SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Ziraat Türkiye Kupası (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=85)
-   -   Final inancımız nedir ? (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=24195)

bekçi 05.03.2009 16:21

Cevap: Final inancımız nedir ?

selam arkadaşlar . yazılarınızı okudum doğrudur güzel bir yazı olmuş. tebrikler. başka sdöze gerek yok.

sivaslıbaki 05.03.2009 16:21

sivasspor 4 Eylül satadyumunda liverpoolu manchester un..ı da yenebilir yeterki onlarda yürek olsun!

memet24 05.03.2009 16:22

yene biliriz ama bir şartla seyirci doksan dakika boyunca maçı ayakta izleyecek sesinin çıktı kadar testekleyecek suzmadan usanmadan o zaman yeneriz ve elerizde bu dedimde olmayacana göre zor yada olursa....................

Mursallı yiğido 05.03.2009 16:27

Benim Fenerbahçe karşısında hiç umudum kalmadı.2.maçta finale çıkacağımızı düşünmesem de en azından bir galibiyet alabiliriz diye düşünüyorum.

Hasim 05.03.2009 16:42

[QUOTE=Agcalli;487271]Geçen yıl ki Sivas Fener maçını hatırlamanızı tavsiye ederim arkadaşlar.. o zaman yeneceğimizden adım gibi emindim.. Herkes sivas kesin yener diyordu.. Orda Sivas sezonun en berbat oynunu oynadı ve Fenerden o maçta 4 tane gol yedi !!.. Biri bana gelse dese ki Sivas Real Madridle maç yapacak ne diyorsun deseler Sivas yenilmez ama maçı da alma ihtimali var derim, ama Sivasın Fener paf takımla maçı var deseler sadece susmayı tercih ederim..[/QUOTE]
Susmana gerek yok ilk yarıyı hatırlaman yeterli. Badurun 90 a giden topunu ne çabuk unuttun!

harmanmeydani58 05.03.2009 17:11

[B]Sivas rövans macinda evinde Fenere yenilmez, ama eleyemezde. Neden?[/B]
Cünkü...
Aziz Yildirim tecrübeli bir isadamidir, sadece turu garantilemek istiyor, fazla istek zarara gelebilir.
Sivas yenilse taraftarin tepkisi fazla olur. Bikere bu Sivasa inanlar hala var, bunlari kayip etmemek gerekiyor.
Bi yenilgi daha gelse, o kalanlarda fener-iliskisinin var oldugunu anlayip, tepkisini gösterir ve ortalik sonunda tamamen karisir.

Onun yüzünden Aziz Yildirim bu sefer az anlayisli olup, Bülent beyi ve Baskani rahatlatip fazla [U]Alis[/U] yapmaya gerek duymaz.. Ondan dolayida bizimkiler bu sefer fazla [U]Satis[/U] yapmaya gerek duymaz.

[color=darkblue][B]Isi anlamak icin, olaya Fenerin bakis-acisindan bakmak gerekiyor. Bu sezon:[/B]
1- Avrupa elden gitti
2- Süperligde sampiyonluk imkansiz gibi
3- Türkiye Kupasi tek care (ve üstelik FBnin Kupa hasreti var. kazansalar, taraftara süper hediye)

[B]Cözüm:[/B]
1- Buna Cözüm yok. UEFAyi bile kacirdilar. FB Taraftarini bi sekilde memnun etmek gerekiyor.
2- Süperlig olayi enteresan. [LIST][*][B]Plan A[/B]: Fener sampiyon olamayinca, n'olursa olsun devlerden birisi olmamasi gerekiyor. -> Sivasa destek[*]Ancak matamatiksel bakarsak , Fenerin hala sansi vardir. Ondan bu [B]Planin B[/B] si de var.
Sen büyük takim ol, isler imkansiz gözüktügünden dolayi simdiden birak sampiyonluk yarisini... olmaz tabii, sonradan pisman olabilirsin, cünkü diger 16 takimin yapacagi belli olmaz...Zirvede sans gözükebilir.
O yüzden isi saglama baglayip Sivasin 3 puanini almak gerekiyordu. (zaten bedava - yani emek istemez). Fener icin Sampiyonluk gözükdügü saniye... saniye diyorum... Fener Sivasi dinlemez, kapar Sampionlugu.
[B]
Peki bu Fenerin Lig macinda, Sivasi yenmesi Plan A ya zarar verdi mi?[/B]
Hayir, Sivasin sampiyonluk yarisinda bir dev takima (GS,FB vs..) 3puan kaybetmesi fazla önemli degil, bunlar kalküle edildikten dolayi hesap bozulmuyor. Ama Gücsüz bir takima yenilsen, bu 3puan ciddii bir kayip demek, cünkü hesabi bozuyor.[/LIST]3-Gelelim Türkiye Kupasina. FB sana S.Ligde destek olacak, sen karsiligini vermeyeceksin? Olmaaaz. TR Kupasi Fenerin (sadece iki takima baktigmiz zaman ve bjk finalde FByi yenemezse). Kisasi [B]Al Gülüm Ver Gülüm[/B]
[/color]
[color=darkred][B]Hadi bakalim, Sivasi neler bekliyor?[/B]
1- Sivas büyük ihtimalle Sampiyon olacaktir. Öncelike Süperligde diger 17 takimi yenebilecek bir futbol sergilemektedir. Ancak SINIRLI lisansi bu sayiyi 16ya düsürüyor....
2- Fener Türkiye Kupasinda Turu gececektir.
3- Gelecek sezon Sivas basarisiz olacaktir.[LIST][*]Sivas Fenerin fazla isine gelmiyecekdir artik (FBnin performansi düzelirse)[*]Iyi oyuncularin satilma ihtimali büyük. Kamanan, M Yildiz vs.. (Kadro bozulacak yani - Hani GS UEFA Kupasini aldiktan sonra kadro bozulmustu ya... ayni olay iste)[*]Bagimliliga devam ederse, ayni Fenere dönecektir Sivas.
- Avrupada basarisiz olmaya devam eder (Gelecek sene Sampiyonlar Ligi var)
- Türkiye Kupasini alamaz (Fenere Kupa biletini verir, Fener Kupayi yine alamaz. Bu olay senelerce sürecektir)[/LIST]
[B]Yalan söyliyorsun. Sivas Feneri evinde 2-1 yendi![/B]
Tabii yendi, yendi degil... istese duman ederdi Feneri ikinci yarida o futbolla.
Sezon basinda ve Sezon sonunda 3puanin degeri ayni degildir.
Sezon sonuna dogru bakarsin, isler olacak gibi degil. Terlersin, tüm hatlarinla o puan icin savasirsin.
Hayatin her yönünde vardir bu olay "Zaman azalinca, isin önemini anlarsin"
Fener resmen sezonun ilk yarisinda bu puanlarin önemini görmedi, ondanda o macin satin almadigini düsünüyorum.
[/color]

Simdi sahsi görüsüm su. Umarim Sivas ile Fenerin arasindaki isler bozulur. Kendimize göre hareket ederiz. Eger bu olmazsa, suan Sivasspor dedikleri Külübü Sivastan kovsunlar. Isterse Corumspor olsun ismi.
Cünkü [B]bu mac satan külüp Sivasin ismini tasiyamaz.[/B]
[B]bir sivasli yigitdir. isterse 3üncü ligde oynar. Serefi ile yener. Serefi ile yenilir[/B]
[B]bir sivasli yigitdir. isterse kulübü 3üncü ligde oynasin. Serefi ile maclari izler. Serefi ile kulübünü destekler. [/B]

2.Ligdeyken zaten Sivassporluydum. Birinci Lige cikdiktan sonra GSyi biraktim, koyu Sivassporlu oldum.
GS-Sivas maclarinda sesim kesilinceye kadar tezahüratlar yaptim, cünkü Sivasliydim gönlüm rahatdi.

Ama su olaya disdan baktiktan sonra , digerleri hakli. Sivas satiyor, biz icindeyiz diye göremiyoruz, görmek istemiyoruz.

GS dedikleri takim borclara girmis, oyuncularin parasini veremiyor ama hala serefiyle oynuyor. Ihanet etmisim Aslanim... Affet beni..

[B]Bundan sonra Sivasspor dedikleri takim ömüstür benim icin. Sivasin ismini kullanip kirletiyor. Ama bu Yigidonun yüregini kullanamazsiniz. Bizi hickimse kandiramaz[/B]

sinan*58* 05.03.2009 17:22

valla ben birinci mactan cok umutluydum maci izledikten sonra hic bir inancim kalmadi gene yenilir gideriz fenerde sanir kupa aldim oda gider gene bjk nin elinde kalir kupa olan gene garibim sivassporuma olur yenildigimiz yanimiza kalir

RK sTyLa 58 05.03.2009 17:25

arkadaslar lütfen stadiii doldurun Sivassporu yanliz birakmiyaliiimm bir üst tura cikmak icin stadinn full olmasi lazim ve taraftar 90 dakika boyunca susmamasi gerekir haydi yigidolarr....ben inaniyorum sivassporun bir üst tura cikabilcene sizde inaninn ;);)

LosTie58 05.03.2009 17:26

2 maçta aynı takımdan yediğimiz 7 gol bende inanç falan bırakmadı pek.

izmirliyiğido35 05.03.2009 17:28

bu maçı alıcaz başka yolu yok... her türlü...

ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM...

SİZ DEĞERLİ TARAFTARLARIMIZ İNANDIKÇA...

WEZ Format +2. Şuan Saat: 10:16.