SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Forvet Arayışları Sürüyor (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=34466)

SivasSpor.Com 22.06.2012 10:00

Forvet Arayışları Sürüyor

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories/2012/hoca/1.hoca58.jpg[/IMG]

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yeni sezonda üç yabancı futbolcu transfer etmek istediklerini söyledi.

Geçtiğimiz sezon başında yapılan şike operasyonun ardından sıkıntılı günler geçiren, ancak performansıyla play-offlara kalmayı başararak başarılı bir grafik çizen Sivasspor'da, yeni sezon için transfer çalışmaları devam ediyor. İHA'ya açıklama yapan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yeni sezonda takıma 3 yabancı futbolcu transfer edemezlerse işlerinin zor olacağını kaydetti. 2 yabancı forvet ve bir tane de Bulgar orta saha oyuncusu transfer etmeyi düşündüklerini belirten Çalımbay, "3 tane yabancı futbolcu kesin almamız lazım, eğer almazsak işimiz zor olacak" dedi.

Sivasspor, yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Bolu'da yapacağı kampla başlayacak.

58akif34 22.06.2012 10:28

Cevap: Forvet Arayışları Sürüyor

Su lig bir baslasaydi beklemek cok sikinti veriyor

psychology58 22.06.2012 10:33

Transferlerin ilk kamp dönemine yani 1 Temmuza kadar yetiştirilmesinde fayda var.Eger transferler geç yapılırsa hele de yabancı transferleri o futbolcular Sivasa alışana kadar ligin ilk devresi biter

Ahwettt 22.06.2012 10:36

Bana göre Sivassporun alacağı futbolcular bellide Avrupaya gidecek takımların netleşmesini bekliyorlar. Yoksa hiç bir dönem bu kadar sessiz kalmamıştık

Rallim58 22.06.2012 10:40

[B]Çalımbay " 3 yabancı futbolcu transfer edemez isek işmiz zor"...

Arkadaş anlamış değilim. Futbolumuzu, Sivassporumuzu yabancılar mı? kurtaracak ki, 3 yabancı transferi olmazsa işimiz zor deniliyor. Bölgesini belirterek "buralara transfer yapamaz isek işmiz zor" dese anlarım ama neden 3 yabancı?..

Anlayana aşkolsun...[/B]

58hsn58 22.06.2012 11:08

ne kadar guvenimiz tam olsada, hocamiz boylesi seyleri soyleyince, sanki sinyal veriyormus gibi gelecek sezon icin, yane transfer isi zor, seneye bisey beklemeyin gibisinden...

izmirliyigido 22.06.2012 12:19

[QUOTE=Rallim58;792587][B]Çalımbay " 3 yabancı futbolcu transfer edemez isek işmiz zor"...

Arkadaş anlamış değilim. Futbolumuzu, Sivassporumuzu yabancılar mı? kurtaracak ki, 3 yabancı transferi olmazsa işimiz zor deniliyor. Bölgesini belirterek "buralara transfer yapamaz isek işmiz zor" dese anlarım ama neden 3 yabancı?..

Anlayana aşkolsun...[/B][/QUOTE]

Al bende de o kadar. Ne demek yani 3 yabancı futbolcu transfer etmezsek işimiz zor. Ya yabancılar kötü çıkarsa. Şimdi elimizde yabancı Suarez ve Faty vardı. Yabancı oldukları için işimizi kolaylaştırdılar mı? Saç baş yoldurdukaları pekçok maç biliyoruz hepimiz. Haa, mevkisinde eksiklik duyduğun transfer söylersin o zaman anlarız. Yabancı olur, yerli olur ama o mevkinin hakkını verecek isim olur, bizde rahatlarız.

Neyse Rıza hoca umarım isabet kaydeder, yoksa zaten töhmet altında işi gerçekten çok zor olur.

.

Respect58 22.06.2012 12:37

[QUOTE=izmirliyigido;792594]Al bende de o kadar. Ne demek yani 3 yabancı futbolcu transfer etmezsek işimiz zor. Ya yabancılar kötü çıkarsa. Şimdi elimizde yabancı Suarez ve Faty vardı. Yabancı oldukları için işimizi kolaylaştırdılar mı? Saç baş yoldurdukaları pekçok maç biliyoruz hepimiz. Haa, mevkisinde eksiklik duyduğun transfer söylersin o zaman anlarız. Yabancı olur, yerli olur ama o mevkinin hakkını verecek isim olur, bizde rahatlarız.

Neyse Rıza hoca umarım isabet kaydeder, yoksa zaten töhmet altında işi gerçekten çok zor olur.

.[/QUOTE]

[B]Rıza hoca yönetime mesaj göndermiş.Yönetim 2 yada 3 tane yabancı alıp transferi kapatacağız dedi bunu ikiye bağlayıp kapatmayı düşünüyorlardır.Eski tecrübelerden bunu çıkarmak zor olmasa gerek.Her zaman böyle olmuştur bu.Rıza hocada 3 tane istediğini belli etmiş.Öküz altında buzağı aramaya gerek yok bence. [/B]

ozledımeskıyı 22.06.2012 13:04

DAha arıyor muyuz ? ohooo ayrıca şu orta saha Bulgar mı Bulgaristan'dan mı bi karar verin yahu.

şükrü çitil 22.06.2012 13:33

saglık olsun yıgıdolar tarasferde yapılır merak etmeyin rıza hocanın bir bildigi vardır herkese selamlar

35kağan58 22.06.2012 13:50

Kesin forvet transferi yapılacak peki KALE ne olacak hocam KALECİ alınmayacak mı?

GokhanTurna 22.06.2012 14:37

[QUOTE=SivasSpor.Com;792580][IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories/2012/hoca/1.hoca58.jpg[/IMG]

2 yabancı forvet ve bir tane de Bulgar orta saha oyuncusu transfer etmeyi düşündüklerini belirten Çalımbay, "3 tane yabancı futbolcu kesin almamız lazım, eğer almazsak işimiz zor olacak" dedi.

[/QUOTE]

Haberde ki saçmalıklar hep benim gözüme mi çarpar anlamam :)

[B]1.) [/B] 2 tane yabancı forvet bir tane Bulgar orta saha denmiş. Bulgar oyuncuda yabancı olmuyor mu? Bulgar yazmaya ne gerek vardı.

[B]2.) [/B]Bulgar liginde bir orta saha oyuncusu ile ilgileniyorduk ama bu oyuncu Bulgar değil, Fas asıllı bir Fransız değil miydi?

[B]3.) [/B] Diğer arkadaşlarımında belirttiği gibi neden yabancı transferi yapamazsak işimiz zor. Onlar 10 kat daha mı iyi oynuyor bizim yerlilerden?

Transfer durumuna yorum yapacak olursak işler yerinde gitmiyor anlaşılan ki felaket tellalı gibi yorum yapmış Rıza hoca. Yabancılar gelmek istemiyor mu yoksa yine para mı veremedik. Gerçi artık para verip iyi oyunculara yöneldik, geçen seneden beri. Isaac örneği gibi para verdiğimiz halde az parayla daha kötü kulüpleri sırf şehir iyi diye seçenler var.

HALIL 22.06.2012 14:45

hakkaten anlamadim gitti surekli ayni seyleri soyluyorsunuz alin da bitirin iste !

avare 22.06.2012 14:54

takimda olan kac yabancimiz var ki 3 tane daha aliyoruz gidenleri bi bilsek eneramo gitti digerleri hala takimda 3 yabanci hakkimiz var demekki hoca istedigine gore

Gangstayigido 22.06.2012 15:41

bence neden 3 yabanci dedigine dair 2 iddaam var:

1) hocanin belirledigi 3 yabanci var aciklamak icin kesin anlasmayi bekliyor

2) galatasaryin amrabat örneginde oldugu gibi anadolu kulüpleri futbolcularin fiyatlarini yüksek tutuyor.
size soruyorum 15 mio edermi amrabat, git avrupaya amerikaya ayni kalitede hatta daha iyisini 6- 9 mio na aliyorsun.

türk futbolcu alacaksan gurbetci alacaksin, ama her gurbetcide kaliteli degil.

58YIGIDO58 22.06.2012 16:03

[QUOTE=Ahwettt;792586]Bana göre Sivassporun alacağı futbolcular bellide Avrupaya gidecek takımların netleşmesini bekliyorlar. Yoksa hiç bir dönem bu kadar sessiz kalmamıştık[/QUOTE]

Zaten avrupaya gidecek takimlar belli Süper finaller bunu gösterdi zaten

akifesk 22.06.2012 16:33

[QUOTE=GokhanTurna;792606]Haberde ki saçmalıklar hep benim gözüme mi çarpar anlamam :)

[B]1.) [/B] 2 tane yabancı forvet bir tane Bulgar orta saha denmiş. Bulgar oyuncuda yabancı olmuyor mu? Bulgar yazmaya ne gerek vardı.

[B]2.) [/B]Bulgar liginde bir orta saha oyuncusu ile ilgileniyorduk ama bu oyuncu Bulgar değil, Fas asıllı bir Fransız değil miydi?

[B]3.) [/B] Diğer arkadaşlarımında belirttiği gibi neden yabancı transferi yapamazsak işimiz zor. Onlar 10 kat daha mı iyi oynuyor bizim yerlilerden?

Transfer durumuna yorum yapacak olursak işler yerinde gitmiyor anlaşılan ki felaket tellalı gibi yorum yapmış Rıza hoca. Yabancılar gelmek istemiyor mu yoksa yine para mı veremedik. Gerçi artık para verip iyi oyunculara yöneldik, geçen seneden beri. Isaac örneği gibi para verdiğimiz halde az parayla daha kötü kulüpleri sırf şehir iyi diye seçenler var.[/QUOTE]

yani kardeş bırak transferi iki lafı bir araya getirip doğru düzgün haber bile yapamıyoruz.. bu kadar AMATÖR bir klübüz. basın sözcüsü olmayan bir klüp....

ozledımeskıyı 22.06.2012 16:53

[QUOTE=akifesk;792617]yani kardeş bırak transferi iki lafı bir araya getirip doğru düzgün haber bile yapamıyoruz.. bu kadar AMATÖR bir klübüz. basın sözcüsü olmayan bir klüp....[/QUOTE]

Takımı her fırsatta gömen bir taraftara da sahibiz ne mutlu bize.
Borç batağında bu klübü yüzdürmeyip bilinçle haddini bilerek yönetenlere şükür ki her pışt diyene kışt diiyorlar. Amatör bir klüp ülkenin en iyi 7 takımından biri nasıl olabiliyor onu da anlamadım.

MaXiMuM 22.06.2012 18:44

[B][I]Diğer takımlar alacakları futbolcuları belirleyip, ön anlaşma dahi imzalattıkları zaman, biz ne yapıyorduk ?

Beşiktaşın kapısında yatan Rıza hoca gidecek mi kalacak mı diye papatya falı açıyorduk...
Ondan sonra da transferde geç kaldık, en az 3 yabancı hikayeleri okumasınlar bana [/I][/B]:mad:

Murat ARICI 22.06.2012 19:36

alacaksan söyle yönetime alsınlar sende şunu aldık falan de..neyin yakınmasını yapıyorsun sayın hocam anlamıyorum ki..

sivasfutbol 22.06.2012 20:17

yönetim transfer konusunda her zaman yavaştan almıştır bu senede böyle oldu..

TEKOTORİTE58 22.06.2012 21:34

benim yazılarımı hatırlayanlar bilir ben 3 temuzdan bu yana herzaman hiçbirşeyin olmadıgını ve hiçbir cezanın çıkmayacagını yazmaktan bıkmıştım ve sonunda haklı çıktım
22:32
TEKOTORİTE58:
şike mike yokki ceza çıksın ne yani olmayan şikeye zorla trabzon ve gs istiyor diye şikemi var densin adiler çatlayın
22:31
TEKOTORİTE58:
kamuoyu mutsuzmuş niye efendim fb bjk sivas belediye neyse adı çıkan 8 takım düşmedi diye hayıt kamuoyu degil sadece trabzon ve gs lılar menmumdegil mesela ben çok menmunum bu sonuca
22:30
TEKOTORİTE58:
çok güveniyorlardı uefa şöyle der böyle eder nah eder demiştim
22:29
TEKOTORİTE58:
hani uefa 8 takımıda birden küme düşürecekti ne oldu ben bu işten hiçbirceza çıkmayacak dedimde kimse inamıyordu gördünüzmüzmü şimdi sadece gs ve trabzonlular adiler üzülmüşlerdir

adres58 22.06.2012 21:51

[QUOTE=TEKOTORİTE58;792637]benim yazılarımı hatırlayanlar bilir ben 3 temuzdan bu yana herzaman hiçbirşeyin olmadıgını ve hiçbir cezanın çıkmayacagını yazmaktan bıkmıştım ve sonunda haklı çıktım
22:32
TEKOTORİTE58:
şike mike yokki ceza çıksın ne yani olmayan şikeye zorla trabzon ve gs istiyor diye şikemi var densin adiler çatlayın
22:31
TEKOTORİTE58:
kamuoyu mutsuzmuş niye efendim fb bjk sivas belediye neyse adı çıkan 8 takım düşmedi diye hayıt kamuoyu degil sadece trabzon ve gs lılar menmumdegil mesela ben çok menmunum bu sonuca
22:30
TEKOTORİTE58:
çok güveniyorlardı uefa şöyle der böyle eder nah eder demiştim
22:29
TEKOTORİTE58:
hani uefa 8 takımıda birden küme düşürecekti ne oldu ben bu işten hiçbirceza çıkmayacak dedimde kimse inamıyordu gördünüzmüzmü şimdi sadece gs ve trabzonlular adiler üzülmüşlerdir[/QUOTE]

İnanmayanların içimizdeki Patagonyalıların olduğunu zaten söylemiştik... Onlar felaket anında çıkan İskoç Gaydacıları.. Ben dahil çok kişi zaten biliyorduk, biliyorduk, biliyorduk, bi......

58hayati 22.06.2012 22:17

hoca işini bilir sabırlı olun. geçen sene yabancılar çok verimli oldu tabiki rızada 3 yabancı şartını yineliyor...

58hayati 22.06.2012 22:21

yabancıda ısrarı dogru rıza hocanın çünkü tkma bu yıla kadar yabancılar bu kadar yararlı olmamışlardı..

akifesk 22.06.2012 22:27

[QUOTE=ozledımeskıyı;792618]Takımı her fırsatta gömen bir taraftara da sahibiz ne mutlu bize.
Borç batağında bu klübü yüzdürmeyip bilinçle haddini bilerek yönetenlere şükür ki her pışt diyene kışt diiyorlar. Amatör bir klüp ülkenin en iyi 7 takımından biri nasıl olabiliyor onu da anlamadım.[/QUOTE]

ben gördüğümü söylüyorum. haddini bilerek yönetim demeyelim de şuursuz yönetim diyelim. yeniköyspordan yanı mahalle takımından superlıge oyuncu alıyorlar. sankı başka adam kalmadı.

58_SEMİH_58 22.06.2012 22:29

[B]Haftaya tüm transferler bitirilmeye çalışılacak.Kamptan önce transfer konusu halledilecek.Tüm detaylar haftaya kesinlik kazanacak.[/B]

asabibaba 22.06.2012 22:38

[B]Bir arkadaş var takımın yönetimini teknik sorumluluğu transferi harcamaları kısaca herşeyi ona yaptıracan pehh pehhh sen gör o zaman rezilliği[/B]:D:D:D:D [B]kim mi ? adı bende saklı [/B]:D:D:D:D

SivasSpor.Com 22.06.2012 23:12

Forvet Arayışları Sürüyor

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/2012/hoca/riza-hoca.jpg[/IMG]

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yeni sezonda üç yabancı futbolcu transfer etmek istediklerini söyledi.

Geçtiğimiz sezon başında yapılan şike operasyonun ardından sıkıntılı günler geçiren, ancak performansıyla play-offlara kalmayı başararak başarılı bir grafik çizen Sivasspor'da, yeni sezon için transfer çalışmaları devam ediyor. İHA'ya açıklama yapan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yeni sezonda takıma 3 yabancı futbolcu transfer edemezlerse işlerinin zor olacağını kaydetti. 2 yabancı forvet ve bir tane de Bulgar orta saha oyuncusu transfer etmeyi düşündüklerini belirten Çalımbay, "3 tane yabancı futbolcu kesin almamız lazım, eğer almazsak işimiz zor olacak" dedi.

Sivasspor, yeni sezon hazırlıklarına 1 Temmuz'da Bolu'da yapacağı kampla başlayacak.

adres58 23.06.2012 09:47

[IMG]http://media1.ntvspor.net/C/I//274/KYLE_PNVOT.jpg[/IMG]

[B]SON YİĞİDO LAFFERTY[/B]

Sivasspor, Glasgow Rangers forması giyen yıldız oyuncuyla anlaşmaya vardı. Kırmızı-Beyazlıların uzun süredir peşinde olduğu Kuzey İrlandalı Kyle Lafferty'ye imza attırmaya hazırlanıyor.

[URL="http://www.ntvspor.net/foto-galeri/basinda-transfer-iddialari-23-haziran-2012/9"]Kaynak[/URL]

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=0K6E-JXwPSc"]Oyuncunun videosu[/URL]

Ayrıca oyuncuda sakatlık problemi olabilir... İşte sakatlık raporu...

11/12 10.04.2012 01.06.2012
11/12 02.01.2012 02.03.2012 uyluk problemleri
11/12 09.07.2011 30.08.2011 Kasık problemleri
10/11 24.11.2010 25.12.2010 Parmak kırığı

berduh 23.06.2012 10:14

[B][COLOR="Red"]Ah Eneramo vah Rajnoch

her ikisi de belediye maçlarında penaltıları atsalar ve öne geçseydik şimdi es es yerine biz uefa kupasına gitmiştik.[/COLOR][/B]

Kokomo 23.06.2012 11:32

Tespitlerin eksik Rıza Hocam ! Dünyanın en iyi 2 yabancısınıda alsan defansın iyi değilse başarı gelmez !

Navratil - Rajnoch ikilisinin alternatifi 2 oyuncumuz daha olmalı. Hadi diyelim birisi Murat (ki yetersiz şu hali ile) en az 1 iyi stoper daha lazım takıma...

İnşallah haklı çıkmam ...

cemahmety 23.06.2012 11:36

Arkadaşlar bulgar oyuncudan bahsediyor. Aatıf bulgar inşaalah geliyor.

ozledımeskıyı 23.06.2012 12:21

[QUOTE=akifesk;792642]ben gördüğümü söylüyorum. haddini bilerek yönetim demeyelim de şuursuz yönetim diyelim. yeniköyspordan yanı mahalle takımından superlıge oyuncu alıyorlar. sankı başka adam kalmadı.[/QUOTE]

O oyuncu A takımı yapılmış bir transfer değil yanılmıyorsam ayrıca. O oyuncu fotoğrafında galatasay formasıyla poz vermiş gsnin oyuncusu kiralık olarak verilmiş forma değişince oyuncu değiecek mi ne fark etti?

Gelecek için alınan oyuncu zarar ettirmez hiçbir zaman.

ozledımeskıyı 23.06.2012 12:22

[QUOTE=cemahmety;792660]Arkadaşlar bulgar oyuncudan bahsediyor. Aatıf bulgar inşaalah geliyor.[/QUOTE]

Yanlışın var kardeş Aatıf Bulgar değil. Aatıf Fas asıllı Fransız yanılmıyorsam ama Bulgaristan liginde oynuyor.

akifesk 23.06.2012 13:32

bizimkiler transfer yapamaz. sadece seyreder...

HALIL 23.06.2012 14:43

kyle lafferty alindi mi hergun bir isim duyuyoruz ama resmilesen bri sey yok ortada

asabibaba 23.06.2012 14:45

[B]mesajımı silmeseniz noldu sanki küfürmü ettiimm ben burada ismi bende kalan adamın yorumlarını okudukça talcid gaviscon çiğnemekten deli oluyorum aha yine bir yumurta daha gördüm ... hele bir imzalar atılsın takım açığa çıksın ben ban yemek sizlere ayıp etme pahasına ağzıma geleni saycammm şimdilik dişimi sıkıyorum haydi hayırlısı[/B]:mad::mad::mad::mad::mad:

58YIGIDO58 23.06.2012 16:29

[QUOTE=Kokomo;792659]Tespitlerin eksik Rıza Hocam ! Dünyanın en iyi 2 yabancısınıda alsan defansın iyi değilse başarı gelmez !

Navratil - Rajnoch ikilisinin alternatifi 2 oyuncumuz daha olmalı. Hadi diyelim birisi Murat (ki yetersiz şu hali ile) en az 1 iyi stoper daha lazım takıma...

İnşallah haklı çıkmam ...[/QUOTE]

Gardas en önemlisi kaleci ama hickimse konusmuyor kaleci hakkinda
Kaleci iy olsaydi biz bu kadroyla sampiyon bile olurduk

adres58 23.06.2012 16:37

[QUOTE=sivaslikardes58;792688]Gardas en önemlisi kaleci ama hickimse konusmuyor kaleci hakkinda
Kaleci iy olsaydi biz bu kadroyla sampiyon bile olurduk[/QUOTE]

Korcanla sözleşme yapıldı. Milan Borjan kiralık gittiği takımdan geri döndü.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 05:57.