Orijinalini görmek için tıklayınız : CHAT KURALLARI


SivasSpor.Com
19.12.2006, 20:05
Chat Kuralları

Chat'e girdiğiniz andan itibaren bu kuralları aynen kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Chat'te Küfür Etmek (Özelde veya genelde), Siyasi Slogan atmak, Başkalarını küçük düşürücü laflar sarf etmek kesinlikle yasaktır.

Chatten herhangi bir şekilde atıldığınızda veya chatten yasaklandığınızda www.Sivasspor.com veya OP ler size açıklama, veya email göndermek zorunda değildir. Eğer siz bunun bir yanlışlıktan dolayı olduğunu düşünüyorsanız bize email gönderebilirsiniz ama biz kesinlikle bu emaile karşılık vermek zorunda değiliz ama şundan emin olabilirsiniz o alayı tekrar gözden geçireceğiz.

Chatte dosya gönderme özelliği olduğu için, eğer birisi size bir dosya gönderiyorsa, onu kabul etme veya etmeme tamamen size bağlıdır bu nedenle kabul ettikten sonra herhangi bir şekilde zarar görürseniz,www.Sivasspor.com bundan sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir şekilde chat kullanımından zarar görürseniz www.Sivasspor.com bundan sorumlu tutulamaz. Chate giriş esnasında kuralları tamamen kabul ettiğinizi belirtiğiniz için riski üstünüze alıyorsunuz demektir. Bu nedenle sonuç ne olursa olsun sorumluluk size aittir.

Chatten üç şekilde atılabilirsiniz.

1. Yasaklamadan o anda atılırsınız (kick) ve daha sonra tekrar gelip devam etme hakkınız vardır (Bu genelde uyarı olsun diye yapılır. Eğer böyle bir şey oldu ise hiç bir şey yapmadan normal olarka chat'e devam ediniz. Eğer tekrar aynı şeyi yaparsanız 2. maddedeki durumla karşılaşırsınız).

2. Sadece IP bazında yasaklanırsınız (Bu olduğunda chat'e girişiniz aynı IP kullandığınız sürece yasak altındadır ve yasaklar 5 günde bir kalkar).

3. Bağlandığınız Server bazında yasaklanırsınız (Bu olduğunda bir daha chat'e giremezsiniz. Yasak kalkmadan sadece host bilgisayarınızı değiştirerek girebilirsiniz. Bu şekilde yasaklanmanız siteyi rahatsız ettiğiniz anlamına geleceğinden yasağın kaldırılma süresi sitenin kararları arasındadır) .

Not: Eğer kullanıcı aşırı derecede chati rahatsız ediyorsa hiç bir şekilde yukarıdaki aşamalar takip edilmez ve kullanıcı anında yasaklanır.

Aklınızda bulunsun: Chatteki operatörler nickleri yani rumuzları farklı @ olarak görünürler. Bu nedenle size ben OP yim diyen kişinin doğru söyleyip söylemediğini onu nickine yani rumuzana bakarak anlayabilirsiniz.

Internet Cafelerden bağlanan arkadaşların dikkatine bazan sizden önceki kişinin yaptıği bir şey yüzünden IP kilitlenmiştir. Bu nedenle o IP serbest bırakılmadığı sürece oradan bağlanamazsınız.

Chatten atılma nedenleri

Başka sitelerin reklamları veya linkleri atılması yasaktır yapılmaması gerekmektedir.Eğer uyarılar karşısında devam ederlerse uyarılmadan atılırlar.

Aynı veya farklı karekterleri defalarca tekrarlamak veya tek olarak alt alta postalamak veya, yazmak.

Chatteki birinin rumuzunu kötü söz içererek şekilde rumuz olarak kullanmak.Kötü söz sarf etmek.

Eğer chatte yönetici, moderatör olmadığınız halde başkalarına olduğunuzu söyleyip kandırma yolunu seçerseniz IP niz hemen kilitlenir (ban).

Chatte diğerlerini rahatsız edecek şekilde sex (seks) hakkında konuşmak.

Başkalarını rahatsız edecek şekilde din hakkında açıklamalarda bulunmak ve diğerlerini bu yolla tehtid etmek.

Devamlı şekilde bir kullanıcının üstüne gitmek ve onu rahatsız etmek.

Devamlı olarak BÜYÜK harfle yazı yazanlar uyarılarak atılırlar. Eğer uyarılar karşısında devam ederlerse uyarılmadan atılırlar.

Aralıksız şekilde kimseye söz hakkı vermeden chati baltalamak.

Rumuz olarak tartışma yaratan isimler seçmek örneğin; "Mussolini", "Hitler", "PKK" gibi.

OP'lere devamlı olarak diğer bir kullanıcının niye yasaklandığını sormak, devamlı chate girerek OP nerede diye bağırmak ve bu site de OP yok diye kendi kendine ukala davranışlarda bulunmak. Devamlı şekilde OP ismini ekrana yazmak veya Site hakkında gereksiz açıklamalarda bulunmak...

Siteyi zarara sokacak davranışlar (Kışkırtıcı hareketler, Kasıtlı sataşmalar, Devamlı agresiv davranışlar v.b.)

Gruplaşarak diğer kullanıcıları rahatsız etmek veya Operatörlere zorluk çıkarmak. Bunlar dan bazılarını saymak istiyoruz - Biz burada bir grubuz ve sen bu gruba giremezsin gibi yazılar yazmak, Biz bir takımız ve seni içimizde istemiyoruz, kendine başka bir kapı bul, Grubumuzun düzenin bozuyorsun gibi, farklı kişilerin aynı yazıyı postalayarak chati sabote etmesi...

Kendiniz için değerli olan kavramları devamlı olarak tartışma yaratmak için yazarak diğer kullanıcıları tahrik etmek veya tartışmanın içine çekerek onların kötü söz söylemelerine neden olmak veya kendiniz bu tür sözler sarfetmek için bu kavramları bahane olarak kullanmak (Dini motifler, ırk, dil, şehir, ve diğer)


Bu kurallara uymayanlar her ne şekilde olursa olsun farkına varıldıkları anda chatten atılırlar.

Chat Yönetimi