SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   SivasSpor (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017 (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=39973)

Atalan 14.08.2016 15:23

Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017

Boluspor transfer dosyası

Teknik Direktör: Fuat Çapa (Menajer oyunlarını seven gittiği takımlara oğlunu da götüren Süper Ligde görev aldığı dönemde fena performans göstermeyen önceliği para olan bir hoca ile anlaşma sağlandı.)

Kaleci:Soner Şahin , Erdi Yokuşlu , Melih Ağa takımda kaldı. Geçtiğimiz sezonda olduğu gibi direkt olarak Soner forma giyecek. Konsantre çıktığı maçlara damga vurabilen kendi başına maç kurtabilen bir kaleci. Takımda tutulmasını çok doğru buluyorum. Soner sakatlık sorunu yaşayabilen bir kaleci 2.kaleci olarak Erdi forma bekleyecek bu konuda yeterli olur mu büyük soru işareti.

Stoper: Kemal Tokak takımda kaldı. Karşıyaka'dan Efe Özarslan , 1461 Trabzonspor'dan Oğulcan Gökce transfer edildi. Kemal 2011/12 sezonunda Samsunspor'da göstermiş olduğu performansla dikkat çekmişti. Daha sonra süper Lig tecrübeside oldu. Yaşadığı sakatlıklar ve düzenli forma şansı bulamaması onu çok geriye attı. Geçtiğimiz sezon çok vasattı bu sezon nasıl olacak merak konusu. Efe transferi nokta transfer olarak görüyorum.
hava topu hakimiyeti ve mücadeleci gücü ile ön plana çıkan bir stoper takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum. Boluspor en büyük dezavantajı 3 stoperide kalas tarzı ve ağır tarzı stoperler olması bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanacağını düşünüyorum.

SAĞ BEK: Fatih Turan takımda kaldı. Denizlispor'dan Furkan şeker transfer edildi. Furkan patlama yapması beklenen oyuncular arasında yer alıyordu ama bir türlü kendini geliştiremedi. Hedefe oynayacak takımın sağ beki olması söz konusu değil. Fatih ise 23 yaşında genç bir oyuncu geçtiğimiz sezon 16 maçta forma şansı buldu. Çok fazla ileri çıkmayan savunma yönü daha kuvvetli bir oyuncu. Hedef Süper Ligse bu bekler ile olmaz.

SOL BEK: Umut Meraş , Özgür Özkaya takımda kaldı. Göztepe'den Hakan Arslan transfer edildi. Özgür bu ligin iyi beklerinden hucuma katılan savunma yönü kuvvetli olan çok iyi kesmeler yapamasada rakip defansın dengesini bozabilen bir oyuncu. Hakan ise geçtiğimiz sezon ki performansını beğendiğim oyuncular arasında. Hucuma daha fazla çıkmaya başladı ve defansif olarakta daha diri görüntü sergiledi. Bu sezon Özgür mü Hakan mı
oynayacak bakalım. Bu Lig için 2 bek oyuncusuda oldukca yeterli.

Defansif ortasaha/merkez ortasaha: Cumali Bişi , Emrullah Yıldırım takımda tutuldu. Gençlerbirliğin'den Emre Gültekin , Göztepe Özgür İleri transfer edildi. Cumali takımda tutulması Emrenin tekrar transfer edilmesi çok enteresan geliyor bana. Cumali yanındaki adama pas atmakta zorlanan bir adam. Emre genç bir oyuncu ama PTT 1.Lig seviyesinde kesinlikle değil. Özgür transferi doğru hamle olduğunu düşünüyorum. Bu bölgedeki sorun bu 4 oyuncuda üreten oyuncular değil kesen mücadele eden oyuncu tipi. Boluspor bu oyuncular ile topu 3.bölgeye taşımakta çok zorlanacağını düşünüyorum.

SOL KANAT: Jansen takımda tutuldu. Andre Santos transfer edildi. Jansen takımda kalmasını çok doğru buluyorum ama oyuncunun savunmaya yardım etme konusunda inanılmaz yetersiz. Yetenekli adam geçebilen iyi frikik atabilen rakip savunmayı zorlayacak bir oyuncu ama top rakipteyken Jansen ortada yok. Topa hakim baskılı oynadığınız maçlarda sorun yok ama top rakipteyken sol kanat savunma yönünde sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum. Santos ise Fenerbahçe'den tanıdığımız grup olaylarını iyi bilen bir oyuncu Sol bek mi kanatta yoksa merkez orta sahada mı oynayacak bilmiyorum. Göbeği eritirse yeteneği ile katkı sağlayabilir ama savunma yönünden bu fizikle adam falan kovalamz.

Sağ Kanat: Emre Kılınç takımda tutuldu. Hollanda'nın Waaljık takımından 26 yaşındaki İsmail Yıldırım , İsviçre'nin Winterthur takımından 24 yaşındaki Tunahan Çiçek , Tuzlaspor'a kiralanan Sefer Sever takıma geri döndü. Tabi bu bölge direkt olarak Emre oynayacak. Her sezon çok iyi performans gösterip nasıl Süper Lige transfer olmuyor anlamış değilim. Fizik olarak biraz daha üzerine koyarsa Süper Ligde oynayacağı zamanda etkili olacağını düşünüyorum. Bu fizik ve yetenek PTT 1.Lig için zaten yeterli. Alınan 3 oyuncuyuda tanımıyorum. Klasik Boluspor transferi nerede tuhaf oyuncu var menajerler vasıtasıyla itekleniyor. Hazırlık maçlarını izleyen arkadaşlarım Tunahan iyi transfer olduğunu söylediler. Bakalım bekleyip görelim.

Forvet: Roda takımında Rydell Poepon , Gençlerbirliğin'den Berat Tosun transfer edildi. Geçtiğimiz sezon Sivas Bld kiralanan 20 yaşındaki Enes Yılmaz takıma geri döndü.Berat ve Enes'i kenara koyuyorum iki oyuncunun atacağı gol sayısı 7 yi geçmez zaten. Poepon tutarsa iyi tutmaz Boluspor taraftarı saç baş yolar.

BENİM GÖRÜŞÜM: Boluspor'un bu sezonki mevcut kadroya 5-6 tane potansiyelli oyuncu transfer yapmadığı sürece ilk 6 yer alacağını düşünmüyorum. Efsane başkan geldi ama menajerleri temizleme konusunda geç kalmış sanırım. Boluspor ilk 6 giremez.

Not: Boluspor futbol takımıyla yapmış olduğum analizler kendi kişisel fikrimdir. Daha önce Boluspor-Sakaryaspor maçıyla alakalı Boluspor kulubüyle mahkemelik oldum ve dava hala devam etmekte. Burada yazdıklarımdan tamamen ben sorumluyum.

Atalan 14.08.2016 15:28

Cevap: Sivasspor Transfer Haberleri 2016-2017

BANDIRMASPOR TRANSFER DOSYASI:

İSMAİL ERTEKİN: PTT 1.Ligin iyi hocalarından biridir İsmail Ertekin. Bandırma içerde oynadığı maçlarda direkt 1 oynayıp bu sezon ekmek yiyeceğimizi düşünüyorum çünkü İsmail hocanın çalıştırdığı takımlar iç sahada önde basarak rakibi bunaltarak sonuca gitmeyi sever.

KALECİ: 29 yaşındaki Ali Türkan, 20 yaşından Evren Güder takımda kaldı. Bursaspor'dan 21 yaşındaki Okan Kocuk kiralandı. Geçtiğimiz sezon kaleyi koruyan Ali bu sezonda direkt oynayacaktır. Kariyerinde daha önce çok fazla PTT 1.Ligde oynamamış bir kaleci. Forma savaşı verecek olan 2 kalecide çok genç. Ali beklentinin altında kalırsa ciddi sıkıntı olur.

STOPER: Geçtiğimiz sezon şampiyon kadronun stoperi olan Oğuz Özden ve Özgür Çelik ile devam edildi. Brazilya b-liginde oynayan 29 yaşından Brinner transfer edildi. Seri-B oynayan bir oyuncuyu tabi izleme şansımız yok.
Kariyerini devamlı Brazilya sürdürmüş bir oyuncu için buraya gelip adapte olmak kolay değil. Zaten bu tip transferler genelde balon çıkıyor. Erken konuşmamak lazım tabi. Oğuz ve özgür PTT 1.Lig için yeterli olacak mı
bunu zaman gösterecek.

SOL BEK: Şampyinon kadronun sol beki Serkan Sözmen ile devam edildi. 19 yaşındaki geçtiğimiz sezon forma şansı bulamayan Isilay Çetin takımda kaldı. Bursaspor'dan 20 yaşındaki Oğulcan şahin kiralık olarak takıma katıldı. Serkan devamlılığı olan gittiği her takımda 30 maçın üzerinde oynayan bir oyuncu. Devamlılık sorunu yok agresifliğini törpülerse bu sezon dikkat çekebileceğini düşünüyorum.

SAĞ BEK: Şampiyon kadronun sağ bek Bahri Can takımda kaldı. 21 yaşından Bilal geçtiğimiz sezon Yeşil Bursa'da kiralıktı takıma geri döndü. Antalyaspor'dan Ömer Kandemir transfer edildi. Forma savaşı Bahri ve Ömer
arasında geçecektir. Bahri PTT 1.lig kalitesinde bir oyuncu değil. Ömer bu ligin iyi beklerinden bu sezon Ömer'in formayı vereceğini düşünmüyorum.

DEFANSİF ORTASAHA/MERKEZ ORTASAHA: Ön Libero mevkisinde görev alan Yusuf Akyel ve David Deniz takımda kaldı. Merkez ortasahada görev alan Ali serin takımda tutuldu. Kariyeri yine Brazilya Liginde geçmiş 30 yaşındaki Marino transfer edildi. Bursaspor'dan kiralık olarak 19 yaşındaki Emirhan Aydoğan takıma katıldı. Merkez ortasaha bölgesinde oynayan
kariyerini yine Brazilya Liginde sürdüren 28 yaşındaki Daniel Costa transfer edildi. Bursaspor'dan 21 yaşındaki Furkan Soyalp kiralandı. Yusuf Akyel ayakları yumuşak pasif bir oyuncu benim beğenmediğim PTT 1.Ligde oynadığı dönemde saha içinde görünmeyen kumaşı olan ama halı saha topçusu görüntüsü olan bir oyuncu. David ise mücadele gücü yüksek beceriksiz bir oyuncu. Furkan Soyalp forvet arkasında görev alabilen teknik bu sezon devamlı oynarsa fark yaratabilecek kalitede bir oyuncu. Brazilya'dan yapılan transferler bende ?

SOL AÇIK: Brazilya Liginden 29 yaşındaki Alex Amado transfer edildi. Bayrampaşaspor'dan Feridun Kıroğlu transfer edildi. Feridun Yeni Malatyaspor ile anlaşmıştı daha sonra kamptan ayrıldı. Kısa boyu hızı ve bire birde adam geçmesiyle ciddi fark yaratacağını düşünüyorum. Feridun transferinin çok doğru transfer olduğunu düşünüyorum.

SAĞ AÇIK: 33 yaşındaki yakından tanıdığımız Hursut takımda kaldı. Geçtiğimiz sezon Balıkesir'de forma giyen Yiğit Gökoğlan transfer edildi. Hursut 35 ine kadar bu ligde kalitesiyle çok rahat oynar. Takımda tutulmasını
doğru buluyorum. Geçtiğimiz sezon ben Yiğiti beğendim. Uzun zamandır ilk kez bu kadar fizik olarak iyi durumdaydı Balkes'in neden bıraktığını anlamadım. Bazı oyuncular için ön yargı var olumlu işler yapsada bir kaç hatasında taraftar tarafından tuhaf tepkiler verilerek karşılanıyor. Yiğit'e taraftar sahip çıkarsa ben ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşünüyorum.

FORVET: Geçtiğimiz sezon takımın 12 golle en golcü oyuncusu olan Doğan karakuş , 10 gol atarak takıma katkı sağlayan Muharrem Ozan Cengiz ile yola devam edildi. Gençlerbirliği takımından 21 yaşındaki Atabey Çiçek kiralandı.Mısır Liginde forma giyen 26 yaşındaki Junior Mapuku transfer edildi.

ANALİZ: Bandırmaspor'un yapmış olduğu yabancı transferleri kimse yakından tanımıyor ne yapacakları belirsiz tam bir kapalı kutu. Benim yapılan yabancı oyuncular ilgili iyi şeyler hissetmiyorum. Çok büyük hayal kırıklığı olabilir.
Eldeki mevcut kadroyla bu ligde düşmemeye oynayacağını düşünüyorum . ilk 10 takım arasına girerse hoca başarısı olur. Kimse play-off hayali kurmasın.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 11:39.