daha çok taraftar çekme
girişimleri olabilir, bu çerçevede de birçok önerilerin yanısıra,
bayan taraftarlarımızın da maçlara gelmesi konusunda birtakım
kolaylıklar veya formüller üzerinde duruyor olabilirler...
Aynı şekilde, memur, öğrenci,...gibi kesimler için de bazı kolaylıklar
sağlama düşünceleri ve girişimleri olabilir... Bu bağlamda öküzün altında
buzağı aramanın hiç alemi yok...!!!!!!!!!!!!!!

Büyüklerimiz, teşbihte hata olmaz derler...
Bizim köyde yaşanmış bir olayı
sizlerle paylaşmak istiyorum...!

Bizim köyde, Deli Duran diye biri var,
Bir gün okula gidip, Öğretmene der ki:

- Ööööretmeeeennn, ben evlenebilir miyim...?
- Elbette Duran... neden olmasın ?
- Benim çocuğum olur değil mi...?
- Elbette Duran tabiii ki olur. Aslan gibi adamsın.
- Erkek çocuğum da olur degül mü öööretmen...?
- Erkek te olur, kız da olur...Hayırlı evlat olsun Duran,
- Yaw öööretmen, oğlum olursa adını Hasan goyah mı...?
- Vala sen bilirsin Duran... çocuk senin...Hadi Hasan olsun.
- Yaw ööööretmen, Hasan büyürse okula kaydını yaparsın değul mü...?
- Ne demeeeek... tabiii kiiii...
- Pekiii... yaw öööretmen, Hasan ödevini yapmazsa, yaramazlık yaparsa,
arkadaşlarıyla kavga falan ederseeee... Sen Hasanı döver misiiiinnn...?
- Eeeee... tabiii ki bazı cezalar veririm elbet...
- Yok yooook... Hasanı hiç döver misin...?
- Çok ileri giderse elbette döverim Duran...!

Deli Duran, sobanın yanında duran pelit odununu eline alıp; öğretmenin
kafasına vurduğu gibi kafasını yarmış ve şöyle söylenmeye başlar...:

- Vay deyyus vaaaayyyy... demek Hasanı döversin haaaaa...???
Sen Hasanı babasız mı sandın beeeeee....???
.
.
.

Ertugrul
15.11.2006, 15:23
Arkadaşlar böyle bir şey yok...!
Ortada fol yok-yumurta yok... konuştuğumuz
konuya bi bakalım yaaa...!

Arkadaşlar;
Kulüp yönetimimiz, maçlara daha çok taraftar çekme
girişimleri olabilir, bu çerçevede de birçok önerilerin yanısıra,
bayan taraftarlarımızın da maçlara gelmesi konusunda birtakım
kolaylıklar veya formüller üzerinde duruyor olabilirler...
Aynı şekilde, memur, öğrenci,...gibi kesimler için de bazı kolaylıklar
sağlama düşünceleri ve girişimleri olabilir... Bu bağlamda öküzün altında
buzağı aramanın hiç alemi yok...!!!!!!!!!!!!!!

Büyüklerimiz, teşbihte hata olmaz derler...
Bizim köyde yaşanmış bir olayı
sizlerle paylaşmak istiyorum...!

Bizim köyde, Deli Duran diye biri var,
Bir gün okula gidip, Öğretmene der ki:

- Ööööretmeeeennn, ben evlenebilir miyim...?
- Elbette Duran... neden olmasın ?
- Benim çocuğum olur değil mi...?
- Elbette Duran tabiii ki olur. Aslan gibi adamsın.
- Erkek çocuğum da olur degül mü öööretmen...?
- Erkek te olur, kız da olur...Hayırlı evlat olsun Duran,
- Yaw öööretmen, oğlum olursa adını Hasan goyah mı...?
- Vala sen bilirsin Duran... çocuk senin...Hadi Hasan olsun.
- Yaw ööööretmen, Hasan büyürse okula kaydını yaparsın değul mü...?
- Ne demeeeek... tabiii kiiii...
- Pekiii... yaw öööretmen, Hasan ödevini yapmazsa, yaramazlık yaparsa,
arkadaşlarıyla kavga falan ederseeee... Sen Hasanı döver misiiiinnn...?
- Eeeee... tabiii ki bazı cezalar veririm elbet...
- Yok yooook... Hasanı hiç döver misin...?
- Çok ileri giderse elbette döverim Duran...!

Deli Duran, sobanın yanında duran pelit odununu eline alıp; öğretmenin
kafasına vurduğu gibi kafasını yarmış ve şöyle söylenmeye başlar...:

- Vay deyyus vaaaayyyy... demek Hasanı döversin haaaaa...???
Sen Hasanı babasız mı sandın beeeeee....???
.
.
.

Başkanım yine lafı gediğine koymuşsun tebrik ederim, anlayana sivri sinek saz anlamayana da biz ne yapalım bu gereksiz kuşkucu düşüncelerden vaz geçmek gerekir,durumdan vazife çıkartıp bi yerlere mesaj verme dönemleri bitti diye biliyorduk lakin daha kırıntıları kalmış...

Abuzer
15.11.2006, 15:23
HASBİN ALLAHU VELİLİ VELVEKİL.......
DELİNİN BİRİ KUYUYA TAŞ ATMIŞ KIRK AKILLI ÇIKARAMAMIŞ :D

HAREMLİK SELAMLIK TRİBÜNÜNÜ KİM ISTİYORKİ CUMHURİYETIMİZİN TEMELİ ATILMIŞ BU GÜZIDE SEHİRDE.?
NEREDEN ÇIKTI BÖYLESİ ABSURD DÜSÜNCE ?
YA SABIHA HANIM SENİN BAŞKA İŞİN GÜCÜN YOKMUDA BÖYLESİ İPE SAPA GELMEZ KONULARI ORTAYA ATIYORSUN ? EL İNSAF YAAAA

Sabiha Serin
16.11.2006, 20:42
Değerli üyelerimiz
Ben form yazımı gayet saygı dolu ve seviyeli yazdım.Sanıyorum ne demek istediğimi de anlayan anladı.Tek endişemin 4 Eylül Stadımızda bayan erkek ayırımı yapılmadan her iki taraftarında tek bir yumruk olarak Sivasspoırumuzu desteklemesini temenni etmiştim.Ancak bana gelen cevaplardan anlaşılıyorki Sivasspor yönetiminden çok taraftarlarımızın bu konuya daha sıcak baktığı yani erkek ve bayan trübünlerinin ayrı olması fikrine katıldıkları anlaşılıyor.Benim hertürlü düşünceye saygım vardır.Ama ne yazıkki gelen cevaplarda hitap tarzlarının saygı kurallarının dışında cevap verildiğini üzülerek görmüş bulunuyorum.Oysaki her konuda hangi düşünceye sahip olursak olalım.Daha kibar daha seviyeli cümlelerle fikir ve düşüncelerimizi bu sitede birbirimizle paylaşılabilmesini isterdim.Doğrusu çok üzgünüm.Bundanda şunu anladım ki demekki 30-35 yıl önceki saygınlığı henüz daha yakalamamız için daha uzun yıllar gerekiyor.Saygılarımla....

1967_DERNEK_MUSTAFA
16.11.2006, 21:11
sayın sabiha hanım stadımızı tribünümüzü haremlik selamlık algılıyorsanız ne diyeyim susuyorum ben bu zamana kadar tribünlerde hiç bir zaman bayan taraftar görmedimki ya bizim gözlerimiz kapalı yada bayanları görememişiz büyük takımlarda ve diğer takımlarda bayan taraftarlar erkek taraftarlar beraber izliyorlar ve takımlarını destekliyorlar bu haremlik selamlık olayını şuna benzetiyorum davulun sesinden rahatsız oluyorum diyen insanlar gibi yanlış yanlış yanlış bir handikap daha haremlik selamlık başka takımın taraftarları ve yöneticileri artı brokratlar duymasın sonra sivassporun tribünlerine irticadamı fırladı derlerrrrrrrrrrr lütfen böyle şeyler yapmayalım hem sivasa hemde sivasspora leke sürdüre bilir

sivasli_boy
16.11.2006, 21:14
senin daha ögreneceginiz cok sey ler varrr

adam 87 dogumlu bana daha ogrenecegin cok sey var diyor ya once okumayi yazmayi ogren ondan sonra baskanmi oluyon sultanmi oluyon sonra ol ...

1967_CLUB_10UR
16.11.2006, 21:21
--------------------------------------------------------------------------------
Sivas 4 Eylül Stadımıza 30-35 yıl önce bayanlar toplu olarak Sivasspor maçını izlemeye giderdik.Çaylarımız termosta,pastalar.börekler ile coşku dolu maçlarıımızı huzur içinde izlerdik.Tezahuratlar yapmaktan seslerimiz kısılarak evlerimize coşku ile yine dönerdik.Üstelik Sivasspor ile ilgili bilgilerimiz erkeklerden daha çok olurdu ve hatta bir futbolcumuz hasta olsa toplu olarak onu ziyarete giderdik.Ben o günleri çok ama çok özlüyorum.Maç bitiminde bayanların ve erkeklerin çoğunun sadece kırmızı beyaz giysi giydikleri için İstasyon caddesi adeta kırmızı beyaz bir gül bahçesi gibi olurdu.O yıllarda asla ve asla maç esnasında olumsuz bir söz ve çirkin tezahurat görmedik.Ben bu nedenle o kuşaktaki erkek taraftarlarımızı herzaman takdir ederim.Ne yazıkki eski 30-35 yıl öncesi gibi şimdiki taraftarlarımızın tutum ve davranışları aynı olmadığı içinde bayan taraftarlar eskisi gibi rahatlıkla Sivasspor maçına gidemez olduılar.Oysa sayın yiğidolarımız biraz daha sabırlı olup,seviyeli tezahurat yaparlarsa sanırım eski o doyumsuz güzellikleri yaşayabilir,yine Sivasspor maçlarına bayan taraftarlarımız akın akın gidebilirler.İşte o zaman bayan ve erkek taraftarlarımız tek bir yumruk olur Sivasspora olan desteğimizi sürdürür,başarılı sonuçları yine hep birlikte coşkuyla paylaşabiliriz.
Son günlerde bayan taraftarları 4 Eylül Stadına getirtebilmek için bazı Sivasspor yöneticilerimizin bayanlara ayrı,erkeklere ayrı trübün olanağı verme gibi bir düşüncelerinin olduğunu görmekteyiz.Ben bu düşünceyi kesinlikle bir eski fanatik Sivasspor taraftarı olarak uygun görmem asla mümkün değildir.Sivas için böyle bir durum gerçektende üzücü hemde Sivas'ımızın zaten birileri tarafından azalan imajına daha çok zarar verir diye düşünüyorum.
Cumhuriyet,kültür ve Sanat Şehri, Sivas'ımızın üstelik adı ile gurur duyduğumuz 4 Eylül Stadına haremlik selamlık bir trübün oluşmasının düşünülmesi beni son derece hem şaşırtmış ve hemde üzmüştür.Sivas ve Sivaslı 30-35 yıl öncesini yakalamak şurda dursun demekki tam tersine 30-35 yıl geriyemi gidiyor buna inanmak zor ve üzücü doğrusu.Sanmıyorumki hiçbir aile hanımı bir yerde kendisi bir yerde maçı ayrı ayrı izlemek istesin.Şahsen ben eşimle maçta birlikte o coşkuyu yaşamak isterim tabiki .Herkesinde böyle düşüneceğini sanıyorum.Haremlik selamlık trübün çözüm olamaz.Ben bu nedenle saygıdeğer Sivasspor Yöneticilerimize bu konu ile ilgili düşüncelerinin tekrar gözden geçirilmesini hatta haremlik selamlık trübün yerine taraftarın eğitilmesi yada maçta taşkınlık yapan taraftarlara caydırıcı uyarı cezaların verilmesi için farklı çözüm arayışı düşünmelerini öneriyorum.
Aksi halde bayanlara ayrı,erkeklere ayrı trübün olması hiçbirşeyi çözümlemez ,üstelikte Sivas'ımızın imajı için hiçte hoş birşey olmaz diye düşünüyorum ve saygılarımı sunuyorum.

SABİHA HANIM KONUYA GİRİŞ YAPIŞINIZ YALNIŞ.BU TRİBÜN SİVASSOR YÖNETİMİNİN BAYANLARA ÖZEL OLARAK AYIRDIĞI BİR TRİBÜNDÜR BEN ÇOK ŞEHİRDE DEPLASMAN MAÇI İZLEDİM ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR VE BAYANLAR İÇİN AYRILMIŞ TRİBÜNLER VAR.BİZ BURDA HAREMLİK-SELAMLIK KONUSUNU KONUŞANA KADAR SİVASSPOR MAÇLARINA BAYAN TARAFTARLARI NASIL ÇEKERİZ YÖNETİMİN NE GİBİ BİR DESTEK DE BULUNMASI GİBİ KONULARI KONUŞMALIYIZ..BU YAZIYI YABANCI BİRİ OKUSA MESELA SİVASTA MAÇLARA GELMEYEN BİRİSİ SİVAS İÇİN HER OLUMSUZLUĞU DÜŞÜNÜR.

talha58
16.11.2006, 21:32
yok böyle birşey hanıfefendi. bayanlar istediği tribüne giremiyor mu sanki. Bu başlık boş yere açılmış. siteyi ziyaret eden rakipler veya yabancılar da böyle birşey yapıldığını zannedecekler. BJK tribününde bayanlar bir arada maç izliyor. aslında hiç fena fikir de değil. bu konuları malzeme yapmayın.

talha58
16.11.2006, 21:43
Böyle bir şeyin olmadığı ve böyle bir düşüncenin olduğunu düşünmek bile insana itici geliyor bence. Park bahçe derken şimdi sıra statyumlara geldi.Sabiha hanımın endişelerine katılıyorum zaten gerekli açıklamayı yapmış.Umuyorumki bu projeyi hayata geçirmezler,isteyen istediği kişiyle oturur maçını izler.

sayın ağabeyim, ben hiç endişelenecek birşey göremiyorum. böyle birşey yok. stada girip maç izleyen bir bayana bir Sivasspor taraftarının hiç "sen izleme, başka yere git" dediği görülmüş müdür? Ayrıca bayanların bir arada maç izlemesi kadar da doğal birşey olamaz. Bjk örneğinde bile bunu görüyoruz. Ben iddia ediyorum Sivasspor tribünlerinde rakip takım taraftarı bile rahtlıkla maç seyreder. İsteyen bir araya gelip seyreder, isteyen gelir tezahürat yapar. O kadar basit

Ayrıca Başarıya ulaşmanın dört şartı : Seciye, Muhakeme, Teşebbüs ve Tecrübe'den geçer. Bunlarsa sağlam bir ÜLKÜ ile gerçekleşir.

Sabiha Serin
16.11.2006, 21:57
Saygıdeğer üyelerimiz
Benim bütün anlatmak istediğim eski yıllarda olduğu gibi Sivassporumuzu desteklemek için bütün Sivas'taki bayanların 4 Eylül Stadımızda yerlerini almalarıdır.Ancak büyük şehirlerimizde olduğu gibi ayrı trübünde değil hepimizin birlik beraberlik ve tek yumruk olarak stadımızda yeralmamız temennisinde bulundum.Sivasspor bizim herşeyimiz.Ben istiyorumki Sivasspor'un maçının olduğu gün bütün bayanlarımız eskiden olduğu gibi her işlerini birgün öncesinden bitirip Sivasspor maçı olduğu gün başka hiçbiryere gitmeyip akın akın 4 Eylül Stadına koşarak gelmeleridir.Ben bir bayan olarak bunu herkesten çok istiyorum.Bu konuda ne gerekiyorsa canla başla destek olmaya hazırım.Ben yıllar önce Sivasspor mağlup olduğunda günlerce üzüntüden ağlayan o derece Sivasspor'umuza bağlı birisi olarak istiyorumki bütün bayanlarımızla gelip orada erkek bayan hep birlikte üzüntü ve sevinçlerimizi paylaşalım.Ben inanıyorumki bunu başaracağız.Yeterki birbirimize karşı daha sevgi ve saygı dolu,anlayışlı olalım.Örneğin ben bu hafta Üniversitedeki bayan öğrencilerimizide yanıma alıp Sivasspor kaşkolumuz ve şapkamızla alıp Sivasspor-Trabzonspor maçına geleceğim.Dahada çevremde ne kadar bayan varsa onlarıda yanıma alıp şimdiden ben kendi çapımda organizasyon yapmaya çalışıyorum.Günlerdir telefonun başında bunun için çırpınıyorum.Hiçbir sevgim Sivasspor'a olan sevgimden üstün olamaz.Hep anlatmak istediğimde bu.Bırakalım bayan erkek ayırımını isteyen istediği yerde stadda yerini alsın sayın üyelerimiz anlatabildimmi.Yeterki 4 Eylül Stadımıza akın akın bayanlar gelsinler.İsteyen istediği yerde otursun.Anlatmak istediğim bu...Herkese saygılarımı sunuyorum..Sivasspor-Trabzon maçında buluşmak üzere..İnşallah bu hafta galip gelip o coşkuyu birlikte paylaşacağız..Sivassporumuzada başarılar diliyorum.İnanıyorumki elimiz boş dönmeyeceğiz.

talha58
16.11.2006, 22:05
Saygıdeğer üyelerimiz
Benim bütün anlatmak istediğim eski yıllarda olduğu gibi Sivassporumuzu desteklemek için bütün Sivas'taki bayanların 4 Eylül Stadımızda yerlerini almalarıdır.Ancak büyük şehirlerimizde olduğu gibi ayrı trübünde değil hepimizin birlik beraberlik ve tek yumruk olarak stadımızda yeralmamız temennisinde bulundum.Sivasspor bizim herşeyimiz.Ben istiyorumki Sivasspor'un maçının olduğu gün bütün bayanlarımız eskiden olduğu gibi her işlerini birgün öncesinden bitirip Sivasspor maçı olduğu gün başka hiçbiryere gitmeyip akın akın 4 Eylül Stadına koşarak gelmeleridir.Ben bir bayan olarak bunu herkesten çok istiyorum.Bu konuda ne gerekiyorsa canla başla destek olmaya hazırım.Ben yıllar önce Sivasspor mağlup olduğunda günlerce üzüntüden ağlayan o derece Sivasspor'umuza bağlı birisi olarak istiyorumki bütün bayanlarımızla gelip orada erkek bayan hep birlikte üzüntü ve sevinçlerimizi paylaşalım.Ben inanıyorumki bunu başaracağız.Yeterki birbirimize karşı daha sevgi ve saygı dolu,anlayışlı olalım.Örneğin ben bu hafta Üniversitedeki bayan öğrencilerimizide yanıma alıp Sivasspor kaşkolumuz ve şapkamızla alıp Sivasspor-Trabzonspor maçına geleceğim.Dahada çevremde ne kadar bayan varsa onlarıda yanıma alıp şimdiden ben kendi çapımda organizasyon yapmaya çalışıyorum.Günlerdir telefonun başında bunun için çırpınıyorum.Hiçbir sevgim Sivasspor'a olan sevgimden üstün olamaz.Hep anlatmak istediğimde bu.Bırakalım bayan erkek ayırımını isteyen istediği yerde stadda yerini alsın sayın üyelerimiz anlatabildimmi.Yeterki 4 Eylül Stadımıza akın akın bayanlar gelsinler.İsteyen istediği yerde otursun.Anlatmak istediğim bu...Herkese saygılarımı sunuyorum..Sivasspor-Trabzon maçında buluşmak üzere..İnşallah bu hafta galip gelip o coşkuyu birlikte paylaşacağız..Sivassporumuzada başarılar diliyorum.İnanıyorumki elimiz boş dönmeyeceğiz.

yanılmıyorsam söylediklerimizi yanlış anlamak için diretmeye devam ediyorsunuz. Size gelin istediğiniz gibi maç izleyin diyoruz. İsteyen bayanlar da bir arada izlesinler. ne var yani bunda.

SONMEZ
16.11.2006, 22:14
Değerli üyelerimiz
Ben form yazımı gayet saygı dolu ve seviyeli yazdım.Sanıyorum ne demek istediğimi de anlayan anladı.Tek endişemin 4 Eylül Stadımızda bayan erkek ayırımı yapılmadan her iki taraftarında tek bir yumruk olarak Sivasspoırumuzu desteklemesini temenni etmiştim.Ancak bana gelen cevaplardan anlaşılıyorki Sivasspor yönetiminden çok taraftarlarımızın bu konuya daha sıcak baktığı yani erkek ve bayan trübünlerinin ayrı olması fikrine katıldıkları anlaşılıyor.Benim hertürlü düşünceye saygım vardır.Ama ne yazıkki gelen cevaplarda hitap tarzlarının saygı kurallarının dışında cevap verildiğini üzülerek görmüş bulunuyorum.Oysaki her konuda hangi düşünceye sahip olursak olalım.Daha kibar daha seviyeli cümlelerle fikir ve düşüncelerimizi bu sitede birbirimizle paylaşılabilmesini isterdim.Doğrusu çok üzgünüm.Bundanda şunu anladım ki demekki 30-35 yıl önceki saygınlığı henüz daha yakalamamız için daha uzun yıllar gerekiyor.Saygılarımla....

Sabiha Hanım,
Daha önce yazdığınız yazılarınızı, beğenerek okumuştum.
Anlatım biçiminizi, sunuş tarzınızı, kullandığınız ifadelerdeki
seçici tarzınızı memnuniyetle takip ediyorum. Hatta ilk yazınızdı
sanırım, Antalya' daki tatilinize tekabül eden maçımızdaki yaşadıklarınızı
ve duygularınızı bizimle paylaştığınız yazınızı okuduktan sonra size
teşekkür içerikli özel mesaj yazmıştım...!
Kibarlığınıza, zerafetinize ve üslubunuza hiç bir lafımız yok...!
Ancak; bu son yazınız, hem başlık olarak, hem içerik olarak maalesef,
size ve bize hiç yakışmadığını düşünüyorum...!

Ben bu yazınıza, biraz da espritüel bir yaklaşımla, dün bir eleştri getirmiştim.
(Bizim köydeki Deli Duran olayı)
Orda da ifade ettiğim gibi, hakkımızda daha baştan yanlış düşüncelerin
oluşmasına vesile olabilecek bu yazınızı talihsiz buluyorum...!
Yani bir anlamda, önceki yazılarınızı gül demeti gibi görürken, birden böyle
bir başlık ve böyle bir yorumunuz diken gibi battı...!

Güllerinizi sevenler olarak, bu dikeninize katlanamadık...!
Çünkü biraz derine battı ve acıttı...!

Saygılarımla...
.
.
.

M.A.Serhat
16.11.2006, 22:45
sabiha hanıma bazı konularda hak veriyorum.çok önceleri sivastayken 4 eylül stadında bir maça gitmiştim.ve bir erkek olarak gittiğimede gideceğimede pişman olmuştum.bunun sebebi ise orada bulunan insanların ve ağızlarından çıkan sözlerdi inanın bu kadar küfür eden insanı bir arada hiç görmemiştim.uzun lafın kısası ben erkek olarak bu durumdan bu kadar utanmıştım kiiii bayanlar bu ortamda nasıl durabilirler yorumu size ait...

inşallah taraftarımız bu konuda daha hassas olurlar saygılarımla.

GuNaY
16.11.2006, 23:11
Sabiha hanım,
Dediklerinizden birşeyler anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum!
35-40 yıl öncesinden bahsediyorsunuz, eyv. tamam...
Ama geçmişle kurduğunuz bağlantıyı bu konunuzda anlamıyorum!
Haremlik selamlık diye birşey yok,
Bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz ama neden bu denli alakasız bir konu açıyorsunuz...
Maçlara gittiğiniz söylüyorsunuz, herhangi bir yerden bilet almaya çalışırken size burası olmaz sadece şu kısımdan diye bir yönlendirmemi yapıldı?
Cevap yazanların bu konuya sıcak baktığından bahsediyorsun? isim isim yazarsanız bizde bunu öğrenmek istiyoruz...
Afaki bir konuya üyelerimiz gayet mantıklı olarak cevap veriyorlar, sizin istemediğiniz düşüncenize ayrıkı diye saygısız diye niteleyemezsiniz...
Herkes saygı çerçevesinde sizin bu açtığınız konunun GERÇEKLE ALAKASI OLMADIĞINI anlatmaya çalışmış, benimde bu yazımda anlatmaya çalıştığım gibi...

Sizden Ricam boş gündemlerle akıllarda soru işaretleri bırakmayın...

MADTURK
16.11.2006, 23:15
sabiha hanıma bazı konularda hak veriyorum.çok önceleri sivastayken 4 eylül stadında bir maça gitmiştim.ve bir erkek olarak gittiğimede gideceğimede pişman olmuştum.bunun sebebi ise orada bulunan insanların ve ağızlarından çıkan sözlerdi inanın bu kadar küfür eden insanı bir arada hiç görmemiştim.uzun lafın kısası ben erkek olarak bu durumdan bu kadar utanmıştım kiiii bayanlar bu ortamda nasıl durabilirler yorumu size ait...

inşallah taraftarımız bu konuda daha hassas olurlar saygılarımla.

kardesim gercekten haklisin bu konuda sana katiliyorum stadin bir tarafina bayanlari toplamakla bir sey elde edilmez... önemli olan stadyumun her tarafina dagitmaktir.iste biz bunu yaklarsak hep beraber böyle kötü olaylarin üstesinden gelirizz... ayrica senin yasadiklarini ben de yasadim yine sen tekmiysin ben cumhuriyet kupasi turnuvasini esim le barber izlemeye gelmistim inarmisin geldigime gelecegime bin pisman oldum...öyle akrasif hareklerimiz varki bazen isyan etmek elde bile degil... önemli olan gönül verdigimiz takimizi desteklemek degildi.Gelelim bunu hep bareber kardesce ve guzel bir hosgörü ortaminda yapalim.... kendimizi degistirmek elimizden olan bir seydir........