SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   SivasSpor (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Resmi Kuruluş Yılımız Değişebilir (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32270)

tavatir 27.06.2011 14:38

Resmi Kuruluş Yılımız Değişebilir

Arkadaşlar sağlam bir duyum aldım ve paylaşmak istedim.

Hepinizin bildiği gibi Sivasspor'un kuruluş tarihini 1967 olarak biliyorduk. Ama çoğu kimse aslında kuruluş tarihimizin daha önce olduğunu söylüyordu.

Benim aldığım duyumlara göre resmi belgelerle de bu kanıtlanmış ve kuruluş tarihimizin değişmesi an meselesi.

Tarih olarak kuruluşumuz 1932 olabilir.

akifesk 27.06.2011 14:41

Cevap: Resmi Kuruluş Yılımız Değişebilir

belgelerle olması doğruluğunu gösterir. sevindirici bi haber. daha eski klup olucz.

sinansakru 27.06.2011 14:43

İNşaallah 100. Yılımızda 2032 de ŞAMPİYON oluruz . AMİN

Yusuf Çevik 27.06.2011 14:46

[COLOR="Blue"]Önemli olan ne zaman kurulduğumuz değil,önemli olan neleri başardığımız.[/COLOR]

tavatir 27.06.2011 14:46

[QUOTE=sinansakru;727244]İNşaallah 100. Yılımızda 2032 de ŞAMPİYON oluruz . AMİN[/QUOTE]

80. yaşımızda olsak daha iyi olmaz mı :) Şaka bir yana açıkçası bir iki sene ilk 8 sırada yer almak benim için yeterli olur. Bu sürede ekonomik verileri ve uzun vadeli planları düzenleyebiliriz belki.

Bu arada Uefa sıralamasında 172. sırada yer almışız.

Diğer Türk takımlarının UEFA Resmi Sıralaması ;

41.Fenerbahçe
45.Galatasaray
57.Besiktas
135.Bursaspor
136.Trabzonspor
167.Kayserispor
172.Sivasspor
180.Gaziantepspor

astaravisa 27.06.2011 16:40

uefa sıralaması neye göre yapılıyor hiç anlamamışımdır.

alemdarlar 27.06.2011 17:53

Sivas'ta kurulan SİVASSPOR kulübü 9 MAYIS 1967 yılında resmi bir şekilde kurulmuş olup,resmi gazetelerde de bu ilan edilmiştir.Daha önce 1930'lu yıllarda adı geçen oluşumun olduğunu MİLLİYET gazetesi sayfalarında belirtmekte,ancak idareciler yüzünden aktif bir çalışma(buna resmi diyebiliriz) yapılmadığı anlaşılmaktadır.Gazeteci abimiz sayın YÖNAL'ı İYİ dinleyememişiz.

Sağlam bir duyum almadın bence sen kardeşim.Gördün felan filan.
Sivasspor kulübü 1967 yılında kurulmuş olup,Amblemi(Üç yıldızlı) ve adı ile tescilli bir MARKADIR.Türk Patent Enstitüsü(TPE) tarafından araştırılarak amblemde belirtilen tarihe kadar dayandığı anlaşışan SİVASSPORUMUZ marka isimleri arasında yerini almaktadır ve boru gibide 1967 yazmaktadır.

Keşke düzen iyi kurulsaydıda 1932 diyebilseydik.Ama olmiyikiiii:)
İnşallah yeni düzen sayesinde yararlanabiliriz.Ama düzen daha kurulmadı.:)
İyi günler-akşamlar-geceler...

tavatir 27.06.2011 18:14

Benim duyduğum kişiler şu anda çalışmaların sürdüğünü söylediler. Üstelik sizi bilmem ama ben Yücel Yönal ile defalarca görüşmüş birisiyim.

HALIL 27.06.2011 18:19

vallaha ben buna mujde derim iste super olur koklu bir takim oluruz ama nedense biraz ilginc ve tam inanamiyorum sana karsi degil tavarih ama ben biraz sastim kaldim :confused:

münihliyigido58 27.06.2011 18:58

arastirmalar sonucunda benim yasim 25 degil 65 cikti. Alman hükümeti bana emeklilik aydatlarimi öde leyyynnnnnnn!!!

benim bildigim sivasspor 1967'de üc takimin birlestirilmesiyle kuruldu, bunlardan hicbiri sivasspor adini daha önce tasimadi. umarim birlestirilen takimlarin en eskisi 1932'de kurulmus olabilir.

sonucta beni pek ilgilendirmiyor. takimin cok daha baska problemleri var ve bunlara göz atilmali. stadyum meselesi gibi.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 17:33.