SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Köşe Yazarları (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=68)
-   -   İrlandalılar yine sahnede! (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=33059)

HababamHa 03.11.2011 07:13

İrlandalılar yine sahnede!

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559][img]http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559[/img][/url]

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Sivas’ta oynayacağı maçlar öncesinde hep ihanet olur, nankörlük olur, bunu da gözlerimle gördüğüm için çok ağırıma gider! Yarın oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi de yine aynı ihanetler, nankörlükler olacak, yine kuş kaldırmada sınır tanınmayacak!

Her defasında tekrarlıyorum ama bir kez daha hatırlatmakta yarar var; Böyle maçlarda Sivas’a ve Sivasspor’a ihanet edenler, aslen Sivaslı olmayan, ama Sivas’da yaşayanlar değil, onların başka takımların peşinden koşmasına hiçbir lafım olmadı, olamazda zaten! Benim kastettiğim, Sivaslı olan, Sivas’da ikamet eden ve ekmek parasını bu şehirden kazanıp,Fener’e,Galatasaray’a ve Beşiktaş’a yalakalık edenleridir. Hava alanından başlayan, Fener’in kaldığı otelde tavan yapan yalakalık,maçta ihanete dönüşecektir. 2005 yılından bu yana hep aynı manzarayı gördüğüm için olacakları az çok tahmin ediyorum. Fener’le oynadığımız her maçta, onlara ayrılan tribünde “ SİVAS GFB” pankartı görüyorum. Belikli bu pankartı “ içimizdeki İrlandalılar” hazırlamış. Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir duygudur? Bu nasıl bir zihniyettir? Doğup büyüdüğün şehrin takımı dururken, başka takımın peşinden koşacaksın, hatta bir adım daha ileri gidip, iki takım arasında oynanan maçta karşı tarafta olacaksın. Bu pankartı asanlara buradan sesleniyorum; Kardeşim mademki, Sivas sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, o zaman orada yazan “ SİVAS” kelimesini çıkarın! Siz bunun yazılmasından ve oraya asılmasından utanmıyorsunuz ama utananları ve rahatsız olanları unutmayın!

Kimse bana “ İnsanlar özgürdür, renkler ve zevkler tartışılmaz” gibi bu konuyla alakasız şeyler söylemesin. Bakın size bir örnek;Önümüzdeki hafta Türkiye’nin Hırvatlarla oynayacağı maçta bir Türk’ün rakibi desteklemesi kabul edilemezse,buda aynısıdır,dolayısıyla bunuda kabul etmemiz mümkün değildir,kimse kusura bakmasın!

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR
Yarınki maçın hakemi Cüneyt Çakır, zaten bu isim bekleniyordu da. Niye yalan söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın hakemliğini seven birisi değilim. Çünkü geçmişte, Sivasspor aleyhine bariz çok yanlış düdükler çaldı. Ama şartlar ve son zamanlardaki hakem hataları bizi öyle noktaya getirdi ki Cüneyt Çakır’ı mumla arar olduk. Çakır, Sivasspor’un en son 25 Eylül’de oynadığı ve 3-0 yendiği maçı yönetmişti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği kritik maçları genellikle Sivasspor kazanıyor, hem de farklı skorlarla. Dilerim yarında aynısı olur ve Sivasspor kazanır.

Elimde böyle bir istatistik yok ama Sivasspor’un ligin en fazla gol pozisyonuna giren 3 takımın birisi olduğu kesin.Son oynadığı iki maçta ( Mersin ve Beşiktaş) 20’ye yakın net gol pozisyonun girmek kolay değil. Tabi bu kadar çok pozisyonlardan sadece ikisini değerlendirmekte ayrıca üzerinde durulması gereken bir olay. Son maçta Beşiktaş’la deplasman da oynuyorsun ve tam 5 tane net pozisyondan sadece birini gole çeviriyorsun. Böyle maçlarda pozisyona girmek kolay değil, giriyorsan da hiç olmazsa yarısını değerlendirmek gerkir.

Abdullah YİĞİT

Ferhat06 03.11.2011 07:58

Cevap: İrlandalılar yine sahnede!

[QUOTE=Hedef58;750055][url=http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559][img]http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559[/img][/url]

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Sivas’ta oynayacağı maçlar öncesinde hep ihanet olur, nankörlük olur, bunu da gözlerimle gördüğüm için çok ağırıma gider! Yarın oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi de yine aynı ihanetler, nankörlükler olacak, yine kuş kaldırmada sınır tanınmayacak!

Her defasında tekrarlıyorum ama bir kez daha hatırlatmakta yarar var; Böyle maçlarda Sivas’a ve Sivasspor’a ihanet edenler, aslen Sivaslı olmayan, ama Sivas’da yaşayanlar değil, onların başka takımların peşinden koşmasına hiçbir lafım olmadı, olamazda zaten! Benim kastettiğim, Sivaslı olan, Sivas’da ikamet eden ve ekmek parasını bu şehirden kazanıp,Fener’e,Galatasaray’a ve Beşiktaş’a yalakalık edenleridir. Hava alanından başlayan, Fener’in kaldığı otelde tavan yapan yalakalık,maçta ihanete dönüşecektir. 2005 yılından bu yana hep aynı manzarayı gördüğüm için olacakları az çok tahmin ediyorum. Fener’le oynadığımız her maçta, onlara ayrılan tribünde “ SİVAS GFB” pankartı görüyorum. Belikli bu pankartı “ içimizdeki İrlandalılar” hazırlamış. Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir duygudur? Bu nasıl bir zihniyettir? Doğup büyüdüğün şehrin takımı dururken, başka takımın peşinden koşacaksın, hatta bir adım daha ileri gidip, iki takım arasında oynanan maçta karşı tarafta olacaksın. Bu pankartı asanlara buradan sesleniyorum; Kardeşim mademki, Sivas sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, o zaman orada yazan “ SİVAS” kelimesini çıkarın! Siz bunun yazılmasından ve oraya asılmasından utanmıyorsunuz ama utananları ve rahatsız olanları unutmayın!

Kimse bana “ İnsanlar özgürdür, renkler ve zevkler tartışılmaz” gibi bu konuyla alakasız şeyler söylemesin. Bakın size bir örnek;Önümüzdeki hafta Türkiye’nin Hırvatlarla oynayacağı maçta bir Türk’ün rakibi desteklemesi kabul edilemezse,buda aynısıdır,dolayısıyla bunuda kabul etmemiz mümkün değildir,kimse kusura bakmasın!

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR
Yarınki maçın hakemi Cüneyt Çakır, zaten bu isim bekleniyordu da. Niye yalan söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın hakemliğini seven birisi değilim. Çünkü geçmişte, Sivasspor aleyhine bariz çok yanlış düdükler çaldı. Ama şartlar ve son zamanlardaki hakem hataları bizi öyle noktaya getirdi ki Cüneyt Çakır’ı mumla arar olduk. Çakır, Sivasspor’un en son 25 Eylül’de oynadığı ve 3-0 yendiği maçı yönetmişti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği kritik maçları genellikle Sivasspor kazanıyor, hem de farklı skorlarla. Dilerim yarında aynısı olur ve Sivasspor kazanır.

Elimde böyle bir istatistik yok ama Sivasspor’un ligin en fazla gol pozisyonuna giren 3 takımın birisi olduğu kesin.Son oynadığı iki maçta ( Mersin ve Beşiktaş) 20’ye yakın net gol pozisyonun girmek kolay değil. Tabi bu kadar çok pozisyonlardan sadece ikisini değerlendirmekte ayrıca üzerinde durulması gereken bir olay. Son maçta Beşiktaş’la deplasman da oynuyorsun ve tam 5 tane net pozisyondan sadece birini gole çeviriyorsun. Böyle maçlarda pozisyona girmek kolay değil, giriyorsan da hiç olmazsa yarısını değerlendirmek gerkir.

Abdullah YİĞİT[/QUOTE]

Abdullah kardeş yine yiğitçe yazmış kalemine yüreğine sağlık.Hepimizin içinden geçen dost meclislerinde yakındığımız bir mevzu.Lakin şu irlandalı tabirini biraz yanlış kullanıyoruz sanki ihanet eşittir irlandalı gibi.Halbuki irlandalılar,cesur yürek filminden hatırlanacağı üzere özgürlüğüne düşkün, ingilizlere asırlarca boyun eğmeyen soylu bir halk.

58MUAMMER58 03.11.2011 08:32

ABDULLAH BEY yine herzaman olduğu gibi katıksız sivaslıların kafasından geçen düşüncelerini yazmış yazdıklarının son noktasına kadar katılıyorum ben de sivaslı olupta başka takımları tutanları onların tribününde sivas aleyhine bağırmalarını hazmedemiyorum bunun adına HAİNLİK denir irlandalı demek onları yüceltir irlandalıların bile şerefi var mademki sivası sevmek sivassporu sevmek bu çakallara zull geliyor bana göre topraklarımızı ekip biçmesin hastanemizi pastanemizi postanemizi yolumuzu kullanmasınlar analarınıda alıp defolup gitsinler bjk ye mecidiyeköye fenerbahçeye göçsünler en doğrusu bu olur :mad:lafım bu takımlardan birini ve sivasıda tutanlara iki takım arasındaki maçlarda yürekten sivasın kazanmasını isteyenlere onların arasında sivas aleyhine bağırmayanlara değil onlar kendilerini iyibilir hepsinede lanet olsun :mad:

zkrllh58 03.11.2011 09:41

karakter meselesi ...........

favori58 03.11.2011 09:57

Abi yazı için tebrik ederim,tam içimizdekilerini yazmışsın sağol.
Acaba bu adi insanlar bu yazıyı okuyunca ne yapacaklar

infial§ 03.11.2011 10:40

abdullah abı'nın dediği "irlandalı"lar,it,çakal takımı istanbul'un mahalle takımlarını destekleyerek sivas'a bır gayserılı'den bır trabzonlu'dan daha çok zarar verıyor

bulentt07 03.11.2011 10:48

Yazınıza yuzde yuz katılıyorum ben ayrı bir irlandalı grubunuda ekleyim Rıza hocanın basarısız olması ıcın dolayısı ıle Sivassporun Basarısız olması icin fırsat bekleyen her puan kaybında Rıza hocayı Suclayan alınan puanlarda Rıza hocadan bahsetmeyenlerde enaz gfb sivas yazanlar kadar irlandalıdır.Hala kalıp düsecegi belli olmayan takıma sahip cıkan transfer yapabilen (sonu belirsiz takıma futbolcu getirmek kolaymı) Bu Sivas asıgı hocamıza laf eden irlandalılarıda Allaha havale ediyorum.

falcon58 03.11.2011 11:44

[QUOTE=Hedef58;750055][url=http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559][img]http://resimzade.com/Show.html?i=33633&token=5559[/img][/url]

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR

Abdullah YİĞİT[/QUOTE]
Gercek Sivaslıların duygularına tercuman oldugunuz icin tessekkürler...

58 SiVaSıM 58 03.11.2011 15:34

helal olsun sana SİVASLI OLUPTA SİVASSPORU TUTMAYANLAR KAYPAKTIR!!!!

şuayip bütün 03.11.2011 15:35

böylesi insanlar hayatta hic bir amaclarıda hedeflerıde olmayan counlukla bırlıkte hareket eden insanlar bunlar. bunlarınki özentıden başka bişey deyil sivas birsefer şampıyon olsun buseferde sivassporlu olurlar yanı karekterden gelen bişey bunu engelleyemeyız.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 18:23.