SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Haberler (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Başkent Turnuvası Kabus Oldu (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=32567)

SivasSpor.Com 15.08.2011 15:30

Başkent Turnuvası Kabus Oldu

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories//maclar/1.sivasorduu.jpg[/IMG]

Başkent tunuvası taraftarlarımızı takımımız hakkında olumsuz görüşlerin oluşmasına neden oldu.Ankaragücü'nün düzenlediği Ankara Turnuvası üçüncülük maçında Orduspor ile karşı karşıya gelen Sivasspor'umuz karşılaşmadan 2-0 mağlup ayrılarak turnuvayı 4. olarak tamamladı.

Gruptaki ilk maçında Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kalan ekibimiz, ikinci maçında ise Mersin İdman Yurdu ile 2-2 berabere kalarak final oynama hakkını kaybetmişti.3. lük mücadelesinde Orduspor karşısında alınan mağlubiyet taraftarlar arasında endişe yaratırken,yeni sezon öncesi forvet hattında takımın yetersiz olduğuna dair genel bir kanı oluşmasına da neden oldu.

Takımı görmek için Trt ekranlarına geçen taraftarlarımız sahada gösterilen performans ve oyuncularımızın isteksiz hali nedeniyle adeda çileden çıkarken neden hala gerekli takviyelerin yapılmadığı konusunda görüş belirttiler.

Son iki sezondur yaşanan kabusların son bulmasını ve takımımızın tekrar şampiyonluğa oynayabilmesini temenni eden yiğidolar,eksik noktalara transfer yapılması gerektiği konusunda birleştiler.

SivasSpor.Com

ec58 15.08.2011 15:34

Cevap: Başkent Turnuvası Kabus Oldu

Bu sezon işimiz çok zor, 38-40 puan lazım, Birde puan cezası alırsak (İnşallah olmaz - Bazıları hemen olmaz demesin, Takım olarak değilde futbolcumuz yada yöneticimiz şike yaptı denilirse 3x2=6 puan ceza alabiliriz -) 11-12 galibiyet gerekirki oda çok zor...

Geçen sezon başında, Sezon açılışında takım gayet iyiydi. Mesut Bakkal bir önceki sezon 7 beraberlikle takımı ligde tutmayı başarmış bir hoca olarak geçen yıldan ders çıkardık bu sene zirveye oynayacağız falan filan.... diyordu.

Rıza hoca geçen kendi kariyeri açısından risk alarak takımın başına geçti. Allahtan transferler biraz tuttu da, ilk yarıda kendi sahasında buca yla zar zor berabere kalan, kasımpaşa ya yenilen ilk takım olan ve Konyasporu 10 kişiyle bir frikik golüyle şans eseri yenen takım kümede kaldı.

2009-2010 sezonunda Ankarasporun düşürülmesi, denizli nin ilk yarıda sadece 7 puan alabilmesi, Diyarbakırın aldığı saha kapatma cezaları ekmeğimize yağ sürdü ve o kötü kadro ligde kaldı.

2010-2011 sezonundaki kadro bir önceki yıla göre daha iyiydi 20. haftadan itibaren 4 takımdan 3 ünün düşeceği belliydi ve sivasspor lig de kalmaya yakın olan takımdı. Ama yinede bu durum sivassporun başarısından ziyade bizden kötü 3 takımın olmasının sonucuydu.

İki sezondur gerçektende şanslı bir şekilde kümede kalıyoruz.!!! Tamam taraftar olarak bende Sivassporun hakettiği konum buralar değil diye düşünüyorum ama normal şartlar altında bu takın küme düşerdi. Kendimizi dev aynasında görmeyelim. Zirveye oynadığımız iki sezonu unutup, ayağımızı yere sağlam basalım...

Gelelim bu seneye Şike olaylarından düşen olmazsa ki ben böyle olacağını düşünüyorum; Bize 3 tane küme düşecek takım lazım... Son iki sezon lig 16. sının puanları 30 u bulmadı (26-27) ki bursaspor 40 antalya 39 puanla ligden düşmüştü.

Bu sene küme düşme barajının yüksek olacağını düşünüyorum. Alfabetik olarak sıralarsam; Beşiktaş, Bursa, FB, GS, Gaziantep, Kayseri, ve Trabzon ' un düşmeyeceği kesin gibi, Es-es, Gençler, Ankaragücü ve Antalya' nın düşmesi bence sürpriz olur. Geriye kaldı 7 Takım. İBB,Karabük,Manisa,Mersin,Ordu , Samsun, Sivas...

Seç seçebilirsen. Sivasın adaylardan biri olduğunu düşünsemde biraz taraf tutarak düşmez diyelim.

Manisa Hikmet Karamandan sonra sıradan bir hoca getirdi, bu sene gidici gibi. Birini bulduk, kaldı iki.

Bank Asyadan gelenlerden, Ordu ve Mersin de epey heyecan var, Transferleride fena değil. Samsun biraz sönük geliyor bana, Spor bakanına rağmen düşer gibi. Oldu iki. Ha gayret...

Sivası düşürmeyeceksek Karabük ve İbb. den birini seçelim. İbrahim Akın olayından sonra, taraftarı olmayan, aslında herkesin bu takımın süper ligde ne işi var dediği İBB düşebilir...

Bunlar benim Sivasspora torpil yaparak öngördüğün küme düşenler listesi. Sizce kim düşer ?...

Hakkımızda hayırlısı...

HALIL 15.08.2011 15:48

adi ustunde hazirlik turnuvasi niye herkez bunu uzzatti anlamiyorum bir kume dusmeyelimde isterse yine dusmemeye oynayalim o duruma geldim yani

aRsima58 15.08.2011 16:03

uğuru göndersinler bu takımdan. adam ne orta açabiliyor nede kanattan bindirme yapabiliyor ondan yedek bile olmaz.

yigido_ersin58 15.08.2011 16:33

sonunda sesımızı duymuşlar ınş. gereknlerını yprlar

şarkışla 58 15.08.2011 16:41

Oynanan oyun fena değildi aslında.Ancak forvet hattımız ve orta sahamız problemli.Yakaladığımız pozisyonları atsaydık şimdi böyle konuşmuyor olabilirdik.

engin2609 15.08.2011 17:13

[B]Kanatlardan felan etkili olamıyoruz 10 kişi oynuyan takıma bile 1 gol atamadık. oyuncular isteksiz duruyo bir kaçı hariç forvete kesin bir oyuncu lazım bu boyle yürümez. [/B]

Dark Force 15.08.2011 18:03

[B]Mecnun başkan dönmeden ciddi transfer yapacaklarını sanmıyorum...[/B]

akifesk 15.08.2011 20:02

ya hazırlık maçı deyipde kendını avutanlar neyın peşinde anlamıyorum. kupayı alan ankaragücü oyuncuları enayımı o zaman mersine fınalde 4 tane salladılar. ortada ne transfer var neden düzgün bir oyun sistemi var. saçma sapan top oynayan bı takım olmakdan kurtulamadığımız kabak gıbı ortada.
ya transfer yapılır yada bu lıg kımseye acımaz.

babayavuz 15.08.2011 20:13

Sivasspor'un golcüye ihtiyacı var

Sivasspor'un oynadığı üç hazırlık maçını izledim ve bu üç maçta toplam 6 gol atıp,3'te gol yedi. 4-1 kazandığı Belgrad maçı, daha sonra oynadığı Gençberlirliği (0-0) ve Mersin İdmanyurdu (2-2) maçlarında rakiplerine göre daha üstün oynayan, daha çok gol pozisyonuna giren takım Sivasspor'du. Ankara Futbol turnuvasında oynadığı ve golsüz kaldığı Gençlerbirliği ve 2 gol atmasına rağmen Mersin İdmanyurdu maçları da gösterdi ki Sivasspor'un son vuruşları iyi yapacak golcüye acilen ihtiyacı var. Şu üç maç lig maçı olsa ve bu sonuçlarla bitmiş olsa, kahrolmamak mümkün değildi!
Tabiî ki hazırlık maçları hiçbir zaman lig için ölçü değildir, ama geleceği görmek içinde çok iyi ölçüdür.
2-2 kalınan Mersin maçında ilk defa Sivasspor kalesine geçen Atilla 2. golde çok büyük hata yaptı. Diallo şanssız bir biçimde sakatlanarak oyunu terk etti. Yerine giren Muhammed en beğendiğim isimlerden birisiydi. Kadir ve Cihan Yılmaz'ı daha önceki hazırlık maçlarında olduğu gibi tanımak mümkün değildi. Kıvanç'ı bu maçta da çok iyi gördüm. Sanki yıllardır süper ligde oynuyormuş gibi soğukkanlı ve etkiliydi. Erman'da tıpkı Kadir ve Cihan gibi tanınmayacak isimlerden birisiydi. Aslında, Erman, Kadir ve Cihan'dan endişem yok. Çünkü bu futbolcuları tanıyoruz, kaliteleri belli. Özellikle bu üç ismin lig maçlarında daha etkili olacaklarını düşünüyorum.
İleride oynayan Grosiçki, Pedriel ve Eneramo “Bir var, bir yok'u oynuyorlar sanki. Özellikle Pedriel zaman zaman müthiş işler yapıyor. İleride gol aradığı gibi, gelip defansında ve orta sahasına da yardım edip arkadaşlarını rahatlatıyor. Ama bazen de takımın 10 kişi oynamasına neden oluyor!
Kısacası, Rıza Hoca'nın da sık sık tekrarlığı gibi iyi bir golcüye ihtiyaç var. Takım kötü değil, ama kesinlikle mevcutlardan daha iyi gol vuruşları yapacak isime ihtiyaç var.
İlginç bir konuya da değinmeden geçemeyeceğim.
Mersin maçında Sivasspor'a 2. golü atan eski futbolcusu Kamanan'ın golden sonra kafasını sallayarak bir şeyler söylemesi oldukça merak konusu olmuş. Maçtan sonra “Kamanan ne demek istedi” diye çok soran oldu. O hareketiyle ne demek istediği gayet açıktı!
“Siz beni beğenmezsiniz öyle mi, ben buyum” dedi!

WEZ Format +2. Şuan Saat: 20:41.