SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=35)
-   -   4 Eylül Stadinda basima gelen üzücü olay (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=35027)

AYDIN1985 27.10.2012 12:41

4 Eylül Stadinda basima gelen üzücü olay

[FONT="Arial Black"]Sesimi birilerine duyarabilrimiyim bilmiyorum ama gercekten cok üzüldügüm bir olay Sivas 4 Eylül Stadinda Bursa macinda basima geldi. Sivasspor asigi bir gurbetci olarak bursa macina 3 tane maratondan bilet aldim ve Yetiskin iki kuzenimle maca gittik. dönen kapilardan tam girecektik´ki, gözlüklü Sivil bir Görevli kuzenlerimin ikisini ayni anda bir kapidan gecmelerini istedi ve biletleri kapiya tutmak icin elimizden aldi fakat biletin birini bize geri vermedi. biletin birini niye vermedigini sordugumuzda ise, sizin yeriniz belli gidin oturun birsey olmaz dedi. biz israrla bileti istedik vermedi, bize neden olarak cocuklarin bedava girdigi icin bazen kapidan gecemediklerini ve onun icin bileti kapiya tutmak icin vermedigini söyledi. biz satada girdik yerimizi aldik 3 kisi, maca dakikalar kala biri geldi kalk burasi benim yerim deyip kuzenimi kaldirmak istedi, SASIRDIK nasil olur bu ya dedik. gelen adama o biletin bizim biletimiz oldugunu ve kapidaki güvenligin (görevli) o bileti bize geri vermedigini anlatmaya calissakta anlatamadik. kuzenimin biri hemen firladi ve o sivil olan güvenlikcinin yanina gitti ve durumu söyledi, güvenlikci tamam ben geliyorum simdi hallederiz deyip kuzenimi gönderdi. baktik gelen yok diger kuzenim gitti bu sefer ayni görevliye niye gelmiyorsun diye, ona verdigi cevap git bos bir yere otur ne olacak sanki gibi laflar deyip yolladi, kuzenim orda bagirsada cagirsada netice degismedi. En üzücü seylerden biride bu olan bitenin Türk Polsinin gözü önünde olmasi ve göz göre göre insanin hakki yenilmesi.

Dikkat edin sizinde basiniza gelmesin.[/FONT]

keko 58 27.10.2012 13:07

Cevap: 4 Eylül Stadinda basima gelen üzücü olay

[QUOTE=AYDIN1985;812370][FONT="Arial Black"]Sesimi birilerine duyarabilrimiyim bilmiyorum ama gercekten cok üzüldügüm bir olay Sivas 4 Eylül Stadinda Bursa macinda basima geldi. Sivasspor asigi bir gurbetci olarak bursa macina 3 tane maratondan bilet aldim ve Yetiskin iki kuzenimle maca gittik. dönen kapilardan tam girecektik´ki, gözlüklü Sivil bir Görevli kuzenlerimin ikisini ayni anda bir kapidan gecmelerini istedi ve biletleri kapiya tutmak icin elimizden aldi fakat biletin birini bize geri vermedi. biletin birini niye vermedigini sordugumuzda ise, sizin yeriniz belli gidin oturun birsey olmaz dedi. biz israrla bileti istedik vermedi, bize neden olarak cocuklarin bedava girdigi icin bazen kapidan gecemediklerini ve onun icin bileti kapiya tutmak icin vermedigini söyledi. biz satada girdik yerimizi aldik 3 kisi, maca dakikalar kala biri geldi kalk burasi benim yerim deyip kuzenimi kaldirmak istedi, SASIRDIK nasil olur bu ya dedik. gelen adama o biletin bizim biletimiz oldugunu ve kapidaki güvenligin (görevli) o bileti bize geri vermedigini anlatmaya calissakta anlatamadik. kuzenimin biri hemen firladi ve o sivil olan güvenlikcinin yanina gitti ve durumu söyledi, güvenlikci tamam ben geliyorum simdi hallederiz deyip kuzenimi gönderdi. baktik gelen yok diger kuzenim gitti bu sefer ayni görevliye niye gelmiyorsun diye, ona verdigi cevap git bos bir yere otur ne olacak sanki gibi laflar deyip yolladi, kuzenim orda bagirsada cagirsada netice degismedi. En üzücü seylerden biride bu olan bitenin Türk Polsinin gözü önünde olmasi ve göz göre göre insanin hakki yenilmesi.

Dikkat edin sizinde basiniza gelmesin.[/FONT][/QUOTE]

[B]Yazilari icin tsk. Arkadasim ( ne Adamlar var :rolleyes: ).......

ben 1,5 hafta sonra Sivastayim ve Eskisehir macina gidecem ve bakalim ne olacak Stad da :)
[/B]

izmirliyigido 27.10.2012 13:08

Sivasspor stadında bu ve buna benzer, güvenlik zaafiyetleri, taraftar mağduriyetleri, özel güvenlik hataları, güvenlikçilerin keyfi tutumları, taraftara 2. hatta, 3. sınıf insan muameleleri, deplasman taraftarı gibi davranışlar, giriş ve çıkışta yaşatılan zorluklar aldı başını gidiyor. Artık [B]YÖNETİCİLERİN[/B] bu işe bir el atması, Emniyetin daha olumlu ve iyimser davranması, [B]ÖZEL GÜVENLİK FİRMASININ[/B] kulağının ÇEKİLMESİ veya [B]DEĞİŞTİRİLMESİ gerekiyor![/B]..

.

AYDIN1985 27.10.2012 13:15

[QUOTE=keko 58;812371][B]Yazilari icin tsk. Arkadasim ( ne Adamlar var :rolleyes: ).......

ben 1,5 hafta sonra Sivastayim ve Eskisehir macina gidecem ve bakalim ne olacak Stad da :)
[/B][/QUOTE]

tek gidersen sorun olmaz gibime geliyor ;)

beles giren yine girsin o benim meselem degil, ama gitsin bos bir yere otursun yada ayakta izlesin.

böyle görevlileri sikayet edebilecegimiz bir yer yokmu arkadaslar.

AYDIN1985 27.10.2012 13:20

[QUOTE=izmirliyigido;812372]Sivasspor stadında bu ve buna benzer, güvenlik zaafiyetleri, taraftar mağduriyetleri, özel güvenlik hataları, güvenlikçilerin keyfi tutumları, taraftara 2. hatta, 3. sınıf insan muameleleri, deplasman taraftarı gibi davranışlar, giriş ve çıkışta yaşatılan zorluklar aldı başını gidiyor. Artık [B]YÖNETİCİLERİN[/B] bu işe bir el atması, Emniyetin daha olumlu ve iyimser davranması, [B]ÖZEL GÜVENLİK FİRMASININ[/B] kulağının ÇEKİLMESİ veya [B]DEĞİŞTİRİLMESİ gerekiyor![/B]..

.[/QUOTE]

dogru söylüyorsun gardas, simdi benim o sirketten 10 lira alacagim var :D

Kasım Öktem 27.10.2012 13:31

Kapıdaki güvenlikçiler tam bir fiyasko.
Benzer bir olay da benim başıma geldi. Biletimi aldı, koçanı sisteme tuttu bileti okumuyor dedi. Siz birlikte girin dedi arkamdakine. Nasıl okumuyor dedim, itiraz ettim. Elindeki koçanın numarasına baktım benimkinden farklıydı, yanlış koçanı okutuyorsun elindekileri göster dedim. Pardon karıştırmışım diyerek benim koçanımı okutturdu sonra.
Itiraz etmesem 1 bilet cebe atacak, o biletle bir paket sigara karşılığı turnikeden 2 kişi geçirecekti belki.
Genelleme yapmak istemiyorum ama kapıdaki görevliler arasında üçkağıtçı çok.

AvRuPaNiNKrALi58 27.10.2012 13:33

[QUOTE=AYDIN1985;812373]tek gidersen sorun olmaz gibime geliyor ;)

beles giren yine girsin o benim meselem degil, ama gitsin bos bir yere otursun yada ayakta izlesin.

böyle görevlileri sikayet edebilecegimiz bir yer yokmu arkadaslar.[/QUOTE]

Orda´ki güvenlikce beyfendi bence biletleri su´dan ucuza 3-4 liraya satip cebine üc bes kurus sokuyodur...

bence artik bu gibi konulara yönetim biraz dikkatli davranmali

AYDIN1985 27.10.2012 13:45

[QUOTE=S.s.Yigido;812376]Kapıdaki güvenlikçiler tam bir fiyasko.
Benzer bir olay da benim başıma geldi. Biletimi aldı, koçanı sisteme tuttu bileti okumuyor dedi. Siz birlikte girin dedi arkamdakine. Nasıl okumuyor dedim, itiraz ettim. Elindeki koçanın numarasına baktım benimkinden farklıydı, yanlış koçanı okutuyorsun elindekileri göster dedim. Pardon karıştırmışım diyerek benim koçanımı okutturdu sonra.
Itiraz etmesem 1 bilet cebe atacak, o biletle bir paket sigara karşılığı turnikeden 2 kişi geçirecekti belki.
Genelleme yapmak istemiyorum ama kapıdaki görevliler arasında üçkağıtçı çok.[/QUOTE]

sen uyaniklik yapmissin, biz macin heyecani ile güme gittik.

[QUOTE=AvRuPaNiNKrALi58;812377]Orda´ki güvenlikce beyfendi bence biletleri su´dan ucuza 3-4 liraya satip cebine üc bes kurus sokuyodur...

bence artik bu gibi konulara yönetim biraz dikkatli davranmali[/QUOTE]

Allah onlardan sorsun, artik satiyormu bedavami veriyor. yahu bileti adama veriyorsun (satiyorsun) bari adama söyle bos bir yere otursun.

58MUAMMER58 27.10.2012 13:51

[b]yönetim kendi güvenlik şirketinimi kurar mevcut güvenlik şirketiylemi konuşur emniyet müdürüylemi konuşur bilemem vatandaşın böyle güvenlik rezaletinden mağduriyetini gidermesi gerekir sonra stad dolmuyor kimse gelmiyor deniliyor bu stadın aynı yerine 50 bin kişilik modern stad yapsan nolurki aynı çile yasanacaksa inşallah yönetimden birileri duyarda harekete geçer[/b]

kursad1981 27.10.2012 14:03

bundan sonra basına boyle bı durum gelen bı arkadas olursa olayı goruntuler burda da yayınlarsa daha cok ses getırır bı daha hıcbı guvenlıkcı bu kımsenın bıletını alamaz yoksa aynı tas aynı hamam devam eder senden almaz oburunden alır aynı tas aynı hamam devam eder

WEZ Format +2. Şuan Saat: 01:39.