SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Mersin İY 3-0 Sivasspor (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=35505)

Abdullah DuMaN 24.01.2013 08:16

STSL/MİY-Sivasspor maçı tahmin ve yorumları

[IMG]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTKXmLkwTqZGwu37wyLXzzq58Cx-fjTAHaNeP3P3xQroUZhOGQu8oYh2ln1[/IMG]

Ziraat Türkiye kupasında 1461 trabzonu 2-1 lik skorla geçen Sivassporumuzun deplasmanda Mersin idman yurdu ile oynayacağı maçın tahmin ve yorumları;

Sezonun ilk yarısında 3-3 biten maçta gollerimiz Aatıf ve Eneramo(2) kaydetmişti

[B]Tarih:[/B] 27.01.2013 Pazar
[B]Saat:[/B] 16:00
[B]Yer:[/B] Tevfik Sırrı Gür stadyumu
[B]Hakem:[/B] Bülent Yıldırım

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=39108&token=39587][img]http://resimzade.com/Show.html?i=39108&token=39587[/img][/url]

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Ve Maç

[FONT="Arial Black"]Mersin'den kritik 3'lük![/FONT]

[B]Düşme hattından kurtulmak isteyen Mersin İdmanyurdu, Sivasspor karşısında farklı bir skorla kazandı, moral depoladı..[/B]

[B]-Mersin İdmanyurdu: 3 - Sivasspor: 0 [/B]

[B]Stat:[/B] Tevfik Sırrı Gür

[B]Hakemler:[/B] Bülent Yıldırım (6), Baki Tuncay Akkın (6), İsmail Köse (6)

[B]Mersin İdmanyurdu:[/B] David Bicik (6), Murat Ceylan (6), Stepanov (6), Ivan De Souza (6), Nduka (7), Culio (8)(Dk.90 Tanju (4), Burhan Eşer (8)(Dk.90 Eren Tozlu (4), Mitrovic (6), Hakan Bayraktar (7), Mehmet YILDIZ (6)(Dk.82 Can Erdem (7), Serkan Yanık (7)

[B]Sivasspor:[/B] Borjan (6), Uğur Kavuk (4)(Dk.59 Mehmet Nas (5), Navratil (5), Ümit (5), Ziya Erdal (5), Suarez (4)(Dk.69 Piec (5), Kadir Bekmezci (4), Adem Koçak (6), Erman Kılıç (4), Eneramo (5), Hakan Arslan (5)(Dk.46 Sercan Yıldırım (5)

[B]Goller:[/B] Dk. 11 ve Dk. 43 (penaltıdan) Culio, Dk. 86 Can Erdem (Mersin İdmanyurdu)

[B]Sarı Kartlar:[/B] Dk. 21 Ümit, Dk. 43 Kadir, Dk. 74 Piec, Dk. 86 Ziya (Sivasspor), Dk. 79 Mehmet Yıldız (Mersin İdmanyurdu)

:: Maçtan dakikalar ::

[B]11. dakikada sağ kanattan gelişen Mersin İdmanyurdu atağında topla buluşan Serkan'ın ortasında top, defansa çarptı. Seken topu takip eden Culio'nun şutunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-0[/B]

20. dakikada Nduka'nın pasında ceza sahası dışında topla buluşan Mehmet Yıldız, topu Hakan Bayraktar'a bıraktı. Hakan Bayraktar'ın şutunda top, misafir takımın kalecisi Borjan'da kaldı.

29. dakikada Mersin ekibinin sol kanatta Nduka ile geliştirdiği atakta Serkan, ceza sahası dışında topla buluştu. Serkan'ın pasında meşin yuvarlak, Mehmet Yıldız'a geldi. Mehmet'in şutu sonrası top, dışarı çıktı.

33. dakikada Mehmet Yıldız'ın pasıyla topla buluşan Serkan Yanık, pasını Nduka'ya verdi. Nduka'nın kafa vuruşunda meşin yuvarlak, auta çıktı.

[B]43. dakikada Burhan'ın ceza sahası içinde düşürülmesiyle ev sahibi takım penaltı kazandı. Takımı adına penaltı kullanan Culio'nun vuruşunda meşin yuvarlak, ağları havalandırdı: 2-0[/B]

72. dakikada konuk takım Sercan Yıldırım'ın düşürülmesiyle serbest vuruş kazandı. Takımı adına serbest vuruş kullanan Erman'ın şutunda, top baraja çarpıp auta çıktı.

73. dakikada sağdan korner kullanan Erman'ın topu defanstan döndü. Dönen topu takip eden Erman'ın ortasında Sercan topla buluştu. Sercan'ın kafa vuruşu sonrası meşin yuvarlak, ev sahibi takımın kalecisi David Bicik'te kaldı.

[B]86. dakikada Burhan'ın ortasında ceza sahası içinde topla buluşan Can Erdem'in şutunda meşin yuvarlak, üçüncü kez ağlarla buluştu: 3-0[/B]

Karşılaşma Mersin İdmanyurdu'nun 3-0 üstünlüğüyle sona erdi.

Salim58 24.01.2013 08:19

Cevap: STSL/Sivasspor-Mersin idman yurdu maçı tahm

[B]Zorlu bi deplasman olacağı kesin bu maçta Nobre'nin olmaması bi avantaj olabilir ama M.Yıldıza dikkat etmek gerek..Hata yapmaz kendi oyunumuzu sahaya yansıtırsak Mersinden üç puanla döneriz.[/B]

58MUAMMER58 24.01.2013 08:26

[b]mersin iy top filan oynadığı yok dişe dokunacak 2 3 oyuncusu var nobrede yok mutlak kazanması gereken maç sivassporun geniş alanlar bulacağını sanıyorum sercan 3 maçtır kapalı defans oynayan takımlara karşı zorlandı maç eksikliğini yavaş yavaş gideriyor onun maçı olabilir arkadaşpiecde oynayabilir rıza hocanın sağbekte uğurun yerine erhan yada mehmet nası oynatmasını bekliyorum enkötü berabere kalacağımız hatta galip geleceğimiz maç diye bakıyorum[/b]

58akif34 24.01.2013 08:28

Bir türlü kendini toparlayamayan bir takım mersin aliriz bu maçı geçen sezon 5-1 bitmişti maç bu sezon da bu kadar fark olmasada tek farklı aliriz maçı

Ferhat06 24.01.2013 08:37

[QUOTE=58MUAMMER58;830453][b]mersin iy top filan oynadığı yok dişe dokunacak 2 3 oyuncusu var nobrede yok mutlak kazanması gereken maç sivassporun geniş alanlar bulacağını sanıyorum sercan 3 maçtır kapalı defans oynayan takımlara karşı zorlandı maç eksikliğini yavaş yavaş gideriyor onun maçı olabilir arkadaşpiecde oynayabilir rıza hocanın sağbekte uğurun yerine erhan yada mehmet nası oynatmasını bekliyorum enkötü berabere kalacağımız hatta galip geleceğimiz maç diye bakıyorum[/b][/QUOTE]

Uğur'un mevkii için en ideal isim M.Nas.

Ferhat06 24.01.2013 08:41

Mersin için TO BE OR NOT TO BE maçı o yüzden mutlaka kazanmak isteyecekler.Puan veya puanlar çıkarırsak onları ateşin içine iyice yiteleriz.En az beraberlik alırız diye ümid ediyorum.

buraks58 24.01.2013 08:43

Mersini en güzel zamanda yakaladığımızı düşünüyorum. takımın en önemli oyuncusu [B]nobre'nin cezalı[/B] olmasının yanında,[B] ben yahya'nın milli takımda[/B] olması, yeni transferlerden [B]gosso'nun sakatlığından[/B] dolayı bizim maçta oynamayacak olması ve [B]ozan'ında takıma yeni katılacak olması[/B] bizim için büyük avantaj. zira iki hafta sonra gosso-ozan-culio ve nobre bu takımın en kilit 4 oyuncusu olacaktır. bizim maçta üç oyuncuda oynamayacaklar.

mersini böyle yakalamışken deplasmandan 3 puanla dönmeliyiz. inşallah trabzon maçıyla başlayan galibiyetimizi mersin maçıyla devam ettirerek seriye dönüştürürüz. mersin 0-2 sivasspor (eneramo-erman)

OzkanBaskan 24.01.2013 09:13

Bu maç tam bizim istediğimiz gibi gelişebilecek bir maç oynun kontrolü Mersin'de olacak biz kontra ataklara gol arayacağız hızlı hucüm hatımıza ilk kez bu kadar güveniyorum maçın başlarında ilk yarım saatlik kısmında gol yemezsek Mersin'den 3 puan getiririz

Mustafa58Ağa 24.01.2013 09:50

inşallah yeneriz ben 2.yarı için sivasspordan en az 6-7 haftalık galibiyet serisi bekliyorum

nuri_58 24.01.2013 09:54

Mersine karşı üstünlüğümüz ortada.Galip gelebileceğimiz bir maç.Arkadiusz Piech ilk 11de olmasada 2. yarı oyuna girebilir....

58 SiVaSıM 58 24.01.2013 10:17

mersinde nobre yok o yüzden bizi yenmeleri imkansız.nobre sayesinde topladılar puanları yoksa çoktan düşmüşlerdi.bu maı alıcağımızı düşünüyorum.kamil yedek olmalı bu maçta sercan 11de olmalı.Piechde mutlaka sonrada oyuna girmeli

mustafa_kavak58 24.01.2013 10:39

mert nobrenin olmamasi bizim icin büyük avantaj insallah bu maci aliriz

PoTt! 24.01.2013 11:52

[B]nobre bu maç yok nduka cok formda onu kitlediğimiz zaman beraberlik garanti ama beraberlik bize yetmez artık erman atıf ve kamil'in katkı yapması lazım takıma[/B]

58_babacan_58 24.01.2013 11:57

[B][COLOR="Green"]Kazanmaktan başka çaremiz yok, çünkü ligin dibiyle puanımız çok yakınlaştı ve haftayada fenerbahçe maçını hesaba katacak olursak kesinlikle puan veya puanlar almamız gereken bir maç ![/COLOR][/B]

Casanova Rasit 24.01.2013 13:03

[B]Rahat alirz.
Eze eze yeneriz ;)

[/B]

psychology58 24.01.2013 13:10

Geçen sene Erman'ın yıldızlaştığı maçta 5-1 gibi müthiş bi skorla geçmiştik Mersin'i ve ben o maçı tribünde izleme fırsatı bulmuştum :) Bu sene de tribünde olup takımı destekleyeceğim hemde daha kalabalık bi grupla :) Mersin den 3 puanla yolcu edeceğiz takımımızı Allah'ın izniyle

Ferhat06 24.01.2013 13:12

Hakem Bülent Yıldırım atanmış.

babapiton 24.01.2013 14:40

Mersin Maçında Nobre'nin cezalı oluşu bizim için büyük avantaj neredeyse %100 nobre üzerinden ataklarını gerçekleştiren mersin ileride büyük sıkıntı yaşayacaktır ilk golü attığımız taktirde maçtan 3 puanı rahat şekilde alabiliriz

Hakem [B]Bülent Yıldırım[/B],bu hakem şuana kadar [B]14 müsabaka[/B]mızda düdük çaldı bu maçlardan sadece[B] 2 galibiyet 4 beraberlik alırken 8'de malubiyet[/B] aldık ayrıca bu maçlarda [B]bize 40 sarı kart 2 kırmızı kart [/B]gösterirken hiç [B]penaltı çalmadı[/B],rakiplerimize ise [B]34 sarı kart 4 kırmızı kart[/B] gösterdi ve [B]1 kez penaltı verdi.[/B]

cemahmety 24.01.2013 14:43

Açıkçası ben bile bu maçtan çok hafta içi kupa maçında Fener ile oynayacağımız maçı düşünürken futbolcular nasıl bu maça konsantre olacaklar bilemiyorum, bu saatten sonra ligde ortalama bi durumumuz olacağı kesin gibi kupa maçları hele hele bu konuma gelmişken çok çok daha önemli

Abdullah DuMaN 25.01.2013 07:46

Zor bir maç olacak 1 farkla kazanırız gibi geliyor herşey oyunumuza bağlı mersin yaralı ama henüz bitik değil inşallah 3 puanla döneriz.

35kağan58 25.01.2013 08:24

Şu an ligin devre arasında en çok transfere imza atan takım. Ayrıca da bir çok oyuncusu sakat. Çok yeni oyuncusu olması ve sakatlarının olması dezavantajları. Bu pencereden bakıldığında çok daha fazla oturmuş bi takımız. Bu yüzden deplasmanda alınacak galibiyetin uzak değil ama zorlu olacağı kesin...

legolass 25.01.2013 09:02

ben kolay bir mac olacagini dusunmuyorum.cunku artik tutustu mersin. nobre yok diye kesin biz aalacagiz diye bisey yok. cok onemli oyuncullari var. biz ne hikmetse bu durumdaki takimlara hep puqn verdik ce hhep zorlandik. bu maci kesinlikle almaliyiz alt tarafa cok yaklastik puan farkini acmaliyiz cok sacma,puan kayiplari yaptik zatn

etlidöktürek 25.01.2013 12:57

bu çamurdan birlikte çıkacaz başlığı altında yorum yapmak istemiyorsak; puan ve puanlar gerek...

mucahit5884 25.01.2013 16:14

[url]http://www.ligtv.com.tr/haber/mersin-iy-sivasspor[/url]

mucahit5884 25.01.2013 16:18

mersinden daha ustunuz

ezelşener 25.01.2013 16:49

[QUOTE=33sivasli58;830542]Geçen sene Erman'ın yıldızlaştığı maçta 5-1 gibi müthiş bi skorla geçmiştik Mersin'i ve ben o maçı tribünde izleme fırsatı bulmuştum :) Bu sene de tribünde olup takımı destekleyeceğim hemde daha kalabalık bi grupla :) Mersin den 3 puanla yolcu edeceğiz takımımızı Allah'ın izniyle[/QUOTE]

tüm kalbimizle yanınızda olacagız kardeşim.sivastan selam ve sevgilr..

Ozan5858585858 26.01.2013 12:00

[B]Mersin İdman Yurdu yeni kadro kurdular en az 3-4 hafta zamana ihtiyaçları var, bizim takımımız daha fazla oturmuş durumda, iyi mücadele edilirse ve iyi bir taktikle yenme ihtimalimiz daha ağır basıyor..Umarım yeneriz.. [/B]

Rallim58 26.01.2013 22:31

[B]Sivasspor maçı öncesinde Joseph, Özden, Mustafa Keçeli, Gosso, Yattara, Aydın'ın sakatlıkları devam ediyor.

Bu oyuncuların yanı sıra Mert Nobre sarı kart, Ben Yahia'ya da Milli takımda olmasından dolayı bu maçta forma giyemeyecek.

Nobre'nin yerine, Mehmet Yıldız'a kadroda yer verilecek.[/B]

burak58as553 26.01.2013 22:34

Cevap: STSL/MİY-Sivasspor maçı tahmin ve yorumları

[B]Keşke Mersin'in as oyuncuları kadroda olsaydı.İnşallah bize Antep'in yaptığı gibi 90 dakika savunma yapmazlar..[/B]

Respect58 26.01.2013 22:44

[B]Rajnoch ve Grosicki Rıza efendinin egosuna kurban ediliyor ve kimsenin sesi çıkmıyor.Herkes halinden memnun anlaşılan.

Kasımpaşa maçında ki açıklamaları için Grosicki'yi kadroya almamış beyimiz.Madem o kadar erkeksin 1461 maçında da almasaydın ya tabi Aatıf yoktu mecburen aldın.

Açıklamaları yüzünden Grosicki yi kadroya almıyor ancak bjkye gitmek için kırk takla atıyor bu ne yaman çelişki.Yönetim üzerine düşeni yapsın ve bjk yalakası bu adamı kadro dışı bıraksın ve bizde futbol izleyelim.[/B]

58g0kberk58 26.01.2013 22:47

Ben bir tahminde bulunayim 3-2 kazanicaz hatta ileri gidip golleride soyleyim aatif enaramo navratil atar hadi bakalim :D

SivasSpor.Com 27.01.2013 09:45

Mersin İY 3-0 Sivasspor

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=39117&token=73958[/IMG]

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında deplasmanda Mersin İdman Yurdu ile karşılaşacak olan Sivasspor, rakibiyle 4. maçına çıkacak.

Kırmız-beyazlılar, ligde daha önce üç kez karşılaştığı rakibini iki maçta mağlup ederken bir maçta da berabere kaldı. Sivasspor önceki sezon iki maçta yenerken, bu sezonun 2. haftasında evinde oynadığı maçta rakibiyle 3-3 berabere kalmıştı.

[B]Bu önemli maçın öncesi ve sonrası tüm gelişmelerini bu başlık altında bulabilirsiniz.[/B]

[B]MERSİN İY-SİVASSPOR[/B]

[B]STAT:[/B] T. Sırrı Gür
[B]HAKEM:[/B] Bülent Yıldırım
[B]SAAT:[/B] 16.00
[B]YAYIN:[/B] LiG TV 2

[B]Muhtemel İlk 11'ler[/B]

[B]MERSİN İY:[/B] Bicik, Tanju, Mitroviç, Stepanov, İvan De Souza, Murat, Burhan, Culio, Hakan, Nduka,M.Yıldız
[B]TEKNİK DİREKTÖR:[/B] Giray Bulak

[B]SİVASSPOR:[/B] Borjan, Uğur, Navratil, Ümit, Ziya, Aatif, Kadir, Adem, Erman, Sercan, Eneramo
[B]TEKNİK DİREKTÖR:[/B] Rıza Çalımbay

Yusuf Çevik 27.01.2013 09:48

Cevap: Mersin İY - Sivasspor

[B]Bu maçı kesinlikle kazanmalıyız,küme düşme potasına çok yaklaştık,zaten puanlar birbirine çok yakın.[/B]

musa harun 27.01.2013 09:50

kesin kazanmamız gereken bir maç. İnşaallah kazanırız ve alt sıralardan kurtuluruz.

adres58 27.01.2013 09:52

[IMG]http://www.mersinidmanyurdu.com/miy/images/stories/191e48a0e995449faddb0cdd565ee522_m.jpg[/IMG]

[B]Eksiğiz Ama Kazanmalıyız[/B]

Sivasspor ile hayati bir maça çıkıyoruz.Ne kadar eksiklerimiz fazla olsa da artık mazaret üretmeden kazanmaya başlamamızın vakti geldi.Pazar günü saat 16:00'da sahamızda konuk edeceğimiz Sivas'ı yenerek ligde çıkışa geçeceğiz...Biz inanıyoruz ,futbolcu kardeşlerimiz de inanırsa güzel günlerin başlangıcıdır Sivasspor maçı...
Taraftar üzerine düşeni yapacak sahada ki futbolcusuna son ana kadar destek verecek ,zafer hep birlikte gelecek...
Biletlerin tükenmek üzere olduğu ,taraftar gruplarının pankartlar ve görsel şovlarla takımı ateşlemeye çalışacağı maçta alınacak bir galibiyet bize umut verecek,güven kazandıracak.Nobre'nin cezası nedeniyle oynayamıyacağı maçta forvette Mehmet Yıldız görev yapacak.Orduspor maçında ki kadroyu bozmayı düşünmeyen Giray Bulak sahaya şu diziliş ile çıkmayı planlıyor.
Kalede David Bicik
Sağ Bek Serkan,Stoperler Mitroviç,Stepanov Sol Bek İvan
Sağ Açık Burhan Ortada Murat Ceylan ,Hakan Bayraktar,Culio Sol Kanatta Nduka
Forvette Mehmet Yıldız

[URL="http://www.mersinidmanyurdu.com/miy/index.php/haberler/1203-eksiiz-ama-kazanmalyz.html"][B][COLOR="Red"]LİNK[/COLOR][/B][/URL]

Görüldüğü gibi rakip tedirgin, eksikleri çok. Bir arkadaşın dediği gibi bir daha bu şekilde rakibi yakalayamayız. Hoş biz Trabzon, Feneri de bu şekilde yakalamıştık ama maalesef değerlendirememiştik. Kamilin olmayışı kötü oldu. Çünkü geniş alanları seven bir oyuncu ve bu maç tam onun istediği şekilde gelişecek bir maç. Umarım Sercan bu durumu değerlendirir.

H_Turan 27.01.2013 09:54

Mutlak kazanmamız lazım bu maç üst üste zor maçlar olacak

buraks58 27.01.2013 10:02

takımımızın hava yakalaması, fb maçları öncesi güven kazanması için çok önemli bir maç. inşallah güze futbolla sahadan 3 puanla ayrılırsak ligdeki konumumuzda daha rahat olacak ve kupaya daha rahat odaklanabilicez.
mersin idman yurdu 0-2 sivasspor (eneramo ve erman) başarılar yiğidolar...

buraks58 27.01.2013 10:32

bizim maça mersin çok önem veriyor. hocalarının açıklamalarıda bunu gösteriyor zaten. zira çok zorlu bir fikstüre giriyor onlarda. özellikle iç saha maçları çok zorlu. içeride sırayla Fenerbahçe, Trabzon, Kasımpaşa, Beşiktaş, Bursaspor'la oyanayacaklar.

mersinde başta nobre olmak üzere çok önemli eksikleri var. inşallah öne geçtiğimiz anda mersinden 3 puanı çıkaracağımızı düşünüyorum.

B.DUMANLI 27.01.2013 10:41

Mersin takimi gol yollarinda korkulacak bir takim degil.Kadrosunda daha önceden cesitli kulüplerde oynayan ve vasatin üstüne cikamayan bir kadrolari var.
Onlarda gecen hafta bazi oyuncularindan yoksun bir sekilde Trabzon´la bir kupa maci oynadilar.Bu macda oynayanlarinda bugünki macda belli bir süre sonra yorgunluklari ortaya cikacak.
Bilhassa bizde Ziya, Navratil ve Ümit Mersin maci düsünülerek kupa macinda oynatilmadiklari icin dincler.Borjan´dada son zamanlarda ki düzelme takima ayrica bir moral.
Kadir fazla pas hatasi yapmazsa ,Erman´da gününde olursa Sivas bu macda yenilmez.Cünki bizde daha kaliteli oyuncular mevcut.
Riza hoca´nin 1461 Trabzon macinda bazi oyunculari dinlendirmesi ve Mersin macini düsünmesi güzel.Buda demektirki ligde fazla yara almadan ve her bir puanin ne kadar önemli oldugu ligimizde,kupayida göz ardi etmeksizin oradada yolumuza devam etmek güzel bir olay.
Bazi kisiler bunun farkinda degil ama biz kupada Bursa´dan cok daha sansliyiz.Aramizda 4 puan farki var,bu puan farkini korumak bir galibiyete bakar.Biz Fenerbahce ile berabere kalir,1461´de Bursa ile berabere kalirsa biz gene tur atliyoruz.SAns ibresi bizden yana.
Haftaya hersey belli olacak.......
Ama biz önce Mersin diyoruz.Buradan alinacak puan ve puanlara bakiyoruz.

Ozan5858585858 27.01.2013 10:46

[B]Onların takım olabilmeleri için zamana ihtiyaçları var, biz ise oturmuş ve üstüne Sercan gibi mükemmel bir takviye yapmış takımız.. Gerekli mücadele gösterilirse,taktik disiplin olursa kazanırız..[/B]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 04:52.