SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Maçı Değerlendirelim (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=33032)

SivasSpor.Com 30.10.2011 21:11

Maçı Değerlendirelim

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories//maclar/1.bjksivass.jpg[/IMG]

İnönüde Bjk'ya 3 - 1 mağlup olduğumuz maçı değerlendirelim.

[FONT=Verdana]Maçta göze çarpanlar : ?[/FONT]

[LEFT][FONT=Verdana]Maç hakkında ki genel görüşleriniz neler : ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Maçın en iyisi kimdi : ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Maçın en kötüsü kimdi : ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Maçta göze çarpanlar : ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Hakem hakkında ki genel görüşleriniz neler : ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Rıza Hoca'nın oyuna hamlelerini nasıl değerlendiriyorsunuz : ?[/FONT][/LEFT]

izmirliyigido 30.10.2011 21:15

Cevap: Maçı Değerlendirelim

Maçı elleriyle Beşiktaş'a veren Rıza hoca ve Kuddusi maçın herşeyiydiler. En iyileri, en kötüleri, en baş aktörleri ikisiydi....

.

Morten58 30.10.2011 21:18

Maci degerlendireek birsey bulamiyorun evet dogru söylemek gerekirse ikinci yarida cok iyi mücadele ettik güzel paslar yaptik ama P'edriel,M.Nas gibi Oyuncular oldugu zaman bide Hakeminde hatasi olunca artik macin tadi kalmiyor.

[B]Macin Yildizi Grosicki.
[/B]

[B]Maçın en iyisi kimdi : ?[/B]
Macin en iyisi bana göre Ligtv`di adamlar Almeida,Simao,Simao,Oauresma,Ouaresma diye altina yapacakdi az kala!

Besyo_cu 30.10.2011 21:19

[B]Maçı İnönü'de izledim. Yeni sezonda Sivasspor'u ilk canlı olarak izledim.

Oyuna çok tutuk başladık orta sahada pas trafiğini beceremedik. Özellikle ilk yarıda çok net 2 pozisyonu harcadık.

Rıza Hoca oyuncu değişikliklerinde bence hatalı davrandı. Pedriel 90 dk oyunda kalmamalıydı. Bjk'ye herzaman ters gelen Cihan mutlaka oynamalıydı. Erman maç içinde çok aktifti zira Kamil'de bu isimler çıkmamalıydı.

Solda Kamil, sağda Pedriel defansa hiç katkı yapmadılar haliyle beşiktaş'ta hızlı kanat adamlarıyla golleri buldu.

2. yarıya başlarken Rıza Hoca Pedrieli çıkartıp yerine Cihanı alsa Kamil'i forvete çekce çok daha verimli olurdu.

Yenildik ama ezilmedik takımda umut var. Rıza hoca taş gibi bir takım yapmış. büyük emek harcamış bu bariz ortada.

[U]Bizim en büyük sorunumuz defans hattımız bir türlü ideal 4 lüyü bulamadık. Rıza Hocanın bu duruma bir çare bulması şart[/U]...[/B]

KaanK 30.10.2011 21:22

[B]Maçın en iyisi her zamanki gibi Kadir bir de eneramo idi..
En kötüsü şüphesiz mahmut boz..
Ziya bu maçta kalitesinin üstüne çıktı kesinlikle böyle devam etmesi lazım
Hakeme değinecek olursak genel itibari ile ortada bir maç yönetti.Penaltı pozisyonunda bizim sözde futbolcu mahmut cebinde sarı kartla oynuyosun karambolde itiş kakıştan en uzak olması gereken sensin adamın gidip formasından çekmeyeceksin ama işte sorumsuzluğunun bedelini tüm takıma ödetti.Pozisyona rıza hoca da penaltı dedi zaten ..O yüzden hatayı öncelikle bizim oyuncuda aramak lazım böyle bir laubalilği böylesi maçlar kaldırmaz..
Laubalilik diyince pedriel in 7 metrelik boş kale yerine dışarı atması da affedilmez bir olay zaten cezayı kesti rakip takım
Murat Akça biraz daha tecrübe ile bize çok şey katacak gibi..Ağır kalan defansı toparlayabilir zaman içerisinde
Rıza hoca mehmeti çıkarıp kıvancı almakta geç kaldı ..Ayrıca grosicki -rasmussen değişikliği yerine suarez-rasmussen daha verimli olabilirdi.Ama hocan bir an önce ileri uçta cift forvete dönmesi lazım suarezden sağ açık olmaaaz görüldüğü üzere....[/B]

adalı harun 30.10.2011 21:23

maçı degerlendirecek bir tarafı yok rıza hoca takımı belirleyemiyor
maçı okuyamıyorhaftalardır yazıyoruz suarez bu takıma katkısıyok neden rsamussenle başlamıyor hoca hala saşkınız
birde maç içersinde oyuncu pskolocisini bilmiyor dk 80 defansında sarı kartlı adam var degiştirmiyorsun
topçun boş kaleye atamıyor görmüyorsun
bir takım bir maçta kaç gol pozisyonu bulabilirse 3 mislisini buluyoruz fakat atamıyoruz bunu cevabını kim verecek
rıza hoca deplasmanda nasıl oynanır bilmiyor maç başlıyor gol yiyene kadar bekliyoruz ondan sonra pozizsyonları buluyoruz fakat atacak adam yok

BOUN 30.10.2011 21:27

Öncelikle İnönü'ye gelip takımımıza destek veren yaklaşık 500 kişilik Sivasspor taraftarına çok teşekkür ederim. Desteğin sadece iyi günlerde değil her zaman verilmesi gerektiğini idrak eden bu insanları tebrik ediyorum.

Maça gelince beklediğimden daha iyi bir Sivasspor gördüm sahada, ancak aldığımız sonuç ile oynadığımız futbol çok orantısız oldu. İlk yarının ilk 25 dakikası hariç başabaş, bazı bölümlerde ise daha üstün oynadık Beşiktaş'tan. Ancak hem kendi beceriksizliğimiz hem de hakem denen alçak herifin oyuna müdahaleleri ile alacağımız bir puandan olduk.

Üç gol birden yemiş de olsak, ben Rıza hocaya feryat figan etmeyeceğim. Sadece şunu söylemek istiyorum: Sevgili hocam her hafta kadroda 3-4 oyuncu ile oynaman kemikleşmiş bir kadro oluşmasını engelliyor. Hemen hemen herkesin hemfikir olduğu ve kart cezalısı veya sakat olmadığı müddetçe bu takımda oynaması gereken isimler var: Kalede Borjan, defansta Navratil ve Murat Akça, sol bekte Ziya, ortada Kadir ve Kıvanç, kanatlarda Grosicki ve Erman (Cerny) forvette de Eneramo. Burada ismi geçen 9 kişiye kimsenin itirazı olmaz herhalde. Forvette duruma göre Rasmussen ve Pedriel dönüşümlü, sağ bekte de Uğur olduğunu düşünürsek zaten ilk 11 kendiliğinden şekilleniyor.

Kısacası bizim herhafta değişen 3-4 kişinin değiştiği kadrodan ziyade oturmuş bir kadroya ihtiyacımız var. Bugün bir kez daha gördükki Sivasspor çok rahat pozisyona giren ve deplasmanlarda bile rahat galibiyete oynayacak bir takım.

Ayrıca birkez daha gördük ki Grosicki ve Eneramo Sivasspor için bu sezon ölmedikleri müddetçe banko oynayacak yerleri garanti, olmazsa olmaz iki kişi. Biraz dik durup diri futbol oynuyor isek bu ikilinin katkısı çok büyük.

Taraftarımıza çağrım ise şudur: Kadromuz iyi, futbolcularımız kaliteli. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var. Hocayı futbolcuları kıracak ve rencide edecek açıklamalardan ziyade nasıl daha iyi oluruz ona konsantre olalım.

Son olarak aslında güzel olabilecek bir akşamı bize zehir eden ve staddan bizleri boynu bükük gönderen hakeme Allah'tan bela diliyorum. Çoluğundan çocuğundan çıkar inşallah!!!

Respect58 30.10.2011 21:31

[B]Eskişehirlilerin dedikleri bir bir çıkıyor.Rıza hoca beşiktaşı yeneceğiz diye korktu.Hayatının futbolunu oynayan Ermanı çıkardı.Suarez dururken.Çok iyi oynuyorsun gol geldim gelecem diyordu.Daha sonra golde geldi.Herşey yolunda giderken Ermanı çıkarmasını başka şekilde tanımlayamıyorum.

İkinci bir faktörse hakem.Maçı nasıl beşiktaşa kazandırırım diye uğraştı durdu.En sonunda da penaltı uydurdu.Hilbert denen kazma 10 defa faul yaptı kart yok.Almeida bizim futbolcunun formasına aslıyor,eliyle oynuyor kart yok.Mahmut Boz iki defa faul yapmış diye hemen kart çıkarıyor,Erman elle oynadı diye kart çıkarıyor.Ama beşiktaşın oyuncularına yüreği yetmiyor.[/B]

vatansivas 30.10.2011 21:32

nesini değerlendirecen oynayan sivas yenilen sivas anlatılacak bi durumu var lig tv izlemiyorum maçlar radyo 1 den bakacam. para kazanmasın şanşal beyfendi.
ve kuruluşu

58MUAMMER58 30.10.2011 21:35

:mad:
Maç hakkında ki genel görüşleriniz neler : ?
ilk yarı 25. dak kadar bjk net pozisyonları vardı farkı açabilirlerdi son 20 dak sivasspor beraberliği kazanabilirdi galip bile gelebilirdi net pozisyonları kaçırdık maçta hakem hatası ve rıza hocanın hataları damga vurdu
Maçın en iyisi kimdi : ?
herkes elinden geleni yapmaya çalıştı eneramo çok mücadele etti eneramo iyiydi kaleci borjanda farkın açılmasını önledi yediği gollerde hatası yok tu
Maçın en kötüsü kimdi : ?
maçın en kötüsü mahmuttu mehmet nas groseçki gol atsa bile suarez ben beğemedim hele pedriele inanamadım ogoller nasıl kaçar
Maçta göze çarpanlar?
hakem hatası rıza hocanın kadro seçimi oyuncu değişimleri yanlışları sivassporun pes etmemesi bjk nin futbolve hakem şansı tribünlerin boş gözükmesi
Rıza Hoca'nın oyuna hamlelerini nasıl değerlendiriyorsunuz :? erman çıkıncaya kadar sivasspor galibiyet golünü atacak gibi oynuyordu sarı kartı olan mahmut bozu alır diyordum almadı maçın kaybedilmesinde baş aktör bu hata oldu yerine hayrettin kerim rada faty birinden biri oynayabilirdi maç 1-1 iken beraberliği korumak için oynanabilirdi kıvanç yerine keita oynayabilirdi yazık oldu puan alacağımız maçı elimizle verdik :mad:

WEZ Format +2. Şuan Saat: 21:08.