SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   SivasSpor (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Riza hoca 2 senede kac transfer yapti? (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=35296)

Çılgın Türk 20.12.2012 19:46

Riza hoca 2 senede kac transfer yapti?

Riza hoca tam 2 senedir takimin basinda.
4 transfer döneminde kimleri geldi diye merak ettiniz mi?
Iste yaniti..

[B]2010/2011 devre arasi transferleri[/B]

[COLOR="DarkRed"]Lubos Kamenar[/COLOR]
Kamil Grosicki
Jakub Navratil
Michael Eneramo
Korcan Celikay
[COLOR="DarkRed"]Tomás Rada[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Sandro[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Ibrahim Yay[/COLOR]

[B]2011/2012 sezon basi transferleri[/B]

[COLOR="DarkRed"]Mahmut Boz[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Jacques Faty [/COLOR]
Murat Akca
Atilla Koca
[COLOR="DarkRed"]Kivanc Karakas [/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Cihan Özkara [/COLOR]
Milan Borjan
[COLOR="DarkRed"]Kerim Zengin [/COLOR]
Nihat Sahin
Milan Cerny

[B]2011/2012 devre arasu transferleri[/B]

[COLOR="Lime"]Stefan Senecky [/COLOR]
Jan Rajnoch
[COLOR="DarkRed"]Morten Duncan[/COLOR]

2012/2013

Adem Kocak
[COLOR="DarkRed"]Roman Bednár [/COLOR]
Aatif Chahechouhe
[COLOR="Lime"]Abdulkadir Özgen [/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Saban Özel [/COLOR]
Erhan Güven
[COLOR="DarkRed"]Doga Kaya [/COLOR]
Cenk Imsak
Alican Karadag

A2 ve Anadolu Üsküdar takimindan gelenleri listeye almadim.
Riza hoca 5 kaleci transfer etti ama gecen günlerde Sipas Tv'de hic bir kaleciden memnun olmadigini söylüyordu. Memnun olmasi icin sanirim bir 5 kaleci daha transferine gerek duyulacak :D

[COLOR="DarkRed"]Kendisi transfer edip sonra gönderdikleri[/COLOR]
[COLOR="Lime"]Muhtemelen devre arasi gönderecekleri[/COLOR]

sivastatlıbelam 20.12.2012 20:50

Cevap: Riza hoca 2 senede kac transfer yapti?

şaban cenk alican gibi arkadaşları sahada hiç göremedik.belki de iyi oyunculardı belki de takımı sırtlayan oyuncular olacaktı.:confused:

dogan5880 20.12.2012 21:54

yav bu rasmussen nasıl gonderdıler

tavatir 20.12.2012 22:08

Transferde tutan isimler de oldu. Ama tutmayan isimler daha çok olmuş gibi görünüyor.

Şu ana kadar takıma fayda sağlamış transferler olarak ; Grosicki, Eneramo, Navratili, Rajnoch gösterilebilir.

Kıvanç ve Cerny de iyi transferlerdi bana göre. Kıvanç gitti, Cerny ise sakat.

Diğer transferler arasında şu ana kadar çok parlayan olamadı.

DoomsDay58 20.12.2012 22:13

Rıza hoca son Grosicki olayında gözümden düşmüştür bir teknik direktör hata yapar, yanlış transfer yapar ama suçu hep oyunculara atamaz özellikle diğer oyuncuların performansı ortadayken takımın en iyi oyuncularından birine hiç atamaz şu takımda neredeyse her maç verimli olabilen oyuncular Ziya,Grosicki ve oynadığı zaman Mehmet Nas bunların dışındaki oyuncular da bariz performans düşüklüğü var Aatıf da bu oyunculara dahil ama Rıza hoca suçu devamlı olmadık kişilere atıyor biraz kendi oyun sistemine ve tavırlarına özeleştiri yapması gerekiyor artık

ankastre 20.12.2012 22:23

ne futbolcular geldi gitti kimler geldi kimler geçti

DOGU_BEY 20.12.2012 22:51

[B]Rıza hoca 5 kaleci aldık ama hiçbirinden memnun değilim diyor veya mağlubiyet ya da hatalarda hep suçu futbolculara veya taraftara bile yıkmaya çalışıyor..Ama iş öz eleştiriye gelince hiç oralı değil, herkes işine baksın diyor...5 kaleciyi alan da sen bu kalecilerin hikaye olduklarını gören de sen..Neden mertçe çıkıp ben ve ekibim kaleci konusunda sınıfta kaldık diyemiyorsun? Çok faydalı transferler de oldu ilk sezonda fakat gidenler veya harcadıklarını görünce takıma verdiğin zarar ortada..Ondan sonra taraftar Doğayı yolladı 1 milyon euro zarara uğradık demeyi biliyorsun..Acaba senin bu saçma transferlerini toplasak kaç para eder hoca efendi!!![/B]

58megayigido 20.12.2012 23:00

Hocaya sorsan ben degil yonetim yapti ben istemedim der kesin ama ne yapsin o bjk nin kapisinda yatiyordu o donemde sivasspor umrundamiydi

Külhan 20.12.2012 23:16

Bir hoca elestiriyide öz elestiriyide sineye cekmesini bilmeli bir de öyle basinin karsisinda oyuncularini yere vurmamali aklin yolu bir dir yarin bu oyuncudan futbol adina ne alabilirsin birhic öyleise herkesin bir insan oldugunu onlarinda bir izzeti nefis tasidiklarini nicin unutuyorsun sunu iyi bilki onlarin sana ihtiyac duyduklarindan cokdaha sen onlara muhtacsin zira onlar bugün bu takimda yarin bir baska takimda yer bulabilirler senin ise isin kolay degil bunu hep böyle bil.

Cley 20.12.2012 23:30

Diğer takımlar transfer yaparken Rıza hoca Beşiktaş ile flört halindeydi. Beşiktaş almayınca Sivasspor'un başına kaldı. Nerde "taksiden çıkma" futbolcu var doldurdu takıma. Kendini hiç suclamıyor. Bu kadar pişkinlik olmaz arkadaş

Cley 20.12.2012 23:48

Rıza ÇalımBYE diye pankart yaptırsak iceri alırlar mı acaba?

OzkanBaskan 21.12.2012 06:51

[B]İşte istikrarsız bir hocanın transfer politikası onlarca isimden ele avuca sığan 5 - 6 kişi bu adamlar oyuncu felan izlemiyor menejerin biri getiriyor kakalıyor başka açıklaması yok.

Çoğu süperliğ takımlarında yönetim transfer yapar hocaya oynat bu topçuları der bizde ise yetki hocada transferi o yapıyor ve durum ortada daha rıza efendi sana ne yapılsın bana bir söyle.[/B]

35kağan58 21.12.2012 09:26

Bence Rıza Hoca'nın hatalı transferleri kadar, maddi kaynak yetersizliğinin de etkisi var.
Kafasındaki isim olmayınca eksik oyuncu kalmasın diye kaç transfer yapıldı.
Bugün belki de iyi performans sergileyenler hocanın ısrarla isteyip aldırdığı oyuncular da olabilir. Zaten karavana transferlerin çoğu kadro derinliği oluşturmak için alınmış oyuncular.

Serdar63972 21.12.2012 09:34

[QUOTE=Çılgın Türk;822616]Riza hoca tam 2 senedir takimin basinda.
4 transfer döneminde kimleri geldi diye merak ettiniz mi?
Iste yaniti..

[B]2010/2011 devre arasi transferleri[/B]

[COLOR="DarkRed"]Lubos Kamenar[/COLOR]
Kamil Grosicki
Jakub Navratil
Michael Eneramo
Korcan Celikay
[COLOR="DarkRed"]Tomás Rada[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Sandro[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Ibrahim Yay[/COLOR]

[B]2011/2012 sezon basi transferleri[/B]

[COLOR="DarkRed"]Mahmut Boz[/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Jacques Faty [/COLOR]
Murat Akca
Atilla Koca
[COLOR="DarkRed"]Kivanc Karakas [/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Cihan Özkara [/COLOR]
Milan Borjan
[COLOR="DarkRed"]Kerim Zengin [/COLOR]
Nihat Sahin
Milan Cerny

[B]2011/2012 devre arasu transferleri[/B]

[COLOR="Lime"]Stefan Senecky [/COLOR]
Jan Rajnoch
[COLOR="DarkRed"]Morten Duncan[/COLOR]

2012/2013

Adem Kocak
[COLOR="DarkRed"]Roman Bednár [/COLOR]
Aatif Chahechouhe
[COLOR="Lime"]Abdulkadir Özgen [/COLOR]
[COLOR="DarkRed"]Saban Özel [/COLOR]
Erhan Güven
[COLOR="DarkRed"]Doga Kaya [/COLOR]
Cenk Imsak
Alican Karadag

A2 ve Anadolu Üsküdar takimindan gelenleri listeye almadim.
Riza hoca 5 kaleci transfer etti ama gecen günlerde Sipas Tv'de hic bir kaleciden memnun olmadigini söylüyordu. Memnun olmasi icin sanirim bir 5 kaleci daha transferine gerek duyulacak :D

[COLOR="DarkRed"]Kendisi transfer edip sonra gönderdikleri[/COLOR]
[COLOR="Lime"]Muhtemelen devre arasi gönderecekleri[/COLOR][/QUOTE]

Kardeş çok güzel bir konuya değinmişsin...

Şimdi gerek yönetim gerek hoca azıcık darda kalınca taraftara yükleniyorlar ya...

Şu yazılan liste gerek yönetimin gerekse hocanın ayıbıdır.

Keşke bu alınan futbolcuların eğer verildiyse bonservis bedelleri... ödenen maaşları ve satılırken veya gönderilirkenki gelir gider durumunu da yazsaymışınız...

Mesela başkan dedi ya taraftarın yaptığından dolayı Doğla olayı 1 milyona mal oldu... Aslında başkan kendi eliyle kendi açığını verdi.

Biz doğa gibi yarım bir adama yarım sezon için 1 milyon liraya anlaşmıştık dedi. Madem O kadar edecek bir adam Neden gidiyorum deyince gitmesine izin verdiniz? Getir 500 bin git deseydiniz. Bu ve benzeri durumlar varsa taraftar olarak öğrenmek istiyoruz.

Kimse cebinden babasının hayrına Sivasspora para harcamıyor. Taraftarın stada gelirken verdiği 10 liraya atıf yapanlar var ya... Biz digitürke abone oluyoruz, sizler digitürkten eşek yüküyle para alıyorsunuz. Kimsenin harcadığı para cebinden değil. Kimse sivassporu kimse sivaslıyı borçlu çıkarmasın...

namso58 21.12.2012 12:01

cernat demek koşmayan adam demek zaten yeteri kadar bizde var grosicki aatıf gibi bizim sorunumuz defans ve oyun kuramayan doğru düzenli ayağında top tutamayan ön liberolarda ( kadir adem ) sivas ın taş gibi takım olması için
1 : iyi, sağlam TEKNİK bir stoper.
2 : sağlam TEKNİK 2 tane ön libero
3 : hızlı TEKNİK bir forvet
4 : sağlam ve TEKNİK sağ ve sol bek
dikkat ederseniz teknik kelimesini büyük harfle yazdım bir futbolcu teknik değilse isterse her şeyi süper olsun köpek gibi anca topun peşinde koşar.
tavsiye ettiğim topcular
1. erciyesten ragıp, aladdin, sofyan hani ( bazı arkadaşlar gülebilir 2. lig diye önce bi izlesinler )
2. şanlıurfadan forvet tizdel
3. 1461 trabzondan sag bek göksu ( gs maçını izleyenler bilir 5 cigerli )
4. rizeden fahri ön libero
not :gökhan gönül de 2. ligden geldi fenere

ROMANTİK KATİL 21.12.2012 13:06

Hocamız daha kadro kurmaktan oyuncu degişikliginden anlamıyor. Eldeki faydalı oyuncularıda tek tek harcamayı bitirmeyi planlıyor. Hocanın transferden anlamamasını yadırgamamk gerek. Cünkü hiç birseyden anlamıyor.

nuri_58 21.12.2012 22:49

rasmussen kalmalıydı...sakaryadan gelen yanlış hatırlamıyorsam ismi Şabandı.O gitti mi ? Alınacak kaleci yok şuanda doğru düzgün bizim ligimizde.Yabancı kalecilerlede şansımız yaver gitmiyor.Gelen kaleciler hep milli takım kalecileri oluyor ancak bizde aynı performansı gösteremiyorlar.Sırf penaltı atmak için adam almalıyız :D başka türlü olmayacak böyle :D rıza hoca gitsin diyenler . yerine kim gelsin ve ya gelen kişi ne yapabilecek . takım isteksiz oynuyor . suçu hemen hocaya ve ya yönetime atıyorsunuz. rıza hocanın istediği transferlerin hepsi yapılamadı.kendisi bunu defalarca söyledi.devre arası yapılacak takviyelerle düzeliriz diye düşünüyorum.Ligin 25. haftasında ilk 8 de olamazsak bu senede boşa geçmiş olacak bizim için malesef . Çok fazla bireysel hata yapan futbolcumuz var . Düzelmeleri şart yoksa şart yoksa takımda yerleri yok .

Morten58 21.12.2012 22:58

Ya havle ,ya kuvvete ilaha bilahiyl alihiyl aziim.

[B]Arkadaslar , Yigidolar ,,, Ramsussen kalsaydi diyorsunuz , kendisini zaten 6 ayligina kiralik Transfer edebilmistik Celtic'den.[/B]

Iyi oyuncu yoksa niye göndersinler ki???

Çılgın Türk 22.12.2012 01:17

[QUOTE=Morten58;822845]Ya havle ,ya kuvvete ilaha bilahiyl alihiyl aziim.

[B]Arkadaslar , Yigidolar ,,, Ramsussen kalsaydi diyorsunuz , kendisini zaten 6 ayligina kiralik Transfer edebilmistik Celtic'den.[/B]

Iyi oyuncu yoksa niye göndersinler ki???[/QUOTE]

Mahmut Boz ve Rasmussen satin alma opsiyonlu kiralandi!!!!!!
Opsiyon tuzlu gelmis olsa gerek ki opsiyon hakki kullanilmadan gönderildi.
Zaten gönderilmeden önce son maclarda oynatilmiyordu..

58DK 22.12.2012 03:21

Bende hakikaten hicbir anlam veremiyorum transfer politikamiza. Nedense cogu zaman aldigimiz oyuncular ya bonservisi elinde olan oyuncular yada takima girememis oyuncular. Atiyorum neden gidip bir Hollanda liginde bir tane arastirilmis bir genc forvet alinmaz, neden bir Danimarkadan bir defans oyuncusu alinmaz yada Güney Amerikadan kaliteli ve ucuz oyuncular alinmaz.. Bu isin icinde bir sey var ama nedir onu bilemiyorum

avare 22.12.2012 06:57

Bulent uyguna gore cok basarili bence,bulent hocanin son sezonda yaptigi hic bir transfer tutmadi hepsi bostu bence

Morten58 22.12.2012 10:31

[QUOTE=Çılgın Türk;822861]Mahmut Boz ve Rasmussen satin alma opsiyonlu kiralandi!!!!!!
Opsiyon tuzlu gelmis olsa gerek ki opsiyon hakki kullanilmadan gönderildi.
Zaten gönderilmeden önce son maclarda oynatilmiyordu..[/QUOTE]

Mahmut BoZ'u gectim ben , kendisi Murat Boz gibi sarkici olsaymis belki daha iyi olurdu onun icin.

Rasmussen eger alma opsiyonlu olsa bile Celtic gibi Profesyonel bir Külüb onu kolay kolay vermezdi , cünkü Morten Rasmussen , Duncan lakabiyle o aralar cok iyi formdaydi.

mishka 22.12.2012 10:41

Rasmussen'i oynatmıyordu zaten . Yanlış hatırlamıyorsam sayın alma seçeneğinde ödenecek para çok yüksek değildi en azından Eneramo'ya harcanan para ile kıyaslarsak. Ayrıca Rıza Hoca'nın kendi almayıp da gönderdiği futbolcuları da konuşalım. Cihan, Keita daha aklıma gelmeyen diğerleri. Keita'dan daha iyi mücadele eden rakibi bozan bir oyuncu şu an kadromuzda var mı ? Hocanın transfer politikasını anlamak için meclis araştırma komisyonu bile kursanız işin içinden çıkamaz.

58MUAMMER58 22.12.2012 11:03

[b]güzel birkonu tesekkür ederim rıza hoca geldiğinden beri yapılan transferler içinde ele avuca konacak 4 5 oyuncu yavar ya yok keşke bide gönderilenleri yazsanızda kimler gitmiş yeri doldurulamamış takım niye bu halde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkar gelen oyunculardan eneramo grosecki navratil ilk geldiği yıl rada sonradan alınan atıf arada hatalı goller yesede borjan tuttu diğer takımların oyuncularıyla kıyaslansa bile bunlar bile vasat oyuncular kalır diğerlerini saymıyorum bile bi zita agbetu keita mehmet yıldız kıvanç kamanan yerleri dolduralamadı henüz kerim bednar doğa sandro tam bir fiyasko transfer olarak görüyorum rıza hocanın ve yönetimin transfer konusunda nal toplaması takımın durumunun neden böyle olduğunu açıklıyor :mad: ALLAH o bülent uygunu bildiği gibi yapsın güzelim takımı daıttıda bizi böyle sinir hastası paronoyak yaptı :mad:[/b]

Çılgın Türk 22.12.2012 11:15

[QUOTE=Morten58;822867]Mahmut BoZ'u gectim ben , kendisi Murat Boz gibi sarkici olsaymis belki daha iyi olurdu onun icin.

Rasmussen eger alma opsiyonlu olsa bile Celtic gibi Profesyonel bir Külüb onu kolay kolay vermezdi , cünkü Morten Rasmussen , Duncan lakabiyle o aralar cok iyi formdaydi.[/QUOTE]

Celtic onu kolay kolay vermezdi diye birsey yok!
Satin alma opsiyonlu kiralandi. Bunun Türkcesi: 6 kiraliyorsun begenirsen X parayi verip satin aliyoruz demektir.
6 ay sonra x parayi ödemezsen adam kulübüne geri döner. Ödersen senin futbolcun olur!

x= anlasma yapilirken belirlenen satin miktari

mustafa58585858 22.12.2012 11:25

of yiğidom of ..

yigido yakup 22.12.2012 13:04

Riza hoca geldigi ilk senede devre arasi yaptigi transferlerle zirve yapti vede o oyuncular takima direkt katki yaparak ligde kalmamizi sagladi.

2. sene yaptigi transferlerde 2-3 isim haricinde hepsi tuttu vede cok faydali oldular.

3. sene biraki tutmayi kadroya dahi alinacak oyuncu transfer edemedi ayni Bülent Uygun un yaptigi son sene gibi gelenler gidenleri mumla aratti olanlarida performansini düsürerek oynamz etti.

Zaten kaleci konusu tami tamina hüsran Atilla hala bizim takimin kadrosundaya söylenecek tek kelime bile bulamiyorum.

ROMANTİK KATİL 22.12.2012 13:30

Her türlü faktörler konusuluyorda hoca faktörü neden gözden kacıyor. Gelen oyuncu; hocaya bakıs acısı onla diyalogu hocanın davranıs sekli, bunlarda transferde önemli rol oynuyor. Rıza hocayla calısmak isteyecek futbolcu sayısı cok ama cok azdır. Herkes görüyor okuyor sonucta. Rıza hoca ikili ilişkilerde cok büyük tutarsızlıklar sergiliyor. Desteklemeye gelen taraftarı bile elinin tersiyle itiyor. Ben hiç bir futbolcumuzun cıkıpta hocamızı cok seviyoruz dedigini hiç görmedim. Futbolcu gelirken bunlarıda göz önüne koyup geliyor.

58DK 23.12.2012 01:55

[QUOTE=Morten58;822867]Mahmut BoZ'u gectim ben , kendisi Murat Boz gibi sarkici olsaymis belki daha iyi olurdu onun icin.

Rasmussen eger alma opsiyonlu olsa bile Celtic gibi Profesyonel bir Külüb onu kolay kolay vermezdi , cünkü Morten Rasmussen , Duncan lakabiyle o aralar cok iyi formdaydi.[/QUOTE]

Yaniliyosun gardas, Morten Rasmussen ozamanlar formda olmadigi icin kiralandi ve formda degildi. Uzun zamandir formda degil o. Kendisine kulüb bulunmasini istiyorlardi. Iyi bir futbolcuydu ama formda degildi ondan dolayi almadigimiza sevindim.

FORZA SİVAS 58 23.12.2012 10:55

grosicki,navratil,rajnoch,cerny,eneramo,aatıf bunlar çok iyi transferler diğerleri ise mecburiyetten alındılar baskan vermedi parayı hoca napsın

WEZ Format +2. Şuan Saat: 00:49.