SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Yazarlar Ne Dedi? (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Yazık Oldu Sivasspora (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=37341)

Rallim58 24.12.2013 14:09

Yazık Oldu Sivasspora

[B][I]Aferin Aydın, aferin Ümit!

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=34783&token=5559[/IMG]

Maçın detayına geçmeden önce bir şeyin altını çizmek istiyorum. Dün akşam Akhisar’a 3 puanı getiren iki isim oldu. Birincisi Sivassporlu Aydın Karabulut, ikincisi yine Sivasspor’dan Ümit Kurt!

İLK 45 DAKİKA
Sivasspor maça çok temkinli başladı. Öyleki Sivasspor ilk ciddi atağını Akhisar kalesine 12. dakika Aatıf’la yaptı. İlk 45 dakika en çok dikkat çeken, Sivasspor’un çok rahat pozisyonlarda topları rakiplerine vermesi oldu. Akhisar gibi takımların en büyük kozu duran toplardır. Sivasspor ilk 45 dakika boyunca bunu fazlasıyla verdi. Saymadım ama en az 4 korner, bir o kadarda serbest atış. Nitekim yenilen beraberlik golü de bunlardan birinde geldi. Zoru yapıp kolayı yapamamasıyla dikkat çeken Aydın, yine aldığı topla çıkarken kaptırdı, faturası ağır oldu. Topu müsait durumdaki arkadaşlarına atma yerine 3-4 kişinin arasında çalım yapmaya kakışınca, önce topu kaptırdı sonra faul yapıp sarı kart gördü. O pozisyonun sonucunda da Sivasspor golü yedi. Aydın bunu hep yapıyor! Şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyor. 2-3 kişiyi geçiyor, sonra tekrar dönüp önüne alıyor, bir daha aynısını yapmaya kalkıyor, tabi bu fantazinin sonu da ağır oluyor, dün olduğu gibi.

Neticede maçın ilk yarısında Burhan’la bulduğu müthiş golle öne geçen Sivasspor, Aydın’ın gereksiz top kaptırması ve sonucunda gelen serbest atış sonrasında yediği golle soyunma odasına 1-1’lik sonuçla girdi. Tabi bu yarıda haftalardır kendinden bekleneni veremeyen Aatif’ın da yine vasatın altında kaldığını belirtmekte yarar var.

İKİNCİ 45 DAKİKA
İkinci yarı yine Akhisar’ın baskısı altında gibi görünse de, ne yaptığını bilen bir Sivasspor vardı, taki 70. dakikaların başına kadar. Oynadığı futbolla takdir toplayan, hatta "Bu adam nasıl Milli takıma alınmaz?" dediğimiz Ümit Kurt öyle bir hareket yaptı ki inanılır gibi değil! Rakibin arkası kaleye dönük, topa sahip olsa bile hiçbir şey yapamayacak adama öyle bir girişi vardı ki, hakem tereddüt etmeden kırmızı kartını gösterdi. Ne gerek vardı? Ümit, o harekete. Rakip topu alsa ne yapacak tı? Zaten bu Akhisar’la oynanan iki maçta da hep benzer durumlar oldu.

Yani maçın iki kırılma anı vardı. Birincisi Aydın’ın fantazi yapıp, gereksiz yere çalım yapmaya kalkışması sonucunda golün gelmesi, diğeri de 72. dakikada Ümit’in gereksiz, lüzumsuz ve Sivasspor’un en azından bir puanına mal olan hareketi.

Yazık oldu Sivasspor’a…

Abdullah Yiğit / Hürdoğan[/I][/B]

Rallim58 24.12.2013 14:22

Cevap: Yazık Oldu Sivasspora

[B][I]Abdullah kardeşimizin uzun süre sonra, "cuk" oturan bir makale olarak gördüğüm bu yazısını paylaşmak istedim.

Akhisar 2 (Aydın ve Ümit) - Sivasspor 1 (Burhan Eşer)[/I][/B]

Külhan 24.12.2013 14:27

Abdullah gardas elestirileriniz yerinde ama siz hic hakemin hatalarina dokunmuyorsunuz aatif topu almis kaleye gidiyor yandan gelen oyuncuya hic dokunmamazcasina az bir temeas oyuncu kendini yere atiyor hakem bey faul düdügünü caliyor orada faul varmi yüzde yüzlük gol pozisyonunu durduruyor ikincisi macin bitimine az kala ceza sahasinda iki oyuncu oyuncumuzu iterek yerde birakiyor biz penalti gözlerken hakem bey devam karari veriyor bunlari nicin elestirmiyorsunuz sizden ricam hep kendi futbolcularimizi hata dan dolayi fazla elestirmeyelim .

cengo64 24.12.2013 15:19

Macı seyretmedim ama gecmiş maç yorumlarımda uyardığım hatalar yine yine yeniden yapılmış anladığım kaddarıyla.Aydın Atıf yine mütamadiyen top kaybetmis.Adem az koşunca orta sahayı vermişiz ve koşu kalitemiz yine yerlerdeymiş.Bazı arkadaşlar ve Carlos 3 maçtan 9 puan alacaz derken ben bunun ancak papazın her el pilav yemesiyle mümkün olacağını söylemistim zaten.

yigidoo 24.12.2013 15:21

Yazi cok güzel olmuş. Hatalari içimizde armamalıyız ki doğruydu bulalım. Başka yerde arasak yanlişi, devamlı yanliş yapmaya devam ederiz. Dogru bu maçta iyi degildik. I

58YIGIDO58 24.12.2013 15:41

Hakem maci gayet guzl yonetti.
Sivasspor kendi kaybetmistir!!!
Birakin artik hatayi hakemde aramayi takim cok kotu

aozdemir 24.12.2013 15:53

10 kişi kalmamıza rağmen bence daha üstün oynadık. ama şanssız bir gol yedik

mishka 24.12.2013 16:07

Tespitler doğru, sorunu dışarıda aramak yerine kendi hatalarımızı görmek anlamında da olumlu.

Herkes farklı düşünebilir ama ben Aydın'ın süper lig düzeyinde futbolcu olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca birçok Türk futbolcusunda da gördüğümüz eksiklik onda da var. Amatörde defalarca anlatılan bilgilerin hiçbirini özümsememiş. Benim gözlemim dengeli koşmuyor dolayısıyla ya topu kaybediyor ya da düşüyor.Buna kendini çok üst düzey görmesi ve bencillik de eklenince facia kaçınılmaz oluyor.

Haftalardır aynı manzarayı izliyoruz özellikle Atıf ve Aydın'daki düşüş ve bencillik takımın el freni gibi. Hocanın buna müdahale etmesi lazım. Futbolcular da spor ahlakına ve takım ruhuna uygun davranmalı

Bu anlamda keşke Cerny gibi dört dörtlük futbolcular bulabilsek de bu tür sorunlara yaşamasak. Ayrıca Rıza Hoca da gittiğinde göre Djebbour ve Utaka'dan çok daha etkili olan Rasmussen'i alabiliriz.

ankastre 24.12.2013 17:17

ah ümit ah aydın bizi ciğerimizden yahdın.

34MUAMMER58 24.12.2013 20:36

[b]Kazandığımız takdirde sivassporun hedefe biradım daha yaklaşacağımız maçı hem taktiksel hatalar ,hemde bireysel hatalar sonucu kaybettik.

Hoca takımı maça iyi konsantre edememiş, ayrıca dandik bile olsa en kötü forvet forvetsizlikten iyidir anlayışıyla maça Abdulkadir yada Cihan'la başlıyabilirdi. Utaka'nın olmadığı zamanlarda hakanı bile forvet oynatabilirdi, oda olmadı.

Grosicki'yi kadroya alabilirdi, o da olmadı. Navratil'i Costa'nın yerine oynatıp Costa'yı bile forvet oynatabilirdi. Hakem her ne kadar maça damgasını vurmasada özellikle Atıf'ın atağını haksız kesti takdir haklarını Akhisar'dan yana kullandı.

Ümitin hareketi bana göre de kırmızı kartta; öyle maçlar seyrettim ki Ümitin hareketinden beter olanlara sarı bile gösterilmedi, faulle geçiştirildi. Bu pozisyonlarda kartlarda standart yok, başta Aydın, Aatıf, Ümit olmak üzere bazı oyuncularımız takımın elfreni gibi davrandı. Korcan'da yediği 2 golde hatalıydı bana göre Borjan bu golleri yemezdi. Neticede daha çok isteyen daha çok konsantre olmuş, daha tecrübeli hocası olan, futbolcuları yardımlaşarak takım oyunu oynayan Akhisar kazanmıştır.

Yazık oldu gerçekten hemde çok yazık:mad:[/b]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 06:56.