SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Başkan'dan Büyük Tepki (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=38772)

SivasSpor.Com 11.02.2015 15:51

Başkan'dan Büyük Tepki

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=45237&token=26794[/IMG]

Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'u deplasmanda 3-2 yenerek çeyrek finale yükselen Medicana Sivasspor'un Başkanı Mecnun Otyakmaz, olaylı maçta yaşananlara tepki gösterdi, "Trabzonspor seyircisini stadımıza almayacağız" dedi.

Başkan Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor'a karşı zor şartlar altında güzel futbol oynayarak kazanmasını bildiklerini söyledi. Futbolcularıyla teknik heyeti, yaşatıkları mutluluk için teşekkür eden Başkan Mecnun Odyakmaz, şöyle devam etti:

"Bu galibiyet bana en büyük doğum günü hediyesi oldu. Sergen Yalçın'ın gelmesi ile birlikte iyi futbol oynayan bir takım haline geldik. Bu galibiyet bizim için süpriz değil. Bulunduğumuz durumdan kurtarmak için kupayı 2'inci plana atmıştık."

[B]KALECİ ERTUĞRUL'A GEÇMİŞ OLSUN[/B]

Karşılaşmada yaşananlar kendilerini üzdüğünü, maçta başına atılan taştan kanlar içinde kalan kaleci Ertuğrul'a da "geçmiş olsun" dileklerini ileten Başkan Otyakmaz, şöyle dedi:

"Bize her Trabzonspor karşılaşmasında çok küfür ediliyor. Ama bu karşılaşmada bu tavan yaptı. Bu bizi fazlasıyla üzdü. Maç bittikten sonra soyunma odası koridorlarında da bir takım olaylar oldu. Havaalanına giderken otobüsümüz taşlandı. Trabzonsporlular o zor süreçte bizim onlara yaptığımız yiğitliğin farkına varamadılar. Öyle de gitmeye devam etsinler. Bakalım hayat onları nereye götürecek. Bunu da zamanla göreceğiz."

[B]TRABZON SEYİRCİSİNİN SİVAS'A GELMEMESİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ[/B]

[B]Müsabakada yaşanan olaylara anlam veremediğini ifade eden Başkan Otyakmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:[/B]

"4 büyük takım kendi aralarında oynadığı karşılaşmalarda deplasman takımının seyircisini stada almıyor. Ben seyirci yasağına karşıyım ama Sivas'ta oynayacağımız Trabzonspor karşılaşmasına da seyircilerinin gelmemesi için Futbol Federazyonu'na gerekli başvuruyu yapacağım. Yayıncı kuruluş da maçı anlatırken çok dikkatli olmalı. Yayınlar sorumsuzluk içinde yapılmaz. Kendilerine biraz çeki düzen versinler. Dün akşam yaşananlara ilk defa şahit oldum."

[B]ŞİKE OPERASYONUNU YAPANLAR ESERLERİ İLE ÖVÜNSÜNLER[/B]

Başkan Otyakmaz, son olarak, "Şike operasyonu adı altında haksız operasyonu yapanlar, ortaya çıkardıkları bu eserle övünsünler" dedi.

[B]ANTRENMAN TARAFTARA KAPATILDI[/B]

Bu arada dün akşam özel uçakla Sivas'a dönen Sivasspor, antrenmanlarını Torku Konyaspor karşılaşmasına kadar basına ve taraftara kapattı. Bu arada teknik direktör Sergen Yalçın'ın futbolcularına da Trabzonspor karşılaşması ile konuşma yasağı getirdiği öğrenildi. Maçta sakatlanan Sol arka adalesinde gerilme tespit edilen Eneramo ve sakatlığı bulunan İbrahim Toraman'ın MR çekilmek üzere İstanbul'a gideceği belirtildi.

58YIGIDO58 11.02.2015 15:54

Cevap: Başkan'dan Büyük Tepki

Mecnun Baskan hakli o ts taraftari 4 eylül stadyumuna alinmamali.

Kizilirmak58 11.02.2015 16:03

gelmesinler rum tohumları .ekmeğini futboldan kazanan futbulcudan ne istediniz

Salim58 11.02.2015 16:06

[B]Adam ayakkabısıyla geliyor sonra kafası duruyor ayakkabısını atıyor ama bu taşı nasıl içeri sokuyorlar atıyorlar onu bir türlü çözemedim. Bu güvenlik zafiyeti sadece trabzon stadındamı var yoksa başka işlermi dönüyor bir türlü anlayamıyorum.

Bunları stada değil Sivasa bile sokmamak gerek çamlıbele kadar gelsinler anten taksınlar uydu üzerinden orada maçlarını izlesinler Tokat üzeri yollarına devam etsinler geldikleri gibi gitsinler.[/B]

58YIGIDO58 11.02.2015 16:15

[QUOTE=Salim58;936140][B]Adam ayakkabısıyla geliyor sonra kafası duruyor ayakkabısını atıyor ama bu taşı nasıl içeri sokuyorlar atıyorlar onu bir türlü çözemedim. Bu güvenlik zafiyeti sadece trabzon stadındamı var yoksa başka işlermi dönüyor bir türlü anlayamıyorum.

Bunları stada değil Sivasa bile sokmamak gerek çamlıbele kadar gelsinler anten taksınlar uydu üzerinden orada maçlarını izlesinler Tokat üzeri yollarına devam etsinler geldikleri gibi gitsinler.[/B][/QUOTE]

söz konusu anadolu takimlari olunca demekki güvenlik de görmezden geliyor ve siki kontrol yapmiyor.
Bunun baska bir aciklamasi yok.

Rallim58 11.02.2015 16:28

6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun"

Madde 13'de yer alan: Spor alanlarına yasak madde sokulması ve müsabaka düzeninin bozulması başlığının : 4. maddesi resmen fiiliyata geçmiştir.

[B]Karşılığı bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırmadır.
[/B]
Olaya sebep olanlar görüntülerden tesbitle, gerekli cezalar münferiden verilecek mi? Verilmeyecek mi? Bunun takipcisi olunmalıdır.

[B]Bunun takibini de biz değil, [U]Sivasspor Yönetim Kurulu[/U] yapmalıdır.
[/B]

DoomsDay58 11.02.2015 16:28

Başkanın açıklamaları yerinde ve güzel ama "4 büyük takım" ifadesi başkana yakışmadı. Büyük takım küçük takım diye bir şey yok!

DeSalvo58 11.02.2015 17:16

Sivas'a gelirler ellerini kollarını sallayarak gezerler, kimsenin sesi çıkmaz çünkü bizde misafire saygı vardır. Ancak dün oynanan maçta yaşananlar sabrımızı taşırmıştır!

Gerek otobüsü taşlayanlar olsun, gerek soyunma odasında oyuncularımıza küfür eden ts oyuncusu olsun, gerek maçta Ertuğrul'un kafasını yaran sözde takımını desteklemeye gelen taraftar cezasını almalıdır!

badof58 11.02.2015 17:36

Bunları fazla bi taraflarını kaldırmışlar, ben onu anladım .. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir .. Adama göre muamele yani stada giriş çıkışlar ise güvenlikçilerin çoğunun itrabzonlu olması sebebiyle gayet yetersiz. Polis sadece iç güvenliği sağlıyor ..

Asıl olaylarsa zaten maç sonu oldu. Malzemecimizin arabası tekmelendi .. Sağlih Dursun denen köpek Sivasımıza ve Sivaslılara ağza alınmayacak küfürler etti .. Eğer bizim maçta oynayacak olursa katiyen rahat bırakılmamalı ayağına top değdiği anda ıslığa yuhalanmaya başlanmalı .. Sonra İts li bir yönetici maç bitmesine rağmen hala hakemin çıkışını beklemesi 21. yy Türkiyesi için utanç verici şeyler .. Stadın şehir içinde kalması da bunu körükleyen nedenlerden biri Akyazıya taşınınca zannetmiyorum ki bu olaylar olsun, aynı şekilde Napoli maçında bunları yapsınlar bunlar ne anasının gözü vay yavrum vay ..

DOGU_BEY 11.02.2015 18:42

[B]futbol teroristi ts ve manukyan kılıklı başkanları İHO futboldan acilen men edilmelidir..yıllardır trabDON'da hep olaylı yaralamalı bir sürü maç oluyor, adamlar her çeşit patlayaıcı ve yaralayıcı maddeyi stada çok rahat alıyor kimsenin sesi çıkmıyor kimse ağır cezalar vermiyor..ama biz burada yağmurlu havada şemsiye ile maç izlemeye gittiğimizde bardak bardak yağmur yağdığında bile şemsiylerimiz elimziden alınıyor ayakkabılarımız çoraplarımız çıkartılıyor..daha nereye kadar bu tsyi koruyacak ve yalakalık yapacaksınız?[/B]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 15:37.