SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Hakemler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   HAKEM ITHAL EDILSINMI ? (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=5005)

CAGLAYAN 07.11.2005 22:53

HAKEM ITHAL EDILSINMI ?

Trabzonspor'dan hakem ithal edelim önerisi!

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çubukçu, biran önce Avrupa'dan Türkiye'de maçları yönetmesi için hakem getirilmesi gerektiğini söyledi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çubukçu, uzun süredir gündemde olan yabancı sınırlandırılması konusunun bir kenara bırakılıp, biran önce Avrupa'dan Türkiye'de maçları yönetmesi için hakem getirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'deki hakemlerin Türk futbolunun gelişmesini baltaladığını iddia eden Çubukçu, "Türkiye yabancı oyuncu sınırlandırılmasının kalkmasını konuşuyor. Bana bu tip konuları tartışmak çok saçma geliyor. Bu benim şahsi fikrim. Bence futbolcudan önce hakem konusu ele alınmalı. Türk futbolunun gelişmesindeki en büyük engel hakemler. Her hafta yeni skandallara imza atıyorlar. Aziz Yıldırım da bu işin peşini bırakması gerekiyor. Çünkü Avrupa liglerindeki hakemlere bakınca insan imreniyor. Burada ise tam tersi. Türkiye'de ivedi bir şekilde bu konunun ele alması lazım. Federasyonun bu konuyu gündemine alması gerekir" dedi.

CEVIK 07.11.2005 22:59

ben ce cok iyi bir fikir ola bilir neden olmasın aslında maclara cıkacak hakemler sondakika da acıklanmalı belki yabancı hakemler bizim türk hakemleri gibi veloybola izinvermezler bunun en basit örnegi konya macı ve sivas macı bu güne kadar hep anadolu takımları ezilmiştir ve hakları gasp edilmişdir bundan sonra bu tür masa başı oyunlarının oynanması temennisiyle

ELDEGMEMİŞ TEMİZ BİR LİG DİLİYORUM

Arif Coşkun 07.11.2005 23:05

Bencede iyi fikir.Özellikle büyük tabir edilen takımların maçlarına

adilakbulut 07.11.2005 23:38

hakem degilde, yenilce bileginin hakkiyla yenen, yenince hakem yüzünden yenildik diye düsünmeyen bir toplum olsak hersey daha cabuk cözülecek. herkes igneyi kendine batirsin önce...

GuNaY 07.11.2005 23:50

[B]kendi ülkemizi geliştirmek istiyoruz, ama buna engel olmak içinde her şekilde formül üretiyoruz??? iyi veya kötü bende kendi vatandaşımız olması daha iyi... elbet bu çark değişecek biraz sabretmek gerek, nasılki onlar oraya gelene kadar sabrettiyse!!![/B]

shadow3458 08.11.2005 09:52

TRABZON YABANCI HAKEM İSTİYOR

BANA KALIRSA İLK ÖNCE TARBZON YÖNETİMİ TAKIMLARINI BU HALE NASIL GETİRDİKLERİNİ İRDELESİNLER.BU AÇIKLAMALAR BANA GÖRE SUÇLARINI ÖRT BAS ETMEK TARBZON SEYİRCİSİNİ KENDİ ALEYLERİNE DEĞİL FEDARSAYON ALEYHİNE BAĞIRMALARINA NEDEN OLCAKLAR.BANA KALIRSA YANLIŞ AVRUPANIN EN İYİ HAKEMİ BİLDİĞİMİZ COLLİNANIN İST DA ŞÜKRÜ SARAÇOĞLUNDA TÜRKİYE İNGİLTERE MAÇINI NASIL YÖNETTİĞİNİ HERKES GÖRDÜ DEMEKKİ COLLİNADA HATA YAPIYORMUŞ ....

Serd@r 08.11.2005 09:56

Hakemin ithal edilmesine karşıyım bence biz FENERASYONu toptan ithal edelim

Arif Coşkun 21.03.2006 10:44

Maçlarımızı Avrupa Hakemlerimi Yönetmeli?

Arkadaşlar hepinizinde bildiği gibi,ülkemizde hakem hatalarından dolayı tartışmasız bir maç sezon yada ay yada maç olmadığını herkes biliyor.Bu hakem hatalarından dolayıdırki,gerginliklere,küfürlere,kavgalara neden oluyor.Kasıt yok deniyor,hata var.İyi ama bu kadar hatayı doğruan ne?Üzülerek söylüyorumki ben buna katılmıyorum.Bazı maçlarda lehte,yada aleyhte kasıt oluyor,ben buna inanıyorum.Neden uluslararası müsabakalarda bizim hakemlerimiz yok?Bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor.
Bence TFF bu konuya iyi eğilmeli,bu hakem fiyaskosunu biran evvel ele alıp,gerekli güvenilen bir hakem camisanına getirmek için ne gerekiyorsda bir an evvel yapamalı bunu.
Ve bence, çok önemli sonucu etkileyecek durumdaki maçları,avrupadan güvenilir hakemler getirerek halledilebilir.Sezon sonu yaklaşıyor,birilerinin canları haksız yere yanmadan,böyle bir çözüm iyi olur bence.Bu konuda sizin fikirleriniz neler arkadaşlar,paylaşırsanız sevinirim.
saygılar.

1967_DERNEK_10UR 21.03.2006 10:47

-->: Maçlarımızı Avrupa Hakemlerimi Yönetmeli?

[B][I][CENTER][FONT="Comic Sans MS"]TÜRK HALEMLERİNE GÜVENİM KALMADI...ARTIK ŞU AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARSINLAR...[/FONT][/CENTER][/I][/B]

1967_DERNEK_10UR 21.03.2006 10:54

-->: Maçlarımızı Avrupa Hakemlerimi Yönetmeli?

[B][I][FONT="Comic Sans MS"]ŞU GENÇLERBİRİLİĞ TEKNİK DİREKTÖTÜ MESUT BAKKALIN MAÇ SONU YAPTIĞI AÇIKLAMA BENİ ORTADAN İKİYE YARDI..NEYMİŞ HAKEM İYİ MAÇ YÖNETTİ ..İKİLİ MÜCADELELERDE OLUR BÖYLE VAKALAR AVRUPADA Kİ MAÇLARDA DA BÖYLE MAÇLAR YAPILIYOR GİBİSİNDEN LAFLAR ETMİŞ..ALLAHTAN BİZİM TOPÇULAR SAKATLANMADI..HERKES EKMEK PARASINA OYNUYOR...SANKİ MAÇTA HAKEM YOKTU..[/FONT][/I][/B]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 06:05.