SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   PTT 1. Lig Takımları (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=32)
-   -   PTT 1. Lig yayin gelirleri (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39953)

50sekiz 22.05.2016 11:47

PTT 1. Lig yayin gelirleri

[IMG]http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/8d07c5cbde09423ba181d3695c05a056.jpg[/IMG]

PTT 1. Ligi yayin gelirleri hakkinda internette biraz arastirma yaptim.
Arastirma sonucu su rakamlara ulastim:

* mağlubiyete 40 bin TL
* beraberlige 50 bin TL
* ic saha galibiyetine 60 bin TL
* dis saha galibiyetine 70 bin TL

Ayriyetten deplesman ve otel masraflari da karsilaniyor diye biliyorum.
Bu rakamlara ek olarak iddaa'dan da para geliyor.

SenSetik 22.05.2016 11:56

Cevap: PTT 1. Lig yayin gelirleri

Bu miktarlar çok komik rakamlar..bence araştırmanda bir hata olabilir

50sekiz 22.05.2016 11:59

Toplam yayin geliri 40 milyon TL (dolar da olabilir, emin degilim)
Bu parayi 18 kulübe esit paylastirsan zaten 2.2 milyon TL yapiyor.
Dolayisi ile yukarda verdigim rakamlar dogru (belki + 5 bin TL fazladir)

DeSalvo58 22.05.2016 12:00

Benim bildiğim kadarıyla Ziraat Türkiye Kupası'nın ilk maçlarında bile galibiyet başına 22 bin € veriliyor. Bu iki organizasyonu karşılaştıracak olursak miktarın biraz daha yüksek olacağını düşünüyorum..

50sekiz 22.05.2016 12:01

[QUOTE=SenSetik;976210]Bu miktarlar çok komik rakamlar..bence araştırmanda bir hata olabilir[/QUOTE]

yönetimler, takimlar küme düsünce niye kaciyorlar saniyorsun ? ;)
iki lig arasinda yayin gelirleri anlaminda ucurumlar var..

50sekiz 22.05.2016 12:05

2 milyon TL yayin geliri
5-6 milyon iddaa geliri (süper lig takimlari icin gecerli, PTT takimlarina biraz daha az ödeniyordur)
+ sponsor, reklam ve trübün geliri ile yaklasik 6-8 milyon TL toplam gelir ediyor.

stain 22.05.2016 12:16

[QUOTE=SenSetik;976210]Bu miktarlar çok komik rakamlar..bence araştırmanda bir hata olabilir[/QUOTE]

bu rakamlar büyük ihtimalle doğrudur. süper lig ve 1. lig arasındaki gelir orantısızlığından dolayı düşen takım iyi yönetilemezse 1-2 lig daha aşağı gidiyor. yani süper ligde 2 galibiyet ptt de 1 sezonluk emeğe denk.

50sekiz 22.05.2016 12:18

Mevcut kadronun yillik maliyeti 35 milyon TL
Hadi vefa dediler ve alacaklarinin yarisina oynamaya razi oldular diyelim, bu bile 17,5 milyon TL yapiyor...

Mevcut kadroyu PTT de tutmak mümkün degil!
Ya elde tutup borclanacaksin (buna ragmen tekrar cikamazsan hapi yutarsin ve kulüp batar), ya da para edenleri satacaksin ve PTT ye uygun yeni bir kadro kuracaksin, baska türlü olmaz !

34MUAMMER58 22.05.2016 12:38

[B]Sivasspor süper lige çıktığından beri ,bu ligle fazla ilgilenmiyordum,yayın geliriymiş filan ,kimçıkmış düşmüş sadece onlara bakıyordum,gelir olarakda süper ligin enaz 4 te 1 i kadar vardır diye biliyordum,açıklanan rakamlar çok komik rakamlar,3.ligden biraz daha iyi rakamlar,bu rakamlarla hiçbir takım şampiyonluğa filan oynayamaz,bu paralarla ligde kalan takım şanslı sayılmalıdır,yönetimi taa sezon başından beri uyarmamız ,ikaz etmemiz bundan dolayıdır,artık bu ligde kılı kırk yaracaklar,çingana pazarlıkları yapacaklar,öyle 3 nü toplasan bir domingolopez etmeyecek ,hoca müsfettelerine 4.5 milyon tl veremeyecekler,oynatmadıkları hasan yurta10 yıl önceki gibi 400 bin tl veremiyecekler,oynatmadıkları i.akına,abolaya,gobolaya,oldoniye,rengifoya 800 bin ero veremiyecekler,öylee yasin çakmaklara,aykutlara ,Ahmet şahbazlara 500 800 bin ero veremiyecekler,sezon bitmeden seyirci yuhladı diye tüm alacaklarını verip doğa gibi boş adamlara 1 trilyon veremiyecekler,sağdan soldan ne üdüğü bellisiz boş beleş ikram ,yardım genç oyunculara bakacaklar,nedemişler hasta olmadan sağlığın kıymetini,yaşlanmadan gençliğin kıymetini,fakirleşmeden zenginliğin kıymetini bileceksin ,maalesef süper ligin kıymetini idrak edemediler ,edemedik,deki bu ligde yıllık gelirimiz 10 trilyon,bu ligde ortalama ilk 11 oyuncuları 400 & 600 bin eroya oynasa ,enaz 10 tane kaliteli oyuncu oynasa 6 milyon ero sırf bu oyunculara ödenecek,yedeklerde enaz 2 milyon etse 8 milyon ero eder ,döviz kuru sabit kalsa enaz 25 milyon tleder belediye Sivaslıların su parasına heray 5 tl ilave edip yönetime vermezse ,ALLAH yardımcımız olsun ,işler tahmin ettiğimden dahada zor görünüyor,sivasspor bu sezon süper lige çıkmaya mecbur .[/b]

Dark Force 23.05.2016 08:56

Ptt ligi düşen takımlar için tam bir kabus olabiliyor süper lig geliri ile arasında muazzam fark var yönetimin maddi açıdan güçlü olması gerekiyor

WEZ Format +2. Şuan Saat: 19:29.