SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Taraftar (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ben mutlu olmadım, ya siz? (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32222)

babayavuz 20.06.2011 21:49

Ben mutlu olmadım, ya siz?

Abdullah YİĞİT [email]spor@hurdogan.com[/email] 2011-06-20

Ben mutlu olmadım, ya siz?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde, hakem Cüneyt Çakır'ın “Elit hakem” kategorisine yükseldiğini duyurdu. Yani Cüneyt Çakır, Avrupa'daki en iyi 25 hakemden birisi. Bir Türk vatandaşı olarak bu haberin beni çok mutlu etmesi gerekirken, açık söyleyeyim hiçte mutlu olmadım! Eğer bizim izlediğimiz, bizim bildiğimiz Cüneyt Çakır Avrupa'da en iyi 25 hakem arasına girdiyse gerçekten bunda bir gariplik var demektir. Dikkat ediyorum, bu Cüneyt Çakır'ın Türkiye liglerinde maç yönetip te skandala imza atmadığı maç hemen hemen yok gibi. Peki nasıl oluyor da,Türkiye'de herkesin dert yandığı hakem Avrupa'da el üstünde tutuluyor.?
Buna cevap vermek çok güç. Başkasını bilmem, ama Sivasspor'un bu sezon 3-4 maçını yönetti ve hemen hepsinde maçın skorunu doğrudan etkileyecek hatalar yaptı. Mesela Kayseri'de oynanan 4-1'lik maç.
Maç 1-1 devam ediyor, ikinci yarının başı, Kayseri'li futbolcu Sivasspor'lu futbolcunun üzerine basıp yükselerek golü atıyor, bu Cüneyt Çakır'da orta noktayı gösteriyor. Sadece bu değil, o maçta bütün takdir haklarını rakipten yana kullandı ve ortaya da farklı sonuç çıktı.
Ayrıca,4 Eylül stadında geçen sezon oynanan ve Bursaspor'un 2–0 yendiği maç. Bu maçta baştan sona hatalar yapan Cüneyt Çakır, yine rakibin en iyi adamı olmuştu.
Bu Cüneyt Çakır'ın Sivasspor'a ilk darbesi taa 2.ligde V.Manisa-Sivasspor (2–2) maçında olmuştu. O maçta Manisalı futbolcunun Can Arat'ı arkadan tekme atarak yere yapıştırmasına sessiz kalan hakem, daha sonra ceza alanı içerisinde Manisalı futbolcunun kendini yere bırakmasına penaltı çalarak maçın 2–2 bitmesine neden olmuştu. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Dedim ya, Türkiye'de Cüneyt Çakır'ın yönettiği hemen her maçta mutlaka bariz hatalar oluyor,ama ne hikmetse Avrupa bu hakemi el üstünde tutuyor. Acaba diyorum, babası eski hakem Serdar Çakır'ın mı Avrupa'da büyük bir lobisi?
Türkiye'de hiçbir takım “ Aman bizim maçımıza verilmesin” derken, Avrupa'nın en iyi 25 hakeminden birisi olması gerçekten akıl alacak bir şey değil.
İşte bütün bunlardan sonra ben bir Türk Vatandaşı olarak Cüneyt Çakır'ın Avrupa'da iyi hakemler kategorisine girmesine hiç sevinmedim, mutlu olmadım, aksine çok şaşırdım.
Sivas'ta karate heyecanı

Türkiye Karate Şampiyonası'na hazırlık amacıyla Sivas'ta karate müsabakaları düzenlendi.
Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalara, Sivas'ın yanı sıra Samsun, Kayseri, Trabzon, Tokat, Bayburt, Yozgat ve Gaziantep'ten toplam 120 sporcu katıldı.
Müsabakalarda, sporcular kıyasıya mücadele etti. Sivas'ta açılan karate aday hakem kursuna katılan kursiyerler de ilk maçlarını yönetmenin heyecanını yaşadı. Müsabakalar, devam ediyor.
Sivas Karate İl Temsilcisi İbrahim Ethem Yaray, 6-10 Temmuz tarihlerinde Eskişehir'de yapılacak Minik-Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasına hazırlık müsabakası düzenlediklerini belirterek ''Çocukların deneyimini ve maç sayılarını artırarak şampiyonalarda heyecanlarını yenmeleri amacıyla bu müsabakaları düzenledik'' dedi.

babayavuz 20.06.2011 21:50

Cevap: Ben mutlu olmadım, ya siz?

yorumlarınız için şimdiden herkese teşekkürler

Metal Gear 20.06.2011 22:08

Merak ediyorum bu yazım yanlışlarını kim yapıyor?
Abdullah YİĞİT mi Hurdogan mı yoksa zincirleme mi?
Sanki forumda mesaj yazıyor..

Cüneyt Çakır'ın bu kategoriye yükselmesi beni mutlu etti fazlasıyla..

tavatir 20.06.2011 22:09

Yazım yanlışı değil de anlatım bozukluğu yapılmış :)

adres58 20.06.2011 22:22

Kesinlikle Abdullah Yiğite katılıyorum. Kartının ve eyyamın kantarı kaçık bir hakem profili var... Bu kategoriye çıkmasında da Şenes Erzik'in katkılarının olduğunu düşünüyorum. Unutmayın UEFA seçimlerinde bir Türk hakeminin elit sınıfına katılması sözü verilmişti, oda oldu.. Ha diyeceksinizki Avrupada kötü hakem yokmu bu sınıfa dahil, çok var maalesef..
Ama sözün özünde Abdullah Yiğit yazım hatalarıda yapsa gerçekten Sivassporluluğu ve ve haklarının savunmasında kalemi gerçekten takdire şayan bir kalemşör...

mucahitbaba58 20.06.2011 22:30

[B]Valla cuneyt cakiri bende cok severim begendigim bir isim ama abdullah abi oyle diyorsa dogrudur respect diyorum bu adamdan iyi kimse svs savunamaz [/B]

terazi 21.06.2011 01:22

[QUOTE=Metal Gear;725786]Merak ediyorum bu yazım yanlışlarını kim yapıyor?
Abdullah YİĞİT mi Hurdogan mı yoksa zincirleme mi?
Sanki forumda mesaj yazıyor..

Cüneyt Çakır'ın bu kategoriye yükselmesi beni mutlu etti fazlasıyla..[/QUOTE]

Bizim sikintimiz bu iste gardas kendimizi anlatamamak ama iyi bir sivassporludur
Abdullah Yigit

58hsn58 21.06.2011 03:30

Guzel ama karisik yazi olmus, cuneyt cakir bence iyi bir hakem, gurur verici bisey boyle olmasi...

Bi yandan abdullah abiyede katiliyom, cuneyt cakir hata yapinca iyisini yapiyor, yane derinden vuruyo hemen...

favori58 21.06.2011 08:03

Valla bende bu cüneyt çakırı hiç sevmem.doğru bir yazı,Sivasspor'un çok hakkınyedi,haram olsun

HALIL 21.06.2011 11:57

bence skandalari ve fiyaskolari yaratan hakemler degil medyadir cuneyt cakir elit hakem oldu biz hala hatalarini konusuyoruz turkiyede bir mac yonettin bakalim 50 bin kisi ananiza babaniza kufur etsin durmadan sende konsantre ol imkansiz adam avupada rahat ve harikalar yaratiyo

WEZ Format +2. Şuan Saat: 13:23.