Orijinalini görmek için tıklayınız : SİVASLI NE KADAR BİRLİK İÇİNDE

RECEP_YÜKSEL
02.02.2007, 16:41
EVET SELAMIN ALEYKÜM GARDAŞLAR YAZI DA OLSA SELAMLA BAŞLADIM
VE BU HAYATDA AZDA OLSA Bİ TECRÜBE KAZANDIM VE HEP ETRAFIMA BAKTIM SİVASLI OLARAK HER DALDA NE KADAR BİRLİK İÇİNDEYİZ.
BENCE SIFIR EVET NEDEN DİYE BELKİ SORANLAR OLUR, CEVAP ŞÖYLE OLSUN BENDEN Bİ ÇEVRE İLLERE BAKIN GELİŞME YÖNÜNDEN.
BİRDE SİVASA EVET İSTANBULDA ÇOĞU BÜYÜK ŞİRKETİN SAHİBİ SİVASLI AMA HİÇBİRİ SİVAS İÇİN Bİ ŞEY YAPMAMIŞ YAPMAKTA İSTEMİYORLAR, ÇÜNKÜ BİRİ Bİ İŞYAPMAYA KALKARSA BİZLER ONUN ALTINDA BAŞKA BİŞEY ARARIZ EVET İSTANBULDAKİ SİVASLILAR BURDA BİRLİK OLMADIĞIMIZ AÇIK ÇÜNKÜ 1 BÜYÜKŞEHİR 32 İLÇE 42 BELDE BELEDİYESİ OLAN BİR İLDE 2 MİLYON SİVASLIYIZ VE NE TUHAFTIR Kİ 1 MİLYON SİVASLIYA BİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜYOR.
1 MİLYON SİVASLIYDA 1 BELDE BAŞKANI DÜŞÜYOR VE SİVASLI OLARAK NE YAPMALIYIZ DİYE KİMSE KONUŞMUYOR SİVASI NASIL YOK EDERİZ DİYE KONUŞUYOR ONDAN KİMSE SİVASA YATIRIM YAPMIYOR GARDAŞLAR İSTANBULDAKİ BELLİ BAŞLI SİVASLI İŞADAMLARININ BAZILARI HERKEZ BİLİYOR ÖRNEK İ PELİT NEDEN SİVASA FABRİKA KURMAZ KALE KİLİT NEDEN KURMAZ EVKUR NEDEN SİVASADA BİR MAĞAZA AÇMAZ BUNLAR GİBİ BİNLERCE VAR İSTANBULDA CEVAPLARINIZI SAYGI VE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE NEZAKET İÇİNDE BİZLERE SİVASLILAR YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE BEKLİYORUM SAYGILAR RECEP---YÜKSEL

hakandemirezen
02.02.2007, 17:47
Recep abi aslında güzel bir konuya değinmişsin birlik ve beraberliğimizi nasıl saylayacağımızı fikirler beyan ederek önermemiz gerek ama bakıyorumda bu açtığın topiği 51 kişi okumuş ama malesef bir kişi yorum yapmamış işte ne kadar birlik ve beraber olduğumzu gösteriyo..

nazimgulturk
02.02.2007, 17:51
BENCE SİVASLILAR BİRLİK OLMAKTAN KORKUYOR HERKES KENDİ DÜNYASINDA NE İŞİM VAR DİYİP KESTİRİP ATIYORLAR MESELA BU TOPİĞE BİLE KİMSE BİŞEY YAZMA GEREĞİ DUYMAMIŞ HAKAN ABİNİN DEDĞİ GİBİ YANİ Bİ VURDUMDUYMAZLIK SÖZ KONUSU SEBEBİNİ DE ÇÖZMÜŞ DEĞİLİM İNŞALLAH Bİ ÇARE BULURUZ BU SORUNA

GuNaY
02.02.2007, 19:01
Diğer illerde Hemşerilerini kalkındırmak için ellerinden geleni yapıyorlarken, Özellikle Sivas'lılarda Tam tesi durum söz konusu...
Büyüyen bir hemşerimizi tebrik etmek yerinde görebileceği en küçük kusuru bulup onun hakkında söylediği cümleler sadece o kusurlar oluyor..
Bana göre genel olarak bir çekememezlik, hazmedememezlik var...

ceza_tolga_rep
02.02.2007, 19:09
ya bence o kadarda acımasız deil?tamam yatırım yok ama yinede şehir dışında birlik ve beraberlik var?mesela teyzemler araba aldılar,başka şehirde oturmalarına rağmen araba alcakları zaman burdan aldırdık?neden?sivasın adamı kazansın kalkansın diye?ben gidipte kayseriden araba almam?kendi şehrim var?hatta taaa burdan balıkesire araba alıp ögütren akrabalarım var?malatyaya,izmire bile var?
çok acımasız bi yazı olmuş bana göre??

alihan_06
02.02.2007, 19:14
şu balili var ya sivassporun herşeyi abi ya hep son dakikada gol atıyo maçıda yeniyoruz:D:D

ademgoze
02.02.2007, 19:35
sivaslılarda düşkün bence en çok dernekleri olan bir memleket diger illere bakarak bence sivas bir numara ama daha iyiside olabilir ama olmuyor

Ertugrul
02.02.2007, 19:51
Recep ağbi böylesi önemli bir konuyu gündeme getirdiğin için teşekkür ederim.
Birlik ve beraberlik içinde olabilmemiz için önce ortak bir anlayışta buluşmamız
lazım bu anlayışta birlikten güç doğacağını bilmemiz ve bu gücün faydasını
istisnasız her birimizin faydasına olduğu bilincini geliştirmemizdir.
Hemşericilik anlayışının kuru lafta bırakmayıp artık icraata geçirmeliyiz.
Her birimizin başarısını kendi başarımız gibi alkışlamalı,her birimizin acısını yürekten
duymalıyız...
Elbette bunların olabilmesi organize bir biçimde ''SİVASLILIK'' bilincinin aşılanması
ile olacaktır,bunuda dernekler,vakıflar,kültürel ve sosyal organizasyonlarla
yapabiliriz.

tayfun5883
02.02.2007, 20:40
bir trabzonlu bir rizeli kadar olamıyoruz tutkun değiliz dedikodu çok yapıyoruz çekememezlik var.sivasa ne yapılıyorsa gene sivasta yaşayanlar yapıyor şehir dışına çıkan sivaslılar unutmuş sivası çok azı önemsiyor ne yazıkki

gardasin.58
02.02.2007, 22:19
GARDASLAR IYI VE COOOOOK ÖNEMLI BIR KONUYA PARMAK BASTINIZ BEN BUNUN ACISINI YURTDISIND 30 SENEDIR YASIYORUM BIRLIK BERABERLIK KONUSU ACILINCA MANGALDA KÜL BIRAKMAYIZ AMA IS MADDIATA GELINCE KIMSEYI YANINDA BULAMAZSIN BIZDE BIRLIK BERABERLIGIN ANLAYISIN"DA SADECE LAFDA KALIR BIR ÖRNEK VERECEK OLURSAK BUGÜN HERKES SIVASSPORU ELESTIRIR(FUTBOLDAN ANLASIN ANLAMASIN)YURT ICINDE YURT DISINDA BILMIYORUM AMA 5 MILYON SIVASLI VARDIR HERKES BIR LIRA VERSE HERSENE SIVASSPORUN KASASINA BES MILYON LIRA GIRER.
SAYGILARIMLA ;yusuf sahin DANIMARKA

gardasin.58
02.02.2007, 22:23
NOT: GERCEKTEN BIZ SIVASLILAR BIR BIRIMIZI ISTEMEYIZ BASKASININ BASARISINI ALKISLAR KENDI BASARILI OLANI GÖRMEMEZLIKDEN GELIRIZ.

HALIL Y.EKECIK
02.02.2007, 22:48
recep gardas yuregine saglik bu senin yazini okuyan is adamlari bakalim nasil bir tepki verecekler herhalde sivasimizi daha iyi degerlendirirler ama biz sivaslilar olarak kendi dogdugumuz yerleri nasil olsa biz sivasta oturmuyoruz bizene dusuncesi hakim bizde ama biz oturmuyorsakda aylelerimiz ve bir yakinimiz oturuyor arkadas diyorki kale kilitte yuzde 90 i sivasli olusturuyor diyor istanbuldaki sivaslilar peki kendi memleketimizdeki sivaslilar nerde calisiyor biliyormusun kendi memleketimizede bir is yeri kurulsada sivasta oturanlar calissada daha iyi olmazmi tum sivasli is adamlarimiza seslenmek istiyorum neolursunuz sivasimizi birazda olsun dusunun hepinize saygilar

Etem-Murat
02.02.2007, 23:02
Merhaba gardaşlar kardaşim güzel bir başlık atmış acaba birlik içindemiyiz bana kalırsa fazla değil ama bu site sayesinde alışmaya calışıyoz bu site olmasaydı şu anda benim yazdığımı ne sizler görürdunuz nede ben sizlerin bu yazdıklarınızı o yuzden bizler sivaslılar olarak site sayesinde yeni yeni birbirimiz tanıyım dost ve arkadaş olarak her şeyin ustasinden geliri değilmi tabiki her oluşumda bazı catlak sesler olur bu o kadar önemli değil olmsıda gerekir her sivaslı kardeşimin fikri duşuncesi aynı olmaya bilir o yuzden bu forumlarda her yazan değerli toprakları hur duşuncelerini acıkca yazmalı yanlız kimsayı kırmadan ve inçitmeden olursa daha iyi olur
( HER ŞEYİN SİVASLININ VE SİVASSPORUN YARARINA YAPILAN EN UFAK YARDIM.MI ALKIŞLARI ) o yuzden sizlerden dileğim bu site sayesinde dost ve arkadaş kazanaya bakmanız ve sivaslıya yakışır haraket etmeniz en buyuk dileğim .

melih1
03.02.2007, 00:00
sivaslıların tipik özelli hasetliktir.çekememezlik diz boyu..bu boyle gelmiş boyle gider...bir şeyler yapmaya kalkışan engellenır...ama boş adamlar önde olur.böyle olmuştur yıllarca bu.halada böyle devam ediyor...en tipik örneği stada bakın anlarsınız

RüStü ElmaS
03.02.2007, 00:02
Recep gardaşımızın çok önemli bir konuya değinmdiği için, yazma mecburiyeti hissetiğimi belirtmek istiyorum.

İlk olarak ben şöyle maziyi dönmek istiyorum.

Bende gurbette Almanya' da yaşamaktayım.

Recep gardaşımın buu sorusunu ben kendi kendime yıllar önce defalarca sordum. Fakat maalesef içinden çıkamadım.

Çevreme bakıyorum, konuşuyorum, tartışıyorum. Herkes bişeyler yapmak istiyor fakat icraate gelince, destek yetersizdi.

Ortalama 8 sene önce, ben internette araştırmalara başladım. Sivas ve Sivasspor hakkında bilgiler edinmek istiyordum.
Araştırmalarımda maalesef çok az bilgi bulabiliyordum. Sivas ve Sivasspor adına sağlam bir site bulamamıştım.

Sene 2001, Sivasspor 3. ligdeydi. İlk olarak amatörce bir Sivasspor sitesi yaparak başladım bu işe. Seneler süren bir çalışmalarımız sonucu Sivasspor.com bugünkü durumuna geldi ve Sivaslıların en büyük buluşma noktası haline gelmiştir.
Taki Sivasspor 1. lige çıktığında, çok güzel tebrik mesajlarının yanında, ardniyetli kişilerin mesajlarıda beni yıldırmamıştır. Çünkü ben bu yola başkoymuştum.
Kesinlikle sürekli reklam teklifleri gelmesine rağmen, kesinlikle hiç kimseden ufak bir maddi yardım dahi almadan yoluma devam ettim.

2003 senesinde Sivasspor.com sitemizin misafir defterinde bir hemşerimiz, neden her şehrin varda bizim Sivaslıların Almanya' da bir derneği yoktur diye yazmıştı.
Bu benim çok hoşuma gitmişti ve hemen bana artı bir güç gelmişti.
Derhal çevremdeki arkadaşlara haber verdim, uzun uzun konuşup, anlaşıp bir dernek kurduk.

Böylece Almanya Sivaslılar Kültür ve Dayanışma derneğini kurmuş olduk ve derneğimiz halen Sivaslılar adına çok güzel faaliyetler yapmaktadır.

Bizlerin ve çocuklarımızın Sivas'ımızı memleketimizi unutmaması için, böylesine birlik ve beraberlik çalışmalar yapmamız gereklidir.

Maalesef bu çalışmalarımızı gören bazı ardniyetli kişiler, bu işlerin altında hep bir bir maddi ve manevi çıkar düşünerek sürekli çamur attılar.
Ama herşeye rağmen, ben yılmadım ve yılmayacağımda.
Çünkü ben herşeye rağmen iyiniyetli Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde olacaklarına tüm kalbimle inanmış biriyim.

melih1
03.02.2007, 00:04
eh rustu beyın durumuda benım anlatmaya çalıştıgıma baska bir ornek

Serkan-58
03.02.2007, 02:05
Bu ardniyet, istememezlik ve kıskançlık ne zaman bitecek acaba???
Neden çalışanları ve hizmet edenleri engellemek isterlerki? Acaba kendileri yapamadıkları içinmi?Yoksa birlik ve beraberlik kendi oyunlarınımı bozar???

Dağcı
03.02.2007, 09:21
Sivas'ta uzun yıllar önce kamu yatırımları ağırlıkta iken memurun oğlu memur, işçinin oğlu işçi oluyordu. İşçi ve memurlardan geçimini sağlayan bir de esnaflar kesimi vardı. Emekli olanın yerine bir şekilde bir torpil ayarlanıyor, yada kurum sınav açıyor kazanan da işe yeleşiyor ve devletin kanatları altına sığınıyordu. Hal böyle iken, bir düzen oluştu ve bizim insanımız ister istemez tembelleşmişti. İş bulamayanlarda mecburi olarak gurbet'e gittiler. Memlekette kalıp arada sıyrılıp öne çıkan insanlara da hemen art niyetli yaklaşımlarla dedikodu yapmaya başlanır. "-Para'yı nereden kazandı, nerden aldı, nerden buldu?" vs.. Kimse de şöyle demiyor"- Helal olsun adama, gecesini gündüzüne kattı, çok çalıştı, başardı." Hemen çamur at, karala. Kendisi bir şeyler yapmayı çok istiyor ama elinden bir şey gelmiyor. Gidip bir yerde bir başkasının yanında da çalışmak zoruna gidiyor. Ya devlet kapısı olacak yada kendisi bir dükkan açıp ticarete atılacak. Ticaret'in t'sini bilmez ama esnaflığa soyunur. Sonra müşteriyle kavga eder, dükkan'da bulamazsın falan filan.

Organize Sanayi bölgesinde firmalar personel arıyor, kimse çalışmak istemiyor. Vay efendim asgari ücrete kim çalışır.??

Ayrıca Sivas'a yatırım yapmaya giden insanlara o kadar çok bürokrasi işi çıkartılıyorki bilemezsiniz? Yatırım için giden çevremizdeki eş ve dostlarımız çok arzuladıkları ve severek gittikleri için bunlara göhüs geriyorlar.

Ancak son yıllarda nispeten Valimizin, TSO başkanımız ve Belediye Başkanımızın özverili çalışmaları neticesinde Sivas'ta da birşeyler değişmeye başladı. Ama bunlar yeterli değil. Daha çok çalışmamız lazım.

Sivas'ta birlik ve beraberlik nasıl sağlanır, biraz eğitimle, biraz ekonominin canlanması ile, biraz da insanımızın genel kültürünün artmasıyla ancak sağlanabilir, diye düşünüyorum.

Ben bu konuda umutluyum. Özellikle bir önceki neslin devreden çıkması durumunda Sivas'ta önümüzdeki dönemlerde çok önemli işler yapılacaktır.

Dağcı
03.02.2007, 10:35
Kendi köy derneğimizden örnek vereyim;

Son 3 yıldır dernek yönetimde de görevliyim. Köy derneğimizin henüz üzerine kayıtlı bir gayrimenkul'ü yok. Bu konuda dernek yönetimi olarak öncelikle bu işi bitirmek için kendi aramızda anlaştık.

2005 yılında çok görkemli bir kır gezisi düzenlendi. Eğlenceler, yarışmalar derken, konu yardım kampanyasına geldi. Mikrofonu uzattığımız insanlar, benden 500 YTL, benden 250 YTL, benden 1000 YTL diye söz verdiler. İnanırmısınız paraları tahsil etmeye gelince insanlar o kadar çok mazaret öne sürüyorlar ki, şaşırıp kalıyoruz. Vaadedilen paranın henüz %25'ini ancak tahsil edebildik...

Ayrıca; derneğe üye olan bu insanlar ne toplantılara katılırlar, ne bayramlaşmalara gelirler ne de yönetim kurulu seçimlernde oy kullanmaya gelirler. Aidatlarını bile düzgün ödemezler.

Ama dışarda, her fırsatta konuşurlar, yorum yaparlar. Destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın da insanlar bir şeyler yapsınlar.

"Buyrun yönetime siz gelin, belki sizler daha iyi işler yaparsınız. Yok ya siz iyi idare ediyorsunuz" derler ve kenara çekilirler. Bir Allah'ın kuluda çıkıp bir liste hazırlayıp ben yönetime talibim demez. Elini taşın atına koymaz...

Bu benim köyüm'ün derneğinden bir kesit. Bu mevzular memleketimizin her yerinde aynı.

OFS58
03.02.2007, 11:15
Bu konu ne kadar doğru olsa da Sivaslı olarak tek taraflı Sivaslılara bağlanmış
ama aslında bu insanın doğasında olan birşey İstanbul da yaşayanların daha iyi gözlemleme şansı olduğunu düşünüyorum. Her yöreden insana sorun aynı sorunu dile getireceklerdir.

SONMEZ
03.02.2007, 11:15
Bazı arkadaşlarımız yakın çevrelerinden veya kendi köy derneklerinden
bazı örnekler dile getirmişler.
Tenkit değil; tesbit için,
ben de kendi köyümüzden bir örnek vereceğim:
Bizim köyümüz, Zaranın, tarihi ve konum itibariyle önemli bir yeri olan
şirin bir köy. Köyümüzün etrafında da, adeta güneşin etrafında gezegenlerin
olması gibi, beşer-onar hanelik 10 tane mezrası vardır.
Rahmetli babam, Köyümüzün merkezinden, Annem de mezraların içerisinde
en yeşil olanı ve doğa harikası olan bir mezrasından.
İşdamı olan küçük kardeşim, yıllar önce mezramızın kanalizasyon altyapısını, yaptırdı, camiisinin yapılmasında finansmanın büyük bir bölümünü karşıladı. Sadece köy ortasındaki çeşmeden su akarken,
imece usülü, çetinderenin suyunu evlerin içerisine alınmasında da aile olarak büyük desteklerimiz olmuştu.

Geçtiğimiz yaz, mezramıza bir ev yapalım dedik. Köyümüz mezramız şenlensin
yazları gittiğimizde sağlıklı kalabileceğimiz bir ortamımız olsun dedik ve yaptık.

Aman Allahım... Eşşek gaçtı palan düştü...!
Bir haset, bir çekememezlik, bir tafralar aman aman...
Yukarıda saydığım hizmetler olurken, mali desteğimiz had safhadayken ''ağam-paşam'' iltifatları...
Sayenizde artık dışarda değil de evimizin içinde hacet gideriyoruz, kışın sayenize hacetlerimiz üşümüyor, babanız nurda yatsın... falan filan...
Ev yaparken, (arsası kendi yerimiz) yok ucu benim harmana geliyor, yok benim basmalık daralıyor, yok benim ahır yolum kapanıyor...vs.vs
(Enteresandır: bunu diyenler de asıl bizim araziyi zaptedenler haaaa.. :D )

Sonunda evi yaptık ama, birileri de yarıldı. Ama bu durum işte bizim Sivaslılar olarak karakteristik yapımızı ortaya koyuyor.

Haa aklıma gelmişken söyleyeyim:
Eski adı YSE olan kurumda çalışan dayımız Müh. İ.Hakkı BAŞEĞMEZ 'i de
köyün yolunu babasının hayırına yaptırırken kendi köylülerimiz şikayet etmişlerdi...!!!
(O da, biz de, yaptıklarımızı, Allah rızası ve babamızın hayırına yaptırmıştık...!
Gerisi horata...!)

PRoFeSSioNaL
03.02.2007, 11:19
Recep gardaşımızın çok önemli bir konuya değinmdiği için, yazma mecburiyeti hissetiğimi belirtmek istiyorum.

İlk olarak ben şöyle maziyi dönmek istiyorum.

Bende gurbette Almanya' da yaşamaktayım.

Recep gardaşımın buu sorusunu ben kendi kendime yıllar önce defalarca sordum. Fakat maalesef içinden çıkamadım.

Çevreme bakıyorum, konuşuyorum, tartışıyorum. Herkes bişeyler yapmak istiyor fakat icraate gelince, destek yetersizdi.

Ortalama 8 sene önce, ben internette araştırmalara başladım. Sivas ve Sivasspor hakkında bilgiler edinmek istiyordum.
Araştırmalarımda maalesef çok az bilgi bulabiliyordum. Sivas ve Sivasspor adına sağlam bir site bulamamıştım.

Sene 2001, Sivasspor 3. ligdeydi. İlk olarak amatörce bir Sivasspor sitesi yaparak başladım bu işe. Seneler süren bir çalışmalarımız sonucu Sivasspor.com bugünkü durumuna geldi ve Sivaslıların en büyük buluşma noktası haline gelmiştir.
Taki Sivasspor 1. lige çıktığında, çok güzel tebrik mesajlarının yanında, ardniyetli kişilerin mesajlarıda beni yıldırmamıştır. Çünkü ben bu yola başkoymuştum.
Kesinlikle sürekli reklam teklifleri gelmesine rağmen, kesinlikle hiç kimseden ufak bir maddi yardım dahi almadan yoluma devam ettim.

2003 senesinde Sivasspor.com sitemizin misafir defterinde bir hemşerimiz, neden her şehrin varda bizim Sivaslıların Almanya' da bir derneği yoktur diye yazmıştı.
Bu benim çok hoşuma gitmişti ve hemen bana artı bir güç gelmişti.
Derhal çevremdeki arkadaşlara haber verdim, uzun uzun konuşup, anlaşıp bir dernek kurduk.

Böylece Almanya Sivaslılar Kültür ve Dayanışma derneğini kurmuş olduk ve derneğimiz halen Sivaslılar adına çok güzel faaliyetler yapmaktadır.

Bizlerin ve çocuklarımızın Sivas'ımızı memleketimizi unutmaması için, böylesine birlik ve beraberlik çalışmalar yapmamız gereklidir.

Maalesef bu çalışmalarımızı gören bazı ardniyetli kişiler, bu işlerin altında hep bir bir maddi ve manevi çıkar düşünerek sürekli çamur attılar.
Ama herşeye rağmen, ben yılmadım ve yılmayacağımda.
Çünkü ben herşeye rağmen iyiniyetli Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde olacaklarına tüm kalbimle inanmış biriyim.
Rüştü abim inşallah biz burda ve maçlarda birlik olup bu sorunun kafamızda soru işareti bırakmasına gerek duymayacağız
Biz bu soruyu silip
cevabını kafamıza kazıyacağız
yeterki biz buna inanalımm ;) ;) ;) ;) ;)

FurkaN
03.02.2007, 11:19
Sivas'ta yükselene yetişme çabası yoktur, yükselip , sıyrılıp gideni aşağıya çekme gayesi var. Sivas'ta hasetli, çekememezlik ve bunların temel kaynağı olan dedikodu bitmediği sürece Sivas'ta birlik, beraberlik olmaz. Şöyle etrafınıza bir bakın nerede Sivaslı çoksa orada dedikodu çoktur. Dedikodunun olduğu yerde ise birlik, beraberlik olmaz. Sivas'ın erkekleri en az kadınları kadar dedikodu yapar. Kayserililer kendi memleketlerinde hep yatırım yapmışlardır onlarda asla bir İstanbul sevdası olmadı ve bu sayede Türkiye'de marka oldular. Bizde ise eline biraz para geçen, biraz zenginleşen hemen İstanbul'a gider. Sorsanız coğrafi koşulları öne sürer. Aynı şartlar Kayseri'de de var ama milliyetçilik onlarda onlar kendi insanlarını kalkındırıyor. Bizde olamaz mıydı? Bir İstikbal veya Bellona... Biz ancak İstanbul'da ki zenginlerimizle övünürüz ama birgün olsun Sivas'a yatırım yaptıklarını görmedim. Ama söze gelince çok güzel memleket milliyetçiliği edebiyatı yaparlar. Biz böyleyiz işte sadece sözde, fiiliyatta hiçbir şey yapmayız biraz zenginleşenin ya hırsızlık yaptığını ya da birilerini kandırıp paralarının üstüne konduğunu düşünürüz. Hiç ama hiç alnının teriyle kazandığı aklımıza gelmez... Ne zamanki dedikoduyu bitiririz o zaman bizde ilerleriz... Kahvehanelere bakın memleketimizin halini görün...

Erol58_34
03.02.2007, 19:47
Bu tür Sivaslıların birliği için uğraşan uğraşan insanları desteklememiz gerek.Yoksa diğer arabozucular sürekli arabozmaya devam edecektir.Eğer bizler önlemini almassak,ileride kontrol edilemeyecek duruma gelecek ve maalesef kötüniyetli insanlar galip gelecektir.

tayfun5883
03.02.2007, 20:25
sivas zaten günden güne geriye gidiyor tek bir uğraşımız var bu şehirde o da sivasspor sivassporda olmasa halimiz duman

RECEP_YÜKSEL
03.02.2007, 23:26
BU KONUYA YAZI YAZAN HERKEZE TŞK EDİYORUM AMA DAHA ÇOK BEKLERDİM İLGİYİ VE ÇOK GÜZEL YAZILAR OKUDUM EVET BİR SÖKÜĞÜ DİKEBİLİRMİYİZ YOKSA O SÖKÜĞÜ KOPLE SÖKÜP ATARMIYIZ İNŞALLAH SÖKÜĞÜ DİKENLERDEN OLUR VE SEVGİMİZLE KALPLERDE YER EDERİZ SAYGILAR

gülkız
04.02.2007, 00:41
Sivas'ta yükselene yetişme çabası yoktur, yükselip , sıyrılıp gideni aşağıya çekme gayesi var. Sivas'ta hasetli, çekememezlik ve bunların temel kaynağı olan dedikodu bitmediği sürece Sivas'ta birlik, beraberlik olmaz. Şöyle etrafınıza bir bakın nerede Sivaslı çoksa orada dedikodu çoktur. Dedikodunun olduğu yerde ise birlik, beraberlik olmaz. Sivas'ın erkekleri en az kadınları kadar dedikodu yapar. Kayserililer kendi memleketlerinde hep yatırım yapmışlardır onlarda asla bir İstanbul sevdası olmadı ve bu sayede Türkiye'de marka oldular. Bizde ise eline biraz para geçen, biraz zenginleşen hemen İstanbul'a gider. Sorsanız coğrafi koşulları öne sürer. Aynı şartlar Kayseri'de de var ama milliyetçilik onlarda onlar kendi insanlarını kalkındırıyor. Bizde olamaz mıydı? Bir İstikbal veya Bellona... Biz ancak İstanbul'da ki zenginlerimizle övünürüz ama birgün olsun Sivas'a yatırım yaptıklarını görmedim. Ama söze gelince çok güzel memleket milliyetçiliği edebiyatı yaparlar. Biz böyleyiz işte sadece sözde, fiiliyatta hiçbir şey yapmayız biraz zenginleşenin ya hırsızlık yaptığını ya da birilerini kandırıp paralarının üstüne konduğunu düşünürüz. Hiç ama hiç alnının teriyle kazandığı aklımıza gelmez... Ne zamanki dedikoduyu bitiririz o zaman bizde ilerleriz... Kahvehanelere bakın memleketimizin halini görün...

Sana sonuna kadar katılıyorum arkadaşım.Herşeyi ne güzel özetlemişsin.Özellikle şahsi çıkarları için memleket milliyetçiliği yapanlara felaket sinir olurum.Mesela bazıları Sivasspor hakkında orda burda konuşurlar,orda burda yazı yazarlar kendi rantları için ama ciğerleri beş para etmeyen insanlardır aslında.Hemşehrim sıfatını yakıştırmak istemezsin,bu bir olur iki olur sonra Sivaslıyım diyene şüphe ile bakmaya başlarsın.Bu da zamanla kopukluğa neden olur.Alınterinle,emek vererek para kazanırsın,bu tip insanlar kapalı kapılar arkasında seni çekiştirirler.Kayserililerin bir sözü vardır:Fincanın kulpu kırılmış,adamın biride demiş ki Sivasa götür kulp takarlar.İşte böyle şeylerin söyletilmesine neden olurlar.Ha birde birlik beraberliğin yolu çalışmaktan geçer,çalışmayı sevmekten geçer.Kayseri bu kadar iyi durumdaysa insanı çalışmayı seviyor ama maalesef Sivasın insanının çoğu çalışmaktan kaçıyor,armut piş ağzıma düş istiyorlar.En basit bir işi-parasını versen dahi-yapmaktan yüksünüyorlar.Ondan sonra varsa yoksa dedikodu,dediki demişlerle mahalle arasındaki kocakarıları geçerler.

korkut030
07.02.2007, 20:34
evet ne kadar birlik içindeyiz bakın belli oluyor yazıda bile birlik olamamışız 25.000 üyesi olan site 28 kişi yorum yapmış ne kadar birlik içindeğiz diimi :)))))))))):D

Gazimurat
07.02.2007, 21:22
sivaslı gardaşlarım yukarıdaki bütün yazıları okudum.
sağolun var olun bu konu ile ilgili iki satır yazmanız bile sizlerin sivasa nekadar bağlı olduğunuzun bir göstergesidir. bizler sivasta yaşamasakta kalbimiz hep sivas için çarpıyor.
istanbulda yaşayan sivaslı iş adamlarımız sivas için duyarsız değil sivasa gidip birçok yatırım yapan iş adamları var ancak bu bizim sivasın havasındanmıdır suyundanmıdır bilinmez dışarıdan gelen iş adamlarını hiç istemiyorlar. adam fabrika kuruyor malını almıyorlar satmıyorlar istanbuldaki iş adamları ne yapsınlar. Bu konuları bir çok iş adamından duymuşluğum var hele bir tanesi sivasa yaptığı yatırımın sivaslılar tarafından nasıl batırıldığını anlattı. Bu anlatılanlar acı ama gerçek bance sivastaki hemşerilerimizin özellikle sivas esnafının kendisine bir çeki düzen vermesi lazım Paşa Camii arkasındaki sebze halinin esnaflarının ise eğitimden geçirilmesi gerektiği kanısındayım abartısız söylüyorum 50 den fazla il gezdim ama bizim sivasın esnafı kadar yobazını görmedim son zamanlarda düzelme var ama yetersiz sivas dışardan gelen iş adamlarını kucaklamasını bilmeli sen ben davasından vaz geçmeli diyorum sivası ve sivaslı gardaşlarımı seviyorum hepinize kucak dolusu selamlar gönderiyor saygılar sunuyorum

1967_CLUB_10UR
07.02.2007, 22:16
sivas gelişmiş gelişmemiş kimib umrunda..millet kesesini başka yerde dolduruyor sivas dururken ..bu gün yeni hale gittim esnafın çoğu kepenk indirmiş hem soğuklardan hemde sırf köy yolları kapalı köylü kente gelemiyor diye.yabancı yatırımcılara arsa veriliyor cazibe merkezi yapılmaya çalışılıyor sivas niye kendi insanımız buralara uğramıyor!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

*58bonn
07.02.2007, 22:48
evet birlik olmaliyiz nüfus sayiminda bile
sivasa gelinmiyorsa artik ne beklenir
bizim kalkinmamiz önce belediyeden baslar

svs_çapkın_58
08.02.2007, 00:28
sayın arkadaşlar hep birlik içinde olmamız lazım yoksa sivasspor taraftarını bütün yani birlik içinde tutamayız ve bu durumda sivasımız zarar görür unutmayınki herşey şu anda sivasspor için

BOUN
08.02.2007, 08:58
ABİ DOĞRU SÖYLÜYOSUNDA AMA ÖRNEK VERECEK OLURSAK MESELA KALE KİLİTTE ÇALIŞANLARIN % 90 NI SİVASLI BİDE ONLARIN GÖZÜNDEN BAKMAK LAZIM SİVAS COĞRAFİ YAPISINDA DOLAYI TERCİH SEBEBİ SAYILMIYO NE YAZIK Kİ

Kardeş coğrafi yapıyla hiçbir alakası yok... Sivas'ın coğrafi yapısı ile Kayseri'nin coğrafi yapısı neredeyse tıpatıp aynı, ama maalesef bugün baktığımızda aramızda uçurum var.

Ayrıca bu topiği açan arkadaşıma teşekkür ederim. Mühim bir hususa değinmiş. Yıllardır bu konuda herkes bir şeyler söylüyor ama son dört yılda Sayın Abdullatif Şener hariç çok fazla kimsenin şehrimizin kalkınması yönünde bir çabası olmadığını görüyoruz.

Ben yine de son dört yılda gelinen noktadan dolayı ümitliyim. Sayın Abdullatif Şener'i Allah Sivasımızın başından eksik etmesin, memleket yatırım adına, sanayi adına ne gördüyse onun çabaları neticesinde küçükte olsa bir sanayi şehri kimliğine bürünmeye başladı.

Aramızdan bazı arkadaşlarımız itiraz edeceklerdir ama şunu söyleyeyim ki sanayileşmek bir iki yılda ulaşılacak bir hedef değildir, daha uzun soluklu bir koşudur. O yüzden diyorum ki önümüzdeki beş on yıl daha Sayın Abdullatif Şener'in desteğini Sivas arkasında hissederse emin olun ciddi bir sanayi şehri hüviyeti kazanacaktır...

Umarım önümüzdeki on yıllar şehrimize canlılık, büyüme, refah getirir...

1967_CLuB_MuRaT
08.02.2007, 10:32
Hiç bi şey olmaz...yazmaktan başka???!!!!!:confused:

gülkız
09.02.2007, 16:38
Bu formda yorum yapan arkadaşların fikirleri başkaları tarafından belki dikkate değer bulunmayabilir ancak büyüğümüz,hocamız Sayın Yrd.Doç.Dr Ahmet Turan ALKANın dün Sivas İl Genel Meclisinde yaptığı konuşma aslında herşeyi bilirkişi olarak ortaya koymaktadır.Sayın ALKAN konuşmasında özellikle Sivasın artık yaşanacak şehir olmaktan çıktığını,kentte çevre düzenlemesinin yetersiz olduğunu,Sivas esnafının nezaketsiz ve seviyesiz davranışlarından bahsederek şehrin diğer eksiklerinin de giderilmesinde gerekli mercilerin görevlerini yerine getirmediğini ifade etmiştir.Ayrıca Sivas Havalimanına, ilk uçak fabrikasının kurucusu hemşehrimiz Nuri Demirağ isminin verilmemesi üzerine kendisi 20 Aralık 2006 tarihli Zaman Gazetesinde köşe yazısında belirtmesine rağmen siyasilerde dahil gerekli destek verilmediğini belirtmiştir.Ayrıca Sivas basınını da eleştiren Sayın ALKAN Sivasın kalkınması ve gelişmesi için birlik ve beraberliğin mutlaka sağlanması gerektiğini ve bu yönde önemli oluşumların meydana getirilmesinin önemini vurgulamıştır.

BOUN
09.02.2007, 16:50
Hiç bi şey olmaz...yazmaktan başka???!!!!!:confused:

Bu forumu açan, foruma yazı yazan, ve okuyup aynı dertle dertlenen herkesin elinde ki imkan dahilinde bugün olmasada yarın elbette bir şeyler yapacaklarına olan inancım sonsuzdur.

Ama arkadaşım maalesef sen hariç!.. Bize inançlı insan lazım. Biz bu şehre bu memlekete inanıyoruz. Herşeyin bir gün daha güzel daha huzurlu ve daha mutlu olacağına inandığımız gibi...

ceza_tolga_rep
15.02.2007, 20:20
Pazar günleri trt-2 de akşam saat 19-00 da yayınlanan lige bakış programında trabzonspor sevdası ve diğer anadolu kulüplerine olna tavizler sürmekte?Her zaman izliyorum,bir kere olsun sivassporumuz hakkında iyi bir şey sölenmedi,hep yenilir,bu başarılar tesadüftür,geçicidir bu takım dendi?Neden sivasımız ve sivassporumuz TRT ye bişey mi yaptı?Acaba bi kötülüğümüz mü dokundu?Neden trt bizim hakkımızda iyi şeyler sölemez?Lider fenerbahçe bile 3 kere üst üste kazanamazken bizim bu başarımızı neden gölgelemek istiyolar?
Trt fm (93.6? maçlarımızı veriyolar dönüşümlü olarak?Dier takımları 10 dk. bize gelince maç skoru?sunucu golün kime attığını bile sölemiyor?
Arkadaşlar biz ne yaptık bu medyaya?Çok üzülüyorum,lütfen arkadaşlar artık tepkimizi koyalım?Sivassporumuzu savunalım?

ceza_tolga_rep
15.02.2007, 20:30
helal olsun?trt ye hak veriyorum şimdi?bravo size?????

yasin_58
15.02.2007, 20:33
ya arkdaşım iyi söylüyorsun hoş söylüyorsunda.. bizim yapacak bişiyimiz yok ki.. Yoksa benimde Dikkatimi Çekti.. Ama Elimizden bişi gelmior..

YYILDIRIM
15.02.2007, 20:36
sivasspor la ilgili konuşmuyorlarsa reiting için dir, ve ordakilerin tuttukları takımları ve şehrinin takımını reklam yaparlar ayrıca trt2 nin herkesin izlemediği için dikkate alınmıyor yayın akışının.

gardasin.58
15.02.2007, 20:56
Recep gardas cok onemli bir konuyu gundeme getirdigin icin tesekur ederim biz millet olarak hep oyleyiz lafla milliyetcilikte mangalda kul birakmayiz is ciddiyete gilince kimse kalmaz ama bir noktada birlesmemiz gerekiyorfikirlerimiz dusuncelerimiz ne olursa olsun sivasli ve sivasspor taraftari olarak bu yolda hep beraber el ele ve omuz omuza bu yolda beraber olmamak icin hic bir sebep yok saygilarimla Allaha amanet olun.

sivasli_boy
15.02.2007, 21:49
Ne birligi ya hangi birlikten bahsediyorsunuz istanbulda yasayan tas catlasın 20 bin malatyali var istanbulda malatyanin bi macı oluyor coluk cocuk o stad doluyor peki biz 2 milyon sivasli nerede en son besiktas macında gordum uzuldum vallahi besiktas macına gidenlerin coguda sivastan gelenlerdi peki bu kadar sivasli nerede ? ya buyuk takım sevdalarından vazgecemiyorlar yada sivasli degiller benim aklima baska bisey gelmiyor ...

tayfun5883
15.02.2007, 22:03
istanbuldaki sivaslılar unutmuş sivası maalesef çok azı ben sivaslıyım diyor nerelisin diye soran olursa istanbulluyumm diyorr aslen nerelisin diye sordumuzda aslen babam sivaslıda ben istanbulluyum diyorlar

1967_DERNEK_MUSTAFA
15.02.2007, 22:17
sivasta dedi kodunun hız sınırı 120 km re bundan sizlerde bir şeyler çıkarın

gardasin.58
15.02.2007, 22:39
Mustafa gardas ben 150 km olarak biliyordum ama buna ramen yinede karamsar degilim firenleyip sivasspor semsiyesi altinda birlesmemiz zor degil kacla gidersek gidelim varacagimiz hedef sivasspor olsun bunu bilelim yeter.

AMCA58
16.02.2007, 00:24
Ahh Benim bahtsız memeleketim,
Nice insanları gurbet ellere göndermiş ama kalanlarıda hep kısır döngü içinde bırakmış benim memleketim.Nerdende açıldıki bu konu,içerim cızz etti.
Bende evet 7 yıldır gurbetteyim tamam burda hayat daha zor ama inanın dedikodu yapmıyorum,yada köyleşen şehir hayatını özlemiyorum.Kimler gitmediki sivasımdan ne yetişmiş büyüklerimiz,abilerimiz,akraba larımız,....niceleri.Nihayet benim ailem.
Valla en büyük sıkıntı duyduğum konu çekememezlikdi,babam büyük esnafdı onun içinde şöyle yapdı,böyle yapdı gibi tuhaf dedikodular....

Gençlerimiz,büyüklerimiz tembelliğe alışmış,alışmak zorunda kalmış.Asgari ücreti beğenmez tüm gün kahvede 2-3 lirayla günü geçirmeye çalışan asgari ücrete bile tamah etmeyen bir nesil maalesef var.
Birde bizim mayamızda vardır;Ben yapayım ben patron olayım deriz.Düşünemeyezki Patron olmak için çok çalışmamız lazım hemde çokk.
Daha çok yazacak şeyler var.Ama inandığım birşey var oda biraraya gelemeyen bizler Bu sıcak ortamda biraraya gelebiliyormuşuz demekki.Demekki isteyince bizlerde grup olarak hareket edebiliyoruz.Bence Rüştü Bey büyük bir ilke imza attı,bizleri kaynaştıracak bir ortam oluşturdu Teşekkürler Sn.Elmas ve Ekibine her ortamda gurur duyduğumuz ve savunduğumuz bir ortamı bize sağladıkları için...

Fatih Bayrak
16.02.2007, 00:29
istanbuldaki sivaslılar unutmuş sivası maalesef çok azı ben sivaslıyım diyor nerelisin diye soran olursa istanbulluyumm diyorr aslen nerelisin diye sordumuzda aslen babam sivaslıda ben istanbulluyum diyorlar

Gardas iste bu yüzden Birligi , Beraberligi , Kültürümüzü, Dayanismayi birakmamamamiz lazim.
Aslimizi unutmamamiz olazim, unutturmamamiz lazim.
çocuklarimizi Sivas aşki ile Sivasspor aşki ile aşilamamiz lazim.
Daha sonra birligin beraberligin daha saglikli olacagina kalpden inaniyorum.

GuNaY
16.02.2007, 05:57

Henüz öyle diyen birisine rastlamadım :confused:

OLCAY_58_AKKUS
16.02.2007, 08:13

kimse aslını geldiği yeri unutmaz unutamaz.hep aklında vardır içinde bir yerdedir.saklı tutar,sivasın havası suyu,kokusu,dağları,kırları,in sanları,bir başkadır.unutmak ne demek.ama haklı olabilirsin yeni nesil unuttu diyorsun bu birazda büyüklere düşer.sivası anlatması getirip bu güzelliği yerinde göstermesi hatta mümkünse tatillerini memleketinde geçirmesi gerk.hiç ah çekip oflamanın anlamı yok her şey bizim elimizde.Biz türk halkı olarak genelek görenek ve akraba ilişkilerine bağlıyız.yeterki bu bağı koparmaya çalışanlara fırsat vermeyelim.o zaman her şey istediğimiz gibi olur.

bdogan58
16.02.2007, 16:46
GERÇEKTEN İSTANBULDA EN ÇOK DERNEĞİ OLAN BİR ŞEHRİZ...YİNE DE BİRLİK LAZIM AMA

GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN RENKTAŞ SAOL

RECEP_YÜKSEL
01.03.2007, 22:27
tayfun5883´isimli üyeden Alıntı

HİÇ BİR ZAMAN GERÇEK SİVASLI SİVASI UNUTMAZ UNUTURLUR NASILMI İHANETLE ARKADAN VURMAKLA BEN ASKERDE SİVASLIDAN GÖRDÜĞÜM KÖTÜLÜĞÜ KİMSEDEN GÖRMEDİM AMA BEN SONUNA KADAR GURULA SİVASLIYIM DEDİM HEMDE İSTANBULDA DOĞUP BÜYÜMEME RAĞMEN SAYGILAR
HERŞEY SİVAS VE SİVASSPOR İÇİN BİRLİK OLMAK İÇİN BEN VARIM OLMAK İSTEYEN HERKEZE KAPIMIZ AÇIK

Dağcı
02.03.2007, 08:11
Adamın biri gurbette emekli olduktan sonra gideyim de memleketime bir ev yapayım, emekliliğimi orada geçireyim diye düşünmüş. İlk yaz memleketine ev yapmış. Hem de ne ev, çok para harcamış.

Neyse evine taşınmış. Daha ilk gün gece adamın arabasına zarar vermişler. Ertesi gün adamın bahçesine zarar vermişler. Bakmışlarki adamı yıldıramiyorlar, en sonunda evin tüm camlarını kırmışlar.

Niye böyle yapıyorsunuz diye sorana da demişler ki; "Ne işi var bunun burda, bunları burda istemiyoruz."

Bu anlatılan Sivas'a çok yakın olan bir ilçede yaşanmış bir olaydır.

BekirBayrak
02.03.2007, 08:36
arkadaslar şikayetlerimizi yazdık ve okuduk
peki sizlere soruyorum ...
bu olumsuzlukları düzeltmek bizim elimizde degilmi

KIZILCAN
02.03.2007, 09:23
Yazılanların %99 una katılmamak elde değil.İnsanımızın fesat,kıskanç olduğu,tembelliğin hat safhada olduğu,dedikodunun bitip tükenmediği,şehir dışından gelip yatırım yapmak isteyen işadamlarına türlü zorluklar çıkarıldığı,işinde ilerleyenlerin hakkında iyi şeyler söylenmediği,bi Kayseri kadar olamadığımız,İstanbulda doğan bazı sözüm ona Sivaslıların ben İstanbulluyum demeleri,dernek için para vermeye gelince türlü bahanelerin öne sürüldüğü... vs. hepsi gerçek,yaşanmış şeyler...Bir tane de ben ekleyim,Sivasta yaşayıp da arabasıyla sürekli şehir dışına çıkan bazı zatların "Sivasın adı çıkmış,imajı kötü"deyip de arabalarını 34'ten 58'e çevirmek istememeleri...Plakası her 34 olan için söylemiyorum.Yanlış anlaşılmasın sakın.Ben bunu birkaç kez yaşadım.Halbuki benim arabam 07 plaka ama yan tarafında 58 yapıştırması var.Çünkü ben memleketimle gurur duyarım.
Bunların hepsi maalesef gerçek ama Bekir arkadaşımın da dediği gibi düzelmek ve düzeltmek elimizde.Mesela gurbet ilde veya ülkede koordine olamıyormuyuz,o zaman bunu başaran illeri örnek alalım.Nasıl yapıyorlar,nasıl biraraya geliyorlar soralım,araştıralım.
İçimizi düzeltmeden,etrafımızda olup bitenleri düzeltemeyiz...

Dağcı
02.03.2007, 16:35
1994 ve 98 yılları arasında Sivas'ta büyük kardeşlerimizle tekstil sektöründa toptan ve perakende mağazalar ile faaliyette bulunduk. İstanbul'dan toptan tekstil ürünleri alarak Sivas'a esnaflarımza birinci elden satmaya getiriyorduk. Ama bizim insanımıza mal satmak hiç kolay değil. Pazarlık yaptıklarından değil yanlış anlaşılmasın. Biz de Sivaslı olduğumuzdan dolayı bize karşı hep bir mesafeli davrandılar.

Biz de ne yaptık; perakende mağazalar açarak direk halka kendimiz ulaştık.

Bu arada çevre il ve ilçelere servis araçlarımız ile pazarlama çalışmalarına başladık.

Hiç unutmuyorum, Kayseri'de satış yaptığımız bir esnafa bir ürün sormuştuk. Ben de yok ama gardaşım hemen buluruz dedi ve önümüze düştü, bir esnaf arkadaşına getirdi. Bizi tanıştırdı ve ürün alımında da yardımcı oldu. Ben o zaman Kayseri'nin neden göç vermediğini ve nasıl birbirlerine karşı tutkun olduklarını anladım.

* * * * *

Bu kadar yazılıp çizildi, (25.000 üyeli bir site'de konu hakkında yorum yazanların sayısı da %0,5 civarında) peki sonuç ne olacak? Genç neslimize çok iş düşüyor. Bizden önceki kuşağın devreden çıkmasıyla önümüzdeki 5-10 yıllık kısa dünem'de önemli şeylerin değişeceğini sezinleyebiliyorum.

Hepimiz diyoruz ki; insanımız tembel, dedikodu çok yapıyor vs vs. Bunları engellemek ekonomik süreçten geçiyor. İnsanlara eğer yeteri kadar çalışma ve iş imkanı sağlanabilirse ekonomik güce ulaşan insanlar sosyal ve kültürel aktivitelere daha fazla zaman ayırabilecek ve Sivas'ımız daha iyi durumlara gelebilecektir.

Bunun için özellikle Sivas'ta bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları, C.Üniversitesi, sivil toplum kuruluşları, özel dernek ve vakıflar, esnaf ve işadamları sık sık biraraya gelmeli ve bu sorunların çözümü için proje üretilmelidir.

Devletin yatırımcıya sunduğu çok cazip yatırım ve destek teşviklerinden faydalanılmalıdır.

jakobieen
02.03.2007, 16:40
Adamın biri gurbette emekli olduktan sonra gideyim de memleketime bir ev yapayım, emekliliğimi orada geçireyim diye düşünmüş. İlk yaz memleketine ev yapmış. Hem de ne ev, çok para harcamış.

Neyse evine taşınmış. Daha ilk gün gece adamın arabasına zarar vermişler. Ertesi gün adamın bahçesine zarar vermişler. Bakmışlarki adamı yıldıramiyorlar, en sonunda evin tüm camlarını kırmışlar.

Niye böyle yapıyorsunuz diye sorana da demişler ki; "Ne işi var bunun burda, bunları burda istemiyoruz."

ben bu olayın gerçekleştiğine inanmıyorum ...

Dağcı
02.03.2007, 16:51
ben bu olayın gerçekleştiğine inanmıyorum ...

Kardeş bu ilçede benim babam 1965 - 70 arasında görev yaptığı için oradan biliyorum... bizde yalan yanlış haber olmaz...

jakobieen
02.03.2007, 17:03
Kardeş bu ilçede benim babam 1965 - 70 arasında görev yaptığı için oradan biliyorum... bizde yalan yanlış haber olmaz...
kardeş lütfen kusura bakma ama ben hala inanmıyorum... yada bu olay sivasımda milyonda bir gerçekleşebilecek bi vakadır, oda size rastlamıştır, burada alındığım konu, sanki sivaslılar için bi genelleme yapılmış gibi hava olması... sivasımda çok nadir olabilecek (kanımca mümkün olmayan) bi olayı buraya taşımakta pek şık olmamış.. bence ..
zaten ülke genelinde iyi olmayan imajımıza birde böyle şeylerle biz zarar vermeyelim unutmaki buraya sadece sivaslılar girmiyor.. saygılar ..

UTKUM_58
02.03.2007, 17:21
[QUOTE=RECEP_YÜKSEL;186682]EVET SELAMIN ALEYKÜM GARDAŞLAR YAZI DA OLSA SELAMLA BAŞLADIM
VE BU HAYATDA AZDA OLSA Bİ TECRÜBE KAZANDIM VE HEP ETRAFIMA BAKTIM SİVASLI OLARAK HER DALDA NE KADAR BİRLİK İÇİNDEYİZ.
BENCE SIFIR EVET NEDEN DİYE BELKİ SORANLAR OLUR, CEVAP ŞÖYLE OLSUN BENDEN Bİ ÇEVRE İLLERE BAKIN GELİŞME YÖNÜNDEN.
BİRDE SİVASA EVET İSTANBULDA ÇOĞU BÜYÜK ŞİRKETİN SAHİBİ SİVASLI AMA HİÇBİRİ SİVAS İÇİN Bİ ŞEY YAPMAMIŞ YAPMAKTA İSTEMİYORLAR, ÇÜNKÜ BİRİ Bİ İŞYAPMAYA KALKARSA BİZLER ONUN ALTINDA BAŞKA BİŞEY ARARIZ EVET İSTANBULDAKİ SİVASLILAR BURDA BİRLİK OLMADIĞIMIZ AÇIK ÇÜNKÜ 1 BÜYÜKŞEHİR 32 İLÇE 42 BELDE BELEDİYESİ OLAN BİR İLDE 2 MİLYON SİVASLIYIZ VE NE TUHAFTIR Kİ 1 MİLYON SİVASLIYA BİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI DÜŞÜYOR.
1 MİLYON SİVASLIYDA 1 BELDE BAŞKANI DÜŞÜYOR VE SİVASLI OLARAK NE YAPMALIYIZ DİYE KİMSE KONUŞMUYOR SİVASI NASIL YOK EDERİZ DİYE KONUŞUYOR ONDAN KİMSE SİVASA YATIRIM YAPMIYOR GARDAŞLAR İSTANBULDAKİ BELLİ BAŞLI SİVASLI İŞADAMLARININ BAZILARI HERKEZ BİLİYOR ÖRNEK İ PELİT NEDEN SİVASA FABRİKA KURMAZ KALE KİLİT NEDEN KURMAZ EVKUR NEDEN SİVASADA BİR MAĞAZA AÇMAZ BUNLAR GİBİ BİNLERCE VAR İSTANBULDA CEVAPLARINIZI SAYGI VE SEVGİ ÇERÇEVESİNDE NEZAKET İÇİNDE BİZLERE SİVASLILAR YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE BEKLİYORUM SAYGILAR RECEP---YÜKSEL
[/

tskler abi guzel konuyu baslatmissiniz,simdi birlik beraberlik denilince aklima babam döneminin zamanlari geldi yani.70li yillarda kaldi senin dedigin abi,,,
yatirim yapmiyorlar diyosun,,yatirim yapsalar ne olucakk abii söylermisin!!!!!
istanbulda bir patronn bir isciye en az 6oo milyon verirken-sivastaki calisana
asgari ucreti bile zor veriyor,,,hersey cikar olmus abii cikar,,senin bu internette buldugun arkadaslik ortamini realde bulmakcok zor..paran yoksa
ne birligin olur nede arkadasin....herkes buyuk sehire kosuyor,,nedeni hem insanlar kalabalik hemde kolay para kazanabilecek cografi yöndende iyi ise
kimse sivasa dönup bakmaz...ELIN ADAMI GELIP SIVASA YATIRIM YAPARKEN BIZIM ISADAMI DEMEYE BILE COK GÖRDÜGÜM ADAMLAR BASKA YERDEN PARA KAZANMANIN INSAN KANDIRMANIN YOLLARINI ARIYORLAR;AMA ALLAHA SUKUR SIVAS KENDI BASINA BUYUYOR ZATEN ÖYLE BÖYLE....AMA
BIRLIK BERABERLIKK PARADAN GECERR PARADAN ABII.....
saygilarimla
UTKUCAN KILIC

UTKUM_58
02.03.2007, 17:25

KARDES SENDE AMMA SALLAMISSIN BU KONUNUN BIRLIK BERABERLIKLE NE ALAKASI VAR;;HERSEYE INANIRIM AMA BUNA INANMAM;;HEMDOGRU DIYELIM
ADAM NEYAPTI BAKALIM::SUNU UNUTMA GERCEK SIVASLI BIRI ASLAAA
NAMUSUNA SEREFINE HAYSIYETINE KARISINA KIZINA BAKMAYAN;KENDINE
LAF SÖYLEMEYEN BIRINE BUNU ASLA YAPMAZ.. DEMEKKI SENIN BU GURBETCIN HAK ETMIS:)) yoksa BILIRSIN BIZ KASINANI KASIRIZ

salihak
02.03.2007, 20:21
sivaslı birbirine her zaman destek olmalıdır bence ama bu destek çıkar için menfaat için değil gardaşlık için insanlık için

By Karayel+58
02.03.2007, 21:08
sivasta dedi kodunun hız sınırı 120 km re bundan sizlerde bir şeyler çıkarın

Gardaş Sizin memlekette Radar Yokmu Radaradamı yakalanmıyorlar!!!!!....+58

SONMEZ
02.03.2007, 22:13
Bugün dünden daha çok birliğe ihtiyacımız var;
Yarın da bu günden daha çok ihtiyacımız olacak...!
.
.
.

By Karayel+58
02.03.2007, 22:17
Bugün dünden daha çok birliğe ihtiyacımız var;
Yarın da bu günden daha çok ihtiyacımız olacak...!
.
.
.

48 Saat Uyuma'yın De Sn.Başkanım Uyumayalım..Sade Yarın Değil Yarından Sonrada................+58

UTKUM_58
02.03.2007, 22:36
tek bir CÜMLE KIYAMETGÜNÜ MAHSERDE BIRLIK BERABERLIK OLURUZ.BASKA
OLMAZ KIMSE KIMSEYI KANDIRMASIN!!!!

gardasin.58
02.03.2007, 23:40
Malesef gardaslar bu konuda herkes hakli am zararin neresinden dönersen kar gelin buise suradan basliyalim ne dersiniz herkes kendi cevresinde bulunan sivaslilari biraraya getirmeye calissin biliyorum ne kadar zor oldugunu ama bir yerden baslamamiz lazim elimiz kolumuz bagli oturmak bize bir sey kazandirmaz yoksa sözünü ettigimiz kisilerden ne farkimiz kalir hic bir seygen yilmadan calismamiz lazim KÖSTEK olanlar MUHAKKAK cikacak tir yilmadan yolumuza devam etmeliyiz ne kadar toplanirsak okadar kardir saygilarimla.

cavres__ss
03.03.2007, 02:11
ABİ ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN RECEP ABİ TÜM SİVASLI İŞ ADAMLARI YATIRIMINI GENELDE SİVAS DIŞINDA YAPIYORLAR ASLINDA YATIRIMLARINI SİVAS'A SİVASIMIZA YAPSALAR NE KADAR GÜZEL OLUR

Dağcı
03.03.2007, 08:36
KARDES SENDE AMMA SALLAMISSIN BU KONUNUN BIRLIK BERABERLIKLE NE ALAKASI VAR;;HERSEYE INANIRIM AMA BUNA INANMAM;;HEMDOGRU DIYELIM
ADAM NEYAPTI BAKALIM::SUNU UNUTMA GERCEK SIVASLI BIRI ASLAAA
NAMUSUNA SEREFINE HAYSIYETINE KARISINA KIZINA BAKMAYAN;KENDINE
LAF SÖYLEMEYEN BIRINE BUNU ASLA YAPMAZ.. DEMEKKI SENIN BU GURBETCIN HAK ETMIS:)) yoksa BILIRSIN BIZ KASINANI KASIRIZ

Biz boşuna kimseyi töhmet altında bırakacak sözler söylemeyiz. Bu zihniyetin hakim olduğu ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak durumu ortada. Sivas'a en yakın ama insanlığa çok uzak bir yer olmuş orası... Bu zihniyet olduğu sürece bu tür uygulamalar devam edecektir.

Deliilyasliyiz
02.04.2007, 17:45
bizim taraftar gruplarımız bile ayrı ayrı hepsi bir maraton tribununu doldursa fenamı olur.

Engin58
02.04.2007, 17:50
GERCEKTENDE SIVASLILAR OLARAK COK BÜYÜK BIR KITLEYE SAHIBIZ VEDE SIVASIMIZA YATIRIMLAR OLSA EKONOMIK OLARAK DAHADA GÜCLÜ OLURUZ TABIIKI BIRLIK VE BERABERLIK ICERISINDE OLMAMIZ LAZIM SIVASSPORUMUZUDA AYNI SEKILDE MADDI VEYA MANEVI DESTEGI VERDIGIMIZDE COK BÜYÜK GELISME VE HIZ ALMIS OLURUZ:SAYGILARIMLA...

abdullah58
02.04.2007, 18:04
BÜYÜK TEKER NEREYE GIDERSE KÜCÜK TEKERDE ARKASIRA GIDER
YÖNETICI-IDARECI-ISADAMI-SIYASETCI;SI ÖNDER OLACAKKI-BIZ LERDE DESDEK OLALIM-BAKIN -MECNUN BASKANA -ISTANBULDAN GELDI SIVASA YAPTIKLARIYLA-SIVASIN IMAJINI ISMINI SIVASSPOR;LA DÜNYAYA DUYURDU
BENIM ANLIYAMADIGIM TÜRKIYEDE HICMI ZENGIN SIVASLI ISADAMI YOK
SIVASSPORA HIC YARDIM EDEN YOK---
BEYPINARLI YIGIDO 58

Deliilyasliyiz
08.04.2007, 17:36
şu kadar milyon sivaslı var diye ovunuyoruz heryerde.o kadar insan için herkes 1 milyon verse tabi daha fazlada verebilir trilyonlarımız olur valla.

serhatcan
08.04.2007, 18:08
EVET SELAMIN ALEYKÜM GARDAŞLAR YAZI DA OLSA SELAMLA BAŞLADIM

YAA ARKADAŞIMMM. sen eleştirilerini yaparken sivaslıların birlik olmasına baltayı vuranın kendin olduğunu görmüyorsun.Evet neden insanlar yani sivaslılar sivastan kaçarlar yatırım yapmazlar. sen bunu sorarken sivasa sivaslıya ve insanlara bakış açını sorgulamalısın.Neden dersende hemen açıklayayım. Ben 42 yaşındayım. vee sivasta 20 yıl yaşadım. Geçmişteki sağ sol alevi sunni olaylarını çok derinden yaşadım. Bizler kendimizi sivaslı olarak övünürüz amaa birlikte yaşamayı bilmeyiz. Bu doğru deüğilmi. Senin mesajının altındaki yazı saten senin kimseyle,yani senin düşüncenden olmayan sivaslıyla yaşamayacağının kanıtı. Spora bile siyaset katılıyorsa düşün sivaslı nasıl birlik olur. Sorun burada. biride çıkıp senin görüşüne yanii osmanlı felsefesini beğenmediğiniş gösteren yazı yazsa sen eyvallah dermisin. işte bizim birlik olamamızın nedeni budurr. onun için o yazının yerine siyaset din katmmadan sevgi saygı sözcükleri katarak birlik çağrısı yapsan sanırım daha inandırıcı olur. Evet sivaslılar sivasa yatırım yapmöıyorlar. akıllı insanlar çünkü.. gelip o kaosun içinde kaybetmekte istemiyorlar. Önce sivaslılar olarak herkesi bir görmeliyiz,birbirimize saygı göstermekliyiz,sevgiyle kucaklaşmalıyız. Biz< birbirimizi sevmiyoruz ki başkası gelip sevgisiz bi yerde yatırım yapsın.Evet bem sivaslşı olarak o sevgisizliği, kaosu yaşadığım için sivastan kaçtım. ne acı değilmi kendi memleketinden laçmak. çok acı çokk.

serhatcan
08.04.2007, 18:20
Yaa arkadaşlarr. çok güzel bir konu açmışsınız. Hadi birlik olalım varmısINIZ. aSlında siz bile inanmıyorsunuz bu söyleme ). dikkat ediyorum daa birlik olmak için sanki mücadele veriliyormuş gibi görünüyorsunuz amaaaa aslında bilakiss ttam tersini yaptığınızın , yanii ayrımcılık yaptığınızın farkında değilsiniz. isimlerin yanındaki resimlere bakıyorum da hep ayrımcılık içeren siyasii dinii amblemler kullanılmış. bizler sivaslılar olarakmı birlik olacağız yoksa sivaslılar olarak birkaç parçaya bölünmüşlüğü birlik adına komik şekilde lanse mi edeceğiz.Yawww araştırmalarda kullanılmaya en müsait hakl sivas halkı olarak çıktı. SİZ HALAA UYANAMIYORMUSUNUZZZ. yıllarca bizi sağ sol alevi sunni ayruımcılığı yaparak kullandılar. ve halla da vatan millet sakarya demokrasi sosyal demokrasi din adına milliyetcilik adına kullanıyorlarr. Evet hepimiz milliyetciyiz,hepimiz sosyaldemokratız,hepimizin ALLAH inancı var, amaaaa bunu benden olmayanlar ölsün diye kullananlara karşı neden uyanmıyorsunuz UYANINNNN.Bu yüzden sivas dışlanmış şehir olarak görünüyor,bu yüzden yatırım yapılmıyorr. ARTIK U-YA-NINNNNNN. saygılar sunarım

RECEP_YÜKSEL
25.04.2007, 12:14
ALLAHIN SELAMIYLA BAŞLIYORUM BU KONUYA SELAMIN ALEYKÜM SAYGILARA GARDAŞLAR TÜM GERÇEK SİVASLI YİĞİDOLARA VE YİĞİDELER EVET SİVASSPOR.COM TANIŞMA MERKEZİMİZ BEN BU SİTEYE 2004 SONU VEYA 2005 BAŞLARINDA BİLGİSAYARI YENİ ÖĞRENDİĞİM ZAMANLAR RAST GELE GİRDİM VE BİRDAHA ÇIKMADIM O ZAMAN Kİ NİCK İM NUREM1907 İDİ BELLİ Bİ ARKADAŞLIKLAR KURDUK SONRA BAZI KARDEŞLER DEDİKİ ABİ BU NİCK TEPKİ ALIR DEDİ VE DEĞİŞTİRDİM ZARALIX1968 OLARAK VE BELLİ BİR SÜRE ONLA GİRDİM SONRA RECEP_YÜKSEL OLARAK VE BU SİTEDE DOSTLUKLAR KURDUK HABERLEŞTİK BERABER MAÇLARA GİTTİK KAYNAŞMA VE TANIŞMA YEMEKLERİ YEDİK HEP BİRYERLERDE TOPLANDIK MAÇLAR ETTİK VE İSTANBULDA HİÇ TANIMADIĞIMIZ HEMŞERİLERİMİZLE TANIŞTIK EKMEĞİNİ YEDİK SUYUNU İÇTİK VE SONUNDA ZORDA OLSA BU BELLİ ARKADAŞLARIN ÇABALARIYLA DERNEK KURDUK İSTANBUL SİVASSPOR TARAFTAR DERNEĞİ BİZLER KURDUK ACABA NİYE BİZ BU İŞE GİRİŞDİK YOKSA BİZLER İSTANBULDA İŞİ GÜCÜ OLMAYAN İNSANLARMIYDIK BUNU AÇIKLAMASINI YAPMAYACAĞIM ÇÜNKÜ KURANLARIN HEPSİNİN NE İŞ YAPTIĞI BELİ Bİ YERE GELMİŞ İNSANLAR EVET AMAÇLARI NEYDİ İSTANBULDA SİVASSPOR TARAFTARINI BÜTÜNLEŞTİRMEK EVET AKSİLİKLER OLMADIMI OLDU OLACAKTA BEŞ PARMAĞIN BEŞİ BİR Mİ HAYIR AMA HER ZORLUĞA GÜCÜMÜZ YETTİĞİ KADAR MÜCADELE ETTİK VE Bİ YERE GELDİK ÖYLE VEYA BÖYLE BAZEN GECE 3 LERE KADAR PANKART ASTIK BAZEN YAKIN OLAN BURSAYA MAÇA GİTTİK SAKARYAYA GİTTİK EVİMİZDEN ÇOCUKLARIMZLA HAFTA SONU GEÇİRMEK VARKEN BİZLER ORALARA GİTTİK YOKSA BİZ Bİ ÇIKAR İÇİNMİ GİTTİK HAYIR BİZ SİVASSPOR İÇİN GİTTİK KİMSEDEN BİR BEKLENTİMİZ OLMADAN BİR AŞK İÇİN MEMELEKET SEVDASI İÇİN EVET BEN İSTANBULDA DOĞUP BÜYÜYEN BİRİ OLARAK BÜGÜN SİVASA GELSEM NE TARLA SÜRERİM NE ORAK NE BAŞKA BİRŞEY AMA HERŞEYE RAĞMEN İÇİMDEKİ SİVAS AŞKI HİÇ EKSİK OLMADI VE ÇOÇUKLARIMIDA İLK FIRSATTA SİVASA GÖTÜRDÜM TATİLE ORAYA ÖĞRENSİNLER DEDİM MEMLEKETİNİ ÇÜNKÜ ATA YURDUNU UNUTAN İNSANI GEÇMİŞİ OLMAZ BEN BAZI İNSANLARIN SİVAS KİMLİĞİNİ BİLE DEĞİŞTİRİP SİVASLIYIM DEMEZKEN BEN GURURLA NASIL BİR TÜRK OĞLUYSAM O ŞEKİLDEDE SİVASLIYIM VE HERZAMAN DA SİVASLI OLMAKTAN GURUR DUYDUM EVET BUNLARI NİYE YAZDIM DİİMİ DİYECEKSİNİZ ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL BAKIN GARDAŞLAR ABİLER ABLALAR BU SİTE BAZI İNSANLARIN TANIŞIP KAYNAŞMASINA SEBEP OLMUŞTUR İYİ VEYA KÖTÜ OLAYLAR OLMUŞTUR YERİ GELDİ BENDE SİTEM ETTİĞİM ZAMANLAR OLDU KIZDIĞIM İNSANLAR HAKLI VEYA HAKSIZ AMA BURDA KİMSYE KÜFÜR ETMEDİM BURDA BANA EDİLEN KÜFÜRLER BENİM ZORUMA GİTMEZ SADEC ŞUNU BİLİRİM KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİİTİR BEN HEP DERİM ALLAHA DÜŞMANIMIN BİLE TUTTUĞU ALTIN OLSUN HAYATTA KİNCİ OLMADI BENİM ASIL KONUM BURDA SÖYLİYEYİM İSTANBULDAKİ FENERBAHÇE SİVASSPOR MAÇINDA BEN FENERBAHÇE FORMASI GİYMİŞİM BUNU KİM NASIL NERDEN UYDURDU BİLMİYORUM AMA KİM UYDURDUYSA ONU ALLAHA HAVELE EDİYORUM VE EĞER ALLAHA VARLIĞINA İNANIYORSA BİR AZ ALLAH KORKUSU VARSA GIYBET ETMEZ GIYBET NE DEMEKTİR BİLEN BİLİR BANA ULAŞMAK İSTEYEN İNSAN HER ŞEKİLDE ULAŞIR AMA O FORMAYI BIRAKIN GİYMEYİ ÇANTADA 5 ADET SİVAS FORMASIYLA VE ŞAPKAYLA GELEN BEN O FORMAYI NERDEN NASIL ALDIM NASIL GİYDİM BİRİ BANA ANLATSIN BENDE BİLİYİM AMA O FORMAYI GİYMEDİĞİM HALDE BIRAKIN GİYMEYİ YANIMDA OLMAYAN O FORMA NASIL GİYİLDİ BİLMİYORUM AMA LÜTFEN KÜFÜR EDECEKSEN YİNE ET KARDEŞ BARE FISILDAYARAK ET Kİ ORDAKİ DİĞER İNSANLAR RAHATSIZ OLMASIN BEN DAHA ÖNCE BİR KONU AÇMIŞTIM SİVASLI NE DEN BİRLİK OLMAZ İŞTE BÖYLE SU GÖTÜRMEZ OLAYLARDAN VE KONULARDAN EVET GÖRMEDEN DUYDUĞUNA İNAN İNSANLAR ASLA HAYATTA KİMSEYE GÜVENEMEZLER ÇÜNKÜ HER DUYDUĞU KELİME ONU İÇTEN İÇE YIKAR VE YARALAR HER YALANA İNANAN KİŞİ GÜN GELİR KENDİ SÖYLEDİĞİ YALANI UNUTUR GERÇEK DİYE ONADA İNANIR BURDA AÇIK VE SEÇİK SÖYLÜYORUM EĞER BURDA BENİM BİR HAKERETİM VARSA SÖYLERSİNİZ ÖZÜR DİLEMESİNİDE BİLRİM ÖZÜR DİLEMESİNİ BİLMEYEN İNSAN ZATEN HAYATI BİLMEYEN İNSANDIR BEN BELKİ SİZCE HAKSIZDIM AMA BU YAPILAN HAKERETLER TAMAMEN BENİM HAKLI OLDUĞUMU SÖYLÜYOR İNSAN HAKLI ODUĞU KONUDA KÜFÜR ETMEZ ÇIKAR AÇIKCA YAZAR VE SÖYLER
( BENİMLE KONUŞMAK İSTEYEN GERÇEK SİVASLI AÇAR VE KONUŞUR YOKSA O NE SİVASLI DIR NE DE SİVASSPORLUDUR )

ÇÜNKÜ BU SİTEDEKİ ORTAMI BOZMA BUNUN ZARARINI HERKEZ GÖRÜR SAYGI VE SEVGİLERİMLE

hafikliyiğido58
25.04.2007, 15:51
HERKESİN BİRBİRİNE YAKLAŞMASI SAYGIYLA SEVGİYLE YAKLAŞMASI LAZIM BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE

HERŞEY SİVASSPOR İÇİN...

nomaak
25.04.2007, 22:48
İstanbulda sivaslılar var fakat sivaslıyım demekten aciz bunlar ne diyim ben bunlara

UTKUM_58
26.04.2007, 06:21
YAA ARKADAŞIMMM. sen eleştirilerini yaparken sivaslıların birlik olmasına baltayı vuranın kendin olduğunu görmüyorsun.Evet neden insanlar yani sivaslılar sivastan kaçarlar yatırım yapmazlar. sen bunu sorarken sivasa sivaslıya ve insanlara bakış açını sorgulamalısın.Neden dersende hemen açıklayayım. Ben 42 yaşındayım. vee sivasta 20 yıl yaşadım. Geçmişteki sağ sol alevi sunni olaylarını çok derinden yaşadım. Bizler kendimizi sivaslı olarak övünürüz amaa birlikte yaşamayı bilmeyiz. Bu doğru deüğilmi. Senin mesajının altındaki yazı saten senin kimseyle,yani senin düşüncenden olmayan sivaslıyla yaşamayacağının kanıtı. Spora bile siyaset katılıyorsa düşün sivaslı nasıl birlik olur. Sorun burada. biride çıkıp senin görüşüne yanii osmanlı felsefesini beğenmediğiniş gösteren yazı yazsa sen eyvallah dermisin. işte bizim birlik olamamızın nedeni budurr. onun için o yazının yerine siyaset din katmmadan sevgi saygı sözcükleri katarak birlik çağrısı yapsan sanırım daha inandırıcı olur. Evet sivaslılar sivasa yatırım yapmöıyorlar. akıllı insanlar çünkü.. gelip o kaosun içinde kaybetmekte istemiyorlar. Önce sivaslılar olarak herkesi bir görmeliyiz,birbirimize saygı göstermekliyiz,sevgiyle kucaklaşmalıyız. Biz< birbirimizi sevmiyoruz ki başkası gelip sevgisiz bi yerde yatırım yapsın.Evet bem sivaslşı olarak o sevgisizliği, kaosu yaşadığım için sivastan kaçtım. ne acı değilmi kendi memleketinden laçmak. çok acı çokk.

tskler abi dusunceniz icin ama ben size kesinlikle katilmiyorum,sivasta ne kaosu varda gelmek istemesinler!!!!! isinize göre konusmayin lütfenn düsüst olun,,buraada birlik beraberlikten bahsediliyor,,siz kacmadinizz SIVAStan kendi isteginizle gittiniz,SIVASINN ADI var SEN gidersin baskasi kalir,,ama yasar sen
KAYBOLURSUN ama SIVAS kaybolmaz...burada aci olan tek seyy SENIN
GUZEL SEHIRIMIZDEN KACTIM DEMENDIRRR::SENIN ALEVI SÜNNI DEDIGIN OLAY SENINLE BIRLIKTE ESKIDE KALMIS BEN ATATURK LISESI MEZUNUYUM
ALEVI ARKADASIMDA COK SÜNNIDE::YANI BIR AYRIM YASAMADIM SUKURLER OLSUN,,AMA SIZIN GIBI ESKI DUSUNCELER YUZUNDEN BIZ GENCLERI YANLIS
YÖNLENDIRIYORSUNUZ;YADA ÖYLE YAPTIGINIZI SANIYORSUNUUZ.TSKLER:ARKADASIN YAZISIDA GAYET GUZEL OLMUS ONADA SIYASET DIN BILMEMNE KATMA DEMISSINIZ SENIN YAPTIGIN NE NEYSE
YASINIZ ILERLEMIS OLABILIR AMA DUSUNCELERINIZ COK YANLIS EKMEK YEDIGI YERE IHANET EDEN INSANDAN ASLA HAYIR GELMEZ DERLER DEMEK DOGRUYMUS!!!!!!!

mesut_koçak_58
26.04.2007, 07:33
walla sivasa da şirketler açılsa çok iyi olur. sivas gelısır sıvaslılar gelısır.en kısa zamanda bu fıkrımızı şirket sahıplerıne duyurmalıyız dıyorum saygılarımla tşkler..

sandal5877
26.04.2007, 08:11
guzel bir konu olmuş yazıla bilecek şeyler yazılmış
sivaslılar olarak yalovada bir dernegimiz var ama
cok zor şartlarda işliyo nedeni belli maddiyat ben
genelde yurtdışında oldugum için içinde olamıyorum
dernegin yerini sorun yapan hemşerilerimiz var
herşey anlaşılıyo işte. bide şunu yazmadan gecemıyicem
orada dernegin ayakta durmasını isteyen
evini zar zor geçindiren insanlar
%90 {bizi anlatıyo işte.}

AnTi-FeNeR
26.04.2007, 08:20
Sadece sivaslı Olmak Sivaslıyım demekte Yetmiyor

Biz Ne Kadar Sivaslıyız?? Bunu Hiç düşündünüz mü??