SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Yiğido Gençlik (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Sivas Elazığ Kardeşliği.. (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=36106)

Mete209 22.05.2013 19:33

Cevap: Sivas Elazığ Kardeşliği..

Bu dostluğu bozmayalım. Bizi en iyi bizim gibi doğu takımları anlar.

Selam olsun Gakkoşlara!

KIZILCAN 22.05.2013 22:37

Bu dostluğu sorgulamaya ya da abartmaya gerek yok.En nihayetinde güzel görüntüler ve sporu çirkinleştirmeye çalışanlara ve kutuplaşmaya gidenlere güzel bir cevap olmuş.Devamını dilerim.

şarkışla 58 22.05.2013 22:41

Ebedi dostluklar dileğiyle

migroArmis 22.05.2013 23:13

Cevap: SivasElazığ Kardeşliği..

[QUOTE=poyrazer5858;856129]herşeye neden olumsuz açıdan yaklaşıyorsun be birader.
anlayamadığın şeyi sevabına ben izah edeyim , ibugüne kadar sivaslılarla elazığlılar arasında bir husumet yaşanmamıştır. ayrıca elazığla sivas insanının özellikleri birbirlerine benzer. milliyetçi, muhafazakar insanlardır.[/QUOTE]

İzninizle ben biraz daha açayım...Anadolu genelinde milliyetçi muhafazakar bir yapıya sahiptir..Lakin tribün yakınlaşması bence bu yapıyla alakalı değil...Hemen hemen her ilde milliyetçi bir yapı bulabilirsiniz..Bu yakınlaşma bence seyirci profili ile alakalı...Elazığlı insanıda Sivas insanıda ağır kalıplı bir yapıya sahip ...Yani bir müsabakada ne rakip seyirciyi tahrik eder nede kendi takımına gerekli desteği verir.. Verse bile bence yeterli değildir.Amacı sadece beyefendi gibi müsabaka izlemek beyefendi gibi oradan ayrılmaktırBen bu yapıyı Denizli insanındada gördüm...O kadar sakin bir yapı vardırki yanlış hatırlıyor olabilirim ama stadlarında tel örgü bile yoktur..Bizim Bursada milliyetçidir.Ankarada öyle .. Ama ne acıdırki daha düne kadar bir çok müsabakada gelen rakiplerin bir çoğuyla harbe gidercesine bir oluşuma girmişlerdir..Rakibi bozmak rakip seyirciyi alt etmek için yapmadıkları olay kalmamıştır...Ben küme düştükten sonra süper lige çıktığımız ilk yıl b.jimnastik maçını hatırlarım ..hatırlamaz olayım..Rakip seyirci yoktu Allahtan ...Olsa idi felaket olurdu ..katliam olurdu...Konuyu fazla dağıtmadan şu söylenebilir Elazığ ve Sivas tribün kültürü aynı olmalı ki (istisnai hoş olaylarda vesile olmuş olabilir) bu iki tribün kardeş gibi yakınlaşmıştır...Bu harika bir olay devamını temenni ediyorum...

nightmare58 24.05.2013 11:31

[QUOTE=migroArmis;856783]İzninizle ben biraz daha açayım...Anadolu genelinde milliyetçi muhafazakar bir yapıya sahiptir..Lakin tribün yakınlaşması bence bu yapıyla alakalı değil...Hemen hemen her ilde milliyetçi bir yapı bulabilirsiniz..Bu yakınlaşma bence seyirci profili ile alakalı...Elazığlı insanıda Sivas insanıda ağır kalıplı bir yapıya sahip ...Yani bir müsabakada ne rakip seyirciyi tahrik eder nede kendi takımına gerekli desteği verir.. Verse bile bence yeterli değildir.Amacı sadece beyefendi gibi müsabaka izlemek beyefendi gibi oradan ayrılmaktırBen bu yapıyı Denizli insanındada gördüm...O kadar sakin bir yapı vardırki yanlış hatırlıyor olabilirim ama stadlarında tel örgü bile yoktur..Bizim Bursada milliyetçidir.Ankarada öyle .. Ama ne acıdırki daha düne kadar bir çok müsabakada gelen rakiplerin bir çoğuyla harbe gidercesine bir oluşuma girmişlerdir..Rakibi bozmak rakip seyirciyi alt etmek için yapmadıkları olay kalmamıştır...Ben küme düştükten sonra süper lige çıktığımız ilk yıl b.jimnastik maçını hatırlarım ..hatırlamaz olayım..Rakip seyirci yoktu Allahtan ...Olsa idi felaket olurdu ..katliam olurdu...Konuyu fazla dağıtmadan şu söylenebilir Elazığ ve Sivas tribün kültürü aynı olmalı ki (istisnai hoş olaylarda vesile olmuş olabilir) bu iki tribün kardeş gibi yakınlaşmıştır...Bu harika bir olay devamını temenni ediyorum...[/QUOTE]

Ankaragücü'nün yaşadığı sıkıntılar ortada ama şampiyonluğa oynadığımız sene Sivasspor'umuzu tribünlere çağırdılar, bu sene şampiyon Anadolu'dan şeklinde tezahürat yaptılar. Bence taraftar grupları adamına göre muamele yapıyor.

migroArmis 24.05.2013 18:35

[QUOTE=nightmare58;857070]Ankaragücü'nün yaşadığı sıkıntılar ortada ama şampiyonluğa oynadığımız sene Sivasspor'umuzu tribünlere çağırdılar, bu sene şampiyon Anadolu'dan şeklinde tezahürat yaptılar. Bence taraftar grupları adamına göre muamele yapıyor.[/QUOTE]

Araştırınız doğru olduğunu göreceksiniz... bu dediğiniz olayı Bursaspor taraftarı da yaptı üstelik sadece Sivasspor maçında değil Sivasspor şampiyonluğa oynadığı yıl Bursa da oynanan hemen hemen tüm Bursaspor maçlarında tribünümüzde ''Bu sene şampiyon Anadoludan'' tezahuratı yapıldı...Asla mümkün olmayacak bir olay daha oldu Bursada ..Ankaragücü haricinde tribünümüzde açılan tek bayrak Sivasspor bayrağı olmuştur...Bursasporlu olduğum için söylemiyorum ama her anını yaşayan biri olarak sizin şampiyonluğunuzu Bursa o kadar istediki bunu görmeniz lazımdı...

tavatir 24.05.2013 20:29

[QUOTE=migroArmis;857160]Araştırınız doğru olduğunu göreceksiniz... bu dediğiniz olayı Bursaspor taraftarı da yaptı üstelik sadece Sivasspor maçında değil Sivasspor şampiyonluğa oynadığı yıl Bursa da oynanan hemen hemen tüm Bursaspor maçlarında tribünümüzde ''Bu sene şampiyon Anadoludan'' tezahuratı yapıldı...Asla mümkün olmayacak bir olay daha oldu Bursada ..Ankaragücü haricinde tribünümüzde açılan tek bayrak Sivasspor bayrağı olmuştur...Bursasporlu olduğum için söylemiyorum ama her anını yaşayan biri olarak sizin şampiyonluğunuzu Bursa o kadar istediki bunu görmeniz lazımdı...[/QUOTE]

İnanın aynısı Sivas'ta Bursaspor için yapıldı. Bursaspor'un şampiyon olması gerçekten çok istendi. Halbuki başka bir yer olsa belki de şampiyonluğu kaçırdıktan sonra Bursaspor'un da kaçırması istenebilirdi. Bu güzel diyalogların örnek gösterilmesi iyi olur.

B.DUMANLI 25.05.2013 09:21

[QUOTE=Turan 59;856120]Bu kardeşlik nereden geliyor.Biri bana açıklar mı? Elazığspor'un ilk yarıdaki konumu nedeniyle son lig maçını bizimle kendi sahalarında oynayacakları için bu sempatinin ondan geldiğini düşünüyorum.Yani durumları kötü olursa,son maçta bizden medet bekledikleri hissi uyandı bende.Doğrusu da bu zaten.Yok sa durduk dururken bu yakınlaşma başka türlü izah edilemez.[/QUOTE]

Bende ayni fikirdeyim ,hafizami zorluyorum 2.ligde oynadigimiz zamanlar böyle iki sehir arasinda bir dostluk yoktu.
Hatta husumet vardi bu sezon Elazig süperlige ciktigindan beri Sivas´a bir ilgi,bir alaka bakalim önümüzdeki sezonlardada bu ilgi devam edecekmi?
Elazig´a birseyler oldu vesselam...

poolat58 26.05.2013 14:01

KAYSERİ'DE

[IMG]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/941467_10201320028711081_13909682_n.jpg[/IMG]

hasanpolat44 26.09.2013 08:40

sizlerden yine aynı şeyleri bekliyoruz gençler öncülük sizde..

WEZ Format +2. Şuan Saat: 14:56.