SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   SivasSpor (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Gurur duyun ama ibrette alın! (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=33979)

eyupk 30.03.2012 17:39

Gurur duyun ama ibrette alın!

[B]Gurur duyun ama ibrette alın![/B]
[B]2012-03-30[/B]

[IMG]http://hurdogan.com/images/abdullah_yigit.jpg[/IMG]
[B]Abdullah YİĞİT[/B]

Sivasspor’u da yakından takip eden,hatta zaman zaman Teknik Direktör Rıza Çalımbay’la da röportaj yapıp gazetesinde haber koyan değerli dostum Tokat’lı Arif Sağdıç’la önceki gün uzun uzun Tokat ve Sivasspor’la ilgili sohbet ettik.Arif’’in öyle bir konuşmaları vardı ki aslında her Sivaslı’nın,daha doğrusu,süper ligdeki Sivasspor’un kıymetini bilmeyen,5 TL, verip maçına gitme yerine evde oturmayı,yada kahvede oyun oynamayı tercih edenlerin duymasını çok isterdim. Ama bugün o sohbeti ana hatlarıyla sizlere aktarmaya çalışacağım.

Hemen şunu da belirtmekte yarar var. Aslında sadece Tokat’taki arkadaşlar değil,Türkiye’nin bir çok yerinde yaşayan arkadaşlarla da yaptığımız sohbetlerde benzer konular gündeme geliyor.

Dönelim Tokatlı Arif’le sohbetime.. Şu anda 2.ligde düşme tehlikesi yaşayan Tokatspor,düşmeyi garantileyen,maddi sıkıntılar yüzünden transfer yapmadan sezona başlayan Kocaelispor’u 1-0 yendiği için bir hayli mutluymuş.Bu şuna benziyor “ İnsan ölümü görünce sıtmaya razı olurmuş”.Böyle bir takımı bile zar-zor yenen Tokatspor’un kümede kalması için kalan maçlarında seri galibiyetler alması gerekiyor. Arif diyorki “ Abi,burada her zaman Sivasspor’u ve sizleri örnek gösteriyoruz. Bizim burada ne Vekiller,ne iş adamları,nede mülki amirler Tokatspor’la ilgileniyor. Onlara sürekli yazıp söylemekten bıktık! Her zaman burnumuzun dibindeki Sivas’tan örnekler veriyoruz. Sivasspor’u izlemek için maç günü Tokat’tan insanların Sivas’a gittiğini söylüyoruz. Biz sizin gibi süper lig istemiyoruz,2ligde iddialı olalım ve Bank Asya’ya çıkalım yeter. Bunun içinde kesinlikle Sivasspor’un desteğine ihtiyacımız var!” Tabi bunları dinlerken,insan hem üzülüyor,hemde Sivasspor’un kıymetini bir kez daha anlıyor. Daha düne kadar Sivasspor’la Tokatspor aynı ligdeydi,hatta zaman zaman Tokatspor ligi Sivas’ın üzerinde bitirirdi,ama şimdi,Tokatspor camiası Sivasspor A2 takımından futbolcu almanın hayallerini yapıyor.Dedimya bu hayalleri sadece Tokatspor kurmuyor.Şunuda söyleyeyim,sezon bittiğinde Tokatspor yönetimi Sivasspor Başkanı Sayın Mecnun Otyakmaz’ı ziyaret edip 18’e giremeyen futbolcuları isteyecekmiş.

Bakın şimdi yarın,Sivasspor’un final grubuna kalması açısından son derece önemli bir maçı var. Rıza hocanın deyimiyle bir sezonun emeğinin karşılığı alınacak. Bu kadar stratejik bir maça kaç kişi gelecek? Ben iddia ediyorum 5-6 bin civarında ancak olur. Kimse bana maçın cumartesi günü gündüz oynandığını filan mazeret göstermesin. Durumu müsait olanlar gelse en az 10 bin kişi olur! Maç saatinde caddelere ve kahvelere bakın tıklım tıklım olduğunu göreceksiniz. Biz böyleyiz işte! Elimizdeki değerlerin kıymetini kaybettiğimiz zaman anlıyoruz. En iyisi kaybetmeden sahip çıkmak değimlidir.

Tokatlı gazeteci Arif kardeşime de söyledim.Belki dışarıdan,Sivas milletvekillerinin Sivasspor’la yakından ilgilendiği,destek oldukları zannediliyor olabilir,ama alakası yok! Sivasspor’un en büyük şansı,iyi bir başkanı ve işi bilen yönetiminin olması.Özellikle iktidar Milletvekillerinin hiç umurunda değil. Kısa süre önce hakem Kuddusi Müftüoğlu ile ilgili görüştüğümde Sivasspor’la ne kadar ilgilendiklerini gördük! Biz iktidar partisinin vekillerinden hakem konusunda en azından bir açıklama ve yaptırım beklerken,sağ olsun muhalefet milletvekili konuyu meclise taşıdı.

Tokatspor için söylenecek en doğru ve tek şey,önce istikrarlı ve iyi bir yönetim lazım. Bunu yaptıktan sonra başarı zaten kendiliğinden gelecektir.Pahalı ve fazla sayıda futbolcu almak başarıyı getirmez. Sivasspor’un 2.ligde şampiyon olduğu dönemdeki kadroya bakın bunu daha iyi göreceksiniz.

[B]Hürdoğan[/B]

cılgınsivas58 30.03.2012 18:43

Cevap: Gurur duyun ama ibrette alın!

katılıyorum tokatsprun durumu da kötü yönetimi hiç iyi degil

hasanim58 30.03.2012 18:53

cok dogru valla kaybetmeden biseylerin kiymeti bilinmiyo ama biz sivassporumuzu kaybetmeyecez insallah ama takima cok fazla destek verilmiyo nedendir bilinmez sozum onlara bizim milletin derdi kime parti vursam batakta kimi batirsam falan filan masada 4 kisi varsa en az 3 unde parti kalir oda gorki kac para ...... 5 lira veripte stattda kalabalik etmez birakin bagirip cagirmayi vallahada billahada o ellere has ben diyecek bisey bulamiyom yigidonun biri bi yorumunda yazmisti cok hosuma gitti cokta hakliydi ...bizimkilere 2 telis cekirdek getirecen anca ondan anlarlar diye haksizmi simdi..sozde olmuyo bu isler gurbettekiler oyle delilerki sivasa ve sivasspora anlatamam sizlere coluk cocuk sivasspor formalarini kusanir insanin gozu dolar yaaa yapmayin ALLAH askina sivassporsuz olmazzzzzzzz olmaz arkadas benim obur yarim sivassporum sahip cikalim takimimiza dusmeye oynadigi sene hatirlamasi bile beni deli ediyo kafa yiyorduk sac bas yoluyoduk ama bakin simdi harikalar yaratiyoruz daha ne olsun arkadas ligi titretiyoruz hakemle ancak galip gelebiliyorlar karsimizda onada yapacak bisey yok simdilik ama sivasspor sahipsizligi haketmiyorrrrrr tiklim tiklim tribunleri sivas sivas diye inlemeyi haketmiyormu sizce kirmiziiii beyezzzzzzzz sampiyon sivassssss sesleriyle inlese kotumu olur elbette harika olur ama o da olacak insallah cumleten ALLAH a emanet olun konusmalarimda bi hatam olduysa saygida kusur ettimse ozur dilerim yigidolarrrrrrrr

dogan5880 30.03.2012 18:55

vayyyy beee tokata bak

infial§ 30.03.2012 19:35

turkıye'de 81 il var,bunların içinde 6 takım ıstanbul,ankara takimi,kalan 12 takım şehir takımı,bırcok şehır takım bankasya ve alt liglerde surunurken sivassporumuz en baba ligde ve zırve mucadelesı verıyor kupada çeyrek fınalıst,bunları duşununce ne kadar buyuk iş başarıldiğını gosterıyor,sevenimız az olur çekemeyenler olur,gucumuzu gostermenın en buyuk yolu trıbunler,bızi turkiye ızliyor

etlidöktürek 30.03.2012 20:20

tokatda yaşayan bir sivaslı olarak Abdullah abinin tüm yazdıklarına katılıyorum.inanın bu küçük şehirde bile hatırı sayılır bir taraftar var.bu bize biraz ders olmalı! tokatspora baktığımda bizim 3lig günlerimiz aklıma geliyor ve çok şükür diyorum bugünlere..ama 3 büyütlmüşlerin derbisi olduğu zaman da şehir olduğu gibi kahvelerde,lokallerde..hiç yoktan benim sivasım eskisi gibi 3 büyütülmüş fanatikliği yapmıyor:) diyorum seviniyorum,en azından süperlig serüveni boyunca...Allah korusun bi küme düşersek bizde aynısı olabiliriz.durumları çok kötü bu ara mucize gerek yoksa 3.lig...osman başkanımızın başlattığı kıvılcımı büyük bir alev topuna dönüştüren mecnun başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır değerli yiğidolar!elimizdekini kıymetini bilelim...sağlıcakla ve sivassporla kalın;)

sivasfutbol 30.03.2012 20:24

sivasın akp li milletvekilleri sivaslı değillerki sivassporla ilgilensinler!!

savaş2 30.03.2012 20:37

[QUOTE=sivasfutbol;777622]sivasın akp li milletvekilleri sivaslı değillerki sivassporla ilgilensinler!![/QUOTE]

***ilimizde yanı memleketimizde millet vekili cıkaramıyorsak düşündürücüdür bence,tabiki dışardan gelende bizi düşünmez.arıyouz başkan yazıcıyı ,a.latif şeneri ve diğerlerni

58MUAMMER58 30.03.2012 20:56

[b]ŞUNU NET ŞEKİLDE söyliyeyim şayet bu yönetim giderde adam gibi yönetim sivassporu devralmazsa iş mülki amirlere vekillere işadamlarına düşerse sivassporun akibetide akçaabat malatya erzurum van aydın zonguldak siirt diyarbakır vs vs spor gibi olur bundan şüphem yok şuanki sivassporun en büyük şansı MECNUN OTYAKMAZ gibi başkanının olmasıdır tokatspora üzüldüm şunuda eklemek istiyorum mesele tokat sivas yozgat meselesi değil eğer birşehrin insanı şehrine yabancı gibi ise sevmiyorsa ufak hesapların peşinde koşuyorsa şahsi çıkarını düşünüyorsa ne siyasileri ne zengin ahalisi ne devlet erkanı o şehre sahip çıkar önce şehrin insanları adam olacak yaşadığı topraklara sahip çıkacak sonra bak bakalım oşehirin ekonomisine sporuna sahip çıkmayan vekiller vekil olabiliyormu yada oşehirde gezebiliyormu tüccarı ticaret yapabiliyormu ?bilmem anlatabildimmi?[/b]

poolat58 31.03.2012 02:20

bu işler böyle işte benim zonguldaklı bir arkadaşım var tam bir zonguldakspor hastası. adam zonguldak üst lige çıkması için neler vermem ki diyor. ve zonguldakspor kaçıncı ligde biliyormusunuz bölgesel amatör liginde yani bizim 4 eylül beld. nin oynadığı 3. liginde altında. bizim Sivassporumuz ise süper ligde şampiyonluk kovalıyor ama bizim sivaslılar istanb yavşaklığı yapıyor. bir gün değerini anlayacaklar ama iş işten geçecek....:confused:

WEZ Format +2. Şuan Saat: 08:10.