SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Diğer Konular (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=34)
-   -   SüperLig Haberleri (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=22869)

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:43

SüperLig Haberleri

Bu konun altina türkcell süper haberlerini yazalim

F.Bahçe'den 2012 harekatı!
Fenerbahçe Yönetimi, FİFA’nın 2012’de uygulamaya başlayacağı, “Her takımın kadrosunda sadece 5 yabancı oyuncu yer alabilecek” talimatına uyum sağlamak için şimdiden çalışmalara başladı. Başkan Aziz Yıldırım’ın, “Bu uygulamaya şimdiden hazır olmalıyız. Çünkü uygulama başladığında iyi futbolcuların değeri katlanacak. Şimdiden genç ve yetenekli isimleri kadroya dahil edip, uzun süreli sözleşme yapmalı, böylece kaliteli ve iyi bir takım oluşturmalıyız” talimatı verdiği belirlendi.

Sakarya’dan 2 isim

Bu talimat doğrultusunda harekete geçen Sarı-Lacivertliler’in hedefi, içinde bulunduğumuz sezon ve önümüzdeki yıl, Türkiye ile Avrupa’da gelecek vadeden isimleri belirleyip, kadroya katmak. İlk olarak Ankaragücü’nden Gökhan ve Abdülkadir’i transfer eden, Bursalı Sercan ve Ankarasporlu Özer için girişimlerini sürdüren yöneticiler, Sakaryaspor’un iki genç oyuncusu Onur ve Furkan’ın işini de bitirmek üzere. Sakarya ile protokol yapılacak ve iki oyuncu sezon sonuna dek takımlarında oynayacak.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:44

Cevap: süper lig haberleri

Tuna sadece 6 dakika oynayabildi
Beşiktaş Kulübü'nün Yusuf Şimşek'e karşılık Bursaspor'a verdiği Tuna Üzümcü, siyah-beyazlı forma heyecanını yaşayamadan takımdan ayrılıyor.
Sezon başında Gençlerbirliği'nden kadroya dahil edilen Tuna, takımının Turkcell Süper Lig, Fortis Türkiye Kupası ve UEFA Kupası'nda yaptığı toplam 24 maçta sadece 1 kez forma şansı buldu ve 6 dakika oynayabildi.

Siyah-beyazlı takımda Turkcell Süper Lig ve UEFA Kupası'nda forma şansı verilmeyen Tuna, Beşiktaş formasını resmi olarak ilk ve son kez Fortis Türkiye Kupası'ndaki Antalyaspor maçında giyebildi.

-SAĞLAM DÖNEMİNDE FORMA GİYEMEDİ-

Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam döneminde hiçbir resmi maçta şans tanınmayan, Mustafa Denizli döneminde ise sadece 6 dakika oynayabilen Tuna, teknik direktörlüğüne Ertuğrul Sağlam'ın getirildiği Bursaspor'da forma şansı arayacak.

Takımının Fortis Türkiye Kupası (A) Grubu'nda Antalyaspor ile BJK İnönü Stadı'nda oynadığı karşılaşmada 84. dakikada Sivok'un yerine oyuna dahil olan Tuna, böylece ilk ve son kez Beşiktaş heyecanını yaşadı.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:45

Leonardo'da sona doğru!
Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Ajax'ın sol kanat oyuncusu Leonardo'nun transferinde sona yaklaştı. Bordo - mavili yöneticiler bu futbolcu dışında iki transfer daha yapmayı planlıyor.

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısında zirve iddiasını sürdürmek isteyen Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Özellikle orta sahanın soluna takviye yapmak için girişimlerini sürdüren bordo - mavili takım eski futbolcusu Şota'nın önerisi üzerine gündemine aldığı Ajax'ın 25 yaşındaki Brezilyalı sol kanat oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yla büyük oranda anlaşma sağladı.

Bu futbolcunun kulübüyle arada kalan küçük ekonomik sorunları gidermesi için Şota'yı devreye sokan bordo - mavili yöneticiler, transferin önümüzdeki günlerde resmen sonlanabileceğini söylediler. Leonardo dışında iki futbolcuyu daha kadrosuna katmak için araştırmalarını sürdüren bordo - mavili yöneticiler, bu konuda Futbol Komitesi Başkanı Özkan Sümer ve Teknik Direktör Ersun Yanal'ın verdiği rapor doğrultusunda hareket ediyor.

ADNAN: "OYNAMAK İSTİYORUM"

Trabzonspor'un, düşük bir bonservis bedeliyle Hacettepespor'a sattığı Adnan Güngör yeni takımıyla idmanlara çıkmak için gün sayıyor. Bordo - mavili takıma geldiği günden itibaren yedek kulübesine mahkum olan Adnan, Hacettepespor'a oynamak için gittiğini belirterek: "Trabzonspor'da istediğim forma şansını bulamadım. Hacettepespor'da yeniden forma giymeye başlayarak adımdan söz ettirmek istiyorum. Umarım Trabzonspor'da sezon sonunda hak ettiği yerlere ulaşır" diye konuştu.

YATTARA: "TAKIMDA ÇOK İYİ BİR ARKADAŞLIK VAR"

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara, zirve yarışını son haftaya kadar bırakmayacaklarını da ifade ederek: "İyi bir takımız var. Yönetim kurulumuz bu takımı güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut kadroda çok iyi arkadaşlığımız var. Bunun lige yansıyacağından şüphem yok. Trabzonspor'u özlenen başarılara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Bu arada Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sağ ve sol kanatta denediği futbolcu bunun kendisini zorlamadığını da söyledi.

FATY PAPY'E BÜYÜK DESTEĞİ

Trabzonspor'un 19 yaşındaki Burundili futbolcusu Faty Papy'i Song ve Sylva hiç yalnız bırakmıyor. İlk kez ülkesi dışında başka bir takımda forma giyen genç oyuncuya sahip çıkan ve onu her fırsatta yanlarına alan Song ve Sylva, Faty Papy'inin çok yetenekli bir futbolcu olduğunu söylediler.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:45

Lincoln, Nonda ve Linderoth yok
Galatasaray'ın Antalya kampı devam ediyor. Devre arası kamp çalışmaları ve TRT Radyospor Cup'a katılmak için Antalya'da bulunan sarı-kırmızılı ekip, bu sabah Mardan Spor Tesisleri'nde, yaklaşık 45 dakika süren bir idman yaptı.

Teknik Direktör Michael Skibbe idaresinde düz koşu yapan sarı kırmızılı oyuncular, daha sonra dar alanda kısa pas ve orta-şut çalıştılar. Antrenmana Cassio Lincoln, Shabani Nonda ve Tobias Linderoth katılmadı.

Antrenmanı izleyen taraftarlar ise idman sonrası futbolcularla fotoğraf çektirebilmek ve onlardan imza alabilmek için adeta birbiriyle yarıştılar. Taraftarlar, takım otobüsünün şoför koltuğuna oturan Arda Turan'ın fotoğrafını çekebilmek için de çaba gösterdiler.

Sarı-kırmızılı kafile, daha sonra takım otobüsüyle konakladığı Concorde De Luxe Resort Otel'e döndü.

Öte yandan Galatasaray, TRT Radyospor Cup kapsamında bu akşam Almanya'nın Bayer 04 Leverkusen takımıyla 19.30'da WOW Futbol Center'da karşılaşacak.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:46

"F.Bahçe ile ilgili hedeflerim var"
Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Sadettin Saran, gelecekte Fenerbahçe'yle ilgili hedeflerinin ve hayallerinin olduğunu söyledi. Şampiyonluk yarışınının Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçeceğini iddia eden Saran, yönetimlerde yapılacak kan değişikliğinin her zaman faydalı olacağını ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Sadettin Saran, Saran Holding Sportif Direktörü Selim Uslu ile Rixos Premium Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun kendisi hakkında kamuoyunda çıkan açıklamalarına cevap veren Sadettin Saran, iddia edildiği gibi hiçbir turnuvayı engelleme gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Daha önce düzenledikleri turnuvalarla Türkiye ve Antalya'nın tanıtımına büyük katkı sağladıklarını ifade eden Saran, "7 senedir Antalya'da turnuva düzenliyoruz. Eurosport'un da canlı yayınladığı bu tip turnuvaları organize etmek çok zor bir iştir. Türk sporuna 100 milyon doların üzerinde katkı yapmış bir grubuz. Şimdiye kadar hiç böyle bir polemikle karşı karşıya kalmamıştık. Bundan dolayı çok rahatsızım. Biz, kimsenin turnuvasını engelleme niyeti içinde olmadık. Antalya Cup organizasyonunda başarısız oldukları için buna kılıf arıyorlar. Herhalde Hasan Bey, bir yerlerder icazet alıp hereket ediyor" diye konuştu.

Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sadettin Saran, şampiyonluk yarışının kimlerin arasında geçeceğiyle ilgili bir soruya, "Şampiyonluk yarışınının Galatasaray ve Fenerbahçe arasında geçeciğini düşünüyorum. Benim gönlüm tabiki Fenerbahçe'nin yanında. Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışında bir adım daha avantajlı görüyorum. Sivasspor'un son yıllarda Bülent Uygun ile gösterdiği başarıyı da çok takdir ediyorum" şeklinde cevap verdi.

Saran, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile ilgili mahkemeyi kazandığını hatırlatarak, "Gelecekte Fenerbahçe'yle ilgili hedeflerim ve hayallerim var. Mahkemeyi de kazandım. Gelecekte neler olur bilemem" dedi.

'Fenerbahçe'nin bir yönetim değişikliğine ihtiyacı var mı?' şeklindeki bir soruya ise Saran, "Bunu söylemek için henüz erken. 1-2 ay daha beklemek lazım diye düşünüyorum. Fenerbahçe için 'aday çıkmıyor' günleri geride kaldı. Bu, dünya kulübü olma yolunda önemli bir gelişme. Yönetimlerde taze kan her zaman faydalı olmuştur" şeklinde cevap verdi.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:47

"Sevilla bana göre değildi"
Galatasaray'da Antalya kampının 3.gününde 4 futbolcu Baros, Ayhan, De Sanctis ve Barış Özbek basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

MİLAN BAROS: "Tek forvet oynamak teknik direktörümüzün kararı. Oyunculara düşen görev buna adapte olmaktır. Benim asıl beklentim bu takımın şampiyon olması. Şampiyon olan bir takımın parçası olmak istiyorum. Çok kaliteli oyuncularımız var. Bu kadar kaliteli oyuncularla başarılı olmak kolay. Ben de bu kaliteli ortama uyum sağladım ve kariyerimin en güzel günlerini geçiriyorum. Mehmet Yıldız'ın transferinin düşünülmesi, teknik kadronun ve klübün tasarufundadır. Biz oyuncular ise kim olursa olsun başarılı olmak için çalışmalıyız. Elbetteki UEFA Kupasınıda kazanmak istiyoruz. 2005 yılında Liverpool'dayken şampiyonanın en favorisi değildik ama kazandık. Şimdi UEFA Kupasında da Galatasaray en büyük favori değil ama kupayı kazanabiliriz. Bunun yolu çok çalışmaktan geçiyor."

AYHAN: "Birçok hoca ile çalıştım. Sürekli forma şansı bulan oyunculardan biriyim, sürekli kendimi geliştirmeyi hedef edindim. Her sene birşeyler öğrenmek için çabaladım. Önümüzdeki 3 yılıda başarıyla tamamlayıp, Galatasaray'daki kariyerimi geliştirmek istiyorum. Futbol karakteri olarak değişik mevkilerde oynamaya kendimi hazırladım. Ama en zevklisi forvete yakın oynamak. Çünkü daha göz önünde oluyorsunuz. Gol attığınızda, gol pası verdiğinizde daha kolay gündeme geliyorsunuz. Lucescu ile ön libero oynamaya başladım. Fatih Terim hocamızda beni defansif orta saha oynattı. Her hocadan bişeyler öğrenmeye çaba gösterdim ve olumlu katkılar aldım. Fizik kapasitemin üst düzeyde olduğunu biliyordum. Ve defansifliğimi geliştirdim.

Lincoln'ün geç gelişini değerlendiremem. İzinliydi, bizi ilgilendirmez. Yönetim ve hoca izin verdiyse başkalarının bu konuda yorum yapmaya hakkı yok. Lıncoln 'ün özel fizyoterpist tutması kendi performansını artıracaksa, tabiki olabilir. Bİzim için problem olamaz.

Kaptanlık sorunu bizde hiç olmadı. Arda ve Sabri alt yapıdan geldikleri için farklı düşünmüş olabilirler. Bu konuyuda yönetim belirler."

DE SANCTİS: "Ben burada çok mutluyum. Galatasaray'da kalmak istiyorum. Yönetim ile de bu konuyu konuştum. Ama benim gelecek yıl Galatasaray'da kalmam sadece bana bağlı değil. Bu konuda Sevilla, Udinese ve Galatasaray arasında çözülmesi gereken birçok olay var. Ben şu anda içinde bulunduğum ortamdan keyif alıyorum. Ve Galatasaray'ın katıldığı her kupada başarılı olmasını hedefliyorum. Sevilla'da ki ortam bana göre değildi. Onlar benim gibi değil genç bir kaleci ile takımı kurmayı düşündüler. Ben burada kalmayı hedefliyorum. Bu yüzden Galatasaray'da başarılı olmayı çok istiyorum."

BARIŞ: "Şampiyonanın en büyük adayıyız, sonuna kadarda kovalayacağız. Önümüzde çok maç var. Her maçı basamak basamak görüyorum. Sivas maçıylada buna başlamamız gerekiyor. Ben Galatasaray'a gelirken, rekabete hazırım demiştim. Sonra formamı kaptım, sakatlığı atlattıktan sonra tekrar formamı kazandım. Çünkü her türlü mücadeleye hazırım. Kendimi iyi hissediyorum. Alman hocalarla çalışmak tabiki benim için avantaj. Ben Alman mantalitesi ile büyüdüm. Onlara uyum sağlamak benim için kolay oluyor.

Mesut Özil'i de Almanya'da yakından tanırdım. Onla konuştuğum zamanlarda, Türk Milli Takımında oynamak istiyorum diyordu. Ama sonra ne oldu bilmiyorum."

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:47

Trabzon'dan Hacettepe'ye
Transfer çalışmalarını sürdüren Hacettepespor, Trabzonspor'dan orta saha oyuncusu Adnan Güngör ile 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık anlaşmaya vardı.

İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hacettepespor orta sahasını Trabzonsporlu Adnan Güngör ile güçlendirdi. Başkent temsilcisinin bu sezon Trabzonspor'da fazla forma şansı bulamayan Adnan Güngör ile 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık anlaşma sağladığı öğrenildi. 28 yaşındaki orta saha oyuncusunun önümüzdeki günlerde Hacettepespor kampına katılacağı ifade edildi.

Hacettepespor Genel Menajeri Tamer Lemi Özbay, Adnan'ın transferiyle güç kazandıklarını ifade ederek, "Almanya'nın Rot-Weiss Essen takımında forma giyen Arda Yavuz'un ardından Trabzonspor ile Adnan Güngör'ün transferi için anlaşmaya vardık. Adnan ile de 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık sözleşme yaptık. Adnan, önümüzdeki günlerde kampa katılacak. Yaptığımız transferle güçlendik. Ligin ikinci yarısında bambaşka bir Hacettepespor izlettireceğiz" diye konuştu.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:48

"Avrupa'nın gözdesi olurum"
Transfer gündeminin gözde ismi Bursasporlu Sercan Yıldırım, inişli çıkışlı dönemlerinin ardından kariyeri için büyük bir yol katettiğini vurguladı. Genç olmasına rağmen tüm takımların gözdesi haline gelen sercan Yıldırım, "Daha fazla gol atmak istiyorum. Kariyerim açısından çok önemli. Benim için mutluluk verici bir durum" diye konuştu. Süper Lig'de 25 maçlık kariyeri olduğunu belirten 18 yaşındaki golcü, ilerleyen zamanı daha iyi değerlendirip, daha büyük başarılara imza atmak istediğini belirterek "Şimdilik 7 golüm var, ama ilerisi için büyük hedeflerim var. 7 gol atıp bu kadar transfer teklifi aldıysam, 15 gole ulaşsam o zaman Avrupa takımlarının gözdesi olacağım" dedi.

TRT- Radyospor Cup'ta Almanya'nın köklü takımı Werder Bremen'i attığı golle yıkan ve takımını finale taşıyan Sercan, "Avrupa şampiyonasında izlediğim stoperleri geçerek golü attım. Gerçekten çok uzun ve çok kuvvetliler. Fizik kaliteleri bizden daha yüksek. İyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. Golü attım ve kameraya koşarak 'Anne' diye bağırıp, bu golü ona hediye ettim. Onlar da hac vazifelerini tamamlayıp yeni döndüler. Annem büyük bir mutluluk yaşamış, maçtan sonra beni aradı ve sevincimi paylaştı. Çok güzel bir duyguydu" dedi.

mustafa_kavak58 11.01.2009 17:49

Sağlam'dan açık kapı!
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan, bu arada Galatasaray'ın da transfer listesine aldığı öne sürülen golcü oyuncusu Sercan Yıldırım'ı satmaya niyetli olmadıklarını söyledi. Ancak Sağlam, bunu söylerken açık kapı bıraktı ve "Ama hiç düşünülmeyen bir kulüp çıkar da yüksek bir meblağ teklif ederse, o zaman iş değişir. Çünkü kulübün menfaatleri de öne çıkar, buna kimse bir şey diyemez. Şu an için böyle bir durum söz konusu değil, o nedenle Sercan'ı göndermeyeceğiz. Bu takımdan hangi futbolcunun gideceğine ve kimlerin geleceğine ben karar veririm" dedi.

mustafa_kavak58 12.01.2009 16:14

Adnan Polat oğlunu teslim etti
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, askerliği Sivas'a çıkan oğluyla birlikte kente geldi.

Adnan Polat, vatani görevini yapmak üzere Sivas'a gelen oğlu Kerim Polat'ı yalnız bırakmadı. Oğlu ve bazı yakınlarıyla birlikte THY'ye ait uçakla Sivas Havaalanı'na gelen Polat, bir süre hava alanında dinlendi.

Adnan Polat, daha sonra oğluyla birlikte havaalanından ayrıldı.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 09:41.