SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Taraftar (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum" (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39909)

Murad_Kelleci58 02.05.2016 06:57

Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"

Tam 16 yıl bir takıma başkanlık yaptı.. Devletten emekli bir memurdu ve oturduğu ev ise kiraydı.. Özkaynak düzeni ile yetiştirdiği gençlerle şampiyonluklar yaşadı, antrenman sahası olmayan takıma müthiş tesisler kazandırdı.. O 16 senelik zaman zarfında ne naklen yayın gelirleri vardı, ne iddia gelirleri, ne saha içi gelirleri ve ne de paralı sponsorları.. Bir kulübü yönetmenin sadece parayla değil, akılla, dürüstlükle, kadirşinaslıkla, hoşgörüyle, rakiplere saygıyla olabileceğini gösterdi yıllarca, başkan olduğu 16 yıl boyunca ne artan bir serveti, ne taşıyamayacağı kadar gayrimenkulleri oldu.. Ama tam 16 yıl sonra tribünler onu takımın o dönem ki başarısız sonuçlarının ardından "Ahmet Dursun, Seba gitsin" sloganıyla istifaya davet etmişlerdi.. Onun içindir ki, futbolda dün yok bugün vardır..

Mecnun Bey'inde bu takıma ve Sivas 'a çok büyük hizmetleri oldu.. Alt liglerde iken hep fedakarlıklar yaparak taşın altına elini koyan kişi oldu. Ama Süper Lig' e çıktıktan sonra maddi yönden akarların artması ile kulübün yönetilmesi daha kolay olduğu gerçeği idi.. Bu arada herkes Mecnun Bey'i ve yönetim kurulundaki insanlarıda tanır hale geldi.. Popüler oldular, Sivasspor sayesinde.. Mağazası bir olanın beş, şirketi olmayanların holdingleri oldu.. Allahım daha çok versin, kimsenin gözü de yok.. Kefenin cebi de.. Kısacası Mecnun Bey ve arkadaşları ailelerinden ve mesailerinden çaldıkları zamanları, Sivasspor sayesinde reaktif ettiler ziyadesiyle..

Bu takımın gerçek sahipleri ise yine hep figüran rolünde kaldılar.. Bu saatten sonra taraftar tüm bu başarısızlıktan dolayı hem Mecnun Bey'e kızarken tepki gösterirken, bir taraftan da bağrına basması çok büyük bir paradoks gibi gözüksede, bir babanın evladını herşeyi ile kabullenmesidir aslında.. Onun içindir ki, Mecnun Bey'in istifasını isteyenler %100 haklı gibi görünselerde, Mecnun Bey'e ahde vefa gösterenlerde en az %99,99 haklılar diye düşünüyorum..

Şimdi tüm Sivas'ın bu sezonu unutup, başkanlarına ama sadece başkanlarına ve onun kuracağı yepyeni bir yönetim kadrosuyla tekrardan bizi layık olduğumuz yere taşıması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamaları için "Mecnun Sözü" vermesini bekliyoruz.. Şayet Mecnun Bey ben yokum derse, ben de o zaman derim ki Sayın Başkan'ım bu takımı siz düşürdünüz, buyrun siz tekrar çıkartın.. Bu konu artık sizin boynunuzun borcudur diyorum ve "Mecnun Bey'i" istifaya davet ETMİYORUM..

muhalif 02.05.2016 07:01

Cevap: Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"

Yönetimde olan tüm kişilerin görevi birakıp daha dinamik daha ufku acık daha şeffaf insanların görevi alması gerekir.
İnsanlar gelip gecici kurumlar bakidir. 10 sene 15 sene önce mecnun başkanı kim tanırdı.
Artık başkan olmak içinde zengin olmaya gerek yoktur. Fedarasyon ve havuz gelirleri kulupleri refah içinde yaşatmaktadır. Aklı selim herkes buna talip olabilir.

* Yönetimin kulubu şirketleşmeye götürüp tüm mali tabloyu ortaya sergilemelidir.

* Hangi yöneticinin kulube ne kadar katkı sağladığınıda acıkca ortaya
koymalıdır.

* Kongre üye sayısını 200 lerden 2000 lere cıkarmalı parası olan vizyonu acık herkeside üye yapmalıdır.

triper58 02.05.2016 07:44

Mecnun Odyakmaz görevi bırakmalıdır.Aslında daha önce bırakmalıydı ama bizim millet takım başarısızken tepki koyuyor.Oysaki Roberto Carlos bu takımı 5. yaptığında devre arası Djebbour'u gönderip adam akıllı bir forvet almadıklarında da görevlerini iyi icra edemiyorlardı.Zaten sonraki sezon transfer yapmadıklarından Roberto Carlos gibi bir ismi kaybettik.

İkincisi bu takım sportif anlamda başarısız olabilir ama maddi anlamda güçlenir öyle bir durumda olmadı hatta Medicana ile anlaşınca burda böyle anlaşmalar yapan kulüplerin sonunun pek hayırlı olmadığını söyledik.

Üçüncü olarak Şike Davası aklandılar falan orasında değilim.Başkan Fenerli imajı edindi.Aziz Yıldırım da şike yaptı ama kendi takımı için yaptı.Bizim başkan kendi takımının altını kazıyor gibi bir durum oldu.Bizim kültürümüzde bu işler böyle.

Son olarak Altyapı.Kardeşim para yok topçu gelmiyor bir ton bahanemiz var.O zaman altyapıya önem verirsin.11 senede çıkan topçu sayısı 2 ikisi de Sivaslı zaten.Misal Çağatay iyi oynamadı belki ama adamı takdir ettim.İbrahim Akın gibiler oynayacağına böyle adamlar oynamalı.Her yıl 1 adam çıkarsak 5-6 adam zaten hazır olurdu.Gerisini de Akhisar'ın yaptığı gibi Rodellega'ya Gekas'a parayı yatırırsın iş biterdi.

58 Amsterdam 58 02.05.2016 08:25

Bence Mecnun baskan kalsin cunku dusuren baskan cikarmak icin daha cok calisir ama buda agir bir yuk ve tasiyabilir mi ona birsey diyemem.
Herseye ragmen ben kalsin diyorum.

tanju_58 02.05.2016 09:05

Herkez takımda istikrar olsun ister.kimse zırt pırt teknik direktör değişikliği başkan değişikliği olsun istemez.ancak başkanların teknik direktörleri kovarken söyledikleri gibi kan değişikliği gerektiği zaman bu kaçınılmazdır.
son bikaç senedir mecnun başkanın heyecanını yitirdiği için yaptığı hataların sonu gelmemektedir.artık başkanlık koltuğunda bir kan değişikliği gerekli hale gelmiştir.bu saatten sonra mecnun başkanda ısrarcı olmak hem başkana hem kulübe daha çok zarar verecektir.

sivasım:D 02.05.2016 09:26

Kal kal Mecnun başkan , daha yaşayacaklarımız var birlikte.

58svs58 02.05.2016 09:41

inşallah antep ve kayseri düşer. biz düşersek yanımızada kayseriyide alalım. bizim sivasın yüzsüzleri fener maçı olursa gidemesin.

balmandol 02.05.2016 11:22

[QUOTE=Murad_Kelleci58;974349]Tam 16 yıl bir takıma başkanlık yaptı.. Devletten emekli bir memurdu ve oturduğu ev ise kiraydı.. Özkaynak düzeni ile yetiştirdiği gençlerle şampiyonluklar yaşadı, antrenman sahası olmayan takıma müthiş tesisler kazandırdı.. O 16 senelik zaman zarfında ne naklen yayın gelirleri vardı, ne iddia gelirleri, ne saha içi gelirleri ve ne de paralı sponsorları.. Bir kulübü yönetmenin sadece parayla değil, akılla, dürüstlükle, kadirşinaslıkla, hoşgörüyle, rakiplere saygıyla olabileceğini gösterdi yıllarca, başkan olduğu 16 yıl boyunca ne artan bir serveti, ne taşıyamayacağı kadar gayrimenkulleri oldu.. Ama tam 16 yıl sonra tribünler onu takımın o dönem ki başarısız sonuçlarının ardından "Ahmet Dursun, Seba gitsin" sloganıyla istifaya davet etmişlerdi.. Onun içindir ki, futbolda dün yok bugün vardır..

Mecnun Bey'inde bu takıma ve Sivas 'a çok büyük hizmetleri oldu.. Alt liglerde iken hep fedakarlıklar yaparak taşın altına elini koyan kişi oldu. Ama Süper Lig' e çıktıktan sonra maddi yönden akarların artması ile kulübün yönetilmesi daha kolay olduğu gerçeği idi.. Bu arada herkes Mecnun Bey'i ve yönetim kurulundaki insanlarıda tanır hale geldi.. Popüler oldular, Sivasspor sayesinde.. Mağazası bir olanın beş, şirketi olmayanların holdingleri oldu.. Allahım daha çok versin, kimsenin gözü de yok.. Kefenin cebi de.. Kısacası Mecnun Bey ve arkadaşları ailelerinden ve mesailerinden çaldıkları zamanları, Sivasspor sayesinde reaktif ettiler ziyadesiyle..

Bu takımın gerçek sahipleri ise yine hep figüran rolünde kaldılar.. Bu saatten sonra taraftar tüm bu başarısızlıktan dolayı hem Mecnun Bey'e kızarken tepki gösterirken, bir taraftan da bağrına basması çok büyük bir paradoks gibi gözüksede, bir babanın evladını herşeyi ile kabullenmesidir aslında.. Onun içindir ki, Mecnun Bey'in istifasını isteyenler %100 haklı gibi görünselerde, Mecnun Bey'e ahde vefa gösterenlerde en az %99,99 haklılar diye düşünüyorum..

Şimdi tüm Sivas'ın bu sezonu unutup, başkanlarına ama sadece başkanlarına ve onun kuracağı yepyeni bir yönetim kadrosuyla tekrardan bizi layık olduğumuz yere taşıması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamaları için "Mecnun Sözü" vermesini bekliyoruz.. Şayet Mecnun Bey ben yokum derse, ben de o zaman derim ki Sayın Başkan'ım bu takımı siz düşürdünüz, buyrun siz tekrar çıkartın.. Bu konu artık sizin boynunuzun borcudur diyorum ve "Mecnun Bey'i" istifaya davet ETMİYORUM..[/QUOTE]

Eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş yazın. Mecnun bey borçsuz ve şampiyon takım devralıp gelmiştir. Bu takımı Şampiyon yapmadan da gidemez. Yalnıızzzz o etrafında ki dalkavukları defetmeli,şeffaf bir yönetim ve yeni yüzlerle bezemelidir yönetim kurulunu. Ve birde adam gibi alt yapı oluşturmalıdır.(Altyapı konusu da apayrı bir dünya..Orada da neler dönüyor neler.Bu konuyu başka başlık altında değerlendirmek lazım.)

onur0634 02.05.2016 11:23

Eğer Başkan bırakıp kaçacaksa..!!Futbol bilgisi olan Mehmet Oflaz aday olmalıdır...Onun yöneticiliği dönemlerinde transfer ve hoca tercihleri daha doğru yapılıyordu sanki...Hem bu klübe cebinden para veren nadir yöneticilerdendir...

ready 02.05.2016 11:36

[QUOTE=onur0634;974387]Eğer Başkan bırakıp kaçacaksa..!!Futbol bilgisi olan Mehmet Oflaz aday olmalıdır...Onun yöneticiliği dönemlerinde transfer ve hoca tercihleri daha doğru yapılıyordu sanki...Hem bu klübe cebinden para veren nadir yöneticilerdendir...[/QUOTE]

[B]mehmet oflaz erdal sarılar faruk efendi dışında kim olursa olsun[/B]

onur0634 02.05.2016 11:38

Geldiğimiz durum itibariyle aslında taraftarların başkan ve yönetimine takımı küme düşürmekten öte geçmişte yapılan yanlışlardan ders almamaları ve taraftarların isteklerini kulak ardı etmeleri yönündedir istifaya davet etmeleri bu takım 11 sezon süper ligde kalmış 4 büyük takımdan birisi olamadığın sürece düşmeye elbette adaysın o yüzden ben takım küme düştü diye başkana ve ya yöneticilere kızmıyorum.Taraftarların uyarılarına rağmen geçmişten ders almadıkları ve takımı bile bile düşürdükleri için kızıyorum...

onur0634 02.05.2016 11:41

[QUOTE=ready;974390][B]mehmet oflaz erdal sarılar faruk efendi dışında kim olursa olsun[/B][/QUOTE]

Kötünün iyisidir diye düşünüyorum üstadım.Süper ligde olsan farklı başkan adayları çıkabilirdi ancak ptt 1nci ligine düşen ve tüm para kaynakları kesilen klübe kim başkanlık yapmak ister..??

Besyo_cu 02.05.2016 11:52

[B]1 sene Ptt 1. ligde oynamak bize bir şey kaybettirmez aksine şahsi görüşüm taraftarı ile takımı ile ve yönetimi ile bir bütün olan eski Sivasspor'u tekrar görmemizi sağlar. Bursaspor küme düştükten sonra şampiyon oldu, Konyaspor yıllarca bu ligin asansör takımı oldu. Altın yere düşmeyle bir şey kaybetmez eskisinden daha sağlam evelAllah lige geri döneriz.

Tüm çakalların pusuya yatarak trabzonun şerefsiz yöneticisi gibi salyalarını akıtarak başkana yüklendiği bu günlerde bizim Mecnun Başkan'a daha çok destek olmamız lazım. Haaa çıkar bir tane babayiğit derki bu takım sahipsiz değil işte kadrom ben başkanlığa adayım işte projelerim der o zaman başımızla beraber ne yapılacaksa yapalım ama tek Mecnun BAşkanın sahip çıktığı yerde elimizdeki tek adam gibi adamı da harcayıp küstürmeyelim. (Ayrıca Mecnun başkana, başka adam yokluğundan değil bu takıma her şeyini verdiği için büyük sevgi ve saygı duyuyorum orası ayrı)

Günahıyla, sevabıyla Mecnun Başkan'da bizde yaptığımız hatalardan ders çıkartarak Tekrar Süper Lige dönmenin hesabını yapmamız lazım. İstifa en kolayı 1 dakikalık iş... Kolayı yapmak değil zoru başarıp bu takımı tekrar Süper Lige çıkartmak Mecnun Başkan'a yakışır. [/B]

58gürün58 02.05.2016 11:55

mecnun beyden daha iyisi gelecekse ve ben bu işi gerçekten yapabilirim diyebilecek birisi varsa buyursun gelsin. eeeee yok ise bu takım sahipsiz mi kalacak bunların hesabı yapılmalı. ne olursa olsun kişiler gelip geçicidir burda en evla konu sivassporun ve sivasın menfaatleridir. şu konuda arkadaşlara katılıyorum mecnun bey yoruldu ve yıprandı bir değişiklik iyi olacaktır fakat hangi değişiklik!!!!! kim gelecek ne şartlarda ve nasıl gelecek. burada sivasın zenginlerine iş adamlarına hatta ve hatta siyasilerinden bürokratlarına çok büyük işler düşmekte lütfen elinizi taşın altına koyun. bu şehri sahipsiz bırakmayın...

58gürün58 02.05.2016 11:58

[QUOTE=Besyo_cu;974396][B]1 sene Ptt 1. ligde oynamak bize bir şey kaybettirmez aksine şahsi görüşüm taraftarı ile takımı ile ve yönetimi ile bir bütün olan eski Sivasspor'u tekrar görmemizi sağlar. Bursaspor küme düştükten sonra şampiyon oldu, Konyaspor yıllarca bu ligin asansör takımı oldu. Altın yere düşmeyle bir şey kaybetmez eskisinden daha sağlam evelAllah lige geri döneriz.

Tüm çakalların pusuya yatarak trabzonun şerefsiz yöneticisi gibi salyalarını akıtarak başkana yüklendiği bu günlerde bizim Mecnun Başkan'a daha çok destek olmamız lazım. Haaa çıkar bir tane babayiğit derki bu takım sahipsiz değil işte kadrom ben başkanlığa adayım işte projelerim der o zaman başımızla beraber ne yapılacaksa yapalım ama tek Mecnun BAşkanın sahip çıktığı yerde elimizdeki tek adam gibi adamı da harcayıp küstürmeyelim. (Ayrıca Mecnun başkana, başka adam yokluğundan değil bu takıma her şeyini verdiği için büyük sevgi ve saygı duyuyorum orası ayrı)

Günahıyla, sevabıyla Mecnun Başkan'da bizde yaptığımız hatalardan ders çıkartarak Tekrar Süper Lige dönmenin hesabını yapmamız lazım. İstifa en kolayı 1 dakikalık iş... Kolayı yapmak değil zoru başarıp bu takımı tekrar Süper Lige çıkartmak Mecnun Başkan'a yakışır. [/B][/QUOTE]

bizler zor olanı yapmaya çalışıyoruz. aslında konu bu kadar açık net ve anlaşılır.

onur0634 02.05.2016 12:01

Kongre kararı alınmış bu arada.Bu şu demek oluyor arkadaşlar.Takımı bu duruma düşüren bizleriz bırakıp kaçıyoruz.Takım ve şehir ortada bırakılmıştır bu kararla.Artık Belediyede Osman Amcada yok ki çıkıp takıma sahip çıksın...Kayyup atanırsa hiç şaşırmam...

AYDIN1985 02.05.2016 12:14

Bence bir sezon daha kalip Sivassporu tekrar Süperlige cikarmak icin ugrasmasi lazim. aksi takdirde millet takimi düsürdü kacti diyecek. böyle olmasini ben sahsen istemem sonucta o kadar emegi var.

NöOReaK 02.05.2016 15:45

Mecnun başkan bıraktı gitti diyelim sonrasında olacaklar:

1) Yeni yönetim × şahsıslı bir isim ilk açıklamasında Sivasspor u layık olduğu eski günlere getireceğiz.
2) Küme düşmüş (inşallah düşmeyiz) bir takımı devr aldıklarında eldeki mevcut kadronun yarısından fazlasını takımda tutamayacaklar (hoş zaten benim kanaatim de hepsinin gitmesinden yana) ve Hüseyin kalpar Uğur Tütüneker Yücel İldiz gibi hocalardan birini takımın başına getirecekler.
3) Yeni yönetim bir gazla ayarsız transferler yapıp takımı borçlandıracak.
Sonuç bir sonraki sezon yine PTT de mücadele edilecek.

Mecnun başkan devam ederse

1) Sevdalısı olduğu uğruna bir kumpas oyunu ile 7 ayını hapiste geçirmiş bir başkan bu kez kendine güvenen Yiğidoların ahde vefa sına misliyle karşılık verebilecek bir duruş ile yola devam diyecek.
2) Bugün instigram hesabından paylaştığı mesajla anlaşılacağı üzere başkanın tek sözü ile takımı Bülent Uygun a teslim edip bizleri çağıracağı kanaatindeyim.
3) Bir birini bukadar iyi tanıyan abi kardeş ilişkisi içinde olunan başkan ve teknik direktör den başarısızlık beklemek yanlış olur.

Yani işin özü macera aramaya gerek yok elimizde Mecnun başkan gibi bir Adam varken kıymetini bilelim.

Sonra Muhsin başkana üzüldüğümüz gibi Mecnun başkana da üzülmeyelim.

DoomsDay58 02.05.2016 16:10

[QUOTE=Besyo_cu;974396][B] Tüm çakalların pusuya yatarak trabzonun şerefsiz yöneticisi gibi salyalarını akıtarak başkana yüklendiği bu günlerde bizim Mecnun Başkan'a daha çok destek olmamız lazım. [/B][/QUOTE]

Bu yorumu üzülerek okudum, bir editörün burada başkanın gitmesini isteyenlere salyasını akıtan çakallar benzetmesi yapması gerçekten büyük bir utanç. Biz bu sitede yıllardır yazıp çiziyoruz dün üye olup bugün kimseye sallamadık geçmişte başkanın destekçisi de olduk, şimdi bırakmasını istiyoruz bu yüzden ne biz salyasını akıtan çakalız ne de siz ulta Sivasspor sevdalısısınız. O yüzden kimsenin Sivasspor sevgisini ölçmeye kalkışmayın bu sizi aşar.

onur0634 02.05.2016 16:37

[QUOTE=DoomsDay58;974462]Bu yorumu üzülerek okudum, bir editörün burada başkanın gitmesini isteyenlere salyasını akıtan çakallar benzetmesi yapması gerçekten büyük bir utanç. Biz bu sitede yıllardır yazıp çiziyoruz dün üye olup bugün kimseye sallamadık geçmişte başkanın destekçisi de olduk, şimdi bırakmasını istiyoruz bu yüzden ne biz salyasını akıtan çakalız ne de siz ulta Sivasspor sevdalısısınız. O yüzden kimsenin Sivasspor sevgisini ölçmeye kalkışmayın bu sizi aşar.[/QUOTE]

Editör arkadaşımızın kullandığı ifadelerin bi benzerinide geçen gün Faruk Taşseten bey kullanmıştı.Yok sanal klavye kahramanları sümüklü salyalı kişiler diye bu nasıl bi anlayıştır anlayamadım doğrusu.Taraftar plastik oturaklarda oturup sizler klimalı localarda oturup makam mevkii sahibi olurken hiç kimsede sesini çıkarmıyorken iyide başarısız olup takımı küme düşürüp eleştirince mi sümüklü salyalı oluyor taraftarlar ve ya kişiler...Nasıl ki oyuncudan istenilen verimi alamayıp gönderiyorsanız hoca başarısız olunca görevine son verebiliyorsanız sizlerde başarısız olunca çekip gitmesini bileceksiniz kardeşim..Hiç kimseye söz söylemeye hakkınızda yok başarılı olursanız alkışlanırsınız başarsız olursanız eleştirilirsiniz...

onur0634 02.05.2016 16:41

Başarısız olunca Aziz Yıldırım bile istifaya çağırılıyorsa birilerinin hiç söz söylemeye hakkı yok sanırım...

onur0634 02.05.2016 16:45

Taraftarın yönetimin yanlış transfer politikası ve cimriliği yüzüden son 3-4 sezondur çektiği ızdırabın bedelinide birilerinin artık ödemesi gerekiyor...

fatihcan58 02.05.2016 17:28

Mecnun Başkanı İstifaya Çağırmak ihanettir.

Herkes kızabilir, söylenebilir herkesin canı yanıyor ama Macnun Başkanın daha çok yanıyordur buna emin olun.

1-) Biz taraftar olarak ne verdik. Takım küme düşmemeye oynuyor stadın yarısından fazlası boş.

2-) 33 bin kişilik stat istenir maçlar ortalama 4-5 bin kişi arasında oyananır.

3-) Forma yaptırılır kimse almaz, Kahvede oturur çay içer Maç biletine 5 tl çok bulur.

4-) Tesisleriyle olsun, yönetilmesiyle olsun herşeyiyle profosyonel bir kulüp

Başkanın hataları olmadı mı oldu, Bu sene Teknik Direktörlerden yana şansımız hiç olmadı, şu takım adam gibi bir teknik direktörü olsaydı inanin ilk 8 içinde biz olurduk, iyi bir aşçımız olsaydı ilk 5 içinde olurduk.

Hiç birşey olmasa Batuhan takımda kalsaydı şu anda ilk 10daydık. Şansızlığımız Teknik Direktörler ve forvetlerin beceriksizliği.

Başkan bırakacaksa bile aldığı yerde bırakacak.

Suat 02.05.2016 17:43

acaba sivas ta yaşayıp 5tl ye takımın enzor döneminde maça gitmeyenlerin hiç suçu yokmu,bırakın bu işleri herkes başını önüne eğsin ve nerde hata yaptık desin.mecnun başkanla tekrar devam edilmelidir.yoksa orduspor un düştüğü duruma düşerizki.......

muhalif 02.05.2016 17:49

bir devlet memur veya bir kuruma aday olanlar
maddi geliri ifade edecen gelir tablosu sunarlar.....
simdi 16 yıl onceki gelir tablo ile simdiki gelir tablosu ne kadar degismisit

muhalif 02.05.2016 17:50

burasi devlet dairesi gelirki buradan emekli mi olacak bir insan

alemdarlar 02.05.2016 20:55

[QUOTE=Besyo_cu;974396][B]1 sene Ptt 1. ligde oynamak bize bir şey kaybettirmez aksine şahsi görüşüm taraftarı ile takımı ile ve yönetimi ile bir bütün olan eski Sivasspor'u tekrar görmemizi sağlar. Bursaspor küme düştükten sonra şampiyon oldu, Konyaspor yıllarca bu ligin asansör takımı oldu. Altın yere düşmeyle bir şey kaybetmez eskisinden daha sağlam evelAllah lige geri döneriz.

[B]Tüm çakalların[/B] pusuya yatarak [B]trabzonun şerefsiz yöneticisi[/B] [U]gibi[/U] [B]salyalarını akıtarak[/B] başkana yüklendiği bu günlerde bizim Mecnun Başkan'a daha çok destek olmamız lazım. Haaa çıkar bir tane babayiğit derki bu takım sahipsiz değil işte kadrom ben başkanlığa adayım işte projelerim der o zaman başımızla beraber ne yapılacaksa yapalım ama tek Mecnun BAşkanın sahip çıktığı yerde elimizdeki tek adam gibi adamı da harcayıp küstürmeyelim. (Ayrıca Mecnun başkana, başka adam yokluğundan değil bu takıma her şeyini verdiği için büyük sevgi ve saygı duyuyorum orası ayrı)

Günahıyla, sevabıyla Mecnun Başkan'da bizde yaptığımız hatalardan ders çıkartarak Tekrar Süper Lige dönmenin hesabını yapmamız lazım. İstifa en kolayı 1 dakikalık iş... Kolayı yapmak değil zoru başarıp bu takımı tekrar Süper Lige çıkartmak Mecnun Başkan'a yakışır. [/B][/QUOTE]

Yakışmadı bu sana Gardaş. Acilen görevini bırak sitede. Yılladır bu sitedeyiz. Alışacaksız evet veya hayır diyene.

alemdarlar 02.05.2016 20:57

[QUOTE=DoomsDay58;974462]Bu yorumu üzülerek okudum, bir editörün burada başkanın gitmesini isteyenlere salyasını akıtan çakallar benzetmesi yapması gerçekten büyük bir utanç. Biz bu sitede yıllardır yazıp çiziyoruz dün üye olup bugün kimseye sallamadık geçmişte başkanın destekçisi de olduk, şimdi bırakmasını istiyoruz bu yüzden ne biz salyasını akıtan çakalız ne de siz ulta Sivasspor sevdalısısınız. O yüzden kimsenin Sivasspor sevgisini ölçmeye kalkışmayın bu sizi aşar.[/QUOTE]

Besyo_cu adlı üyeye(site yöneticisine) verdiğin cevabın arkasındayım.

alemdarlar 02.05.2016 21:01

[QUOTE=onur0634;974470]Editör arkadaşımızın kullandığı ifadelerin bi benzerinide geçen gün Faruk Taşseten bey kullanmıştı.Yok sanal klavye kahramanları sümüklü salyalı kişiler diye bu nasıl bi anlayıştır anlayamadım doğrusu.Taraftar plastik oturaklarda oturup sizler klimalı localarda oturup makam mevkii sahibi olurken hiç kimsede sesini çıkarmıyorken iyide başarısız olup takımı küme düşürüp eleştirince mi sümüklü salyalı oluyor taraftarlar ve ya kişiler...Nasıl ki oyuncudan istenilen verimi alamayıp gönderiyorsanız hoca başarısız olunca görevine son verebiliyorsanız sizlerde başarısız olunca çekip gitmesini bileceksiniz kardeşim..Hiç kimseye söz söylemeye hakkınızda yok başarılı olursanız alkışlanırsınız başarsız olursanız eleştirilirsiniz...[/QUOTE]

Editör arkadaşın bu hakaretini herkes yakalamış site yöneticileri yakalayamamış. Hemen karar alınsın bıraksın bu editör.

Rallim58 02.05.2016 21:47

Arkadaslar...

Editor arkadasimiz site uyesi yigidolardan ziyade Sivas dusmani Sivasspor dusmani veya Sivasli olup iT pesinde kosan kisilere soyledigini dusunuyorum.

Tabii biz Sivas sevdalisi ve Sivasspor sevdalisi site uyelerine diyorsa yanlistir.

adres58 02.05.2016 21:50

Güzel bir yazı olmuş Murat kardeşim... Eksikleri yok fazlaları var diyebilirim...

Dünden beri gerek sosyal medyayı gerekse Rakip takım taraftar sitelerinin çoğunu okumakla meşgulüm...

Genellikle kuyruk acısı olan, kin ve nefret dolu söylemleri ile malum seneye atfen bir kader tecellisi oluşumu içinde olanlar ile Eskişehir Elazığ Antalya ve Fenerbahçe kesimleri ise Başkanın dik durması ve kararın zıt tayfaların ekmeklerine yağ sürüleceği kanaatindeler. Ayrıca bu istifa kararının yada Olağanüstü Genel Kurul kararının malum 2011 senesinin bir mağlubiyeti olarak adlandırıldığıda çeşitli söylemlerde mevcut. Bu ilerleyen zamanlarda belli olacak. Şu an için büyük bir baskı oluşturulmuş ve Başkanın tekrardan takımın başında olması ile kampanyalarda yapılmaya başlandı bile. Bir kaç güne bu kampanya büyüyecek başkanın üzerindeki baskı dahada artacaktır. Ama son karar tabiiki onun. Ben şahsen bu baskılara sessiz kalmayacağı ve tekrar aday olarak takımı yeniden oluşuma gireceği kanaatine sahibim.

Her insan bazı hatalar yapar. Özellikle yıllarca Kurumsal bir kimlikle Apolet taşıyorsanız yapmamanız mümkün değil. Mutlaka kesin suretle ders çıkarmalı ve düzeltme yoluna gidilmeli. Bu çok klasik bir terimdir. Başkanın gerek transfer gerekse hoca tercihlerinde bazı hataları olmuştur. Kalitesiz, nasıl bir futbolcu olduğu meçhul, insan ve menajerlere paralarımızın kaptırılması, Transfer komitesi için seçilen kaliteli insanların izlenim raporlarının değerlendirilmemesi, Gayri şeffaf, paylaşımsız bir yönetim bunlardan sayabileceğimiz bir kaçı... İdari olarak bir çok Spor Programlarına bile konu olmuş, olumlu yorumlar almış yapısı ve tesisleşme hamlesi ile Anadolunun nadir bir kulübü olması ise yapmış olduğu olumlu idari başarılardır.

Dediğimiz gibi bir kaç yıl adımızı lige yazdırdık. Hem Avrupa maceraları hem Lig başarıları ile dolu sezonlarımız oldu. Dönüşlerinde ki düşüşlerimiz maalesef hızlı oldu. Gün geldi düşmeyi son bir iki haftada kurtardık gün geldi suya sabuna dokunmadan ortalarda bitirdik. Ama yine dönüşlerinde hatalar yaptık. Bunları hep bu Başkan dönemlerinde yaşadık.

Şu anda o kadar kötü zihniyetli insanlar çıktı ki adeta Başkanın ve Sivassporun üzerinden kinlerini kusmaya başladılar. Ceo'larından tutun Amigolarına kadar demedikleri söz, atmadıkları iftira ve küfür kalmadı.

Başkanın kararı ne olursa olsun saygı duymalıyız. İçimizde eğer böyle fikir ayrılıkları oluşursa biz dışarıya nasıl bir ifade sergileyeceğiz. Herşeyi kendi içimizde hesaplamalı, kötü dahi olsa bünyemizde olan her kim ise onu dışarıya yem etmemeliyiz. İyisi ile kötüsü ile; devamı yada nihayeti ile bir Kulüp ve değerli üyeleri mevcut karşımızda. Biz burada devamlı gelecek planları yapmalı, vizyonumuzu her daim yukarı çekmeliyiz. Başkan suçlu ise hatalı ise taraftarda suçlu deyip evvela iğneyi kendimize batırmalıyız. Unutmayın biz ne yaşıyorsak diğer bireylerimizde onları yaşıyorlardır emin olun...

Biz toprak sahalarda, alt liglerde bile bırakmadıkki şimdi bırakalım. Elazığlı kardeşlerimizin sözünü hatırlayın..

Küme düşene kadar değil, Toprağa düşene kadar...

En büyük Arma başka büyük yok...

Güzel günlerin bizlerin olması dileği ile...

adres58 02.05.2016 21:57

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=46820&token=62767[/IMG]

Besyo_cu 02.05.2016 22:15

[B]Beyler, ben Sivasspor'a hakaret eden paylaşımlarda bulunan trabdon yöneticisi gibi Sivasspor ve mecnun Başkan düşmanlarının, hakaret ve hatta küfre varan sözleri söyleyen ş.refsizler için salyalarını akıtmak cümlesini kullandım...

Mecnun başkan'ı eleştiren, istifasını isteyenlere karşı böyle bir tabir kullanmayacağımı herkes bilir. Saygı ve edep sınırı aşmadığımız sürece sorun yok, benim yazımı da eleştirirsiniz, Yönetimi de hocayı da bundan daha doğal bir şey yok.

Hala da sözümün arkasındayım, biz birbirimize destek olmazsak bu takım Amatörlere kadar düşen Sakaryaspor, Kocaelispor'dan beter olur. Sivasspor düşmanlarını sevindirmeden önümüzdeki sezonun planlarını yapmamız lazım. Bazı arkadaşlarımız genç o yüzden bu takımın 3. - 2. ligde ne çektiğinden bi haber, Mecnun Başkan takımı bırakıyorum dese sahip çıkacak 1 tane yönetici yok. Mecnun başkan benim babamın oğlu değil hayatımda 1 dk bile konuşmuş değilim ama herşeyi geçtim sadece bu kadar emeğine karşı adamın tek hak ettiği şey SAYGIDIR ! Biz yani Sivasspor taraftarı olarak başkanı eleştirelim, istifasını isteyelim orası ayrı ama İti köpeği de (malum takımın ş.refsiz yöneticisi gibi) başkanın adını ağzına almasına fırsat vermeyelim.[/B]

oNuR 03.05.2016 00:05

Editörümüzün yazmış olduğu şu yazıyı[QUOTE=Besyo_cu;974396][B]

Tüm çakalların pusuya yatarak trabzonun şerefsiz yöneticisi gibi salyalarını akıtarak başkana yüklendiği bu günlerde bizim Mecnun Başkan'a daha çok destek olmamız lazım. [/B][/QUOTE]

tekrar tekrar okudum ve bazı arkadaşların çıkardığı anlamı çıkaramadım.Sanırım yanlış anlamışsınız.Şahsi kanaatim de Mecnun Başkanın devam etmesi yönünde.

alemdarlar 03.05.2016 21:13

[QUOTE=oNuR;974543]Editörümüzün yazmış olduğu şu yazıyı

tekrar tekrar okudum ve bazı arkadaşların çıkardığı anlamı çıkaramadım.Sanırım yanlış anlamışsınız.Şahsi kanaatim de Mecnun Başkanın devam etmesi yönünde.[/QUOTE]

Bu günlerde... VURGUSU üyelere gelmiştir. Yazı akışı kurtarılır şekildedir.

Başkana tribünlerde hırsız diyen oldu. Başkanın yanındakilerle yumruklaşma durumlarına adımlar kaldı. İstifa sesleri çatlamaya başladı. Başkanın gittiği tribünde sadece kal başkan diyen olsaydı Bırakacağım gibi konuşmalar yapmazdı. Gittiği tribünden tepkiler de geldi. Ama adam gibi tepkiler geldi.
Bu olanlar Bu günlerde... oldu. Bu konu ile son yazımdı. Anlayan anladı. Teşekkürler.

Murad_Kelleci58 20.05.2016 07:52

Yiğit düştüyse, yerden kalklmasını bilir..

Düşüren yiğitse, düşürdüğünü sırtına alıp başının üstünde taşımalıdır..

Biz Mecnun Başkanı yiğit biliyoruz.. İşi yarım bırakmayacaksın, bu takımı tekrar layık olduğu yere taşıyacaksın Sayın Başkan..

Artık bu senin boynunun borcudur..

Turan 59 20.05.2016 09:42

[QUOTE=Murad_Kelleci58;975988]Yiğit düştüyse, yerden kalklmasını bilir..

Düşüren yiğitse, düşürdüğünü sırtına alıp başının üstünde taşımalıdır..

Biz Mecnun Başkanı yiğit biliyoruz.. İşi yarım bırakmayacaksın, bu takımı tekrar layık olduğu yere taşıyacaksın Sayın Başkan..

Artık bu senin boynunun borcudur..[/QUOTE]

-Çok istiyorsan;git birliktr fotoğraf çektir.

Murad_Kelleci58 20.05.2016 09:52

[QUOTE=Turan 59;976011]-Çok istiyorsan;git birliktr fotoğraf çektir.[/QUOTE]

Turan efendi, büyüğümsün susuyorum.. Başkan ve yönetimi bu platformda defalarca kez eleştirdim, gitmeleri gerektiğini söyledim.. Yorumuma hariçten gazel okuman hoşuma gitmedi.. Bu sıkıntılı günde kalbini kırmayayım lütfen..

Turan 59 20.05.2016 10:54

Bırak bu sokak ağzını,efendi ayaklarını kimse benim kalbimi kıramaz yazdıklarının misliyle cevabını alır.

Murad_Kelleci58 20.05.2016 11:21

[QUOTE=Turan 59;976026]Bırak bu sokak ağzını,efendi ayaklarını kimse benim kalbimi kıramaz yazdıklarının misliyle cevabını alır.[/QUOTE]

Yürü git, takılma bana..

WEZ Format +2. Şuan Saat: 23:27.