SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Yazarlar Ne Dedi? (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Sivasspor'u bekleyen asıl tehlike (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=30857)

SivasSpor.Com 23.12.2010 00:05

Sivasspor'u bekleyen asıl tehlike

[IMG]http://www.sivasspor.com/images/stories/abdullah_yigit.jpg[/IMG]
[B][B]
Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi[/B][/B]

Sivasspor'un ileride sıkıntı yaşamaması için ligin ikinci yarısına daha güçlü bir takımla girmesi şart. Çünkü ikinci yarıya bütün takımlar takviye yapmış,dolayısıyla da daha güçlü olarak gelecek.
Sivasspor'un sıkıntı yaşamaması için sadece iyi takım kurması yetmez,hakem konusundada çalışma yapması gerekiyor. Geriye dönüp şöyle bir baktığımda Sivasspor aleyhine inanılmaz hakem hataları yapıldığını görüyorum. Bunlardan ilk aklıma gelen, Bursa ve Kayserispor maçlarında Cüneyt Çakır ince ince Sivasspor'u doğraması. Bursaspor'un gol atması için elinden gelen desteği gösteren Cüneyt Çakır,Kayserispor maçında da Sivasspor 1-0 öndeyken,Kayserili futbolcu Saida'nun üzerine basıp yükselerek gol atmış,Cüneyt Çakır'da bu golü vermişti.Bu gol bir anda dengeleri değiştirip Sivasspor'un sahadan farklı yenik ayrılmasına vesile olmuştu. Gaziantepspor maçında Sivasspor'lu Kadir'in kafayla attığı golü iptal eden Halis Özkahya Sivasspor'un iki puanını alıp götürürken,benzer olay Buca maçında yaşandı. Barış Şimşek,Sivassor lehine tartışması bile yapılmayacak bariz penaltıları es geçerek Sivasspor'un iki puanının daha gitmesine neden oldu. Son oynanan Fenerbahçe maçında ise Yunus Yıldırım önce Bekir'in topu eliyle kontrol edip kaleye vurduğu topa göz yumdu,sonra gole giden Mehmet Nas düşürüldü devam dedi.Asıl skandal kararı da Mehmet Topuz'un Ceyhun'a yumruk atmasına göz yummasıyla verdi. Yunus Yıldırım yumruk atan Mehmet Topuz'u eliyle itekleyip ayırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi oyunu devam ettirdi. Bütün bunları yaşadıktan sonra ikinci yarı için endişe duymamak mümkün değil. Hele hele Cüneyt Çakır,Yunus Yıldırım,Abdullah Yılmaz ve Barış Şimşek gibi hakemlerin yönettiği maçlarda Sivasspor kesinlikle dikkatli olmak zorunda.
Onun için, Mecnun başkanın böyle hakemlere dur diyecek girişimlerde bulunması şart.
Uzun lafın kısası,ikinci yarı için Sivasspor'un iyi bir takım kurması kadar,böyle hakemlere dur denilmesi de önemli.

Divriği58 23.12.2010 00:14

Cevap: Sivasspor'u bekleyen asıl tehlike

[B]Benım şahsi görüşüm ABDULLAH YİĞİTTEN köşe yazarı fılan olmaz ;) [/B]

hunter 23.12.2010 00:19

demekki bizim oynadığımız rakipler oniki kişi, bizim futbolcularda adam gibi oynayacak hakemide yenecek rakibide, bize hırs yapacak futbolcu lazım ama hırslanırkende takıma zarar vermeyecek sedat gibi

Divriği58 23.12.2010 00:28

[QUOTE=50sekiz;677337]o zaman magazin yazari olsun :D[/QUOTE]

[B]Sivastan başka bir yerde yapamaz.Napalım artık boyle ıdare edıcez FİKO ya katlandıgımıza göre APO yuda ıdare edicez kardeşim:D[/B]

ZiDaNe58 23.12.2010 00:33

bos muhabbet hakemlerden dert yanmayan takim varmi bu ligte?hakemlern bize karsi bi art niyetleri olsa karabuk macindaki penalti verilmezdi..hakemlerde futbolun bi parcasidr futbolcu nsl hata yapiyosa hakemlernde hata yapma luksu vardr.aglamaya gerek yok..mecnun bskanin elini cebine atip 2 yildr bize yasatdgi izdiraplar telafi etmesini bekliyoruz..

FANATIK YIGIDO 23.12.2010 00:35

arkadaslar saka suka biryana harbiden hakemler bizi inceden inceye kiydilar tabi bizimde kotu futbolumuzu ve sanssizligimizida sayarsak cok kotu bir ilk yari gecirdik hakemlerden tek dileyimiz adil bir ikinci yari baska isdeyimiz yok

50sekiz 23.12.2010 00:42

ben hakemlerin bizi kiydigina falan inanmiyorum cünkü her hafta bütün maclari canli izliyorum. her macta hakem hatasi oluyor yani art niyet falan yok.
eskisi kadar olmasada sadece büyük takim oyuncularin bazilarina torpil geciliyor..
uzun lafin kisasi takim iyi oldu mu hakem falan hikaye
bkz. son 5 hafta :)

fatih585858 23.12.2010 01:04

Abdullah Yiğit, hakemlerden çok takımımızı bekleyen en büyük tehlike ,Sedat vb. futbolcuların halen takımdan gönderilmemesi bir defada yönetimi eleştirde seni alkışlayalım.

duman58 23.12.2010 02:45

sayin abdullah abim ben seninenaz benim kadar sivassporlu oldugunu bildigim icin sonunakadar senin goruslerine katiliyorum Allah senden razi olsun

mucahitbaba58 23.12.2010 02:56

[B]Bunlar hakem degil yunan tohumu[/B]

WEZ Format +2. Şuan Saat: 16:16.