SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Maçı değerlendirelim (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=30150)

Bulut@ğlu 18.09.2010 19:57

Cevap: Maçı değerlendirelim

[QUOTE=kiNgSiZe58;653206]Bazi arkadaslar mesut hocanin gitmesini istiyorlar. Gitse ne olucak? takim düzelicek mi? Ne gibi bir degisiklik olucak? ben söyleyim, hicbir degisiklik olmuyacak hatta takim dahada kötü olucak. mesut hoca elinden geleni yapiyor. Bu hafta sansizliktan dolayi kaybettik .. son dakka gol..[/QUOTE]

arladaşım değiştirin bu kafanızı mesut hocan ne yapıyor ben sana söyleyim kadroa revizyon yapmıyor eğer bir oyuncudan 4 maçta verim alamıyorsan ilk on birini değiştirecen işte mesut hoca bunu yapmıyor bu revizyonu yapsın eğer takım değişme omuyorsa eyvallah hocanın bi suçu yok diyecem ama malesef görüyoruzki 4 maçtır sahada mal gibi gezen oyunculardan hala vaz geçmiş değil değiştirdiklerinide mecburiyetten değişiyor ya cezalı oluyor yada sakat oluyor öyle değişiyor.. son dakka şansızlık golü yedik dediğin ise mesut hocan diyorki 1-0 öndeyken takıma taktik veriyor defans yapın diyor takımda kapanıyor bu sefer eskişehir yükleniyor basıp gidiyor olay bu kapanan takım malup olmaya hak kazanıyor ALLAH'tan bi beş on dakika daha oynanmadı yoksa 2-1 malup olmuştuk olay bu arakadaşım mesut hocanın oyun anlayışı bu yenilmeyelim hesabı yapıp sürekli beraberliğe gidiyor ya tutarsa yeneriz diyor sen ordan gülşenden ya tutarsa şarkısını mesut hocaya armağan etde dinlesin iyi gelir

mühendisburak58 18.09.2010 19:57

bu takımların 2 side düşer hem sivas hem eskişehir birde kasımpaşa.yazın bunu sene sonu görürüz.

ddolphiner 18.09.2010 19:58

[B]Merhaba arkadaşlar maçı staddan izleme şansım oldu ve izlenimlerimi aktarıyorum.Bence maçın en iyisi ceyhun diyebilirim bugün sahada basmadık alan bırakmadı ve cok güzel bile hareketleriyle paslar dağıttı ama değerlendiremediler.Güzel bikaç organize atak yapıldı fakat son vuruş yapacak adam yok çalısılmamıs...
Ayrıca bence Mehmet Yıldızın hakkını yememek lazım hic bırakmıyorlar adamı 2 kişi sürekli sabote ediyor ama ayagına gelen topları son 10 dakikaya kadar mıknatıs gibi tutup sakladı ama skora yatmayı düşünen hoca düşüncesiyle çatıstı ve mehmeti oyundan aldı ilerde top tutamadık o dakikadan sonra yapacak bişey yok Hoca elindeki kadroyuda şekillendiremiyor.
Bide yan hakem çok saçma kararlar verdi rahat 4-5 pozisyonda köşe vurusları ve taçlarda+ofsaytta hatalıydı ve acık bi şekilde gözüküyordu.
Bu hocayla aldıgımız 1 puanada şükür....[/B]

abdullah58 18.09.2010 20:00

Bu mehmete karsi degiliz ama adam top süremiyor
adam gecemiyor,son vurus hic yok ,surat desen 0 adamda sadece güc ve kuvvet vardi simdi oda yok.
Bitirici,suratli,ve son vuruslari kuvvetli bir oyuncu lazim bize adamlarin yedekleri bile bizim aslardan iyi
ya nerede gecen sene mesut hocanin geldikten sonra sivassporun yaptigi pres ve baski onun yarisi bile yok hatirlayin 1-1 lik galatasaray macini
2-2 lik besiktas macini simdi kendi sahamizda baski yiyoruz ve mac berabere bitiyor,
sebep mesut hoca yaptigi transferler,aldigi oyuncular hep yasli ve gücsüz alsana mehmet nas,adamin birtane bindirmesi yok,sadece caniyla mücadele eden adam abdurrahman var

58MUAMMER58 18.09.2010 20:04

GEÇEN HAFTA YIKILMIŞ DAĞILMIŞ BİRTAKIM BUKADAR OYNAYABİLİR.SİVASSPOR BUMAÇTA İYİOYNAMIŞTIR SADECE SON VURUŞLARDA BECERİKSİZ TAKIMIZ ESKİŞEHİRİN KADRO KALİTESİ BİZDEN İYİ BULUNDUĞU KONUM KİMSEYİ YANILTMASIN.SON DAK KAÇAN GALİBİYET HEPİMİZİ ÜZMÜŞTÜR ,SAYISIZ FIRSATI DEĞERLENDİREMEDİK RAKİBİN 2 POZİSYONU VAR 90 DAK .MAÇIN İYİSİ DİALLO BENCE KÖTÜ YAZMAYA DİLİM VARMIYOR HERKES ELİNDENGELENİ YAPTI ŞANS YOKTU YANIMIZDA EKŞİĞİMİZ SON VURUŞLARDA DAHA DİKKATLİ OLMAK AVRUPA TAKIMLARI BU POZİSYONLARI HEP GOL YAPIYOR.BİRAZ GOL ÇALIŞMASI YAPMALARI LAZIM BAZI FUTBULCULARIN.DİALLOYU BEĞENDİM.MURAT SOLDA İYİ DURDU.KEİTA DİRİYDİ.HERZAMANKİ GİBİ.HOCANIN OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ YÜZÜNDEN KAY BETTİK MAÇI.ZİTAYI SUREZİ ALMASI KAZIMDI BANA GÖRE.ESKİŞEHİR BİZDEN DAHA İYİ TAKIM BU TAKIMA POZİSYON VERMEDEN ÇOK POZİSYON BULMUŞŞSAK İYİYİZ DEMEKTİR.YENSEK İYİOLURDU OLMADI.

denis 18.09.2010 20:05

[COLOR="blue"][B][U]Saygi Deger Yigido Kardeslerim[/U][/B][/COLOR], Su anda eldeki Teknik Heyet+ sahip oldugumuz Futbolcularimizin Kalite ve futbol duzeyine bakarsak, daha kotu sonuclara hazir olmaliyiz, Eger Kume dusme bolgesinden uzakta ortalarda tutunabilirsek: bu bizim icin Sampiyonlar Ligi Sampiyonu olmus kadar buyuk basaridir. Kendimizi Aldatmayalim - Kandirmayalim, Bu Kadro ile kesinlikle bir yere varilamaz - Gorunen koye kilavuza gerek olmaz.

[COLOR="red"][B][COLOR="red"][COLOR="Blue"]Turkiyede Sivasspor'un basina getirilmesi gereken kisi [/COLOR][/COLOR][/B][/COLOR][B][U][COLOR="Red"]ABDULLAH AVCI[/COLOR][/U][/B] dir, Eger gelirse, Ama ben sahsen gelecegini pek zannetmiyorum.

Ist-Buyuksehir Belediyeyi Sampiyon yapamaz ama bir Sehir takimini cok rahat Sampiyonluga tasir, Vizyon+Hirs+Dinamizm mutlak Gerekli. Basta teknik heyette mutaka, Bursa-Ertugrul Saglam ve biraz gayretle Sampiyon oldu ama, Hepimizinde gordugu gibi Bursa ve Onun yapisinda+Vizyonundaki takimlardan Sampiyonlar Liginde kendi sahasinda ve disarda sadece averaj takimi olabilir 4-5-6-10 Sifir yenilmek icin, Onlardan once bizde bu macerayi yasamistik ve gormustukki: Edirne den sonraki Avrupada Samp. Liginde + UEFA daki Futbol cok farkli oynanmakta

YEGANE (EKONOMIK- DINAMIK) COZUM GELIRSE [B][U][COLOR="Red"]ABDULLAH AVCI[/COLOR][/U][/B]

[B][COLOR="Teal"]Mutlaka ki iyiyimser olalim her zaman, ama iyiyimser olmak demek, Olmayacak duaya amin demek, kendini aldatmak + kandirmak demek degildir.[/COLOR][/B]

Gercekleri gec olmadan gorup onlemeli, cabuk ve oncelikle zaman kaybetmeksizin gereken onlemler mutlak alinmali. Hemde Super Ligde iken alinmali bizce, ikinci lige dusme asamasinda degil,

[B][COLOR="DarkGreen"]Tum Yigido Kardeslerimize Saygilarimi Sunar, Zamaninda uyanip, Korkulu ruyalari gormeye baslamadan Takimimiza Sahip cikalim dusuncesini Sizlerin Takdirlerine ve Degerlendirmelerine sunmak isterim, Tekrar Saygilarimla, Allaha Emanet Olunuz[/COLOR][/B]

mühendisburak58 18.09.2010 20:07

offf sivassspro offffffffffff offffffffffffffff.ömrümü yedin valla senin yüzünden yaşlandım senin hayatımdaki yerini ksıtlamaya çalışacağım.

adıge26 18.09.2010 20:07

[QUOTE=mühendisburak58;653215]bu takımların 2 side düşer hem sivas hem eskişehir birde kasımpaşa.yazın bunu sene sonu görürüz.[/QUOTE]

En mantıklı yorum sizden gelmiş şu anki oynanan futbola göre düşecek 2 takım Eskişehir ve Sivas gibi görünüyor sezon başı avrupa hedefi diye başladık biz iyide kadro kurduk bizim meselemiz takım ici huzursuzluk yoksa kadromuz gayet iyi gelgelim takımda iç huzursuzluk var biz o meseleyi cözemeden saten ligde takım yenemeyiz hocayı sivas bizi böyle kötü yakalamışken yenmesi lazımdı sadece ceyhuna bel baglayan bi takım görüntüsündesin.İki takımın durumuda berbat iyi geceler

_bling_lady- 18.09.2010 20:09

böyle gelmis böyle gider artik
gecen sene pacayi zor kurtardik bu senede allah yardimcimiz olsun :)

mucahitbaba58 18.09.2010 20:13

buhar olup giden iki puanami yanim forvetin kacirdigi pozisyonlarami yanim ne olacak halimiz hic bilmiyorum yanliz su bir gercek ki gs macindaki sivas yoktur ama yinede saglik olsun nasip degilmis yoksa sen son saniyede gol ye inanili gibi degil

kamo27 18.09.2010 20:18

ya bu m bakal kimin ve hangi takımın yüzünü güldürmüşki ssopora faydası olsun

Salim58 18.09.2010 20:23

[I][B]Ne oldu bu Sivasspora iki haftada eriyip bitti, ilk başlardaki takım gitmiş yerine başkaları gelmiş sanki bu takımı tanımakta zorlanıyorum artık.Bukadar vurdumduymazlık olmaz.Açıkça söylemek gerekirse bu takımdan fazla bir beklentim kalmadı ligde kalırsak büyük bi başarı demektir.[/B][/I]

ercan58.a 18.09.2010 20:27

[B][COLOR="Blue"]5 maçta 5 puan
34 maçta 34 puan mesut hoca geçen seneden alışkın her maça 1 puan
sonumuz ne olyr allah esirgesin[/COLOR][/B]

Respect58 18.09.2010 20:29

[B]Sezon sonuna kadar SAMET AYBABA getirilmeli sezon sonuda ne yapıp edip ABDULLAH AVCI GETİRİLMELİ.Samet AYBABA Bursayı ayağa kaldıran adamdır.Abdullah avcı ise vizyonu geniş ileri görüşlü Ertuğrul Sağlam dengi bir hocadır.Mesut Bakkalla bu takım küme düşer.Daha kötü olmadan tepkimizi dile getirelim gitsin arkadaslar takım düştükten sonra bir önemi kalmaz.

[COLOR="Red"]BAKIN HEP YAZIYORUM MESUT HOCA MANİSADA YAPTIĞI GİBİ İKİ GÜN SONRA BU KADRODAN ANCA BU KADAR OLUR DİYECEK !!!!![/B][/COLOR]

Cley 18.09.2010 20:31

[B]İkinci yarı takım halinde savunmaya çekildik. Böyle korkak bir takım olamaz. [/B]

B.DUMANLI 18.09.2010 20:39

Ceyhun ve M.Yildiz´í bu takimdan uzaklasmazsa bu takim düser.Ceyhun kendisine dokunulmadan kendini yere atiyor.Tüm Sivas´li oyuncu bugün resmen zamandan caldi.Allah´da öylemi alin size dedi.Resmen oyniyamiyoruz.Rakip ceza alanina geldigimizde orda ne yapmamiz gerektigini bilmeyen futbolcular var.M.Yildiz ve I .Sahin degisikligi icler acisi.Bu hafta altdan 4. ,gelecek hafta Manisa banko bizi yener.M.Bakkal´ín balonu patladi.Haftaya düsme hattindaki takimlar arasina girecegiz.Digitürk´den gelen paraya cok ucuz bir takim kurduk.M.Yildiz´i bu sezon icin düsünmiyecektik .Musa Aydin´in bindirmeleri M.Nas´dan daha etkiliydi.M.Yildiz hayranlarina macin 90 dakikasini seyretmelerini tavsiye edecegim .Haftalardan beri böyle kötü oynuyor.Bakkal´da Yildizl´lar kolay yetismiyor diyor.O seni yakinda issiz birakacak bunu göremiyormusun,hadi oyunun kaderini degistiremiyorsun,oyunu okuyamiyorsun daha ise yarayan kadroyu sahaya cikarmakdan acizsin ama M.Yildiz sayesinde issiz kalacaksin buna inan.Suarez´e sans tanisaydin sivas bugün baska bir yerde olurdu.Bakkal bavulunu hazir et kapinin arkasinda olsun ,her an kovulacakmis gibi.

SempaticH 18.09.2010 20:43

bu hocayı daha bekletmenin gereği yok böyle kjorkak takım çalıştırılmaz kendi sahanda 25 dk sonra eskişehir bastırdı biz karşılıyıp konratakla gidiyoruz dünyanın hiç bir takımı böyle taktik yapmaz kardeşim sen napıyorsan anlamış değiliz lütfen yol yakınken git başımızdan senle bu iş olmuyacak

Caner POLAT 18.09.2010 20:43

[QUOTE=Üsüyoruz58Reis;653237][B][COLOR="Red"]BAKIN HEP YAZIYORUM MESUT HOCA MANİSADA YAPTIĞI GİBİ İKİ GÜN SONRA BU KADRODAN ANCA BU KADAR OLUR DİYECEK !!!!![/B][/COLOR][/QUOTE]

[B][COLOR="Green"]Haftaya manisa mağlubiyetinden sonra öyle deyip gitsin.Haklılık payı da var hocanın.Bu kadroyla bu kadar olur ligin en kalitesiz kadrosu bizde mevcut şuan.
gsyide şansa yenmişiz o zaman :mad:[/COLOR][/B]

berduh 18.09.2010 20:44

ya arkadaşlar mesut hoca sadece ziya hocanın kurduğu takımda(2005-2006 gençlerbirliği) başarılı olmuştur. o da zaten ziya hocanın takımıdr. ligi 6.sırada bitirmiştir. ondan sonra hiç bir takımı başarılı olmamıştır. gittiği her takımdan sezon sonu görememiştir. allah aşkına herşeyden önce yapılması gereken yol yakınken mesut hocadan kurtulmaktır. hücum futbolunu beceremeyen bir takımdan bi halt olmaz. geçen seneyi bile ararız.

cılgınsivas58 18.09.2010 20:44

braberliğe üzüldüm ama içimdende geçmişti kesin gol yiycez diye yine tek forvetle çıkmışış birde bir maçta 2 forveti denesek neolur acaba çok merak ediyorum

cılgınsivas58 18.09.2010 20:45

mesut hoca maçtan sonra konuşma yapmammış işallah ceza almaz

bulutbey27 18.09.2010 20:47

bizim çok eksiğimiz var taraftarını eleştiren mustafa beyden rica ediyorum mehmet yıldız otel inşatında çokmu çalışıyorda bu kadar bitkin top oynuyor lütfen bi ara sorarmısınız antreman yerine inşaata mı gidiyor yoksa ne zaman görsem orda arabası sahada adım atmaya dermanı yok karşı karşıya kaldığı pozisyonda topa vurmaya gücü yok

Respect58 18.09.2010 20:48

[QUOTE=Caner POLAT;653248][B][COLOR="Green"]Haftaya manisa mağlubiyetinden sonra öyle deyip gitsin.Haklılık payı da var hocanın.Bu kadroyla bu kadar olur ligin en kalitesiz kadrosu bizde mevcut şuan.
gsyide şansa yenmişiz o zaman :mad:[/COLOR][/B][/QUOTE]

[B]Hocanın haklılık payı falan yok kardeşim bu adam demedi mi kadro yeterli diye.Manisadada yeterli dedi transfer yapmadı iki hafta sonra bu takımdan bu kadar olur dedi bunu ben demiyorum manisalılar diyor.[/B]

cılgınsivas58 18.09.2010 20:48

[QUOTE=berduh;653249]ya arkadaşlar mesut hoca sadece ziya hocanın kurduğu takımda(2005-2006 gençlerbirliği) başarılı olmuştur. o da zaten ziya hocanın takımıdr. ligi 6.sırada bitirmiştir. ondan sonra hiç bir takımı başarılı olmamıştır. gittiği her takımdan sezon sonu görememiştir. allah aşkına herşeyden önce yapılması gereken yol yakınken mesut hocadan kurtulmaktır. hücum futbolunu beceremeyen bir takımdan bi halt olmaz. geçen seneyi bile ararız.[/QUOTE]

hemen 5. haftadan hocayla yolları ayırmak olmaz istifa ederse kim gelir hakankutlu gelirse kesin küme düşeriz mesut hocayla iyi oynuyoruz takım iyi toparlandı puan sıralamasında gelirsekte 10. haftadan sonra belli olur onun için istifa lafı daha erken olmamalı bile benim görüşüm bu

Kasım Öktem 18.09.2010 20:54

Adem Sarıyı tribüne çağırıp alkışlayanları anlamıyorum :@

savaş2 18.09.2010 20:55

...tek gole yattık
...bi tek mehmet le en fazla bir atarız
...hoca ne oyunu okuyabiliyor. nede yerinde oyuncu değiştirebiliyor hep aynı adamları oynatıyor.örnğn..sedat yeşilkaya gibi koşan mucadele eden bır oyuncuyu yedek bekletiyor
...ermanın takıma hic yararı yok aynı 2 yasın gibi
...artık gitsin

savaş2 18.09.2010 20:58

[QUOTE=cılgınsivas58;653250]braberliğe üzüldüm ama içimdende geçmişti kesin gol yiycez diye yine tek forvetle çıkmışış birde bir maçta 2 forveti denesek neolur acaba çok merak ediyorum[/QUOTE]

o zaman hocanın değişmesi gerekir ,,,sanki deplasmandayız tek adamla oynuyoruz.....................................++++++++++++++++++

fatihtuztas 18.09.2010 21:07

yuh be son dakikada insan 2 puanı bırakır mı ayıp be, yanı başımızdaki kayseriye bakın adamlar gümbür gümbür gidiyor, yuh valla pes artık, adam gibi oynayın yakaladığınızı atın.

risale69 18.09.2010 21:08

biraz sabır, takım zor takımlarla maç yaptı.
eleştirilerde biraz daha dikkatli olalım. mesut hoca gitse yerine kimi getireceksiniz. mehmet yıldız da insan zaman zaman kötü oynayacak elbet.
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu halkan şükür saç baş yoldururdu. 9-10 hafta gol atamadığı olurdu. dediğim gibi sabır.

sivaslihakan 18.09.2010 21:32

bence takim cok iyiydi mehmet yildiz haric takimin eniyiside keitaydi bu adam son dört mac nasil 18e bile alinmadi düsündürücü bence

karyola 18.09.2010 21:37

yok ya bız maclara belamızı bulmaya gıdıyoz.sahadakı ruhu alınmıs futbolcular gecen seneden ders almamıs vurdum duymaz yonetım vs,vs..bu saydıklarım taraftara bela getırıyor

eyuphulagu 18.09.2010 21:47

Yorum başlamadan şunu söyleyeyim;Bazı arkadaşlar Sedat Y. nın oynamasını çok istiyor...Sedat Y. geçen haftaki Trabzonspor maçında 2. yarı oynadı ne yaptı acaba;kaç top çaldı,kaç pas attı arkadaşlarını kaç pozisyona soktu...Sedat Y. bırakın sivassporu bance Bank Asya'da bile zor kadroya girer;zaten son 4 yılda Bank Asya ve süper ligde oynadığı hiçbir takımda başarılı olamamış ,bunu için de kadro dışı bırakılmış..Ama Mesut Hoca eski öğrancisi olmasından dolayı bu arkadaşı çok seviyor ve kadroya alıyor..Zaman zaman da oynatıyor...Maç yorumu:İlk yarı genellikle sivassporun üstünlüğü ile geçti;orta sahada Keita'nın presi rakibi adeta yıldırdı;kadir de rakibe boş alan bırakmayınca sivasspor çok top kaptı ve pozisyonlar buldu..Eğer bir maçta pozisyon buluyorsan mutlaka atacaksın,atamazsan sonucuna katlanırsın...Aslında golü de bulduk ama diğer pozisyonlarda Ceyhun'un şahsi futbolu M. Yıldız'ın ağır kalmasıyla 2. golü bulamadık..İlk yarı tek aksayan tarfımız M. Sözgelmez'in kanadıydı..Neyseki rakip golü bulamadı..Cihan'da M. Sözgelmez'e yardım edince rakip fazla etkili olmadı...Yalını şunu da söyleyelim Cihan'a defansif görev verirsen onun hücum özelliğinden faydalanamazsın..Nitekim Cihan M. Sözgelmez'e yardım edeyim diyerek rakip kaleden fazla uzak kalıyor ve bu da Sivassporun hücum gücünü çok etkiliyor..Hele bir M. Yıldız'ın kaçırdığı gol varki onu atsak maç orada bitecekti..M. Yıldız bu yıl çok ağırlaştı;2 yıl önce pres yapıp topu arkası dönük tutan,koşan M. yıldız artık yok sadece top tutan ve bol bol da sahada yürüyen M. yıldız var...Yine de attırdığı golle takım için önemli bir oyuncu olduğu da bir gerçek..Bence en büyük sorun M. Yıldız ve Ceyhun son yarım saat oyundan düştüğünde yerlerinde oynayacak oyuncumuzun olmaması...Aslında hoca Cihan ya da Zita'dan birisini yedek bırakıp 2. Yarı Ceyhun'un yerine alırsa bu sorun çözülebilir..M. Yıldız'a gelince Kamanan cezalı olduğu için o yorulduğunda onun yerine oynatacak oyuncu bulamıyoruz..Bu oyuncu kim olabilir?Ben İ. Şahin'in M. yıldız'ın alternatifi olduğunu düşünmüyorum.. Bence son yarım saatte eğer kadroya alınırsa Suarez'in oynatılmasından yanayım. Çünkü İ. Şahin arkası dönük oynamayı fazla bilen bir oyuncu değil;Suarez hem uzun boylu hem de arkası dönük oynayıp top da saklayabilen bir oyuncu..Maçın 2. yarısnda da sivasspor gol kaçırmaya devam etti...M. yıldız ve Ceyhun ile ataklarımız oldu..Kaleye uzaktan şutlarda attık ama attıklarımız hep KARAVANA oldu...Biz son dak. larda oyunu rolantiye alırken rakibimiz puan almak için oyuncu değişiklikleri yaptı..2. yarı Batuhan'ı oyuna aldı,hava toplarında gol aradı..Yetmedi orta sahaya Pele yi aldı ,o da yetmedi 3, forvet olarak Sivaslı oyuncuyu da aldı..Gol de bu oyuncudan geldi...2. yarıda rakip Batuhan'a sürekli havadan top attı,gol aradı..Batuhan bizi çok zorladı..Gelen hava toplarının çoğunu aldı ve arkadaşlarına indirdi...Peki sivasspor ne yaptı..Önce Cihan'ın yerine Erman'ı aldık,yetmedi Ceyhun'u çıkarıp 3. ön libero olarak Saido'yu aldık o da yetmedi rakibi geriden çıkarmayan M. yıldız'ın yerine İ. Şahin'i son 6 dak. da oyuna aldık..Son 15 dak. da orta sahada topu tutan Cihan ve Ceyhun'un oyundan çıkması rakibin adeta ekmeğine yağ sürdü,Oyuna sonradan giren Pele ile daha iyi top yapmaya ve kalemize gelmeye başladılar..O da yetmedi Defansın korkulu rüyası M. yıldız'ın oyundan alınmasıyla son 7 dak. da daha fazla ileri çıkmaya başladılar;sivassporun son 15 dak. da 3 tane ön libero ile oynamasıyla takımda top tutacak oyuncu da olmayınca rakip daha rahat kalemize geldi ve Diallo'nun bir anlık hatasından Adem Sarı golü boş kaleye attı...Umarım bu maç hocanın kulağına küpe olur....Sivasspor kazanacağı bir maçtan sadece 1 puan aldı.....Haftaya bizi daha da zor bir maç bekliyor...

sivaslihakan 18.09.2010 21:56

fazla vakit kaybetmeden ersun hocayla görüsülmesi lazim mesut hocaya tesekkür edip yollar ayirilmasi lazim belli olduki mesut hoca bu isi götüremicek acilen ersun yanal bu takimin basina gelmesi lazim

rmznshn 18.09.2010 22:00

[B]MAÇIN KADERİNİ İKİ SİVASLI BELİRLEDİ.[/B]

6-1 lik Trabzon faciasından sonra Sivassporun nasıl bir oyun ortaya koyacağını herkes merak ediyordu sanırım. Özellikle Mesut Bakkalın maça nasıl bir onbirle başlayacağını kimse tahmin edemiyordu. Zira bir hafta boyunca yapılan antrenmanlar basına ve taraftarlara kapalıydı. Sakatlıklar haricinde Mesut Hoca maç kadrosunu pek bozmuyordu. Bu hafta Hayrettin-Ferhat-Zita nın sakatlıklarına ilaveten Sedat Bayrak ın da cezalı olması eklenince Mesut Hoca kadroya yeni isimler monte etti. Sahadaki dizilişten yine vazgeçmedi. 4-2-3-1 anlayışıyla defans göbeğine Diallo, sol beke Murat geldi. Zitanın yokluğunda Uğur da formsuz olunca Mehmet Nası ön liberodan alıp orta üçlünün sağına, ön liberoya ise Keitayı aldı. Baktığımızda önceki haftalara göre farklı bir onbirdi bu. Kadroya yeni girenleri takıma verdikleri katkılara bakarsak en iyi performansı yediğimiz golde Adem Sarıyı arkasından kaçırmasına rağmen Diallo gösterdi diyebiliriz. Murat ın bir bek için hele ki sol bek için hücum anlamında takımı bir adım geriye götürdüğünü bir kez daha gördük. Maç boyunca bir-iki kısa pasın dışında hep şişirme toplarla hücuma katkı sağlamaya çalışması artık günümüz futbolunda tahammül edilemez bir durum haline geldi. Keita ise 4 hafta boyunca kadroya girememenin verdiği bir hırs ve heyecanla gerçek performansını tam anlamıyla sahaya yansıtamadı. Ama yine de orta sahadaki mücadeleci kişiliğiyle takıma yaptığı katkıyı görmezden gelmemek gerekiyor.

Galatasaray maçındaki oynadığı futbolla alkış alan Mehmet Nas, Mehmet Yıldız ve Ceyhun bu maçta da takımın hücum organizasyonlarında yine başrol oynadılar. Attığımız gol de bu üçlünün pas organizasyonundan geldi. Sivassporun gol atma çabaları sadece bu üç oyuncuya bağlı olmamalı.

Evet bugün demoralize olmuş bir Sivasspor maçı kazanmak adına gol attı, pozisyonlar buldu, rakibe de fazla bir pozisyon vermedi. Ama maçı kazanmak için bunlar her zaman yetmiyor. Bazen bazı futbolcuların küçük tecrübe farkları takımın maçı kazanmasında etkili olabiliyor. Mesela Erman veya İbrahim golü yemeden önceki 2 dakika içinde topu bir dakika ayaklarında tutabilselerdi maçın sonucu bu olmazdı. Mehmet Yıldız çok topla oynuyor, ayağında çok tutuyor diye eleştirenler herhalde uzatmalarda Mehmet Yıldızın olmasını çok istemişlerdir.
Tabi bunun dışında maçın berabere bitmesinin faturasını hakeme çıkaranlarda vardır. Azda olsa haklılık payları var bence. Ama düşününki maçta 1-0 öndeyiz ve maçın 65. dakikası, kalecimiz vakit geçirmek sebebiyle sarı kart görüyor. Hatta başka bir pozisyonda sakatlık geçiriyor. Yani basitçe işler içine girersek hem de öndeyken hakem de 4 dakika maçı uzatır ve sonuna kadar da oynatır. O yüzden maçın bence hakemlik bir tarafı yok. Kendi düşen ağlamaz diye bir atasözü vardır, unutmamak gerekir.

[B]Gelelim yazımızın başlığına.[/B]

Gerçekten maçın kaderini iki Sivaslı belirledi. Biri Rıza Hoca, diğeri 58 numaralı oyuncu Adem Sarı. Eskişehir cephesinden baktığımızda Rıza Hoca maçı çevirebilmek için her şeyi yaptı. Maçın ikinci yarısına ikinci forvet Batuhanı alarak başladı. Daha sonra orta sahayı güçlendirmek için Peleyi aldı. Sonlara doğru ise forvet hattına taze kuvvet olarak Ademi aldı. Ve sonuçta uzatmalarda da olsa golü buldu. Rıza hocanın başka takımlarda göstermiş olduğu başarılar gerçekten bizleri mutlu ediyor. Adem Sarı da özellikle sonradan girdiği maçlarda hocasının güvenini boşa çıkarmayarak gollerini atıyor. Onu da giymiş olduğu 58 numaralı formadan dolayı kutluyorum.

[B]Çok önemli bir ayrıntıya herkesin dikkatini çekmek istiyorum:[/B]

Rıza hocanın oyuna sonradan dahil ettiği oyuncular maçın 1-1 bitmesine sebep oldular. Batuhan indirdi topu Adem golü attı. Pele-Batuhan-Adem üçlüsünü şöyle bir incelediğimizde Batuhanı Beşiktaştan 2.5 milyon euro verip aldıklarını görüyoruz. Pelenin kariyerine baktığımızda İnter, Porto, Real Vallodolid, Porsmuth gibi takımlarda oynadığını ve Portodan 420 000 euroya aldıklarını görüyoruz. Adem Sarıyı ise Almanyadan 50 000 euroya aldılar. Geçen seneki attığı golleri herkes hatırlıyor herhalde. Belki adamlar şu anda 2 puanla ligde son sıralarda bir yerdeler ama transfer politikalarının bizim olmayan transfer politikasıyla kıyaslandığında kaç basamak yukarıda olduğunu herkes kabulleniyordur.

Son olarak maçtan iki puan kaybetmemize rağmen ben ilerleyen haftalar için takımın bir toparlanma sürecine girdiğini gözlemledim. Hatta bu süreçteki ilk başarımızı haftaya Manisa maçından elde edeceğimizi düşünüyorum. Umarım yanılmam.

Saygılarımla…

DOLCE58 18.09.2010 22:05

macin yildizi mehmet yildizzzzzzzzzzzzzzzzzz

dedebali58 18.09.2010 22:09

son dakikayı görmek istemezdim takım halinde isabetsiz şut yüzdesinde rekor kırabiliriz sivassporumuza bu sonuçlar yakışmıyor

SIVAS58FOREVER 18.09.2010 22:16

Son saniye golünü yemesek takım düzelmiş, iyi ve organize atak yapıyor diye yazacaktı bir cogumuz, defansda Diallo kritik topları çıkardı, Hayrettin ve Zita'da donerse kolay kolay bizi kimse yenemez diye yazacaktık. Bence son dakika golü moralimizi bozmasın, çünkü ortaya koyduğumuz oyun fena degildi, haftaya Manisayi yenebiliriz, ancak ibrahim sahin yerine Mehmet Yildiz 90 dakika sahada kalmalı, yakın zamanda Kamanan da donerse Mehmet'le birlikte iyi anlasan 2 forvet oyuncumuzla gol yıllarında daha etkili olacağımızı düşünüyorum. Son dakika golünü saymazsak takımımız güzel oynuyor

şarkışla 58 18.09.2010 23:05

[QUOTE=sivaslihakan;653301]fazla vakit kaybetmeden ersun hocayla görüsülmesi lazim mesut hocaya tesekkür edip yollar ayirilmasi lazim belli olduki mesut hoca bu isi götüremicek acilen ersun yanal bu takimin basina gelmesi lazim[/QUOTE]

Biz en iyisi sihirbaz:D Mandrakeyi getirelim ne yaparsa o:D yapar:Dbırakın yav hemen hoca işlerini ne yapacak gelen hoca acaba yanına Mandrakeyi de alsın belki yardımı olur.Arkadaşlar malzeme bu ister Morinho gelsin birşey olmaz.Bu maçta o kadar gol kaçtı o golleri hoca mı atacak.O pozisyonlar gol olsaydı şimdi burada herkes hocaya methiyeler dizecekti.

Metal Gear 18.09.2010 23:10

Maçın hakkı beraberlik değil,en az 3 fark olmalı idi.Ancak atamazsan sana da böyle atarşar.eskişehir bir pozsiyon 1 gol bulduy.
Eskişehir çok kötüydü.Bizden başka her takım en az 3 atardı bugünkü Esese ama biz puan verdik.Ne diyelim,boş boş boş..

hatem 18.09.2010 23:10

[B]ya arkadaş nerede o eski şut çeken veya öyle topu aldımmı kafasını eğip jet gibi giden adam ya bu hoca mehmet in mevkiisini veya görevini mi değiştirdi naptı yaw. kendi evimizde ligin son sırasında olan ve 1 puan için bile kendini parçalayan bir takımla oynuyoruz ve 1 0 ın üstüne yatmaya çalışıyoruz arkadaş futbaoldaki en lanet olası skor dur 1 0 ya işte böle son dakka yersin golü
[/B]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 21:49.