SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   SivasSpor (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Sivasspor 'un resmi internet sitesi (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=26827)

skep06 17.08.2009 15:13

Sivasspor 'un resmi internet sitesi

Devrim Çetin: Sivasspor'un resmi internet sitesi
Günümüzde teknolojinin müthiş hızla ilerlediği şu günlerde, Turkcell Süper Lig'deki bazı Anadolu takımlarının internet sitelerinin haline bakınca gülsem mi, ağlasam mı karar veremiyorum.

NTV Spor
Güncelleme: 19:22 TSİ 16 Ağustos. 2009 Pazar
Teknoloji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müthiş hızla ilerliyor. Bir cep telefonu alıyorsunuz, en son çıkan bir model ama 3 ay sonra bu telefonunuzun üstüne en az 5-6 model daha çıkıyor. Bir sene sonra telefonunuz diğer yeni çıkanların yanında eski bir model olarak kalıyor.

Bir dönem ansiklopediler modayken, her türlü bilgiyi kütüphanelerden ulaşmaya çalışırken, şimdilerde google bu sorunu çözmeye yetiyor ve kütüphanelerin hiçbir cazipliği kalmamış durumda.

Turkcell Süper Lig'de bir takımı, yeni transfer ettiği ya da kadrosundaki oyuncuya en az 250-300 milyar lira verirken, bence kulüp prestiji için çok önemli olan internet sitesinde güncellemeleri yapacak toplam 3-5 kişiye bu bahsedilen paraların belki de yüzde birini vermeyi uygun görmüyor.

Buradan geleceğim nokta şu; iki sezondur bu konuda fırsat buldukça yazılar yazıyorum, sitemimi dile getiriyorum ama bir türlü bu sistem oturtulamadı.

Ligde şampiyonluk yarışında olan ve 3 sezondur bu yarışı bırakmayan Sivasspor'dan bahsetmek istiyorum. Sivasspor'un resmi sitesinde bir bilgiye ulaşmak için girdiğimde trajikomik, içler açısı bir durum dikkatimden kaçmadı. Halen değişmediyse ve vaktiniz varsa hemen tıklayın ve bana göre rezalet durumu sizler de görün.

Takım kadroları kısmına girdiğimde oyuncuların resimleri ve isimlerinin yazılmış halde olduğunu görürsünüz. Sorun burada değil, sorun kadronun güncellenip güncellenmemesi değil resimdeki oyuncularla altında yazan isimlerin alakasız olması. Örnek mi vereyim, Cihan Yılmaz'ın resmi Mamadou Diallo, Erman Kılıç'ın resmi Fabio Bilica, Uğur Kavuk'un resmi yedek kalecileri. Yeni kadroda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a transfer olan Kanfory Sylla, Herve Tum, Antalyaspor'a transfer olan Pini Balili ve Kocaelispor'a giden Mohamed Ali Kurtuluş herhalde vefa olsun diye unutulmamış!... Ayrıca geçtiğimiz sezon kadroya dahil edilen Yannick Kamanan'ın, Türkiye'de herkesin bildiği tanıdığı Murat Erdoğan ve Ersen Martin'in resmi bile yok.

Tabiki sitemim bu sitenin güncellemesini yapan kişiye değil ama kurumsallaşma adına bağırıp çağıranlar bu rezaleti nasıl olur da görmezler. Bu işin başındakiler aynı takımın teknik direktörü Bülent Uygun'un resmi sitesine hiç bakmazlar mı?

Yaz döneminde yine aynı resmi sitede Fabio Bilica'nın Fenerbahçe'ye transferinden Sivasspor'a takasla gelen Yasin Çakmak'ın haberi birinci haber olarak yer alırken, ikinci haber olarak da Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal'ın "Bilica için hiçbir takımla görüşmedik" açıklamasının da olduğunu gözlerimle gördüğümden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bu sezon lige çıkan ve daha 1 ay öncesine kadar abartısız 3 futbolcusu bulunan ve müthiş zorluklarla transferler yapan Diyarbakırspor'un resmi sitesinin bile çok daha iyi durumda olduğunu, Antalyaspor'un resmi internet sitesinin de Sivasspor'un sitesinden pek farkı olmadığını, Manisaspor'un resmi sitesinin daha yeni düzenlemeyle iyi hale geldiğini ve Bursaspor'un resmi sitesini güncellemeyle sadece bir kişinin çabasıyla yönetildiğini söyleyebilirim. Bank Asya 1. Lig takımlarını hiç söylemiyorum bile...

skep06 17.08.2009 15:14

Cevap: Sivasspor'un resmi internet sitesi

Siteye şuan girilemiyor bu yazı üzerine güncelliyorlardır belki.

subasi29 17.08.2009 15:23

ben bu sitedeki kadrolara baktim isimde yanlislik olmamis!!sivasin baska sitelerinde yapildiysa bilemem,

yorumyapıyombenya 17.08.2009 15:29

Bahsi gecen site sivasspor.org.tr gercekten de cok kötü bir halde. Sivassporumuzun resmi sitesine yakışmayacak nitelikte.

Neyseki burası var

GOSt 17.08.2009 15:33

BENCEDE HEPİNİZE KATLIYORUM HA Dİ İNŞALLAH DÜZLR
:mad:

karakocyakup58 17.08.2009 15:35

siteye tam girilmiyor güncelleme yapılıyor

abircan 17.08.2009 15:42

[QUOTE=skep06;548779]Devrim Çetin: Sivasspor'un resmi internet sitesi
Günümüzde teknolojinin müthiş hızla ilerlediği şu günlerde, Turkcell Süper Lig'deki bazı Anadolu takımlarının internet sitelerinin haline bakınca gülsem mi, ağlasam mı karar veremiyorum.

NTV Spor
Güncelleme: 19:22 TSİ 16 Ağustos. 2009 Pazar
Teknoloji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müthiş hızla ilerliyor. Bir cep telefonu alıyorsunuz, en son çıkan bir model ama 3 ay sonra bu telefonunuzun üstüne en az 5-6 model daha çıkıyor. Bir sene sonra telefonunuz diğer yeni çıkanların yanında eski bir model olarak kalıyor.

Bir dönem ansiklopediler modayken, her türlü bilgiyi kütüphanelerden ulaşmaya çalışırken, şimdilerde google bu sorunu çözmeye yetiyor ve kütüphanelerin hiçbir cazipliği kalmamış durumda.

Turkcell Süper Lig'de bir takımı, yeni transfer ettiği ya da kadrosundaki oyuncuya en az 250-300 milyar lira verirken, bence kulüp prestiji için çok önemli olan internet sitesinde güncellemeleri yapacak toplam 3-5 kişiye bu bahsedilen paraların belki de yüzde birini vermeyi uygun görmüyor.

Buradan geleceğim nokta şu; iki sezondur bu konuda fırsat buldukça yazılar yazıyorum, sitemimi dile getiriyorum ama bir türlü bu sistem oturtulamadı.

Ligde şampiyonluk yarışında olan ve 3 sezondur bu yarışı bırakmayan Sivasspor'dan bahsetmek istiyorum. Sivasspor'un resmi sitesinde bir bilgiye ulaşmak için girdiğimde trajikomik, içler açısı bir durum dikkatimden kaçmadı. Halen değişmediyse ve vaktiniz varsa hemen tıklayın ve bana göre rezalet durumu sizler de görün.

Takım kadroları kısmına girdiğimde oyuncuların resimleri ve isimlerinin yazılmış halde olduğunu görürsünüz. Sorun burada değil, sorun kadronun güncellenip güncellenmemesi değil resimdeki oyuncularla altında yazan isimlerin alakasız olması. Örnek mi vereyim, Cihan Yılmaz'ın resmi Mamadou Diallo, Erman Kılıç'ın resmi Fabio Bilica, Uğur Kavuk'un resmi yedek kalecileri. Yeni kadroda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a transfer olan Kanfory Sylla, Herve Tum, Antalyaspor'a transfer olan Pini Balili ve Kocaelispor'a giden Mohamed Ali Kurtuluş herhalde vefa olsun diye unutulmamış!... Ayrıca geçtiğimiz sezon kadroya dahil edilen Yannick Kamanan'ın, Türkiye'de herkesin bildiği tanıdığı Murat Erdoğan ve Ersen Martin'in resmi bile yok.

Tabiki sitemim bu sitenin güncellemesini yapan kişiye değil ama kurumsallaşma adına bağırıp çağıranlar bu rezaleti nasıl olur da görmezler. Bu işin başındakiler aynı takımın teknik direktörü Bülent Uygun'un resmi sitesine hiç bakmazlar mı?

Yaz döneminde yine aynı resmi sitede Fabio Bilica'nın Fenerbahçe'ye transferinden Sivasspor'a takasla gelen Yasin Çakmak'ın haberi birinci haber olarak yer alırken, ikinci haber olarak da Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal'ın "Bilica için hiçbir takımla görüşmedik" açıklamasının da olduğunu gözlerimle gördüğümden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

Bu sezon lige çıkan ve daha 1 ay öncesine kadar abartısız 3 futbolcusu bulunan ve müthiş zorluklarla transferler yapan Diyarbakırspor'un resmi sitesinin bile çok daha iyi durumda olduğunu, Antalyaspor'un resmi internet sitesinin de Sivasspor'un sitesinden pek farkı olmadığını, Manisaspor'un resmi sitesinin daha yeni düzenlemeyle iyi hale geldiğini ve Bursaspor'un resmi sitesini güncellemeyle sadece bir kişinin çabasıyla yönetildiğini söyleyebilirim. Bank Asya 1. Lig takımlarını hiç söylemiyorum bile...[/QUOTE]

NASIL TRT Yİ YILLARDIR İZLEMİYORSAM BU NEDENLE RESMİ İSTEYEDE BAKMIYORUM, BİZDE RESMİ DEMEK ZATEN GERİ KALMIŞ DEMEK, NİYE BURADA YAZIP ÇİZİYORUZ MAAŞ MI ALIYORUZ SANKİ KEYİF ALIYORUZ O YÜZDEN

skep06 18.08.2009 16:25

Transfer ve her türlü bilgiyi en kesin ve en net almamız gereken siteye hala erişilemiyor.İnşallah siteyi bir düzene koyarlar.

enesarslan 18.08.2009 17:31

resmi web sitesine sadece transferlerin kesin olup olmadığına bakmak için giriyorum, diğerlerine hiç girmiyorum 1 hafta geriden geliyorlar resmen :) ayrıca bu yazıyı yazan arkadaş bu siteye de girmiş mi acaba? :confused: :D

cabuker 18.08.2009 17:47

valla resmi sitenin hali gerçekten de içler acısı güncelleme yok bilgi yok takımın paf kadrosunu bile bulamıyorsunuz. hala eski topçular gözüküyor. tamamen hikaye arkadaşın birisi imza varmı diye bakıyorum demiş te imzanın olduğunu bile diğer sitelerden daha önce öğreniyorum. gerçi sivas medyasının basın vs. sitelerine girdiğinizde de durum aynı bende onlardan çok bilgi var sağdan soldan internetten haber toplayıp yazıyorlar o da bilmem kaç gün sonra.
yahu sivasspor ağzınızın içinde gidip bir röportaj da mı yapamıyorsunuz idmanlarını da mı takip edemiyorsunuz?

her işimiz hikaye anlıyacağınız.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 15:16.