SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Bülent Hocanın Maç Yorumu (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32777)

SivasSpor.Com 18.09.2011 20:21

Bülent Hocanın Maç Yorumu

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories/maclogo/1.sivasspor_logo.jpg[/IMG]

Öncelikle Eskişehirspor’u aldığı galibiyetten dolayı kutlamak istiyorum. Biraz sonra söyleyeceklerimin Eskişehirspor ile uzaktan yakından ilgisi yok.

Biz her maçımıza aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz ama maalesef bugün gördüğümüz hakem arkadaşımız, büyük bir ciddiyetle hazırlanıp gelmemiş buraya. Biz bunun altında artık bazı şeyler düşünmeye başladık. Hakem bugün gerçekten şok edici bir yönetim gösterdi. Bugün aldığımız skorun bahanesi değil bu.

Süper Lig’de aşağı yukarı bütün takımlar denk güçte. Maçta yapılan bir takım hatalar skora net olarak etki ediyor. Maç 2-0 iken Veysel’in Eneramo’yu sarılarak indirdiği verilmeyen bir penaltı var. Geçen hafta bizim aleyhimize verilmeyen 2 penaltı var. Bu iki penaltı pozisyonunu yorumcu arkadaşlarımın incelemesini istiyorum. O penaltının sonucunda rakip takım on kişi kalacak. Seyirci desteğiyle sonuç çok farklı olabilir.

Kalecimizin atıldığı pozisyonda ofsayttan yediğimiz bir gol var. Herkes isyan ediyor ofsayt diye. Ondan sonra kalecimizi oyundan attı. En sonunda yapacağını yaptı. Rasmussen yemin ediyor ben dokunmadım diye zaten Batuhan yere bile düşmedi tam anlamıyla. Hakem sonra ben de hata yapabilirim demiş.

Bugün Türk futboluna yakışmayacak bir hakem örneği gördüm. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum ben yaklaşık 20 yıldır antrenörlük yapıyorum bu kadar kötü yönetilen bir maç görmedim. Hem Sivas için hem de hakem için çok kötü bir maç oldu. Böyle bir yönetimin sonucunda söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum.

Rıza Hocayı bile neden oyundan attığını anlayamıyorum. Rıza Hoca Türkiye’nin en beyefendi hocalarından bir tanesidir. Alkışladığı için attım diyor. Belki kendi oyuncusunu alkışladı. Bu kadar insan psikolojisinden anlamayan, 22 delikanlının mücadelesinden pay çıkartamayan, onların psikolojisinden anlayamayan bir insan nasıl olursa Süper Lig’de maç yönetebilir anlayamıyorum.

En ufak bişey söylediğimizde hemen sertlikle üzerimize geliyorlar. Maçın ardından gittim tüm samimiyetimle söylüyorum tekbir ettim. Bana "benle dalga geçiyorsun" dedi. Benimle dalga geçiyorsun demesi bu maçı gerçekten çok kötü yönettiğinin itirafıdır. Bugün futbol konuşmak isterdik ama hakem konuşuyorum çok üzgünün bunun için.

Bu maçın yarasını sarmamız gerekiyor en kısa zamanda. Yaralarımızı sarıp Ankaragücü maçından en iyi sonucu almamız gerekiyor.

[B]Navratil: Kartlarla oyunun dengesini kaybettik[/B]

İlk yarıda iyi bir futbol sergilediğimizi düşünüyoruz. Talihsiz bir gol yedik golde yapacağımız bir şey yoktu. 2. yarı olmaması gereken bir kırmızı kart gördük. Oyunun dengesini tamamen değiştirdi. Bu yüzden beklemediğimiz bir maç ve beklemediğimiz bir sonuç oldu.

[B]Rasmussen: Beklemediğimiz bir yenilgi aldık[/B]

Arkadaşımın dediği gibi ilk yarı iyi bir futbol ortaya koyduk. İyi bir savaş verdik. Erken bir frikik golü geldi. Golün de her zaman bu şekilde atılacağını düşünmüyorum biraz şansın da etkisi vardı bence. Sonra skoru dengelemeye çalıştık. Bu durumu düşünce daha sonra skoru dengelemek pek kolay olmuyor açıkçası. Beklemediğimiz bir yenilgi aldık.

HALIL 18.09.2011 20:25

Cevap: Bülent Hocanın Maç Yorumu

artik ne desek bos dilimizde tuy kalmadi...allah sonumuzu hayirli etsin insallah bu zor donemi atlattiriz

Salim58 18.09.2011 20:26

[B][I]Bülent hoca hep hakemden bahsetmiş bizim kötü oyunumuzdan ve beceriksizliğimizden hiç bahsetmemiş enteresan.[/I][/B]

bayram 18.09.2011 20:27

Bekle bizi bank asya biz geliyorz

ederecep 18.09.2011 20:30

RIZA ÇALIMBAY FOTBOLUN F SİNDEN ANLAMIYOR DERHAL GİTMELİ YERİNE HİKMET KARAMAN GELMELİ TAKIM UÇAR YOKSA İLK DEVRE KÜMEYE DÜŞERİZ

8SvS8 18.09.2011 20:30

Kasıtlı olarak yapılıyor kardeşim.! Bakın göreceksiniz bu maçın üstüne ceza yemezsek iyidir.

akifesk 18.09.2011 20:34

ya bırakın ya takım topmu oynuyorda hakemı suçlu buluyorsunuz Allah aşkına ya..

sevgili rıza hoca sayesınde atak yapamıyoruz ya bu kadar olur yanı

istıfa kardesım rıza çalımbay ıstıfa...

rıza çalımbay trışka transferlerını de al ve yol al lutfenn

HALIL 18.09.2011 20:40

hikmet karaman gelince bu problemler bitecekse gelsin adam supermen mi

Respect58 18.09.2011 20:47

Sen iki pas yapama.Top şişir dur sonra hakem de bırakın kardeşim bunları.Hakeme tepki gösteriyorsan kaleci atıldıktan sonra çekilseydin maçtan.Ozaman bak tüm Türkiye nasıl konuşuyordu olanı biteni.Hakem sadece farkın açılmasına öncülük etti.

B.DUMANLI 18.09.2011 20:53

Navratil ilk golün perdesini acti,rakibini faulle durdurdu.Pele´de gecen yil Eskisehir´deki faulden attigi golü tekrarladi.Aslinda atilan gollere,hakemede deginmek istemiyorum.Bilmek istedigim sey biz neden futbol oyniyamiyoruz.Topu ceza alanina dolduruyoruz,top genellikle rakipte kaliyor.Enaramo futbol cücesi gibi birsey ne yaptigi belli degil.Ugur,Hayrettin ve Mahmut´la gol ariyoruz.Hayrettin ilk sari kart´dan sonra oyundan alinmaliydi.Ikinci yari Ziya ile baslamaliydik.Hayrettin sari karti ne kadar erken görürse,oyun icerisinde ileriki zamanlarda ikinci saridan kirmiziyi görüyor.Bunun örnekleri gecmiste var.Riza hoca bunu göremedi.Su anda süperligin en zayif halkasiyiz.Futbol oyniyamiyoruz.Hayrettin neden öne kadar cikiyor.O hatti aslinda Cenry kullaniyor:Ileriye cikista kendi hattini bos birakiyor.Bugün oynanan futbol gecmis yillardan cok uzak ve seviyesiz bir futbol oynadik.Böyle oynamaya devam ederse az olan türübün desteginide yitirir.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 16:16.